Hulajnogi wyczynowe bądź po prostu takie dostosowane do rozmiarów oraz wagi dorosłego człowieka różnią się znacznie pod względem parametrów. O ile ich wygląd może być podobny czy nawet taki sam, to sposób montażu niektórych elementów czy materiał wykonania jest o wiele lepszej jakości.

Z uwagi na to, że najlepsza hulajnoga dla dorosłych to bardzo często duży wydatek, postanowiliśmy przygotować ranking 2023, w którym omówimy kilka ciekawych produktów oraz przedstawimy zwycięzcę rankingu, czyli bardzo dobrą hulajnogę dla dorosłych charakteryzującą się największą uniwersalnością oraz dbałością o szczegóły.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Be4Skate hulajnoga wyczynowa

9.9

Tania

Hulajnoga ENERO SCORPIO

9.8

Tania


 

POWERBLADE Hulajnoga KATANA

9.7

Średnia


 

Hulajnoga FREESTYLE

9.6

Droga


 

POWERBLADE KATANA biała

9.5

Średnia


 

W rankingu hulajnóg dla dorosłych bardzo istotne okazało się wykonanie urządzenia. Co więcej, materiał wykonania kierownicy, podestu i widelca także odegrały kluczową rolę. Z uwagi na charakterystykę urządzeń, specjaliści zwrócili także uwagę na klasę łożysk oraz rodzaj i wielkość kółek.

Be4Skate hulajnoga wyczynowa 120kg

najlepsza hulajnoga dla dorosłych

Wybierając właściwą hulajnogę dla dorosłej osoby bardzo ważna jest jej waga, wykonanie oraz oczywiście jakość podzespołów i komponentów uzupełniających nasz produkt. Nic więc dziwnego, że wszystkie te elementy w modelu B4S są najwyższej jakości i spełniają najostrzejsze wymogi.
Hulajnoga zaprojektowana została z myślą o osobach uwielbiających jazdę wyczynową oraz robienie tricków. Ze względu na mały rozmiar kółek oraz ich ponadprzeciętną twardość, hulajnoga gwarantuje bardzo dobrą zwinność oraz precyzję. Twardość kółek wynosi aż 88A, natomiast ich średnica to 11 cm. Co ciekawe, koła oferują nam aluminiowe rdzenie, a więc są niezwykle wytrzymałe.
Jeśli chodzi o samo wykonanie, to podest wyprodukowano z aluminium. Wzmocniony materiał gwarantuje nam maksymalną wagę użytkownika do 120 kg, a wiec jest to wystarczająca nośnść dla większości dorosłych.
Produkt przygotowany został z myślą najbardziej wymagających przejazdach. Z tego względu zastosowano tutaj najwyższej klasy łożyska ABEC-9 RS. To natomiast odzwierciedla jakość wykonania oraz maksymalną dopuszczalną prędkość na hulajnodze. Ze względu na to, że jest to najwyższe oznaczenie – możemy liczyć na najwyższą wydajność.
Należy natomiast wspomnieć o tym, że jest to nieco drogi sprzęt. Cena za zwycięzcę rankingu jest wyższa niż u konkurencji. Dodatkowo, w celu usztywnienia kierownicy oraz poprawienia trwałości, zrezygnowano z możliwości regulacyjnych. Tani a równie profesjonalny sprzęt znajdziesz w innym artykule. Sprawdź nasz ranking hulajnóg elektrycznych do 500 zł.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Najwyższej klasy łożyska ABEC-9 RS;
• Kierownica 360°;
• Niska waga;
• Bardzo duża twardość kół.
Q

Wady

• Brak regulacji kierownicy;
• Wysoka cena.

HULAJNOGA WYCZYNOWA ENERO SCORPIO do 120KG

Jeśli szukamy równie stabilnej oferty, to alternatywą dla zwycięzcy o nieco niższej twardości kółek i mniejszym ich rozmiarze będzie ENERO Scorpio. Jest to równie ciekawa opcja ze względu na to, że ta mała hulajnoga wyczynowa jest niezwykle twarda i oferuje bardzo stabilną, odporną na wstrząsy kierownicę.
Zastosowanie 4 śrubowego mocowania gwarantuje nam ponadprzeciętną trwałość oraz pewność, że podczas wykonywania tricków bądź podczas freestyle’u nie narazimy się na uszkodzenie. Z uwagi na to, że nie zastosowano regulacji wysokości kierownicy, produkt jest z pewnością bardzo trwały, lecz mało uniwersalny.
Z innych zalet warto wspomnieć także o maksymalnej wadze użytkownika wynoszącej 120 kg. Producent zastosował tutaj klasę łożysk ABEC-7, co przekłada się na wystarczającą jakość prowadzenia oraz wysoką prędkość.
Co ciekawe, mamy tutaj nico mniejsze, lecz bardzo uniwersalne oraz często spotykane kółka w hulajnogach wyczynowych. 10 cm średnicy gwarantuje bardzo dużą zwinność i pomimo osiągania nieco mniejszych prędkości, twardość na poziomie 82A przekłada się na wysoką stabilność oraz odporność.
Należy jednak pamiętać, że producent zastosował mieszankę materiałów podczas produkcji i konstrukcja wykonana została w 50% z aluminium i 50% ze stali. O ile jest to bardzo ciekawe połączenie ze względu na podwyższoną wytrzymałość oraz lepszy komfort jazdy, tak podnosi to wagę. Model Scorpio Stunt waży prawie 4 kg.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Ponadprzeciętny komfort jazdy;
• Bardzo zwinne i precyzyjne prowadzenie;
• Wysoka maksymalna waga użytkownika.
Q

Wady

• Duża waga hulajnogi;
• Nieco wysoka cena.

POWERBLADE Hulajnoga WYCZYNOWA KATANA

Wybierając hulajnogę PB Stunt otrzymujemy bardzo lekką, ale jednocześnie wytrzymałą ofertę. Wyróżnia się ona przede wszystkim budową kółek i ich twardością, a także dobrymi łożyskami. Z tego względu jest to w miarę komfortowa opcja, która przy okazji nie nadwyręży naszego budżetu.
Producenci zdecydowali się na wykorzystanie łożysk klasy ABEC 7. Jest to bardzo dobra klasa, która charakteryzuje się wysoką precyzją oraz ponadprzeciętnym prowadzeniem. Z uwagi na to, że kółka oferują 10 cm średnicy, hulajnoga jest bardzo zwinna i świetnie sobie radzi podczas wykonywania tricków oraz podczas wyczynowych przejazdów. Co ciekawe, kierownica obracana o 360 stopni z pewnością wspomoże niektóre akrobacje.
Marka Powerblade przygotowała dla nas bardzo trwały, aluminiowy produkt. Mowa tutaj przede wszystkim o podeście. Z tego względu waga urządzenia to nieco ponad 3 kilogramy. Gwarantuje to bardzo proste i bezproblemowe wykonywanie sztuczek.
Niestety, rdzeń kółek jest kompozytowy. Nie jest to najsolidniejszy materiał, szczególnie kiedy stosuje się go w tak newralgicznym i narażonym na uszkodzenia miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że takie wykonanie „odchudziło” hulajnogę przy zachowaniu jej trwałości oraz niskiej ceny.

R

Zalety

• Bardzo niska waga;
• Mała cena;
• Aluminiowy podest;
• Duża nośność.
Q

Wady

• Kompozytowy rdzeń kółek.

HULAJNOGA WYCZYNOWA FREESTYLE 120 KG

Nieco droższym, aczkolwiek bardzo dobrze wykonanym rozwiązaniem będzie niezwykle solidna hulajnoga od firmy PB. Mamy tutaj do dyspozycji bardzo dobre, aluminiowe wykonanie, a także kółka, łożyska i kierownicę oferującą zwinną i niezwykle dynamiczną jazdę dzięki zastosowaniu odpowiedniej klasy komponentów.
Jak na wyczynową hulajnogę przystało, otrzymujemy tutaj kierownicę w stylu Y. Z uwagi na to, że jest ona obracana o 360 stopni, bez najmniejszego problemu będziemy mogli wykonać szereg skoków, tricków czy innych wyczynów.
Bardzo ważne jest także wykonanie kółek oraz łożysk. Klasa Abec-9 pokazuje, że są to najsolidniejsze łożyska, jakie można by zamontować w tego rodzaju sprzęcie. Oprócz tego, kółka o średnicy 10 centymetrów wykonane zostały z poliuretanu, czyli tak zwanego sztucznego kauczuku.
Pamiętajmy natomiast, że jest to bardzo lekka opcja, gdyż waży 3,8 kg. Oprócz tego, ważna jest również konstrukcja podestu. Wykonany został z aluminium oraz pokryty specjalną powłoką antypoślizgową. Niska waga uzyskana została dzięki konstrukcji kierownicy – także ze stopu aluminium.
Niestety, zastosowanie wysokiej klasy łożysk oraz niemalże kompletnej aluminiowej konstrukcji podwyższyło cenę urządzenia. Jest ono bardzo drogie.

R

Zalety

• Łożyska klasy Abec-9;
• Bardzo zwrotne kółka;
• Kompletna aluminiowa konstrukcja;
• Niska waga.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Hulajnoga Wyczynowa ABEC7 120 kg Katana Whi

Nieco tańszą, aczkolwiek wciąż dobrą hulajnogą dla dorosłych jest model PB Stunt Katana, który to waży najmniej ze wszystkich opisywanych tutaj produktów. Należy pamiętać natomiast, że niska waga spowodowana jest także kompozytowym rdzeniem, jaki wykorzystano w przypadku kółek.
Klasa łożysk w przypadku modelu Katana to Abec-7. Jest to zatem dobra opcja, szczególnie jeśli zależy nam na bardzo dobrym wykonaniu, a także na akceptowalnej cenie. Co ciekawe, twardość kółek wynosi 80A, a więc są one miększe od konkurencji. Sprawia to, że komfort podczas jazdy jest nieco lepszy, niż ma to miejsce w klasycznych hulajnogach wyczynowych.
Kolejną istotną informacją, którą oczywiście należy uznać za zaletę tej oferty, jest średnica kółek oraz aluminiowa kierownica w kształcie Y. Gwarantuje to obrót o 360 stopni, dodatkowe pochylenie podczas jazdy, a także nieco lepszy komfort dzięki niższej twardości. Powyższe wartości mają bardzo istotny wpływ na zwinność sprzętu.
Jest to oczywiście hulajnoga dla dorosłych 120 kg, gdyż cała konstrukcja wykonana została z aluminium. Dotyczy to zarówno decku, jak i kierownicy. Na potwierdzenie jakości wykonania, producent chwali się wszystkimi niezbędnymi certyfikatami, które określają tę hulajnogę jako bezpieczny rolkowy sprzęt sportowy.
Niestety, kompozytowy rdzeń nie jest tak trwałym rozwiązaniem jak aluminium, co w przyszłości może negatywnie wpłynąć na niezawodność całej konstrukcji.

R

Zalety

• Kompletne wykonanie aluminiowe;
• Bardzo niska waga;
• Hulajnoga 120 kg;
• Niska twardość kółek;
• Brelok gratis.
Q

Wady

• Kompozytowy rdzeń kółek.

Hulajnoga dla dorosłych 120 kg, czyli jak wybrać właściwe urządzenie w 2023 roku?

Z uwagi na to, że hulajnogi dla dorosłych, szczególnie te wyczynowe, różnią się wykonaniem od standardowych, miejskich hulajnóg jakie często kupuje się dla dzieci bądź młodzieży, ważne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych elementów. To właśnie różnica między nimi będzie miała najważniejszy wpływ na późniejsze użytkowanie oraz trwałość.

Przeglądając ofertę hulajnóg 120 kg, warto pamiętać o materiale, jaki użyto do konstrukcji – zarówno podestu, jak i kierownicy a nawet kółek. Oprócz tego, istotną rolę odgrywa także średnica kółek oraz zastosowane łożyska.

Bardzo ważna będzie także nośność urządzenia. Z uwagi na to, że wyczynowe hulajnogi wymagają bardzo trwałego wykonania, kierownice nie są wyposażone w regulację. Przez to istotnym elementem będzie także wysokość kierownicy. Dodatkowe dane na temat właściwego zakupu można znaleźć tutaj:
https://www.movinoproscooters.pl/hulajnogi-wyczynowe-na-co-zwrocic-uwage-przy-ich-zakupie/.

Konstrukcja jest najważniejsza

Maksymalna waga użytkownika to jeden ze wskaźników wytrzymałości, jaką konstruktorzy są w stanie zagwarantować w konkretnym modelu. Nośność urządzenia jest niezwykle istotna, gdyż hulajnogi dla dorosłych bądź te wyczynowe wykorzystywane są w bardzo trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach. Jeśli nie chcemy zniszczyć hulajnogi po miesiącu użytkowania, trzeba pamiętać o minimalnej nośności wynoszącej 120 kg.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to te topowe hulajnogi wykonane są z mieszanki stopu aluminium oraz włókna węglowego. Jest to bardzo trwała i wytrzymała opcja, która przy okazji oferuje niską wagę. Nieco tańszą wersją będą hulajnogi, które w całości skonstruowane zostały z aluminium. Dobrym rozwiązaniem sa również hulajnogi trójkołowa o solidnej, trwałej konstrukcji. Więcej informacji na ich temat znajdziesz pos linkiem: https://poranaruch.pl/hulajnoga-trojkolowa-dla-doroslych-opinie-ranking/

HULAJNOGA WYCZYNOWA FREESTYLE 120 KG

hulajnoga 120 kg opinie

Be4Skate hulajnoga wyczynowa 120kg

najlepsza hulajnoga dla dorosłych

Kółka oraz łożyska

Hulajnogi wyczynowe charakteryzują się o wiele mniejszymi kółkami niż w przypadku produktów przewidzianych dla dzieci i młodzieży czy do standardowych podróży po mieście. Tutaj najczęściej stosuje się średnicę 10-11 cm. Ma to dodatkowo pozytywny wpływ na zręczność oraz zwinność.

Innym bardzo ważnym elementem jest jakość wykonanych łożysk. To one głównie odpowiadają za to w jak szybki i zręczny sposób możemy prowadzić daną hulajnogę. Jakość łożysk wyraża się za pomocą klasyfikacji Abec. My polecamy wybierać tylko te produkty, które dostarczają łożyska klasy Abec-7 bądź Abec-9.

Bardzo ważne natomiast jest, że często producenci wykorzystują tę klasyfikację w ramach chwytu marketingowego. Dlatego w razie kupna bardzo drogiego sprzętu, warto dopytać się i wiedzieć więcej o jakości łożysk.

Kierownica i komfort jazdy

Decydując się na zakup hulajnogi dla dorosłych bądź tak zwanej hulajnogi wyczynowej, poświęcamy częściowo komfort na rzecz wytrzymałości. Jest to niezwykle istotne, gdyż to właśnie solidnie skonstruowana hulajnoga jest głównym powodem, dla którego możemy bez najmniejszych problemów uczestniczyć w najróżniejszych wydarzeniach, robić tricki czy jeździć wyczynowo.

Z tego właśnie względu hulajnogi te nie oferują tak wielu komfortowych funkcjonalności. W przypadku klasycznych, nie wyczynowych hulajnóg, mamy do naszej dyspozycji specjalne ustawienia do dostosowania produktu do naszej osoby. Mowa tutaj, na przykład, o możliwości ustawienia wysokości kierownicy. Pozbycie się tej opcji pozwala dodatkowo wzmocnić kierownicę.

Jeśli mowa o kierownicy, to bardzo istotnym aspektem w każdej wyczynowej hulajnodze jest możliwość obrotu kierownicy o 360 stopni. Z uwagi na to, że sztuczki oraz tricki wymagają niespotykanej zwinności i refleksu, pełne obroty kierownicą gwarantują nam pewność wykonania danej akrobacji.

HULAJNOGA WYCZYNOWA ENERO SCORPIO do 120KG

hulajnoga 120 kg ranking

POWERBLADE Hulajnoga WYCZYNOWA KATANA

hulajnoga 120 kg cena

Hulajnogi dla dorosłych opinie 2023

Przeglądając ofertę, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na opinie innych użytkowników. Pomimo deklaracji producenta, to właśnie użytkowanie na co dzień pozwala nam doprecyzować jakie wady bądź zalety dany sprzęt posiada.

Gdy tylko zweryfikujemy wszystkie za i przeciw, będziemy mogli podjąć świadomą decyzję w sprawie zakupu hulajnogi wyczynowej, która nie tylko obejmuje zdobytą wiedzę na temat samego produktu, ale jest także wzbogacona o doświadczenie innych osób, wcześniej korzystających z danego modelu.

Oczywiście opinie hulajnóg są subiektywne, a co za tym idzie nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistego stanu hulajnogi. Dlatego miejmy je na uwadze, lecz nie traktujmy tego jako główne źródło danych.

Podsumowanie rankingu hulajnóg dla dorosłych 2023

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu jest Be4Skate hulajnoga wyczynowa 120kg, czyli bardzo dobrze skonstruowana opcja. Hulajnoga ta jest wystarczająco wytrzymała, oferuje nam aż 120 kg nośności. Dodatkowo, oferuje nam bardzo dobre wykonanie kółek i łożysk.

Jeśli nie jest to idealny wybór i szukacie czegoś innego, to warto przede wszystkim zapoznać się z poradnikiem zakupowym. Znajdujące się tam informacje pomogą wam w odpowiednim wyborze. Istotne natomiast jest, aby przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry konstrukcyjnie, a dopiero później przejrzeć opinie, komentarze i uwagi innych użytkujących.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką hulajnogę dla dorosłych 120 kg wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by luna15

Zastanawiam się nad pierwszą i drugą. Porównuje i wybrąć nie mogę, ale chyba jednak be4skate ;D

 by luka

Hulajnga PB jest bardzo dobrze wykonana, zwinna, łatwoskrętna.

 by gaja

be4skate kupiliśmy synowi. Bardzo zadowolony, śmiga na skateparku z chłopakami.

 by zoŚka

Niektóre hulajnogi  są tak ciężkie, że trudno je unieść. Z waszego rankingu kupie pierwszą, na moje oko będzie idealna.

 by miraa4

W tym roku jest mega szła na hulajnogi. Jak dla mnie dobrze - ekologiczny środek transportu. Ja mam Powerblade i jestem zadowolona z zakupu.