Jak ściągnąć aplikację na smartwatch?

Zegarki typu smart na przestrzeni ostatnich lat zyskały ogromną popularność i powoli stają się równie popularne, jak telefony komórkowe. Coraz więcej osób korzysta z nich, aby lepiej organizować czas, utrzymywać kontakt ze znajomymi albo zmotywować się do aktywności fizycznej. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak wgrać aplikację na smartwatch, a także, dlaczego niektóre z nich nie zawsze działają poprawnie.

Większość inteligentnych zegarków posiada już własny system operacyjny. Bardzo często jest to Android, ale może to być także dedykowany iOS (dla urządzeń Apple) lub Tizen (dla urządzeń marki Samsung) lub jeszcze inne rozwiązanie, np. WearOS lub WatchOS.

W przeważającej większości przypadków, mamy możliwość skorzystania z serwisu Sklep Play lub innej, podobnej platformy, która pozwala na pobieranie z sieci aplikacji.

W przypadku witryny Google operacja wygląda bliźniaczo podobnie do tej, którą znamy ze swoich smartfonów. Po wejściu do Sklepu Play wystarczy wybrać docelową aplikację za pomocą lupy wyświetlającej się na ekranie oraz wybranie opcji „Zainstaluj”.

Program automatycznie zostanie pobrany i zaimplementowany do pamięci urządzenia. Cała procedura trwa kilkanaście sekund, a po jej zakończeniu nową aplikację możemy wybierać z listy dostępnych funkcji.

Dlaczego aplikacje na smartwatch nie działają poprawnie?

Powodów wadliwego działania (a często wręcz całkowitego braku funkcjonalności) programów może być wiele. Najczęściej jest to niekompatybilność systemu operacyjnego, jaki posiadamy w swoim smartwatchu. Aplikacje napisane na Androidzie nie będą działały poprawnie na Samsung OS, i na odwrót.

Należy także unikać pobierania aplikacji z nieznanego źródła. Choć wizja darmowego pobrania programu, za który w normalnych warunkach przyszłoby nam zapłacić kilkadziesiąt złotych, potrafi być kusząca, musimy pamiętać, że niesprawdzone serwisy mogą oferować treści zakażone wirusem, który może trwale upośledzić funkcjonowanie zegarka.

Niepoprawne działanie treści cyfrowych może być również wynikiem nieprawidłowo skonfigurowanego oprogramowania, profilu użytkownika lub ustawień zegarka.

Czy mogę oceniać aplikacje na smartwatcha?

Naturalnie. Po tym, jak dodamy aplikację do smartwatcha ze sklepu Google, możemy ją ocenić. W tym celu należy wybudzić zegarek ze stanu uśpienia i przejść do listy dostępnych aplikacji (najczęściej za pomocą przycisku zasilania). W widoku dostępnych możliwości odszukujemy Sklep Play, a następnie wyszukujemy w nim wybrany program. Po dokonaniu wyboru, w opisie aplikacji mamy do wyboru wystawienie oceny i napisanie opinii. Zarówno jedną, jak i drugą zmianę należy zatwierdzić przyciskiem „Gotowe”.

Z poziomu Sklepu Play możemy również zaktualizować wybrany program do nowej wersji, jeżeli taka się pojawiła, jak również usunąć ją. Aktualizację można przeprowadzać pojedynczo albo zbiorczo, uaktualniając wszystkie zainstalowane w pamięci zegarka aplikacje. Druga opcja to spora wygoda i duża oszczędność czasu, zwłaszcza jeżeli często ściągamy nowe rozwiązania a pokład zegarka.

Jak wgrać aplikację do smartwatcha z telefonu?

Wiele programów spośród tych, które zostały zainstalowane w smartfonie, automatycznie synchronizuje się z wersją na zegarku. Ostatecznie, proces instalacji i komunikowania się programów będzie nieco inaczej prezentował się na zegarku Apple, smartwatchu wyposażonym w system Tizen , czy Wear OS (Android).

Które aplikacje warto mieć na swoim zegarku?

Jeżeli często jeździmy tramwajem lub autobusem, warto wyposażyć się w grę Infinity Loop. Doskonale nadaje się do oczyszczania myśli i uspokojenia nerwów. Podobnie, choć nieco mniej interaktywnie działa aplikacja Calm.

Program Strava znany jest wszystkim użytkownikom lubiącym aktywność fizyczną. Nie tylko rejestruje on wykonane treningi, ale i pomaga je analizować.

Spotify to aplikacja dla fanów muzyki, która umożliwia słuchanie ulubionych utworów i wyszukiwanie podcastów. W wersji Premium możemy pożegnać się z reklamami i wymogiem dostępności do sieci.

Smartwatche stają się coraz bardziej uniwersalne, a poruszanie się po ich coraz mocniej przypomina korzystanie ze smartfonu. Dlatego wiele osób w inteligentnym zegarku szuka alternatywy dla dużych i często nieporęcznych telefonów komórkowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak zainstalować aplikację na smartwatch
Average rating:  
 0 reviews