Narciarstwo to z pewnością bardzo ciekawy sport zimowy, który co prawda wymaga pewnej inwestycji w sprzęt, chociażby wygodne gogle narciarskie, lecz zyskuje coraz większą popularność i bez wątpienia jest świetnym sposobem na spędzenie wolnych dni – czy to podczas ferii zimowych w polskich górach czy podczas lata w Alpach francuskich lub szwajcarskich. Co jednak zrobić, aby wybrać odpowiednie obuwie?

Choć wydaje się to proste, to odpowiednie dobranie sprzętu nie jest tak łatwe, jak może nam się wydawać. Kluczowe jest wiele różnych cech danego wyposażenia, a przecież musimy też mieć na uwadze wielkość naszej stopy, naszą wagę, a także poziom doświadczenia. Dla osób początkujących z pewnością tanie buty narciarskie będą wystarczające. Sytuacja się jednak komplikuje u osób średnio-zaawansowanych czy nawet zaawansowanych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Graded Mini

9.9

Średnia

Salomon T3 RT

9.8

Średnia


 

Rossignol FunGirl J3

9.7

Średnia


 

Head Z3

9.6

Średnia


 

DALBELLO AVANTI 100

9.4

Drogie


 

FISCHER ONE X

9.3

Drogie


 

Tecnopro Pulse F60

9.2

Tanie


 

W rankingu butów narciarskich 2024 opiszemy aż siedem produktów, a każdy z nich jest warty rozważenia z uwagi na świetne parametry i bardzo dobre wykonanie. Specjaliści uwzględnili nie tylko buty narciarskie damskie czy męskie, ale także oferty dostosowane dla dzieci. Nie przypadkiem podczas wybierania właściwego obuwia zwrócono uwagę na tak istotne elementy jak konstrukcja buta, ilość klamer i ich możliwości regulacyjne, wykonanie wewnętrzne, a także ogólną funkcjonalność, twardość, technologię wykorzystaną do produkcji obuwia czy, po prostu, kolorystykę.

Buty narciarskie Graded Mini Krótkie narty

buty narciarskie rozmiary

Choć nie jest to oferta stricte pod narty, to z pewnością przypadnie do gustu osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem i pragną w stosunkowo małym budżecie wybrać się na stok i pozjeżdżać razem z przyjaciółmi czy z rodziną. Są to mini narty, które co prawda nie mają za wiele wspólnego z prawdziwymi butami narciarskimi salomona czy innej firmy skupiającej się na produkcji odzieży outdoorowej i ekwipunku. Jednakże, to rozwiązanie ma kilka zalet.

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to rozmiar uniwersalny. A więc nieważne czy szukamy buty narciarskie dziecięce, damskie, czy męskie – i tak będziemy mogli dostosować je do każdego rodzaju i rozmiaru buta. Ponadto, są one bardzo lekkie, kompaktowe, a więc w żaden sposób nie ograniczają naszych możliwości i ruchów.

Propozycja nie jest jednak tak bezpieczna jak prawdziwe, nawet i tanie buty narciarskie. Próżno tu szukać specjalnych zabezpieczeń, informacji o flexie, czy o innych parametrach tego typu. Jednakże, jeśli nie mamy większych wymagań i dopiero rozpoczynamy naszą przygodę, to będzie to idealny kompromis pomiędzy wygodą użytkowania, kosztem, a doświadczeniem z korzystania ze sprzętu.

R

Zalety

• Stosunkowo niska cena gdy weźmiemy pod uwagę brak potrzeby zakupu nart;
• Zarówno buty narciarskie męskie jak i damskie – unisex dzięki bardzo sporej regulacji;
• Kompaktowe, zajmujące mało miejsca;
• Spora wygoda korzystania.
Q

Wady

• Brak odpowiedniego zabezpieczenia;
• Bardzo niski poziom bezpieczeństwa.

Kolejna propozycja to buty narciarskie salomon dla średnio zaawansowanych juniorów, a więc Buty narciarskie dziecięce Salomon T3 RT

tanie buty narciarskie

Tym razem Salomon oferuje buty, które przystosowane zostały dla osób nieletnich. Ich wygoda i charakterystyczny wygląd z pewnością przypadną do gustu niejednej osobie. Uwagę naszą powinny jednak przykuć zmyślne rozwiązanie technologiczne i ciekawe elementy konstrukcyjne.

Przede wszystkim warto zauważyć, że są to prawdziwe buty narciarskie, które to dodatkowo pochodzą od renomowanego, sprawdzonego producenta zajmującego się odzieżą i wyposażeniem outdoorowym. Model T3 RT przygotowany został w taki sposób, aby gwarantować lekkość i prostotę w obsłudze. Dlatego nie otrzymujemy tutaj aluminiowych i nieco cięższych klamer, lecz kompozytowe. Dodatkowo jest ich 3, a więc nieco mniej niż w standardowych produktach z górnej półki.

Należy tutaj jednak zwrócić uwagę na to, że cała konstrukcja jest cienka i elastyczna, a to pozwala łatwiej i szybciej zakładać i ściągać buty. Oprócz tego, niska waga ma bardzo ważny wpływ na ostateczny komfort jeżdżenia czy po prostu chodzenia. Zwróćmy też uwagę na to, że tak jak i każde inne prawdziwe buty narciarskie, tak i te oferują buty wewnętrzne, gdzie wykorzystany materiał ma za zadanie dopasować się do kształtu stopy dziecka i zapewnić maksymalny komfort.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie obuwia;
• Wkładka regulująca rozmiar;
• Nowoczesna technologia gwarantująca komfort i bezpieczeństwo;
• Cienka, elastyczna i lekka konstrukcja.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena;
• Trzy klamry, kompozytowe.

Co ciekawe, jeśli nie jesteśmy pewni co do rozmiaru bądź chcemy zakupić sprzęt, który będzie „rósł z dziećmi”, to model ten oferuje specjalną wkładkę regulującą rozmiar, co pozwala na kupno buta o pół rozmiaru większego. Po dłuższym czasie będziemy mogli zrezygnować z wkładki i wciąż cieszyć się świetnie dopasowanym obuwiem.

Bardzo dobrym produktem zastępczym dla naszych dzieci będą też Buty narciarskie Rossignol Fun Girl J3 Junior

buty narciarskie dziecięce

Kolejną propozycją, którą powinniśmy uwzględnić w naszych poszukiwaniach jest model przygotowany przez Rossignol. Fun Girl J3 to świetna propozycja z uwagi na to, że oferuje nam świetny design. Ponadto, możemy wybrać jeden z wielu rozmiarów butów narciarskich, gdyż twórcy zastosowali ogromną liczbę długości wkładek.

Jeśli chodzi o zastosowane technologie, to przede wszystkim pamiętajmy o sensor inside. Jest to specjalistyczny sposób konstruowania butów narciarskich, które oferują wąską wkładkę o bardzo czułej charakterystyce. Wykorzystanie sensor inside wspiera komfort, lecz przede wszystkim pozytywnie wpływa na podparcie stopy.

Oprócz tego, uwzględnić musimy też diagonalne klamry, które to pozwalają nam spiąć stopę i idealnie dopasować zapięcia do naszej anatomii. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że „diagonal buckles” oferuje nam też większy komfort zakładania i zdejmowania buta, co z pewnością przypadnie do gustu początkującym czy po prostu dzieciom.

R

Zalety

• Bardzo dużo rozmiarów do wyboru;
• Zaawansowana technologia wykorzystana do produkcji całego obuwia;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

•Wysoka cena.

Oczywiście pamiętajmy o skorupie, w której zastosowano alveo i polyolefine. Wewnętrzna część buta wykorzystuje Comfort Fit, a klamry wykonano z poliwęglanu i metalu. Są to 3 klamry regulujące. Inną zaletą jest natomiast bardzo niska waga tej oferty, a także niska twardość Flexa (40), co jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących.

Niestety, musimy pamiętać o tym, że produkcja ta nie jest najtańsza, a dodatkowo design jednoznacznie wskazuje, że są to buty narciarskie damskie.

Buty narciarskie dziecięce Head Z3 26.5 to jeszcze inna opcja, o jakiej trzeba pamiętać

buty narciarskie damskie

Choć podobnie jak i wcześniej recenzowana para, tak i buty narciarskie head nie należą do najtańszych. Jest to jednak skok wyżej, jeśli chodzi o jakość wykonania i ogólny komfort podczas użytkowania obuwia.Design jest bardzo uniwersalny – idealny dopasowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest to oczywiście wybór przeznaczony dla juniorów, a więc musimy mieć na względzie dostępne rozmiary butów narciarskich.

Model Z3 oferuje nam bardzo zaawansowane technologie, które przekładają się na efektywny przekaz energii podczas podróżowania, a także lepszą kontrolę nad nartami. Oczywiście pamiętajmy o tym, że z atrybutów warto też wspomnieć o wielu innych ułatwieniach i usprawnieniach, jakich próżno szukać u konkurencji.

Pierwszą rzeczą, o której trzeba wspomnieć, to wykonanie buta wewnętrznego. Producent postanowił wykorzystać tutaj opcję Junior, która wyposażona jest w uchwyt języka, co przekłada się na prostsze i szybsze zakładanie buta, a więc poprawa doświadczenia z użytkowania.

R

Zalety

• Duo Flex;
• Wiele cech usprawniających komfort użytkowania;
• But “rośnie” z juniorem;
• Bardzo wytrzymałe wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Rozmiarówka dostosowana do nieco starszych juniorów – narciarzy.

Z innych właściwości warto wymienić Jr high top tech, a także Duo flex . Pierwsze rozwiązanie to nic innego jak zastosowanie wyższej skorupy przy języku, a także gwarantuje asymetryczne wsparcie boczne. Druga opcja natomiast odpowiada za stopniowe i naturalne odczucia z jazdy, i przekłada się też na zrównoważoną pozycję.

Jeszcze inną cechą, którą uznać można za zaletę tego rozwiązania, jest zmienna konstrukcja. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że stopa dziecka ulega ciągłemu rozwoju. Aby więc upewnić się, że oferta posłuży nam dłużej niż rok, to producent zastosował anatomiczną konstrukcję, która „rośnie” z dzieckiem poprzez uwzględnienie tego naturalnego procesu.

Jeśli chodzi o mniejsze rozmiary dla mniejszych dzieci, to skorupa jest jeszcze szersza, co ma pozytywny wpływ na rozwój i na dopasowanie buta, lecz nie wpływa negatywnie na teraźniejszy komfort z uwagi na szereg opcji regulacyjnych.

Nowe DALBELLO AVANTI 100 roz.26,5 eu 41 to z pewnością jedna z najdroższych opcji, która dostępna jest dla naszych dzieci

Cena za te buty z pewnością zaskoczy niejedną osobą. Jest to z pewnością produkt dostosowany do najbardziej wymagających rodziców, a także dla dzieci z o wiele większym stażem narciarskim. Nie zalecamy więc tej propozycji dla początkujących – wyłącznie dla bardzo dobrych narciarzy. Jednakże, na takie parametry nie mamy co liczyć u konkurencji.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość klamer i ich wykonanie. Jest ich 4, a wykończenie aluminiowe pozytywnie wpływa na ich jakość i trwałość, a także na prostotę w obsłudze i uczucie wysokiej klasy wykończenia. Oczywiście oprócz tego, warto też wspomnieć o Flexie. Wynosi on 100 i jest to jeden z najważniejszych parametrów wskazujących nam na zastosowanie obuwia. Bardzo wysoka sztywność oznacza świetną precyzję i kontrolę nad nartami i nad zjazdem.

R

Zalety

• Nowoczesna technologia wpływająca na komfort podróżowania;
• Bardzo duży flex;
• 4 klamry aluminiowe;
• Termoformowalne wkładki.
Q

Wady

• Flex mniej sztywny niż producent deklaruje;
• Horrendalnie wysoka cena.

Recenzowany model to Avanti, który oferuje nam termoformowalne wkładki, a więc gwarantują one świetną sztywność nie idąc na kompromis jeśli chodzi o nasz komfort. Jeśli chodzi o but wewnętrzny, to najwyższej klasy laminaty mają za zadanie zmniejszyć wagę obuwia, a dodatkowo zagwarantować prawidłową obróbkę termiczną.

Bardzo ważną różnicą między tymi butami narciarskimi Dalbello, a konkurencją, jest zastosowanie potrójnego wtrysku, dzięki czemu mamy możliwość zróżnicować twardość skorupy, a to natomiast wpływa na większą stabilność i trzymanie stopy, a także przyczepność.

Buty narciarskie męskie lub damskie w kolorze czarnym? Sprawdź też Buty FISCHER ONE X 110

Kolejna opcja to profesjonalne męskie buty narciarskie. Pod względem specyfikacji, mamy do czynienia z najbardziej zaawansowanym i, oczywiście, najbardziej komfortowym i wygodnym rozwiązaniem. Model RC one 110, jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje bardzo sztywny flex, co oczywiście przygotowane zostało z myślą o najbardziej zaawansowanych juniorach. To właśnie oni oczekują największej precyzji i bezpieczeństwa i to oferować może marka Fischer.

Przede wszystkim pamiętajmy, że oferta tak, podobnie jak i poprzednio recenzowane uty, mają 4 aluminiowe klamry. Dodatkowo wykorzystano tutaj pasek Velcro, dzięki czemu całość jest bardzo stabilna i świetnie się trzyma nogi bez jej uciskania i ranienia.

Ze specyfikacji warto wspomnieć o flexie, który jest z pewnością najsztywniejszy spośród wszystkich tutaj oferowanych produktów. Wynosi on 110 i to zdecydowanie jedna z ważniejszych wartości, która pozytywnie wpływa na precyzję i pewność czucia narty podczas najbardziej wymagających zjazdów. Oprócz tego, nie możemy zapomnieć o bogatej liczbie nowinek technicznych, a jedną z nich jest Somatec. To system, który dba o to, aby nasze stopy zawsze znajdowały się w bezpiecznej dla więzadeł pozycji.

R

Zalety

• Bardzo sztywny flex;
• Najnowocześniejsza technologia gwarantująca komfort i bezpieczeństwo ponad skalę;
• Świetne wykonanie i trwałość obuwia;
• Wiele opcji regulacyjnych.
Q

Wady

• Przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów.

Oczywiście nie zapominajmy o tym, że sprzęt ten oferuje całkowicie nową konstrukcję podeszwy, która nazwana została Grip Walk Sole. Wykorzystuje ona sprawdzone i uwielbiane z obu norm ISO elementy. Oczywiście pamiętajmy, że jest to propozycja wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników.

Buty narciarskie Tecnopro Pulse F60 to natomiast budżetowa propozycja o świetnym wykonaniu

Model Pulse F60 gwarantuje nam świetny kompromis pomiędzy trwałością i komfortem, a ceną. Sztywność podeszwy, a więc tak zwany Flex, wynosi 60, co jest świetną ofertą dla osób, które wiedzą co nieco o narciarstwie, ale wciąż pragną kupić obuwie, które zadba o bezpieczeństwo i wybaczy błędy nowicjusza.

Przygotowana propozycja ma twardość na poziomie 60, a więc jest to stosunkowo sztywny wybór. Jednakże, z pewnością nie jest ona tak sztywna jak poprzednio recenzowane produkty. Sporą zaletą rozwiązania będzie wyposażenie opcji w cztery aluminiowe klamry, które dodatkowo posiadają mikroregulację. Jeśli chodzi o inne parametry, to ich szerokość to 104 mm, a sama konstrukcja skorupy to sprawdzony i cenione za prostotę i trwałość overlap.

R

Zalety

• Świetna propozycja dla początkujących i średnio zaawansowanych;
• Flex na poziomie 60;
• Cztery aluminiowe klamry z mikroregulacją;
• Ponadprzeciętna żywotność.
Q

Wady

• Brak zaawansowanej technologii poprawiającej komfort i bezpieczeństwo;
• Bardzo podstawowa regulacja.

W przypadku części wewnętrznej, w bucie znalazła się opcja Comfort Liner, która to dba o prawidłową izolację cieplną, a przy okazji przekłada się to na lepsze dopasowanie. To wszystko sprawia, że produkt cechuje się świetną żywotnością, a ponadto gwarantują wystarczającą przyczepność w przypadku nieco bardziej wymagającej jazdy.

Niestety, opcja ta nie jest wyposażona w tak zaawansowane technologie jak konkurencja. Ponadto, musimy uwzględnić też nieco ograniczoną regulację, co wpływa na przydatność sprzętu po, na przykład, roku lub dwóch latach.

Które parametry odegrają najistotniejszą rolę podczas wybierania idealnego sprzętu? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Każdy z nas chce kupić buty narciarskie, które to zaoferują nam komfort, bezpieczeństwo, a przy okazji zadbają o precyzję i świetną kontrolę. Aby jednak upewnić się, że mamy do czynienia z najlepszą propozycją dostępną w tym momencie na rynku, to musimy sprawdzić szereg parametrów i uwzględnić cechy, które dla wielu mogą się wydawać zbędne lub mało interesujące. To właśnie dlatego stworzyliśmy dzisiejszy poradnik – aby pomóc w odnalezieniu tego perfekcyjnego rozwiązania.

Istotne jest więc upewnienie się, że wybrany produkt odpowiadać będzie naszym preferencjom i naszym umiejętnościom. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wybrać opcję wyróżniającą się od rywali na tle wykonania, zaawansowania technologii, funkcjonalności i komfortu. Oczywiście odpowiednie parametry użytkowe to kolejna kwestia warta poruszenia. Wciąż, najistotniejszą rzeczą będzie sprawdzenie sztywności, a więc Flexa. Oprócz tego, szerokość korpusu też odgrywa bardzo ważną rolę.

Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to czy dany sprzęt jest wystarczająco duży – czy to dla nas czy naszych dzieci. Odpowiednia regulacja także jest ważna, bo każdy człowiek różni się pod względem budowy, a pod względem anatomicznej konstrukcji stopy zachodzą pewne (choćby nawet i niewielkie) różnice. Dlatego tak kluczowe jest upewnienie się, że produkt ma świetne regulacje. Nie inaczej jest z technologią, jaką zastosowano do zarówno zabezpieczenia naszego zdrowia, jak i podniesienia komfortu. Więcej informacji na temat butów narciarskich znajdziemy poniżej: http://www.naszekielce.com/?q=buty_na_stok_narciarski

Przede wszystkim miejmy na uwadze nasze doświadczenie

Buty narciarskie dostępne na rynku podzielić możemy na te, które dostosowane zostały do użytku przez amatorów, osoby średnio zaawansowane, zaawansowane, a także ekspertów. Choć wydawać by się mogło, że im droższe rozwiązanie tym lepszą opcję kupimy, to nie jest to tak proste. Oczywiście, profesjonaliści muszą przygotować się na dodatkowy wydatek z uwag ina to, że propozycje takie będą o wiele precyzyjniejsze i zaoferują nam pewność podczas zjazdów.

Jednakże, w tym celu muszą one być nieco sztywniejsze, a taka konfiguracja nie wybacza tak błędów, jak dzieje się to w przypadku butów o znacznie mniejszej sztywności. Dlatego nasze doświadczenie to pierwszy i jeden z istotniejszych elementów, który ostatecznie będzie miał bardzo duży wpływ na wybór butów narciarskich.

Regulacje to także ważny parametr

Jak wszyscy wiemy, odpowiednie wyregulowanie butów i dostosowanie ich do naszej rozmiarówki to nadzwyczaj istotny element. Gwarantuje to stabilność i pewność, że nawet podczas najbardziej wymagających zjazdów stopa nie będzie przesuwać się w bucie i nie spowoduje to destabilizacji.

Buty narciarskie dziecięce Salomon T3 RT

tanie buty narciarskie

Buty narciarskie Rossignol Fun Girl J3 Junior

buty narciarskie dziecięce

Regulować buty możemy za pomocą klamer, które to bardzo często wyposażone są w funkcję mikroregulacji. O wiele częściej jednak chodzi tutaj o regulowane wiązania, który dostępne są w butach przypominających mini narty czy też wkładki. Te natomiast wykorzystuje się w butach dla juniorów, dzięki czemu zakup butów o pół rozmiaru za dużych pozwoli na dłuższe korzystanie bez ryzyka „wyrośnięcia” dziecka.

Oprócz tego, niekiedy do naszej dyspozycji jest regulowany tylny spoiler, choć to w wielu przypadkach bardziej gadżet aniżeli rzeczywiście opcja pozwalająca na lepszą regulację butów.

Jakość konstrukcji, czyli materiały

Klasa wykorzystanych komponentów to dla wielu temat nie warty świeczki. Już teraz możemy natomiast obiecać, że każdy produkt – nieważne czy mowa tu o gadżecie za kilkanaście złotych czy za bardzo drogim sprzęcie narciarskim – musi być wykonany z tak trwałych i pewnych materiałów, że bez najmniejszego problemu będziemy mogli korzystać ze sprzętu przez więcej niż rok czy dwa.

Materiał powinien być przede wszystkim lekki, a także wytrzymały. Często wzmacnia się metalowe krawędzie nart lub po prostu wykorzystuje włókno szklane w celu usztywnienia niektórych elementów. Jednakże, jeśli chodzi o materiał, to chodzi tutaj też o klamry – kompozytowe będą tańsze i lżejsze, lecz to aluminium cieszy się lepszą trwałością.

Buty narciarskie Tecnopro Pulse F60

buty narciarskie

Buty narciarskie DALBELLO AVANTI 100

buty narciarskie ranking

Technologia odpowiadająca za bezpieczeństwo…

Jeśli zamierzamy zjeżdżać z nieco trudniejszych stoków, to oczywistą rzeczą jest wybór sprzętu o podniesionym bezpieczeństwie. To jednak kosztuje. Zaleca się jednak nie oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie, aby potem nie żałować. To dlatego podczas poszukiwania idealnej propozycji należy wziąć pod uwagę zastosowane technologie i funkcjonalności.

Jednym z takich przykładów jest wykorzystanie technologia potrójnego wtrysku, co pozwala na uzyskanie zróżnicowanej twardości skorupy, a to natomiast ma istotne znaczenie na przyczepność i ochronę przed poślizgiem. Ponadto, każda oferta powinna być wyposażona w pewnego rodzaju wkładki – mogą to być termoformowalne wkładki Instant Fit lub jeszcze inne, które to dodatkowo pozytywnie wpłyną na komfort.

Komfort podczas zjazdów i użytkowania sprzętu

Skoro mowa już o komforcie, to nie możemy zapomnieć o wykorzystaniu takich funkcji jak, na przykład, Canting, co gwarantuje regulację buta na wysokości kostki. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób, które mają nieproporcjonalne kostki lub ich budowa jest nieco zróżnicowana.Z inych rzeczy warto wspomnieć też o wykorzystanie pianki o właściwościach termoformowalnych. Jest ona lżejsza od takiej standardowej, a komfort jest o wiele lepszy. Ponadto czasami producenci stosują design, w którym zwiększają przestrzeń na palce w przedniej części buta.

Buty narciarskie dziecięce Head Z3

buty narciarskie damskie

Z innych parametrów istotnych podczas wyboru właściwego obuwia warto wspomnieć też o wadze. Choć jest to oczywiście bardzo subiektywne odczucie, to o wiele lepiej będzie nam się poruszać w butach narciarskich o bardzo niskiej wadze. To możemy osiągnąć poprzez zastosowanie bardzo lekkich materiałów z laminatu.

Zwróćmy też uwagę na flex!

Zaraz obok szerokości skorupy, Flex jest najważniejszym parametrem, o którym niewiele osób pamięta, a niestety każdy powinien. Wartość ta wskazuje czy mamy do czynienia z butami przystosowanymi do bardziej wymagających zjazdów czy może wybrany przedmiot idealnie się sprawdzi dla amatorów na początkujących stokach.

Mniejszy flex, wynoszący tak do 60, jest idealny dla osób amatorsko jeżdżących i dla średnio zaawansowanych użytkowników stoków. Są to stosunkowo miękkie propozycje, gdzie cholewka może być w łatwiejszy sposób wprowadzona w ruch. To, co jest istotne, to fakt, że tego typu rozwiązanie o wiele lepiej wybacza potencjalne błędy podczas zjazdu.

Buty FISCHER ONE X 110

buty narciarskie męskie

Wadą małego Flexu jest to, że nie mamy aż tak sporej kontroli nad nartami, a więc i precyzja zjazdu pozostawiać może sporo do życzenia. Gdy więc zaczniemy zauważać różnice pomiędzy amatorskimi butami, a tymi lepszymi, to czas przyjdzie na zakup ekwipunku o nieco sztywniejszym Flexie.

Najlepsze buty narciarskie – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia są Buty narciarskie Graded Mini Krótkie narty. To połączenie butów i nart w jednym, dzięki czemu idealnie posłużą osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Są przy tym kompaktowe, lekkie i nie wymagają oddzielnego zakupu nart – opcja 2 w 1.

Jeśli jednak potrzebujemy o wiele lepszego komfortu czy też bezpieczeństwa bądź jestesmy wyposażeni już w wygodne narty zjazdowe, to dobrym rozwiązaniem będzie też zapoznanie się sprawdzenie co do zaoferowania mają pozostałe produkty w rankingu. Alternatywnie wykorzystaj wiedzę umieszczoną w poradniku zakupowym i ciesz się własnym wyborem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie buty narciarskie wybrać
Average rating:  
 0 reviews