Kochasz jazdę na rowerze, ale Twój stary jednoślad niedomaga? Długie trasy, które miały być relaksujące Cię męczą? Być może jest za ciężki, zużyty albo po prostu źle dobrany do twojego wzrostu. Jeśli chcesz, aby jazda na rowerze znowu cieszyła, rozważ kupno nowego.

W obecnych czasach dobrej jakości rower turystyczny można już nabyć w bardzo rozsądnej cenie. Na rynku może znaleźć profesjonalny rower do 2000 zł. Jak wybrać ten jedyny dostosowany do twoich potrzeb, nie przepłacić i mieć pewność, że będzie nam służył latami?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KROSS TRANS ATLANTIC

9.9

Średnia


 

Lizard LUNA

9.8

Tani

Kross Trans 11.0

9.6

Drogi


 

ROMET WAGANT 2

9.5

Drogi


 

ARKUS CZAJKA

9.3

Średnia

W tym artykule przedstawimy kilka propozycji takich właśnie rowerów turystycznych. Szczególną uwagę zwrócimy na materiał ramy, wagę roweru, wytrzymałość obręczy i ich konstrukcję. Przyjrzymy się rodzajom stosowanych hamulców i przerzutek. Podpowiemy jak dobrać odpowiedni rozmiar ramy i kół do Twojego wzrostu. Poruszymy także mało znaną kwestię kąta główki ramy, który odpowiada za stabilność przy większych prędkościach i komfort na zjazdach z wzniesień. Więcej produktów w atrakcyjnej cenie znajdziedz pod linkiem: https://poranaruch.pl/rower-do-1500-opinie-ranking/

Nasz wybór - ROWER KROSS TRANS ATLANTIC

rowery turystyczne ranking

Pierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest rower firmy KROSS model Trans Atlantic. Jednoślad wyposażony jest w 28 calowe koła. Same obręcze są dosyć wytrzymałe, bo dwukomorowe, odporne na krzywienie się. Połączenie wąskich opon z dużymi kołami przełoży się na niskie opory toczenia a to sprawi, że będziemy mogli pokonać większy dystans.
Jak na rower turystyczny przystało nie zabraknie tu błotników do jazdy w mokre dni i świateł zasilanych ze standardowego oldschoolowego dynamo do jazdy po zmroku. Bagażnik natomiast podniesie funkcjonalność poprzez umożliwienie przewozu ładunku.
Przedni widelec jest amortyzowany, ale siodełko już nie. Bez wątpienia model (siodełka) Velo VL6273 jest wygodny, lecz w tym przedziale cenowym mogło być lepiej.
Hamulce zamontowane w Trans Atlanticu to standardowe Vbrake (zaciskające się na obręczy). Dobrze wyregulowane będą miały dostateczną skuteczność i posłużą długo bez konieczności wymiany.
Oferta dotyczy roweru KROSS o rozmiarze ramy 19 cali. Uwaga, ten rozmiar ramy pomimo dużych kół będzie odpowiedni dla osoby o wzroście około 173-180cm. Jeśli więc masz 180cm lub więcej warto zastanowić się nad zakupem roweru o większej ramie. Z pewnością firma KROSS będzie miała w ofercie różne wielkości.

R

Zalety

• Duże koła;
• Wąskie opony;
• Lekka konstrukcja;
• Bezawaryjność.
Q

Wady

• Brak amortyzacji siodełka;
• Głośne dynamo.

Rower Lizard LUNA 26 damski

Propozycja dla kobiet to rower Lizard Luna. Dostępny jest w trzech kolorach: różowobiałym, morskim i turkusowym. Rozmiar ramy to 18 cali a kół 26 cali, co będzie odpowiednie dla kobiet o wzroście do 165cm.
Rower jest wykonany bardzo solidnie, niestety ze stali i to przekłada się na jego wagę 15 kilogramów. Nie jest to bardzo dużo, ale biorąc pod uwagę brak przednich amortyzatorów, to mogłoby być lepiej. Obręcze bardzo wytrzymałe (aluminiowe stożkowe), nie ugną się podczas jazdy w trudnych warunkach.
Hamulce to podstawowe Vbrake, w zupełności wystarczające. Rower wyposażony jest w bagażnik, błotniki, dzwonek i oświetlenie LED. Niestety, brakuje tutaj tylko dynamo. Do roweru dostajemy gratis koszyk na kierownicę.
Przerzutki firmy Saiguan, oferują 18 biegów, co nie sprzyja dalekim wypadom. Niestety ten rodzaj przerzutek jest mało dokładny i są one ciężkie w regulacji. Podsumowując, jest to rower solidny dobrze wykonany, ale może nie sprawdzić się w dalekich trasach. W zupełności wystarczy dla początkujących, bądź na komunię dla dziecka.

R

Zalety

• Bardzo niska cena,
• Prosta konstrukcja,
• Dobre wyposażenie,
• Wybór kolorystyczny.
Q

Wady

• Mało precyzyjne przerzutki,
• Brak przedniego amortyzatora,
• Brak dynamo.

Rower Turystyczny Kross Trans 11.0 Męski

Kross Trans 11.0 to idealna propozycja dla naprawdę wymagających rowerzystów. Bardzo lekka konstrukcja (tylko 15,8kg), hydrauliczne tarczowe hamulce na przednim i tylnym kole tak jak w motocyklach. Widelec z amortyzatorem i blokadą skoku w manetce!
Cena? Bardzo wysoka, ale patrząc na to, co możemy za to dostać całkiem uzasadniona. Rower łączy w sobie komfort podróżowania dzięki odpowiedniej geometrii ramy i bogate wyposażenie. Dzięki temu któremu Kross sprawdzi się w dalekich wypadach. Co więcej, będzie to również bardzo dobre wyjście w nawet trudniejszy teren dzięki zastosowaniu wzmocnionych obręczy z podwójną ścianką.
Na wyposażeniu znajdziemy wszystko to, co potrzebne. Bagażnik, błotniki, oświetlenie z dynamem (prądnicą) w piaście, które jest ciche i bardzo efektywne. Przerzutki 30 biegowe Shimano, wygodne, precyzyjne, ergonomiczne a przede wszystkim sprawdzone i bezawaryjne.
Rower dostępny jest w 3 rozmiarach i kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie nawet Ci najwyżsi. Jest to z pewnością jeden z najlepszych produktów. Jednakże, siodełka nie oferuje amortyzacji, a cena za model jest bardzo wysoka. Po więcej ciekawy propozycji zapraszamy do artykułu jaki rower do 3000 zł.

R

Zalety

• Jakość;
• Dynamo w piaście;
• Światła LED;
• Niska waga.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Siodełko bez amortyzacji;
• Hamulce wymagające corocznego serwisu.

ROWER TURYSTYCZNY ROMET WAGANT 2

Jedną z ciekawszych propozycji jest lekki rower Romet Wagant 2. Charakteryzuje go standardowa rama, o klasycznej geometrii oraz bogate wyposażenie w niskiej cenie. Co więcej, jest to w miarę lekki produkt, co także powinno mieć wpływ na wybór końcowy.
Rama jest aluminiowe, przedni widelec amortyzowany stalowy. Siedzisko jest bardzo wygodne i dodatkowo amortyzowane. Romet do swojego jednośladu zamontował błotniki, bagażnik, oświetlenie i co ciekawe dynamo w piaście.
Postawa na rowerze jest bardzo wygodna, istnieje możliwość wyregulowania kierownicy na wysokość przez co istnieje specjalne ustawienie nieobciążające rąk. Manetki są odpowiednio wyprofilowane (dopasowane chwyty rowerowe) i dzięki temu na rowerze można pokonywać spore odległości bez zmęczenia. Pomimo bogatego wyposażenia rower jest lekki. Waży tylko 17 kilogramów.
Jednym z minusów wygodnej pozycji na rowerze jest duży kąt główki ramy, który może przełożyć się na brak stabilności przy dużych prędkościach lub zjazdach z wzniesienia. Biegów jest 21 a za ich zmianę odpowiadają sprawdzone przerzutki Shimano. Rower można kupić w kilku wariacjach wielkościowych, najpopularniejsza rama ma 19 cali.

R

Zalety

• Najlepsza relacja ceny do jakości;
• Niska waga;
• Bardzo bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Hamulce typu Vbrake;
• Rower mało stabilny przy wyższych prędkościach.

ROWER TURYSTYCZNY ARKUS CZAJKA DISC M

Rower Romet Arkus to doskonała propozycja dla osób, które planują poruszać się nie tylko w trasie, ale też po mieście. Niski kąt główki ramy sprawi, że rowerem będzie można komfortowo podróżować przy wyższych prędkościach i nie będziemy się bali krawężników. Obręcze też są wytrzymałe, bo są to dwukomorowe aluminiowe, więc na pewno nie pojawi się bicie.
Za tę cenę możemy dostać rower wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe, błotniki, oświetlenie z dynamo w przedniej piaście. Romet Arkus Czajka Disc M posiada przedni amortyzator i wygodnie nieresorowane siodełko. Do dyspozycji rowerzysty jest 21 biegów i bardzo intuicyjne, ładne i precyzyjne przerzutki Shimano M310. Rower wykonany jest z aluminium, co przekłada się na wagę tylko 16kg.
Niestety rower dostępny jest tylko w kolorze grafitowo zielonym o rozmiarze ramy 19 cali (odpowiednim dla osoby o wzroście do 180cm) i rozmiarem kół 28 cali. Rozczarowaniem może okazać się nieresorowane siodełko i podpórka rowerowa zamocowana na środku jednośladu.

R

Zalety

• Bardzo okazyjna cena;
• Dobre hamulce;
• Przerzutki;
• Wyposażenie (błotniki, oświetlenie, dynamo (prądnica) w piaście.
Q

Wady

• Brak możliwości kupna większej ramy;
• Nieresorowane siodełko.

Jaki rower turystyczny okaże się najlepszy?

Przeglądając ranking rowerów turystycznych bardzo łatwo można dojść do wniosku, że rynek wypełniony jest niezwykle ciekawymi i dopracowanymi produktami. Nic więc dziwnego, że producenci starają się przekonać nas do swoich ofert. Jednakże jaki rower turystyczny okaże się najlepszym wyjściem?

Podczas poszukiwań właściwego modelu, musimy przede wszystkim pamiętać o naszym wzroście i o rozmiarze roweru. Zwróćmy także uwagę na jego konstrukcję, czyli z jakiego materiału wykonana została rama. Koła i ich wykonanie to kolejny istotny element.

Zwróćmy oczywiście uwagę na komfort użytkowania i wygodę jazdy, na które ogromny wpływ mają przerzutki oraz pozostałe elementy osprzętu. Warte rozważenia jest również siodełko. Dodatkowe informacje znajdziecie także na http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/56,105130,19917259,zakup-nowego-roweru-na-co-zwrocic-uwage.html.

Dobry rower turystyczny jest wytrzymały, ale także lekki

Spośród wszystkich możliwych materiałów używanych do konstrukcji rowerów, dwa są najpopularniejsze. Mowa tutaj o aluminium oraz stali. Istnieją jeszcze przypadki, w których stosuje się ramę karbonową, aczkolwiek jest to bardzo drogi materiał i bardzo rzadko stosowany w rowerach codziennego użytku.

ROMET WAGANT 2

jaki rower turystyczny wybrać 

..Stal ma przede wszystkim taką zaletę, że jest to tani materiał, a więc oznacza to że rowery z ramą stalową będą nas kosztowały mniej niż te z ramą aluminiową. Oprócz tego, stal cechuje się dobrymi właściwościami pochłaniania wibracji. Aluminium jest jednak lżejsze niż stal. To z pewnością zaleta, gdyż mniejsza waga roweru oznacza prostszą obsługę, szczególnie kiedy mieszkamy w bloku. Aluminium jest także sztywniejsze, co w niektórych przypadkach nie jest pożądane.

Rowery turystyczne powinny przede wszystkim oferować lekkość oraz wytrzymałość, tak więc spośród trzech materiałów, aluminium wydaje się być najlepszym kompromisem. Praktycznym i funkcjolanym rozwiązaniem tursytycznym są również wygodne rowery elektryczne.

KROSS TRANS ATLANTIC

rowery turystyczne ranking

Niezwykle istotny jest rozmiar

Możliwość doboru odpowiedniej wielkości ramy oraz kół do naszego wzrostu jest kluczowe. Wtedy zapewnimy sobie jak najlepszą pozycję za kierownicą i poprawimy ogólny komfort podróżowania. Duże koła to także możliwość pokonania większego dystansu przy tym samym wysiłku, co w przypadku długich tras będzie pożądane.

Warto zatem szukać takich ofert, gdzie producent gwarantuje nam szereg różnych kombinacji rozmiarowych – zarówno jeśli chodzi o wielkość ramy jak i wielkość kół.

Przerzutki i osprzęt to kolejna ważna cecha

W rankingu rowerów turystycznych bardzo istotną rzeczą podczas wyboru był osprzęt. Każdemu zależy nam na wygodnej i bezawaryjnej jeździe oraz ogromnych możliwościach co do konfiguracji biegu, a więc trudności pedałowania. To właśnie osprzęt, czyli przerzutki oraz manetki mają na to największy wpływ.

Shimano to jeden z największych producentów elementów wyposażenia do rowerów. Japońska firma oferuje najwyższą jakość oraz niezawodność, a przy tym intuicyjną obsługę przerzutek oraz bardzo często chwalone wykończenie.

Kross Trans 11.0

dobry rower turystyczny 

Opinie są także istotne

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na komentarze oraz opinie innych osób odnośnie produktu. Mogą to być uwagi dotyczące siodełka bądź samej ramy czy po prostu sprawozdanie z użytkowania roweru. Opinie pozwolą nam zyskać szereg dodatkowych informacji na temat konkretnego modelu, co z pewnością pomoże nam w końcowym wyborze.

Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie opinie są rzetelne i obiektywne. Dlatego polecamy brać pod uwagę jedynie te, które pochodzą od zweryfikowanego kupującego bądź w komentarzu załączone jest również zdjęcie.

Podsumowanie rowerów turystycznych

ROWER KROSS TRANS ATLANTIC 28 19 TURYSTYCZNY to zwycięzca w dzisiejszym rankingu 2023 ze względu na swoje bardzo dobre wykonanie, stosunkowo niską wagę oraz oczywiście bardzo dobre wykonanie. Sam osprzęt jest niezwykle solidny i trwały, a manetki zmiany biegów bardzo proste w obsłudze.

Jeśli jednak poszukujecie innych produktów niż te przedstawione w rankingu rowerów turystycznych, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym przedstawionym powyżej. Oferuje on szereg przydatnych informacji, które okażą się kluczowe podczas wyboru urządzenia oraz akcesoriów. Jednym z niezbędnych akcesoriów turystycznych będzie bagażnik rowerowy. Zerknij na polecane produkty pod linkiem -> https://poranaruch.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-opinie-ranking/

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower turystyczny wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Janusz

Rowery Crossowe są przystosowane do jazdy zarówno po trudniejszym terenie np. leśnych nierównościach jak i mniej wymagających utwardzonych ścieżkach. Mają duże koła i cienkie opony. Dobrze poradzą sobie też na asfalcie.

 by Olek

Rynek obecnie oferuje nam mnóstwo rodzajów rowerów. Firmy prześcigają się w produkcji modeli dostosowanych do potrzeb użytkownika. Jednymi z rodzajów rowerów, które dzisiejszy rowerzyści mają do wyboru są rowery trekkingowe i crossowe.

 by Gabriela

Kupowanie roweru to niełatwa sprawa...Zanim przystąpimy do zakupu musimy pomyśleć do czego będziemy wykorzystywać nowy pojazd. W zależności od tego warunku, możemy wybrać typ roweru i jego klasę. A jesli chodzi o rower turystyczny to jak dla mnie Cross jest rewelacyjny

 by Wiktor

Cross to rower wręcz idealny do wyjazdów turystycznych, dlatego też u niektórych producentów rowerów sprzęt tego typu możemy znaleźć na stronach internetowych. Ramy rowerów crossowych posiadają najczęściej możliwość zamontowania bagażnika

 by Kola

Dłuższe i kilkudniowe wycieczki rowerowe to duże wyzwanie logistyczne. Przewidzieć trzeba różne sytuacje, które mogą się zdarzyć podczas wyprawy. Czy można wszystko zaplanować? Raczej nie, ale można dużo. A wybór roweta ma duże znaczenie. W tym rankingu wszystko fajnie jest opisane jeśli chodzi o rower turystyczny.