Dobra forma fizyczna ma wpływ na to, jak się czujesz w swoim ciele. Z tego powodu dbanie o organizm okazuje się czymś, co przyniesie nam wiele korzyści, jeżeli tylko będziemy robić to regularnie. Sprawdź, jak utrzymać dobrą kondycję przez cały rok.

Wytrwaj trudne okresy – regularność ma sens

Dobra forma fizyczna to klucz do zdrowego życia. Warto zatem podejmować się aktywności sportowych przez cały roku, niezależnie od pory roku. Jest to niezwykle ważne, gdy podstawą utrzymania odpowiedniej kondycji jest regularność. Bez względu na to, czy za oknem świeci słońce, czy pada deszcz lub śnieg, zadbaj o przynajmniej odrobinę ruchu. Plan treningowy powinien tym samym zawierać zarówno aktywności na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Budowanie nawyku stanie się wtedy prostsze, gdyż będziesz przygotowany na każde warunki pogodowe. Warto zadbać również o sprzęt adekwatny do podejmowanych ćwiczeń. W Twojej szafie nie może tym samym zabraknąć klasycznych spodni treningowych oraz oddychających koszulek, a na spacery w deszczowe dni czy wypady w góry sprawdzi się między innymi kolekcja kurtek The North Face w sklepie Sportano.

Oczywiście nie we wszystkie dni będziesz pełen energii do działania i nie ma w tym nic złego. Ważna jest jednak wytrwałość. Gdy nie masz siły podejmować się żadnych zaplanowanych aktywności, zdecyduj się na spacer w parku lub wykonaj bazowe ćwiczenia na macie w domu. Angażującym sposobem okazuje się również oglądanie ulubionych seriali podczas korzystania z bieżni lub rowerku stacjonarnego, jeżeli mamy takie w domu. Tym samym połączysz przyjemne z pożytecznym oraz nie pominiesz dnia treningu.

Sport a pory roku

Jednym z kluczowych elementów, który wpływa na utrzymanie formy przez cały rok, jest dostosowywanie aktywności fizycznych do pory roku. Wiosną i latem dni są dłuższe, a pogoda w większości przypadków sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. Wtedy warto zdecydować się na różne sporty powiązane z przebywaniem poza domem. Może to być spacer, bieganie, jazda na rowerze, rolki czy gry zespołowe. Zaangażuj swoje ciało i urozmaicaj treningi poprzez zmianę otoczenia czy spotkania ze znajomymi. W ciepłym sezonie nietrudno jednak o szybkie wymęczenie organizmu ze względu na produkowane ciepło. Zadbaj o oddychającą odzież, która wspomaga wymianę powietrza podczas intensywnej aktywności.

Nieco bardziej wymagającym okresem jest zima, gdy zewnętrzne aktywności ograniczają się do wypadów góry czy jazdy na łyżwach. Wtedy przydadzą się nieprzemakające ubrania, w tym także ciekawe kurtki Peak Performance. Na szczęście masz także dostęp do wewnętrznych siłowni, w których po wykupieniu karnetu możemy spędzać czas do woli na wybranych maszynach. Dodatkowo nie przerwiesz programu treningowego nawet w trakcie śnieżycy. W takich miejscach nawiążesz nowe znajomości i poznasz wiele wskazówek dotyczących ćwiczenia poszczególnych partii ciała.

Balans w świecie sportu i relaksu

Utrzymanie dobrej kondycji przez cały rok wymaga nie tylko intensywnych ćwiczeń, ale również odpoczynku. Odpowiedni balans pomiędzy tymi dwoma aspektami pozwala zadbać o ciało i umysł jednocześnie. Regularne treningi przeplataj więc z okresami regeneracyjnymi, aby organizm był w stanie działać sprawnie nawet w kryzysowych sytuacjach. Niezwykle ważny może okazać się rozsądnie ułożony plan. Jeżeli zaplanujesz dni odpoczynku i treningów łatwiej będzie Ci się zmotywować do wypełnienia określonego celu. Pamiętaj o rozrywce, przykładowo wybierz się na urlop w góry i łącz zjeżdżanie na nartach z wieczorami w spa. Zadbaj również o dietę, która odpowiada zapotrzebowaniu organizmu na poszczególne składniki odżywcze. W ten sposób podejmiesz świadome działanie w kierunku swojego zdrowia. Jeżeli chcesz utrzymać dobrą formę przez cały rok, pamiętaj o tych kilku wskazówkach. Na liście do odhaczenia powinien pojawić się również odpowiedni sprzęt, abyś przez cały czas był bezpieczny i czuł się komfortowo. W zimie szczególnie zadbaj o ciepły ubiór, wypróbuj przy okazji modele czapek zimowych The North Face

Artykuł sponsorowany