Coraz więcej osób szukając dla siebie formy ruchu, która okaże się ciekawa, zróżnicowana i angażująca, stawia na sporty walki. Takie dyscypliny, jak kickboxing, karate czy boks tajski, nawet jeżeli uprawiane są czysto rekreacyjnie i nie wiążą się ze startami w zawodach, wiążą się z kompleksowym rozwojem motoryki, siły i zwinności, ale także z kształtowaniem hartu ducha i poczucia odpowiedzialności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bushido 12OZ

9.9

Tanie

Everlast Elite 12OZ

9.8

Drogie


 

Evolution CarbonPro 10 OZ

9.7

Tanie

Venum Contender 12OZ

9.6

Drogie

DBX Bushido 2.0

9.5

Tanie

Przed rozpoczęciem treningów, należy jednak wyposażyć się w niezbędny sprzęt sportowy. Najczęściej wybór pada na rękawice bokserskie, które wykorzystywane są zarówno w tradycyjnym boksie, kickboxingu oraz muay-thay, a także, w niektórych elementach treningu MMA. Na co jednak zwrócić uwagę, kiedy szukamy sprzętu dla siebie i jak odróżnić dobre rękawice bokserskie od tych, w które nie warto inwestować pieniędzy?

Rękawice bokserskie – opinie użytkowników

Na rynku sprzedawane są modele rękawic wielu firm, które znacząco różnią się od siebie nie tylko wyglądem i wagą, ale także ceną. Poniżej prezentujemy kilka modeli, które najchętniej wybierane są przez osoby uprawiające sporty walki, a także tłumaczymy, na co warto zwrócić uwagę jak dobrać rękawice bokserskie.

Rękawice bokserskie sparringowe Bushido 12OZ

rękawice bokserskie venum

świetny wybór dla osób początkujących ze względu na atrakcyjną cenę i poczucie bezpieczeństwa. Rękawice Bushido zostały wykonane ze skóry syntetycznej, dodatkowo wzmocnionej od środka tkaniną Blacktop. Pianka Polygonal Fusion wykorzystana do ich wypełnienia została zaprojektowana w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć amortyzację siły zadawanych ciosów i spowolnić proces zbijania się wypełnienia. Dzięki temu ten model nada się zarówno do pracy na worku, zadaniówek z partnerem, jak i sparringów. We wnętrzu rękawic znajduje się specjalna rolka, DBX-Roll, która nie tylko ułatwia zaciskanie pieści, ale także wzmacnia wnętrze rękawic.

Szeroki i sztywny rzep dodatkowo chroni nadgarstek przed kontuzją podczas uderzania i przyjmowania ciosów. Kciuk połączony jest z resztą rękawicy specjalnym pasem, który zapobiega wyginaniu się palca podczas pracy w sprzęcie. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że podczas ćwiczeń wybijemy lub wywichniemy kciuk.

R

Zalety

– niska cena,
– uniwersalne przeznaczenie,
– usztywniony rzep nadgarstkowy,
– wielokątowa struktura pianki zwiększa wytrzymałość rękawic.
Q

Wady

– skóra syntetyczne szybko zużywa się na worku.

Rękawice bokserskie Everlast Elite 12 OZ

tanie rękawice bokserskie

Sprzęt dla średnio zaawansowanych bokserów, przeznaczony do pracy z partnerem oraz do sparringów. Rękawice zostały wykonane z wytrzymałej skóry syntetycznej wysokiej jakości. Zostały wyposażone w opatentowane systemy, charakterystyczne dla rękawic firmy Everlast.

Wzmocnienie nadgarstka Evershield oraz przedłużony mankiet nie tylko wzmacnia gardę, ale sprawia także, że nadgarstki są lepiej chronione przed kontuzją, podczas np. blokowania kopnięć.

Dzięki technologii Everfresh, możemy trenować tak intensywnie, jak tylko jesteśmy w stanie, bez obaw o pojawienie się przykrego zapachu. Specjalnie zaprojektowana tkanina wypełniająca wnętrze sprzętu sprawia, że nawet po wielu miesiącach mocnych treningów, rękawice nadal pachną, jak nowe.

System Evercool sprawia, że nawet treningi podczas upalnych dni będą komfortowe. Przewiewna, wewnętrzna strona rękawicy oraz strategicznie rozmieszczona perforacja sprawiają, że w rękawicach bokserskich Everlasta pracuje się wygodnie, bez względu na warunki atmosferyczne oraz owijki bokserskie, które blokują odpływ ciepła.

R

Zalety

– dodatkowo wzmocniony nadgarstek,
– przewiewna siateczka po wewnętrznej stronie,
– wytrzymała konstrukcja,
– tkanina zapewniająca świeżość nawet po długim użytkowaniu.
Q

Wady

– dobranie zbyt małego rozmiaru może sprawić, że szwy po bokach zaczną pękać.

Rękawice bokserskie Evolution Carbon Pro ++ 10 OZ

rękawice bokserskie opinie

Tanie rękawice dla początkujących, idealne na początek przygody ze sportami walki. Wykonane ze skóry syntetycznej, zostały wypełnione pianką o wysokiej gęstości, która dobrze amortyzuje siłę uderzeń i zapewnia bezpieczeństwo podczas trenowania z partnerem.

Kciuk połączony z pozostałą częścią rękawicy za pomocą specjalnego pasa, jest chroniony przed kontuzjami, jakie mogą się zdarzyć podczas pracy na worku lub w trakcie sparringów.

Materiał, z którego została wykonana zewnętrzna warstwa rękawicy jest wytrzymały i odporny na przetarcia. Szeroki, wzmocniony mankiet chroni nadgarstek, a strategicznie rozłożona pianka sprawia, że kości śródręcza mogą swobodnie amortyzować uderzenia, co umożliwia zastosowanie dłuższych bandaży bokserskich i zwiększa komfort ćwiczeń.

R

Zalety

– atrakcyjna cena,
– kciuk połączony z resztą rękawicy,
– gęsta pianka, odporna na zbijanie,
– dużo miejsca we wnętrzu rękawicy.
Q

Wady

– rękawice szybko zużywają się podczas ćwiczeń na worku bokserskim.

Rękawice bokserskie Venum Contender 2.0 12 OZ

rękawice bokserskie jakie wybrać

Podstawowy model rękawic bokserskich Venum. Ich uniwersalny krój i zakrzywiony kształt, uwzględniający anatomię dłoni sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno podczas sparringów, jak i ćwiczeń technicznych. Jako pokrycie zastosowanie wytrzymała skórę syntetyczną, która sprawdzi się zarówno podczas tradycyjnych zajęć boksu lub kickboxingu, ale także jako uzupełnienie różnych form zajęć fitnessowych.

Do wypełnienia wnętrza rękawic użyto wielowarstwowej pianki o zmiennej gęstości, która gwarantuje wysoką żywotność sprzętu i zapobiega szybkiemu zbijaniu się rękawic podczas uderzaniu w worek lub tarcze bokserskie.

O bezpieczeństwo nadgarstka dba nie tylko szeroki, sztywny mankiet, ale także mocny rzep, który dobrze trzyma rękawice na dłoni i zapobiega ich rozpinaniu się podczas ćwiczeń. Pełne umocowanie kciuka zapobiega urazom podczas treningów.

R

Zalety

– wytrzymała warstwa skóry syntetycznej,
– wielowarstwowa pianka wypełniająca,
– szeroki pas zapinający mankiet,
– dobrze zabezpieczony kciuk.
Q

Wady

– wysoka cena

Rękawice bokserskie DBX Bushido 2.0

rękawice bokserskie everlast

Rękawice wykonane z wysokiej jakości, wzmocnionej  skóry syntetycznej, przeznaczone do sparringów. Każda para jest szyta ręcznie i przechodzi testy w warunkach treningowych oraz testy zgodności z polskimi i europejskimi normami bezpieczeństwa. Przemyślane wyprofilowanie czoła rękawicy zapewnia wysoki komfort treningu, a profesjonalne wypełnienie wysokiej jakości pianką wielokątową maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko urazów.

Szeroki rzep usztywnia nadgarstek dzięki technologii Infused Shock Dispersion, a wzmocnione szwy sprawiają, że rękawica dobrze dopasowuje się do dłoni i nie jest odporna na uszkodzenia. Otwory wentylacyjne, znajdujące się po wewnętrznej części rękawicy, sprawiają, że dłoń lepiej oddycha, a rękawica przez dłuższy czas zachowuje świeżość. Dodatkowe zabezpieczenie kciuka zapobiega wybiciu stawu podczas silnych uderzeń.

Rękawice sprawdzą się równie dobrze na treningach boksu, kickboxingu, boksu tajskiego, jak i przy samodzielnych ćwiczeniach na worku.

R

Zalety

– wypełnienie gęsta pianką,
– ręczne szycie i wzmocnione szwy,
– atesty weryfikujące bezpieczeństwo użytkowania,
– dobra wentylacja rękawicy.
Q

Wady

– łatwo rozbijają się podczas pracy na sprzęcie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rękawic bokserskich?

Rękawice do boksu różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim wagą i materiałem, z którego zostały wykonane. Tańsze modele to skóra sztuczna, droższe, naturalna. Wybierając sprzęt, warto także zastanowić się nad tym, czy szukamy twardych, sztywnych rękawic, czy wolimy sprzęt bardziej miękki, elastyczny.

Jaka waga rękawic będzie dla mnie dobra?

Oznaczenia umieszczane na rękawicach odnoszą się do ich wagi wyrażonej w uncjach. Jedna uncja to 28,34 grama. Im więcej OZ waży rękawica, tym więcej w niej piankowego wypełnienia oraz więcej przestrzeni na dłoń oferuje sprzęt (choć to ostatnie nie zawsze się sprawdza, część producentów zawyża lub zaniża rozmiar, dlatego przed zakupem zawsze warto przymierzyć kilka par w sklepie).

Standardowa waga dla dzieci lub kobiet o drobnych dłoniach to 8 OZ. Większość kobiet, a także szczupli mężczyźni o małych rękach będzie się dobrze czuła w rękawicach o wadze 10 OZ. Waga 12 OZ to standard dla mężczyzn.

Rękawice większe niż 12 OZ (14 OZ lub nawet 16 OZ) stosowane są przez zawodników wagi ciężkiej lub podczas sparringów, gdzie dodatkowa warstwa wypełnienia zapewnia zwiększone bezpieczeństwo.

Pamiętajmy o tym, że rękawice muszą być dopasowane w taki sposób, aby pozwolić kościom śródręcza delikatnie pracować, a także, abyśmy mogli pod nimi zmieścić owijki bokserskie, które nie tylko absorbują pot i zwiększają higienę, ale także ochraniają nadgarstki i dłonie przed siłą uderzeń.

Skóra sztuczna czy naturalna?

To pytanie zadają sobie wszyscy, początkujący adepci sportów walki. Sprzęt wykonany ze skóry naturalnej wygląda efektownie, kusi wytrzymałością, choć często zniechęca wysoką ceną. Czy naprawdę go potrzebujesz?

Przyjmuje się, że na początkowym etapie szkolenia, gdzie skupiamy się przede wszystkim na nauce techniki i podstawach, w zupełności wystarczające będą rękawice wykonane ze skóry sztucznej. Dobrej jakości rękawice z ekoskóry, jak Venum Contender lub Everlast Elite potrafią dotrzymać kroku wielu, droższym modelom wykonanym ze skóry naturalnej.

Różnice zaczynają być widoczne wtedy, gdy trenujemy często, intensywnie lub dużo boksujemy w worek lub tarcze. Taki trening bardzo szybko zużywa rękawice wykonane z ekoskóry. Dobre rękawice ze skóry naturalnej potrafią wytrzymać kilka lat intensywnego użytkowania, jeżeli tylko są odpowiednio konserwowane.

Wypełnienie miękkie czy twarde?

Rękawice z miękkim wypełnieniem są dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają komfortu, a także dla tych ćwiczących, którzy nie potrafią jeszcze mocno uderzać. To, co dla jednych jest komfortem użytkowania, dla innych będzie większą, odczuwalna siłą ciosu. Dlatego zawodnicy, którzy mają już doświadczenie i potrafią uderzać technicznie i z dużą siłą powinni zakładać rękawice z twardym wypełnieniem. Dzięki temu zwiększają bezpieczeństwo swoje własne oraz współćwiczących. Dobrą amortyzację ciosów gwarantują m. in. modele DBX Bushido 2.0, Venum Contender 2.0 czy Carbon Pro++.
Więcej na temat tego, jak wybrać rękawice bokserskie znajdziesz pod tym adresem: https://mmacity.pl/blog/ranking-rekawic-bokserskich.

Poniżej prezentujemy podstawowe cechy wybranych modeli rękawic bokserskich ujęte w przejrzystej tabeli.

Bushido rękawice sparringowe

Everlast Elite

Carbon Pro ++

Venum Contender 2.0

DBX Bushido 2.0

Wzmocniony mankiet

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Amortyzacja

Średnia

Średnia

Dobra

Dobra

Dobra

Oddychalność

Średnia

Dobra

Słaba

Średnia

Dobra

 

Podsumowanie rankingu- rękawice bokserskie 2024

upując rękawice bokserskie warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Największe znacznie ma ich waga, stopień amortyzacji, oddychalność oraz materiał, z którego zostały wykonane.

Jeżeli szukamy rękawic, które mają wzmocniony mankiet, dobrze chroniący nadgarstek, dobrym wyborem będzie model Everlast Elite lub sprzęt firmy Bushido.

Gdy zależy nam na dobrej amortyzacji, warto zainwestować w DBX Bushido 2.0, Venum Contender 2.0 lub rękawice Carbon Pro++. Nieco gorsze parametry pod tym względem oferują Everlast Elite i rękawice sparringowe Bushido.

Dobra oddychalność rękawicy jest istotna zwłaszcza podczas upalnych dni lub bardzo intensywnych treningów. W takim przypadku dobrym wyborem będzie model DBX Bushido 2.0. Pozostałe rękawice bokserskie oferują nieco gorszy przepływ powietrza, która dla wielu może okazać się jednak wystarczająca.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie rękawice bokserskie wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by zupełnie zieloona

Mój chlopak zaczął ternować boks. Chce kupić mu rękawice na urodziny, ale nie wiem które wybrać. Słabo się znam na takich rzeczach. Myślę nad tą pierwszą opcją - Bushido. Jak myślicie, będą ok ?

 by Mariola

Mój syn dopiero zaczyna przygodęz boksem. Sugerując się podppowiedzią, że dla początkujących dobre będą rękawice Evolution, zamówie mu właśnie te. Oby się sprawdziły.

 by boxerwomen

Venum oprócz tego, że są dobre to jeszcze ładnie wygladają. Ja jako kobieta wybieram właśnie te. Co prawda, boks to dla mnie coś nowego, ale myślę, że nie zawiodę się na rękawicach, Pierwszy ternign za tydzień, trzymajcie kciuki 😉

 by BokserMaks

Miałem Everlasty bardzo długo. Solidna firma to i rękawice dobre. Drugi raz kupie te same, kasa dobrze wydana.