Twoim hobby są częste wycieczki rowerowe? Chciałbyś zacząć zabierać swoje dziecko na przejażdżki po mieście, ale chcesz to zrobić w bezpieczny sposób? Dbasz o środowisko i zależy ci na jak najmniejszej emisji szkodliwych substancji do atmosfery? Jeżeli na któreś z tych stwierdzeń odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś/powinnaś rozważyć zakup komfortowej przyczepki rowerowej dla malucha. Dzięki zaprezentowanym poniżej modelom, dużo łatwiej będzie rozpocząć wspólną podróż na rowerze z dzieckiem. Przyczepki stanowią bowiem jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Są komfortowe zarówno dla rodzica, jak i dla syna, bądź córki, a nawet psa (przyczepka rowerowa dla psa).

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FUNFIT KIDS

9.9

Średnia

Trail Angel

9.8

Tani


 

Qeridoo Speedkid

9.7

Drogi

THULE Chariot Lite

9.6

Bardzo drogi


 

PROFEX Jogger

9.5

Tani

SPORTREX 2

9.3

Średnia


 

Komfortowa przyczepka rowerowa FUNFIT KIDS

przyczepka do roweru

Przyczepka marki Funfit Kids stanowi jeden z najlepszych wyborów dla młodych rodziców. Produkty tego typu są często bardzo drogie, natomiast produkt tej firmy ma cenę adekwatną do jakości i solidności konstrukcji. Przyczepka jest dwuosobowa, więc można zabrać w podróż dwójkę dzieci lub jedno dziecko z zabawkami. Urządzenie zostało wyposażone w amortyzatory sprężynowe umieszczone przy kołach. Stanowią nie tylko o komforcie, ale również bezpieczeństwie maluchów przebywających wewnątrz. Przy zachowaniu odpowiedniego obciążenia, może służyć dzieciom od 18 miesiąca do 7 lat, co sprawia, że jest dostosowane dla rodzeństwa.

R

Zalety

 • solidna rama wykonana z metalu,
 • wzmocniona część podłogowa, co pozwala na bezpieczną podróż,
 • szybki montaż, możliwość rozłożenia na części i przewiezienia w dowolne miejsce,
  – podwójny amortyzator.
Q

Wady

 • prosty design,
 • brak możliwości wyboru koloru moskitiery i materiału.

Holownik dla starszych dzieci – jak mieć dziecko w bezpiecznej odległości?

Włoski hol rowerowy Peruzzo Trail Angel

przyczepki rowerowe

Włoski hol rowerowy Peruzzo Trail Angel  to rozwiązanie dla dzieci, które są już za duże na podróż w przyczepce i foteliku. To również świetne akcesorium do nauki jazdy na rowerze dla dziecka. Za pomocą urządzenia łączy się ze sobą rower rodzica oraz dziecka. Trwałe połączenie minimalizuje możliwość utraty równowagi przez dziecko, dzięki czemu jazda jest bardzo bezpieczna i komfortowa. Podczas wycieczki rodzic ma pełną kontrolę nad dzieckiem, gdyż przednie koło mniejszego roweru jest uniesione. Maluch może wspomóc rodzica w pedałowaniu lub odpoczywać. Należy zaznaczyć, że hola można użyć, gdy dziecko posiada podstawowe umiejętności jazdy na rowerze, radzi sobie z utrzymaniem równowagi oraz trzymać się kierownicy.

R

Zalety

 • zajmuje niewiele miejsca,
 • posiada certyfikat TUV,
 • jego zaczepienie nie wymaga żadnych narzędzi,
Q

Wady

 • podczas jazdy rodzic nie może przechowywać nic na bagażniku rowerowym,
 • nie wolno używać sztyc podsiodłowych, które nie są wykonane z metalu (np z włókna węglowego).

Wysokiej jakości przyczepka renomowanej marki Qeridoo Sportrex

przyczepka rowerowa dla dziecka

Qeridoo przyczepka rowerowa SPORTREX 2 dwuosobowa to najnowszy model, który premierę miał w 2020 roku. Innowacyjny produkt został udoskonalony, dodano do niego m.in. powłokę, która zapewnia ochronę UV 50+, system wentylacji 360 °, który powala na zapewnienie dziecku komfortu termicznego niezależnie od pogody. Dzięki wentylacji i ochronie UV przyczepka może być również używana w nieco chłodniejszych miesiącach roku. To sprawia, że stanowi ona praktyczne rozwiązanie nie tylko latem. Siedzenia w przyczepce są bardzo komfortowe, producent wyposażył je w system easy-ARS (Adaptive Restraint System) i funkcję SmartLock, które ułatwiają dzieciom zapinanie pasów. Dodatkowe poduszki w obszarze głowy i wplecione ochraniacze na plecy sprawiają, że pojazd jest bezpieczny dla obu dzieci.

R

Zalety

 • produkt premium spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców,
 • podwyższony standard bezpieczeństwa,
 • przyczepka stanowi wieloletnią inwestycję,
 • produktu można używać nie tylko latem.
Q

Wady

 • wysoka cena,
 • producent udziela pięcioletniej gwarancji na ramę, natomiast na resztę elementów tylko dwuletnią.

Zabierz dziecko również na narty! Nowoczesny produkt THULE Chariot Lite 1

przyczepka dla dzieci

Nowoczesny produkt THULE Chariot Lite 1  to wózek dziecięcy przeznaczony dla jednego malucha. Produkt jest wielofunkcyjny, bowiem można używać go do jazdy na rowerze, biegania, spacerowania i biegów narciarskich. Producent dołączył do produktu zestaw do holowania przyczepki za rowerem i zestaw spacerowy, natomiast pozostałe akcesoria trzeba nabyć na własną rękę. Wśród dodatków znajdują się m.in. wyściełany hamak dla niemowląt, co pozwala zabrać na wycieczkę dziecko od 1 do 10 miesiąca, które nie potrafi samodzielnie siedzieć.

Po złożeniu wózek zajmuje mało miejsca, można go więc przewozić i zabierać na wakacje. Innowacyjnym rozwiązaniem są regulowane otwory wentylacyjne, które zapewniają odpowiednią temperaturę wewnątrz wózka.

R

Zalety

 • możliwość dopasowania wózka do własnych preferencji i potrzeb dziecka,
 • w wózku można przewozić nawet bardzo małe dzieci,
 • lekka konstrukcja nie obciąża rodzica.
Q

Wady

 • pomimo wysokiej ceny, producent nie wyposaża produkt w dodatkowe akcesoria, które trzeba dokupić na własną rękę.

Prosta, lecz funkcjonalna przyczepka rowerowa dla dzieci PROFEX

PROFEX Przyczepka rowerowa  to nowoczesny produkt, który został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Wózek do roweru został wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria, które umożliwiają komfortową jazdę po miejskim parku lub na wakacjach. Producent zadbał o pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz o blokady uniemożliwiające nadmierne obracanie kołami. Nawet gdy rower rodzica przewróci się, szeroki rozstaw kół, elastyczne połączenie przyczepy z rowerem za pomocą sprzęgu oraz niski środek ciężkości gwarantują stabilność przyczepki, która utrzyma się na kołach.
Przyczepka dla dzieci została przetestowana na zgodność z normą EN15918:2011+A2:2017 / EN 1888-2:2018, co czyni ten produkt godnym zaufania.

R

Zalety

 • stalowa rama została wyposażona w pałąk przeciwkapotażowy,
 • możliwość montażu i demontażu bez użycia narzędzi,
 • dużo miejsca na bagaż z tyłu.
Q

Wady

 • wyłącznie dla dzieci do maksymalnego wzrostu 105 cm,
 • maksymalna prędkość jazdy z dołączoną przyczepką wynosi 16 km/h.

Dwumiejscowa przyczepka rowerowa dla dziecka – Qeridoo Speedkid 2

Przyczepka rowerowa Qeridoo Speedkid 2 pomieści dwójkę maluchów. Po dotarciu na wyznaczone miejsce, wózek można odpiąć i używać jako spacerówkę lub wózek do biegania. Niemiecki producent znany jest ze zwracania szczególnej uwagi na bezpieczeństwo, toteż wózek do roweru został wyposażony w pompowane i obrotowe koło Buggy z funkcją blokady do jazdy tylko na wprost, miękką amortyzację piórkową oraz hamulec postojowy z dużym pedałem. Na uwagę zasługuje również okno dachowe i miękkie poszewki na pasy. Komfort dziecka można dostosowywać za pomocą regulowanych zagłówków oraz wentylowanych okien.

Użyte do produkcji włókna poliestrowe 600D i bardzo wytrzymały nylon 1680D, sprawiają, że przyczepka do roweru dla dziecka może być używana nawet przy niesprzyjającej aurze. W wózku można przewozić również bagaż, który będzie niezbędny podczas wycieczki. Dzięki światłom odblaskowym oraz chorągiewce, wózek można dostrzec z daleka.

R

Zalety

 • duża przestrzeń wewnątrz pozwala na zabranie dwójki dzieci i niezbędnego bagażu,
 • producent zadbał o dużą ilość zabezpieczeń,
 • poszycie zewnętrzne zamykane na specjalne magnesy,
 • wzmocniony stelaż aluminiowy.
Q

Wady

 • zajmuje stosunkowo dużo miejsca po złożeniu,
 • mało atrakcyjny design.

Jak wybrać bezpieczną przyczepkę rowerową dla dziecka?

Każdy rowerzysta wyczekuje pierwszych słonecznych dni, gdy może udać się na wycieczkę na łono natury. Jednakże wiele osób rezygnuje z aktywności, gdyż nie może zostawić dzieci w domu. Rozwiązaniem jest poręczna i lekka przyczepka do roweru. Dzięki niej czas spędzony na uprawianiu aktywności będzie podwójnie satysfakcjonujący, ponieważ zaangażuje się dodatkowo dziecko. Dobranie odpowiedniego produktu nie jest zadaniem prostym. Należy przede wszystkim postawić na solidny sprzęt z odpowiednimi zabezpieczeniami, który zapewni dziecku beztroską i komfortową podróż. Czym się kierować podczas dokonywania zakupów wózka do rowera? Na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Standardy, które cechują dobry produkt

Warto zapoznać się z podstawowymi wymaganiami, które powinien stawiać rodzic w trakcie zakupu przyczepki dla dziecka. Podstawą jest nośność wynosząca 45-47 kg w przypadku przyczepek dwuosobowych. Nie bez znaczenia pozostaje również obecność 5-punktowych pasów bezpieczeństwa, które są podstawą regulowaną przez przepisy prawne europejskie. Praktycznie każdy producent przyczepek rowerowych dla dzieci dołącza również dodatkowe kółko, które pozwala przekształcić pojazd w funkcjonalny wózek spacerowy.

Zadbaj o bezpieczne materiały

Przyczepka do roweru dla dziecka powinna powstać z wytrzymałych i solidnych materiałów. Stelaż konstrukcji musi być lekki, aczkolwiek odporny na wstrząsy. Jest to istotne przede wszystkim podczas jazdy po grząskim lub wyboistym terenie, np. w lesie. Szkielet wózka musi unieść ciężar dziecka oraz bagażu, nie może się wyginać. Dodatkowo kolejnym niezbędnym elementem jest amortyzacja. Elastyczne sprężyny dostosowują tor jazdy kółek do powierzchni, minimalizując uderzenia z zewnątrz. Dzięki temu dziecko czuje się bezpiecznie w środku i odbywa komfortową podróż.

Na wykonanie wózka do roweru składa się także zewnętrzny materiał, który zabezpiecza dziecko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki niemu dziecko jest osłonięte od wiatru i inwazyjnych promieni słonecznych latem. W razie zmiany pogody, krople deszczu nie dotrą do środka wózka, gwarantując synowi lub córce odpowiednią ochronę. Producenci dołączają również często moskitierę. Warto wybierać modele wyposażone w siatkę, ponieważ pozwala zabezpieczyć malucha przed insektami.

Pasy bezpieczeństwa przede wszystkim!

Wnętrze wózka także musi zostać odpowiednio dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Producenci, starając się dopasować do obowiązujących europejskich norm bezpieczeństwa, wyposażają przyczepy w szelki oraz pas zabezpieczający. Jadąc na rowerze rodzic chce czuć się swobodnie i nie martwić o to czy dziecko odepnie pas. Zabezpieczenia chronią także dziecko przed wypadnięciem z wózka, w razie gdy rower rodzica ulegnie wywróceniu. Stabilna konstrukcja i otulające pasy zatrzymają malucha wewnątrz, nie narażając go na wypadek.

Przyczepka do roweru może pomieścić również dwójkę maluchów. W zależności od rozmiarów, istnieje możliwość przewiezienia również bagażu. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup jednej podwójnej przyczepki, aniżeli dwóch pojedynczych.

Praktyczne aspekty przyczepki rowerowej

Producenci wyposażają przyczepki dziecięce w dodatki, które mają za zadanie zwiększyć komfort dziecka i rodzica w tasie. Popularnym udogodnieniem są regulowanie zagłówki, które można dostosować do wzrostu dziecka. Najlepiej jeżeli wszystkie elementy można odczepić i wyprać w pralce. Dzięki temu można zachować wózek w dobrym stanie na dłużej. Nie bez znaczenia pozostaje również złożenie pojazdu. Im zajmuje mniej miejsca po złożeniu, tym lepiej. Można wówczas zabrać przyczepkę na wakacje i przewozić ją w bagażniku samochodu osobowego. 

Wśród dodatkowych udogodnień dla dzieci odnaleźć można :

 1.  Zestaw wywietrzników umożliwiających wydolniejszą wentylację.
 2. Wyjmowane siedzisko, które można prać i dezynfekować.
 3. Regulowaną wysokość rączki.
 4. Oświetlenie LED zwiększające bezpieczeństwo dziecka i rodzica.
 5. Możliwość złożenia i przewiezienia wózka w dowolne miejsce.
 6. Dodatkowe miejsce na bagaż podręczny. 

Przyczepka rowerowa dla dziecka może zawierać dodatkowe elementy, jednakże należy mieć na uwadze, że każdy dodatkowy gadżet będzie powodował wzrost ceny produktu. Nie wszystkie dodatki trzeba zakupić, aby cieszyć się jazdą z dzieckiem. 

Na podstawie powyższych czynników, można śmiało stwierdzić, że produkt marki Funfit Kids stanowi najlepszy wybór. Ważny jest nie tylko komfort rodziców, ale przede wszystkim znajdującego się wewnątrz dziecka. Za pomocą przyjaznego wnętrza, maluch nie odczuwa strachu i stresu, które mogą być związane z wycieczką w przyczepce. Producent zadbał o funkcjonalną moskitierę oraz funkcjonalną obudowę zapewniającą nie tylko komfort termiczny, ale przede wszystkim ochronę przed promieniami słonecznymi mogącymi podrażniać delikatną skórę dziecka. Siatka uniemożliwi przedostanie się insektów do środka, umożliwiając wycieczki rowerowe w lesie i na plaży. Ochrona przed komarami i muchami jest niezwykle ważna w kwestii małego dziecka. Córka lub syn mogą nie reagować właściwie na obecność komarów, które generują dodatkowy dyskomfort. Osiągając duże prędkości na rowerze, dziecko jest narażone nawet na połknięcie muchy, tak więc moskitiera jest zdecydowanie obowiązkowym elementem wózka do rowera.

Producent przewidział możliwość przewiezienia nawet dwóch dzieci w środku. Jest to nie tylko ekonomiczne, ale przede wszystkim ergonomiczne rozwiązanie dla każdego rodzica. Ponadto w środku jest dużo miejsca na bagaż, którym mogą być ubrania dzieci czy jedzenie przygotowane na piknik. Niebagatelne znacznie mają pasy bezpieczeństwa, które stabilizują dziecko w środku i uniemożliwiają samodzielnie opuszczenie pojazdu. Amortyzacja przyczepki minimalizuje oddziaływanie nierówności na drodze na pozycje dziecka w środku. Dzięki niej podróż przebiega komfortowo i bez żadnych zakłóceń.

Jaka przyczepka dla rowerowa dla dziecka? – podsumowanie 2024

Przyczepki rowerowe dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne. Jazda na rowerze zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego warto zadbać, aby udogodnienia w które producent wyposażył pojazd, minimalizowały ryzyko wypadku lub poniesienia obrażeń przez syna lub córkę. Istotny również jest komfort dziecka. Eksperci są jednogłośni, należy dziecko jak najwcześniej zachęcać do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Pozwoli to nie tylko zachować dobrą kondycję przez malucha, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na jego dorosłe życie i zdrowie.

Jeżeli jesteś rodzicem i nie chcesz rezygnować z przejażdżek rowerowych, przyczepka rowerowa dla dziecka powinna stać się zdecydowanie jednym z dodatków do rowera. Komfort termiczny zapewniany przez odpowiednią wentylację oraz ochrona przed owadami w postaci moskitiery sprawiają, że wycieczka rowerowa z maluchem stanie się czystą przyjemnością. Nie zapomnij zabrać jej również na wakacje nad morze lub w góry. Element można łatwo złożyć i przewieźć w bagażniku samochodowym.

Jeżeli wciąż pojawiają się wątpliwości odnośnie najlepszego wyboru dla dziecka, warto przejrzeć rozbudowane eksperckie artykuły oraz filmiki instruktażowe dla rodziców, które odnaleźć można w serwisach takich jak YouTube. Dla wymagających poleca się wypożyczenie sprzętu, sprawdzenie go w warunkach terenowych i rozważenie późniejszego zakupu. Wówczas istnieje gwarancja, że produkt został odpowiednio przetestowany i przeszedł wszystkie próby. Warto również zapytać innych rodziców o ich doświadczenia i opinie na temat sprzętu. W Internecie znajduje się wiele stron skupiających rodziców kilkulatków. Ich rekomendacja ułatwi dobry zakup na lata. Należy rozważyć przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Dzięki temu będzie można wybrać model, który nie tylko odpowiada domowemu budżetowi, ale również będzie wyróżniał się wysoką jakością.

 • Rekomendujemy również zapoznanie się z artykułem na stronie Centrum Rowerowego. Eksperci przygotowali krótki, acz treściwy poradnik odnośnie udogodnień jakie wiążą się z funkcjonalną przyczepką dla dzieci.
 • Jeżeli wciąż zastanawiasz się czy wybrać fotelik czy przyczepkę, zapoznaj się z poradnikiem video w serwisie YouTube.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza przyczepka rowerowa dla dzieci
Average rating:  
 5 reviews
 by kajaa

Użytkuje najprostyszy pod słońcem profex. Dziecko zadowolone, ja tez. Co do maksymalnej prędkości  - a po co szybcie z dzieckiem jechać ?

 by baśka

Jak dla dziecka to tylko produkty z najwyższe półki, dlatego kupilam Qeridoo.

 by miron

Szukałem przyczepki, ale kupie jednak ten hol rowerowy. Niech młody trochę sam pojeździ (na wspomaganiu ojca).

 by 44onk

Skoro funfit kids najlepsza to nie ma co mysleć, zamawiamy!

 by mamuśka

Mamy już przyczepkę dla psa, teraz pora na przyczepkę dla dziecka ;D