Polska firma zajmująca się produkcją rowerów, motorowerów, a nawet skuterów czy motocykli z powodzeniem rozwija się od wielu dekad. W międzyczasie firma miała przestój, lecz od kilku lat z powrotem wróciła na rynek i oferuje bardzo dobrej jakości sprzęt.

Najlepsze rowery to takie, które idealnie poradzą sobie w danym terenie. Z tego właśnie względu bardzo istotne jest przeznaczenie oraz sposób korzystania. Z uwagi na to, że rynek jest wypełniony różnymi modelami rowerów, a sam Romet w swojej ofercie ma ogromną ilość produktów, wybór tego najlepszego nie zawsze jest taki prosty.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

WAGANT 1 ROMET

9.9

Średnia


 

ROMET RAMBLER

9.8

Tani


 

ROMET GAZELA 4

9.7

Drogi


 

Romet Orkan

9.6

Średnia


 

Romet Orkan DEORE

9.4

Drogi


 

Dlatego dzisiejszy ranking przedstawi produkty pochodzące od bardzo dobrej marki rowerów. Specjaliści brali pod uwagę wiele czynników wpływających na końcowe zadowolenie z produktu, a mianowicie jego wagę, komfort podróży, rodzaj zastosowanych hamulców oraz rodzaj amortyzatora. Oprócz tego, opinie rowerów Romet także okazały się przydane. Sprawdź również nasz ranking rowerów Kellys, które są równie dobre.

ROWER 28 MĘSKI TREKKINGOWY WAGANT 1 ROMET

najlepsze rowery

W dzisiejszym rankingu zwycięzcą zostaje jeden z najciekawszych rowerów do trekkingu, czyli jazdy po szlakach terenowych o nieutwardzonej nawierzchni. Co ciekawe, model Wagant 1 charakteryzuje się nieco rzadkim w dzisiejszym czasach, klasycznym wyglądem, który łączy w sobie solidność z komfortem.

Produkt charakteryzuje się aluminiową ramą o wielkości 19 cali. W połączeniu z bardzo dużymi kołami o wielkości 28”, daje nam to jednoślad idealny dla osób o wzroście od 170 do nawet 185 centymetrów. Co ciekawe, należy pamiętać o tym, że rama jest aluminiowa – podobnie co obręcze kół oraz piasty czy mostek kierownicy.

Jednakże, sama kierownica jest stalowa. Z tego powodu, rower charakteryzuje się nieco większą wagą niż konkurencyjne modele. Model Wagant 1 waży nieco ponad 17 kilogramów. Sam amortyzator oferuje nam uskok 50 mm. Jest to zatem bardzo przeciętny wynik. Gwarantuje to natomiast komfort podczas standardowych, średnio wymagających podróży.

Warto wiedzieć, że Romet zastosował w swoim rowerze pełny osprzęt Shimano. Marka ta dostarczyła przerzutki, wolnobieg oraz manetkę zmiany biegów. Z dodatkowych zalet należy wymienić również bogate wyposażenie dodatkowe, w którym znajdziemy nawet rowerowe lampy przednie i tylne w technologii LED.

Wadą zakupu tego modelu jest natomiast zastosowanie hamulców V-brake. Są to hamulce szczękowe, które pomimo świetnego działania w suchym terenie, podczas piaskowych, błotnistych i deszczowych podróży mogą utracić swoją wydajność.

R

Zalety

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Niespotykana kolorystyka;
• Dodatkowe wyposażenie;
• Kompletny osprzęt Shimano;
• Aluminiowe wykonanie.
Q

Wady

• Duża waga;
• Brak hamulców tarczowych;
• Nieco twardy widelec.

ROWER ROMET RAMBLER 2 26″ 2018

Jeżeli szukamy roweru, który poradzi sobie w najtrudniejszych przeprawach, to warto przemyśleć zakup modelu Rambler 2. Oprócz niskiej wagi i hamulców tarczowych, oferta wyróżnia się na tle konkurencji bardzo grubymi oponami, jakie w zestawie otrzymujemy.
Rambler 2 to model, który przygotowany został z myślą o osobach wymagających najwydajniejszego produktu do pokonania trudnych terenów. Bardzo grube, mięsiste opony Romet są w stanie bezproblemowo pokonać niemalże każdą nieutwardzoną powierzchnię.
Co ciekawe, zastosowanie mechanicznych hamulców tarczowych zwiększa skuteczność hamowania, a podczas ubrudzenia koła nie ryzykujemy zmniejszenia ich wydajności. Warto dodatkowo pamiętać, że samo wykonanie jest nietuzinkowe.
Oprócz ramy, stop aluminium został wykorzystany do wykonania kierownicy oraz wspornika kierownicy, a także sztycy czy obręczy kół. Pedały natomiast wykonane zostały z plastiku. Całościowo rower waży 14,5 kg, a więc jest to bardzo przystępna waga, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę dużą ramę zastosowaną w tym modelu.
Z innych parametrów bardzo ważne jest zainstalowanie przerzutek oraz manetek firmy Shimano. Mamy do dyspozycji standardową ilość biegów, czyli 21. Problematyczna może się wydawać natomiast amortyzacja przednia, która nie oferuje dużego skoku.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Każdy element konstrukcyjny wykonany z aluminium;
• Bardzo duże opony;
• Niska waga;
• Hamulce tarczowe.
Q

Wady

• Twardy amortyzator;
• Plastikowe pedały.

ROWER 28 MIEJSKI TREKKINGOWY GAZELA 4

Jeżeli planujemy wypady głównie po obszarach miejskich, lecz chcielibyśmy także zagwarantować możliwe poruszanie się po terenach nieutwardzonych, to warto przemyśleć zakup modelu Gazela 4. Jest to dobrze skonstruowany jednoślad, która gwarantuje bardzo dużą ilość biegów i aluminiową konstrukcję.
Twórcy wyposażyli rower w bardzo duże koła o rozmiarze 28 cali, lecz w stosunkowo małą ramę. W ten sposób sprzęt jest idealnym rozwiązaniem uniwersalnym dla kobiet. Komfortowo podróżować nim będą osoby o wzroście od 160 do nawet 175 centymetrów.
Bardzo ważny jest także sam komfort podróżowania. Zastosowano tutaj amortyzowaną sztycę, a więc nie będziemy aż tak bardzo odczuwać długich podrózy. Dodatkowo bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na sam osprzęt. Zastosowanie manetek, przerzutek oraz dodatkowych mechanizmów firmy Shimano przekłada się na najwyższą jakość.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Amortyzowana sztyca poprawiająca komfort;
• Dwukomorowe obręcze aluminiowe;
• Osprzęt firmy Shimano;
• Aż 27 biegów.
Q

Wady

• Duża waga;
• Wysoka cena;
• Mały skok amortyzatora.

Atrybutem tej opcji jest także ilość biegów wynosząca 27. Jest to zatem jedna z najbardziej komfortowych ofert dostępnych w zestawieniu pod tym względem. Pamiętajmy natomiast o tym, że waga opisywanego roweru jest dosyć duża, bo wynosi aż 17,5 kg. Spowodowane jest to między innymi stalową kierownicą oraz zastosowaniem amortyzatora.
Niestety, skok na poziomie 50 mm nie gwarantuje nam aż tak dobrej amortyzacji podczas podróży na bardzo nierównej drodze, a więc jest to opcja wyłącznie do lekkiego trekkingu.

Rower Romet Orkan 1 M 21″ 2018

Nieco lżejszą opcją będzie z pewnością model Orkan, który pomimo stosunkowo niskiej ceny wyposażony został w amortyzowany widelec, kompletny osprzęt Shimano, a także aluminiową ramę, obręcze oraz szereg innych elementów.
Recenzowany model oferowany jest w dwóch rozmiarach ramy. Do wyboru mamy 19 i 21 calową konstrukcję. Sprzężone są one z kołami 28 calowymi i zagwarantują komfort podróży dla osób o wzroście od 170 do nawet 190 cm! Co ciekawe, niska waga, wynosząca zaledwie 13,7 kg, zagwarantowana jest przez materiał konstrukcji.
Do wyprodukowania roweru wykorzystano wysokiej klasy stop aluminium. Aby natomiast ograniczyć wagę oraz poprawić stabilność i trwałość produktu, materiał ten wykorzystano także do zaprojektowania sztycy, mostku kierownicy, samej kierownicy, piasty z przodu i tyłu, a także obręczy kół.
Z przodu i z tyłu znajdziemy również tarczowe hamulce mechaniczne, które to poprawiają jakość hamowania, a trudny teren oraz ubrudzone koła nie wpłyną na ich wydajność. Pamiętać należy jednak o tym, że sama amortyzacja widelca jest przeciętnej jakości.

R

Zalety

• Dla użytkowników o dużym zakresie wzrostu;
• Bardzo trwała konstrukcja aluminiowa;
• Zastosowanie tarczowych hamulców;
• Osprzęt japońskiej marki Shimano;
Q

Wady

• Przeciętnej jakości amortyzator;
• Plastikowe pedały.

ROMET ORKAN 4 M ROWER MĘSKI CROSSOWY DEORE R21

Jeżeli pierwszy model Orkan przypadł nam do gustu, lecz potrzebujemy nieco lepszej jakości wykonania poszczególnych elementów to warto przemyśleć zakup najnowszego roweru crossowego od firmy Romet, a mianowicie modelu Orkan 4.
Produkcja ta jest oczywiście bardzo droga, lecz charakteryzuje się niezwykle komfortowym oraz solidnym wykonaniem, na co mają wpływ hamulce, widelec przedni, a także rodzaj zastosowanego siodełka czy kilka innych funkcjonalnych rozwiązań.
Zaletą tej oferty będzie przede wszystkim konstrukcja. Całość wykonana została z aluminium. Oznacza to, że oprócz ramy, aluminiowe są także wspornik siodła i kierownicy, sama kierownica, a także obręcze kół.
Na uwagę zasługuje także możliwość blokady skoku w przednim amortyzatorze. Dzięki tej funkcji możemy w jednej chwili utwardzić zawieszenie i poprawić właściwości jezdne na utwardzonej powierzchni i w środowisku szosowym.
Co ciekawe, jest to także jeden z nielicznych produktów firmy Romet, który wyposażony został w hydrauliczne hamulce tarczowe. Są to najskuteczniejsze, ale i przy okazji najdroższe hamulce, jakie dostępne są w rowerach.
Problematyczna wydawać się może jednak sama amortyzacja widelca przedniego. Skok wynosi jedynie 63 mm, co w przypadku tak drogiego jednośladu jest bardzo słabym wynikiem.
Jeśli zatem zastanawiamy się jakie będą najlepsze rowery od polskiej marki Romet, to warto pomyśleć nad modelem Orkan 4, który to jest w ścisłej czołówce nie tylko jeśli chodzi o samego producenta, ale ogólnie w kategorii rowerów crossowych.

R

Zalety

• Blokada skoku;
• Hydrauliczne hamulce tarczowe;
• Niska waga;
• Bardzo solidne wykończenie.
Q

Wady

• Plastikowe pedały;
• Niski skok widelca przedniego.

Najlepsze polskie rowery 2023 tylko od firmy Romet – jak wybrać?

O ile na rynku znajdziemy wiele bardzo dobrych marek rowerów, tak zdecydowanym faworytem na rynku polskim jest Romet. Firma z ogromnym doświadczeniem i historią gwarantuje nam niespotykaną nigdzie indziej w Polsce jakość. Jednakże, co dokładnie powinno przykuć nasza uwagę podczas wyboru roweru marki Romet?

Istotne wydaje się kilka aspektów, lecz zanim przejdziemy do ich weryfikacji musimy odpowiedzieć sobie na dwa pytania: jakie są nasze potrzeby oraz w jakim terenie będziemy się poruszać rowerem? Jest to niewątpliwie bardzo ważne, gdyż to od naszej preferencji będą zależne kolejne wybory.

Parametrami, które dodatkowo okażą się bardzo ważne są oczywiście osprzęt zamontowany w rowerze, rodzaj hamulców oraz ich firma, a także komfort poruszania się. Opinie rowerów Romet mogą okazać się równie istotne. Dodatkowe informacje znajdziecie także tutaj: https://gazetalubuska.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-rower/ar/7733943

Rowery marki Romet, a nasze potrzeby

Szukając idealnego jednośladu musimy przede wszystkim określić po jakim terenie zamierzamy się poruszać rowerem. Wybór szosówki wiąże się z perfekcyjnym komfortem podczas poruszania się po drogach utwardzonych. Wtedy natomiast rezygnujemy z wielu udogodnień, które w przypadku jazdy trekkingowej okazałyby się niezbędne.

Z kolei rowery MTB nie są tak wygodne i tak szybkie jak rowery szosowe czy te miejskie, lecz są niezastąpione w pokonywaniu trudno dostępnych szlaków. Co więcej, szereg usprawnień sprawia, że są one o wiele bezpieczniejsze, a także wytrzymalsze. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań musimy zastanowić się czy chcemy rower typowo górski, crossowy, szosowy, czy może wystarczy nam miejski rower elektryczny.

Rower Romet Orkan 1 M 21"

najlepsze polskie rowery

ROWER 28 MĘSKI TREKKINGOWY WAGANT 1 ROMET

najlepsze rowery

Wielkość ramy i wykonanie

W momencie kiedy odpowiemy sobie na pytanie dotyczące naszych preferencji i oczekiwań, będziemy mogli rozpocząć poszukiwania idealnego jednośladu. Nasz przyszły rower powinien przede wszystkim oferować nam odpowiednią wielkość. W ten sposób zadbamy o prawidłową postawę oraz zmniejszymy zmęczenie pojawiające się podczas jazdy.

Wielkość ramy jest tutaj istotna i dla osób powyżej 180 centymetrów zaleca się kupno produktów z ramą 19-20 cali wzwyż. Jeśli chodzi o koła, to tutaj także polecamy wybierać je we właściwym stosunku do naszego wzrostu. Jednakże, miejmy na uwadze że im większe koła, tym większy dystans pokonamy używając takiej samej siły do pedałowania.

Wykonanie ramy oraz pozostałych elementów konstrukcji to niezbędny element i zawsze warto sprawdzić z czego wykonana została kierownica, jej wspornik, czy też wspornik siodełka. Najbardziej polecanym materiałem jest aluminium. Jest to lekka i bardzo wytrzymała opcja.

Bezpieczeństwo podróży

Kolejnym elementem, który istotnie wpływa na jakość roweru oraz na nasze doświadczenie z jego korzystania, to poczucie bezpieczeństwa i nasz komfort. Te dwa elementy są ze sobą połączone, gdyż odpowiadają za nie dwa bardzo istotne elementy roweru. Mowa tutaj o hamulcach oraz amortyzatorze.

Decydując się na rower do pokonywania powierzchni nieutwardzonej, warto przemyśleć zakup takiego modelu z mechanicznymi hamulcami tarczowymi bądź, w przypadku droższego, topowego sprzętu, z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. Ze względu na ich umieszczenie oraz sposób działania, ubrudzone koło nie wpływa na efektywność i siłę hamowania, dzięki czemu możemy być pewni naszego wyboru.

Szosówki oraz rowery miejskie nie potrzebują tarcz. Standardowe hamulce typu V-brake będą w zupełności wystarczające. Bardzo często pojawiają się niezwykle zaawansowane i wydajne hamulce szczękowe od znanych i renomowanych marek.

ROMET ORKAN 4 M ROWER MĘSKI

rowery romet opinie

Komfort podróży

Kolejnym aspektem, który wpływa na zarówno nasze zdrowie oraz komfort podróży, to amortyzacja. W przypadku podróży terenowych czy pokonywaniu szlaków górskich, wymagany jest bardzo dobry amortyzator z dużym skokiem. Wtedy mamy pewność, że rower odpowiednio zamortyzuje naszą wagę i nie odczujemy wybojów czy dużych uskoków na ścieżce.

Jeśli jednak poruszamy się po mieście lub po trasie, amortyzacja będzie nie tylko zbędna, ale okaże się nawet kłopotliwa. Widelec amortyzowany waży więcej niż tradycyjny, a dodatkowo uginając się wytracamy nieco mocy podczas poruszania się.

Z tego właśnie względu tak istotny jest dobór właściwego roweru do planowanych tras. Oczywiście na rynku mamy dostęp do nieco bardziej uniwersalnych rowerów, które to pozwalają nam zablokować amortyzator i usztywnić go do podróży miejskiej.

Podsumowanie rankingu polskich rowerów marki Romet 2023

ROWER 28 MĘSKI TREKKINGOWY WAGANT 1 ROMET jako zwycięzca wybrany został ze względu na wiele czynników. Przede wszystkim jest to bardzo solidnie wykonany sprzęt. Dodatkowo, charakteryzuje się on niską wagą oraz dobrym stosunkiem osprzętu i oferowanych udogodnień do ceny.

Jeśli jednak planujecie znaleźć swój własny jednoślad, to zachęcamy do szczegółowego przeczytania powyższego poradnika. To właśnie w nim znajdziecie najważniejsze informacje odnośnie rowerów oraz tego czym każdy rodzaj produktu powinien się cechować. Jeżeli planujecie rodzinną wycieczkę rowerową zachęcamy również do zapoznania się jaka przyczepka rowerowa będzie najlepsza

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower Romet wybrać w 2020
Average rating:  
 6 reviews
 by Maciek159

Super że się ruszacie. Ruch na rowerze to samo zdrowie. Ja polecam polski rowery Romet Gazela 9 -> Najlepszy damski rower trekkingowy tej firmy!

 by Darek

Ciekawie opisany ranking odnośnie rowerów marki Romet, chociaż wiem że wybór rowera nie jest łatwy to warto właśnie takie strony przeglądać, zawsze znajdzie się więcej wskazówek, porad. Myslę że wtedy o wiele łatwiej jest dokonac wyboru.

 by Benek

Trudno będzie kupić rower uniwersalny, który nadawałby się do wszystkiego, ale przecież wiele osób szuka czegoś zdecydowanie bardziej konkretnego. W ofercie marki Romet można znaleźć wiele typów rowerów.

 by Laura

Wybór konkretnego roweru jest nieco trudniejszy niż mogłoby się wydawać, a szczególnie wówczas, gdy asortyment jednośladów jest tak szeroki. Jeśli chodzi o rowery marki Romet, to nie tak łatwo podjąć decyzję, gdyż są to rowery z wielu różnych kategorii.

 by Julia

Rowery marki Romet cieszą się ogromną popularnością, a oferta marki potrafi zaskoczyć różnorodnością i kompleksowym podejściem do tematu. Mi najbardziej do gustu przypadł Romet Gazela 4 taki typowo damski 🙂

 by Oliwia

Bardzo ciekawy ranking, szczerze nie myślałam o zakupie takiego rowera typu Romet, ale zaciekawił mnie Rower Gazela4. Jak dla kobiety jest idealny. Ciekawe czy w praktyce będzie dobry. Bo ja to mam pecha do wybierania rozwera dla siebie.