Jazda na rolkach to dla wielu jedno z najciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu oraz zadbanie o naszą kondycję i tężyznę fizyczną. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób stara się nauczyć jazdy na rolkach oraz poszukają sprawdzonego modelu na lata.

Ze względu na ogromną ilość mechanizmów, z jakich rolki się składają oraz ogromny zakres cenowy, trudno wymienić te najlepsze rolki damskie. Oprócz tego, istnieje wiele podkategorii, które to jeszcze bardziej utrudniają nasz wybór. Z tego względu nie wszyscy wiedzą jakie wybrać rolki damskie. Na szczęście istnieją specjalne zestawienia, które pomogą nam zawęzić poszukiwania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Rolki RAVEN Pulse

9.9

Średnia


 

4S ŁYŻWOROLKI 2w1

9.7

Średnia

Rolki NILS 4w1

9.6

Tanie


 

Rolki Flex Blackwheels

9.4

Tanie


 

Rolki Croxer Optima

9.3

Tanie


 
W rankingu rolek damskich 2024 omówimy klasyczne rolki, które pomimo w miarę niskiej ceny, oferują nam ponadprzeciętną jakość wykonania oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań. Co więcej, podczas przygotowania listy wzięliśmy także pod uwagę materiały, z jakich wykonano skorupę buta, łożyska i koła, a także jakie systemy zastosowano w celu poprawy jakości jazdy.

Nasz wybór - Rolki RAVEN Pulse Black

rolki damskie cena

Marka Raven przygotowała dla nas rolki z bardzo solidną konstrukcją oraz dużymi możliwościami regulacyjnymi. Co więcej, zastosowanie innowacyjnej technologii poprawia komfort jazdy, a dodatkowo gwarantuje niezawodność.

Model Pulse to bardzo zmyślnie przygotowane rolki, które pozwalają nam dostosować rozmiar od 37 do 40, co przekłada się na 23,5 cm do 26 cm. Szerokoa rozmiarówka sprawia, że sprawdzą się również jako rolki męskie. Wykorzystanie wysokiej jakości poliwęglanu do konstrukcji skorupy gwarantuje wytrzymałość, a także obniża wagę.

Co ciekawe, oferta ta przygotowana została przy użyciu aluminiowej płozy. Przekłada się to na lekkość oraz wytrzymałość. Z uwagi na to, że kółka są tu poliuretanowe, a ich twardość to 82A, otrzymujemy bardzo dobrze zaprojektowane kółka, które nie ulegną uszkodzeniu nawet w przypadku nieco cięższych użytkowniczek.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Wysoka twardość kółek;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Wiele funkcji poprawiających komfort poruszania się.
Q

Wady

• Brak możliwości beznarzędziowej wymiany płóz;
• Bardzo ograniczone wyposażenie.
Jeśli chodzi o dodatkowe funkcjonalności, to producent zastosował potrójną piankę we wnętrzu buta. Dba ona o odpowiednią amortyzację, co w przypadku modelu o aluminiowych płozach i twardych kółkach jest bardzo ważne. W połączeniu z systemem pochłaniającym drgania SAS oraz systemem Triple-Vent, nie musimy martwić się o niekomfortowe przejazdy.

Na uwadze należy mieć natomiast wykończenie łożysk. Co prawda producent deklaruje Carbon ABEC-7, lecz nie są one tak wytrzymałe i tak precyzyjne jak w przypadku łożysk w droższych, bardziej profesjonalnych rolkach z tym samym oznaczeniem.

Problematyczne wydaje się natomiast brak możliwości wymiany beznarzędziowej płóz. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia nie będziemy mogli we własnym zakresie przywrócić rolki do sprawności.

4S ŁYŻWOROLKI regulowane 2w1

Jeżeli zależy nam na nieco bardziej uniwersalnym rozwiązaniu, to warto przemyśleć zakup rolek 2 w 1, które to dodatkowo oferują możliwość wymiany płóz na płozy łyżwowe. Oprócz tego, wysoki komfort poruszania się oraz duże możliwości regulacyjne sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjna oferta dla każdego.

Co prawda cena za ten model jest nieco wyższa niż w poprzednim przypadku, lecz otrzymujemy tutaj bardziej uniwersalny wybór, który dodatkowo oferuje nam nieco inną rozmiarówkę. Podobnie jak i u zwycięzcy rankingu, tak i tutaj będziemy mogli regulować rozmiar – od 38 do 41.

System regulacyjny gwarantuje nam cztery różne opcje, dzięki czemu otrzymujemy nieco większy zakres niż w poprzednio recenzowanym produkcie. Pamiętać należy natomiast o tym, że ogromną różnicą w tym przypadku jest możliwość zamiany płóz w taki sposób, że zamiast rolek otrzymamy łyżwy.

Zarówno płozy rolkowe, jak i łyżwowe wykonane zostały z wysokiego gatunku materiału. W przypadku rolek, jest to lekkie i solidne aluminium. Płozy łyżwowe są natomiast wyprodukowane ze stali nierdzewnej.

R

Zalety

• Funkcja 2 w 1;
• Bardzo duże możliwości regulacyjne;
• Wiele systemów zabezpieczających;
• Solidne wykonanie płóz rolkowych i łyżwowych.
Q

Wady

• Kiepskiej jakości mocowanie płóz.

Oprócz tego, na uwagę zasługuje także jakość łożysk. Oferują one kategorię ABEC 7, a więc jest to równoważne z bardzo precyzyjnym wykończeniem oraz dobrymi właściwościami jezdnymi. Za nasze bezpieczeństwo odpowiadają trzy stopniowe zapięcia. Co ciekawe, pasek z klamrą wyposażony został w specjalny system. Zabezpiecza on przed przypadkowym otwarciem.

Komfort jest równie ważnym elementem w przypadku rolek czy łyżew. Z tego właśnie powodu twórcy zastosowali tutaj buty półmiękkie, które wewnątrz mają system wentylacyjny. W połączeniu z ponadprzeciętną wygodą, otrzymujemy bardzo dobrze skonstruowane obuwie.

Problematyczne wydają się jednak mocowania płóz. Z uwagi na zastosowanie bardzo kiepskiej jakości plastiku, zbyt częste odkręcanie i zmiana z rolek na łyżwy może doprowadzić do ukręcenia śruby lub zepsucia mocowania.

Łyżworolki Regulowane 4w1 Damskie NILS

Kolejna bardzo ciekawa opcja oferowana jest przez firmę NLS Extreme. Model NH18122 gwarantuje nam dużą nośność maksymalną, trwałą skorupę buta, a także najwyższej jakości płozy łyżwowe i rolkowe, co przekłada się na wieloletnie korzystanie bez najmniejszych problemów.

Istotną informacją odnośnie tego modelu jest funkcja 4w1. Z uwagi na bogate wyposażenie dodatkowe, możemy wykorzystać produkt jako dobre wrotki, rolki, łyżwy, czy nawet rolki w jednym! Wszystko to gwarantuje nam niezwykle uniwersalną opcję.

Jeśli chodzi o materiały, to do wyprodukowania skorupy wykorzystano polipropylen, czyli trwałe tworzywo, które bardzo często wykorzystywane jest do produkcji wysokiej jakości produktów – nawet niektórych elementów meblowych.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie;
• Możliwość zmiany rozstawu kółek;
• Trwałe wykonanie płóz;
• Rozmiar stopy regulowany od 35 do 38.
Q

Wady

• Wysoka cena.
• Wysoka cena.

Jeśli chodzi o łyżwy i rolki, to te pierwsze wykonano ze stali nierdzewnej, a drugie z aluminium. W połączeniu z poliuretanowym wykończeniem kółek, dysponujemy tutaj niezwykle dopracowanym i odpornym na uszkodzenia produktem. W ofercie do naszej dyspozycji jest kompletny zestaw trzech kompletów kółek o różnej wielkości – każde o twardości 82A.

Możliwość zmiany ustawienia kół oraz wymiany całej płozy gwarantuje nam bardzo dobre możliwości regulacyjne. Innymi słowy, w łatwy sposób będziemy mogli dostosować produkt do naszych wymagań.

Niestety, jest to dosyć droga opcja. Z tego względu nie jest to oferta przewidziana dla każdego.

ROLKI REGULOWANE Flex – Blackwheels

Nieco tańszym wyborem przygotowanym dla osób o większej stopie będą rolki regulowane od Blackwheels. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja, która wykorzystuje znane z poprzednich ofert aluminium oraz wysokiej klasy tworzywo sztuczne. To samo tyczy się kółek, które po raz kolejny wykonane zostały z poliuretanu.

Opisywany model charakteryzuje się dosyć dużą średnicą kółek, która wynosi 84 mm. Co więcej, w połączeniu z twardością 82A oraz dużym rozmiarem, oferta skierowana jest przede wszystkim dla nieco większych dziewczyn pragnących błyskawicznie poruszać się po drodze.

Regulacja w rolkach pozwala wybrać jeden z czterech dostępnych rozmiarów, a mianowicie od 39 do 42. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to zastosowano tutaj trzy standardowe elementy – klamrę, rzep oraz klasyczne sznurówki. Co ciekawe, zastosowano tutaj specjalny Classic Strap System, który usprawnia zakładanie butów.

Pamiętajmy natomiast, że są to standardowe rolki bez dodatkowych, zmiennych płóz ani możliwości montażu łyżew. Innymi słowy, nie jest to wielofunkcyjne rozwiązanie, jak w poprzednich ofertach.

R

Zalety

• Duża średnica kółek;
• Duża rozmiarówka;
• Specjalny systemy ułatwiające zakładanie rolek;
• Regulacja przy pomocy systemu One Step Adjustment
Q

Wady

• Brak płóz łyżwowych w zestawie;
• Rolki dostosowane do wysokich użytkowniczek.

Rolki Croxer Optima Black

Jeżeli zależy nam na budżetowej ofercie, która przy okazji oferuje odpowiednią wytrzymałość, to bardzo dobrym wyborem będą rolko Croxer Optima. Charakteryzują się one regulowanym rozmiarem od 39 do 42, co przekłada się na regulację w zakresie 24 cm – 26,5 cm.

Podobnie jak w poprzedniej ofercie, tak i tutaj otrzymujemy dostęp do klasowych łożysk oznaczonych ABEC-7. Jest to oznaka, że są one precyzyjne i szybkie. Warto także pamiętać, że płozy zamontowane w rolkach są aluminiowe. Innymi słowy – trwałość oraz precyzja to dwie najważniejsze zalety tego produktu.

Bardzo ważne są natomiast dodatkowe systemy poprawiające komfort użytkowania rolek. Przede wszystkim wprowadzono SAS, czyli system pochłaniające drgania. Z uwagi na to, że twardość kółek wynosi 82A, to taka dodatkowa amortyzacja z pewnością pomoże nam podczas podróżowania.

Innymi ciekawymi rozwiązaniami są systemy wentylacyjne oraz system, który dopasowuje but do stopy bezstopniowo. W połączeniu z niską ceną, otrzymujemy tutaj bardzo ciekawą alternatywę dla zwycięzcy rankingu 2024. Niestety, brak płóz łyżwowych ogranicza przydatność oraz funkcjonalność tego wyboru.

R

Zalety

• Komfortowa jazda dzięki zastosowaniu podwójnej pianki oraz SAS;
• Bardzo trwałe kółka poliuretanowe;
• Komfortowa jazda gwarantowana przez Trust-Fit-System oraz Vent-System;
• Bardzo lekka i solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Nieco mały rozmiar kółek;
• Brak płóz łyżwowych w zestawie.

Rolki damskie jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Dobre rolki damskie to takie, które oferują nam bardzo trwałe wykonanie oraz solidność. Przy okazji muszą także spełniać wszystkie pozostałe parametry wpływające na właściwości jezdne oraz na komfort poruszania się.

Z tego właśnie względu najlepsze rolki damskie będą oferowały zaawansowane systemy wspierające użytkownika oraz usprawniające zakładanie butów, poruszanie się czy bezpieczeństwo. Zwróćmy szczególną uwagę na materiał, z jakich wykonano płozy, a także kółka.

Opinie rolek damskich to kolejny sposób na określenie jakości urządzenia. Należy natomiast pamiętać, że kluczową rolę odegrają łożyska, a także ich kategoria czy pozostałe kwestie bezpieczeństwa. Informacje na temat najbardziej pożądanych rolek znajdziecie tutaj:
https://myslipotarganej.pl/lyzworolki-jakie-kupic-i-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/.

Materiał wykonania

Dobrze zaprojektowane rolki oferują nam trwałość i odporność na uszkodzenia. Aby jednak to zagwarantować, producenci muszą wykorzystać najwyższej klasy materiały do produkcji. Z uwagi na to, że poszczególne komponenty mają inne zadania, należy pamiętać o kilku istotnych różnicach, jeśli chodzi o ich wykonanie.

Wybierając kółka, warto pamiętać o poliuretanie bądź kauczuku. Te dwie substancje (choć niewłaściwie ich nazewnictwo jest stosowane zamiennie) są idealnym rozwiązaniem ze względu na swoje właściwości tłumiące drgania oraz wytrzymałość.

Sama skorupa buta powinna być na tyle trwała, że podczas ewentualnego upadku nasze stopy będą bezpieczne i rolki się nie uszkodzą. Z tego względu zalecane jest wybieranie trwałego tworzywa sztucznego, a mianowicie polipropylenu.

Płozy to elementy, które łączą but wraz z kółkami. Z tego względu element ten narażony jest na spory nacisk, jaki powstaje ze względu na wagę użytkownika oraz siłę odpychania rolek od podłoża. Stosuje się trzy różne materiały do produkcji płozów rolkowych, a mianowicie tworzywo sztuczne, stop aluminium, włókno karbonowe.

O ile tworzywo sztuczne oferuje największy komfort ze względu na dobrą amortyzacje i wchłanianie drgań, tak materiał ten nie jest tak wytrzymały jak aluminium. Co więcej, stop aluminium jest także lżejszy. Zalecamy zatem wybierać aluminiowe płozy rolkowe. Z uwagi na inną charakterystykę podłoża, w przypadku płozów łyżwowych powinniśmy wybierać te wykonane ze stali nierdzewnej.

Rolki RAVEN Pulse Black
rolki damskie cena
4S ŁYŻWOROLKI regulowane 2w1
dobre rolki damskie

Bezpieczeństwo

Kolejnym bardzo istotnym aspektem wyboru właściwych rolek jest nasze bezpieczeństwo. Absolutnie niezbędne jest wyposażenie się w taki produkt, który oferuje nam 3 różne sposoby mocowania buta. Chodzi tutaj o klasyczne sznurowadła, rzepy oraz klamry.

Dodatkowo miejmy na uwadze, że niektórzy producenci oferują dodatkowe zabezpieczenia. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj specjalne zabezpieczenie przed otwarciem podczas jazdy lub dodatkowo usztywniona górna część rolek dla dodatkowej ochrony kostek.

Komfort jazdy

Inną kwestią, o której każda z nas musi pamiętać wybierając rolki, to komfort jazdy. Oprócz właściwej twardości kółek oraz materiału wykonania, bardzo ważne będą także płozy. Z uwagi na to, że najtrwalsze płozy aluminiowe nie są tak dobre w tłumieniu nierówności jak płozy kompozytowe, bardzo ważne jest znaleźć rolki oferujące dodatkowe systemy poprawiające komfort.

SAS, czyli system pochłaniający drgania będzie pierwszym dodatkowym rozwiązaniem. Innym, równie ciekawym wyjściem, jest wyposażenie się w rolki z podwójną piankową podeszwą. Komfort to nie tylko właściwa amortyzacja, lecz też wentylacja. Ze względu na to, że szkielet rolek jest sztuczny, konstrukcja powinna uwzględniać także specjalne systemy wentylacyjne.

Rolki Croxer Optima Black
rolki damskie ranking
ROLKI REGULOWANE Flex – Blackwheels
najlepsze rolki najlepszy wybór

Kółka – ich rozmiar oraz twardość

Ze względu na różne zastosowanie rolek, wybór kółek może się różnić ze względu na oczekiwania. Jeśli poszukujemy rolek do szybkiej jazdy, to musimy wybrać kółka o dużej średnicy, które dodatkowo oferują twardość powyżej 80A. Jest to oznaczenie, które oprócz twardości wskazuje także na przyczepność kółek do podłoża.

Jeśli natomiast zależy nam na o wiele zwinniejszej, wygodniejszej oraz bezpieczniejszej jeździe, to mniejszy rozmiar kółek będzie pożądany. To samo dotyczy twardości. Im powyższa wartość jest mniejsza, tym kółka oferują mniejszą twardość, a co za tym idzie większy komfort.

Rolki damskie opinie 2024

Ostateczna decyzja należy wyłącznie do nas, lecz bardzo dobrym sposobem na zasięgnięcie kolejnej opinii będzie sprawdzenie komentarzy oraz uwag, jakie inne użytkowniczki zostawiły po sobie. Jest to jednak subiektywne źródło informacji, a więc należy traktować je z przymrużeniem oka.

Łyżworolki Regulowane 4w1 Damskie NILS
rolki damskie jakie wybrać

Podsumowanie rankingu rolek

Rolki RAVEN Pulse Black to zdecydowany zwycięzca rankingu 2024. O ile nie oferuje w swoim wyposażeniu dodatkowych płóz łyżwowych, tak jest to niezwykle trwała i solidna opcja. Co więcej, gwarantuje nam ponadprzeciętne bezpieczeństwo oraz wysoki komfort jazdy pomimo zastosowania twardych kółek i aluminiowych płóz.
Jeśli jednak szukacie nieco innego produktu, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z poradnikiem zakupowym. To dzięki niemu będziecie w stanie wybrać swój własny, wymarzony produkt.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie rolki damskie wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by piesia

Fajnie, że na pierwszym mejscu są produkty w przystepnych cenach a nie te z najwyzszych półek jak na innych stronach....

 by rolomaniaczka

Po pandemi aż chce się wyjsc na świeże powietrze, a rolki sa idealnym rozwiązaniem. Pokochałam jazde na rolkach w tamtym roku. Właśnie mam te 1-wsze. Świetne są.

 by dżon

Żonka suzka fajnych rolek, a ja zupełnie inny ranking czytałem. Muszę jej pokazać to cos wybierze na pewno.

 by dorka

Dla mnie wygrywają NILS. Moim zdaniem wysoka jakość przekłada się na wyższą cenę. Zamawiam ;D

 by anna77

Zamówie łyżworolki na probę. Ciekawe rozwiązanie, mamy dwa w jednym 😉