Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak dużą rolę w odpowiednim i, co ważniejsze, bezpiecznym rozwoju naszego organizmu odgrywa właściwie dobrany sprzęt do ćwiczeń. Choć zaawansowane i profesjonalne ławki do ćwiczeń czy bramy z pewnością nie będą nadawać się do domowej siłowni, ciekawym uzupełnieniem i o wiele tańszą alternatywą do rozwoju całego wachlarza mięśni klatki piersiowej i mięśnia trójgłowego ramienia czy też mięśni naramiennych przednich będą poręcze do ćwiczeń.

Jest to relatywnie tania opcja, szczególnie jeśli porównamy ją z pozostałymi maszynami do ćwiczeń. Warto jednak odnotować to, że drążki do dipów różnią się od siebie i to w dosyć znaczny sposób. Przecież na rynku znajdziemy specjalne rurki do podciągania, których zadaniem jest imitacja właśnie drążków czy też poręcze do pompek, które usprawniają to jedno z najbardziej podstawowych ćwiczeń. Dostępnych wariantów jest wiele i to czy wybierzemy opcję wszechstronną czy dostosowaną do konkretnego rodzaju treningu zależy od naszych preferencji, ale też i od wiedzy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PORĘCZE Endorfit

9.9

Średnia

PORĘCZE Bestif BPD01

9.8

Średnia


 

PORĘCZE SportGym

9.7

Drogie

PORĘCZE Honor Sport

9.6

Tania

PORĘCZE HS-1011K

9.5

Drogie


 

Aby więc upewnić się, że wybrany sprzęt do ćwiczeń posłuży nam przez wiele lat i będzie wystarczająco trwały, aby poradzić sobie z każdą sytuacją i każdym rodzajem ćwiczenia, powinniśmy przyjrzeć się konstrukcji i paru innym kluczowym parametrom. Jednym z nich jest maksymalne dozwolone obciążenie. Oprócz tego, bardzo ważne jest wybranie opcji z właściwymi funkcjami regulacyjnymi, jak i postawienie na takie drążki do dipów, które są stabilne. Jeśli planujemy zakup do niezbyt dużego pomieszczenia, to rozmiar sprzętu jak i możliwość złożenia też okaże się bardzo istotna.

PORĘCZE DO DIPÓW pompek stacjonarne Endorfit 150KG

Poręczne marki Endorfit są praktyczne, bezpieczne i stabilne. Zestaw zawiera dwa egzemplarze, każdy ma czarny stelaż i zieloną poręcz. Wysokość produktu to 104 centymetry, szerokość 40 centymetrów. Długość samej poręczy wynosi 74 centymetry; wysokość poręczy można regulować, dlatego w zależności od wybranego ustawienia jej odległość od podłoża może być równa 99, lub 91 centymetrów.

Poręcze są wolnostojące i ważą trzynaście kilogramów. Wytrzymują obciążenie do 150 kilogramów. W podstawie znajdują się specjalne gumy, dzięki którym produkt nie przesuwa się przy skomplikowanych sekwencjach ćwiczeniowych. Poręcze w całości wykonano ze stali, dzięki czemu są one stabilne i odporne na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Pomalowano je wysokiej jakości farbą, która nie tylko dobrze wygląda, ale również chroni przed powstawaniem korozji.
Zestaw zawiera wszystkie niezbędne śruby i instrukcję obsługi – montaż jest wyjątkowo łatwy, użytkownik jest w stanie złożyć sprzęt samodzielnie. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena, która jest stosunkowo niska w porównaniu do naprawdę wysokiej jakości.

R

Zalety

• Możliwość regulacji;
• Łatwy montaż;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

• Poręcze są dosyć wąskie.

PORĘCZE DO DIPÓW POMPEK PARALETKI STACJONARNE

rower do 2500 ranking

Równie atrakcyjną propozycję stanowią czarne poręcze do dipów, których maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi aż 400 kilogramów. Poręcze mają estetyczny wygląd – czarny, klasyczny kolor to nie wszystko, ponieważ są także zaokrąglone. Ważą one 10 kilogramów, ale dzięki mocnej podstawie i świetnemu wyważeniu są stabilne i bezawaryjne.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są antypoślizgowe uchwyty, gwarantujące zwiększone bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń i chronią one tym samym przed powstaniem kontuzji. Antypoślizgowe elementy stworzono z nowoczesnej pianki, która nie chłonie wilgoci i jest łatwa w utrzymaniu – wystarczy przetrzeć ją ściereczką po treningu i spryskać płynem do dezynfekcji. Podstawy poręczy są szerokie na 36 centymetrów i zakończone gumowymi ogranicznikami, które również są antypoślizgowe i bardzo mocno przywierają do podłoża.

Model jest wysoki na 75 centymetrów, a długość poręczy to 62 centymetry. Takie wymiary sprawdzą się zarówno w domu, jak i na siłowni. Montaż tego przyrządu do ćwiczeń jest bardzo łatwy, ponieważ trzeba przykręcić jedynie nóżki (podstawę).

R

Zalety

• Estetyczny wygląd;
• Oryginalny kształt;
• Antypoślizgowe uchwyty.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena.

Poręcze do ćwiczen dipów pompek SportGym PRODUCENT  

rower crossowy do 2500

Kolejne poręcze wyróżniają się dodatkowym elementem – łącznikiem gwarantującym większą stabilizację. Zestaw standardowo składa się z dwóch wolnostojących poręczy oraz wspomnianych łączników. Poręcze są czarne, a elementy scalające czerwone. Łączniki przytwierdza się do podstawy, nakładając je na nóżki; zabezpiecza się je dodatkowymi śrubami.

Wysokość całkowita przyrządu wynosi niecały metr, natomiast wysokość od podłogi do poręczy do 90 centymetrów. Łącznik ma 50 centymetrów, poręcze po 90 centymetrów. Wszystkie elementy powstały z wysokiej jakości stali i pomalowano je proszkowo czarną, połyskującą farbą. Poręcze są zatem odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz powstawanie korozji. Maksymalny udźwig wynosi 200 kilogramów.

Nóżki zostały przyspawane; nie są przykręcane, a to gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo podczas ćwiczeń, ponieważ nie ma ryzyka wykręcenia się śruby. Poręcze są przykręcane, każda czterema śrubami, po dwie na każdy kraniec. Podstawy mają gumowe zakończenia, które są antypoślizgowe i sprawiają, że przyrząd nie rysuje podłogi. Ćwiczyć można bez łączników, są one skierowane głównie do osób początkujących, ponieważ zdecydowanie wpływają na stabilność urządzenia; podczas niektórych ćwiczeń może to stanowić przeszkodę, dlatego łączniki należy stosować doraźnie.

R

Zalety

• Specjalny łącznik;
• Solidna konstrukcja;
• Gruby chwyt.
Q

Wady

• Brak antypoślizgowych uchwytów.

Poręcze do pompek, dipów, drążek do pompek na tric  

rower do 2000 zł

Marka Honor Sport stworzyła poręcze przytwierdzane do ściany. Takie modele najlepiej sprawdzają się na siłowniach, ale w domu też mogą okazać się praktycznym gadżetem do ćwiczeń. Przyrząd jest cały czarny i ma solidną ramę, którą przyczepia się do ściany za pomocą ośmiu śrub. Całość waży około ośmiu kilogramów i cechuje się wytrzymałością obciążenia do 120 kilogramów. W zestawie są wszystkie niezbędne kołki montażowe.

Wymiary ramy to 60 centymetrów szerokości i 30 centymetrów wysokości. Pręty mają po 65 centymetrów długości każdy. Poręcze są zakończone gumowymi, antypoślizgowymi chwytami, które są bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu. Po skończonym treningu należy przetrzeć je ścierką lub papierem i spryskać preparatem dezynfekującym. Uchwyty mają specjalnie pofałdowaną powierzchnię, aby zagwarantować maksymalną przyczepność dłoni.

Ten model jest bardzo stabilny, zupełnie się nie chwieje. Wykonano go ze stali i pokryto antykorozyjną farbą połyskującą, dzięki czemu przyrząd jest estetyczny i trwały. Niestety poręcze nie są mobilne – przytwierdza się je do ściany na stałe, dlatego nie ma możliwość schowania ich po skończonym treningu.

R

Zalety

• Gwarantuje doskonałą stabilizację;
• Gumowe uchwyty;
• Pokryte farbą antykorozyjną.
Q

Wady

• Przytwierdzone na stałe do ściany.

Poręcze regulowane HS-1011K uchwyt do pompek dipów

Firma Hop Sport oferuje wysokiej jakości poręcze oraz rękawice do ćwiczeń. Drążki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować maksymalną stabilizację oraz komfort użytkowania. Stelaż jest szary, a poręcze czerwone. Czerwone są również elementy scalające podstawę stelażu z drążkami do poręczy.

Wysokość poręczy można regulować w dwustopniowej skali, na poziomie 86 lub 96 centymetrów. Wysokość całkowita wynosi dokładnie 104 centymetry. Szerokość podstawy to 42 centymetry, a rozstaw wewnętrzny – 80 centymetrów. Na nóżkach znajdują się gumowe zaślepki gwarantujące lepszą przyczepność przyrządu do podłoża i zapobiegają powstawaniu zarysowań na podłodze. Całość waży około 16 kilogramów i jest w stanie utrzymać osobę ważącą do 12 kilogramów.

Poręcze powstały ze stali i pomalowano je metodą proszkową, emalią antykorozyjną. Rękawice, które znajdują się w zestawie, są wykonane z nowoczesnego materiału syntetycznego – neoprenu. Materiał przypomina piankę i jest elastyczny. Dodatkowo nie chłonie wilgoci, za to zapewnia odpowiednią wymianę powietrza. Rękawice nie mają palców i są zapinane na rzep.

R

Zalety

• Rękawice do ćwiczeń w zestawie;
• Estetyczny wygląd;
• Solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Brak antypoślizgowych uchwytów.

Jaki stojak do podciągania? A może wystarczą nam uchwyty? Dowiedz się o wszystkim zanim wybierzesz odpowiednie poręcze do ćwiczeń

Powyższa piątka to zdecydowanie top, jeśli chodzi o obecnie dostępne produkty na rynku. Nie są to jednak jedyne propozycje warte polecenia z uwagi na to, że każdy produkt ma swoje zalety i wady, jak i cechy szczególne. To one sprawiają, że niektórzy użytkownicy mają swoich faworytów już od początku i kierują się właśnie danym atrybutem.

Jak jednak upewnić się, że wybierzemy idealny produkt, który gwarantować nam będzie wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy od uchwytów do podciągania? Aby upewnić się, że zadanie użytkowników jest wystarczająco zrozumiałe, postanowiliśmy przygotować dla was poradnik zakupowy, gdzie uwzględniliśmy najważniejsze aspekty zakupu odpowiedniego stojaka do podciągania czy też specjalnych poręczy wolnostojących.

Oprócz najistotniejszych parametrów jak, na przykład, wymiary poręczy do dipów czy też ich maksymalnej nośności, postanowiliśmy skupić naszą uwagę na takich parametrach jak, na przykład, materiał wykonania i stabilność, wygoda i komfort, a także kompaktowość sprzętu i jego waga. Więcej ciekawych informacji odnośnie uchwytów do podciągania znajdziemy w poniższym linku: https://jego-styl.pl/porecze-do-dipow

Materiał konstrukcji

Pierwszym kluczowym znakiem, że mamy do czynienia z bardzo dobrym sprzętem, jest jego wykonanie, a dokładniej rzecz biorąc materiał, jaki został w tym celu użyty. Najwyższej klasy stal cechuje się wysoką odpornością i przy tym bardzo dobrze radzi sobie przy nawet bardzo dużych obciążeniach. A jak wiemy, wysokie maksymalne obciążenie, to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zakupie tego typu narzędzia.

Musimy przy tym pamiętać, że stal stali nie równa i bardzo często producenci – szczególnie ci bez renomy i popularności – decydują się na zastosowanie mocno przeciętnych stopów. Te najczęściej cechują się nieatrakcyjnie wykonanymi spawami. Ponadto, ogólne, rzucające się w oczy uszczerbki w wykonaniu czy też zarysowania mogą być kolejnymi wskazówkami, dzięki którym uda nam się zawczasu określić potencjalną trwałość rozwiązania.

PORĘCZE DO DIPÓW pompek stacjonarne Endorfit 150KG

PORĘCZE DO DIPÓW POMPEK PARALETKI STACJONARNE

Maksymalna nośność

Skoro już wspomnieliśmy o najwyższym możliwym obciążeniu, warto nieco rozwinąć temat i powiedzieć dlaczego aspekt ten odgrywa tak kluczową rolę w wyborze. Jak doskonale wiemy, im cięższy użytkownik, tym większy nacisk pojawia się na urządzeniu. Jeśli sprzęt jest w stanie poradzić sobie z bardzo dużą wagą użytkownika, to jednoznacznie wskaże nam to na trwałość sprzętu.

Każdy wariant dostępny na rynku charakteryzuje się innym typem konstrukcji. Co za tym idzie, ostateczna nośność zależeć może od kilku czynników. Przyjęło się jednak, że wolnostojące, stacjonarne poręcze do dipów gwarantować będą największą nośność. Choć jest też wiele opcji mocowanych do ścian, które nośnościąnie ustępująswoim stacjonarnym rywalom.

Co do konkretnych wartości, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, warto przyglądać się ofertom zaczynającym się od, chociażby 120 kg, choć rekomendowane jest minimum 150 kg. NAwet jeśli daleko nam do takiej wagi, to musimy pamiętać o tym, że podczas ćwiczeń nagłe ruchy czy też gwałtowane ćwiczenia mogą bez problemu tęgranicę przekroczyć. Co więcej, dodatkowa nośność nie zaszkodzi, a będzie dodatkowym zabezpieczeniem świadczącym o trwałośći rozwiązania i pewności, że nawet w przypadku nieco cięższego użytkownika nie dojdzie do uszkodzenia poręczy.

Waga, a stabilność

Następną cechą świadczącą o atrakcyjności rozwiązania jest waga. Jak wszyscy wiemy, lżejsze produkty mają to do siebie, że bez większego problemu można je przestawić. A to oznacza, że jeśli opieramy na nich dużo siły, to nie będą tak stabilne jak cięższe odpowiedniki.

Dlatego mając na uwadze stabilność powinniśmy przede wszystkim skupiać się na wyborze takiego sprzętu, które pod naporem naszego ciężaru nie zacznie się przemieszczać czy, co gorsze, nie przewróci się. Rzecz jasna problemów ze stabilnością nie będzie w przypadku poręczy dokręcanych do ściany – tylko w przypadku tych stacjonarnych.

Ciekawym sposobem na poprawę stabilności danego urządzenia jest wybranie takiej opcji, którą będziemy mogli dodatkowo wzmocnić. Może to być, na przykład, za pomocą specjalnych prętów łączących konstrukcję. Innym rozwiązaniem będzie wybór solucji z podkładkami antypoślizgowymi.

Poręcze do ćwiczen dipów pompek SportGym PRODUCENT

Poręcze do dipów wymiary

Kolejny kluczowy parametr podczas przeglądania dostępnych urządzeń to ich wymiar. Jak wiemy, większość osób kupujących poręcze do pompek czy dipów pragnie wykonywać te ćwiczenia w zaciszu domowym. Aby jednak to zrobić, kluczowe jest wybranie poręczy gwarantujących stosunkowo kompaktowy rozmiar.

Niektórzy producenci umożliwiają nam szybki montaż i demontaż, a także specjalny system składania i chowania dzięki czemu będziemy w stanie bez najmniejszych problemów przechować zestaw na bardzo małej przestrzeni.

Oczywistym jest, że wymiary to też sposób na określenie czy będziemy w stanie zająć komfortową pozycję, która odpowiadać będzie budowie anatomicznej naszego ciała. Dlatego zwrócenie uwagi na szerokość uchwytów czy też ich grubość lub po prostu wysokość danego mocowania będzie zdecydowanie bardzo istotne.

Rączki do podciągania, a może pełnoprawne poręcze?

A co jeśli w naszym mieszkaniu nie znajdzie się wystarczająco dużo miejsca, aby wyposażyć się w wolnostojące uchwyty? Jeśli dodatkowo nie możemy pozwolić sobie na montaż poręczy ściennych, to wydawać by się mogło, że jestesmy na straconej pozycji. Nic bardziej mylnego. Możliwość kupna specjalnie dostosowanych rączek do podciągania to oferta dla osób, które mają mocno ograniczone pole manewru, lecz dalej chcą zadbać o prawidłowy rozwój mięśni klatki piersiowej czy też mięśni ramiennych.

Są to specjalne poręcze, które zajmują bardzo mało miejsca i idealnie sprawdzą się w przypadku treningu z obciążeniem własnego ciała. Nie będą one co prawda tak stabilne jak konkurencja, a maksymalna waga użytkownika będzie nieznacznie mniejsza. Jednakże, odpłacają się one swoją kompaktowością, a przy tym niską wagą i, co ciekawe, możliwością korzystanie ze sprzętu niemalże wszędzie.

Podsumowanie rankingu poręczy do dipów 2024

Na rynku do naszej dyspozycji są rączki do podciągania, pełnowymiarowe uchwyty, a nawet i specjalne poręcze na ścianę czy też kompaktowe rączki lub rurki do podciągania. A to wszystko producenci robią po to, aby dostosować się do klienta i pozwolić nam wybrać najlepszą dla nas opcję. Jeśli jednak zależy nam na klasycznych poręczach, to musimy upewnić się, że są one trwałe i wykonane z właściwego materiału. Ich maksymalna nośność czy też rozmiar też będzie mieć znaczenie.

Przedstawiona w artykule wiedza nie jest aż tak skomplikowana i trudna do pojęcia, jak mogłoby się z początku wydawać. Jednakże, jeśli nie mamy ochoty bądź po prostu nie chcemy w tym momencie poświęcać czasu na własne poszukiwania, możemy skorzystać z rekomendacji w zestawieniu. Szczególnie interesującą opcją są PORĘCZE DO DIPÓW pompek stacjonarne Endorfit 150KG z uwagi na świetną nośność, dobre wykonanie, a także wysoki komfort, jaki dostarczają.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie poręcze do dipów wybrać
Average rating:  
 0 reviews