Zwiedzanie na rowerze to jedna z lepszych rzeczy do zrobienia na przykład podczas wakacji. Jesteśmy wtedy w ruchu, spalamy niepotrzebne kalorie jednocześnie dbamy o zdrowie i możemy podziwiać spektakularne widoki, przemieszczając się szybciej niż pieszo.

Rowery składane to idealne rozwiązanie dla osób, które mają mniejszy samochód lub nie chcą montować rowerowego bagażnika dachowego tylko na weekendowy wypad poza miasto. Rower taki, jak nazwa wskazuje można szybko złożyć, zapakować do bagażnika razem z potrzebnymi rzeczami i ubraniami by szybko wyruszyć na np. spontaniczny wypad ze znajomymi. Tym samym jest to praktyczny rower turystyczny.

Kiedyś staromodne, dzisiaj wracają do łask. Wiele osób poszukuje składanych rowerów nie tylko dlatego, że im się podobają. Inni mają mało miejsca w domu, aby przechowywać standardowy nieskładany rower. Jeżeli więc jesteś zainteresowany zakupem takiego sprzętu to na co powinieneś zwrócić uwagę?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Rower DALLAS 26

9.9

Drogi


 

Rower CIRCLE 20

9.8

Tani

Rower składany UNIVERSAL

9.6

Średnia


 

Rower KENITE VOYAGE

9.5

Średnia

Rower PROFOLD

9.3

Średnia

W dzisiejszym zestawieniu rowerów składanych 2023 omówimy kilka polecanych produktów oraz porównamy ich parametry, a mianowicie konstrukcję ramy, ilość biegów czy rodzaj hamulców. Opinie rowerów składanych także okazały się istotne.

Rower damski męski DALLAS 26 ALUMINIOWY

Rower damski męski

Rower Dallas to jeden z najbardziej niepozornych składaków obecnie dostępnych na rynku. Duże koła o rozmiarze 26 cali, bryła klasycznej damki. Nic nie wskazuje na to, że mamy do czynienia ze składakiem. Jeżeli producent chciał ten fakt ukryć to mu się to udało. A to może być dla kogoś jeden z atutów tego roweru. Nie każdy chce się przecież wyróżniać lub żeby inni wiedzieli, że jeździsz na składaku.
Prezentowany model ma bardzo oldschoolowy wygląd. Opony mają białe boki a kształt ramy sugeruje, że mamy do czynienia z rowerem wyprodukowanym w latach trzydziestych. Sprawdza się jako wygodny rower damski.

R

Zalety

• Old-schoolowy wygląd;
• Jakość wykonania;
• W miarę niska waga;
• Duże jak na składak koła.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Przestarzałe hamulce.

Po bliższych oględzinach dostrzec można odblaski, oświetlenie LED (niestety bez dynamo), dzwonek czy przerzutki. Niestety, mają one tylko 3 biegi. Jeśli chodzi o praktyczność, to rower wyposażony jest w bagażnik, na którym przewozić można np. zakupy.

Pozycja na jednośladzie jest wyprostowana, idealna na miasto. Do komfortu podróży przyczynia się też siodło na sprężynach. Rama roweru wykonana jest z aluminium, co przekłada się na niską wagę roweru – tylko 14 kilogramów. Za bezpieczne zatrzymaniu jednośladu odpowiadają hamulce – przód V-Brake a tył old-schoolowe Torpedo (hamowanie kręcenie pedałami do tyłu).

ROWER SKŁADAK MIEJSKI CIRCLE 20

Jeżeli nie przemawia do Ciebie old-schoolowy wygląd i wolisz coś nowszego to rower miejski Circle 20 to idealny wzór nowoczesnego składaka. W niewielkiej cenie można dostać naprawdę dużo. Najlepsze jest to, że składa się on do naprawdę małych rozmiarów.
Rower Miejski Circle 20 wykonany jest ze stali. Konstrukcja przez to jest bardzo wytrzymała. Waga to kolejny atut, gdyż nie jest ona duża. To tylko 13 kilogramów, które zapewni możliwość prawdziwej jazdy na rowerze. Jak nazwa wskazuje, jednoślad został zaprojektowany do jazdy po mieście. Małe koła i ich krótki rozstaw pozwolą na sprawne poruszanie się wśród zatłoczonych ulic czy chodników i przeciskanie się między ludźmi.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Bogate wyposażenie;
• Przemyślana konstrukcja;
• Zajmuje bardzo mało miejsca.
Q

Wady

• Dostępny tylko jeden kolor (srebrny).

Na wyposażeniu znajdziemy nowoczesne hamulce V-Brake – od których zależy bezpieczne poruszanie się miedzy ludźmi. Dodatkowo znajdziemy tutaj również bagażnik, błotniki, sześcio-biegowe przerzutki i parę innych gadżetów.
Uwagę należy zwrócić na to, że oprócz składanej ramy w rowerze składają się również pedały i kierownica! Jak na składaka przystało koła są małe, mają tylko 20 cali i wykonane są z aluminium. Wyjazd każdym rowerem z mniejszymi kołami w teren będzie odczuwalny przez rowerzystę. Jeżeli szukasz rowerów z większymi kołami, odwiedź nasz ranking rowerów miejskich.

Rower Składany Składak 20′ UNIVERSAL

Dowodem potwierdzającym tezę, że co raz więcej ludzi decyduje się na zakup składaka jest powstanie nowego Polski modelu UNIVERSAL 2.0. Rynek odpowiada na zapotrzebowanie i tworzy nowy sprzęt.
Polski rower wyposażono w znany osprzęt Shimano – co przełożyło się na aż 7 biegów – błotniki zapobiegające ochlapaniu i stopkę boczną. Niestety, producent nie dorzucił oświetlenia. Na rowerze zamontowane są tylko odblaski. Na szczęście na dłuższe trasy do dyspozycji mamy bagażnik.

Całość waży tylko 14 kilogramów i jest zawieszona na stalowej ramie. Koła mają rozmiar 20 cali. Rower po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca i bez problemu zmieści się do bagażnika standardowego małego samochodu.

R

Zalety

• Polski produkt;
• Cena;
• Wysoka wytrzymałość i gwarancja;
• Wybór kolorystyczny.
Q

Wady

• Brak oświetlenia.

Rower jest naprawdę wytrzymały. Kierujący może mieć nawet 120 kilogramów wagi i od 140 do 185 cm wzrostu. Dodatkowy komfort zapewnia amortyzowane siodełko i wyprostowana pozycja za kierownicą. Uwaga producent daje gwarancję na swój produkt. Co ciekawe kolorów do wyboru jest bardzo dużo (czarno-niebieski, czarno-biały, granatowo-biały, srebrny).

ROWER SKŁADANY KENITE VOYAGE 16

Jednym z najmniejszych rowerów naszego zestawienia jest Kenite Voyage 16. Rozmiar kół to tylko 16 cali. Wymiary tego jednośladu po złożeniu wynoszą 60x70x35cm a waga to tylko 10,5kg. Z takimi gabarytami można go szybko złożyć i zabrać ze sobą dosłownie wszędzie nawet do autobusu czy biura.
Rower pomimo swoich małych rozmiarów posiada obszerną regulację. Osoby o wzroście od 150 do 185cm bez problemu znajdą swoją pozycję za kierownicą. Maksymalne dopuszczalne obciążenie to 95 kilogramów, więc mniej niż w przypadku wyżej opisywanych propozycji.
Wrażenie robi sztywność konstrukcji. Podczas jazdy nie czuć uginania się ramy i jest dosyć wygodnie za sprawą regulowanej kierownicy i komfortowego, regulowanego siedziska. Nie powinny nas zmylić jego małe rozmiary, wyposażenie też jest imponujące.
Ten mały składak wyposażono w hamulce tarczowe i aż 6 biegów. Nie ma tu niestety błotników ani oświetlenia LED, tylko odblaski. Podsumowując, rower wygląda naprawdę futurystycznie. Może jeździć w bagażniku cały czas czekając na okazję do jazdy.

R

Zalety

• Bardzo mały rozmiar;
• Wysoka jakość;
• Idealny na miasto na krótkie dojazdy;
• Niska waga;
• Wydajne hamulce tarczowe;
• Futurystyczny wygląd.
Q

Wady

• Brak błotników;
• Małe maksymalne obciążenie;
• Brak oświetlenia (są tylko odblaski).

Rower Składak PROFOLD

Kolejną propozycją naszego zestawienia jest rower składak PROFOLD. Jest to konstrukcja bardzo podobna do tych już wcześniej omawianych. Koła mają rozmiar 20 cali, a rowerzysta, aby komfortowo poruszać się danym jednośladem, powinien mieć między 140 a 185cm wzrostu.
Porównując wagowo do innych wcześniej omawianych składaków, to ten jest najcięższy, bo waży 16kg. Tyle zazwyczaj mają pełnowymiarowe rowery trekkingowe. PROFOLD bez wątpienia spełnia wymagania stawiane przed składakami. Złożyć można pedały, ramę, kierownicę i wsunąć siodełko w celu zmniejszenia gabarytów. Czas składania roweru w celu transportu wynosi tylko 30 sekund i jest intuicyjny.

R

Zalety

• Szybkość składania;
• Jakość wykonania;
• Bezawaryjne hamulce i przerzutki.
Q

Wady

• Waga nieco wyższa niż u konkurencji;
• Brak oświetlenia led.

Na wyposażeniu roweru są błotniki, odblaski, stopka boczna, zwykłe hamulce V-Brake, a biegów do wyboru mamy 6. Osprzęt jest wysokiej jakości i firmowy (Shimano). Obręcze wytrzymałe aluminiowe dwukanałowe. Rower będzie idealny dla kogoś, kto od czasu do czasu lubi pojechać do pracy rowerem i przeciskać się w miejskich korkach.

Dobry rower typu składak – o czym powinniśmy pamiętać przy zakupie?

Ranking rowerów składanych przedstawił pięć niezwykle ciekawych ofert z 2023 roku, które gwarantują naprawdę wysoką jakość wykonania. Co ciekawe, produkty te charakteryzują się kilkoma wspólnymi cechami odpowiadającymi za atrakcyjność w oku użytkowników.

Szukając właściwego składanego roweru, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Główną rzeczą jest oczywiście wykonanie oraz materiał, jaki użyto do konstrukcji. Jest to element, który nie ulega zmianie nieważne z jakim typem roweru mamy do czynienia.

Oprócz jednak konstrukcji, składaki powinny oferować kompaktowy rozmiar oraz, co ważniejsze, niską wagę. Jest to główna zaleta wybrania tego typu sprzętu. Dodatkowo istotne będzie maksymalne obciążenie. Oczywiście komfort oraz bezpieczeństwo, na które wpływ mają ilość przerzutek czy rodzaj hamulców, wciąż odgrywają kluczową rolę. Zwrócić uwagę powinniśmy też na cenę roweru składanego. Więcej informacji znajdziemy również w artykule: https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/43004-chcesz-kupic-rower-na-te-rzeczy-powinienes-zwrocic-uwage/43004-chcesz-kupic-rower-na-te-rzeczy-powinienes-zwrocic-uwage.

Kompaktowość i regulacja to kluczowe kwestie

Wybierając rower składany, zależy nam przede wszystkim na tym, aby zajmował jak najmniej miejsca. Warto zatem szukać takiego sprzętu, który pozwala nam na dodatkowy demontaż. Oprócz ramy, składaki mogą również posiadać odkręcaną kierownicę czy pedały. W ten sposób uda nam się jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar.

ROWER SKŁADANY KENITE VOYAGE 16

dobry rower

Z uwagi na charakterystykę, składaki bardzo często wyposażone są w małe koła oraz niewielką ramę. Istotne są zatem możliwości regulacyjne – czy to wysokości siodełka czy kierownicy – aby w wygodny i bezpieczny sposób podróżować. Jednymi z wygodniejszych siodełek są te of firmy mtb. Sprawdź ranking siodełek mtb.

Rower damski męski DALLAS 26

Rower damski męski

Waga oraz konstrukcja

Wykorzystanie aluminium do skonstruowania ramy oraz innych komponentów roweru zdecydowanie pomogą obniżyć wagę. Ta natomiast, obok kompaktowości, jest niezwykle istotna. Składaki oferujące aluminiową ramę są lekkie, a co za tym idzie nie sprawiają problemów podczas transportu.
Oczywiście mniejsza waga nie oznacza gorszej trwałości i solidności wykonania. Aluminium jest tak samo twarde jak stal. Zasadniczą różnicą jest jednak ich stopień sztywności oraz cena.

Pamiętajmy także o komforcie i bezpieczeństwie

Na komfort podróży wpływa przede wszystkim ilość biegów oraz osprzęt, jaki zastosowano w rowerze. Jakościowa i renomowana marka, jak Shimano, gwarantuje nam trwałą, precyzyjną i prostą w obsłudze przerzutkę i manetki.

Bezpieczeństwo to przede wszystkim skuteczne hamowanie. Dlatego warto szukać taki typ składaków, które oferują nam hamulce tarczowe. Klasyczne V-brake także będą akceptowalnym rozwiązaniem. Dobre rowery składane zapewnią nam taki komfort i bezpieczeńswto jak dobry rower elektryczny.

Rower Składak PROFOLD

rower składany cena

Rower składany ceny i opinie również istotne

Doświadczenie innych użytkowników oraz wiedza na temat użytkowania konkretnego modelu to dwie rzeczy, których dowiemy się z opinii o rowerze składanym. Z tego właśnie względu warto wybierać te produkty, które cieszą się dużą popularnością. W ten sposób będziemy mogli zapoznać się z wieloma informacjami dodatkowymi.

Oprócz opinii, na jakość roweru składanego cena ma również istotny wpływ. Oczywiście mowa tutaj o stosunku jakości wykonania oraz oferowanych dodatków do ceny. Nie polecamy natomiast wybierać najbardziej budżetowego rozwiązania, gdyż w wielu przypadkach użytkowanie takiego roweru jest mało komfortowe.

Podsumowanie rankingu rowerów składnych

W dzisiejszym rankingu zwycięzcą zostaje DALLAS 26 ALUMINIOWY składak. Co prawda nie jest to typowy dla dzisiejszych konstrukcji rower składany, aczkolwiek oferuje on klasyczny wygląd oraz bardzo trwałe wykonanie.

Jeśli jednak poszukujecie czegoś innego, to zachęcamy do zapoznania się z powyższym poradnikiem. W nim poruszyliśmy najważniejsze kwestie, które pozwolą wam podjąć świadomą decyzję odnośnie przyszłego zakupu roweru składaka w 2023 roku.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower składany wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Teresa

Rowery składane są rewelacyjne! Kupiłam właśnie rower składany Universal i jestem bardzo zadowolona. Rower jest lekki, ma 7 biegów i naprawdę szybko można go złożyć.

 by Anka

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, to też może wybiorę rower? Ale jaki będzie najlepszy? Podpytałam się znajomych i dowiedziałam się, że jest taki ranking z pomocy którego w niektórych przypadkach warto skorzystać. Myślę, że to dobry pomysł

 by braciak

Od razu wiedzieliście jaki rower chcecie kupić? Ja niestety nie to też szukam jakieś podpowiedzi w internecie.  Bo jednak tam znajdziemy wszystko. Mija znajoma pokazała mi ten ranking i to  z niego mam nadzieję dowiedzieć się jaki rower jest najlepszy

 by mammma

Jaki rower wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Mój znajomy skorzystał z takiego rankingu i znacznie sprawniej poszło mu kupowanie takiego dobrego roweru. Także czasami wystarczy troszkę poszukać i rozwiązanie samo się znajdzie

 by Emil

Problemy z rowerem zmusiły mnie do zakupu nowego. Widziałem takie rowery składane, które mnie zainteresowały. Wiedzę mam niewielką na ten temat więc szukałem. I znalazłem taki ranking. Fajnie, że powstają one na coraz więcej tematów

 by kuleczka

Rower składany? Dawniej tylko takie były a teraz coraz częściej ludzie poszukują takiego typu rowery bo jednak zdecydowanie mniej miejsca zajmują. Ale jaki będzie najlepszy? Tego dowiedziałam się właśnie dzięki rankingowi. Czytaliście go?