Moda na jazdę hulajnogami powraca. Od kilku lat zauważyć możemy wysyp nowych modeli, które to oferują nam nietuzinkowe wykonanie oraz wiele ciekawych, wyróżniających dany produkt elementów. Ze względu na to, że niemalże każde dziecko pragnie własnej hulajnogi, bardzo dobrym wyborem na najbliższe urodziny czy inne święto będzie właśnie taki prezent.

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że hulajnogi dziecięce różnią się pod względem konstrukcji oraz innych parametrów. Znalezienie zatem tej dobrej hulajnogi dla dzieci nie jest tak prostym zadaniem. Aby uniknąć zakupu nieodpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla was pomoc w postaci rankingu hulajnóg dla dzieci 2023 oraz poradnik zakupowy z najistotniejszymi wzmiankami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Hulajnoga LIONELO LUCA

9.9

Średnia


 

Hulajnoga BIEDRONKA TRÓJKOŁOWA

9.8

Tania


 

Hulajnoga MOVINO COMFORT

9.7

Droga

Hulajnoga COGIO ITALY

9.6

Średnia

Hulajnoga MOVINO TWIST

9.5

Tania

W zestawieniu zwracaliśmy szczególną uwagę na kilka elementów decydujących o jakości wykonania oraz atrakcyjności hulajnogi. Mowa tutaj o materiale, z jakiego wykonano ramę oraz kółka, wymiary hulajnogi, maksymalna nośność oraz zastosowanie funkcjonalnych, poprawiających komfort elementów. Istotną rolę w tworzeniu listy odegrały także opinie hulajnogi dla dzieci.

HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA LIONELO LUCA bardzo dobra opcja dla 9 latka

HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA LIONELO LUCA

hulajnoga dla dzieci ranking

Szukając idealnego produktu należy pamiętać o komforcie poruszania się, stosunkowo niskiej wadze, trwałym i solidnym wykonaniu, a także możliwościach regulacyjnych. Niemalże wszystkie te aspekty spełnia hulajnoga firmy Lionelo.

Model Luca przygotowany został z myślą o najbardziej wymagających młodzieńcach. Oferuje nam bardzo duże koła o średnicy 20 cm, a także dużą nośność. Ze względu na zastosowanie aluminiowej ramy oraz amortyzatora ShockResist, hulajnoga cechuje się wytrzymałością nawet do 100 kg!

Standardowo model wyposażony został w antypoślizgową powierzchnię górną, a także regulację kierownicy. Dostępna jest ona jedynie w 3 stopniach, co może być nieco ograniczające. Pamiętajmy natomiast, że w celu łatwiejszego transportu możemy złożyć hulajnogę.

Ciekawym dodatkiem jest także nóżka, dzięki czemu nie musimy kłaść hulajnogi na ziemi opierając ją o kierownicę. Potwierdzeniem niezawodności i najwyższej jakości wykonania jest certyfikat PONY, a także zgodność ze wszystkimi dyrektywami normy EN.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Amortyzator poprawiający komfort jazdy;
• Szereg opcji regulacyjnych;
• Duże koła;
• Bardzo dobrej jakości łożyska;
• Szereg certyfikatów jakości;
• Dożywotnia gwarancja.
Q

Wady

• Duża cena;
• Nieco twardy amortyzator.

Bardzo istotnym elementem jest także rodzaj łożysk. Producent deklaruje klasę ABEC-7, czyli bardzo dobrą jakość wykonania. Z kolei kółeczka powstały z tak zwanego sztucznego kauczuku, a mianowicie z poliuretanu.

Najistotniejszą chyba zaletą tej opcji jest dożywotnia gwarancja, jaka producent oferuje. Potwierdza to zatem najlepsze wykonanie na rynku oraz pewność, że w żadnym razie hulajnoga nie ulegnie uszkodzeniu, a naszemu dziecku nie przydarzy się usterka.

Niestety, jest to stosunkowo droga opcja, lecz ze względu na ogromną ilość pozytywnych komentarzy, polecana dla każdego szukającego najlepszej hulajnogi w podobnym zakresie cenowym.

HULAJNOGA BIEDRONKA TRÓJKOŁOWA BALANSOWA dla 2-3 latka będize fajną przygodą.

Jeżeli szukamy hulajnogi dla najmłodszych, to musimy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, a także dostosowanie urządzenia do nieco bardziej wymagających uciech. Z tego właśnie względu komfort jazdy, bezpieczeństwo, a także kolorystyka odegrają tutaj kluczową rolę. Bardzo dobrym przykładem takiej alternatywy jest hulajnoga „biedronka”.
Firma Kindereo przygotowała dla nas model, który jest połączeniem aż trzech pojazdów, a mianowicie klasycznej hulajnogi, jeździka, a także deskorolki. Sprawia to, że dziecko bez najmniejszych problemów będzie mogło dostosować ulubiony tryb jazdy i korzystać z niego jak długo chce.

Z uwagi na to, że produkt dostosowany został do wymagań dzieci w wieku 3 lat, zastosowano tutaj także nieco mniejsze, bo 12 centymetrowe kółka. Wykonane zostały z kauczuku, a ich właściwości antypoślizgowe poprawiają właściwości jezdne oraz komfort. Co ciekawe, aby poprawić atrakcyjność urządzenia, producenci zatopili także diody LED, które oświetlają drogę podczas jazdy.

R

Zalety

• Dla dzieci już od 2 roku życia;
• Funkcja jeździka, hulajnogi i deskorolki;
• Bardzo ciekawa kolorystyka;
• Regulacja kierownicy;
• Trójkołowa hulajnoga z mechanizmem skręcania.
Q

Wady

• Mało wytrzymałe LEDy;
• Niska maksymalna nośność.

Z uwagi na to, że jest to bardzo mała hulajnoga, jest ona stosunkowo lekka. Trójkołowa budowa gwarantuje także większą stabilność. Pamiętajmy także o dodatkach w postaci koszyka na drobiazgi czy możliwości regulacji kierownicy.

Niestety, nie jest to urządzenie tak solidne, jak zwycięzca rankingu 2023. Pomimo dwuletniej gwarancji producenta, musimy pamiętać o nietrwałych LEDach oraz o tym, że maksymalne obciążenie wynosi jedynie 25 kg. Jest to natomiast bardzo dobrze dopasowane i szeroko polecane urządzenie dla najmłodszych, szczególnie w wersji jeździka.

Hulajnoga MOVINO CT COMFORT idealna dla 5 latka

Najdroższym produktem w dzisiejszym zestawieniu jest hulajnoga marki MOVINO. Gwarantuje ona nam bardzo dobrze wykonany amortyzator, aluminiową konstrukcję, a także wysokiej jakości koła oraz szereg innych dodatków poprawiających właściwości jezdne.

Przede wszystkim warto wymienić, że jest to hulajnoga o bardzo dużej maksymalnej dopuszczalnej wadze użytkownika. Zastosowanie aluminiowej ramy wzmocniło hulajnogę, dzięki czemu nośność produktu wynosi aż 100 kg. Co więcej, ogromne możliwości regulacyjne oferują nam możliwość dostosowania hulajnogi do wzrostu użytkownika od 136 do nawet 186 centymetrów.

Aby poprawić wygodę jazdy, producenci zastosowali przedni amortyzator. Tłumi on nierówności i gwarantuje wygodę. Kolejnym usprawnieniem, które wpływa na komfort jazdy, to samo umiejscowienie podestu. W klasycznych hulajnogach podest znajduje się około 10 centymetrów nad ziemią. Tutaj został on dodatkowo obniżony.

R

Zalety

• Bardzo duża dodatków;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Wysoka wytrzymałość;
• Amortyzator;
• Duże, 20 centymetrowe koła.
Q

Wady

• Bardzo duża cena;
• Krótki okres gwarancyjny;
• Wysoka waga.

Z funkcjonalności warto przede wszystkim wymienić uchwyt na bidon, który to jest fabryczną częścią hulajnogi. Co więcej, znajdziemy tutaj specjalny stabilizator kierownicy. Ze względu na to, że uchwyty są składane, twórcy postanowili je usztywnić, dzięki czemu urządzenie prowadzi się bardzo pewnie, precyzyjnie i bezpiecznie.

Z innych dodatkowych zalet pamiętajmy o pasku do transportu czy o ergonomicznych chwytach. Kółka wykonane zostały z wysokiej jakości poliuretanu, a ich duża, 20 centymetrowa, średnica gwarantuje bardzo przyjemną i szybką jazdę.

Niestety, jest to bardzo droga oferta, najdroższa w całym zestawieniu. Oprócz tego, pomimo wysokiej jakości wykonania, producent oferuje wyłącznie 12 miesięczną gwarancję. Jest to bardzo krótki okres ochronny. Oprócz tego, ze wszystkimi dodatkami hulajnoga waży całkiem sporo.

HULAJNOGA COGIO ITALY będzie dobrym wyborem dla 8 latka

Nieco tańsza, aczkolwiek wciąż bardzo dobra oferta pochodzi od włoskiego producenta, a mianowicie COGIO. Model H-07 to jedna z ciekawszych ofert, szczególnie dla osób o dużym wzroście i dużej wadze. Jest to także bardzo ciekawa oferta ze względu na gratisy oraz kilka ciekawych funkcjonalności.

Urządzenie dostosowane zostało do bardzo wysokich użytkowników. Regulacja kierownicy pozwala na użytkowanie hulajnogi przez osoby do 195 cm wzrostu. W połączeniu z kołami poliuretanowymi o średnicy 20 cm, mamy tutaj bardzo szybką ofertę.

Co ciekawe, łożyska zastosowane w hulajnodze są bardzo wysokiej jakości. Ze względu na klasę ABEC-7, możemy liczyć na precyzyjną i szybką pracę. Twórcy wykonali ramę z aluminium, a więc nośność produktu jest bardzo duża. Oznacza to, że nawet ciężsi użytkownicy będą mogli z powodzeniem poruszać się hulajnogą.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Duża wytrzymałość hulajnogi;
• Duży koła;
• Dostosowana do bardzo wysokich użytkowników;
• Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Sterowanie kierownicą może przysporzyć problemu młodszym użytkownikom.

Bardzo wartościowym dodatkiem jest zabezpieczenie antykradzieżowe. Jest to zapięcie z zamkiem cyfrowym, co podnosi bezpieczeństwo i zapewnia ochronę. Z uwagi na to, że urządzenie wyposażono z amortyzator przedni, jazda tą hulajnogą jest bardzo wygodna i bezproblemowa.

W bogatym wyposażeniu warto również wymienić regulowany pasek do przenoszenia oraz klucze do montażu. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z bardzo trwałym i świetnie wykonanym produktem.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że kierownica obraca się o 360 stopni, co może być problematyczne dla niektórych użytkowników. Oprócz tego, jest to dosyć kosztowna oferta.

Budżetowa Hulajnoga trójkołowa balansowa MOVINO TWIST nie tylko 2 latek może na niej jeździeć

Niska waga, trójkołowe wykonanie oraz oczywiście prostota w montażu i prowadzeniu – to najważniejsze zalety kolejnej już hulajnogi dostosowanej do użytkowania przez najmłodszych. Jest to ciekawa alternatywa od firmy Movino, o której warto pomyśleć przy zakupie produktu dla dzieci w wieku już od 2 lat.

Opisywana oferta jest z pewnością najtańszą w naszym zestawieniu. Co więcej, nie znajdziemy tutaj specjalnych zabezpieczeń oraz funkcji jeździka. To, co jednak wyróżnia tę hulajnogę od poprzednich, to bardzo dobra jakość wykonania oraz lekkość.

Model Twist waży niecałe 2 kilogramy, dzięki czemu jest to bardzo dobre rozwiązanie dla maluchów. Co więcej, hulajnoga wyposażona została w specjalny mechanizm, dzięki czemu pomimo trójkołowego systemu, możemy hulajnogą skręcać.

R

Zalety

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Aluminiowy podest;
• Wysoka maksymalna waga użytkownika;
• Już od 2 roku życia.
Q

Wady

• Maksymalny wzrost do 130 cm;
• Brak dodatkowych zabezpieczeń dla najmłodszych.

Pomimo małych rozmiarów, urządzenie charakteryzuje się bardzo trwałą konstrukcją. Potwierdzają to, między innymi, duża maksymalna waga użytkownika. Wynosi ona 40 kg, co jest z pewnością dobrym wynikiem.

Należy natomiast pamiętać, że kółka są małe, a hulajnoga nie ma amortyzatora. Innymi słowy, nie jest to produkt przeznaczony dla większych dzieci ze względu na niskie prędkości, jakie przyjdzie nam osiągnąć, oraz maksymalne podniesienie kierownicy. Wynosi ono 65 centymetrów, a więc komfortową jazdę hulajnoga zagwarantuje wyłącznie dla dzieci do maksymalnie 8-9 roku życia.

Jaka hulajnoga dla dziecka będzie najlepsza w 2023 roku? Sprawdź poradnik zakupowy przed podjęciem decyzji

Przeglądając Internet bardzo łatwo znaleźć strony, na których polecane są różnorakie modele hulajnóg dziecięcych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej, warto przemyśleć sprawę i zebrać informacje na temat wszystkich interesujących nas rozwiązaniach w określonym przedziale cenowym.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że hulajnogi dziecięce powinny oferować odpowiednie bezpieczeństwo. Kwestie te są istotne nie tylko dla najmłodszych pociech, ale też tych nieco starszych. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz nośność.

Właściwości jezdne to kolejny bardzo ważny element, który ma wpływ na nasza decyzję. Co ciekawe, nawet opinie hulajnóg dla dzieci będą odgrywały kluczową rolę w wyborze, tak samo jak i komfort jazdy oraz oczywiście długość i rodzaj gwarancji. W poniższym artykule znajdziecie dodatkowe informacje:
http://www.wkawiarence.pl/hulajnoga-dla-dzieci-na-co-zwrocic-uwage/

Dobra hulajnoga dla dzieci oferuje trwałość i niezawodność

Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiamy się jaka hulajnoga dla dziecka będzie najlepsza, to przede wszystkim musimy kierować się solidnością i trwałością wykonania. Za wytrzymałość wybranego przez nas modelu odpowiada rodzaj materiału użyty do konstrukcji.

O ile te budżetowe hulajnogi produkowane są ze stali bądź niskiej klasy metalu, tak warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i przemyśleć zakup o wiele trwalszej i dodatkowo lżejszej hulajnogi aluminiowej. Co prawda stop aluminium nie ma tak dobrych właściwości tłumiących, lecz coraz to więcej urządzeń wyposażone jest w specjalne systemy i funkcje poprawiające komfort.

Aluminium jest natomiast lekkie, wytrzymałe i gwarantuje też bardzo dużą nośność. Jest to kolejny wskaźnik, który pomoże nam zdecydować czy wybrane urządzenie spełni swoją rolę.

HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA LIONELO LUCA

hulajnoga dla dzieci ranking

Hulajnoga MOVINO CT COMFORT

hulajnoga opinie

Warto także pamiętać o komforcie jazdy

Przeglądając ofertę kolejnym bardzo ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na właściwości jezdne oraz na sam komfort. Na te dwa aspekty wpływ największy mają systemy wspomagające jazdę oraz rodzaj kółek i łożysk zamontowanych w modelu.

Hulajnoga z łożyskami klasy ABEC-7 zagwarantuje nam bardzo dobre toczenie oraz ponadprzeciętną precyzję. Co więcej, musimy pamiętać także o tym, że same kółka powinny być odpowiednich rozmiarów. Dla większych dzieci czy dorosłych zaleca się wybór kółek o średnicy 20 cm. Wtedy hulajnoga może osiągnąć o wiele większą prędkość niż w przypadku małych, 12 centymetrów kółek.

Na komfort jazdy bardzo duży wpływ ma także zastosowanie amortyzowanego widelca przedniego. Co prawda w tych najtańszych modelach jest to wyłącznie chwyt marketingowy oraz pewnego rodzaju atrakcja. Jednakże, te lepsze gwarantują większy skok, a co za tym idzie większy komfort. Szczególnie jest to widoczne w przypadku bardzo nierównych powierzchni oraz dużej wagi użytkownika.

Funkcjonalność oraz dodatki równie istotne

Gdy spojrzymy na niektóre hulajnogi to bardzo łatwo zobaczymy bogatą liczbę dodatków oraz funkcji. To właśnie one mają kolosalny wpływ na samą przyjemność z użytkowania hulajnogi. Co więcej, wybierając odpowiedni produkt musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że interesujące nas funkcjonalności różnią się w zależności od przedziału wiekowego.

Dla najmłodszych bardzo istotnymi dodatkami będą specjalne podkładki oraz model trójkołowy ze specjalnym mechanizmem umożliwiającym skręcanie. Oprócz tego, jeździk w zestawie będzie bardzo dobrym wyborem dla maluchów do 3-4 roku życia.

Starsi użytkownicy z przyjemnością korzystać będą ze specjalnych pasków oraz możliwości złożenia hulajnogi. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli zarzucić produkt na ramię i w komfortowy sposób znieść go ze schodów czy przeprowadzić przez błoto.

HULAJNOGA COGIO ITALY

dobra hulajnoga dla dzieci

HULAJNOGA BIEDRONKA TRÓJKOŁOWA BALANSOWA

hulajnoga dla dzieci opinie

Hulajnogi opinie oraz gwarancja

Bardzo ważną rolę odgrywa także gwarancja. Wskazuje nam ona na to jak twórcy hulajnogi są pewni jej niezawodności. Dlatego im dłuższa gwarancja, tym nasz zakup będzie bezpieczniejszy i bardziej długotrwały.

Zachęcamy do korzystania z tylko tych ofert, gdzie standardowa gwarancja obejmuje okres 24 miesięcy od zakupu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że opinie innych użytkowników okażą się bardzo przydatne podczas wyboru.

Jednakże, subiektywne doświadczenia komentujących mogą się różnić. Z tego względu zwracajmy uwagę wyłącznie na komentarze od zweryfikowanych kupujących – czy to poprzez potwierdzenie zakupu czy poprzez dołączenie zdjęcia hulajnogi. A jeżeli huljanogi nie są dla ciebie, sprawdź najlepsze rowery elektryczne dla dzieci.

Podsumowanie rankingu hulajnóg dla dzieci 2023

Zwycięzcą rankingu zostaje HULAJNOGA SKŁADANA DUŻA LIONELO LUCA, czyli jedna z najbardziej uniwersalnych hulajnóg dostępna w tym momencie na rynku. Ze względu na duży zakres regulacyjny, bardzo wysoką wytrzymałość, trwałe wykonanie, a także dożywotnią gwarancję, jest to wybór niemalże oczywisty dla wielu z nas.

Jeśli jednak poszukujemy nieco innego wyboru, który będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla najmniejszych użytkowników, to warto zapoznać się z pozostałymi opcjami. Polecamy przeczytać ranking deskorolek elektryczych.

Co więcej, korzystając z opinii hulajnóg oraz pozostałych informacji z poradnika zakupowego, bardzo łatwo będziecie mogli znaleźć idealne rozwiązanie, które będzie pasować każdemu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką hulajnogę dla dzieci wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Weronika

Moja córka dostała ostatnio hulajnogę trójkołową balansową MOVINO TWIST. Spędza na niej bardzo dużo czasu. Jest zrobiona z dobrych materiałów, bo widzę jak bardzo, jest użytkowana. Do tego jest bardzo lekka. Moja mała ma 3 latka i jej nie oszczędza.

 by Emilka

Na urodziny dziecka kupiliśmy hulajnogę LIONELO LUCA . Syn był bardzo zadowolony. Uwielbia długie spacery, a na niej może wjechać dosłownie wszędzie.

 by Dominik

Wyjeżdżając na liczne wyprawy zabieramy ze sobą hulajnogi. W ostatnim czasie sprawiliśmy naszemu synowi COGIO ITALY. Cieszy się bardzo, bo jego hulajnoga jest wyposażona w amortyzator.

 by Jagna

Dla naszego malucha BIEDRONKA TRÓJKOŁOWA BALANSOWA sprawdziła się doskonale. Dał radę nauczyć się odpychać bez problemu.

 by Tymoteusz

Hulajnogi znowu stały się popularne. Jakie zdziwienie nas chwyciło, jak syn poprosił właśnie o hulajnogę. Wybrał sobie MOVINO CT COMFORT. Stwierdził, że z takim sprzętem pojeździ bardzo długo. Jest zrobiona z dobrych materiałów i ma dużą regulację. Syn szybko rośnie, więc będzie można ustawić wszystko pod wzrost.