W dzisiejszych czasach życie jest z pewnością o wiele bardziej stresujące niż wcześniej. Każdy jest zapracowany, a czasu na odpoczynek jest zwykle bardzo mało. Nawet jeśli go znajdziemy, to nieumiejętne treningi czy też niewłaściwy ruch doprowadza do skurczy, zakwasów i innych problemów związanych z funkcjonowaniem naszych stawów i mięśni. Aby wyeliminować te problematyczne kwestie i cieszyć się zdrowiem i szybkim powrotem do zdrowia po kontuzji, bardzo często rekomendowany jest masażer wibracyjny elektryczny.

Choć masażerów na rynku jest sporo, ich wybór jest o wiele bardziej skomplikowany, niż może nam się to wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim możemy wymienić masażery automatycznie działające czy też ręczne albo też wykorzystujące podczerwień lub drgania. Oczywiście oprócz tego, dostępne są również masażery wibracyjne pistolety, specjalistyczne urządzenia do nóg czy też opcje dostępne w innej formie, np. masażery karku (ranking masażerów karku shiatsu).

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MASAŻER Adler AD2167

9.9

Średnia


 

PISTOLET WIBRACYJNY

9.8

Średnia

BEURER MG40

9.7

Tania


 

GRUNDIG FM4020

9.6

Tania

Pistolet MediGunPRO

9.5

Droga

Aby pomóc w wyborze idealnego produktu do rozpoczęcia masażu wibracyjnego, stworzyliśmy dzisiejsze zestawienie. Pojawiło się w nim pięć produktów, które to charakteryzują się ponadprzeciętną skutecznością i bardzo ciekawymi funkcjonalnościami. Ponadto, upewniliśmy się, że każdy sprzęt bardzo łatwo używać. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zweryfikowaniu opinii masażerów wibracyjnych.

MASAŻER DO STÓP Z MASAŻEM WIBRACYJNYM I PODCZERWIENIĄ

masaż wibracyjny

Masażer do stóp z masażem wibracyjnym i podczerwienią to idealny sposób na zmęczone, po całodziennym chodzeniu, stopy. Często zapomina się o nich. Masuje się ciało, a tymczasem to stopy właśnie potrzebują szczególnej opieki i pielęgnacji. Dzięki temu masażerowi można to im zagwarantować.

Masażer nie tylko stymuluje i poprawia krążenie stóp. Ponadto masuje on zmęczone stopy, a przy okazji poprawia samopoczucie i pomaga się zrelaksować po całym dniu biegania i obowiązków. Sprzęt posiada tryb pracy automatycznej. Został on wyposażony w trzy poziomy intensywności, trzy tryby wibracji. To pozwala ustawić nasilenie pracy masażera zgodnie z potrzebą użytkownika. Dodatkowo, na powierzchni masującej, umieszczone zostały wypustki stymulujące stopy – dla jeszcze większego komfortu.

Ergonomiczny kształt masażera to gwarancja komfortu i wygody użytkowania. Dodatkowo, na co warto zwrócić szczególną uwagę, masażer posiada tak zwane podgrzewanie infrared. Nie tylko ogrzewa ono zmęczone stopy, ale również pomaga rozluźnić napięte mięśnie dla jeszcze większego relaksu danej osoby.

R

Zalety

• 3 poziomy wibracji;
• Tryb pracy automatycznej;
• Wypustki stymulujące stopy;
• Podgrzewanie infrared.
Q

Wady

• Stosunkowo krótki czas pracy automatycznej.

Cykl pracy masażera wynosi 20 minut. Jest to wystarczająca ilość czasu, by zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, a przede wszystkim rozmasować zmęczone stopy. Zasilenia potrzebne do urządzenia to 230 V. Pobór energii wynosi 21 W. Waga urządzenia to tylko 1,9 kilograma. Dołączona instrukcja jest w języku polskim.

Interesuje nas forma pistoletu? POKAR PISTOLET DO MASAŻU WIBRACYJNY

masażer wibracyjny ranking

Pistolet do masażu marki Pokar to bardzo efektywne urządzenie, które sprawdza się w trakcie masażu tkanek miękkich. Zostało ono wyposażone w 4 niezależne końcówki. Masażer tego typu nie tylko łagodzi zakwasy, ale także zmniejszy sztywność oraz bóle mięśni.

Co istotne, pistolet jest wykonany z trwałych materiałów. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, dobrze leży w dłoni. Część chwytna została pokryta materiałem antypoślizgowym, dla większego komfortu użytkowania i bezpieczeństwa.

Pistolet do masażu marki Pokar ma zastosowanie na różnych polach, w tym między innymi przy: bólach klatki piersiowej, bólach karku czy barków, napięciach mięśni czy skurczach mięśni. Jest to doskonały sposób na regenerację mięśni, na przykład po ciężkim treningu na siłowni.

Masażer jest wyposażony w obsługę dotykową LCD. Posiada włącznik i wyłącznik, ale również wskaźnik poziomu prędkości oraz ładowania akumulatora. Ma także wskaźnik LED baterii, który informuje o poziomie naładowania baterii. Zapali się zaś na czerwono w momencie, gdy jej stan będzie mniejszy niż 20 procent.

R

Zalety

• 4 niezależne końcówki (wszechstronne zastosowanie masażera);
• Obsługa dotykowa LCD;
• Obsługuje 20 prędkości;
• Bateria litowo-jonowa.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena;
• Krótki czas pracy na baterii.

Pistolet do masażu obsługuje aż 20 prędkości, a także bardzo silne wibracje uderzeniowe. Pozwala to na poruszanie się od 1200 do 3200 ruchów na minutę – wszystko w zależności od wybranej prędkości. Można wybrać różne tryby pracy masażera, od delikatnego masażu po tryb profesjonalny.

Sprzęt jest wyposażony w bezszczotkowy silnik prądu stałego 24 V, a także podwójną przekładnię łożyskową, które zapewniają zarówno wysoką moc, jak i niski poziom hałasu. Czas pracy na baterii wynosi 120 minut. Problemem może się jednak okazać wysoka cena i potrzeba częstej wymiany baterii w przypadku bardziej wymagających masaży. Sprawdź również nasz ranking pistoletów do masażu, który pomoże ci wybrać idealny sprzęt.

Masażer do ciała WIBRACYJNY BEURER MG40

masaż wibracyjny cena

Masażer na podczerwień BEURER MG 40 jest nowoczesnym urządzeniem, które pozwala samodzielnie w domu łagodzić ból, ale również stymulować mięśnie. Dzięki temu sprzętowi można w łatwy sposób złagodzić napięcie mięśni czy zmniejszyć zakwasy po dużym wysiłku fizycznym, a także wspomóc regenerację.

Dzięki czterem różnym nasadkom masującym, można bez większego problemu dostosować poziom masażu do swoich potrzeb, a także dokładnie dobrać końcówkę do danej partii mięśni. Dodatkową zaletą masażera marki BEURER jest możliwość włączenia funkcji ogrzewania podczerwienią. Z kolei 3-stopniowa regulowana rączka obrotowa to gwarancja pozytywnych wrażeń w trakcie wykonywania masażu na swoim ciele albo kogoś innego.

Sprzęt ten pozwala, dzięki delikatnym falom, uzyskać masaż typu wibracyjnego. Co z kolei gwarantuje rozluźnienie zmęczonych, na przykład treningiem albo ciężkim dniem w pracy, mięśni. Dzięki temu można osiągnąć znakomite ciepło, a także przyjemne uczucie relaksu. Chcąc zwiększyć intensywność masażu, wystarczy naciskać mocniej urządzenie – wówczas uzyska się zamierzony efekt.

R

Zalety

• 4 wymienne nasadki;
• Funkcja ogrzewania podczerwienią;
• Wiele funkcji usprawniających działanie;
• Głowica obrotowa do masażu.
Q

Wady

• Brak funkcji regulacji prędkości (wyłącznie możliwość zwiększenia poziomu wibracji poprzez nacisk masażera na ciało).

Efekt głębi poprzez podczerwień nie tylko wzmacnia efekt masażu czy też ogrzewa powierzchniowo skórę, ale również poprawia krążenie krwi. To sprawia, że efekt masażu działa nie tylko na powierzchni ciała, ale także wnika w głąb warstwy zarówno tkanek, jak i mięśni.

Masażer został wyposażony w 4 wymienne nasadki do masażu, dzięki temu można dostosować urządzenie do własnych potrzeb w danej chwili. Dodatkowo dzięki głowicy obrotowej do masażu o kącie do 180 stopni można dotrzeć do wszystkich obszarów swojego ciała.

MASAŻER DO STÓP MASAŻ WIBRACYJNY GRUNDIG FM 4020 

jaki masaż wibracyjny

Masażer do stóp marki GRUNDIG model FM 4020 to dobre urządzenie do masażu stóp. Zapewnia ono masaż ciepłą wodą w pianie. Dzięki wbudowanej grzałce, która podgrzewa wodę do maksymalnie 44 stopni Celsjusza. To z kolei jest gwarancją wyrównanej oraz przyjemnej dla użytkownika temperatury wody. A dodatkowo zapewnia skuteczny oraz ożywczy masaż dla zmęczonych stóp po całodziennym chodzeniu.

Ciepła woda z pianą jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdej osoby. Taka kąpiel nie tylko rozluźnia mięśnie stóp, ale również poprawia krążenie krwi, co dodatkowo wpływa pozytywnie na samopoczucie danej osoby.

Masażer do stóp marki GRUNDIG to przede wszystkim masaż wibracyjny. Wbudowane dwie obracające się rolki do masażu stymulują receptory stóp, dzięki czemu poprawiają nie tylko krążenie krwi, co zostało już wspomniane wyżej, ale również zapewniają one maksymalne odprężenie oraz rozluźnienie zmęczonych stóp.

R

Zalety

• Wbudowana grzałka;
• Kilka typów masażu, w tym wibracyjny czy bąbelkowy;
• Masaż Blue Light;
• Wypustki w dnie masażera do akupresury stóp.
Q

Wady

• Masażer wyłącznie do masażu stóp. 

Z kolei masaż bąbelkowy polega na tym, że podczas kąpieli w ciepłej wodzie przez wloty w podstawie masażera do wody trafiają pęcherzyki powietrza, które dodatkowo działają relaksująco na stopy. Ma to działanie rozluźniające mięśnie oraz poprawiające krążenie krwi, a także przemianę materii.

Masażer GRUNDIG to także masaż błękitnym światłem Blue Light, co pomaga na obolałe nogi. Dodatkowo warto wspomnieć o wypustkach, które są umieszczone w dnie masażera – do akupresury stóp.

Pistolet wibracyjny MediGunPRO

Pistolet wibracyjny MediGunPRO to sprzęt, w który zaopatrzyć się powinna każda osoba, która uprawia sport zawodowo, ale również amatorsko. Nie jest to zwyczajny pistolet wibracyjny, to także profesjonalny sprzęt do walki z niedyspozycjami ciała. Urządzenie to gwarantuje wykonanie intensywnego i głęboko docierającego masażu ostukującego.

Z pomocą pistoletu MediGunPRO można bez problemu samodzielnie poradzić sobie z bólami mięśni czy stawów, ale również rozprawić się z zakwasami, spięciami czy sztywnością. Sprzęt ten charakteryzuje się dwoma trybami pracy. Dokładniej mówiąc – trybem automatycznym oraz trybem ręcznym.

W pierwszym trybie częstotliwość pracy masażera zmienia się w sposób interwałowy, to znaczy od szybkiej do wolnej. Z kolei w trybie ręcznym urządzenie pracuje ze stałą prędkością. Masażer ten został wyposażony w 5-stopniową regulację prędkości. Dotyczy to zarówno programów automatycznych, jak i tryby ręcznego. Zazwyczaj urządzenia tego typu dostępne na rynku posiadają dwie, maksymalnie trzy częstotliwości pracy. Jest to więc coś, co z pewnością wyróżnia pistolet wibracyjny MediGunPRO.

R

Zalety

• Dwa tryby pracy – automatyczny i ręczny;
• 5-stopniowa regulacja prędkości;
• Sześć wymiennych głowic masujących;
• Ciche urządzenie.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka półka cenowa.

Pistolet wibracyjny posiada aż sześć wymiennych głowic masujących: okrągłą (masaż dużych grup mięśni), rozwidloną (masaż mięśni wzdłuż kręgosłupa), punktową (masaż wybranych punktów na ciele), płaską (masaż wszystkich części ciała), trapezową (masaż gruzłów) oraz falowaną (masaż okolicy stawów).
Masażer jest jednym z najcichszych na rynku, mimo swojej wielkiej mocy.

Jaka propozycja okaże się najlepsza? Wybierz właściwy masażer wibracyjny już dziś!

Pięć przedstawionych powyżej masażerów cechują się świetnymi parametrami i zdecydowanie pomogą nam w zrelaksowaniu się po morderczym dniu. Są to również idealne gadżety w przypadku problemów ze stawami lub przy rehabilitacji i powrocie do zdrowia po kontuzji. Oczywiście ich poszczególna charakterystyka i korzystanie różni się i to dlatego zaleca się znalezienie produktu idealnie dostosowanego do naszych wymagań.

W tym celu musimy upewnić się, że masażer przystosowany został do pracy z poszczególnymi partiami ciała i mięśni nam odpowiadających. Możemy więc wybrać opcje skupione na poszczególnych częściach cziała lub też bardziej uniwersalne. Oprócz tego, istotne jest sprawdzenie metody masażu oraz funkcjonalności.

Gdy wybieramy masażer wibracyjny, kluczową kwestią będzie wybranie sprzętu oferującego największą regulację. Ponadto musimy pamiętać o tym, żeby sprzęt gwarantował szereg akcesoriów i wymiennych nasadek, które to jeszcze bardziej urozmaicą możliwość korzystania z urządzenia. Oczywiście dodatkowym sposobem na weryfikację jakości produktu i atrakcyjności są opinie masażera wibracyjnego. Więcej informacji znajdziemy w poniższym linku: https://sekretypiekna.com.pl/jak-wybrac-odpowiedni-masazer-do-ciala/

Masażer wibracyjny typu pistolet czy może do nóg?

Podczas wyboru tego idealnego masażera najistotniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest oczywiście typ konstrukcji. Jak wiemy, masażery mogą oferować bardziej uniwersalną konstrukcję gwarantującą masowanie praktycznie każdej partii ciała, a inne są nieco bardziej ukierunkowane i skupiają się na konkretnych aspektach.

Dlatego często wybór pada albo na masażery do stóp albo masażery w postaci pistoletu, który to, po dobraniu odpowiedniej nasadki, pozwala na masowanie niemalże każdego obszaru z równie wysoką skutecznością co ten, który jest przystosowany wyłącznie do masowania stóp. Jednakże, za uniwersalność przyjdzie nam sporo zapłacić, a dodatkowo wymaga to drugiej osoby bądź czynnego masowania drugą ręką, a w przypadku zakupu sprzętu do stóp nie musimy się tymi elementami martwić.

GRUNDIG FM 4020

jaki masaż wibracyjny

MASAŻER DO STÓP Z MASAŻEM WIBRACYJNYM I PODCZERWIENIĄ

masaż wibracyjny

Zweryfikuj tryb pracy

Jak wszyscy wiemy, im więcej opcji i ustawień, tym lepiej. Jest to szczególnie ważne podczas wybierania masażera do stóp, kiedy to właściwie dobrana opcja pozwala nam uzyskać najskuteczniejsze masowanie i niemalże natychmiastowe efekty po dosłownie kilku zabiegach masujących.

Tryby pracy mogą się całkiem mocno różnić. Niektóre opcje gwarantują standardowy tryb automatyczny, który to dostosowuje częstotliwość drgań i ich siłę i ciągle ją zmienia, co ma dodatkowo uskutecznić masowanie. Oprócz tego, warto też pamiętać o trybie ręcznym, który to umożliwia nam własnoręczną regulację – jak bardzo zaawansowana ta regulacja bedzie zależy oczywiście od funkcjonalności danego modelu.

Upewnij się, że produkt oferuje nam odpowiednie funkcje i regulacje

Jak już wyżej wspomnieliśmy, pistolety wibracyjne i masażery do stóp muszą oferować nam szereg trybów pracy, lecz bez odpowiednich funkcji i regulacji nie będą one tak skuteczne. Dlatego aspekty te wzajemnie się uzupełniają i nie możemy skupić się na jednym, zapominając o drugim. Funkcje i regulacje to przede wszystkim możliwość dostosowania urządzenia do naszych wymagań.

Podstawową opcją umożliwiającą dopasowanie sprzętu do naszych wymagań jest oczywiście zmiana prędkości. Regulacja odbywa się zazwyczaj ręcznie lub, jeśli wybierzemy produkt z automatycznym trybem pracy, automatycznie. Stopni regulacji może być nawet i pięć, dzięki czemu ilość uderzeń na minutę będzie idealnie dopasowana do intensywności masażu.

Kolejną istotną rzeczą jest możliwość dostosowania częstotliwości pracy i jej mocy. Amplituda drgań zależna jest od złożoności problemu, lecz musimy pamiętać o tym, aby najwyższa częstotliwość pracy była bezpieczna dla naszego organizmu i nie prowadziła do niebezpiecznych skutków ubocznych.

Pistolet wibracyjny MediGunPRO

masażer wibracyjny opinie

Masażer WIBRACYJNY BEURER MG40

masaż wibracyjny cena

Miej na uwadze opinie innych użytkowników i cenę

Podejmując decyzję odnośnie zakupu całkiem drogiego sprzętu, a w przypadku najbardziej zaawansowanych masażerów tak może właśnie być, warto też uwzględnić nieco mniej istotny parametr, a mianowicie uwagi i komentarze pochodzące od innych kupujących. Choć zdobędziemy w ten sposób subiektywne dane, to mogą okazać się przydatne podczas finalnej decyzji.

Opinie osób używających dany masażer mogą być bardzo różne, lecz bardzo często pozwalają nam ocenić czy deklarowane przez producenta dane się sprawdzają i rzeczywiście urządzenie działa tak dobrze jak to zachwala autor. Co ciekawe, podczas przeglądania recenzji powinniśmy też uwzględnić cenę.

Choć sama wartość może być całkiem zróżnicowana, to gdy weźmiemy pod uwagę poszczególne opcje i funkcje, a także sprawdzimy maksymalną wydajność i ilość dodatków znajdujących się w zestawie, to możemy mniej więcej oszacować czy produkt jest wart swojej ceny czy też nie.

POKAR PISTOLET DO MASAŻU WIBRACYJNY

masażer wibracyjny ranking

Akcesoria również odegrają kluczową rolę

Gdy chcemy wybrać jak najbardziej uniwersalne urządzenie, to nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie wybór produktu o dodatkowych nasadkach. Gadżety te pozwalają nam na masowanie innych partii mięśni w równie skuteczny sposób.

Ponadto w akcesoriach niejednokrotnie możemy znaleźć ciekawe gadżety, które ułatwią użytkowanie sprzętu i sprawią, że będzie on jeszcze ciekawszym rozwiązaniem. Tutaj na uwagę zasługuje też karta gwarancyjna, która czasami, po rejestracji produktu, może dwukrotnie wydłużyć okres ochronny.

Podsumowanie rankingu masażerów wibracyjnych

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia MASAŻER DO STÓP Z MASAŻEM WIBRACYJNYM I PODCZERWIENIĄ. To produkt bardzo skuteczny i świetnie radzący sobie z nawet najbardziej wymęczonymi stopami. Choć nie jest to najbardziej zaawansowana propozycja, to przystępna cena i szereg funkcji z pewnością sprawiają, że produkt jest wart swojej ceny.

Jeśli jednak bardziej interesuje nas zwiększona uniwersalność czy też myślimy nad zakupem o nieco mocniejszych parametrach, to warto przemyśleć zakup jednej z alternatyw. Ponadto, poradnik zakupowy 2024 uwzględnił wiele ciekawych informacji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć swój własny, idealny masażer wibracyjny.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki masażer wibracyjny wybrać
Average rating:  
 0 reviews