Spis Treści
Piecyk turystyczny gazowy na kartusze lub na butle – sprawdź zestawienie najciekawszych ofert dla survivalowych wypadów w 2025 roku!
Każdy z nas marzy o tym, aby w pewnym momencie swego życia wybrać się na kilkudniową wycieczkę piesza po przepięknych krajobrazach polskich gór. Gwarantuje to niesamowite doświadczenie, lecz jest to też nie lada wyzwanie – szczególnie dla typowych kanapowców. Warto jednak odpowiednio przygotować się na wyprawę, aby niczego nam nie zabrakło. I dlatego zakup piecyka turystycznego gazowego wydaje się tak istotny.
Niestety, na rynku w 2025 roku mamy ogromną ilość produktów, które to charakteryzują się wysoką jakością oraz odpowiednią wydajnością. Z uwagi na to, że nie wiemy nawet czy lepiej będzie kupić piecyk gazowy turystyczny na butle czy na kartusze, warto sprawdzić informacje przygotowane przez profesjonalistów.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
PIECYK ALPEN CAMPING | 9.9 | Średnia | ||
PIECYK RSONIC | 9.8 | Drogi | ||
PIECYK Ardent | 9.7 | Średnia | ||
PIECYK SMYK | 9.6 | Tani |
Tym właśnie jest dzisiejsze zestawienie, w którym wzięto pod uwagę cztery różne produkty. Cechują się one wysoką mocą oraz łatwością obsługi, a także bogatym zestawem wyposażenia. Wybierając prawidłowy produkt, specjaliści kierowali się także wagą i kompaktowością modelu oraz zużyciem gazu na godzinę.
Produkt zwycięzca to bez wątpienia PIECYK TURYSTYCZNY ALPEN CAMPING
Jeśli szukasz profesjonalnego piecyka turystycznego to warto zwrócić uwagę na urządzenie marki Alpen Camping. Gustowny czarny piecyk o wysokiej mocy gwarantuje nie tylko szybkie nagrzanie powietrza, ale również bardzo długą żywotność. Urządzenie może być używane przy temperaturach minusowych, co jest dodatkowym atutem niepozornego piecyka z wyższej półki cenowej.
Omawiany piecyk turystyczny oferuje moc maksymalną 1700 W, idealną do różnych warunków. Tryb płynnej regulacji płomienia zapewnia wysokiej jakości efekty końcowe, a wbudowana zapalarka piezoelektryczna ułatwia użytkowanie piecykiem w dowolnej sytuacji.
Piecyk turystyczny alpen camping został dodatkowo zaopatrzony we wspinanie kartusze, które zapewniają 100% szczelność. W połączeniu z dedykowaną płytą piecyk może posłużyć także jako płyta do gotowania, co zwiększa możliwości urządzenia.
Choć produkt jest dość drogi oferuje użytkownikowi mnóstwo korzyści. Wymiary 28x28x18cm oraz waga 2,26 kg gwarantują dodatkowo większą mobilność piecyka turystycznego. Producent gratis dołącza do zestawu z piecykiem 8 kartuszy gazowych Alpen Camping. Dzięki nim użytkowanie produktu można rozpocząć praktycznie od razu. Dla zwolenników elektrycznych rozwiązań polecamy również elektryczne kuchenki turystyczne, które pozwolą przygotować ciepłe dania.
Zalety
- Wysoka moc maksymalna;
- Piec działa w temperaturach minusowych;
- Duża ilość dodatkowych kartuszy w zestawie;
- Płynna regulacja płomienia.
Wady
- Wysoka cena urządzenia.
Piecyk gazowy turystyczny RSONIC to z kolei nieco szybsza w obsłudze opcja
Następny piecyk turystyczny w kolorze czarnym to produkt w podobnej cenie, o wysokich parametrach technicznych. Zasilane na specjalne naboje urządzenie cechuje się żywotnością oraz prostą obsługą. Wykonany z dobrej jakości materiałów produkt oferuje szereg przydatnych funkcji, które wpływają na łatwość użytkowania oraz wielofunkcyjność urządzenia.
Produkt marki King Ripper jest obsługiwany dzięki pojemnikowi z gazem. Po umieszczeniu naboju i przekręceniu piecyk turystyczny jest gotowy do działania. Producent deklaruje, że przy jednym naboju urządzenie może funkcjonować nieprzerwanie od 150 do 180 minut, co jest wynikiem dość imponującym.
Łatwy we włączaniu piecyk elektryczny dość szybko się nagrzewa, ponieważ został wykonany z metalu przewodzącego ciepło. Szybo nagrzejemy nim namiot rodzinny. Obecność uchwytu zapewnia większą mobilność turystycznego piecyka.
Choć produkt nie jest najtańszy, a producent oferuje na niego tylko rok gwarancji, fakt ten wynagradza szybkość nagrzewania powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo, klient ma możliwość doboru koloru piecyka – można bowiem nabyć wersję w kolorze czarnym lub czerwonym.
Zalety
- Szybkie nagrzewanie powietrza;
- Prosty montaż naboju;
- Piecyk jest mobilny;
- Kilka wariantów kolorystycznych do wyboru.
Wady
- Tylko rok okresu gwarancyjnego;
- Produkt z wyższej półki cenowej.
Grzejnik Gazowy ardent to natomiast najlżejsze rozwiązanie w zestawieniu
Niewielki grzejnik gazowy na butlę od producenta MEVA to sposób na ogrzanie powietrza bez względu na położenie. Ważąca jedynie 0,8 kg konstrukcja zapewnia szybkie i wygodne przemieszczenie się z piecykiem a moc znamionowa 1,1 kW gwarantuje wysoką wydajność produktu. Atrakcyjna cena zakupu urządzenia jest dodatkowym powodem, dla którego ten grzejnik znalazł się w rankingu 2025.
Urządzenie z pewnością przypadnie do gustu osobom preferującym spacery po górach czy dłuższe wędrówki z plecakiem. Za tym faktem przemawiają niewielkie rozmiary urządzenia (225×140 mm) gwarantujące doskonałą mobilność.
Produkt oferuje szybkie nagrzanie powietrza, dzięki promiennikowi ciepła z żarnikiem stalowym oraz odpowiedniej konstrukcji. Zasilane niewielką butlą gazową urządzenie nadaje się do ogrzewania punktowego ogrzewania osób pracujących na budowie lub w warsztacie.
Doskonała cena zakupu urządzenia wyżej wspomniany fakt. Butla jest zasilana rodzajami gazu propan-butan lub LPG, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć dodatkowe źródło zasilania po skończeniu pakiet. Na produkt marka Meva przewidziała 2 lata okresu gwarancyjnego.
Zalety
- Dobra cena zakupu produktu;
- Działa na różne rodzaje gazu;
- Dwa lata gwarancji na urządzenie;
Wady
- Grzejnik nie grzeje pomieszczeń.
Promiennik turystyczny SMYK gazowy na butlę to kolejna ciekawa opcja, tym razem przygotowana przez rodzimą firmę
Polska marka SMYK kończy dzisiejszy ranking, a dokładniej zamyka go promiennik turystyczny z certyfikatem CE. Urządzenie jest idealnym dodatkiem do piecyków turystycznych, ponieważ oferuje nie tylko świetne działanie, ale także dodatkową ochronę przed przegrzaniem. Gazowy promiennik turystyczny jest dedykowany użytkowania w turystyce, a szczególnie w warunkach polowych.
Niepozorne urządzenie gwarantuje doskonałe działanie piecyka gazowego. Produkt w bardzo przystępnej cenie może służyć zarówno jako element główny, jak i zastępczy wyjściowego grzejnika turystycznego.
Promiennik współpracuje z gazem typu propan-butan. Choć nie nadaje się do LPG, jest bardzo łatwy w montażu na różnego rodzaju butlach turystycznych. Uniwersalna konstrukcja pozwala na montaż w butlach od od 0,35 do 5 kg, co zwiększa funkcjonalny charakter urządzenia.
Produkt polskiego producenta o mocy 1,3 kW gwarantuje średnie zużycie gazu 0,087kg/godzinę. Dzięki temu produkt gwarantuje doskonałą wydajność podczas dłuższego użytkowania.
Promiennik będzie idealnym produktem do zabrania w dłuższą podróż, ze względu na kompaktowe wymiary. Doskonały element zastępczy do niejednej butli gazowej.
Zalety
- Uniwersalne rozmiary na różne butle;
- Gwarantuje dobrą wydajność;
- Atrakcyjna cena zakupu.
Wady
- Promiennik nie współpracuje z LPG.
Jaki piecyk turystyczny gazowy wybrać? Sprawdź poradnik 2025 i zdecyduj się na właściwe rozwiązanie
Wybierając się pod namiot czy kemping trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ekwipunku, aby przyjemne obcowanie z naturą nie zamieniło się w koszmar. Pogoda potrafi być kapryśna i w mgnieniu oka może nastąpić gwałtowne obniżenie temperatury.
Producenci oferują szereg piecyków zasilanych kartuszami, tabletkami wykonanymi z urotropiny bądź butlami gazowymi. Każdy wariant posiada zalety, ale nie każdy jest doskonały, wobec czego warto zapoznać się ze wszelkimi aspektami, które będą odpowiadać naszym preferencjom. Pierwszym i najważniejszym będzie oczywiście moc.
By dobrać odpowiedni dla nas piecyk turystyczny należy dodatkowo uwzględnić kilka aspektów jak chociażby waga całego zestawu, kompatybilność z paliwem. Dodatkowo warto zweryfikować wydajność urządzenia, może okazać się, że duży namiot 4-osobowy będzie wyzwaniem dla naszego sprzętu. Bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście panująca pogoda w miejscu, do którego się wybieramy. Poniższy poradnik pomoże wam zdecydować jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne.
Piecyk turystyczny gazowy na kartusze…
Jedną z opcji stanowi piecyk turystyczny zasilany kartuszami gazowymi (tzw. naboje gazowe występujące w formie pojemników o pojemności zazwyczaj 400 ml). Forma zasilania niewątpliwie jest przystępna, a sam piecyk jest lekki i wygodny i można go używać przez cały rok.
Innym pozytywną stroną takiego rodzaju piecyka gazowego są przestrzegane wszelkie normy bezpieczeństwa. Kartusze są wpinane i w pełni uszczelnione dzięki czemu ryzyko wybuchu pojemnika jest zmniejszone do minimum.
PIECYK TURYSTYCZNY ALPEN CAMPING
Co najważniejsze piecyki turystyczne zasilane kartuszami są przystosowane do pracy nawet w minusowych temperaturach i umożliwia regulację płomienia. Taki rodzaj piecyka doskonale się sprawdzi nie tylko na łonie natury, ale także w małych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Warto też podkreślić, że taki rodzaj piecyka gazowego nie tylko ogrzeje nas, ale również świetnie sprawdzi się w celu przyrządzenia potraw. Dzięki temu możemy przygotować sobie posiłki czy gorący napój, a palnik turystczny w postaci płyty ceramicznej ułatwi ten proces.
Czy może piecyk gazowy turystyczny na butlę gazową?
Inną opcją jest zastosowanie piecyka gazowego na butle. Taka alternatywa doskonale sprawdzi się na biwakach, obozach i wszelakich survivalowych wyprawach. Dodatkowo nie smoli naczyń w czym zapobiega zainstalowany promiennik gazowy.
Zastosowany promiennik jest przystosowany do zasilania gazem propan – butan i może być wykorzystywany przy butlach o różnej pojemności. Decydując się na odpowiedni produkt zasilany butlą musimy pamiętać o certyfikacie CE. Chodzi tutaj o to, aby wyrób spełniał wymagania tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej.
Promiennik turystyczny SMYK gazowy na butlę
PIECYK TURYSTYCZNY ALPEN CAMPING
Gdy już zdecydujemy się na zasilanie, pamiętajmy o mocy
Wyrażana w watach, moc grzewcza ma za zadanie określić z jaką intensywnością urządzenie będzie grzało naczynia. Naszym zadaniem jest wybór oczywiście najmocniejszego sprzętu, dzięki czemu poradzi sobie w nawet najmniej przyjaznych warunkach.
Oczywiście z większą mocą wiąże się też większe zapotrzebowanie na gaz, a więc i większe wydatki. Jest to jednak najlepsze rozwiązanie w przypadku, kiedy wyruszamy większą grupą na wycieczkę i mamy tylko jeden piecyk.
Dodatkowo, kluczowa jest wydajność
Wyżej wspomniana wydajność to nic innego jak zużycie gazu na godzinę. Wartości, które wskazują nam odpowiednią wydajność piecyka turystycznego to zakres od 70 gramów do 100 gramów na godzinę.
Oczywiście im większa moc i większy płomień, tym zapotrzebowanie na gaz się zmienia. Chodzi tutaj przede wszystkim o określenie naszych wymagań oraz potencjalnych kosztów związanych z eksploatacją kuchenki.
Piecyk gazowy turystyczny RSONIC
Grzejnik Gazowy ardent
Również istotny jest komfort użytkowania – waga i rozmiar
Kompaktowość oraz pewność, że wybrane urządzenie zmieści się w każdy plecak bądź do każdej torby to obowiązek, szczególnie kiedy pragniemy podróżować lekko bądź nie chcemy zagracać sobie naszej przestrzeni.
Waga, jaka powinna nas interesować, to do 2 kilogramów. Aczkolwiek im większa kuchenka, tym prawdopodobnie większa moc, a co za tym idzie lepsze możliwości związane z przygotowaniem posiłku. Te najlżejsze mogą ważyć niecały kilogram.
Najlepszy piecyk turystyczny gazowy– Podsumowanie rankingu 2025
Idealne rozwiązanie to takie, które pomimo sporej mocy ma atrakcyjną wagę oraz rozmiar, a dodatkowo nie zużywa za dużo gazu. Takim właśnie wyborem wydaje się PIECYK TURYSTYCZNY ALPEN CAMPING. Oferta przygotowana została z myślą o wymagających użytkownikach, co jednak wiąże się z nieco wysokim kosztem.
Jeśli zdecydujemy się zawierzyć naszym własnym badaniom i poszukiwaniom, to warto dowiedzieć się co nieco o tych maszynach i samemu znaleźć idealny, spełniający wszystkie nasze wymagania produkt. Przede wszystkim zapoznajcie się ze wskazówkami z poradnika zakupowego, co przełoży się na skrupulatniejsze i skuteczniejsze szukanie. Po wyborze piecyka kolejnym krokiem zakupowym powinno być zadbanie o ciepłe napoje na biwaku, w czym pomoże nam dobry czajnik turystyczny.
Submit your review | |
Czy ktoś wie, czy wymienione piecyki można używać na campingu ? W sensie wewnątrz ? Wiem, że większość przeznaczona jest jednak na zewnątrz, ale może ktoś używał i doradzi.
Jestem właścicielem firmy budowlanej. Szukałem piecyka dla pracowników i trafiłem na tą stronę. Ta mała gazówka będzie idealna dla chłopaków. W końcu nie będą narzekać na zimno.
Ja mam Smyka. Super piecyk, w ziemie dobrze ogrzewa zmarznięte ręce. Używam go na stoisku, gdzie sprzedaje choinki świąteczne. Jest mały, mieści się wszędzie. W tym roku znowu poratuje mnie w mroźne dni. Taki piecyk to super sprawa.
W tym roku wybieramy się pod namiot i właśnie szukałam jakiegoś fajnego piecyka. Widzę, że ceny nie są zabójcze, a piecyki całkiem fajne. Musze kupić coś niewielkiego, bo w namiocie nie ma za dużo przestrzeni.