Wraz ze zbliżającą się ciepłą aurą wiele osób zastanawia się nad zakupem nowego roweru. Może to być forma prezentu bądź po prostu wymiana starego sprzętu na nowy. Znalezienie jednak idealnego produktu dla kobiet wymaga od nas nieco innego podejścia oraz zwrócenia uwagi na inne parametry, np. opcja przypięcia dziecięcej przyczepki rowerowej.

Niestety, istnieje wiele firm, które twierdzą że zaoferują nam bardzo dobry rower damski. Nie każdy z nas zna się na rowerach i rozumie wszystkie parametry, które są istotne podczas przeglądania. Z tego względu warto zapoznać się z rankingiem, gdzie znajdziecie pięć bardzo atrakcyjnych ofert z 2023 roku.

W zestawieniu mieliśmy na uwadze szereg czynników wpływających na jakość danego roweru. Podczas wyboru kierowaliśmy się rozmiarem ramy oraz kół, jakością wykonania, wagą produktu, zastosowanym osprzętem oraz ceną. Opinie rowerów damskich również okazały się niezwykle przydatne oraz pomogły we właściwym dobraniu sprzętu w zestawieniu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Rower GOETZE 2

9.9

Tani

Rower MTB DAVOS

9.8

Średnia

KROSS LEVEL 3.0

9.6

Drogi


 

Rower MTB WHEELER

9.5

Drogi

Rower damski DALLAS

9.3

Tani


 

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje Damski rower miejski GOETZE 2

dobry rower damski

Szukając idealnego roweru dla kobiet musimy mieć przede wszystkim na uwadze wygodę podczas poruszania się. Z tego waśnie względu warto wybrać przedmiot, który charakteryzuje się niską wagą, bogatym wyposażeniem dodatkowym oraz właściwą liczbą biegów.
Takim właśnie rowerem jest GOETZE 2. Model Mood 28 charakteryzuje się jakościowym wykonaniem oraz ramą w stylu damka. Otrzymujemy tutaj 6 biegów z kompletnym osprzętem najwyższej klasy, a mianowicie Shimano. Oznacza to, że zarówno przerzutka jak i manetka pochodzą od japońskiego producenta. Pamiętajmy także o tym, że wolnobieg również jest od Shimano.
Na uwagę zasługuje szereg dodatków, jakie producent oferuje w tym konkretnym modelu. Otrzymujemy kosz siatkowy na klik lub kosz wiklinowy. Jeśli chodzi o samą specyfikację, to mamy do czynienia z ramą stalową w rozmiarze 18 cali. Jednakże, w celu obniżenia wagi zastosowano wzmacniane obręcze aluminiowe. Z tego względu pomimo wykorzystania stali, waga jest w miarę niska i wynosi 16 kilogramów.
Niestety, nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych cech szczególnych, jak na przykład przedniego dobrego amortyzatora poprawiającego komfort czy dodatkową ilość biegów pozwalającą na o wiele dokładniejsze i precyzyjniejsze wybranie biegu podczas jazdy.
Zaletą tego wyboru będzie jednak bardzo niska cena, która w połączeniu z trwałością wykonania oraz możliwością wyboru wielu różnych wzorów kolorystycznych gwarantuje zdecydowanie rower warty polecenia.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• W miarę niska waga jak na ramę stalową;
• Bogate wyposażenie dodatkowe z koszem wiklinowym ekstra.
Q

Wady

• Mała ilość biegów;
• Brak amortyzatora przedniego.

Kolejnym bardzo atrakcyjnym wyborem będzie ROWER GÓRSKI MTB DAVOS 26”

Jeżeli zależy nam na nieco bardziej uniwersalnym rozwiązaniu, to zdecydowanym faworytem okaże się rower o nieco większej ramie. Dodatkowo produkt oferuje nam zwiększony komfort, co gwarantuje amortyzator przedni oraz, co ciekawe, amortyzator tylny. Rower marki Davor oferowany jest w miarę niskiej cenie, co jest zdecydowanie zaletą biorąc pod uwagę ogromną ilość funkcjonalnych dodatków. Model 5.0 cechuje się także niską wagą, która wynosi niecałe 15 kilogramów. Sprawia to, że o wiele prościej będzie nam transportować rower, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku.
Jeśli chodzi o samą specyfikację, to w opisywanym modelu znajdziemy 20 calową ramę oraz 26 calowe koła. Co ciekawe, oba elementy wykonane zostały z aluminium, a więc to one gwarantują obniżoną masę własną. Innym elementem wartym uwagi jest zastosowanie mechanicznych hamulców tarczowych. W przeciwieństwie do standardowych hamulców typu V-brake, hamulce tarczowe charakteryzują się skuteczniejszym hamowaniem, a na dodatek gwarantują również o wiele prostszą regenerację w przypadku zużycia.
Rower dostępny jest w konfiguracji biegów 3×7, co oznacza że mamy do czynienia łącznie z 21 biegami. Pomimo wykorzystania osprzętu Shimano w przypadku przerzutek i manetki zmiany biegów, to pozostałe elementy uzupełnione są osprzętem innej firmy.
Chociaż znajdziemy tutaj wiele świetnych opinii, musimy zwrócić uwagę na krótki okres ochronny. Wynosi on jedynie 1 rok, co jest bardzo krótką gwarancją w przypadku tego typu sprzętu. Nie mniej jednak jest to z pewnością bardzo dobry jak nie najlepszy rower do 2000 zł.

R

Zalety

• Niezwykle wysoki poziom wygody;
• Amortyzator z przodu i z tyłu;
• Hamulce tarczowe;
• 21 biegów;
• Aluminiowa rama i koła;
• Niska waga.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny;
• Nie wszystkie elementy osprzętu pochodzą od sprawdzonego producenta.

Sprawdźmy także KROSS LEVEL 3.0 M 29

Kolejny rower w naszym rankingu przewidziany został dla osób o dosyć dużym wzroście ze względu na zastosowanie 19 calowej ramy oraz 29 calowych kół. Warto oczywiście odnotować, że rama wykonana została ze stopu aluminium zwanego Aluminium Lite.
Niecałe 14 kilogramów to wynik niezwykle niski i przez wiele osób pożądany. Udało się to osiągnąć poprzez wykonanie całego roweru z lekkiego aluminium. Oprócz ramy i kół, wszystkie pozostałe komponenty, w tym kierownica, wspornik kierownicy i widelec, zostały skonstruowane na bazie wyżej wspomnianego Aluminium Lite. Wygodny chwyt rowerowy zapewnia w pełni komfortową podróż.
Podobnie jak w poprzednim rowerze, tak i tutaj zastosowano przedni amortyzator oraz hamulce tarczowe z przodu. Rower nie został wyposażony co prawda w te udogodnienia z tyłu. Jednakże, musimy pamiętać o tym, że model Level 3.0 M nie stracił na komforcie i jest tak samo wygodny w użytkowaniu na co dzień co poprzednio opisany sprzęt, a nawet bardziej.
Problematyczna może okazać się jednak cena. Rower jest zdecydowanie jednym z najdroższych produktów w dzisiejszym zestawieniu. Oferuje on jednak pełny osprzęt Shimano, aż 27 biegów oraz niezwykle niską wagę. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że pomimo bardzo dużej ceny jest to oferta warta wyróżnienia.

R

Zalety

• Wysoki komfort użytkowania;
• Niezwykle niska waga;
• Pełna aluminiowa budowa;
• Aż 27 biegów;
• Osprzęt Shimano.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Rower górski MTB WHEELER 27 to jeszcze inna rowerowa okazja

Jeżeli zależy nam na absolutnym topie pod względem jakości wykonania i trwałości, warto zapoznać się z rowerem Wheeler 27,5. To najdroższy sprzęt oferowany w rankingu. Jednakże, oferuje nam on niezwykle wysoką wytrzymałość oraz, co ciekawe, hydrauliczne tarcze.
Recenzowany model stoi na kołach 27,5 cali oraz na 19 calowej ramie aluminiowej. Oferuje on nam niską wagę wynoszącą mniej więcej 15 kilogramów. Jest to zdecydowanie bardzo dobry rezultat, jaki firma osiągnęła. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg funkcji dodatkowych znajdujących się w rowerze oraz zastosowanie zaawansowanych hamulców.
W przeciwieństwie do tego, co widzieliśmy w innych ofertach, mamy tutaj do czynienia z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi. Gwarantują one przede wszystkim o wiele większą siłę hamowania oraz modulację.
Rower zdecydowanie przeważa pod względem komfortu jazdy nad konkurencją. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że zastosowano tutaj solidny osprzęt z grupy Shimano, który oferuje nam 24 biegi w formie 3×8.

R

Zalety

• Niezwykle wytrzymała konstrukcja;
• 24 biegi;
• Kompletny osprzęt Shimano;
• Niska waga;
• Wysoki komfort.
Q

Wady

• Niezwykle wysoka cena;
• Hamulec hydrauliczny wymaga odpowiedniego serwisowania.

Powinniśmy także sprawdzić Miejski rower damski DALLAS 26

Budżetowym rozwiązaniem o niezwykle atrakcyjnym wyglądzie jest rower marki Dallas. Otrzymujemy tutaj standardową damkę, która oferuje dosyć przeciętne parametry, aczkolwiek w miarę niską cenę. Jest to jeden z najciekawszych produktów ze względu na swój świetny wygląd oraz solidne wykonanie.
Otrzymujemy tutaj standardową, stalową ramę o wielkości 18 cali, która została sprzężona z 28 calowymi kołami. Jeśli chodzi o hamulce, to zastosowano klasyczne hamulce szczękowe, a więc typ V-brake.
Pomimo niskiej ceny, producent oferuje nam bardzo bogate wyposażenie, w którym znajduje się bagażnik rowerowy, osłona łańcucha, oświetlenie LED, odblaski na kołach czy nawet dzwonek. Jeśli chodzi o samą wagę, to produkt waży 16 kilogramów, co jest w miarę akceptowalnym wynikiem.

R

Zalety

• Bogate wyposażenie;
• Niska cena;
• Wiele pozytywnych komentarzy;
• Solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Mała ilość biegów;
• Dosyć duża waga.

Dobry damski rower, czyli co musisz wiedzieć podczas zakupu?

Dzisiejszy ranking rowerów damskich przedstawił pięć bardzo atrakcyjnych wyborów, jeśli chodzi o rowery przeznaczone dla kobiet w 2023 roku. To właśnie ten sprzęt spełnia wszystkie kwestie, które charakteryzują jakościowy i bardzo dobry rower damski.

Z uwagi na dużą rozbieżność cenową oraz wiele różnych parametrów, trudno wybrać ten jeden rower, który okaże się odpowiedni dla damy. Producenci oferują rowery za niebotyczne kwoty, ale możemy znaleźć też dobry rower do 1500 zł. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten krótki poradnik zakupowy, w którym omówimy szereg najistotniejszych kwestii.

Szukając właściwego roweru damskiego, musimy przede wszystkim mieć na uwadze jego wytrzymałość oraz atrakcyjność. Dodatkowo niezwykle istotną kwestią jest komfort, na który wpływa szereg różnych komponentów oraz funkcji. Więcej informacji na temat wyboru właściwego roweru znajdziecie poniżej: https://jaki-rower.pl/rowery-damskie-jak-wybrac-komfortowy-rower-dla-kobiety/.

Rower damski powinien przede wszystkim być solidnie skonstruowany

Wyróżniamy dwa najczęściej stosowane stopy w konstrukcji rowerów, a mianowicie stal i aluminium. Pomimo większej trwałości, to aluminium jest bardziej pożądanym materiałem. Jest to spowodowane głównie ze względu na niższą wagę oraz porównywalną trwałość.

Damskie rowery powinny być jak najlżejsze, aby nie sprawiały kłopotów podczas transportu czy przenoszenia. Z tego właśnie względu szukając roweru powinniśmy pamiętać o tym materiale. Oczywiście bardzo często stosuje się kombinacje tych dwóch, co dalej gwarantuje niską wagę oraz wytrzymałość. Niestety, aluminiowe elementy sprawiają, że drożej zapłacimy za rower.

Damski rower miejski GOETZE 2

dobry rower damski 

Miejski rower damski DALLAS 26

Rower damski męski

Wysokość ramy i kół oraz ich konstrukcja

Kolejnym istotnym elementem, na który każda osoba powinna zwrócić uwagę jest rozmiar roweru. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają koła, a także rama. Rozmiary te powinny odpowiadać wysokości użytkownika roweru, aby upewnić się że będziemy podróżować w bezpiecznej i komfortowej pozycji.

Dodatkowo warto wybierać rowery dla pań o charakterystycznej formie, a mianowicie tak zwaną damkę, co pomaga w zejściu i wejściu na rower, a także poprawia komfort. Ciekawą opcją jest również funkcjonalny rower składany, który zmieści się w niewielkim mieszkaniu czy piwnicy.

Komfort równie istotny

Wybierając rower dla pań, warto pomyśleć nad komfortem nie tylko pod względem siedziska, materiałów wykorzystanych do konstrukcji oraz kształtu, ale także mając na uwadze amortyzacje. Bardzo często stosuje się amortyzatory przednie, które oferują dodatkowy komfort podczas podróżowania nierówną nawierzchnią.

ROWER GÓRSKI MTB DAVOS 26

najlepszy rower górski męski

Damski rower miejski GOETZE 2

dobry rower damski

Atrakcyjność dla wielu kobiet najistotniejsza

Jest to zdecydowanie aspekt, na który większość kobiet zwraca szczególną uwagę. Z uwagi na to, że każda osoba ma inny gust, trudno jest znaleźć ten jeden rower, który wpadnie w oko każdemu. Z tego względu dostęp do wielu wzorów będzie z pewnością bardzo pożądany wśród kobiet.

Podsumowanie rankingu rowerów damskich

Ranking rowerów damskich zaoferował nam dziś 5 bardzo ciekawych propozycji. Każda z nich charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, a poszczególne modele konkurują pod względem komfortu jazdy, funkcjonalności, oraz wagi i konstrukcji. Najlepszym kompromisem jest natomiast Damski rower miejski GOETZE 2, gdyż gwarantuje on duży wybór wzorów i kolorystyki, mnóstwo gadżetów, w miarę niską wagę oraz akceptowalny komfort.

Jeśli jednak żaden z prezentowanych produktów nie odpowiada naszym wymaganiom, zachęcamy do własnych poszukiwań. Te zdecydowanie będą udane, szczególnie jeśli zapoznamy się z podstawowymi parametrami wpływającymi na atrakcyjność rowerów damskich.

Więcej rowerów miejskich znajdziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/rower-miejski-opinie-ranking/.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dobry rower damski wybrać w 2020 - Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 0 reviews