Wszyscy wiemy jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszego ciała. Dotyczy to nie tylko nóg, rąk, czy oczywiście głowy. Kiedy zjeżdżamy na nartach, to osiągamy bardzo duże prędkości. To właśnie dlatego zakup odpowiedniego sprzętu do ochrony oczu – czy to przed mroźnym wiatrem, czy przed gałęziami, jest tak ważne. Jednakże, jakie dokładnie okulary narciarskie wybrać?

Na rynku mamy bardzo dużą liczbę produktów gotowych do użytku. Możemy przecież wybrać gogle fotochromatyczne oferujące lepszą widoczność, szczególnie podczas słonecznych dni, czy po prostu tanie gogle narciarskie, które nie wymagają od nas sporego budżetu, a równie skutecznie ochronią przed nieprzyjemnościami. Oczywiście te najlepsze gogle narciarskie będą miały nieco inne atrybuty niż pozostałe produkty. Co więc powinniśmy wybrać?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ENDURO CROSS QUAD

9.9

Tanie

KOESTLER Meridian01

9.8

Tanie

GOGLE NARCIARSKIE SNOWBOARD

9.7

Tanie

GOGLE OMERC

9.6

Średnia

ARCTICA G-117

9.5

Drogie

COPOZZ OTG

9.3

Średnia


 

GOGLE UV400

9.2

Tanie

W dzisiejszym rankingu przedstawimy aż siedem różnych gadżetów, które to charakteryzują się bardzo dobrym designem i sprawdzoną konstrukcją. Oprócz tego, specjaliści uwzględnili też funkcjonalność danych gogli narciarskich, a nawet ich parametry użytkowe i dodatkową specyfikację. To wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszy wybór i dostęp do najwyższej jakości gogli narciarskich.

Zwycięzcą rankingu - ENDURO CROSS QUAD

okulary narciarskie

Model ENDURO CROSS QUAD to najlepsze gogle narciarskie przeznaczone między innymi do jazdy na nartach oraz na snowboardzie. Są one produktem uniwersalnym zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Gogle KOESTLER zostały wykonane z termoplastycznego poliuretanu. Jest to tworzywo bardzo wytrzymałe, co jednocześnie świadczy o staranności oraz o świetnej jakości wykonania. Nadaje on okularom miękkości oraz wyjątkowej elastyczności, dzięki czemu produkt jest odporny na wszelkie zarysowania, zadrapania czy pęknięcia. Wszystkie te cechy sprawiają, że gogle są przyjemne w użytkowaniu.

Warto również dodać, że gogle narciarskie KOESTLER pasują niemalże do wszystkich kasków, które są dostępne na rynku. Dzieje się tak za sprawą regulowanego paska, który dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do kasku lub bezpośrednio do głowy tym samym zapewniając wygodę użytkującym. Co więcej, w środku produktu znajduje się gąbka zapobiegająca uciskom co podnosi poziom komfortu. Kolejnym istotnym punktem są otwory wentylacyjne, które sprawiają, że gogle nie parują.

Okulary narciarskie są czarne z przyciemnianą tęczową szybką. Do produktu dołączona jest ściereczka z mikrofibry.

R

Zalety

• Wykonane z wytrzymałego materiału;
• Kompatybilne z wieloma kaskami;
• Zawierają gąbkę, która zapobiega uciskom;
• Posiadają otwory wentylacyjne.
Q

Wady

  • Ograniczona kolorystyka szybki.

Kolejnym produktem godnym uwagi są GOGLE NARCIARSKIE OKULARY NARTY KOESTLER SNOWBOARD

gogle na snowboard

Jest to produkt marki KOESTLER. Firma ta produkuje okulary z najlepszych materiałów, które są zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej. Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu 2023, są to gogle narciarskie damskie jak i męskie. Model ARCTIC został wykonany z poliwęglanu, który jest znany z wysokiego współczynnika twardości. Dzięki temu, gogle są odporne na pęknięcia i zarysowania, lekkie oraz charakteryzują się wysoką jakością wykonania.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, produkt posiada możliwość regulacji dzięki elastycznej gumce, a także gąbkę antyalergiczną wewnątrz, która komfortowo dopasuje się do kształtu niemalże każdej głowy. Warto również wspomnieć o otworach wentylacyjnych zapobiegających parowaniu. Gogle narciarskie chronią także przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC dzięki filtrowi UV 400 kat. 1 i 2 oraz specjalnej powłoce reva posiadającej od 12 do 15 warstw ochronnych.

Gogle narciarskie ARCTIC posiadają szeroką gamę kolorystyczną. Kupując produkt mamy możliwość wybrać kolor szybki spomiędzy średnio przyciemnianych, rozjaśniających pomarańczowo, średnio przyciemnianych z powłoką metaliczną oraz średnio przyciemnianych z powłoką lustrzaną. Co więcej, produkt jest sprzedawany w przystępnej cenie.

R

Zalety

• Odporne na pęknięcia i zarysowania;
• Posiadają wewnętrzną gąbkę antyalergiczną;
• Chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym;
• Posiadają szeroką gamę kolorystyczną do wyboru.
Q

Wady

  • Łatwo zaparowują.

Szukając odpowiednich okularów warto rozważyć GOGLE NARCIARSKIE na NARTY SNOWBOARD kolory SZYB

gogle narciarskie z wymiennymi szkłami

Kolejne gogle narciarskie są produktem uniwersalnym nadającym się zarówno do jazdy na nartach jak i na snowboradzie. Produkt zawiera elastyczny pasek, który dzięki możliwości regulacji zapewni nam komfort oraz wygodę użytkowania. Dzieje się tak dzięki materiałowi wykonania, którym jest termoplastyczny poliuretan. Tworzywo to jest odporne na różnego rodzaju zarysowania oraz pęknięcia.

Warto również wspomnieć o soczewce wykonanej z poliwęglanu, który wyostrza oraz rozjaśnia obraz. Co więcej, soczewki zawierają wentylację, co poprawia widzenie, a także chroni nasze oczy przed uderzeniami. Zapewnia nam to bezpieczeństwo oraz lekkość noszenia.

Producent oferuje kilka kolorów szybek. Są nimi soczewki bezbarwne, rozjaśniające żółte, pomarańczowe, metaliczne oraz przyciemniane. Wszystkie zawierają filtr UV 400, który zapobiega szkodliwemu promieniowaniu ultrafioletowemu. W każdym przypadku oprawki są koloru czarnego. Co więcej, do zakupu dostajemy ściereczkę z mikrofibry gratis oraz jesteśmy zapewniani o bezpiecznym transporcie produktu.Pomimo, iż gogle są pozycją nieco droższą niż poprzednicy, nadal są warte rozważenia.

R

Zalety

• Wykonane z odpornego tworzywa;
• Soczewka z wentylacją;
• Szeroka gama kolorystyczna;
• Zawierają filtr UV 400.
Q

Wady

  • Nieco wyższa cena produktu.

Gogle narciarskie snowboardowe okulary na narty to kolejny produkt w naszym rankingu 2023

tanie gogle narciarskie

Szukając okularów narciarskim warto rozważyć ten produkt. Jest on wykonany z termoplastycznego poliuretanu, który jest tworzywem niezwykle elastycznym i trwałym. Materiał ten jest odporny na zarysowania, ścieranie oraz nadaje się do użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych.
Gogle są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, jednakże korzystać z nich mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Możemy z nich korzystać zarówno jeżdżąc na nartach jak i uprawiać wspinaczkę górską.

Produkt może poszczycić się wieloma funkcjami, takimi jak przeciwmgielność, a także wiatroszczelność. Są to niezwykle istotne cechy, które powinniśmy wziąć pod uwagę kupując gogle narciarskie. Zapewnia nam to bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.

Warto również wspomnieć o filtrze UV 400 chroniącym nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Niestety producent nie daje nam do wyboru koloru soczewek. Zapewnia nas jednak o tym, iż gogle są bardzo modne i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Co więcej, cena produktu jest nieco wygórowana.

R

Zalety

• Elastyczne i trwałe tworzywo;
• Przeciwmgielne i wiatroszczelne soczewki;
• Produkt uniwersalny;
• Chronią przed szkodliwym promieniowaniem.
Q

Wady

• Ograniczona kolorystyka;
• Wygórowana cena.

GOGLE NARCIARSKIE ARCTICA G-117 PODWÓJNA SZYBA to kolejna ciekawa propozycja

dobre gogle narciarskie

Okulary narciarskie marki ARCTICA różnią się od poprzedników tym, że posiadają podwójne szkła oraz trójwarstwową gąbkę wewnątrz. Szyba zewnętrzna gogli została wykonana z poliwęglanu oraz pokryta lustrzaną powłoką. Daje to kupującym ochronę przed szkodliwym promieniowaniem oraz przed różnego rodzaju uderzeniami.

Wykorzystany materiał do produkcji, a mianowicie poliwęglan, nadaje lekkości oraz poprawia komfort użytkowania. Z kolei szyba wewnętrzna okularów jest wykonana z octanu celulozy, czyli tworzywa wykorzystywanego do wytwarzania ramek okularów przeciwsłonecznych. Materiał ten jest w pełni hipoalergiczny, przejrzysty, odporny na pękanie i zarysowania oraz trwały.

Sama oprawa gogli ARCTICA została wykonana z termoplastycznego poliuretanu gwarantującego wytrzymałość w różnych temperaturach. Tworzywo to jest elastyczne i miękkie, przez co z łatwością dopasowuje się do różnego rodzaju kasków.

Czymś co wyróżnia ten produkt na tle innych jest tzw. powłoka antifog, która zapobiega parowaniu soczewek nawet w bardzo niskich temperaturach. Cecha ta zdecydowanie poprawia widoczność. Warto również wspomnieć o filtrze UV 400, który blokuje promieniowanie UVA, UVB i UVC. Produkt jest przeznaczony zarówno dla kobiet i mężczyzn. Decydując się na gogle narciarskie ARCTICA dostaniemy pokrowiec z mikrofibry gratis.

R

Zalety

• Podwójne szybki;
• Powłoka antifog zapobiegająca parowaniu soczewek;
• Filtr UV 400;
• Trójwarstwowa gąbka wewnętrzna.
Q

Wady

  • Wysoka cena produktu.

Decydując się na zakup gogli narciarskich rozważ GOGLE NARCIARSKIE SNOWBOARDOWE COPOZZ OTG

Gogle narciarskie COPOZZ są produktem uniwersalnym dla każdej kategorii wiekowej. Zawierają podwójną klamrę oraz elastyczny regulowany pasek, dzięki czemu możemy dopasować okulary do każdego kasku, nawet dziecięcego. Produkt jest przeznaczony do uprawiania różnych sportów zimowych w każdym warunkach pogodowych, zarówno przy pogodzie słonecznej jak i deszczowej czy śnieżnej. Świetnie nadadzą się na narty zjazdowe, snowboard, czyl slalom. 

Rama okularów wykonana jest z termoplastycznego poliuretanu, co nadaje im elastyczności oraz trwałości. Co więcej, trójwarstwowa gąbka podnosi poziom komfortu użytkowania. Z kolei soczewka produktu jest podwójna oraz wykonana z twardego PC importowanego z Włoch. Powłoka soczewek jest hartowana, przez co odporna na zarysowania. Producent pozwala nam zakupić gogle jedynie w kolorze żółto-pomarańczowym.

Ciekawostką jest fakt, że gogle narciarskie zostały zaopatrzone w funkcję Wear Over Glasses, co pozwala użytkownikom nosić pod nimi swoje okulary korekcyjne. Produkt zapewnia także ochronę przed parowaniem dzięki zastosowaniu warstwy antifog oraz systemu kanałów wentylacyjnych. W zestawie otrzymamy okulary narciarskie COPOZZ, pokrowiec ochronny, a także instrukcję obsługi. Minusem może być nieco wysoka cena produktu.

R

Zalety

• Warstwa antifog;
• Produkt uniwersalny dla każdej kategorii wiekowej;
• Kompatybilne z wieloma kaskami;
• Sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych;
• Funkcja Wear Over Glasses.
Q

Wady

• Ograniczona gama kolorystyczna soczewek;
• Zbyt wysoka cena.

Ostatnim produktem w naszym rankingu są OKULARY GOGLE NA NARTY ROWER UV400 +WYMIENNE SZKŁA

Okularo-gogle są produktem o charakterze 2w1. Zimą mogą one posłużyć jako gogle narciarskie, natomiast latem jako okulary przeciwsłoneczne. Dlatego sprawdzą się zarówno podczas jazdy na nartach czy snowboardzie jak i do biegania czy na żagle. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy poszukują wielofunkcyjności za małe pieniądze.

Oprawa produktu została wykonana z elastycznego i trwałego termoplastycznego poliuretanu. Z kolei jeżeli chodzi o soczewki, zostały one wykonane z poliwęglanu i mają aż 12 warstw ochronnych. Jest to materiał niezwykle wytrzymały oraz odporny na ściskanie i zarysowania. Co ciekawe, podczas zakupu dostajemy aż 5 zestawów wymiennych soczewek, takich jak przyciemniane, rozjaśniające żółte, przyciemniane z powłoką lustrzaną, lekko przyciemniane oraz te z powłoką REVO.

Gogle wyposażone są w filtr UV 400 oraz silikonowe noski, które wpływają na komfort noszenia. Co więcej, produkt zawiera wewnętrzną piankę antyalergiczną oraz wkładkę z wentylacją. Podobnie jak pasek, zarówno pianka jak i wkładka mogą zostać odczepione. Wszystko po to, aby przekształcić gogle narciarskie w okulary przeciwsłoneczne. Warto też pamiętać o kategoriach i przepuszczalności światła, co gwarantuje poprawioną widoczność.

R

Zalety

• Niska cena;
• Produkt 2w1;
• 5 zestawów wymiennych soczewek.
Q

Wady

• Brak funkcji antifog.

Najlepsze gogle narciarskie? Czym się kierować przy bogatym wyborze? Oto nasz ranking i poradnik 2023!

Każdy, kto chociaż raz próbował opanować sztukę jazdy na nartach, wie jak istotny jest odpowiedni ubiór i sprzęt narciarski. Jednym z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są gogle. Nie jest to bowiem zbędny dodatek, ale gwarancja ochrony i bezpieczeństwa naszych oczu podczas uprawiania sportów zimowych.

Obecnie rynek odzieży i akcesoriów oferuje nam bogatą ofertę okularów narciarskich. Wybierać możemy od profesjonalnych modeli dla sportowców, po designerskie projekty znanych kreatorów mody.  Nawet wśród tanich gogli narciarskich jesteśmy w stanie znaleźć bardzo jakościowy model.

Niezależnie jednak od tego, wśród których będziemy poszukiwać tych najodpowiedniejszych dla nas, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka uniwersalnych cech. Ważne są: odpowiedni rozmiar, materiał z którego wykonano oprawę, jakość soczewek, kompatybilność z kaskiem, czy wentylacja. Jeśli jesteś w trakcie przygotowań do szaleństw na stoku, nasz poradnik pomoże wybrać Ci najlepsze gogle narciarskie dopasowane do twoich potrzeb. Warto też zapoznać się z poniższym artykułem: https://sztormgrupa.pl/index.php/gogle-narciarskie-jakie-wybrac/

Odpowiedni rozmiar – rodzaj i regulacja gogli narciarskich

Dobrze dobrane okulary umożliwią nam swobodną i bezpieczną jazdę. Zbyt duże mogą zsuwać nam się z twarzy, a za małe będą nieprzyjemnie uciskać nos i ograniczać pole widzenia. Oprawki powinny dobrze przylegać do naszej twarzy, aby chłodne i zimne powietrze nie podrażniało naszych oczu i nie powodowało łzawienia.

Producenci dzielą sprzęt na gogle narciarskie damskie, dziecięce, oraz męskie. Jest to podstawowe kryterium, którym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiednich dla nas okularów. Podział ten uwzględnia różnice wynikające z naszej anatomii i wieku.

Gogle przeznaczone dla kobiet są smuklejsze i często posiadają węższą ramkę. Dziecięce są dużo mniejsze, a gogle narciarskie męskie są na ogół masywne, z szeroką oprawą. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na regulację paska okularów. Dzięki porządnemu i elastycznemu, będziemy mogli z powodzeniem dopasować go do obwodu głowy. Zapewni nam to  wygodę i zminimalizuje ryzyko przypadkowego osunięcia się gogli podczas jazdy.

GOGLE NARCIARSKIE na NARTY SNOWBOARD kolory SZYB

gogle narciarskie z wymiennymi szkłami

Rodzaj soczewki

Soczewki w okularach narciarskich dzielą się na dwa typy: cylindryczne i sferyczne. Te pierwsze, jak wskazuje nazwa – wyglądają na wycięte z cylindra. Nie chodzi jednak o popularne niegdyś nakrycie głowy, a walcowatą bryłę geometryczną. Dopasowują się one do kształtu twarzy. Linia zakrzywienia biegnie w nich od lewej do prawej, w poprzek twarzy i oczu.

Powierzchnia soczewki między nosem, a czołem jest płaska. Ich niewątpliwą zaletą jest duża wytrzymałość na uszkodzenia i elastyczność. Zapewniają dobre pole widzenia, przy czym nieznacznie gorsze od soczewek sferycznych tzw. widzenie peryferyjne, czyli popularnym ‘’kątem oka’’. Ze względu na spłaszczoną budowę mogą również odbijać więcej refleksów świetlnych.

Gogle narciarskie snowboardowe okulary na narty

tanie gogle narciarskie

Soczewki sferyczne mają bardziej kulisty, trójwymiarowy kształt. Ich krzywizna sprzyja ludzkiemu oku. Dzięki temu zapewniają one wyraźny, pozbawiony zniekształceń obraz, a także dobre widzenie peryferyjne. Są one jednak podatne na uszkodzenia i nierzadko droższe od soczewek cylindrycznych. Wybierając kształt soczewek w goglach narciarskich, powinniśmy kierować się osobistymi preferencjami.

Kolor soczewek

Kolor soczewki powinniśmy dostosować do warunków atmosferycznych, jakie panują w miejscu, w którym planujemy szusowanie. Prawidłowo dobrany zwiększy kontrast, ułatwi wyraźne widzenie nie tylko w słoneczne dni, ale też pochmurne i mgliste. Jasne, przejrzyste szybki będą odpowiednie przy niekorzystnych warunkach na stoku.

Przyciemniane przydadzą się w słoneczne dni, kiedy promienie odbijające się od śniegu mogą drażnić oczy.  Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest pokrycie szkieł powłoką lustrzaną. Jej zastosowanie zwiększa odbicie refleksów i zmniejsza przepuszczalność światła.

OKULARY GOGLE NA NARTY ROWER UV400 +WYMIENNE SZKŁA

gogle narciarskie

Dobrym rozwiązaniem są więc modele gogli narciarskich  z wymiennymi szkłami. Dzięki  temu mamy możliwość w szybki i prosty sposób dostosować nasz sprzęt, do panującej aktualnie pogody.

Filtry UV – ważne nie tylko w kremie do opalania

Aby gogle narciarskie spełniały swoją rolę i chroniły nas maksymalnie, soczewki muszą posiadać odpowiednie filtry UV. Musimy pamiętać, że im wyżej, tym większa ekspozycja na niekorzystne promieniowanie ultrafioletowe. Dodatkowo słońce odbijające się od śniegu może drażnić oczy, co prowadzi do prowadzić do zniekształconego widzenia.

Nawet w przypadku zachmurzenia musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Idealnie, jeśli gogle posiadają ochronę minimum 400 UV, która zapewnia blokadę przed trzema zakresami promieniowania UV – UVA, UVB i UVC. Ciekawostką na rynku są również gogle fotochromatyczne.

Pokryte wyjątkowo czułym filtrem, same dostosowują stopień ochrony i przyciemnienia soczewek do panujących warunków atmosferycznych. Są to jednak dość drogie, specjalistyczne szkła. W przypadku narciarstwa rekreacyjnego w zupełności wystarczą te klasyczne.

GOGLE NARCIARSKIE ARCTICA G-117 PODWÓJNA SZYBA

dobre gogle narciarskie

GOGLE NARCIARSKIE SNOWBOARDOWE COPOZZ OTG

gogle fotochromatyczne

A co jeśli okulary narciarskie to nie jedyne, które musimy nosić na stoku?

Jeśli borykamy się z wadą wzroku, nie oznacza to że jesteśmy wykluczeni z jazdy na nartach. Chociaż sport ten wymaga stałej, uważnej kontroli tego, co dzieje się na stoku – producenci znaleźli na to doskonałe rozwiązanie.

Na rynku są już dostępne modele gogli narciarskich dla osób, które noszą okulary korekcyjne. Montuje się je wewnątrz tych sportowych. Dzięki temu możemy szaleć na stoku bez obaw o zdrowie swoje i innych. Często gogle te posiadają dobre systemy wentylacyjne i zapobiegające parowaniu. Nie musimy martwić się więc o tę niedogodność, która jest zmorą wszystkich osób noszących okulary.

Dopasowanie do kasku

Bardzo ważne jest, aby gogle narciarskie były dopasowane do kasku narciarskiego. Przede wszystkim powinny one do niego przylegać górną krawędzią. Jeśli pozostawimy odkryte czoło, możemy narazić się na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Również szerokość paska gogli powinna być dostosowana do szerokości tylnego i zapięcia kasku. Mamy wtedy pewność, że będą one odpowiednio zamocowane. Dobrym rozwiązaniem jest więc kompletowanie sprzętu, który jest uniwersalny i będzie odpowiadał większości modeli kasków dostępnych na rynku.

GOGLE ENDURO CROSS QUAD

okulary narciarskie

Gogle narciarskie Koestler Meridian01 GK00201018

gogle na snowboard

Wytrzymała oprawka

Warto zwrócić uwagę, aby gogle miały oprawę wykonaną z solidnego, wytrzymałego materiału, termoplastycznego materiału. Dzięki temu będą one odporne na obicia, zarysowania i odkształcenia.

Materiał wysokiej jakości będzie charakteryzował się również lekkością i komfortem noszenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ na stoku spędzamy zazwyczaj kilka godzin, zdarza się że w trudnych warunkach.

Jakie gogle narciarskie wybrać? – Podsumowanie rankingu 2023

W naszym dzisiejszym rankingu pierwsze miejsce zajmują GOGLE OKULARY narciarskie NARTY SNOWBOARD ZIMA. Spełniają one wszystkie podstawowe warunki dobrego sprzętu narciarskiego. Powinny zadowolić zarówno początkujących narciarzy, jak i bardziej doświadczonych na stoku. Dodatkowo z powodzeniem możemy używać ich jako gogli na snowboard innych zimowych sportów.

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do tego produktu ani tak naprawdę żadnego innego przedstawionego w zestawieniu, to zawarte informacje w poradniku zakupowym powinny wystarczyć nam do sprawnego i bezproblemowego wyboru idealnego sprzętu zabezpieczającego nasze oczy, również w podczas innych sportów, np. jazdy na rowerze, podczas której przydadzą się dobre okulary na rower.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie gogle narciarskie wybrać
Average rating:  
 0 reviews