Smartwatch to dla Ciebie nowość? Znalazłeś się w posiadaniu nowego urządzenia, jednak nie wiesz jak ustawić datę i godzinę w smartwatch? Bez obaw, inteligentne zegarki są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Może się wydawać, że skonfigurowanie godziny to najprostsza czynność dla początkujących, jednakże producenci na bieżąco wprowadzają wiele zmian i aktualizacji, które mogą komplikować tę czynność.

Jeżeli zastanawiasz się jak ustawić godzinę na smartwatch, to ten artykuł jest dla Ciebie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby poprawnie dopasować mechanizm zegarka do własnych potrzeb.

Jak zmienić godzinę w smartwatch?

Jeżeli dobrze ustawisz godzinę w zegarku, będzie ona identyczna jak na smartfonie. Pełna konfiguracja sprawi, że nie tylko minuty, ale również sekundy będą zgadzały się z tymi, które są wyświetlane na telefonie. Niektóre smartwatche mają opcję „ustawienie automatycznej daty i godziny”. Jeśli wyświetla Ci się taki komunikat, kliknij w niego, a system dokona samodzielnej konfiguracji. W przeciwnym razie musisz wykonać ją ręcznie, realizując kolejno poniższe etapy:

  1. Wejdź w ustawienia. Najczęściej oznaczane są ikonką narzędzi albo koła zębatego. W większości zegarków MENU z ikonką ustawień wyświetla się po przesunięciu palcem z góry ekranu w dół.
  2. Następnie należy wybrać opcję SYSTEM.
  3. Powinna wyświetlić się opcja „DATA I GODZINA”, ewentualnie „USTAWIENIA DATY I GODZINY”. Wybierz ją.
  4. Następnie musisz wyłączyć opcję automatycznego czasu, jeśli wyświetla się niepoprawna godzina.
  5. Ustaw samodzielnie datę za pomocą ekranu dotykowego. Najlepiej poczekaj do pełnej minuty, aby sekundy również były zsynchronizowane. 

Aby lepiej zilustrować poszczególne kroki (krokomierz), zostały przygotowane filmiki, które powinny pomóc Ci uporać się z mechanizmem inteligentnego zegarka.

Zegarki inteligentne dla dzieci mogą mieć ograniczone możliwości, dlatego ustawianie godziny może być inne niż w przypadku klasycznego smartwatcha dla dorosłych. Koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem wideo, jeżeli chcesz poprawnie skonfigurować dziecięcego smartwatcha. 

Smartwatch jak ustawić godzinę – zmiana formatu

W zależności od własnych preferencji, możesz również zmienić format godzin. Do wyboru jest klasyczny europejski format 24-godzinny oraz zachodni, 12- godzinny. Wystarczy wejść w USTAWIENIA zegarka, a następnie wybrać opcję SYSTEM -> DATA i GODZINA. Później trzeba przesunąć nieznacznie w dół i wybrać preferowaną opcję.

Smartwatch kw10 jak ustawić godzinę – podróże za granicę

Podróże za granicę często sprawiają, że znajdujemy się w innej sferze czasowej. W zależności od długości pobytu, bądź zobowiązań, można zmienić godzinę na zegarku, aby odpowiadała miejscowej strefie. W teorii smartwatch powinien sam dokonać modyfikacji, jednak lepiej samemu sprawdzić i zweryfikować zasadność aktualizacji.

Przykładowo, w smartwatchu kw10 system nie zawsze poprawnie wychwytuje przemieszczanie się w obrębie innych stref czasowych. Jeżeli zaobserwujemy, że nasz zegarek nie reaguje konfiguracją czasu, należy wejść w USTAWIENIA i samodzielnie zmienić godzinę, zgodnie z czasem lokalnym.

Jak ustawić godzinę w zegarku dotykowym – podsumowanie

W zależności od modelu i aktualizacji producenta, weryfikacji godzinny należy dokonać indywidualnie. Tylko wtedy ma się pewność, że urządzenie działa poprawnie. Współpraca inteligentnego zegarka oraz telefonu mobilnego pozwala na lepsze zarządzanie czasem i obowiązkami (zestawienie najlepszych zegarków hybrydowych). Co ważne, system sprawdzi się nie tylko w pracy, ale również w codziennym życiu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak ustawić godzinę w smartwatch
Average rating:  
 0 reviews