Narciarstwo, która z sezonu na sezon zyskuje coraz większą popularność. Wielu celebrytów wybiera się w polskie Tatry, aby wypocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza, a przy okazji pozjeżdżać z przepięknych gór i wzgórz. Oczywiście najpierw należy wybrać odpowiedni sprzęt, dobry kask narciarski, gogle. Warto również wiedzieć jakie buty narciarskie damskie wybrać i czym się kierować – oprócz oczywiście wyglądu.

Niestety, wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby nam się wydawać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z czego większość z nich z pewnością sprawdzą się dla osób mało wymagających i amatorów. Jeśli jednak zależy nam na najlepszej jakości i świetnym stosunku klasy do ceny produktu, to musimy spojrzeć na poszczególne produkty i jeśli nie chcemy kupować butów narciarskich damskich rossignol z uwagi na ich ogromną cenę, to istotne jest znalezienie kompromisu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Head Vector XP

9.9

Średnia


 

Lange XT 110

9.8

Drogie


 

Tecnopro G50-3 F50

9.7

Tanie


 

Salomon S/PRO R90

9.6

Średnia


 

To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking butów narciarskich damskich. Uwzględnione zostały tutaj cztery bardzo ciekawy produkty. Co prawda ich design i wykonanie się różni, ale gwarantuje to dostosowanie sprzętu do wymagań każdej osoby a przede wszystkim rodzaju narty. Inne buty wybierzamy do nart zjazdowy a inne do profesjonalnych nart slalomowych. Specjaliści mieli jednak na uwadze najistotniejsze informacje, w tym twardość i szerokość butów, dopasowanie, technologie wykorzystane do produkcji obuwia, a także uwaga została skierowana ku umiejętnościom i wadze narciarza.

Buty narciarskie damskie Head Vector XP W

buty narciarskie damskie ranking

Każda osoba pragnąca wyposażyć się w średniozaawansowane, bardzo dobre buty narciarskie, powinna przemyśleć zakup Head Vector X. To świetnie opracowana propozycja z uwagi na świetne wykonanie, a także nowoczesną technologię, jaką wykorzystano do zaprojektowania i wykończenia – czy to wnętrza butów i cholewki czy też ich warstwy zewnętrznej.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że propozycja ma 4 aluminiowe klamry, które umożliwiają nam mikroregulację. Oznacza to, że możemy zwiększyć szerokość produktu w cholewce nawet o 28 mm. Oprócz tego, zastosowano tutaj podwójny canting, czyli możliwość regulowania bocznego nachylenia. Te dwa parametry pozwalają na bezproblemowe dopasowanie obuwia do narciarki.

Pamiętajmy też o tym, że zastosowano tutaj też regulowany flex, tak zwany Flex Tunning. To nic innego jak możliwość dostosowania sztywności buta w taki sposób, aby odpowiadał on naszym umiejętnościom – regulacja dostępna jest w zakresie 95 – 85. Musimy natomiast pamiętać, że te buty narciarskie są stosunkowo drogą opcją i z uwagi na spory flex, nie jest to produkt polecany dla amatorów.

R

Zalety

• Wiele opcji regulacyjnych;
• Możliwość idealnego dopasowania buta do anatomii narciarki;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Propozycja nie jest zalecana dla amatorów.

Damskie buty narciarskie Lange XT 110 W L.V

buty narciarskie damskie rossignol

Model XT 110 W L.V gwarantuje nam bardzo dobre parametry i świetne wykonanie. Design jest także ponadprzeciętny, a elementy konstrukcyjne przekładają się na bezpieczeństwo i komfort, o jakim niejeden użytkownik może tylko pomarzyć. Potwierdzeniem tego jest, niestety, bardzo wysoka cena.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że opisywany model wykorzystuje system SKI/HIKE, a więc możliwość dostosowania obuwia do zjazdu lub do podchodzenia. Zwiększa to uniwersalność urządzenia i dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort z uwagi na możliwość ustawienia sobie właściwego trybu do danej sytuacji.

Z innych funkcjonalności warto wymienić podwójny canting, czyli możliwość regulowania bocznego nachylenia cholewki, czy też Control Fit, a więc technologia oferująca idealne dopasowanie buta do stopy dzięki poprawie trzymania środkowej części stopy czy też pięty. Zwróćmy też uwagę na to, że producent zastosował tutaj podeszwę Max Grip, a więc przekłada się to na pełną przyczepność.

Co ciekawe, wewnątrz buta zastosowano technologię Thermo Fit 3. To natomiast pozwala na personalizację butów wewnętrznych, a także umożliwia wygrzewanie w specjalnie przygotowanych do tego zadania piecyka. Niestety, podobnie jak i poprzednia oferta, tak i ta jest bardzo droga i nie przypadnie to do gustu każdemu.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Szereg możliwości regulacyjnych;
• Bardzo duży komfort;
• Nowoczesna technologia.
Q

Wady

• Niezwykle wysoka cena.

Buty narciarskie damskie Tecnopro G50-3 F50

buty narciarskie damskie białe

Jeśli nie jesteśmy zaawansowanymi narciarkami, a dopiero rozpoczynamy przygodę z tym sportem, to o wiele lepszą opcją będzie produkt przedstawiony poniżej, a mianowicie model G50-3 od Tecnopro. Jest to propozycja całkiem budżetowe, lecz odpowiednie wykonanie i szereg zmyślnych nowinek zdecydowanie potwierdzi jakość oferowanego sprzętu.

Oczywiście musimy pamiętać, że produkt nie oferuje nam czterech regulowanych klamer, lecz tylko 3. Jest to jednak wystarczające, aby każdy początkujący czy nawet średnio-zaawansowany narciarz znalazł wygodnę pozycję. Oferowana konstrukcja skorupy to overlap, a sama podeszwa jest stosunkowo uniwersalna i można ją wykorzystać wraz z nakładkami Gripwalk. Oprócz tego, producenci zadbali o to, aby podeszwa wyposażona była w wymienne elementy, co pozytywnie wpływa na żywotność konstrukcji.

Jeśli chodzi o samą twardość, czyli tak zwany Flex, to wynosi on 50 i nie można go dostosować, jak to było w poprzedniej opcji. Musimy natomiast pamiętać, że ta propozycja jest bardzo tania, a co za tym idzie nie możemy oczekiwać takich funkcjonalności jak w droższej ofercie.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Flex dostosowany do amatorów i średniozaawansowanych;
• Podstawowe możliwości regulacyjne.
Q

Wady

• Brak zaawansowanej technologii wykonania poszczególnych komponentów.

Buty narciarskie damskie salomon to coś, co nas interesuje? W takim razie sprawdź Damskie buty narciarskie Salomon S/PRO R90

buty narciarskie damskie

Najwyższa jakość, komfort i bezpieczeństwo. To trzy najistotniejsze elementy zakupu każdych butów narciarskich. W przypadku bardziej zaawansowanej wyprawy, do tego dochodzi odpowiedni Flex, a także możliwości regulacyjne gwarantujące wręcz idealne dopasowanie buta do naszej stopy. To wszystko oferują nam buty narciarskie damskie salomon, czyli produkt jednej z najbardziej topowych marek oferujących odzież i wyposażenie outdoorowe.

Opisywany model to S/PRO R90, który to dostosowany został do najbardziej wymagających użytkowniczek. Jest to produkt przystosowany do wymogów osób zaawansowanych, którym Flex na poziomie 90 nie będzie przeszkadzać. A nawet wręcz przeciwnie – pomoże w uzyskiwaniu jeszcze lepszej wydajności.

Producent sugeruje, że model ten przystosowany jest do jazdy ogólnej, a jedną z ciekawszych technologii zastosowanej jest tak zwany oversized pivot. To nic innego jak zagwarantowanie pełnej kontroli. To wszystko możliwe jest dzięki właściwej konstrukcji skorupy, a także dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów, co przekłada się na odpowiednią elastyczność i wyczucie nart.

Niestety, propozycja ta, pomimo świetnego wykonania i bardzo nowoczesnego designu, jest niezwykle droga. Dlatego jeśli planujemy zakup bardziej zaawansowanego sprzętu, to musimy mieć na uwadze ogromną różnicę cenową.

R

Zalety

• Bardzo wysoki Flex;
• Świetne funkcje regulacyjne;
• Nowoczesna i autorska technologia oversized pivot.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Jakie buty narciarskie będą najlepsze? Wybierz produkt mając na uwadze najistotniejsze kryteria!

Każdy z nas myśli, że podjęcie decyzji odnośnie butów narciarskich czy też innego sprzętu jest proste – wystarczy tylko skupić się na produktach wysoko ocenianych i polecanych, prawda? Otóż nie do końca. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że odpowiednio wybrany produkt powinien być idealnie dopasowany do naszych preferencji i naszej stopy. Jak to jednak zrobić?

W celu sprawnego przeszukiwania katalogów z damskimi butami narciarskimi, przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik. Znajdziecie w nim informacje odnośnie kluczowych parametrów i atrybutów, jakie wyposażenie to musi spełniać, aby być jakościowym, bezpiecznym, i co ważniejsze, komfortowym rozwiązaniem. Dlatego przede wszystkim musimy określić stopień zaawansowania zanim przejdziemy dalej.

Kolejną rzeczą jest podjęcie decyzji odnośnie funkcjonalności. Pamiętajmy też, że nowoczesna technologia wykorzystana podczas produkcji sprzętu odgrywa kluczową rolę. Co ciekawe, czasami i kolorystyka może mieć znaczenie czy też design. Więcej informacji odnośnie zakupu butów narciarskich dla kobiet i nie tylko znajdziemy w poniższym artykule: https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydarzenia/23179,na-co-nalezy-zwrocic-uwage-kupujac-buty-narciarskie

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na nasze umiejętności

Kiedy wybieramy buty narciarskie, to musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na nasze umiejętności. Nie bez powodu ta część wyposażenia jest bardzo często dzielona na cztery grupy – amatorów, średnio zaawansowanych, zaawansowanych i ekspertów. Jest to przede wszystkim spowodowane dostosowaniem produktu do wymogów osób, które poruszają się po mniej lub bardziej wymagających terenach.

Osoby zainteresowane rozpoczęciem przygody z nartami nie powinny nawet patrzeć na bardzo drogie i zaawansowane urządzenia, których to koszt przekroczyć może nawet i tysiąc złotych. O wiele lepiej będzie skupić się na bezpieczeństwie i komforcie, a także wyborze sprzętu charakteryzującego się świetnymi atrybutami i bardzo dobrymi opiniami, a także parametrami i danymi technicznymi odpowiadającymi naszym wymaganiom.

Damskie buty narciarskie Lange XT 110 W L.V

buty narciarskie damskie rossignol

Buty narciarskie damskie Head Vector XP W

buty narciarskie damskie ranking

Teraz przyszedł czas na Flex

Skoro mowa o parametrach i danych technicznych, to trudno nie wspomnieć o najważniejszym z nich, a mianowicie o twardości. Profesjonalnie nazywa się to Flex i jest to wartość, która wskazuje na sztywność butów. Im wyższa wartość, tym sztywniejszy but, a więc i wymaga nieco większych umiejętności.

Niski Flex, na poziomie 40-50, jest idealny w przypadku osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Taka miękkość wybacza więcej błędów, a tych początkujący z pewnością będą robić bardzo dużo. Wartości w przedziale 60-70 będą lepsze dla średnio zaawansowanych z uwagi na to, że są one nieco wydajniejsze.

Flex na poziomie 80-90 jest natomiast wyborem przygotowanym dla zaawansowanych użytkowników, którzy wymagają od swoich butów jak największej precyzji i kontroli. Oczywiście to rozwiązanie mniej wybaczające nieuważność.

Inne parametry butów także istotne

Flex to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę. Mamy przecież wiele innych wartości, który to producenci nieraz się chwalą. Warto więc sprawdzić ile klamr z mikroregulacją dany produkt oferuje. Sugerujemy zakup produktu z czterema klamrami aluminiowymi, lecz w przypadku bardziej budżetowej opcji warto wziąć pod uwagę opcję z trzema klamrami.

Ponadto bardzo ważne jest też wykonanie skorupy i jej typ. Jeśli jest to konstrukcja overlap, to możemy liczyć na dobre trzymanie stopy. Oczywiście z parametrów dodatkowych uwzględnijmy też podwójny canting, czyli dodatkowe regulacje bocznego nachylenia cholewki. Jest to istotne w przypadku osób o nietypowej anatomii.

Damskie buty narciarskie Salomon S/PRO R90

buty narciarskie damskie

Buty narciarskie damskie Tecnopro G50-3 F50

buty narciarskie damskie białe

Oczywiście miejmy na uwadze funkcjonalność

Funkcjonalność to nic innego jak zastosowanie ogromnej liczby elementów umożliwiających regulację buta, cholewki, a także innych części butów narciarskich. To wszystko po to, aby upewnić się, że produkt będzie idealnie leżał na nodze, co oczywiście oznacza wysoki komfort i pewność, że nic złego nam się nie stanie.

Z tego właśnie powodu sprawdźmy czy oprócz wyżej wspomnianego podwójnego Cantingu znajdziemy też regulowany Flex (czyli możliwość dostosowania sztywności tak, aby odpowiadała naszym umiejętnościom). Ponadto niektóre produkty wyposażone są też w technologię Control Fit, która to, podobnie jak podwójny Canting, ma za zadanie jeszcze lepiej dopasować buta do budowy stopy, co przekłada się na lepsze trzymanie środkowej części stopy, a także pięty.

Buty narciarskie damskie -podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy planujemy kupno butów narciarskich damskich Rossignol czy może Salomon ma lepszą propozycję – zawsze powinniśmy przeglądać te produkty, których właściwości i technologia odpowiada naszym wymaganiom. Musimy mieć pewność, że proponowana opcja będzie wystarczająco zaawansowana, aby dostosować produkt do naszych preferencji.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do naszych własnych poszukiwań, to świetną alternatywą będzie zapoznanie się z dzisiejszym rankingiem. Szczególnie ciekawą propozycją jest wybór zwycięzcy naszej listy. Buty narciarskie damskie Head Vector XP W to propozycja skierowana co prawda do osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, lecz bez wątpienia wysoka funkcjonalność i bardzo dobre wykonanie będą przemawiały za tym wyborem. A jeżeli chciałabys wybrać coś dla swojego faceta, sprawdź nasz ranking butów narciarskich męskich.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie buty narciarskie damskie wybrać
Average rating:  
 0 reviews