Przemierzanie szlaków na rowerze trekkingowym może być wspaniałym przeżyciem i wielką przygodą. Wszyscy miłośnicy jednośladów wiedzą, że wybór roweru nie jest wcale prosty i w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. W tym miejscu rodzi się pytanie, czy rower trekkingowy przeznaczony na trudne szlaki musi być bardzo drogi? Udowadniamy, że nie! Jeżeli planujesz przeznaczyć na swój nowy rower kwotę, która nie przekroczy 1500 złotych, czytaj dalej i zobacz, które modele zdobyły największe zaufanie rowerzystów i kolarzy. Zapraszamy również do innych rankingów, w których opisujemy najlepsze rowery trekkingowe do 2000 zł oraz dobre rowery trekkingowe do 2500 zł.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Romet Wagant 1

9.9

Średnia


 

Kross Trans 2

9.8

Drogi


 

Lazaro Liberty Lady

9.6

Tani

Kands Traveller Iguana

9.5

Średnia


 

Spartacus Premier 3

9.4

Średnia

Rowery trekkingowe – Ranking wybranych modeli 2025

Rower rowerowi nierówny, a różnic pomiędzy poszczególnymi modelami jest tyle, że można dostać zawrotu głowy. Jeżeli nie interesujesz się rowerami na tyle, aby rozróżnić poszczególne rodzaje przerzutek, widelców, siodełek, manetek, czy może porządny rower elektryczny trekkingowy, lepiej przeczytaj, co na ten temat mają do powiedzenia inni użytkownicy. Oto kilka modelów, które wybraliśmy do naszego zestawienia.

Romet Wagant 1

jaki rower trekkingowy do 1500

Rower posiada aluminiową ramę oraz hamulce typu V-brake. Zewnętrzna przerzutka renomowanej marki Shimano zapewnia płynną i sprawną zmianę biegów. Przedni widelec jest amortyzowany dzięki czemu bez większych trudności pokonamy niewielkie wzniesienia i nierówności. Producent zastosował także aluminiową sztycę oraz wygodne siodło Selle Royal.

Polski producent wyposażył model Wagant 1 w bagażnik, błotniki oraz dzwonek, a także oświetlenie przednie i tylne i  osłonę łańcucha. Cała konstrukcja waży niespełna 17 kilogramów więc spokojnie przeniesiemy ją przez przeszkody, których nie uda się pokonać. Kierownica może być regulowana w zależności od indywidualnych preferencji.

R

Zalety

– oprzyrządowanie Shimano (przerzutki, manetki, kaseta),
– sprawdzona, polska produkcja,
– bogate wyposażenie roweru,
– aluminiowa, lekka konstrukcja.
Q

Wady

– mało wytrzymałe opony,
– rama podatna na uszkodzenia

Rower trekkingowy Kross Trans 2.0

Za ten model roweru trekkingowego męskiego odpowiedzialna jest polska firma Kross istniejąca od przeszło trzydziestu lat. Co zaoferowała tym razem? Za całkiem przyzwoitą cenę otrzymujemy aluminiową ramę w rozmiarze m17 cali. Jednoślad został wyposażony w lekkie i wytrzymałe hamulce typu V-brake, a także bagażnik na którym przewieziemy najpotrzebniejsze rzeczy, przednie oraz tylne oświetlenie, stopkę oraz błotniki. To bardzo komfortowe, ale i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na jego obrzeżach podczas pokonywania polnych i leśnych dróg. Komfort jazdy zapewniają także koła w rozmiarze 28 cali oraz przedni amortyzator dobrze wybierający nierówności terenu.

Rower został wyposażony w pełne oprzyrządowanie marki Shimano. Przerzutki to 21 biegów, które wystarczą do jazdy po mieście i w terenie. Jednocześnie są to komponenty tanie w eksploatacji i naprawie więc wizyta w salonie rowerowym nie wydrenuje portfela. Wygodne siodło Velo VL-6273 pozwala na długą jazdę nawet w upalne dni. Jeżeli spodobał ci się ten model, zobacz nasz ranking rowerów Kross.

R

Zalety

– lekka, aluminiowa rama,
– oprzyrządowanie marki Shimano,
– rower jest tani w naprawie i eksploatacji,
– lekkie i skuteczne hamulce typu V-break.
Q

Wady

– słabe opony w zestawie,
– nie nadaje się na trasy w trudnym terenie.

Rower trekkingowy polskiej firmy Lazaro Liberty Lady

Solidne rozwiązanie dla mało wymagających rowerzystów raczej można traktować jako dobry rower trekkingowy damski, którzy poruszają się w zróżnicowanym terenie – od miejskich ścieżek po leśne dukty. Konstrukcja roweru zapewnia wyprostowaną pozycję podczas jazdy, a wyprofilowana kierownica zapewnia przyjemność nawet z długiej jazdy. Kierownicę dodatkowo możemy regulować aby dopasować ją do swojej sylwetki. Rower został wyposażony w bagażnik, błotniki i oświetlenie.

Cichą i przyjemna jazdę, a także bezproblemową zmianę biegów zapewnia oprzyrządowanie Shimano. Piasty zostały wykonane z wytrzymałego aluminium, zaś hamulce to wytrzymałe, lekkie i tanie do wymiany Saccon’y typu V-break.

Rower został wyposażony w antypoślizgowe pedały, które zapewniają komfortową i bezpieczna jazdę nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. To dobry wybór dla osób, które szukają w miarę solidnego jednośladu za naprawdę małe pieniądze, taniego w eksploatacji i niedrogiego w naprawie.

R

Zalety

– niska cena,
– oprzyrządowanie Shimano,
– lekka, aluminiowa rama,
– antypoślizgowe pedały,
– bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

– czasami lepiej zapłacić nieco więcej, za lepsza jakość sprzętu.

Kands Traveller Iguana Trekking

Kolejna propozycja dla Pań, które lubią aktywnie spędzać czas. Lekka, ale jednocześnie wytrzymała aluminiowa rama pozwala bez problemu przenosić rower przez przeszkody lub wnosić po schodach. Sprawdzone rozwiązanie na zróżnicowane i niezbyt trudne szlaki – od miejskich ulic i chodników po polne drogi. Nadaje się zarówno na krótki wypady i dojazdy do pracy, jak i dłuższe wycieczki. Jednoślad został wyposażony w przedni, amortyzowany widelec typu Zoom.

Specjalnie dobrana geometria ramy pozwala zachować wyprostowaną sylwetkę, która nie obciąża kręgosłupa. Rower posiada makowe oprzyrządowanie Shimano, specjalnie wzmacniane obręcze oraz markowe opony Deli. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna kolorystyka, więc każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Podobnie, jak w poprzednim przypadku także i tutaj odnajdziemy antypoślizgowe pedały, które zapewnią bezpieczną jazdę. Jako, że jest to rower trekkingowy, warto dopasożyć go w profesjonalne pedały platformowe.

R

Zalety

– wytrzymała, aluminiowa rama,
– atrakcyjna kolorystyka,
– amortyzowany widelec,
– dobry zarówno na dojazd do pracy, jak i długie wycieczki.
Q

Wady

– plastikowe pedały,
– można było liczyć na wyższą jakość wykonania.

Rower Spartacus Premier 3.0

To świetny wybór na długie wycieczki zarówno za miasto, jak i po ścieżkach rowerowych. Solidna, ale jednocześnie lekka aluminiowa rama zapewnia dynamiczną jazdę oraz łatwość przenoszenia przez przeszkody. O komfort jazdy dba specjalnie wyprofilowana, ergonomiczna, gięta kierownica oraz komfortowa geometria ramy. Rower został wyposażony w wytrzymałe błotniki z chromoplastu, które są bardzo odporne na odkształcenia, a także komplet oświetlenia LED i solidną podpórkę. Dzięki osłonie łańcucha do wnętrza mechanizmu nie dostaną się żadne zanieczyszczenia.

Standardowo już w tym modelu odnajdziemy pełne oprzyrządowanie Shimano, a także gumowane pedały antypoślizgowe zapewniające bezpieczną jazdę. Widelec posiada amortyzator renomowanej firmy Suntour CR7V, który świetnie wybiera nierówności oraz poprawia komfort jazdy w trudnym terenie.
Długie trasy już nigdy nie będą męczące dzięki wygodnemu siedzeniu DDK Comfort Gel oraz amortyzowanej sztycy.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania,
– dobry i markowy amortyzator,
– wygodne siodełko,
– osprzęt Shimano.
Q

Wady

– relatywnie wysoka cena.

Dobry rower trekkingowy do 1500 złotych – Na co zwrócić uwagę

Uniwersalny rower trekkingowy najlepiej nadaje się do jazdy po mieście lub w płaskim terenie. Jego specyfika – duże, 28-calowe koła oraz wąskie opony sprawiają, że opory toczenia nie są duże, a sama jazda jest płynna i przyjemna. Wybierając tani rower trekkingowy zawsze musimy liczyć się do pewnego stopnia z kompromisami.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ramę. Jej geometria powinna zapewniać możliwość utrzymania wyprostowanej sylwetki podczas jazdy, a także komfortowe ułożenie rąk. Źle dobrany rozmiar roweru będzie prowadził do obciążenia pleców, nawracających boli i kontuzji. Podobnie istotne jest siodełko. O ile podczas dojazdu do pracy trwającego do pół godziny model zastosowanego siodła w zasadzie nie ma większego znaczenia, o tyle podczas weekendowego wypadu za miasto, który trwa cały dzień boleśnie odczujemy wszelkie niedogodności. Spośród omawianych modeli bardzo wygodne siodełka mają Spartacus Premier 3.0 oraz Romet Wagant 1. Dodatkowym, bardzo przydatnym wyposażeniem są rękawiczki rowerowe, które ochornią dłonie przed otarciami.

Spartacus Premier 3.0

rower trekkingowy dla mężczyzny

Romet Wagant 1

jaki rower trekkingowy do 1500

Jak wybrać przełożenia roweru trekkingowego?

Przełożenia w rowerze powinny być dobrane do terenu, po jakim zazwyczaj się poruszamy. Do jazdy po mieście i podmiejskim, płaskim terenie wystarczą trzy biegi z przodu i do ośmiu biegów z tyłu. Im docelowy teren będzie bardziej wymagający, tym przełożeń powinno być więcej. Przełoży się to na bardziej komfortową jazdę.

Warto zadbać, aby oprzyrządowanie pochodziło od firmy Shimano. To renomowana marka, która od wielu lat produkuje wyposażenie rowerów. Spośród opisywanych rowerów każdy został wyposażony w przerzutki Shimano. Przed zakupem upewnijmy się jednak, że są to części względnie nowe, których wymiana w razie potrzeby nie będzie stanowiła problemu.

Amortyzacja – Jaki rower do 1500 złotych wybrać

Z uwagi na to, że rowery trekkingowe przeznaczone są także do jazdy po nierównym terenie, warto pamiętać o przednim amortyzatorze, który wytłumi drgania i sprawi, że jazda w terenie będzie wygodniejsza. Dobrą amortyzację zapewnia Kands Traveller Iguana, Romet Wagant 1 oraz Spartacus Premier 3.0. w ostatnim z zaprezentowanych modeli wykorzystano nawet amortyzowaną sztyce podsiodłową, która dodatkowo poprawia komfort podczas długiej jazdy po nierównościach.

Kands Traveller Iguana
rower trekkingowy dla kobiety

Dodatkowe wyposażenie roweru trekkingowego

Nawet najlepsze rowery trekkingowe nie zapewnią nam bezpieczeństwa jazdy, jeżeli nie zostały wyposażone w dodatkowe elementy. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przednie i tylne oświetlenie, które poprawiają widoczność na drodze, bagażnik, który umożliwia przymocowanie dodatkowych toreb i sakw oraz uchwyt do pompki, która nie raz może uratować nas z opresji kiedy zbyt bardzo spadnie ciśnienie w oponie (pompka rowerowa z manometrem).

Przydatna okazuje się także stopka, która ułatwia postawienie roweru tam, gdzie nie mamy go o co oprzeć, a także błotniki, które chronią nas przed zabrudzeniem podczas jazdy po błocie i wodzie (to istotne zwłaszcza podczas dojazdów do pracy). Jeżeli dużo jeździmy w terenie, warto także zadbać o osłonę łańcucha, która zapobiega wpadaniu do wnętrza mechanizmu zanieczyszczeń. Spośród omawianych modeli wszystkie zostały wyposażone w bagażnik, stopkę, oświetlenie oraz błotniki. Dodatkowo, model Spartacus Premier 3.0 posiada także fabrycznie montowaną osłonę łańcucha.

Każdy rower powinien także posiadać dzwonek, który umożliwia ostrzeganie innych uczestników ruchu (zwłaszcza pieszych) o naszej obecności a drodze.
Jeżeli szukasz więcej informacji na temat tego, jak wybrać tani rower trekkingowy, zajrzyj tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Jaki-rower-trekkingowy lub tutaj https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/17335/jaki_rower_trekingowy_do_1500_zl.

A oto podstawowe informacje na temat prezentowanych modeli zebrane w jednej, przejrzystej tabeli:

Romet Wagant 1

Kross Trans 2.0

Lazaro Liberty Lady

Kands Traveller Iguana

Spartacus Premier 3.0

Napęd

21 biegów

21 biegów

21 biegów

21 biegów

Amortyzowany

24 biegi

Widelec

Amortyzowany

Amortyzowany

Brak

Amortyzowany

Amortyzowany

Siodło

Selle Royal

Velo

DDK Safe

Brak danych

DDK Comfort Gel

Hamulec

V-Break

V-Break

V-Break

V-Break

V-Break

 

Czy rower trekkingowy to dobre rozwiązanie?

Jeżeli lubimy aktywnie spędzać czas, ale nie szukamy bardzo trudnych szlaków, rower trekkingowy to świetny nabyte, który sprawi dużo radości. Doskonale sprawdzi się w mieści i poza nim, a lekka, aluminiowa konstrukcja i oprzyrządowanie Shimano sprawią, że korzystanie z niego to sama przyjemność.

Bez względu na to, na jaki rower się zdecydujemy, koniecznie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Takie gadżety, jak oświetlenie, dzwonek, sakwa lub pompka do roweru mogą okazać się bardzo pomocne nie tylko podczas długiej wyprawy.

Kolarstwo, bez względu na to, czy jest uprawiane amatorsko czy półprofesjonalnie to świetna zabawa i okazja do tego, by nie przemieszczać się wszędzie samochodem. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien (lub pewna), czy rower to dobry sprzęt dla Ciebie, nie czekaj dłużej!

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower trekkingowy do 1500 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews