Zdrowie i bezpieczeństwo to kwestie najważniejsze dla każdego rodzica. Jednakże, zadbanie o atrakcyjne zabawki i frajdę naszej pociechy jest równie ważne. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. W taki sposób jednym z najciekawszych sposobów na dostarczenie zabawy na lata jest wybranie hulajnogi dla 5 latka.

Rzecz jasna podjęcie decyzji odnośnie zakupu hulajnogi dla 4 latka czy też nieco starszego dziecka nie jest łatwe. Musimy pamiętać o tym, że istnieje ogromna liczba aspektów i wszystkie musimy uwzględnić. Tylko wtedy będę miał pewność, że wybrany przez nas produkt okaże się najbezpieczniejszą, najwydajniejszą, a także najbardziej atrakcyjną dla dziecka propozycją spośród wszystkich dostępnych w katalogu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Hulajnoga H4 R-Sport

9.9

Średnia


 

SPIDERMAN SPIDER HULAJNOGA

9.8

Tania

Hulajnoga SCOOTER

9.7

Drogie

Hulajnoga WORKER LED

9.6

Tania


 

HULAJNOGA KRAINA LODU

9.5

Tania

Aby jednak mieć gwarancję, że wybraliśmy produkt o najlepszej charakterystyce, postanowiliśmy przygotować dla was poradnik zakupowy. To właśnie w nim uwzględniliśmy najistotniejsze kwestie związane z zakupem właściwej opcji. Co więcej, przygotowaliśmy także analizę porównawczą pięciu bardzo atrakcyjnych propozycji. Nasi eksperci mieli przede wszystkim na względzie trwałość maszyn, ich użytkowość, możliwości regulacyjne, a także parę innych cech dodatkowych.

Duża Hulajnoga H4 Składana R-Sport 200mm do 100 kg

hulajnoga dla 5 latka opinie

Pierwsze miejsce zajęła propozycja przygotowana przez firmę R-Sport. Jest to dwukołowa hulajnoga dziecięca, która dostosowana została do różnorodnych użytkowników. Oczekiwania wobec tego produktu są duże – podobnie jak i cena. Należy jednak pamiętać, że wraz z wysoką ceną otrzymujemy także bardzo wysoką trwałość, wielofunkcyjność, a także wiele innych cech dodatkowych znacząco poprawiających atrakcyjność modelu.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od danych technicznych. Oferta przygotowana przez renomowanego producenta jest jedną z najtrwalszych na rynku mając na względzie możliwość dostosowania produktu dla dzieci. Jest to hulajnoga dla dzieci 4 lata wzwyż – zgodnie z deklaracjami firmy. Opcja charakteryzuje się jedną z najlepszych jakości pod względem wykonania – maksymalne obciążenie wynosi aż 100 kg, co jest jednym z najlepszych wyników w tym zakresie cenowym i w tej kategorii.

Rzecz jasna sprzęt charakteryzuje się także bardzo dobrym poziomem bezpieczeństwa. Mowa tutaj o antypoślizgowym uchwycie, a także podeście oferującym wysoką stabilność. Nie możemy też zapomnieć o tym, że propozycja jest wysoce funkcjonalna z uwagi na to, że można ją składać. Wystarczy tylko jeden ruch i możemy kompaktowo przemieścić hulajnogę z miejsca na miejsce.

R

Zalety

• Bardzo wysoka wytrzymałość;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Możliwość złożenia hulajnogi;
• Regulowana wysokość kierownicy.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Duża waga.

SPIDERMAN SPIDER HULAJNOGA DWUKOŁOWA DLA DZIECI

hulajnoga dla 5 latka ranking

Marka stamp ma nam natomiast do zaoferowania propozycję dwukołową, która nie ma tak dobrej nośności. Jednakże, wykorzystanie aluminium do wyprodukowania ramy, a także zadbanie o wiele innych dodatków sprawia, że jest to równie ciekawa opcja, jeśli nie ciekawsza od poprzednika. Szczególnie, jeśli nasze dziecko jest ogromnym fanem Spider-Mana.

Urządzenie wyposażono w koła PVC, a więc nie są one najwyższej jakości. Jednakże, piankowe uchwyty do kierownicy w połączeniu z antypoślizgowymi elementami znajdującymi się na podeście sprawiają, że opcja przygotowana przez markę Stamp charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, a co za tym idzie i atrakcyjności dla rodziców. Za atrakcyjność dla dziecka dba, rzecz jasna, sam motyw, ale nie tylko. Urządzenie wyposażono w hamulec nożny znajdujący się przy tylnym kole.

Co więcej, propozycja wyposażona została w mechanizm składania, dzięki czemu produkt z łatwością przewieziemy. Warto też zauważyć, że hulajnoga oferuje składane uchwyty kierownicy, co także pozostaje nie bez znaczenia. Jest to z pewnością opcja uniseks, a więc jeśli zastanawiamy się nad tym jaka będzie najlepsza hulajnoga dla 4 latki czy 4 latka, to warto przemyśleć zakup propozycji od marki Stamp.

R

Zalety

• Trwałe wykonanie – rama aluminiowa;
• Możliwość złożenia – łącznie z uchwytami;
• Duży komfort podróżowania;
• Stosunkowo niska cena.
Q

Wady

  • Przeciętna nośność.

Hulajnoga SCOOTER dwukołowa dla dzieci do 50kg

hulajnoga dla 4 latka ranking

Kolejna propozycja warta rozważenia charakteryzuje się ponadprzeciętną klasą kół, w których to i nawet łożyska są znacznie lepszej jakości niż u konkurencji. Co więcej, cały produkt charakteryzuje się dosyć wysoką trwałością i odpornością, a przy tym waży niewiele. Jest to więc jedna z najbardziej wszechstronnych opcji – pomimo przeciętnej nośności.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od danych technicznych. Produkt wyposażony został w koła o wielkości 100 mm, a więc nie gwarantują one najwyższej prędkości maksymalnej. Za to cechują się lepszą kontrolą nad hulajnogą i łatwiejszym skręcaniem. To, co zasługuje na naszą uwagę, to wykorzystanie najwyższej klasy łożysk w kołach, mianowicie ABEC 9 Carbon. Jest to oznaczenie wskazujące na wysoką niezawodność i najlepszą charakterystykę pracy – szczególnie w tak niskim budżecie.

Kolejną zaletą propozycji jest fakt, że podest jest wzmocniony i wykonany w 100% z aluminum. Nie jest to jednak najwyższej klasy stop, przez co maksymalna nośność deklarowana przez producenta to 50 kg. Jest to, rzecz jasna, wystarczająco jeśli zależy nam na hulajnodze dla dzieci 5 lat wzwyż, aczkolwiek nieco starsze osoby czy też nastolatkowie nie będą mogli korzystać z tej propozycji.

R

Zalety

• Dosyć dobre wykonanie;
• Najwyższej klasy koła i zamontowany w nich łożyska;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Możliwość złożenia hulajnogi.
Q

Wady

  • Nośność tylko 50 kg. 

SKŁADANA hulajnoga dla dzieci WORKER LED

hulajnoga dla 5 latka opinie

Dwukołowa hulajnoga przygotowana przez Worker PitBul Pro to świetna opcja dla każdego, kto pragnie wybrać sobie urządzenie o sporej nośności, niskiej wadze, a przy tym wysokiej klasie komponentów. Taka właśnie opcja przygotowana została przez producenta. Deklarowane parametry sprawiają, że produkt plasuje się bardzo wysoka w rankingu. Jest to jednak opcja dosyć droga, a regulacja kierownicy na poziomie 77-88 cm sprawia, że zalecany wiek to 5 lat plus, a więc nie będzie to hulajnoga dla dzieci 4 lata czy dla pociech młodszych.

Propozycja od Pitbul Pro wykonana została z aluminium, a to oznacza podwyższoną trwałość względem konkurencji. I rzeczywiście – nośność na poziomie 80 kg sprawia, że dzieci, a także i nastolatkowie będą z całą pewnością cieszyć się z tego produktu. Producent postanowił wykorzystać kółka o średnicy 145 mm wykonane z kauczuku w celu zapewnienia dosyć wysokich prędkości maksymalnych i odpowiednio komfortu jazdy. Co ciekawe, wewnątrz kół znajdują się diody LED, dzięki czemu podczas jazdy dostarczają barwnych efektów.

Rzecz jasna same łożyska także są warte uwagi – to ABEC 7, a więc wysoka oznaczenie potwierdzające wysoką klasę komponentów. Produkt z uwagi na wykorzystanie aluminium jest bardzo lekki – waży niecałe 3 kilogramy. Ponadto, istnieje możliwość jej złożenia, co z pewnością poprawi jej kompaktowość i sprawi, że transport z miejsca na miejsce nie stanowi problemu.

R

Zalety

• Możliwość złożenia;
• Podświetlane kółka;
• Duża nośność – do 80 kg;
• Bardzo dobrej jakości wykonanie i komponenty.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

HULAJNOGA KRAINA LODU FROZEN 2 ANNA ELZA DWUKOŁOWA

hulajnoga dla 4 latki opinie

Idealną propozycję dla dziewczynek przygotowała dla nas marka Pulio. Producent postanowił wykorzystać ulubiony motyw niejednej dziewczynki, a mianowicie Frozen. Bajka Kraina Lodu to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z tej hulajnogi. Przede wszystkim należy pamiętać, że propozycja ta wykonana została z trwałego materiału, jakim jest aluminium. Co więcej, oferowana jest z hamulcem, a możliwość jej złożenia znacząco ułatwi transport propozycji z miejsca na miejsce.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od konstrukcji. Stop aluminium wykorzystany do wyprodukowania podestu, a także kierownicy sprawia, że propozycja jest dosyć lekka. Co więcej, niska waga została też utrzymana przez zastosowanie bardzo lekkich kółek. Są jednak plastikowe, co nie sprzyja stabilności. Opcja jednak wyposażona została w antypoślizgowy bieżnik, a także piankowe uchwyty poprawiające zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort poruszania się.

Z innych atrakcyjnych elementów warto wspomnieć o regulowanej wysokości kierownicy – ta jest całkiem spora, bo dostępna jest w zakresie od 74 do 83 cm. Co więcej, warto też pamiętać o dosyć niskiej cenie. Co ciekawe, dla osób zainteresowanych zakupem tej oferty możliwe jest poszerzenie zestawu o pasujące elementy ochronne – kask, ochraniacze, czy inne akcesoria tego typu.

R

Zalety

• Bardzo ciekawy design;
• Możliwość doposażenia się w pasujące elementy ochronne;
• Spora regulacja wysokości kierownicy;
• Lekka i komfortowa.
Q

Wady

• Plastikowe kółka o przeciętnej jakości;
• Kółka ślizgają się na drodze.

Dalej nie wiesz którą opcję wybrać? Zachęcamy do zapoznania się z podanymi niżej wskazówkami!

Wybranie oferty idealnej to bardzo trudne zadanie z kilku powodów. Musimy przede wszystkim pamiętać, że znalezienie właściwego rozwiązania wymaga od nas uwzględnienia ogromnej liczby aspektów. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt charakteryzuje się najwłaściwszymi parametrami i jest w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z użytkowaniem dziecka. A to oznacza, że jeśli interesuje nas hulajnoga 3 kołowa dla 5 latka bądź też wariant 2-kołowy, to musimy sprawdzić poniższe kwestie techniczne.

Przede wszystkim miejmy na uwadze fakt, że produkty charakteryzujące się wysoką nośnością będą najwłaściwsze z bardzo prostej przyczyny – gwarantują nam wytrzymałość i odporność na przeciążenia na najwyższym poziomie. Oprócz tego, warto sprawdzić też klasę komponentów – w tym kół i łożysk. Bo choć hulajnoga 3 kołowa dla 5 latka będzie z pewnością najstabilniejsza, to istotne jest też szybkie poruszanie się i bezpieczne skręcanie – szczególnie dla nieco starszych pociech.

Nie mniej istotną rolę odegra też waga, a także możliwości transportowe. Pamiętajmy też o tym, że produkt powinien charakteryzować się jak najlepszymi cechami dodatkowymi i funkcjonalnościami. Bo przecież o wiele atrakcyjniejsza dla dziecka będzie opcja z ulubionym motywem czy też podświetlana. Ciekawych informacji udzielić nam może też poniższy poradnik: https://www.dadum.pl/dla-rodzicow/ruch-to-zdrowie/hulajnoga/

SKŁADANA hulajnoga dla dzieci WORKER LED

hulajnoga dla 5 latka opinie

Materiał wykonania, a nośność

Pierwszą bardzo ważną rzeczą przy wyborze produktu idealnego jest jego wykonanie. Jak dobrze wiemy, do produkcji hulajnóg wykorzystuje się różnorodne materiały. Dlatego należy sprawdzić nasz budżet, a następnie sprawdzić co w danym zakresie cenowym uda nam się znaleźć. Jedno jest pewne – aluminium to rozwiązanie bezpieczne i gwarantujące wiele zalet.

Przede wszystkim materiał ten jest lekki, co ma znaczny wpływ na komfort użytkowania sprzętu. Co więcej, jeśli jest to wysokiej klasy stop aluminium, to jest on przy okazji wytrzymały. Sposobem na określenie trwałości hulajnogi jest jej maksymalne obciążenie. Jeśli wynosi ono nie mniej niż 50 kg, to jest to dobry znak. Warto jednak pamiętać, że te lepsze opcje dla dzieci są w stanie wytrzymać 80 kg a nawet i niektóre obciążenie do 100 kg.

Komponenty dodatkowe też kluczowe

Dalej warto przyjrzeć się elementom dodatkowym, w jakie hulajnoga została wyposażona. Rzecz jasna podstawa to koła i znajdujące się w nich łożyska, ale nie tylko. Pamiętajmy też o tym, że właściwie wykonane rączek i uchwytów też odegra istotną rolę. Przecież o wiele lepiej będzie podróżować się dziecku, jeśli uchwyty będą piankowe, a kierownica z elementami antypoślizgowymi.

To jednak koła odgrywają bardzo istotną rolę w przypadku komponentów akcesoryjnych. Bez nich poruszanie się na hulajnodze byłoby niemożliwe. Najczęściej stosuje się kauczuk bądź plastik i obie opcje mają swoje zalety czy też wady.

Hulajnoga SCOOTER dwukołowa dla dzieci do 50kg

hulajnoga dla 4 latka ranking

Plastikowe koła znacząco obniżają ciężar hulajnogi, ale mocno przeciętnie radzą sobie z precyzyjnym sterowaniem. Kauczukowe koła są o wiele lepsze ze względu na większą stabilność, a także nieznacznie lepszą absorpcję wstrząsów.

Pamiętajmy też o tym, że w kołach znajdują się łożyska. To dzięki nim koło się obraca i czy robi to skutecznie czy też powstają spore opory zależy od jakości łożysk. Klasyfikacja tego komponentu odbywa się za pomocą skali ABEC. Przyjmuje się pięć klas tolerancji. Im klasa tolerancji jest wyższa, tym większa dokładność łożyska, a co za tym idzie wyższa wydajność. ABEC 7 to minimum, co nas powinno zainteresować.

SPIDERMAN SPIDER HULAJNOGA DWUKOŁOWA DLA DZIECI

hulajnoga dla 5 latka ranking

Hulajnoga 3 kołowa dla 4 latka czy może już 2 kołowa?

Następną rzeczą, nad którą powinniśmy się zastanowić, to czy wolimy hulajnogę 3 kołową dla 4 latka czy jednak bardziej interesuje nas propozycja dwukołowa. Różnice są znaczące nie tylko w samym wykonaniu i jakości produktu, ale też i “grupie docelowej”. Hulajnoga wyposażona w 3 koła może być dostosowana nawet i do 2 letniego dziecka, a jeśli ma na wyposażeniu też i siedzisko, to nawet i dla dziecka powyżej 12 miesiąca życia.

Natomiast problemem z wariantem trójkołowym jest to, że taka propozycja nie nada się dla dzieci starszych. Bardzo często powyżej 4 czy 5 lat dzieci nie chcą jeździć na trójkołowcach z najbardziej banalnego powodu – jest to wstydliwe. Dlatego zawsze warto pomyśleć nad tym, aby dobrać hulajnogę do wieku dziecka i jego umiejętności.

Funkcjonalność i komfort użytkowania

Kolejna kluczowa kwestia związana z zakupem idealnego rozwiązania to, rzecz jasna, komfort użytkowania. O wiele lepiej będzie korzystać z hulajnogi, którą jednym ruchem możemy złożyć i która będzie lekka, co znacznie ułatwi jej przenoszenie z miejsca na miejsca czy też transport. Pamiętajmy przy tym, że niektóre hulajnogi wyposażone są w nóżkę, dzięki czemu nie musimy ich odkładać na bok i ryzykować, że zostaną porysowane.

Z funkcjonalności najważniejszą kwestią jest wybranie produktu charakteryzującego się największymi możliwościami regulacyjnymi. To pozwoli na wybranie urządzenia o możliwie najlepiej dopasowanej wielkości i wysokości do wzrostu naszego dziecka. Oprócz tego miejmy też na względzie atrakcyjne dodatki w postaci podświetlanych kół, które młodszy dzieciaki z pewnością docenią.

HULAJNOGA KRAINA LODU FROZEN 2 ANNA ELZA DWUKOŁOWA

hulajnoga dla 4 latki opinie

Hulajnoga dla 4-5 latka – podsumowanie

Choć trudno wskazać jednoznacznie który produkt zasługuje na miano najlepszego, to warto zauważyć, że Duża Hulajnoga H4 Składana R-Sport 200mm do 100 kg jest urządzeniem bardzo wszechstronnym. Ogromna wręcz nośność, świetne parametry, a także specyfikacja na najwyższym poziomie sprawia, że produkt sprawdzi się idealnie niemal u każdego dziecka.

Rzecz jasna pamiętajmy też, że istnieją propozycje z o wiele ciekawszymi designami czy też charakteryzujące się znacznie mniejszą wagą. I takie docenią młodsi użytkownicy czy też dziewczynki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszelkie wymienione wyżej wskazówki, to możemy bez mniejszych problemów dobrać produkt idealny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką hulajnogę dla 4-5 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews