Tak jak i w przypadku butów damskich czy dziecięcych, buty narciarskie męskie powinny być bardzo komfortowe i gwarantować nam bezpieczeństwo i pewność, że podczas zjazdów nie stanie nam się krzywda. Co więcej, muszą one być dostosowane do umiejętności narciarza, a także jego wagi. Co jednak zrobić, aby znaleźć ten idealny produkt?

Nie każdy wie, że buty do nart biegowych męskie muszą spełniać szereg różnych specyfikacji, aby uznać je za sprawdzone i warte polecenia. Inne będą również buty do nart slalomowych. Ponadto kluczowe jest też zweryfikowanie ich parametrów, a to nie jest łatwe dla osób początkujących czy po prostu użytkowników, którzy nie wiedzą jakie parametry mają najważniejsze znaczenie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Head Advant Edge

9.9

Średnia


 

Atomic Hawx Magna

9.8

Drogie


 

Dalbello DS

9.7

Drogie


 

Fischer RC Pro

9.6

Tanie


 

Dlatego powstał dzisiejszy ranking butów narciarskich męskich 2024. Jest to lista czterech bardzo atrakcyjnych i wyróżniających się na tle rywali produktów. Świetne materiały użyte do produkcji, przemyślana konstrukcja, a także właściwy design i odpowiadający nam flex czy też szerokość korpusu – to wszystko i nawet więcej informacji musi się zgadzać zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Buty narciarskie męskie Head Advant Edge HF

buty do nart biegowych męskie

Propozycja przygotowana przez markę Head to model Advant Edge HT. Jest to świetne rozwiązanie dla osób o nieco większym doświadczeniu z uwagi na dosyć sztywny flex. Nie zmienia to jednak faktu, że z uwagi na jego regulację i ogólne wykonanie to jedna z najciekawszych ofert, szczególnie kiedy zależy nam na kompromisie pomiędzy precyzyjną jazdą i bezproblemową kontrolą nad nartami, a komfortem jazdy i bezpieczeństwem.

Model wyposażony został w klamry z mikroregulacją i jest ich 4. Co więcej, wykonane są z aluminium, co przekłada się to na bardzo dobrą solidność i pewność, że nie ulegną one przedwczesnemu uszkodzeniu. Inną zaletą jest też zastosowaniu systemu Low Profile. Oznacza to, że mamy do czynienia z klamrami niskoprofilowymi, co pozwala na wydajniejszą jazdę przy użyciu tyczek.

Inną zaletą takiego rozwiązania jest regulacja canting, co oznacza, że możemy uregulować boczne nachylenie cholewki względem pionowej osi buta. Oczywiście jest to popularna opcja i zdecydowanie obowiązkowa u osób, których budowa anatomiczna stopy jest niestandardowa. Warto też uwzględnić inne zalety, jak na przykład możliwość zakupu połówek. Niestety, propozycja nie oferuje tak ciekawych dodatkowych opcji regulacyjnych, co konkurencja, a to może wpłynąć na finalną atrakcyjność rozwiązania.

R

Zalety

• Bardzo wysokiej klasy materiały użyte do produkcji;
• Regulowany flex (85-95);
• System Low Profile;
• Stosunkowo niska cena;
• Regulowany Cantex.
Q

Wady

• Dostępna jedynie podstawowa regulacja;
• Nie nadają się dla użytkowników zaawansowanych.

Męskie buty narciarskie Atomic Hawx Magna 100

buty narciarskie męskie ranking

Jeśli naszym zadaniem jest zakup butów oferujących jak najlepsze wykonanie, a przy tym zależy nam na precyzji i solidności, to marka Atomic jest wręcz idealnym rozwiązaniem. Recenzowane w tym momencie buty gwarantują nam bardzo dobre wykonanie i, choć u producenta uznawane są za buty ze średniej półki cenowej, to jest to propozycja bardzo droga i przygotowana dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

Obuwie oferuje nam flex na poziomie 100, co jest nieznacznie wyższym wynikiem i wskazuje na większą sztywność. Ponadto, model Hawx wyróżnia się na tle konkurencji nieco większą objętością, a dodatkowo zastosowano tutaj szerszą skorupę. To natomiast przekłada się na lepsze dostosowanie obuwia do nogi za pomocą wielu elementów regulacyjnych. Co ciekawe, urządzenie oferuje też szeroki język, co jest niezwykłym udogodnieniem podczas zakładania obuwia, a tak zwana strefa Easy Step ma za zadanie ten proces jeszcze bardziej ułatwić.

Niestety, opcja ta jest dosyć droga, co może nie spodobać się wielu osobom. Ponadto istotne jest też zwrócenie uwagi na wykonanie klamer, które podobnie jak i poprzednia opcja mają mikroregulację i są wykonane z aluminium.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Flex na poziomie 100 gwarantujący dobrą kontrolę nad nartami;
• Easy Step i szeroki język ułatwiający korzystanie ze sprzętu;
• Szeroka skorupa;
• Wiele funkcji regulacyjnych.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Dosyć sztywny flex.

Buty narciarskie męskie Dalbello DS 100 MS

buty narciarskie męskie wyprzedaż

Kolejna propozycja z ponadprzeciętnej półki cenowej to obuwie od marki Dalbello. Model DS 100 MS Gripwalk charakteryzuje się świetnymi parametrami, a dodatkowo gwarantuje regulowany flex  bardzo wysokim stopniu twardości, co z pewnością spodoba się niejednej osobie. W połączeniu z bardzo bogatym wyposażeniem i zaawansowaną technologią, to oferta warta swej dosyć wysokiej ceny.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że seria MS jest tym samym produktem, co Dalbello DS AX 100. Jedyną różnicą jest fakt, że to była wersja przygotowana na sezon 2018/2019. Mowa tutaj więc o ulepszonej wersji tego bestsellera, który nie tylko pod względem technologii, ale także i z uwagi na design. Opcja oferuje nam flex na poziomie 100, a więc jest to stosunkowo sztywna propozycja. Wkładka ma szerokość 100 mm.

Dodatkowo, opisywane obuwie oferuje nam innowacyjną, niespotykaną nigdzie indziej technologię zwaną Powercage. Zapewnia ona optymalną transmisję mocy, a to przekłada się na bardzo precyzyjną jazdę bez najmniejszych problemów. Z innych nowinek technologicznych warto wspomnieć też o My Fit, czyli specjalistycznym wykonaniu skorupy, która formowana jest termicznie i świetnie dopasowuje się do naszej anatomii. Choć propozycja ta jest z pewnością bardzo dobra, to nie możemy zapomnieć o tym, że dla osób o nieco szerszych stopach te buty narciarskie męskie mogą okazać się trochę za wąskie.

R

Zalety

• Bardzo dobra jakość wykonania;
• Najnowocześniejsza technologia gwarantująca świetną precyzję prowadzenia;
• Specjalistyczne wykonanie skorupy;
• Nowoczesny design.
Q

Wady

  • Nieco wąskie obuwie.

MĘSKIE BUTY NARCIARSKIE Fischer RC Pro 100 PBV

buty narciarskie męskie opinie

Jeśli nie obawiamy się ogromnych wydatków, to warto przemyśleć zakup obuwia marki Fischer. Model RC Pro 100 PBV to propozycja przygotowana z myślą o bardziej zaawansowanych użytkownikach. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto wymaga świetnej precyzji i nie musi się martwić o popełniane błędy z uwagi na ich brak. Buty oferują nam dodatkowo regulację flexa. Co ciekawe, pomimo wysokich wartości, wciąż mamy do czynienia z komfortowym rozwiązaniem.

Obuwie dostępne jest w kolorze biało-granatowym, a ich waga wynosi nieco ponad 2 kg. Choć wydaje się to sporo, to w przypadku takiego sprzętu większa waga nie jest niczym nadzwyczajnym. Wskazuje to na odpowiednie wykonanie urządzenia, trwałe materiałe, a także szereg funkcjonalności oferujących świetny komfort pomimo zastosowania sztywnego flexa. na poziomie 90-110. Tak – jest on regulowany, co pozwala nam znacznie dostosować urządzenie do naszych umiejętności i doświadczenia.

Oczywiście podobnie jak i poprzednie produkcje, tak i tutaj zastosowano cztery klamry z aluminium z mikro i nawet makro regulacją. Z innych technologii usprawniających korzystanie z produktu wymienić można seamless tongue, czyli bezszwowy język, który łączy się z pozostałą częścią botka, a także konstrukcja oferująca trzy wersje.

Niestety, wszystkie te dodatki i nawet więcej spowodowało, że mamy do czynienia z o wiele droższym rozwiązaniem niż poprzednio opisane produkty w rankingu 2024.

R

Zalety

• Nowoczesna technologia gwarantująca komfort na najwyższym poziomie;
• Bardzo precyzyjna jazda i najlepsza kontrola nad nartami;
• Bezszwowy język i wiele innych elementów usprawniających korzystanie ze sprzętu;
• Bardzo trwałe wykonanie.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena. 

Buty narciarskie salomona męskie, a może innej firmy? Znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące cię pytania już dziś!

Jak wszyscy wiemy, wybór tych idealnych butów do nart wymaga przede wszystkim ogromnej wiedzy i zrozumienia konkretnych detali. Nawet jeśli poznamy specyfikację, to bez własnej wiedzy czy też doświadczenia ciężko jest podjąć decyzję odnośnie właściwego dopasowania obuwia. Co więc zrobić w przypadku, kiedy stajemy przed zakupem swoich pierwszych butów czy po prostu pierwszej pary, która jest droższa i bardziej zaawansowana?

W takiej sytuacji warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym, gdzie umieszczono wszystkie niezbędne informacje odnośnie pomyślnego wyboru sprzętu narciarskiego na nasze nogi. Oczywiście pierwszą rzeczą jest określenie flexa i szerokości skorupy. Jednocześnie trzeba uwzględnić nasze umiejętności, co pozwoli dostosować produkt do naszych umiejętności.

Dalej istotne jest zwrócenie uwagi na technologię, jaką zastosowano podczas produkcji urządzenia. Bardzo ważne jest uwzględnienie elementów wpływających na komfort czy też dodatków regulacyjnych – to wszystko po to, aby zapewnić nam jak najlepszy produkt dostępny na rynku. Oczywiście czasami szukamy butów narciarskich męskich wyprzedażowych, bo ich cena jest atrakcyjna. A to jeszcze inny aspekt, który też trzeba mieć na względzie. Więcej informacji znajdziemy w poniższym artykule: https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydarzenia/23179,na-co-nalezy-zwrocic-uwage-kupujac-buty-narciarskie

Dostosuj buty narciarskie do swoich umiejętności i do anatomii

Gdy szukamy butów narciarskich, pierwszą rzeczą, jaka rzuca nam się w oczy, jest ogrom parametrów i danych technicznych. Producenci zasypują nas informacjami, a bardzo często nie jesteśmy w stanie ich zrozumieć. Warto jednak się im przyjrzeć, aby potem nie kupić sprzętu o nieprawidłowym wykonaniu, co negatywnie odbije się na komforcie.

Zanim przejdziemy do szukania sprzętu odpowiadającego nam naszym preferencjom, najpierw trzeba ustalić nasz poziom zaawansowania i to jak pewnie czujemy się podczas jazdy na nartach. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę, to naszym zadaniem jest wybór sprzętu wybaczającego błędy amatorskie. Takim rozwiązaniem są buty narciarskie o niskiej twardości, a więc o niskim flexie. Wartości do 70-80 będą odpowiednie dla początkujących, a nawet dla średnio zaawansowanych.

Oprócz tego, ważne jest też dostosowanie sprzętu do naszego ciała. Każdy z nas jest inny, a więc to logiczne, że nasze stopy także się różnią. Jedna osoba może mieć bardzo szeroką stopę, inna szczupłą, a jeszcze inna bardzo duże kostki. Naszym zadaniem jest więc dostosować produkt do nas samych lub kupić produkt o bardzo zaawansowanych funkcjach regulacyjnych, o których mówimy więcej poniżej.

Męskie buty narciarskie Atomic Hawx Magna 100

buty narciarskie męskie ranking

Ważne będą dla ciebie też inne aspekty wpływające na komfort

Oczywiście oprócz flexu, musimy też uwzględnić wiele innych elementów usprawniających korzystanie z obuwia narciarskiego. Chodzi tutaj o specjalne nowinki techniczne, dzięki którym zakładanie buta będzie prostsze, a właściwy korpus i wykorzystane materiałe niemalże idealnie dostosują się do stopy, aby ją zabezpieczyć i zaoferować ponadprzeciętny transfer mocy.

Buty narciarskie męskie Dalbello DS 100 MS

buty narciarskie męskie wyprzedaż

Ważna będzie funkcja cantingu. To system, który pozwala na dostosowanie sprzętu do niestandardowych stóp z uwagi na naszą zróżnicowaną anatomię. Oprócz tego, uniknięcie obtać jest ważne, a w tym pomóc może połączenie bezszwowego języka z pozostałą częścią botka. Uwzględnić musimy również wykonanie podeszwy, która to może wykorzystywać system GRIPWALK, co natomiast oferuje świetny komfort chodzenia i ponadprzeciętną przyczepność.

Funkcjonalność sprzętu i jego trwałość ponad wszystko

Powyższe elementy komfortu to jednak nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę. Nie bez znaczenia są pozostałe rozwiązania techniczne, w tym dodatki gwarantujące bardzo precyzyjne przenoszenie mocy i umożliwiające kontrolę nad nartami na poziomie, o jakim wcześniej nie marzyliśmy. Pomóc w tym mogą, na przykład, wkładki o wymiennej podkładce i oferujące zmianę pochyłu cholewki, specjalne frezowanie powierzchni wzdłuż łuku, co podnieść może przyczepność, a także właściwe skonstruowany profil buta.

Inne elementy usprawniające poruszanie się w obuwiu to także wyprofilowanie mankietów w taki sposób, aby jeszcze lepiej trzymały stopę i gwarantowały poczucie stabilności i komfortu. To także ma zasadniczy wpływ na precyzję podczas sterowania. Musimy też uwzględnić technologię buta czy rodzaj skorupy.

MĘSKIE BUTY NARCIARSKIE Fischer RC Pro 100 PBV

buty narciarskie męskie opinie

Jaki będzie koszt? Czy warto szukać butów narciarskich męskich z wyprzedaży?

Nieważne czy kupimy buty narciarskie męskie salomona czy innej firmy z górnej półki, czy może podejmiemy decyzję o zakupie budżetowej opcji, musimy przede wszystkim wybrać rozwiązanie rozsądne. Takie, które bez mniejszych problemów poradzi sobie ze stokami narciarskimi, którymi będziemy zjeżdżać.

Oczywiście im bardziej wymagający zjazd i większe wymagania użytkownika odnośnie poczucia kontroli, tym większa cena z uwagi na bardziej zaawansowaną budowę obuwia. Warto jednak przyjrzeć się ofertom z wyprzedaży i porównać kilka modeli do siebie, bo w ten sposób otrzymamy stosunek jakości do ceny. 

Buty narciarskie męskie Head Advant Edge HF

buty do nart biegowych męskie

Buty narciarskie ranking 2024 – podsumowanie

Z pewnością wybór tego idealnego urządzenia wymaga sporej wiedzy lub przynajmniej dużej ilości wolnego czasu, co przełożyć się może na skrupulatne wyszukiwanie i przeglądanie dostępnych ofert. Istotne jest sprawdzenie flexu i innych parametrów, a także uwzględnienie elementów usprawniających komfort i ogólną funkcjonalność produktu, bez względu na to czy są to profesjonalne buty narciarskie damskie czy męskie.

Jeśli jednak nie mamy tyle czasu lub po prostu zastanawiamy się nad tym co wybrałyby osoby zainteresowane najlepszym produktem, to warto przemyśleć jedną z pozycji w dzisiejszym rankingu. Szczególnie atrakcyjny wydaje się zwycięzca rankingu. Buty narciarskie męskie Head Advant Edge HF są stosunkowo tanie w porównaniu do konkurencji o podobnych parametrach, a dodatkowo oferują szereg nowinek technologicznych gwarantujących precyzyjne podróżowanie po stokach w naszych nartach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie buty narciarskie męskie wybrać
Average rating:  
 0 reviews