W wielu przypadkach osoby kupujące rower górski szukają przede wszystkim odpowiedniej trwałości i niezawodności. Sezonowe wypady po szlakach górskich wymagają od nas oczywiście wielkich umiejętności, ale bez odpowiedniego sprzętu, nie będziemy w stanie bezpiecznie pokonywać nawet prostszych szlaków. Profesjonalny rower czy bagażnik na dach do transportu sprzętu to podstawa.

Z tego właśnie względu warto zastanowić się nad wyborem sprzętu, którego przeznaczenie odpowiadać będzie wybranym przez nas drogom. Biorąc pod uwagę istnienie wielu kategorii rowerów górskich, znalezienie tego idealnego produktu jest niezwykle trudne.

Z tego właśnie względu przygotowaliśmy dla was ranking rowerów górskich, w którym przedstawimy pięć bardzo dobrych i często rekomendowanych produktów. Sprawdziliśmy również szereg kluczowych dla jakości urządzenia parametrów. Mowa tutaj przede wszystkim o wyposażeniu rowerów, rozmiarze ramy i kół, hamulcach oraz sprawnych amortyzatorach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MTB MALTRACK

9.9

Tani

MTB DAVOS

9.8

Średnia

KROSS LEVEL 3.0

9.6

Drogi


 

INDIANA X-Rock

9.5

Tani

MTB WHEELER

9.3

Średnia

Nasz wybór - ROWER GÓRSKI MTB MALTRACK 26''

dobry rower górski

Na pierwszym miejscu w rankingu rowerów górskich znalazł się sprzęt firmy Maltrack. Otrzymujemy tutaj typowy rower górski MTB, który wyposażony został w szereg komfortowych rozwiązań. Mowa przede wszystkim o amortyzatorach oraz o hamulcach.
Skuteczniejsze hamowanie gwarantowane jest przez zastosowanie tarczowych hamulców mechanicznych. Co ciekawe, producent upewnił się, że otrzymamy tutaj zapasowe części do roweru, dzięki czemu w każdej chwili możemy zamienić uszkodzone bądź zużyte elementy.
Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to znajdziemy tutaj stalową ramę o wielkości 17 cali. Została ona połączona z 26 calowymi kołami. Co ciekawe, znajdziemy tutaj elementy aluminiowe, a mianowicie aluminiowe klamki hamulca, aluminiowe obręcze oraz aluminiową kierownicę. Obniża to nieco wagę, lecz jest ona wciąż dosyć wysoka. Rower, razem z całym osprzętem, waży 18 kilogramów.
Jeśli chodzi o osprzęt, to producent zdecydował się na zastosowanie osprzętu Shimano. Oznacza to, że przerzutki przednie, tylne oraz wolnobieg pochodzą od japońskiego producenta. Dotyczy to także manetek.
Zwycięzca rankingu oferuje nam 18 biegów, co jest dosyć przeciętnym wynikiem. Otrzymujemy zatem 6 biegów z tyłu i 3 z przodu. Warto jednak zwrócić uwagę na szereg komfortowych rozwiązań, jak na przykład zastosowanie antypoślizgowych pedałów o szerokiej platformie czy dorzucenie do sprzętu pełnego zestawu oświetlenia, a także bardzo wygodne siodełko mtb
Zaletą tego wyboru będzie oczywiście jego cena. Jednakże, zbyt duża waga jest z pewnością wadą, o której musimy pamiętać.

R

Zalety

• Niska cena;
• Zastosowanie środkowej amortyzacji;
• Osprzęt Shimano;
• Solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Duża waga.

ROWER GÓRSKI MTB DAVOS 26

Jeżeli duża waga zniechęciła nas do poprzednika, warto pomyśleć o rowerze firmy DAVOS, który charakteryzuje się niższą wagą dzięki wykorzystaniu większej ilości aluminium. Dodatkowo znajdziemy tu więcej biegów, więcej komfortu, lecz niestety także i większą cenę.
Model 5.0 to przede wszystkim bardzo trwały i solidnie wykonany rower, którego cechą szczególną jest wykorzystanie bardzo lekkiego, aczkolwiek niezwykle wytrzymałego materiału jakim jest aluminium. Zarówno rama o wielkości 17 cali oraz koła 26 calowe wykonane zostały z tego stopu metalu. Co ciekawe, nawet felgi w kołach są wykonane ze stopów lekkich, co dodatkowo poprawia trwałość sprzętu.
Charakterystyczną cechą i wyznacznikiem bardzo dobrego roweru górskiego jest zastosowanie amortyzacji poprawiającej komfort podczas zjazdów szlakami rowerowo-turystycznymi. Z tego właśnie względu otrzymujemy tutaj amortyzator przedni oraz tylno-środkowy, który dobrze tłumi nierówności.
Z innych cech warto wspomnieć również o hamulcach tarczowych o rozmiarze 160 mm oraz o zastosowaniu aluminiowych łożysk w alufelgach. Wszystko to, w połączeniu z osprzętem Shimano (przerzutki przód i tył, manetki, wolnobieg) daje nam trwałe i długoletnie urządzenie.
Waga roweru to tylko 15 kilogramów, a więc oprócz solidności, możemy również liczyć na niską wagę. 21 biegów wraz z ciekawymi gratisami sprawia, że jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych produktów, na który możemy liczyć w tym zakresie cenowym. Więcej propozycji do 2000 zł znajadziesz pod linkiem: https://poranaruch.pl/jaki-rower-do-2000-opinie-ranking/

R

Zalety

• Wiele gadżetów ekstra;
• Niska waga;
• 21 biegów;
• Pełna amortyzacja;
• W pełni aluminiowa konstrukcja.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena.

KROSS LEVEL 3.0 M 29″ ROWER GÓRSKI

Kolejnym bardzo lekkim i niezwykle dobrym wyborem okaże się model Level 3.0. Co ciekawe, jest to jeden z najlżejszych rowerów górskich, jakie zaprezentowano w zestawieniu. Oprócz aluminiowej konstrukcji, producenci postarali się obniżyć wagę poprzez zastosowanie szeregu komponentów ze stopu lekkiego.
Tym razem mamy do dyspozycji duże koła o rozmiarze 29 cali. Dodatkowo sama rama jest spora, gdyż ma aż 19 cali. Sprawia to, ze opisywany rower górski jest idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która mierzy więcej niż 180 centymetrów.
Firma Kross wyposażyła swój rower w aż 27 biegów, który pochodzi w komplecie od znanego i renomowanego producenta z Japonii. Firma Shimano wyposażyła rower w takie elementy jak wolnobieg, dobry łańcuch rowerowy, manetki, przerzutki, dźwignie hamulca i hamulec
Pamiętajmy także o tym, że znajdziemy tutaj najwyższej jakości komponenty dodatkowe, a mianowicie pedały model FP-917 czy autorskie siodełko model VL-1353. Zwróćmy jednak uwagę na to, że jest to bardzo drogi wybór.

R

Zalety

• Osprzęt najwyższej jakości;
• Niezwykle skuteczne hamulce;
• Przystosowany dla użytkowników o wyższym wzroście;
• Niezwykle niska waga.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Rower górski INDIANA X-Rock 3.6

Model X-Rock od firmy Indiana oferuje nam 21 biegowy MTB, w którym zainstalowano osprzęt renomowanej marki Shimano. Co ciekawe, otrzymujemy tutaj aluminiową ramę oraz odpowiedniej wielkości ramę i koła dla każdego użytkownika od 150 centymetrów wzwyż.
Producent przygotował nam urządzenie, które oprócz aluminiowej ramy o rozmiarze 18 cali, dodatkowo wyposażył swój rower w 26 calowe koła, także odlewane w aluminium. W ten sposób twórcom modelu X-rock 3.6 udało się obniżyć nieco wysoki ciężar. Dodatkowo doposażono rower w sprężynowy amortyzator, co dało ogólną wagę wynoszącą 17 kilogramów.
Jeśli chodzi o przerzutki, to zarówno z przodu i z tyłu zastosowano japoński sprzęt firmy Shimano. Gwarantuje to nie tylko niezwykłą wytrzymałość i solidność, ale również precyzję oraz prostotę w użytkowaniu.
Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych rowerów w zestawieniu, który otrzymuje aż 5 lat gwarancji na ramę. W połączeniu z dużą ilością biegów oraz wykorzystaniem hamulców tarczowych z przodu i z tyłu, otrzymujemy jeden z najciekawszych produktów na rynku.
Zwróćmy jednak uwagę na to, że amortyzatory oraz zastosowanie stalowej kierownicy sprawiło, że produkt jest dosyć ciężki pomimo zastosowania aluminiowych kół i aluminiowej ramy.

R

Zalety

• Dużo biegów;
• Amortyzator przedni;
• 21 biegów oraz tarczowe hamulce z przodu i z tyłu;
• 5 lat gwarancji.
Q

Wady

• Nieco wysoka waga.

Rower górski MTB WHEELER 27

Absolutnym topem, jeśli chodzi o wykonanie oraz o komfort użytkowania, jest rower firmy Wheeler. Charakterystyczną cechą produktu jest dostosowanie sprzętu do wymagań osób o wysokim wzroście i dla tych użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości i wydajności podczas przejazdów.
Otrzymujemy tutaj aluminiową ramę o wielkości 19 cali. Warto zauważyć, że produkt stoi na 27,5 calowych kołach. Sprawia to, że model Primus 8.0 dostosowany został do oczekiwań osób wysokich, ale także tych o średnim wzroście.
Na uwagę zasługuje z pewnością niska waga, która osiągnięta została poprzez wykorzystanie lekkiego stopu metalu do produkcji zarówno ramy, jak i kół czy kierownicy. Na uwagę zasługuje także sam amortyzator, który oferuje skok 100 mm oraz możliwością regulacji twardości. W ten sposób możemy nawet w pełni go zablokować i usztywnić rower podczas przejazdów na równych trasach.
Osprzęt firmy Shimano to komplet, w którym znajdziemy nie tylko przednie i tylne przerzutki, ale również manetki, korbę, hamulce oraz kasetę. Zdecydowanym atutem tego modelu jest zastosowanie również hydraulicznych hamulców tarczowych charakteryzujących się najskuteczniejszą siłą hamowania.

R

Zalety

• Niska waga;
• Bardzo mocne hamulce;
• Możliwość blokady amortyzatora;
• 24 biegi;
• Niezwykle wytrzymała i niezawodna konstrukcja.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Najlepszy rower górski – dowiedz się już teraz jak wybrać w 2023 roku

Poszukując roweru, który będzie w stanie pokonać najtrudniejsze szlaki górskie, musimy mieć na uwadze szereg istotnych parametrów. To właśnie dodatkowe komponenty oraz materiał użyty do produkcji odgrywa kluczową rolę podczas wybierania tego idealnego produktu.

Nasz sprzęt powinien przede wszystkim być wytrzymały, ale także niezawodny i lekki. Z tego względu wykorzystany materiał jest kluczowy podczas wyboru. Właściwy osprzęt, który oferuje precyzję podczas zmiany biegów czy ostrość hamowania, także odgrywa istotną rolę.

Zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o odpowiedni zakup roweru typu MTB, będzie wysoki komfort. Oczywiście opinie innych użytkowników okażą się niezwykle przydatne podczas wybierania tego właściwego roweru. Więcej informacji znajdziecie również w poniższym artykule:
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/56,105130,19917259,zakup-nowego-roweru-na-co-zwrocic-uwage.html.

Aluminium dobrym przyjacielem rowerów górskich

Rowery MTB powinny przede wszystkim oferować zwinność i w miarę niską wagę. To przekładać się będzie na łatwiejszy transport oraz o wiele przyjemniejsze prowadzenie. Dodatkowo niektórzy właściciele rowerów górskich będą wprowadzać rower do mieszkania, a rower cięższy o parę kilogramów może utrudnić tę kwestię.

MTB DAVOS 26

najlepszy rower górski męski 

Z tego względu warto wybrać rower z ramą oraz innymi komponentami wykonanymi z aluminium. Jest to tak samo trwałe, aczkolwiek lżejsze rozwiązanie niż stal. Co prawda aluminium jest dosyć sztywnym stopem metalu, o wiele sztywniejszym niż wyżej wspomniana stal. Jednakże, niższa waga pozwala producentom na zamontowanie dosyć ciężkich amortyzatorów, które poprawiają komfort.

KROSS LEVEL 3.0 M 29

dobry rower górski 

Osprzęt Shimano kluczowy

W rowerze oprócz komponentów takich jak rama, koła, opony trekkingowe czy widelec bardzo ważną rolę odgrywa tak zwany osprzęt. Jest to całe wyposażenie odpowiedzialne za poruszanie się i hamowanie. Mowa tutaj zatem o hamulcach, łańcuchu, manetkach, przerzutkach i tak zwanym wolnobiegu.

Doposażenie roweru w najwyższej jakości osprzęt gwarantuje nie tylko wysoką precyzję i skuteczność podczas jazdy, ale również bezpieczeństwo i pewność, że podczas najtrudniejszych przepraw nasz rower nas nie zawiedzie. Z tego względu zachęcamy szukać rowerów, które wyposażone zostały w osprzęt renomowanej firmy, na przykład japońskie Shimano.

Komfort podróżowania, a amortyzatory

Przejazdy górskie charakteryzują się przede wszystkim nierówną powierzchnią oraz sporym biciem. Warto zatem szukać takiego rozwiązania, które zagwarantuje nam jak najwyższy komfort. Naszą uwagę powinniśmy skupić na rodzaju zastosowanego siodełka.

Istotną kwestią jest również zastosowanie amortyzatorów. Ich przydatność zależy oczywiście od jakości. Co ciekawe, w przypadku tanich rowerów amortyzatory

MTB WHEELER 27

rowery opinie

 

zazwyczaj nie spełniają swojego elu i nie są tak dobre w tłumieniu nierówności. Wtedy lepiej zakupić rower bez dodatkowych elementów, które w większości przypominają atrapy, a dodają wagi urządzeniu.

Te najlepsze amortyzatory nie tylko skutecznie redukują wibracje, ale również pozwalają na zablokowanie amortyzatora i jego usztywnienie.

MTB MALTRACK 26

dobry rower górski

Dobry rower górski charakteryzuje się również pozytywnymi opiniami

Najlepszy rower górski to również taki, którego pozytywne komentarze powielają się na wielu niezrzeszonych stronach. Kiedy różne źródła wymieniają zalety danego sprzętu wielokrotnie, możemy wtedy liczyć na ich rzetelność oraz na ich prawdziwość.

Tutaj zachęcamy do szukania opinii pochodzących wyłącznie od zweryfikowanego użytkownika. Może to być poprzez załączenie zdjęcia komentowanego przedmiotu bądź zyskanie statusu zweryfikowanego kupującego.

Podsumowanie rankingu rowerów górskich 2023

Sprzęt, który znalazł się w zestawieniu, został szczegółowo sprawdzony i poddany testom mającym potwierdzić jakość urządzenia. Biorąc pod uwagę cenę, ilość dodatków oraz komfort jazdy, jednym z najciekawszych rozwiązań będzie ROWER GÓRSKI MTB MALTRACK 26”. Co prawda znajdziemy tutaj stalową ramę, co wpływa na wagę roweru, lecz w tej cenie ciężko będzie znaleźć lepszy wybór.

Jeśli jednak zwycięzca rankingu nie jest odpowiednim produktem dla nas, warto dowiedzieć się więcej o kluczowych parametrach, które pozwolą nam wybrać właściwy rower górski. Powyższy poradnik zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby właściwie przygotować się do zakupu roweru w 2023 roku.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower górski wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by julek

Same porządne sprzęty. Jeżdzę już troche po górach i mogę polecic w sumie każdy z wymienionych ;D

 by stiv88

Jak szukacie prawdziwego sztosa to kupujcie wheeler 27. Ultra lekki, ale za razem wytrzymały model.

 by OLO

Zawsze stawiałem na krossy, ale chyba zmienie decyzje i kupie mtb. Bardzo dobrze wypadają.

 by jura

Jeżdże po jurze na Mtb davos 26. Dobrze radzi sobie z nierownościami, konarami. Rower jest lekki, ma dobrą amortyzacje.

 by walaszek

Wszystie rowery z dodatkami shimano moge polecić. Konkrety, solidne wykonanie.