Drążki do podciągania to jedno z najlepszych urządzeń, które pomoże nam w rozwijaniu mięśni ramion, przedramion, pleców oraz barków. Jest to również bardzo podstawowa i w miarę tania inwestycja, a na dodatek zajmuje bardzo mało miejsca.

Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na korzystanie z niego czy to w siłowni, w salach fitness, czy nawet we własnym zaciszu domowym. Dobry drążek do podciągania powinien przede wszystkim oferować nam dużą nośność oraz wytrzymałość. Oczywiście musimy mieć również na uwadze rodzaj montażu oraz funkcje dodatkowe.

Aby pomóc wam zdecydować które urządzenie będzie najlepsze, przygotowaliśmy dla was ranking 2024. Na liście znalazło się pięć bardzo dobrych produktów, które spełniają wyżej opisane parametry. Dodatkowo pamiętaliśmy, aby mieć na uwadze opinie drążków do podciągania, ceny oraz rodzaj i długość gwarancji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DRĄŻEK DO DIPÓW

9.9

Drogi

DRĄŻEK MULTI CHWYT

9.8

Średnia

DRĄŻEK ZIDER PULL

9.7

Średnia

DRĄŻEK SmartGym

9.6

Średnia

DRĄŻEK ROZPOROWY Regulowany

9.5

Tani


 

Nasz wybór - DRĄŻEK+PORĘCZ STACJONARNY DO PODCIĄGANIA DIP 300kg

najlepszy drążek do podciągania opinie

Opisywany produkt to przede wszystkie wielofunkcyjne urządzenie do podciągania. Jest to konstrukcja stacjonarna, w której producent oprócz poręczy do podciągania zaoferował nam nieco niższą przedziałkę, co pozwala nam zadbać o inne partie mięśni.

Drążek wyposażony został w dodatkowe uchwyty, dzięki czemu możemy nawet wykonywać pompki. Oprócz tego, sama wysokość drążka jest regulowana aż o 90 centymetrów. 9-poziomowa regulacja pozwoli nam dostosować wysokość drążka do naszego wzrostu oraz naszych preferencji.
Co ważniejsze, cała konstrukcja charakteryzuje się bardzo mocnym i solidnym wykończeniem. Materiałem użytym do produkcji jest wysokogatunkowa stal, która oferuje nam wytrzymałość do 300 kg.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykończenie;
• Wiele możliwości regulacyjnych;
• Dodatkowe uchwyty do trenowania innych ćwiczeń;
• Dożywotnia gwarancja.
Q

Wady

• Bardzo drogi;
• Zajmuje dużo miejsca.

Inną zaletą są podwójne wzmocnienia. Poprawiają one stabilność, a dzięki dodatkowym poręczom i uchwytom będziemy mogli wykonywać bez żadnych problemów nie tylko podciągania podchwytem czy nachwytem, ale również robić pompki czy dipy.

Jeżeli chodzi o gwarancję, to otrzymujemy tutaj coś niespotykanego – producent oferuje nam dożywotnią gwarancję na produkt. Takie zapewnienie tylko potwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z najciekawszym produktem dostępnym w roku 2024 na rynku.

Oczywiście wszystkie te zalety kosztują i to sporo. Tego typu drążek stacjonarny z dodatkowymi funkcjami jest niewyobrażalnie drogą inwestycją, przez co niewiele osób zdecyduje się na taki zakup.

Alternatywą dla zwycięzcy będzie DRĄŻEK DO PODCIĄGANIA ĆWICZEŃ MULTI-CHWYT na worek

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

W przeciwieństwie do stacjonarnego drążka opisanego powyżej, drążek ścienny nie zajmuje tak dużo miejsca. Oferuje również szereg różnych chwytów, dzięki czemu możliwe jest ćwiczenie na bardzo zróżnicowanym rozstawie oraz układzie rąk.

Produkt przede wszystkim oferuje nam bardzo dobrą jakość wykonania. Producentem jest polska firma K-Sport, która od wielu lat zajmuje się produkcją sprzętu sportowego oraz gadżetów treningowych. Jeżeli chodzi o sam materiał, to podobnie jak w przypadku stacjonarnego drążka – zwycięzcy, wykorzystano tutaj wysokogatunkową stal polską.

Z dodatkowych zalet warto przede wszystkim wymienić antypoślizgowe, gumowe uchwyty. Sama odległość od ściany wynosi 70 centymetrów, a więc ryzyko obijania nóg o ścianę zminimalizowano do minimum.

R

Zalety

• Duże maksymalne obciążenie;
• Bardzo wytrzymała i solidna produkcja;
• 5 różnych chwytów z antypoślizgowym, gumowym okryciem;
• Dodatkowy uchwyt.
Q

Wady

• Nieco bardziej wymagający montaż;
• Zajmuje sporo miejsca przy ścianie.

Inną ciekawą zaletą jest wyposażenie drążka w specjalny uchwyt, na którym możemy zamontować worek lub gruszkę treningową, a nawet wykorzystać to do montażu gum gimnastycznych czy taśm TRX.

Nośność urządzenia to kolejna już zaleta. Aż 350 kilogramów maksymalnego obciążenia sprawia, że produkt jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów na rynku. Oczywiście należy pamiętać, że jak przystało na drążek ścienny, montaż będzie nieco bardziej wymagająca niż w przypadku drążka stacjonarnego czy rozporowego.

Jestem innym ciekawym wyborem będzie DRĄŻEK DO ĆWICZEŃ PODCIĄGANIA ZIDER PULL UP NEW

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to kolejny drążek ścienny w naszym zestawieniu. Co prawda jest on nieco droższy, lecz oferuje nam jeszcze większą wytrzymałość oraz dożywotnią gwarancję. Dodatkowo szwajcarska firma oferuje nam certyfikat bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie hologramem!

Uchwyt oferuje nam 6 uchwytów, dzięki czemu możemy trenować na różnym rozstawie rąk oraz przy użyciu innej techniki. Dodatkowo warto zauważyć, że produkt, podobnie jak poprzednik, wyposażony został w uchwyt pozwalający na mocowanie worka treningowego czy gumy lub taśmy treningowej.

Na uwagę zasługują także antypoślizgowe rączki poprawiające komfort ćwiczeń oraz fakt, że cała konstrukcja jest wykonana z bardzo dobrej jakości i grubej blachy konstrukcyjnej. Producent jest tak pewny swojego produktu, że oferuje nam dożywotnią gwarancję.

Pamiętajmy jednak, ze jest to nieco droższy produkt, a więc osoby, które zainteresowane są budżetowymi i prostymi rozwiązaniami mogą być nie do końca zainteresowane.

R

Zalety

• Bardzo mocna konstrukcja;
• Wytrzymałość do aż 360 kg;
• Wiele uchwytów;
• Antypoślizgowe, miękkie rączki.
Q

Wady

• Do montażu na ścianie;
• Wysoka cena.

Inny produkt warty polecenia to także drążek stacjonarny do podciągania DIP SmartGym

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jak w przypadku innych drążków stacjonarnych, tak i ten oferuje nam dużą stabilność oraz bardzo przystępny sposób montażu. Wolnostojące urządzenie ma jednak swoją wadę – zajmuje sporo miejsca.

Opisywany drążek to model SG-13 i gwarantuje nam dużą funkcjonalność zagwarantowaną przez specjalnie dobranie stopnie regulacji wysokości. Dzięki nim, upewnimy się, że podciągamy się w najdogodniejszej pozycji.

Urządzenie wykonane zostało ze stali i oferuje nam solidną wytrzymałość. Pamiętajmy jednak, że maksymalna nośność to „tylko” 150 kilogramów. Jest to oczywiście dosyć spora liczba, jednak pozostałe drążki gwarantują nawet dwukrotnie większą wytrzymałość. Przekłada się to na długoterminową solidność urządzenia.

Za stabilność odpowiadają stopki. Wykonane zostały z tworzywa. Dzięki temu ograniczają powstawanie rys na podłodze. Dodatkowo na dole dodano dwa uchwyty do pompek. Drążek nie oferuje nam jednak możliwości wykonywania dipów. Ponadto, nie jest on wystarczająco stabilny do robienia muscle upów.

R

Zalety

• Duże możliwości regulacyjne;
• Dodatkowe uchwyty do robienia pompek;
• Nie wymaga żadnego montażu – drążek wolnostojący;
• Stopki z tworzywa nie rysują podłogi.
Q

Wady

• Mała wytrzymałość urządzenia;
• Brak uchwytów do robienia dipów.

Dobry DRĄŻEK ROZPOROWY Regulowany do podciągania STALOWY to przy okazji budżetowa oferta

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo ciekawym wyborem dla osób, które szukają budżetowego rozwiązania, jest zakup tak zwanego drążka rozporowego. Spośród wszystkich dostępnych urządzeń, rozporowy drążek regulowany od firmy HS gwarantuje nam bardzo dużą wytrzymałość jak na tego typu urządzenie, prosty sposób montażu oraz niemalże brak zajmowanego miejsca.

Jest to bardzo dobry drążek rozporowy, gdyż niemalże na całej powierzchni drążka znajduje się bardzo miękkie, trójwarstwowe obicie. Wykonane zostało z pianki, dzięki czemu nie tylko poprawiamy sobie chwyt, ale również dbamy o komfort podciągania. Wykonanie trójwarstwowe jest natomiast bardzo wytrzymałe i nie ulegnie zniszczeniu nawet po kilku latach użytkowania urządzenia.

Drążek oferuje nam dużą konfigurację długości, a więc bez najmniejszych problemów będziemy mogli dopasować urządzenie do każdej futryny. Niska cena oraz dwuletnia gwarancja to pewność dobrego zakupu. Bardzo dobre opinie drążka rozporowego oraz wszechstronność sprawiają, że to idealny wybór dla niewymagających użytkowników.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo duża wytrzymałość;
• Wygodny, komfortowy chwyt;
• Uniwersalna długość;
• Prawie w ogóle nie zajmuje miejsca.
Q

Wady

• Brak różnorodnych chwytów;
• Nie nadaje się dla bardzo ciężkich osób.

Jaki drążek do podciągania? Poradnik zakupowy dla każdego!

Wybranie odpowiedniego drążka zależy przede wszystkim od naszych wymagań. Oczywiste jest, że jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z podciąganiem, a w naszym mieszkaniu nie ma za dużo miejsca, to podstawowy i budżetowy drążek rozporowy wystarczy. W przypadku jednak każdego urządzenia tego typu trzeba zwracać na szereg istotnych kwestii.

Najważniejszym atrybutem w przypadku każdego rodzaju drążka jest wytrzymałość. Oprócz tego, istotna wydaje się także funkcjonalność. Gwarancja czy opinie drążków do podciągania podkreślą także przydatność urządzenia oraz solidność wykonania. Po więcej informacji zapraszamy również tutaj: https://www.jestemfit.pl/artykuly/porady/drazek-do-podciagania-jaki-wybrac-do-domowej-silowni.

Dobry drążek do podciągania oferuje wytrzymałość

Duża wytrzymałość przekłada się przede wszystkim na solidność wykonania drążka. Oczywiście oprócz materiałów, ważne jest również samo wykonanie i sposób spawania. Najczęściej do produkcji drążków wykorzystuje się stal. Upewnijmy się, że jest ona wysokogatunkowa, dzięki czemu drążek posłuży nam lata.

Producenci deklarują często bardzo duże maksymalne wytrzymałości. Sięgają one 300 kilogramów, a nawet więcej. Warto wiedzieć, czy taka wytrzymałość dotyczy także dynamicznego podciągania, jak na przykład w przypadku muscle upów.

DRĄŻEK ZIDER PULL UP

drążek do podciągania ranking

STACJONARNY DO PODCIĄGANIA DIP 300kg

najlepszy drążek do podciągania opinie

Gwarancja jest równie ważna!

Jeżeli znajdziemy urządzenie o dużej nośności i długoletniej gwarancji, to te dwie kwestie mówią wiele o wykonaniu danego urządzenia. W ten sposób sam producent deklaruje nam, że wybrany przez nas produkt będzie długoletnim rozwiązaniem. Gwarancja powinna wynosić minimum dwa lata, lecz niektórzy producenci są w stanie zaoferować nam nawet dożywotnią gwarancję!

Funkcjonalny drążek pozwoli nam ćwiczyć różne partie mięśni

Wielofunkcyjne drążki – czy to stacjonarne czy do montażu ściennego – bardzo często oferują nam uchwyty rozstawione na różnych pozycjach oraz pod innym kątem. Dzięki temu możliwe jest ćwiczenie innych partii mięśni, co przekłada się oczywiście na kompleksowe ćwiczenia treningowe.

Bardzo często spotykamy się zatem z uchwytami do robienia pompek lub dipów. Na funkcjonalność wpływa także możliwość regulacji wysokości drążka. Istnieje wiele innych opcji dodatkowych, jak na przykład specjalny uchwyt na worek treningowy czy okrycie rączek pianką bądź innym antypoślizgowym i komfortowym materiałem.

DRĄŻEK DO PODCIĄGANIA ĆWICZEŃ MULTI-CHWYT

dobry drążek do podciągania

DRĄŻEK ROZPOROWY Regulowany do podciągania STALOWY

tani drążek do podciągania rozporowy

Drążek do podciągania opinie

Podczas przeglądania opinii o drążkach rozporowych, stacjonarnych czy naściennych, bardzo ważne jest przeglądanie ocen pochodzących od zweryfikowanego źródła. Niektóre strony dają certyfikat zakupu dla każdej osoby, która zakupiła produkt z ich strony. Innym rozwiązaniem jest zwracanie uwagi tylko i wyłącznie na komentarze z załączonym obrazkiem zakupionego przedmiotu.

Pamiętajmy, że im więcej opinii, tym mamy większe szanse na poznanie wad i zalet konkretnego produktu. Każde urządzenie powinniśmy sprawdzać na podstawie komentarzy. Nawet opinie drążków rozporowych mogą pomóc nam wybrać lepsze budżetowe rozwiązanie.

Podsumowanie rankingu dobrych drążków do podciągania

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje DRĄŻEK+PORĘCZ STACJONARNY DO PODCIĄGANIA DIP 300kg. Jako drążek stacjonarny wymaga od nas trochę więcej miejsca. Na uwagę zasługuje jednak duża funkcjonalność, ponadprzeciętna wytrzymałość i gwarancja dożywotni. Te aspekty sprawiają, że to jeden z najciekawszych dostępnych drążków na rynku w 2024 roku.

Jeżeli jednak zastanawiacie się nad własnym wyborem i nie chcecie decydować się na jeden z przedstawionych produktów, zachęcamy do przeczytania sekcji poradnikowej! Znajdziecie tam informacje dotyczące najważniejszych parametrów, jakie drążek powinien spełniać, aby był w pełni funkcjonalny oraz solidny. W ten sposób będziecie mogli świadomie wybrać najlepszy drążek do podciągania.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki drążek do podciągania
Average rating:  
 5 reviews
 by Blaze

Zastanawiam się nad stworzeniem małej siłowni i na pewno muszę kupić do niej drążek. Tylko jaki wybrać na co zwrócić uwagę? Tego dowiedziałam się właśnie po przeczytaniu tego rankingu.  Nawet nie wiedziałam, że jest tyle ważnych szczegółów o których warto pamiętać

 by Wojtek

Wiedzieliście, że istnieje taki ranking? Bo ja nie wiedziałem i trafiłem na niego zupełnie przypadkowo. Musze powiedzieć, że bardzo mi się on przydał bo jednak dobrze jest poznać opinie innych którzy już zakupili dany sprzęt

 by wczorajsza

Drążki do podciągania stały się bardziej popularne dlatego też coraz więcej jest ich dostępnych w necie. Dlatego też zastanawiam się jak wybrać najlepszy drążek. I tak dowiedziałam się o istnieniu takich rankingach dzięki których można uzyskać wiele bardzo przydatnych informacji

 by cicha

Najlepszym sposobem na wyćwiczenie mięśni rąk jest podciąganie się na drążku. Tylko jaki drążek najlepszy jest? Tego to nie wiem dlatego też jak znalazłam ten ranking to przekonałam się jaki drążek zakupić aby były efekty z jego ćwiczeń

 by kilka

Wiedzieliście, że dzięki takiemu drążkowi można super wyrzeźbić mięśnie ramion? Bo ja nie dlatego też chcę taki drążek sobie kupić. Przy okazji przeczytałam super ranking odnośnie wyboru takiego drążka. Fanie, że takie rankingi powstają i to na różne tematy