Drabinka treningowa to urządzenie, które pozwoli na komfortowe ćwiczenia w domowej atmosferze. To nie tylko podstawowy składnik zacisznej, aczkolwiek profesjonalnej  siłowni, ale przede wszystkim akcesorium rozwijające motorykę człowieka. Dzięki szczeblom i dodatkowym akcesoriom (np. motylki do rozciągania) można eksperymentować z udoskonaleniem codziennych ćwiczeń. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Drabinka ZIDER

9.9

Tania

Drabinka pelltech

9.8

Średnia

Drabinka BenchK

9.7

Droga


 

Drabinka ONE LINE

9.6

Droga

Drabinka PTC Sport

9.5

Tania

Drabinka Dr220+

9.3

Tania

Drabinka PRETORIANS

9.2

Średnia

Rehabilitacyjna drabinka gimnastyczna do domu

drabinka do ćwiczeń

Uniwersalna drabinka gimnastyczna marki Zider jest idealnym wyborem dla każdego fana aktywności. Dzięki swojej stabilności i wysokiej jakości wykończeniu sprawdzi się zarówno w przypadku ćwiczeń rehabilitacyjnych, jak i do stretchingu i trenowania podstaw gimnastyki. Do zestawu dołączone jest 12 sztuk śrub, które zabezpieczają konstrukcję, utrzymując ją stabilnie przy ścianie. Dzięki temu całość udźwignie aż 500 kg, pozwalając na dynamiczne ćwiczenia.

Co ważne, producent zastosował wysokiej jakości surowce, które zostały zabezpieczone zewnętrzną warstwą lakieru. W konsekwencji czego, konstrukcję można stosować także na zewnątrz budynku. W prezentowanym modelu standardem jest umieszczanie dodatkowego drążka do podciągania, aby lepiej ćwiczyć również górne partie ciała.

R

Zalety

 • drabinka nadaje się również na zewnątrz budynku,
 • sztywna i stabilna, wspomaga ćwiczenia rehabilitacyjne umożliwiając szybszy powrót do zdrowia,
 • jakość wykonania na wysokim poziomie.
Q

Wady

 • czerwona powłoka może odpryskiwać podczas montażu, dlatego należy zabezpieczyć dodatkowo ścianę.

Drewniana drabinka treningowa dla wymagających 

drabinka gimnastyczna

Uniwersalna drabinka treningowa sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Mnogość elementów sprawi, że wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych, wzmacniających, ogólnorozwojowych czy rozciągających nie sprawi żadnego problemu. To niezastąpiony zestaw dla aktywnych dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności również w domowym zaciszu pod okiem rodziców. Poszczególne akcesoria pozwolą na urozmaicenie codziennego treningu, dlatego stanie się on dużo ciekawszy i bardziej angażujący dla malucha.

Drabinka do ćwiczeń drewniana do dobry pomysł na wprowadzenie dziecka do świata sportu. Treningi często nie są wystarczające. Aby dobrze się rozwijać, dziecko wymaga dodatkowych ćwiczeń, które będą możliwe dzięki kompleksowemu zestawowi do zamontowania nawet we własnym pokoju.

R

Zalety

 • drabinka gimnastyczna dla dzieci może zastąpić ściankę wspinaczkową,
 • do wykonania konstrukcji producent użył naturalnego drewna, które zostało odpowiednio zakonserwowane,
Q

Wady

• stosunkowo wysoka cena. 

Drabinka gimnastyczna drewniana do pokoju dziecka

drabinka gimnastyczna do pokoju

Drabinka gimnastyczna do pokoju umożliwi zróżnicowane ćwiczenia w domowym zaciszu. Produkt został wykonany z drewna z elementami metalu. Dodatkowo do zestawu dołączone są akcesoria wspomagające trening, takie jak kółka, mocny drążek do podciągania czy lina z huśtawką. Estetyczne wykonanie sprawia, że produkt doskonale zaprezentuje się w pokoju, wpasowując się w każdy styl, szczególnie skandynawski i minimalistyczny.

Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg, co sprawia, że produkt ten dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale również nastolatkom. Drabinka jest inwestycją, zakupem na lata, który umożliwi dziecku rozwinięcie motoryki i poprawienie swojej kondycji fizycznej. Całość można bezpiecznie zamontować do ściany, aby każde ćwiczenie było bezpieczne. Dodatkowo warto na dole rozłożyć materac gimnastyczny, który będzie asekurował malucha.

R

Zalety

 • estetyczny wygląd,
 • duża funkcjonalność,
 • wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

 • zestaw nie zawiera kołków i wkrętów, które należy dokupić we własnym zakresie.

Drabinka Gimnastyczna ONE LINE ze sklejki 

drabinka treningowa

Komfortowa drabinka gimnastyczna do domu została wykonana ze sklejki. Produkt jest bardzo prosty w montażu, wystarczy przykręcić całość do ściany, aby cieszyć się namiastką domowej siłowni. Producent zadbał, aby każdy element został wykonany w sposób umożliwiający bezpieczny trening.

Drabinkę zaprojektowano i wykonano w taki sposób, aby pozwalała na ćwiczenia gimnastyczne, korekcyjne i rehabilitacyjne. Co ważne, zastosowano owalne szczeble, które nie przekręcą się podczas treningu, gwarantując bezpieczeństwo. Produkt spełnia wymagania normy PN-EN 12346:2001 i PN-EN 913:2008 oraz DIN EN 7910.

R

Zalety

 • drabinki są skręcane na konfirmaty, co znacznie zwiększa ich odporność, niż w przypadku klejenia,
 • zestaw zawiera również dodatkowe akcesoria pozwalające na urozmaicanie treningów (kółka gimnastyczne).
Q

Wady

 • kołki mocujące nie nadają się do pustaków ceramicznych.

Prosta drewniana drabinka do ćwiczeń w domu

Drabinka rehabilitacyjna i treningowa posiada 11 bezpiecznych szczebli, które pozwolą na rozwój motoryki całego ciała. Drabinka pozwala na komfortowe ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, bądź dodatkowych przyrządów gimnastycznych. Neutralny kolor dopasuje się do każdego wnętrza, tworząc jedną, spójną całość. Jest przydatnym akcesorium podczas tworzenia domowej siłowni lub strefy treningowej.

Producent zastosował wysokiej jakości drewno, które dodatkowo zostało pokryte zabezpieczającą warstwą lakieru. Dzięki temu całość nie jest narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wytrzymałość produktu sięga aż 200 kg. Drabinka spełnia normę bezpieczeństwa PN-EN 12346:2001, co pozwala na wykonywanie nawet złożonych sekwencji ruchów bez dodatkowego wsparcia.

R

Zalety

 • solidna konstrukcja,
 • wysokiej klasy drewno bukowe,
 • grube szczeble.
Q

Wady

 • drabinka do samodzielnego złożenia.

Wielozadaniowa drabinka z komfortowym drążkiem gimnastycznym

Drabinka gimnastyczna z drążkiem ma wytrzymałość sięgającą 280 kg. Drabinka do ćwiczeń wyposażona jest we wszystkie śruby wymagane do montażu. Każdy szczebel montowany jest oddzielnie, a więc można manipulować rozstawem, a tym samym dopasowując produkt do własnych potrzeb. Całość została pomalowana metodą proszkową, przez co drabinka jest szczególnie odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Kupując tę drabinkę, klient otrzymuje wszystkie niezbędne elementy, aby dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, można ustawiać drążek i szczebelki według własnych preferencji, przez co ćwiczenia stają się bardziej efektywne. Do idealnie rozwiązanie dla osób, które korzystają z drabinki w większym gronie. Można zakwalifikować go także jako produkt rodzinny, rodzic dopasowuje drabinkę do własnych potrzeb, a po skończonym treningu tworzy przestrzeń treningową idealną dla dziecka.

R

Zalety

 • drabinka wykonana w całości ze stali,
 • prosty montaż,
 • producent zadbał o każdy detal, który jest odpowiednio zabezpieczony.
Q

Wady

 • producent nie dodaje dodatkowych akcesoriów pozwalających na zwiększenie zakresu ćwiczeń,
 • brak elementów montażowych w zestawie.

Drabinka gimnastyczna PRETORIANS

Drabinka gimnastyczna do pokoju PRETORIANS posiada solidną i masywną konstrukcję, o czym świadczy waga produktu (47,5 kg). Dodatkowe akcesoria pozwalają na komfortowe ćwiczenia. Ławeczka do brzuszków zwiększa możliwości i pozwala na urozmaicenie codziennych ćwiczeń.

Stabilne szczeble sprawiają, że nawet bardziej zaawansowane figury gimnastyczne będą zabezpieczone. To produkt zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Udźwig wynosi 100 kg. Jest to produkt droższy, jednak stanowiący inwestycję we własne zdrowie i sprawność.

R

Zalety

 • możliwość wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń,
 • solidna konstrukcja.
Q

Wady

 • ruchome rurki zmniejszają zakres ćwiczeń.

Drabinka treningowa 2024 – który produkt wybrać?

Polski rynek obfituje w wiele rodzajów drabinek do ćwiczeń. To akcesorium niegdyś zapomniane, kojarzyło się wyłącznie ze szkolną halą sportową. Obecnie jednak zmienia się podejście do kwestii zastosowania sportowego drabinek gimnastycznych, profesjonalni fizjoterapeuci polecają trening z użyciem drabinki dzieciom i dorosłym. To dobry substytut klasycznej ścianki wspinaczkowej. W szybkim czasie pozwoli na wypracowanie mięśni i zwiększenie własnej wydolności.

Drabinka rehabilitacyjna – na co zwracać uwagę?

Nie wszystkie drabinki gimnastyczne oferowane przez producentów są takie same, dlatego trzeba zwracać uwagę na czynniki odróżniające i warunkujące daną cenę. Przede wszystkim znaczenie ma dobór surowców do produkcji akcesoriów Można spotkać zarówno metalowe, drewniane, jak i modele wykonane ze sklejki. W zależności od własnych preferencji, warto zdecydować się na produkt odpowiednio zabezpieczony. Jeżeli planujemy zamontować drabinkę na zewnątrz, dobrym rozwiązaniem będzie metal, jeśli chcemy uzupełnić nią pokój, warto wybrać drewno.

Producenci dodają również użyteczne akcesoria, które mają za zadanie urozmaicić trening. Decydując się na zakup, należy wziąć pod uwagę wykonywane ćwiczenia oraz ich zakres. Dodatkowe drążki oraz uprzęże sprawdzą się raczej w przypadku dorosłych osób oraz podczas rehabilitacji.

Nie bez znaczenia pozostaje również rozstawienie szczebli. Jeśli ma być to produkt dla dziecka, szczebelki powinny zostać zamontowane relatywnie blisko siebie. W przypadku dorosłej osoby lepiej jest, gdy szczeble są od siebie odpowiednio oddzielone, ponieważ pozwala to na bardziej komfortowe ćwiczenia.

Zwycięzca rankingu 2024

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest uniwersalna drabinka marki Zider. Dzięki solidnej konstrukcji oraz stabilności, można na niej bezpiecznie ćwiczyć. Duży udźwig gwarantuje szeroki zakres ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz gimnastycznych. Producent dołącza w zestawie wszystkie wymagane śrubki, które pozwolą na zamocowanie akcesorium w ścianie. Całość pokryta jest odporną warstwą lakieru, toteż można ją zainstalować na zewnątrz. Stosunek jakości do ceny wypada najlepiej na tle konkurencji.

Drabinki do domu – podsumowanie

Drabinka do domu to nie tylko szansa na zwiększenie możliwości treningowych, ale również niezastąpiony element rehabilitacji. Dzięki niej zarówno dorośli, jak i dzieci mogą zwiększyć motorykę, poprawić sprawność oraz wydolność. To inwestycja we własne zdrowie oraz sprawność, która z pewnością zwróci się po latach. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i udźwig, gdyż to te dwa czynniki warunkują zakup wysokiej jakości produktu. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza drabinka gimnastyczna do domu
Average rating:  
 0 reviews