Zbliżające się ciepłe dni to idealny moment, aby zakupić nowy dobry rower trekkingowy. Dobrze dobrana maszyna posłuży nam wiele lat oraz nigdy nas nie zawiedzie. Oczywiście komfort oraz funkcjonalność to kolejne cechy, jakimi charakteryzują się najlepsze rowery trekkingowe. Warto zatem wybrać idealny produkt na dalekie wypady szosowe.

Niestety, wielu z nas nie przemyśli kwestii zakupu roweru. Oznacza to, że późniejszy zakup okazuje się za mały, za duży, za ciężki a może jednak był potrzebny idealny rower trekkingowy elektryczny. Oczywiście w wielu przypadkach dochodzi także kwestia mało wytrzymałych przerzutek oraz innych elementów, które mogłyby wpłynąć na jakość wykonania roweru trekkingowego.

W dzisiejszym rankingu znajdziecie najlepsze rowery trekkingowe dla kobiet dostępne na rynku w 2023 roku, czyli zestaw pięciu zrecenzowanych i porównanych do siebie produktów. Dla mężczyzn posiadamy podobny ranking rowerów trekkingowych. Pod uwagę braliśmy takie parametry jak rozmiar ramy oraz kół, materiał, z jakiego rama została wykonana, rodzaj hamulców, oraz dodatkowe elementy komfortowe jak na przykład amortyzatory. Zwróciliśmy także uwagę, żeby opinie rowerów trekkingowych były pozytywne!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ROMET GAZELA 2

9.9

Średnia


 

KROSS TRANS 1

9.8

Średnia


 

Rayon VIP

9.7

Średnia

Lizard Impulse

9.5

Tani

VELLBERG TRIP

9.3

Drogi


 

Nasz wybór : ROMET GAZELA 2

rowery trekkingowe damskie ranking 

Damski rower treningowy powinien przede wszystkim oferować wystarczający komfort oraz przyjemność z użytkowania. Takim modelem jest właśnie Gazela 2 od polskiej firmy zajmującej się produkcją rowerów, motorowerów oraz motocyklów, a mianowicie Romet.

Otrzymujemy tutaj 17 calową ramę aluminiową, która została sprzężona z 28 calowymi kołami. Połączenie to gwarantuje nam bardzo wygodną pozycję na rowerze. Dodatkowo możemy ją poprawić przy pomocy siodełka z regulacją wysokości. Polecamy dobre siodełka mtb.

Warto zauważyć, że oprócz ramy, producenci postanowili wykonać wiele innych mechanizmów z aluminium. W ten sposób dwukomorowe obręcze, sztyca czy piasta również są aluminiowe. Kierownica jest natomiast stalowa.

R

Zalety

• Bardzo solidna konstrukcja;
• Aluminiowa rama;
• Wysokiej jakości manetki Shimano;
• Bagażnik i błotniki w zestawie.
Q

Wady

• Wysoka waga;
• Nieco drogi.

Cena tego modelu kształtuje się w okolicy dwóch tysięcy co powoduje że jest on dobrą propozycją w kategorii rowerów trekkingowych do 2000 złotych.

Rower wyposażony został w manetki firmy Shimano – zarówno z przodu jak i z tyłu. Jeżeli chodzi o komfort, to znajdziemy tutaj amortyzowany widelec przedni – nie zastosowano tu jednak hamulca tarczowego.

Dodatkowymi elementami, jakie znajdziemy w zestawie, to bardzo mocny i trwały bagażnik. Samo siodełko jest również bardzo wygodne. Jest to model Selle Royal Freeway, który charakteryzuje się redukcją ucisku na wrażliwe miejsca oraz unikalnym wypełnieniem piankowym Slow Fit Foam.

Produkt jest zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych rowerów dostępnych na rynku. Jednakże, to nie zmienia faktu, że nie jest pozbawiony wad. Jedną z nich jest dosyć duża waga pomimo wykorzystania aluminiowej ramy. Rower waży ponad 17 kilogramów.

ROWER KROSS TRANS 1.0 DAMSKI TREKKING

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Power Kross Trans to model roweru trekkingowego damskiego, który podobnie jak zwycięzca rankingu, oferuje niezawodna konstrukcję. Tak jak powyżej, otrzymujemy tutaj aluminiową ramę razem z innymi dodatkowymi mechanizmami oraz osprzętem.

Aluminium wykorzystane do produkcji to najwyższa jakość materiału, czyli tak zwane Aluminium Performance. Jest ono lekkie oraz wytrzymałe. Dzięki temu, rower Kross waży 15 kilogramów, co jest dosyć dobrym wynikiem.

Sama rama jest natomiast większa niż w Romecie i ma rozmiar 19 cali. Innymi słowy, to rower przeznaczony dla nieco wyższych kobiet, gdyż w połączeniu z 28 calowymi kołami jest on niezwykle wysoki.

Bardzo dobra wiadomością dla fanek niezawodności jest wyposażenie opisywanego modelu w manetki firmy Shimano – zarówno z przodu jak i z tyłu. Oprócz tego, możemy również liczyć na mechaniczną dźwignię hamulca oraz kasetę/wolnobieg – również produkcji Shimano co z atrakcyjną ceną powoduje że jest to jedna z najlepszych propozycji rowerów trekkingowych do 1500.

R

Zalety

• Niska waga;
• Niemalże cała konstrukcja wykonana z aluminium;
• Osprzęt firmy Shimano;
• Przedni amortyzator;
• Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Bardzo duży;
• Nieco twarde siodełko.

Jeśli mowa o komforcie, to rower wyposażony został w przedni amortyzator, co w połączeniu z wzmocnionymi kołami oraz bagażnikiem poprawia trwałość urządzenia. Pamiętajmy jednak, że nie zastosowano tutaj tarczowych hamulców czy tylnego amortyzatora.

Pamiętajmy jednak, że siodełko nie jest tak wygodne jak w uprzednio opisywanym rowerze. Oprócz tego osłona łańcucha jest bardzo nietrwała.

Rower trekkingowy 28 Rayon VIP

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to kolejny rower, który został wyposażony w koła o wielkości 28 cali. Jeśli jednak chodzi o ramę, to ma ona wielkość 18 cali. Podobnie jak w przypadku pozostałych rowerów, wykonana została z aluminium.

Produkt firmy Rayon charakteryzuje się lekkością oraz dużym komfortem podczas jazdy. Oprócz aluminiowej ramy, znajdziemy tutaj także wzmocnione obręcze kół z aluminium oraz wiele innych elementów z tego samego materiału.

Jeżeli chodzi o cenę to klasyfikuje się on do rowerów trekkingowych do 2000 PLN.

Inną zaletą roweru jest wykorzystanie markowego osprzętu. Mowa tutaj o przerzutkach przednich i tylnych, wolnobiegu czy manetkach. Wszystkie te elementy przygotowane zostały przez firmę Shimano.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Aluminiowa rama;
• Niska waga;
• Komplet oświetlenia;
• Regulowany wspornik kierownicy Zoom.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Co ciekawe, jest to jeden z niewielu rowerów, który w tej cenie gwarantuje nam także wspornik kierownicy Zoom, który można regulować. Oznacza to, że ustawimy sobie idealne położenie kierownicy do jazdy.

Jeśli chodzi o komfort, to otrzymujemy tutaj wyłącznie amortyzator przedni. Jednakże, pamiętajmy również o szerokim i miękkim siedzeniu. Inną ciekawostką podnoszącą wartość roweru jest wyposażenie go w kompletny zestaw oświetlenia LED oraz kilka dodatków, w tym bagażnik tylny, stopkę, koszyk, błotniki, czy nawet dzwonek!

Rower trekkingowy Lizard Impulse

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Pomimo mniejszej liczby biegów, jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych ofert w tej cenie. To niezwykle trwały i solidnie wykonany rower, który gwarantuje nam ramę stalową oraz jakościowy osprzęt firmy Shimano.

Rama damska oferowana jest w wielkości 19 cali, co w połączeniu z 28 calowymi kołami gwarantuje nam idealne połączenie. Co więcej, warto również mieć na uwadze fakt, że to kolejna oferta w zestawieniu, która wyposażona została w aluminiowy wspornik kierownicy ZOOM z opcją regulacji.

Tak jak poprzedni produkt, mamy tutaj do dyspozycji ogromną liczbę gratisów oraz dodatkowego wyposażenia. W tym znalazł się komplet błotników, dzwonek, czy podpórka. Razem z wyposażeniem ekstra producent przygotował dla nas oświetlenie LED z przodu i z tyłu.

Inną zaletą są aluminiowe elementy, jak na przykład manetki hamulca czy stożkowe felgi. Jednakże, sama rama wykonana została ze stali, co wpływa na wagę roweru. Wynosi ona prawie 18 kilogramów.

Oprócz tego, niższa ilość biegów również może wpłynąć negatywnie na zakup. Jednakże, jest to jeden z tańszych produktów w zestawieniu oraz może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami.

R

Zalety

• Niska cena;
• Wiele pozytywnych opinii;
• Bardzo trwała konstrukcja;
• Regulowany wspornik kierownicy;
• Osprzęt wysokiej jakości.
Q

Wady

• Niska ilość biegów;
• Duża waga;
• Stalowa rama.

Rower trekkingowy 28 VELLBERG TRIP 17

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Rowery trekkingowe damskie muszą przede wszystkim oferować odpowiednią wytrzymałość oraz komfort. Oprócz tego, niska waga będzie zdecydowanie przydatna, szczególnie jeśli rower będzie zostawiany na noc w bloku. Vellberg Trip to przede wszystkim solidna i komfortowa konstrukcja, lecz o nieco wysokiej wadze.

Otrzymujemy tutaj stalową ramę o wielkości 17 cali, co w połączeniu z 28 calowymi kołami. Jest to zatem odpowiednią wielkość roweru dla niemalże każdej kobiety. Na uwagę zasługują przerzutki z przodu i z tyłu – obie firmy Shimano.

Jeśli mowa o komforcie, to niestety nie znajdziemy tutaj amortyzatora przedniego. Oznacza to, że podczas podróży po nierównej nawierzchni możemy odczuwać dyskomfort. Jednakże, zważywszy na to jak komfortowe jest siodełko, podróż będzie nieco bardziej znośna niż w innych nieamortyzowanych rowerach.

Największą zaletą tego produktu jest jego wytrzymałość. Gwarancja producenta przewidziana jest na aż 60 miesięcy. Jest to zatem jeden z najtrwalszych rowerów dostępnych na rynku. Dodatkowo pamiętajmy o cenie. Jest najniższa spośród wszystkich dostępnych rowerów w zestawieniu.

R

Zalety

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Bardzo niska cena;
• Gwarancja na aż 5 lat;
• Osprzęt Shimano.
Q

Wady

• Brak amortyzatora przedniego;
• Stalowa konstrukcja;
• Duża waga.

Dobre rowery trekkingowe – sprawdź już teraz jak wybrać idealny produkt

Znalezienie najlepszego roweru do dalekich podróży szosowych to nie lada wyzwanie. Różni się od rowerów crossowych lub typu MTB. Warto zatem wiedzieć czym charakteryzują się dobre rowery trekkingowe, aby po zakupie cieszyć się wysoką jakością, komfortem oraz trwałością.

Oczywiście powinniśmy pamiętać o parametrach charakteryzujących odpowiedni rower dla kobiet. Biorąc pod uwagę te dwie kwestie, warto mieć na uwadze rozmiar kół oraz ramy i materiały z jakich rower został wykonany. Dodatkowo zwróćmy uwagę na osprzęt oraz elementy odpowiadające za komfort podróży. Pamiętajmy o opiniach, które także wpłyną na ostateczny wybór roweru. Więcej informacji znajdziecie również w artykule: https://jaki-rower.pl/rowery-damskie-jak-wybrac-komfortowy-rower-dla-kobiety.

Rozmiar ramy oraz kół

Pierwszym ważnym elementem, na który każda z kobiet powinna zwrócić uwagę, to rozmiar ramy oraz rozmiar kół. Podawane w calach, te wielkości pozwalają określić jak duży rower będzie i jak wysoko będziemy na nim siedzieć. Jest to oczywiście subiektywna sprawa, gdyż należy te rozmiary dopasować do naszego wzrostu.

Najczęstszym wyborem, który jednocześnie jest najbardziej uniwersalnym, to wybranie ramy 17 calowej oraz kół o wielkości 26 bądź 28 cali.

ROWER DAMSKI ROMET GAZELA 2
rowery trekkingowe damskie ranking
ROWER KROSS TRANS 1.0 DAMSKI TREKKING
rower trekkingowy damski ranking

Rower aluminiowy czy stalowy

Materiał, z którego wyprodukowano ramę oraz najważniejsze elementy wyposażenia jest równie ważny. Aluminium jest przede wszystkim lżejsze, a więc każdemu powinno zależeć, aby rower był wykonany z lekkiego materiału. Niestety, jest ona o wiele droższa, a wytrzymałość jest podobna, co w przypadku tańszej, stalowej alternatywy.

Stalowe rowery trekkingowe są tańsze i cechują się bardzo dobrą solidnością. Pojawiają się nawet produkty z wieloletnimi gwarancjami. Jednakże, stal jest o wiele cięższa, przez co trudniej będzie taki rower wnieść po schodach lub sprowadzić do piwnicy.

Sprawdźmy także rodzaj osprzętu

Producent odpowiedzialny za manetki, przerzutki oraz wolnobieg jest równie istotny, co konstrukcja ramy. Jeśli zakupimy rower o słabej jakości osprzęcie, to prędzej czy później będziemy musieli w niego zainwestować jeśli będziemy chcieli zmieniać biegi lub w ogóle poruszać się rowerem po drodze.

Shimano to firma, która od wielu dekad zajmuje się produkcją najwyższej jakości przerzutek i manetek zmiany biegów. Warto zatem wybrać rower, który oferuje taki osprzęt. Pamiętajmy również o ilości biegów. Dzisiejszym standardem w rowerach trekkingowych jest 21 biegów. Dla aktywnych kobiet polecamy również dobre rolki damskie, dzięki którym spalimy dużo kalorii. 

Rower trekkingowy 28 Rayon VIP
rowery trekkingowe damskie opinie
ROWER DAMSKI ROMET GAZELA 2
rowery trekkingowe damskie ranking 

Komfort jest równie ważny

Amortyzacja z przodu ma także duże znaczenie. Oprócz jednak amortyzatora przedniego, pamiętajmy również o tym, aby wybrać miękkie i w miarę szerokie siedzenie. W ten sposób nawet długie podróże nie będą dla nas męczarnią. 

 Podsumowanie rankingu rowerów trekkingowych

Idealnym rowerem trekkingowym będzie ten, który przede wszystkim będzie odpowiadał naszej wysokości. Nie zamieściliśmy w zestawieniu rowerów droższych jeżeli jednak jesteś zdecydowana na zakup roweru trekkingowego do 2500 złotych wraz z opiniami to zapraszamy.  To jest pierwsza i jedna z ważniejszych kwestii podczas prawidłowego wyboru. Warto jednak pamiętać, że liczy się także solidność konstrukcji oraz jej waga, a także komfort i funkcjonalność.
Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, to zwycięzca rankingu, czyli ROWER DAMSKI ROMET GAZELA 2, prezentuje się najsolidniej. Oferuje tak naprawdę wszystko, czego będziemy wymagać od prawidłowo skonstruowanego i solidnego roweru.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower trekkingowy damski wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Andzia

Ciekawa jestem na jakiej podstawie dokonywaliście zakupu takiego roweru bo jakoś ja nie potrafię się na to zdecydować. Jak koleżanka pokazała mi ten ranking to dowiedziałam się z niego co ma znaczenie przy zakupie takiego sprzętu a co nie

 by Mycha

Jak dla mnie rower to rower, ale w rzeczywistości okazuje się że ma to duże znaczenie jeśli chodzi o wybór roweru. Moja siostrzenica jeździ wyczynowo i chciałam kupić jej dobry rower trekkingowy. Trafiając na ten ranking wiem na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie dobrego roweru

 by łapka

Dzięki takim rankingom jak te można uniknąć wielu wpadek zakupowych. Chociażby podczas kupna roweru trekkingowego. ja nie wiedziała na co powinno się szczególnie zwracać uwagę a teraz już wiem. Cieszę się, że znalazłam ten ranking

 by Miśka

W ciepłe dni to przede wszystkim można wybrać się na rower. Dlatego też już pora w ogóle taki rower sobie kupić. Szukając dobrego trafiłam na ten ranking dzięki któremu wiem na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie dobrego roweru

 by Hubert

Chcąc zakupić żonie dobry rower nie sądziłem, że jest ich aż tak dużo do wyboru. Dlatego też szukałem jakiś podpowiedzi w internecie. Na szczęście trafiłem na ten ranking, dzięki któremu kupiłem bardzo dobry rower