Korzystając z roweru bardzo często zapominamy o tym, że istnieje szereg elementów, które należy odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować, aby cieszyć się z bezproblemowej jazdy przez wiele lat. Jednym z takich elementów jest, na przykład, łańcuch. Jeśli nie zadbamy o tę część, bardzo szybko możemy doprowadzić do awarii. Dotyczy to osób często poruszających się po drogach nieutwardzonych czy też w przypadku osób, które nie zważając na pogodę podróżują często w deszczu.

Dlatego jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie łańcucha w odpowiednim stanie jest olej do łańcucha rowerowego. Choć wydawać by się mogło, że wyposażenie się w urządzenie tego typu będzie bardzo proste, to rzeczywistość jest zgoła inna. Aby wybrać odpowiedni olej do łańcucha rowerowego, musimy przede wszystkim określić warunki, w jakich jednoślad jest użytkowany i dobrać produkt w oparciu o nasze potrzeby.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Smar Shimano PTFE

9.9

Tani


 

FINISH LINE Dry

9.8

Średnia


 

SQUIRT Dry Lube

9.7

Drogi


 

FINISH LINE bike

9.6

Średnia


 

Aby więc mieć pewność, że wybierzemy odpowiedni olej do łańcucha rowerowego ranking ofert na rok 2024 ma za zadanie dostarczyć nam najciekawszych propozycji. To rozwiązania, które będą przydatne dla każdego wprawionego rowerzysty. Nasi eksperci przyjrzeli się wyłącznie produktom o najlepszej charakterystyce. Szczególnie istotne okazały się cechy dodatkowe, w tym wysoki poziom zabezpieczenia impregnowanej powierzchni czy też dobry stosunek ilości lubrykantu do ceny. Rzecz jasna ważny był też sposób aplikacji bądź też pozostałe właściwości.

Smar Shimano PTFE 100ml teflon olej do łańcucha

łańcuch do roweru opinie

Smar marki Shimano o kodzie producenta LBPT1B0100SB to olej uniwersalny, którego powinien posiadać każdy użytkownik roweru. Olej dostępny jest w czarnym opakowaniu o pojemności 100ml. Przedstawiony produkt znajdzie zastosowanie nie tylko w rowerach miejskich ale także crossowych, trekkingowych, młodzieżowych, MTB czy BMX.

Na czym należy stosować olej uniwersalny Shimano PTFE Lube? Przede wszystkim na łańcuchach, zębatkach, osi oraz przerzutkach. To właśnie te elementy najbardziej są zagrożone i należy je odpowiednio konserwować i chronić.

R

Zalety

• Łatwość czyszczenia;
• Prosta aplikacja w docelowym miejscu;
• Nie brudzi;
• Stosunek ceny do jakości.
Q

Wady

• Najmniejsza pojemność w naszym zestawieniu.

Jakie właściwości ma zatem rekomendowany przez naszych specjalistów olej? Skutecznie redukuje tarcie jak i hałas. Dodatkowo użytkownik może liczyć na mniejsze zużycie co przełoży się na żywotność roweru czy jego poszczególnych elementów takich jak np. Przerzutki czy łańcuchy. Olej ma lepką konsystencję, która dobrze się klei do elementów na których został rozprowadzony. Opakowanie poprzez swoją konstrukcję i wagę jest łatwa w utrzymaniu przez co smar nakłada się bez problemu w trudno dostępnych miejscach.

Olej Smar do Łańcucha FINISH LINE Dry Teflon 240ml

olej rowerowy ranking

Smar marki Finish Line to produkt, który powstał z myślą o łańcuchach rowerowych. Producent dedykuje ten produkt wyłącznie do łańcucha jednak z pewnością spisze się na innych elementach roweru. Olej dostępny jest w opakowaniu o pojemności 240ml. Producent oferuje omawiany produkt w różnych wersjach pojemnościowych od 60 do nawet 240 ml. Opakowanie w jakim znajduje się olej pozwala na łatwe rozprowadzanie cieczy na łańcuchu jak i innych komponentach roweru.

Czym tak naprawdę jest produkt Finish Line? Jest to wysokogatunkowy olej syntetyczny który dodatkowo został wzbogacony o Teflon® firmy DuPont. Smarowane elementy roweru będą wyglądać jakby były smarowane cieczą o woskowej konsystencji.

R

Zalety

• Stosunek pojemności do ceny;
• Dostępne dozowniki o różnych pojemnościach;
• Olej z dodatkiem Teflonu®.
Q

Wady

• Niektórzy użytkownicy skarżą się na konsystencję.

Producent informuje, że smar przeznaczony jest do jazdy w warunkach suchych i przy wysokim zapyleniu. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które wybrały olej Finish Line Dry Teflon chwalą przede wszystkim cichą pracę łańcucha oraz skuteczność w każdych warunkach pogodowych. To co może zniechęcić niektórych użytkowników to konsystencja.

SQUIRT Dry Lube Olej do łańcucha 120ml

olej do łańcucha rowerowego ranking

Olej do łańcucha SQUIRT to kultowy, bardzo popularny niegdyś produkt na rynku. Jak widać na stronie producenta jest to olej suchy czyli taki, który odporny jest na przywieranie brudu, kurzu itd. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które testowały olej SQUIRT chwalą sobie także wysoką tolerancję również w przypadku wymywania co zatem gwarantuje trwałość w zmiennych warunkach pogodowych.

Olej ma odpowiednią konsystencję by bez problemu wnikać we wszystkie elementy łańcucha; rolki oraz ogniwa. Produkt został zaprojektowany na bazie wosków, które zawieszone są w emulsji tworząc tym samym świetną konsystencję, która jest skuteczna konserwacji i ochronie naszego łańcucha.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość;
• Odpowiednia konsystencja do uniwersalnego zastosowania;
• Funkcjonalność;
Q

Wady

• Spora cena.

Smar do łańcucha SQUIRT dostępny jest w małej buteleczce o pojemności 120ml, która dobrze leży w dłoni a ze względu na swoje gabaryty jej aplikacja nie sprawi trudności nawet w trudno dostępnych miejscach. Ten kultowy produkt znajdzie zastosowanie w każdym rodzaju roweru. To co wyróżnia ten olej na tle konkurencji to z pewnością cena – jest ona delikatnie większa na tle konkurencji jednak warto sobie zadać pytanie czy warto oszczędzać na jakości.

Olej Dry Bike Lubricant marki Finish Line

olej do smarowania łańcucha rowerowego

Równie ciekawym wyborem w kategorii oleji łańcuchowych będzie także Olej Dry Bike Lubricant marki Finish Line. Produkt w sprzedaży dostępny jest w pojemności 120 ml. Olej w składzie zawiera teflon, dzięki czemu warunki atmosferyczne nie będą miały wpływu na jego skuteczność.

Lubrykant dedykowany jest do aplikacji na łańcuch, przerzutki, linki oraz inne komponenty rowerowe. Jak pozostałe produkty z tej kategorii tak również i Olej Dry Bike Lubricant charakteryzuje się długą trwałością oraz wysokim progiem odporności na wypłukiwanie w przypadku kontaktu z wodą.

Ciekawy jest sam sposób działania produktu, gdyż klarownie wnika w powierzchnię smarowanych elementów. Co więcej jest to jeden z lepszych wyrobów z kategorii olejów łańcuchowych, ponieważ po aplikacji olej Dry Bike nie pozostawia tłustego filmu. Wpłynie zatem korzystnie zarówno na zachowanie komponentów rowerowych w jak najlepszym stanie technicznym, ale również i estetycznym.

R

Zalety

• Trwałość produktu;
• Nie pozostawia tłustego filmu;
• Zabezpieczenie przed zabrudzeniami.
Q

Wady

• Jakość opakowania;
• Wydajność.

Producent informuje, że w celu przedłużenia trwałości oleju i spotęgowania jego działania na produkt aplikować można dodatkowo inny fabrykant.

Dalej nie wiesz jaki olej do łańcucha rowerowego powinieneś wybrać? W takim razie sprawdź poniższy poradnik 2024!

Jak doskonale wiemy, odpowiednie przygotowanie roweru na sezon wymaga sporo pracy. Nie możemy jednak zapomnieć o łańcuchu, który tak naprawdę bardzo łatwo może ulec uszkodzeniu, jeśli po mocnym zabrudzeniu nie doprowadzimy go do porządku. Wiadomym jest natomiast to, że lepiej zapobiegać niż leczyć i podobnie sytuacja wygląda w przypadku komponentów eksploatacyjnych w rowerze. Dlatego tak często rekomendowaną opcją jest olej do smarowania łańcucha rowerowego.

Choć możemy nie zdawać sobie sprawy z tego który produkt będzie lepszy i na którym najbardziej nam powinno zależeć, to istnieje parę sposobów na określenie atrakcyjności produktu. Przede wszystkim należy sprawdzić skład oleju rowerowego i tego w jakich okolicznościach najlepiej go stosować. Dalej, musimy mieć pewność, że odpowiednio aplikujemy preparat.

Rzecz jasna przed zakupem musimy upewnić się, że produkt możemy zastosować do naszego łańcucha. Oczywiście przyglądając się dostępnym ofertom warto też uwzględnić właściwości i cechy dodatkowe, jakimi dany smar olejowy czy też inny preparat tego typu ma do zaoferowania. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że odpowiednio zabezpieczymy łańcuch w naszym jednośladzie. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:
https://roweroweporady.pl/czyszczenie-i-smarowanie-lancucha-rowerowego/

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na skład

Przeglądając dostępne produkty należy rozpocząć poszukiwania od sprawdzenia tego, co się kryje w danym preparacie. Choć wydawać by się mogło, że produkty smarujące mają podobną bazę, to niestety tak nie jest. Mogą, co prawda, mieć w gruncie rzeczy podobne cechy podstawowe, ale ich właściwości się różnią, a to wszystko dzięki składowi.

Ponadto należy też pamiętać o tym, że jeden skład może być bardziej wydajny i oferować nam lepszą sprawność, a drugi okaże się rozwiązaniem budżetowym, które spełni swoją rolę przez krótki czas. Dlatego powinniśmy przyjrzeć się substancjom, jakie producent wykorzystał w produkcji preparatu olejowego w celu uzyskania jak najlepszej jakości smarowania.

Olej Finish Line Teflon Plus Dry Lube

olej do smarowania łańcucha rowerowego

Smar Shimano PTFE 100ml

łańcuch do roweru opinie

Dalej, sprawdźmy właściwości i cechy dodatkowe

Kolejna bardzo ważna kwestia jest mocno związana z wyżej wspomnianym składem i substancjami czynnymi, jakie producent postanowił wykorzystać. Wpływają one mocno na to czy olej będzie gwarantował nam wysoką hydrofobowość, czy będzie sprawnie smarował wewnętrzne komponenty i utrzyma się wystarczająco długo, aby ochrona i konserwacja trwała przez czas wystarczająco długi.

Dlatego bardzo ważne jest zweryfikować czy producent informuje nas w opisie produktu o hydrofobowości preparatu czy też nie. Ponadto, z właściwości, które powinny przykuć naszą uwagę, bez wątpienia ważna okaże się ochrona przed przywieraniem brudu i błota. A to oznacza, że olej powinien cechować się większą wilgotnością. Przy tym powinien być wystarczająco suchy, aby nie zmył się przy pierwszych deszczach.

Poza optymalnie dobraną konsystencją oleju do łańcucha, bardzo ważne jest też wybranie produktu oferującego nam kompatybilność z innymi preparatami zabezpieczającymi, dzięki czemu łatwiej jest o taki łańcuch zadbać z uwagi na stosowanie dodatkowych lubrykantów.

Kolejną istotną kwestią jest sposób aplikacji

Nieczęsto zwracamy uwagę na rzeczy dodatkowe i gadżety, które dopiero z czasem okazują się niezwykle ważnym elementem i sprawą znacznie wpływającą na pozytywny odbiór danego urządzenia. Dobrym przykładem może być, na przykład, konstrukcja butelki i sposób aplikacji oleju.

Choć wydaje się to mało istotne, to jest wręcz przeciwnie. Bardzo prosta i łatwa aplikacja potrafi niezwykle skutecznie poprawić precyzję nakładania oleju, a także pozytywnie wpływa na komfort użytkowania produktu. Ponadto, lepszy sposób aplikacji pozwala nam też precyzyjniej nakładać smarowidło, a to przekłada się na mniejsze zużycie.

Olej Smar SQUIRT Dry Lube

olej do łańcucha rowerowego ranking

Podsumowanie rankingu olejów 2024– teraz wiesz jaki olej do łańcucha rowerowego będzie dla ciebie najwłaściwszy!

Wiele ofert o bardzo dobrych parametrach musi przy okazji oferować świetny stosunek ilości oleju do ceny, a także wiele innych parametrów. Skład będzie kluczowy, bo od niego zależą ostatecznie właściwości oleju, skuteczność ochrony i też jej czas. Ponadto, nie można zapomnieć o kwestiach dodatkowych jak, chociażby, sposobie aplikacji.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas i po prostu zależy nam na sprawdzonym i rekomendowanym produkcie, to warto pomyśleć nad dzisiejszym numerem jeden w rankingu. SQUIRT Dry Lube Olej do łańcucha 120ml to bardzo ciekawa propozycja, która przede wszystkim skierowana została w stronę osób pragnących bardzo dobrej opcji o wszechstronnym zastosowaniu i różnorodnych właściwościach. Jeżeli wiesz już jaki olej wybrać, sprawdź też jaki łańcuch rowerowy jest najlepszy

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki olej do łańcucha rowerowego wybrać
Average rating:  
 0 reviews