Poruszanie się po mieście naszych dzieci czy też nas samych to w dzisiejszych czasach nie lada problem. Standardowo do wyboru mamy komunikację miejską lub też samochody. Jednakże, komunikacja miejska w przeważającej liczbie przypadków kosztuje i jest dodatkowo wolna, a do poruszania się autem potrzebne jest prawo jazdy. A przecież auto też na wodę nie jeździ – przynajmniej na razie. Dlatego bardzo ciekawą alternatywą dla młodzieży i dorosłych okazać się może hulajnoga.

Te zapomniane niegdyś jednoślady wróciły do łask i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego coraz częściej wybór hulajnogi dla 11 latka czy też dla starszych pociech to standardowy wybór. A bardzo często to też świetna alternatywa w celu szybszego poruszania się z punktu A do punktu B. Jak jednak powinniśmy podejść do tematu kupna hulajnogi dla 10 latka? Co będzie odgrywało najważniejszą rolę? Kwestii spornych i czynników wpływających na atrakcyjność danego jednośladu jest sporo, tak więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto sprawdzić ranking hulajnóg dla 10 latka 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HULAJNOGA RUNKIE

9.9

Droga

HULAJNOGA URBAN SCOOTER

9.8

Tania

HULAJNOGA FOXTER

9.7

Średnia

HULAJNOGA FOXTER AMORTYZATOR

9.6

Średnia

Lista zawiera cztery bardzo ciekawe propozycje. Są to zarówno hulajnogi dla 10 latków jak i dla młodzieży czy też dla dorosłych. Nasi eksperci mieli na względzie komfort poruszania się danym jednośladem, wytrzymałość ofert, a także funkcjonalność czy też możliwości regulacyjne. Nie bez znaczenia była też cena i opinie użytkujących.

HULAJNOGA RUNKIE - DUŻE POMPOWANE KOŁA 2 x 40cm

hulajnoga dla 11 latka opinie

Produkt przygotowany przez markę HyperMotion to jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy, pojazd jednośladowy przygotowany w tym zestawieniu. Wszystko to dzięki wykorzystaniu bardzo dużych, pompowanych kół o średnicy 40 cm czy też 16 cali. Ta nowoczesna hulajnoga z pompowanymi kołami wyróżnia się na tle konkurencji świetnym designem, a także bardzo dobrą trwałością. W przeciwieństwie do konkurencji, jest to produkt z mocnym hamulcem typu V-brake.

Recenzowana hulajnoga to przede wszystkim produkt dla młodzieży, ale jeśli waga użytkownika nie jest zbyt duża, to model poradzi sobie bez najmniejszych powodów także z dorosłymi. Wysokość kierownicy wynosząca nawet i do 100 cm sprawia, że produkt dostosowany jest do wymagań nieco starszych dzieci, ale też i młodzieży.

Produkt wyposażono w dwa hamulce V-Brake, czyli tak zwane hamulce szczękowe. Niejedna osoba zna ten typ hamulców z rowerów. Skoro więc tego typu rozwiązanie jest w stanie skutecznie zatrzymać rowery osiągające prędkości nawet i 30-40 km/h, to z łatwością poradzą sobie nawet i z tą bardzo szybką hulajnogą dla dzieci 10 lat. Rzecz jasna na wysoką prędkość największy wpływ mają duże koła. Dodatkowo są one pompowane, dzięki czemu komfort poruszania się po “miejskiej dżungli” jest na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku kółek poliuretanowych.

R

Zalety

• Bardzo wysoki komfort poruszania się;
• Możliwość osiągania wysokich prędkości;
• Duże koła pompowane;
• Nietuzinkowy design.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Brak możliwości złożenia hulajnogi.

HULAJNOGA URBAN SCOOTER 2 AMORTYZATORY 120KG DUŻA

hulajnoga dla 11 latka ranking

Propozycja Urban Scooter to bardzo ciekawie zaprojektowany sprzęt. Jego cena jest mniejsza – podobnie jak i koła. Średnica dwukrotnie mniejsza niż w przypadku poprzednika, bo 200 mm, sprawia, że prędkości maksymalne nie będą już tak wysokie. Aczkolwiek pozytywnie wpływa to na możliwości sterownicze sprzętu. Ta dwukołowa hulajnoga charakteryzuje się też jeszcze jedną rzeczą – pełną amortyzacją.

Produkt dostępny jest jako hulajnoga czarna bądź też biała z czarnymi elementami. Urban Scooter gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie i nadzwyczaj trwałą konstrukcję. Potwierdza to, między innymi, bardzo wysoka nośność. Sprzęt może wytrzymać obciążenie do 120 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem w tym zakresie cenowym. Warto też zauważyć, że produkt charakteryzuje się regulacją kierownicy. Ta umożliwia ustawienie pozycji na poziomie 90, 98 bądź 104 cm. Sprawia to, że produkt jest dostosowany do wysokiej młodzieży.

Bardzo ważnym atrybutem tej oferty jest zastosowanie amortyzacji. Jest ona pełna, a więc systemy odpowiadające za tłumienie nierówności umieszczone zostały z przodu i z tyłu. Przedni amortyzator jest pionowy i znajduje się nad kołem. Drugi natomiast umiejscowiono pod deckiem – podestem. Produkt znacznie różni się od zwycięzcy rankingu pod względem wyglądu. Jest to jednak świetna oferta dla osób, którym nie przeszkadza nieco niższa prędkość maksymalna.

R

Zalety

• Duże maksymalne obciążenie;
• Pełna amortyzacja gwarantująca ponadprzeciętny komfort;
• Duża wysokość ustawienia kierownicy;
• Możliwość złożenia hulajnogi w celu łatwiejszego transportu.
Q

Wady

• Mocno ograniczone możliwości regulacyjne;
• Niższa niż u konkurencji prędkość maksymalna.

HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA KOŁA 200MM + PASEK

hulajnoga dla 10 latka ranking

Propozycja ta charakteryzuje się przede wszystkim minimalistycznym designem, a także dosyć niską wagą. Co więcej, produkt spełnia podstawowe wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości, a także oferuje nam bardziej rozbudowaną regulację. To wszystko, w połączeniu ze standardowymi jak na tę cenę kółkami o średnicy 200 mm, daje nam bardzo ciekawą propozycję. A nie możemy też zapomnieć, że model dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych. To natomiast pokazuje, że jest to także i hulajnoga dla dziewczynki 10 lat.

Produkt możemy wybrać w kolorze czerwonym, czarnym bądź niebieskim. Producenci postanowili wykorzystać wyższej klasy stop aluminium, dzięki czemu zarówno rama jak i kierownica są wytrzymałe. Ważniejsza jest jednak waga – niecałe 4 kg to znacznie mniej niż to, co ma do zaoferowania konkurencja. Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to jest ona dodatkowo składana. Ma to znaczenie w przypadku częstego przenoszenia hulajnogi czy też przewożenia jej z miejsca na miejsce. Ułatwia to też jej późniejsze przechowywanie.

Produkt gwarantuje nam regulację kierownicy w pięciu poziomach – od 80 do 93 centymetrów. Nie jest to więc opcja przeznaczona dla najstarszych i największych dzieciaków. Jednakże, większe możliwości regulacyjne sprawiają, że znacznie łatwiej dopasować ten jednoślad do wzrostu naszego dziecka. Standardowo jak na te widełki cenowe maksymalne obciążenie tej hulajnogi dla dziewczynki 10 lat czy też dla chłopca wynosi 100 kg.

R

Zalety

• Niska waga;
• Wiele wariantów kolorystycznych do wyboru;
• Spore możliwości regulacyjne wysokości kierownicy;
• Możliwość złożenia hulajnogi.
Q

Wady

• Dosyć niski maksymalny poziom ustawienia kierownicy;
• Brak amortyzacji bądź pompowanych kół zwiększających komfort poruszania się.

HULAJNOGA SKŁADANA Z HAMULCEM AMORTYZATOREM FOXTER

hulajnoga dla 10 latka ranking

Kolejna w rankingu 2024 ciekawa oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla chłopców, ale nie tylko. Produkt oferuje nam pełną amortyzację i parę innych ciekawych rozwiązań. A to wszystko mając też na względzie nieprzesadzoną cenę i wysoki poziom bezpieczeństwa czy też komfortu, co gwarantuje zastosowana technologia w jednośladzie.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od konstrukcji. Ta jest w większości aluminiowa. Pozytywnie wpływa to na wagę. Należy natomiast pamiętać, że nie jest ona tak niska jak u konkurencji. A stało się tak z bardzo prostego powodu, mianowicie pełna amortyzacja zastosowana w jednośladzie zwiększyła wagę o dosyć dużo, bo do 6,5 kg. Jednakże, wysokiej klasy komponenty z pewnością pozytywnie wpływają na komfort jazdy.

Skoro jesteśmy przy amortyzacji, to warto zaznaczyć, że jest to tak zwana technologia ShockResist. Co więcej, hulajnoga wyposażona została w hamulce tarczowe, co znacznie poprawia skuteczność hamowania. Ma to szczególnie duże znaczenie podczas mniej atrakcyjnych warunków pogodowych i podczas jazdy po bardziej uterenowionej nawierzchni.

R

Zalety

• Wysokiej jakości komponenty – łożyska w kołach klasy ABEC-9;
• Amortyzacja ShockResist;
• Bardzo duży zakres regulacji kierownicy – od 88 do 102 cm;
• Bardzo skuteczne hamulce tarczowe;
• Trwała konstrukcja – w pełni aluminiowa.
Q

Wady

• Dosyć duża waga – 6,5 kg;
• Ponadprzeciętna cena.

Dalej nie wiesz która opcja będzie najwłaściwsza? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki!

Choć przedstawione w zestawieniu produkty charakteryzują się bardzo ciekawymi parametrami, a ich dane techniczne wskazują na ich atrakcyjność i świetne wykonanie, to nie oznacza to łatwej decyzji. Z pewnością ułatwi to zadanie niejednemu użytkowni. Nie należy jednak myśleć, że tylko te cztery produkty spośród setek, jak nie tysięcy, dostępnych hulajnóg dla 10-11 latka będzie wystarczająco dobrą ofertą. Ciekawych produktów jest o wiele więcej. Dlatego jeśli nie przypadł nam do gustu żaden z powyższych, to nic nie jest jeszcze stracone.

Możemy przecież wykorzystać zebrane informacje w poradniku zakupowym i znaleźć produkt idealny. A przynajmniej idealny dla nas, bo spełniające wszelkie nasze oczekiwania i wymagania, jakie przed jednośladem postawimy. To, co jednak powinno przykuć naszą uwagę w każdym przypadku, to na pewno nośność urządzenia i komfort podróżowania. Dalej, warto przyjrzeć się funkcjonalności.

Kwestie związane z bezpieczeństwem są nieodzowną częścią poszukiwania idealnej hulajnogi – zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Nie wolno też zapominać nam o regulacji, bo przecież bardzo dobra hulajnoga dla 10-11 latka to ta idealnie dopasowana pod względem rozmiarowym. Ciekawych informacji udziela nam także poniższy artykuł: https://swiatoze.pl/5-powodow-dla-ktorych-warto-zaczac-jezdzic-na-hulajnodze/

Przede wszystkim pamiętajmy o nośności

Wybierając hulajnogę dla 10-11 latka, musimy pamiętać o tym, że sprzęt będzie prawdopodobnie wykorzystywany do bardziej intensywnej jazdy. Rzadko kiedy przecież zdarza się, że wybrane urządzenie wykorzystane zostanie do klasycznej i bezpiecznej jazdy. Nieraz dojdzie do sytuacji, w której miejski skuterek nożny poruszać się będzie po bardzo wymagającym terenie, a czasem nawet z dużym obciążeniem z uwagi na plecak czy zakupy.

Z tego właśnie powodu zadbanie o wytrzymałość hulajnogi to sprawa kluczowa – wręcz najważniejsza. Odpowiednie wykonanie to jedno, bo przecież o wiele lepiej sprawdzi się wysokiej klasy stop aluminium od przeciętnej stali. Jest to rozwiązanie wytrzymałe, ale też i lekkie. Jednakże, oprócz samego materiału istotną rolę odgrywa również sposób skonstruowania hulajnogi.

HULAJNOGA URBAN SCOOTER 2 AMORTYZATORY 120KG DUŻA

hulajnoga dla 11 latka ranking

Istnieją dwa proste sposoby na zweryfikowanie trwałości urządzenia. Mowa tutaj o okresie gwarancyjnym i nośności. Pierwsza kwestia to po prostu czas ochronny, jaki producent deklaruje. Zazwyczaj są to 24 miesiące, ale i zdarzają się produkty z 3-letnią gwarancją. Nas więc interesuje przede wszystkim oferta z jak najdłuższą ochroną producenta, ale nie tylko. Ważne jest też uwzględnienie w poszukiwaniach nośności. To maksymalne obciążenie hulajnogi. Wynosić ono powinno minimum 100 kg, aczkolwiek bez mniejszych problemów znajdziemy też hulajnogi o obciążeniu do 120 kg.

Dalej, sprawdźmy komfort poruszania się

Kolejnym kluczowym parametrem podczas szukania idealnego jednośladu jest komfort poruszania się. Na to wpływ może mieć wiele różnych czynników. Tak więc niekoniecznie musimy godzić się na jedną opcję i mieć z tyłu głowy kompromis czy też jakiekolwiek straty w komforcie jazdy. Należy po prostu wziąć pod uwagę kilka czynników, sprawdzić które z opcji będą dla nas najwłaściwsze, a następnie takich hulajnóg szukać.

Bardzo dobrym przykładem elementu znacząco poprawiającego jakość poruszania się hulajnogą po drogach utwardzonych, ale też i uterenowionych, jest amortyzacja.

HULAJNOGA SKŁADANA Z HAMULCEM AMORTYZATOREM FOXTER

hulajnoga dla 10 latka ranking

Zastosowanie amortyzacji pełnej, czyli przy przednim i tylnym kole, pozytywnie wpływa na absorpcję wstrząsów, przez co mniej odczuwamy nierówności na drodze. Ponadto, bardzo ważną rolę odegra też sama waga hulajnogi, bo przecież o wiele łatwiej jest przenieść hulajnogę, która waży 2-3 kilogramy niż męczyć się ze sprzętem o wadze 8 kg. A przecież takie opcje też są i bliżej im wtedy wagowo do rowerów.

Komfort jazdy to też kółka. Do wyboru mamy poliuretanowe, a więc z kauczuku, bądź też pompowane. Te drugie są zazwyczaj większe i gwarantują wyższą prędkość. Co więcej, lepiej tłumią nierówności. Jednakże, oferują gorszą sterowność, a także niekiedy mogą wymagać pompowania. Są też narażone na przebicie. Poliuretanowe kółka są zazwyczaj mniejsze i nie tłumią tak nierówności, aczkolwiek są bezobsługowe i bardziej wytrzymałe.

HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA KOŁA 200MM + PASEK

hulajnoga dla 10 latka ranking

Ponadto bardzo ważną rzeczą będzie funkcjonalność

Kolejna istotna kwestia podczas wyboru produktu idealnego to funkcjonalność. Wyżej wspomniana amortyzacja z pewnością będzie miłym dodatkiem, ale na atrakcyjność jednośladu wpływa też wiele innych kwestii. Chociażby warto przyjrzeć się możliwościom regulacyjnym – szansa na dostosowanie wysokości kierownicy do naszego wzrostu znacznie wpłynie na jakość użytkowania sprzętu.

Nie mniej istotną rolę odegra też opcja składania hulajnogi. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy po zakończonej jeździe będziemy chcieli zabrać hulajnogę ze sobą czy po prostu schować ją do schowka. Kompaktowość, którą często łączymy z niską wagą, sprawia, że hulajnogi tego typu idealnie nadają się do mieszkań, ale też i na dalsze wypady.

Hulajnoga dla 10-11 latka – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia HULAJNOGA RUNKIE – DUŻE POMPOWANE KOŁA 2 x 40cm. To opcja charakteryzująca się bardzo dużymi kołami, które w dodatku są pompowane. Nawet jeśli brak tu amortyzacji, to i tak świetne absorbuje wstrząsy i gwarantuje wysoki komfort poruszania się. To też propozycja bardzo trwała i oferująca bardzo dużą prędkość maksymalną.

Jeśli jednak bardziej interesuje nas bardziej zwinna propozycja czy też taka, która jest lżejsza i może być składana, to warto pomyśleć nad zakupem nieco innej propozycji. W rankingu pojawiło się wiele ciekawych alternatyw, które także powinniśmy wziąć pod uwagę. Jeśli jednak zdecydujemy się na własne poszukiwania, to wystarczy trzymać się powyższych wskazówek.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką hulajnogę dla 10-11 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews