Każdy z nas marzy o zasłużonej chwili relaksu, z dala od zgiełku codzienności. Bez względu na to, czy szukamy relaksu po stresującej pracy czy też chcemy poczuć się wyjątkowo, idealnym miejscem do tego jest kurort SPA. Odnajdziemy tam kompleksowe usługi odnowy biologicznej, jak sauny, masaże i szereg zabiegów kosmetycznych oraz możliwość aktywnego wypoczynku, które pozwolą nam zregenerować się nie tylko fizycznie, ale także mentalnie. Warto przy tym pamiętać, że pobyt w ośrodku wcale nie musi ograniczać się do jednego czy dwóch zabiegów. Wiele osób decyduje się na pobyty weekendowe, a nawet kilkudniowe. Kiedy decydujemy o celu podróży, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. O jakości SPA świadczy nie tylko bogata oferta, ale przede wszystkim profesjonalna i przyjazna obsługa i atmosfera, na którą składa się relaksująca muzyka, delikatne oświetlenie oraz naturalne zapachy roztaczające się wewnątrz obiektu. Jeśli nigdy nie byliśmy w takim miejscu, warto przeczytać poniższy artykuł aby dowiedzieć się, o czym powinniśmy pomyśleć przed wyjazdem.

Pakujemy walizkę – Co jest niezbędne?

Z pewnością wrzućmy do walizki komplet wygodnych ubrań oraz obuwie na zmianę. Wiele obiektów oferuje zorganizowane wieczory towarzyskie lub taneczne dlatego możemy rozważyć także zabranie garderoby wieczorowej. Nie bierzmy jednak ze sobą żelazka. Prestiżowe obiekty z pewnością oferują dostęp do niego na miejscu, a być może także usługę prasowania na zamówienie. Przyda się oczywiście pasta i szczoteczka do zębów. Szkoda marnować miejsce na szlafrok lub ręczniki. Dobre hotele SPA powinny nam je zagwarantować. Zwłaszcza jeśli oferują łaźnie oraz jacuzzi. Obsługa hotelu powinna także regularnie wymieniać na świeże. Nie zapomnijmy także o wyposażonej kosmetyczce (zwłaszcza dla kobiet istotne będą kosmetyki do makijażu i demakijażu) i perfumach, zwłaszcza jeżeli planujemy dłużej pozostać na miejscu. Zaopatrzmy się także w podstawowe leki. Nigdy nie wiemy, kiedy może przydać nam się apteczka.

Jeżeli tam, gdzie wyjeżdżamy znajduje się basen i planujemy z niego korzystać, nie zapomnijmy o kostiumie kąpielowym i czepku pływackim (jeśli używanie go jest niezbędne), jak również o klapkach basenowych i goglach pływackich.

Planując wyjazd do SPA położonego w górach lub nad brzegiem morza warto rozważyć także zabranie zestawu kremów do opalania. Dzięki temu unikniemy podrażnień skóry, które mogą stanowić przeciwwskazania do zabiegów. Planując czas na świeżym powietrzu zaopatrzmy się także w wygodne, sportowe wyposażenie, adekwatne do pory roku.

Naturalnie pamiętamy o dokumentach tożsamości. Będą niezbędne podczas procesu zameldowania w hotelu.

O czym możemy zapomnieć bez wyrzutów sumienia?

Z pewnością do SPA nie warto brać płynów do kąpieli, mydła oraz szamponów. Tak, jak w dobrym hotelu, także i tutaj tak podstawowe rzeczy powinny być na wyposażeniu ośrodka(lub pokoju). Warto dowiedzieć się, czy na miejscu dostaniemy własną suszarkę do włosów.

Aby uczestniczyć w zabiegach powinniśmy wyposażyć się w jednorazową bieliznę, kapcie oraz szlafrok, ale bez obaw. Hotel powinien zapewniać te wszystkie rzeczy przed wejściem na zabieg, a po jego zakończeniu wszystko to możemy spokojnie wyrzucić.

Na co jeszcze możemy liczyć na miejscu?

Jeśli chcemy zapewnić sobie jak najbardziej kompleksowe doznania, nie zaprzątajmy sobie przed wyjazdem głowy pielęgnacją włosów oraz paznokci. Bardzo często na terenie obiektu odnajdziemy zarówno salon fryzjerski, jak i gabinet kosmetyczny. Dowiedzmy się wcześniej, czy wizyty w nich nie są objęte uprzednią rezerwacją.

Zapewne już przed wyjazdem zapoznaliśmy się z ofertą hotelu SPA i wybraliśmy wymarzone zabiegi. Warto zajrzeć do regulaminu obiektu żeby mieć pewność co do tego, na ile wcześniej powinniśmy zgłosić się na zabieg i co powinniśmy w związku z tym przygotować. Spójrzmy także na zakres oferty room-service oraz na to, w jakich godzinach możemy z niej korzystać. Upewnijmy się, co kurort oferuje w wybranym  pakiecie.

Wbrew pozorom, z usług odnowy biologicznej korzysta równie dużo kobiet, jak i mężczyzn. Nic tak nie poprawia nastroju i nie rozluźnia zmęczonych mięśni, jak pakiet zabiegów SPA & Wellness. Przede wszystkim jednak zabierzmy ze sobą dobry humor i dużo uśmiechu. Postarajmy się ograniczyć rzeczy do niezbędnego minimum. Unikniemy wtedy niepotrzebnego stresu. Zawsze możemy także liczyć na pomoc obsługi hotelu, która z pewnością udzieli nam niezbędnych informacji i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Co zabrać do spa
Average rating:  
 0 reviews