Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek kupić wadliwy lub nieprzydatny sprzęt do ćwiczeń? Chcesz zrzucić wagę, ale nie wiesz który element będzie najbardziej efektywny podczas domowych ćwiczeń?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HMS WA03

9.9

Średnia


 

4fizjo WA04

9.8

Drogie


 

Pretorians AB007

9.6

Tania

Springos FA0035

9.4

Tania


 

Problem wyboru odpowiednich przyrządów do treningu fitness można rozwiązać za pomocą uniwersalnego kółka do ćwiczeń, które pozwala wyszczuplić sylwetkę. Daja podobny efekt jak profesjonalne rolki damskie. AB wheel jest niepozornym elementem. Produkt marki HMS można w dowolnym momencie rozkręcić. Od teraz ćwiczenia staną się dużo przyjemniejsze, a efekty pojawią się dużo szybciej, niż w przypadku ćwiczeń bez sprzętu. Poręczne kółko można zabrać ze sobą w podróż, gdyż nie zajmuje wiele miejsca w bagażu.

AB Wheel - kółko do ćwiczeń brzucha wspomagające odchudzanie

kółko do ćwiczeń brzucha opinie

AB wheel marki HMS został wykonany z dobrej jakości podzespołów, które umożliwią komfortowe ćwiczenia w domu. Jakościowe tworzywo sztuczne w połączeniu z gumą sprawia, że podwójne koła prowadzące są stabilne. Antypoślizgowe zakończenia gwarantują, że ćwiczenia można wykonywać na dowolnym podłożu, bez obawy o potknięcie się albo wypadek, a także profesjonalnej maty do ćwiczeń. Antypoślizgowy materiał został wykorzystany również w uchwytach rączek. Podczas wykonywania ćwiczeń ręce się pocą, co zmniejsza przyczepność dłoni do urządzenia. Jednakże odpowiednio wyprofilowane rączki dodatkowo zakończone odpowiednim materiałem zapewniają komfort.

R

Zalety

 • stabilny uchwyt umożliwiający komfortowe ćwiczenia niezależnie od podłoża i pory dnia,
 • podwójne kółka czynią ćwiczenia efektywniejszymi,
 • możliwość rozłożenia na części.
Q

Wady

 • średnica kółek większa od konkurencji, przez co sprzęt zajmuje więcej miejsca.

Precyzja i nowoczesny design – Kółko do ćwiczeń brzucha 4Fizjo

kółko do ćwiczeń brzucha opinie

Kółko do ćwiczeń brzucha 4Fizjo wyróżnia się pojedynczym kółkiem, najgrubszym z przedstawionych produktów. Do wykonania urządzenia użyto gumy, PP oraz stali. Odróżnia się również stalowym prętem, który został otoczony piankowymi rączkami, pokrytymi dodatkową strukturą nie wchłaniającą wilgoci. Dzięki dodatkowemu elementowi wspomagającemu, kręgosłup pozostaje w stabilnej pozycji podczas całego okresu treningowego.

R

Zalety

 • dodatkowy pręt wspomagający ćwiczenia,
 • zabezpieczenie przed wchłanianiem wilgoci pozwala zachować przedmiot w higienicznych warunkach.
Q

Wady

 • zastosowano wyłącznie jedno kółko, dwa elementy byłyby bardziej efektywne.

Podstawowy produkt dla początkujących – kółko do ćwiczeń na boczki Pretorians

ab wheel

Kółko do ćwiczeń na boczki Pretorians to doskonały wybór dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z bardziej zaawansowanymi ćwiczeniami fitness. Jeżeli dotychczas wykonywane były ćwiczenia wyłącznie bez sprzętu, wzbogacenie codziennego treningu o kółko umożliwi szybki postęp w rozwijaniu mięśni.

R

Zalety

 • model wykonany z myślą o początkujących osobach, które chcą popracować nad techniką wykonywanych ćwiczeń,
 • ergonomiczne uchwyty w powierzchnią dostosowaną do kształtu dłoni.
Q

Wady

 • materiał mniej trwały od propozycji konkurencji, kółko nie posiada dodatkowej powłoki.

Odporny na duży nacisk ciała – AB wheel Springos FA0035

kółka do ćwiczeń

AB wheel Springos FA0035 to produkt, który powstał z myślą o podręcznym akcesorium, które można łatwo przetransportować. Atrakcyjny design sprawia, ze przedmiot pełni również funkcję dekoracyjną na domowej siłowni. Jednakże rozmiary powodują, że to przedmiot dedykowany raczej kobietom, które mają drobniejsze dłonie niż mężczyźni.

R

Zalety

 • atrakcyjna cena, dużo niższa od konkurencyjnych ofert,
 • podwójne kółka zabezpieczone dodatkową warstwą tworzywa.
Q

Wady

 • zbyt małe wymiary dla mężczyzn, rekomendowany raczej kobietom.

Jak wybrać odpowiednie kółko do ćwiczeń?

Na rynku znajduje się wiele propozycji kółek do ćwiczeń, które przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Jednakże czym należy kierować się podczas dokonywania zakupu przyrządu? Który będzie najlepszy do treningów domowych?

Dlaczego warto wybrać ab wheels?

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha to niepozorny sprzęt niewielkich rozmiarów, jednakże ćwiczenia wykonywane z nim pozwolą w szybkim czasie uzyskać smukłą sylwetkę. Prawie wszystkie ćwiczenia przy użyciu kółka angażują dolne i górne partie ciała, przez co jeden przyrząd oddziałuje na całe ciało. Standardowy trening obejmuje aktywność:

 • Mięśni stabilizujących kręgosłup,
 • Mięśni grzbietu,
 • Bicepsów,
 • Tricepsów,
 • Mięśni ramion i klatki piersiowej,
 • Mięśni skośnych i prostych brzucha.

Najpopularniejsze ćwiczenie przy użyciu ab wheels przypomina słynną deskę, która jest wzbogacona o ruchy ramion. Napięcie mięśni brzucha i budowanie mięśni ramion rzeźbi klatkę piersiową. Po pewnym okresie regularnego ćwiczenia, coraz łatwiej jest wykonywać każdą serię poprawnie.

Ilość kółek i rodzaj uchwytu

Wielu producentów oferuje ab wheels na jednym kółku. Dużo wygodniejszą i poręczniejszą opcją jest urządzenie z dwoma kółkami, które rozmieszczone są odpowiednio, przez co łatwiej zachować równowagę podczas ćwiczeń. Niebagatelne znaczenie ma również  odpowiedni uchwyt o ergonomicznym kształcie. Wpływa on nie tylko na efektywność, ale również komfort treningu. W przeciwnym razie można narazić się na bolesną kontuzję. Dwa kółka pokryte antypoślizgową nawierzchnią zminimalizują niebezpieczeństwo poślizgnięcia się. Obręcze również zamortyzują ćwiczenie, dzięki czemu kręgosłup jest odpowiednio zabezpieczony.

Kółka do ćwiczeń posiadają zazwyczaj standardowe wymiary, będą więc idealne dla kobiet. Problem może występować w przypadku mężczyzn, gdyż niektórzy producenci oferują mniejsze kółka, które są niekomfortowe dla ćwiczących panów. Dlatego tak ważne staje się odpowiednie sprawdzenie wymiarów urządzenia przed zakupem.

Kółko do ćwiczeń brzucha efekty

Należy zaznaczyć, że ćwiczenia z ab wheel powinny być przede wszystkim regularne. Tylko systematyczność pozwoli uzyskać zadowalające efekty. Terminowe wykonywanie ćwiczeń można egzekwować za pomocą specjalnej aplikacji, bądź własnych notatek w kalendarzu. Samodyscyplina jest potrzebna, aby ćwiczenia modelujące sylwetkę rzeczywiście przynosiły zadowalające efekty. Treningi z kółkiem dużo łatwiej rozpocząć osobom, które mają już doświadczenie w sporcie, gdyż dla początkujących uzyskanie balansu podczas ćwiczeń na kółku może być trudne. Jednakże nie warto się zrażać, gdyż wypracowanie rutyny umożliwi zobaczenie pierwszych efektów ćwiczeń, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie napięcia brzucha.

Najszybsze efekty – jak uzyskać?

Można szybko zauważyć efekty, wykonując nawet najmniej skomplikowane ćwiczenia. Duże znaczenie jednak odgrywa napięcie mięśni, warto więc najpierw poćwiczyć napinanie ich bez urządzenia. Jednym z najprostszych ćwiczeń jest ab roller na kolanach. Należy kleknąć na macie, zwracając uwagę, aby palce stóp przylegały do podłoża. Następnie chwycić oburącz urządzenie i wykonywać posuwiste ruchy do przodu i do tyłu. Istotny jest przede wszystkim oddech, który powinien być jednostajny. Nie można zaokrąglać pleców, powinny być cały czas proste. Spięcie brzucha warunkuje zachowanie równowagi. Ilość powtórzeń należy stopniować, ważne, aby wykonywać je regularnie.

Gdy powyższe ćwiczenie przestanie sprawiać jakiekolwiek trudności, warto rozpocząć wykonywanie bardziej zaawansowanej wersji, która polega na oderwaniu kolan od podłogi. Na początku należy przyjąć pozycję jak do klasycznej deski, po czym wykonywać ruchy w przód i w tył. To propozycja przeznaczona zdecydowanie dla zaawansowanych miłośników fitnessu, gdyż utrzymanie równowagi opierając się wyłącznie na palcach jest trudnym zadaniem i wymaga zaangażowania kilku partii mięśni.

Jak widać, ćwiczenia przy użyciu akcesorium bywają problematyczne dla początkujących. Aby produkt wytrzymał napór całego ciała podczas wykonywania ćwiczeń, musi być wykonany z wysokiej jakości podzespołów. Najlepszy będzie roller z tworzywa sztucznego, które zamortyzuje ciało podczas ćwiczeń i umożliwi przyjemne treningi w domowym zaciszu. Wykorzystanie twardszych i mniej elastycznych materiałów może być niekomfortowe i generować bóle mięśni po intensywnym treningu, dlatego warto zwracać uwagę na to z jakiego materiału wykonano ab wheel.

Tanie i skuteczne

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha pozwala, przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, uzyskać zadowalające postępy. Dotyczy to nie tylko kondycji, ale przede wszystkim wymodelowania sylwetki.

Rekomendujemy również zapoznanie się z materiałem z serwisu YouTube. Autor nagrania udziela wskazówek odnośnie efektywnych ćwiczeń, które można wykonywać za pomocą akcesorium. Dzięki zaprezentowanym powtórzeniom można w łatwy sposób wzmocnić mięśnie brzucha. Należy jednak pamietać, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim systematyczność w ćwiczeniach fitness. A po ćwiczeniach polecamy dobry roller do masażu.

Dlaczego warto wybrać kółko do ćwiczeń HMS?

Na podstawie powyższych najważniejszych cech odnoszących się do kółka do ćwiczeń, produkt AB wheel marki HMS jest najlepszym wyborem na rynku. Kółko do ćwiczeń na boczki posiada dwa elementy zabezpieczające, wykonane z tworzywa sztucznego, które warunkują bezpieczne wykonywanie nawet zaawansowanych ćwiczeń. Ponadto całość została zabezpieczona przez ergonomiczny uchwyt oraz powłokę antypoślizgową. Dzięki temu trening można wykonywać w każdych warunkach, niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych. Jest to produkt w atrakcyjnej ofercie, posiadający najlepszy stosunek ceny do jakości.

Kółko do ćwiczeń – sposób na szybkie spalenie tłuszczu

Podsumowując, kółko do ćwiczeń na brzuch jest niezbędnym akcesorium dla osób marzących o smukłej sylwetce. Niepozorny przyrząd w atrakcyjnej cenie przyczynia się do rzeźbienia mięśni, ucząc jednocześnie zachowania równowagi. Jakościowe kółko powinno być wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Musi również być zabezpieczone podkładkami antypoślizgowymi, aby trening był bezpieczny i komfortowy dla amatorów fitnessu. Ważne, aby jego rączki były ergonomiczne i dopasowane do budowy dłoni kobiety, bądź mężczyzny. Lepszym wyborem jest akcesorium z dwoma kółkami, gdyż zapewnia większą stabilność ciała.

Produkt oferowany przez firmy zajmujące się produkcją sprzętu fitness musi być odporny na napór. Wykonując ćwiczenia, masa ciała spoczywa na plastikowej konstrukcji, która powinna zostać zabezpieczona dodatkowym prętem. Rekomenduje się wybór nieco droższego kółka, które jednak posłuży przez długi okres czasu. Należy pamiętać, że kompletując sprzęt do ćwiczeń trzeba zadbać o własny komfort i bezpieczeństwo, dlatego zawsze należy wykonać kilka powtórzeń ćwiczeń, przed ostatecznym zakupem.

Jeżeli ciągle masz wątpliwości odnośnie wyboru najlepszego kółka do ćwiczeń, zajrzyj na stronę ABC Zdrowie, gdzie eksperci wyjaśniają krok po kroku, które akcesorium będzie najefektywniejsze podczas treningu w domowym zaciszu.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kółko do ćwiczeń brzucha wybrać
Average rating:  
 0 reviews