Spis Treści
Rowery ranking 2024 – sprawdź najciekawsze oferty rowerów trekkingowych do 2000 zł
Jednoślady niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Zwłaszcza w okresie wiosenno-letnio-jesiennym, kiedy na ogół pogoda dopisuje, wiele osób zastępuje samochód rowerem, a także spędza wolny czas na przejażdżkach. Czy wśród ogromu modeli dostępnych na rynku da się wybrać rower, który będzie w miarę uniwersalny, a może elektryczny rower trekkingowy, wygodny i tani w eksploatacji, a jednocześnie jego cena nie przekroczy kwoty 2000 złotych? Próbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie. Sprawdź także nasze inne zestawienia w których wybraliśmy najlepsze rowery trekkingowe do 1500 zł oraz najlepsze rowery trekkingowe do 2500 zł.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
Kross Trans 4.0 | 9.9 | Drogi | ||
Romet Gazela 4 | 9.8 | Średnia | ||
Spartacus Gran Turismo | 9.7 | Tani | ||
Monteria Massive | 9.6 | Średnia | ||
Indiana Xroad | 9.5 | Drogi |
Rower trekkingowy do 2000 złotych – ranking popularnych modeli 2024
Gdyby zapytać losowo wybranych kolarzy, jaki sprzęt polecają, zapewne otrzymalibyśmy tyle opinii, ile osób udzieliłoby odpowiedzi. Każdy chwali to, z czego korzysta, ale można wskazać kilka podstawowych modeli, które zyskały sobie najwięcej pozytywnych opinii użytkowników. Przyjrzyjmy się wytypowanym rowerom.
Nasz wybór - Rower Kross Trans 4.0
Udany następca modelu Trans 3.0 przeznaczonego na leśne ścieżki i miejskie ulice. Obniżona rama (mimo tego dale należy ten produkt jako rower trekkingowy męski) i specjalnie dobrana geometria całej konstrukcji zapewnia komfort jazdy nawet na dłuższych trasach. Specjalna konstrukcja tego modelu i technologia Hi-Strength Carry Rack pozwalają na bezproblemowe przewożenie nawet ciężkich bagaży i pakunków na zamontowanym bagażniku.
Ten model to nie tylko świetna jakość wykonania. Zarówno piasty, przerzutki, jak i dźwignie hamulca pochodzą od renomowanej firmy Shimano. To oprzyrządowanie, które wytrzyma tysiące kilometrów jazdy bez konieczności naprawy. Widelec jest amortyzowany przez SR Suntour o skoku 50 mm. Takie wyposażenie to gwarancja dynamicznej i szybkiej jazdy nawet w pofałdowanym terenie.
Technologia Hydro-F Tube to zwiększona wytrzymałość ramy, ale także większa estetyka i łatwiejsze dbanie o dobry stan sprzętu dzięki wewnętrznemu prowadzeniu linek.
Zalety
– wytrzymała, lekka rama,
– skuteczny amortyzator SR Suntour,
– ułatwione przewożenie ciężkich pakunków.
Wady
Produkt renomowanego polskiego producenta, który obecnie z produkcji rowerów znany jest na całym świecie. Manetki oraz przerzutki tego modelu pochodzą od firmy Shimano, która gwarantuje jakość i bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat, a z drugiej strony szybką i dynamiczną jazdę w zróżnicowanym terenie dzięki łatwej zmianie przełożenia. Mostek kierownicy, a także siodełko są regulowane dzięki czemu możemy dopasować rower do swojej sylwetki.
Widelec jest amortyzowany, dzięki czemu rower dobrze wybiera niewielkie nierówności terenu. Hamulce to typowy V-break – skuteczny i tani w naprawie lub wymianie.
W tym modelu zastosowano siodło Selle Royal Rio, które dba o komfort jazdy nawet na długiej trasie i w upalne dni. Lekka konstrukcja i sportowa ergonomia ramy wygląda nowocześnie i doskonale spisuje się tam, gdzie możemy bez obaw nabrać prędkości.
Model Gazel 4 to polski rower Romet wyposażony w bagażnik wraz z systemem linek do przewożenia sakw i pakunków, a także przednie oraz tylne oświetlenie pozwalające na bezpieczną jazdę nawet po zmroku.
Zalety
– wygodne siodełko Selle Royal Rio,
– bagażnik z systemem mocowania,
– lekka i sportowa konstrukcja.
Wady
– zbędne dynamo.
Ten model został stworzony z myślą o długich trasach i wygodnej podróży. Geometria lekkiej i aluminiowej ramy jest komfortowa, a jej regulacja, podobnie jak regulacja siodełka pozwalają na przyjęcie wygodnej pozycji podczas jazdy. Producent postawił także na kompleksowe wyposażenie jednośladu. Spartacus Gran Turismo posiada komplet oświetlenia LED (przednie i tylne) i bagażnik z systemem ułatwiającym mocowanie bagażu, osłonę łańcucha. Producent przewidział także osłonę łańcucha, która zapobiega dostaniu się do wnętrza mechanizmu zanieczyszczeń, a także wygodną i solidna stopkę, która ułatwi postawienie roweru wszędzie tam, gdzie nie mamy go do czego przymocować.
Dedykując się na ten rower trekkingowy skierowany dla kobiet producent zastosował w nim jedynie najlepszej jakości komponenty, a także korba i kaseta wyprodukowała firma Shimano. O komfort jazdy na długich trasach dba siodełko DDK Comfort Gel z regulowaną sztycą podsiodłową. Pedały zostały pokryte specjalną guma antypoślizgową, która umożliwia bezpieczna jazde nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
To dobry wybór dla wymagających użytkowników, którzy nie poszukują kompromisów, a chcą cieszyć się przemierzaniem szlaków i kontaktem z naturą.
Zalety
– regulowana amortyzacja siodełka,
– świetna jakość wykonania,
– lekka i wytrzymała rama.
Wady
– wewnętrzne prowadzenie linek.
Rower trekkingowy oparty na lekkiej i ergonomicznej, aluminiowe ramie. Mostek kierownicy oraz siodełko mogą być regulowane tak, aby zapewnić możliwie najwygodniejsza pozycję ciała. Widelec jest amortyzowany przez SR Suntour Nex, który bardzo dobrze wybiera nierówności terenu i pozwala sprawnie poruszać się nawet w trudnym terenie.
W modelu zastosowano markowe przerzutki Shimano Altus oraz Deore, które zapewniają komfortową zmianę przełożeń oraz szybką i dynamiczną jazdę. Od japońskiego producenta pochodzą także manetki, hamulce oraz korba. Opony niemieckiego producenta Shwalbe mają małe opory toczenia, są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i wolno się ścierają.
Zastosowane siodło to komfortowy Selle Royal Looking Gel Comfort wsparty przez amortyzowaną sztycę podsiodłową Monteria Suspension Alu. Dzięki takiemu połączeniu, nawet długi czas spędzony na trasie nie będzie męczarnią.
Monteria Massive to dobry rower trekkingowy, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przewidujemy, że przeważającą część trasy spędzimy na leśnych ścieżkach lub polnych drogach. W mieście trudno będzie wykorzystać jego potencjał.
Zalety
– pełne oprzyrządowanie Shimano,
– wygodne siedzenie SR Gel Comfort z amortyzacją,
– świetne opony Schwalbe z komplecie.
Wady
– źle dopasowane gumy mocujące dodane do bagażnika.
To rower dla osób, które cenią sobie swobodne pokonywanie przestrzeni oraz komfort użytkowania i spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Nowoczesna konstrukcja ramy, a zwłaszcza jej lekka i ergonomiczna konstrukcja zapewnia płynną, szybką i dynamiczną jazdę wszędzie tam, gdzie dotrzemy na jednośladzie.
Pełen osprzęt renomowanej marki Shimano gwarantuje bezpieczną jazdę, bezawaryjność przez długie lata, a także płynność przełożeń.
Xroad 3.0 to idealny wybór dla wszystkich tych osób, które kochają przemierzanie długich szlaków – czy to asfaltowych czy prowadzących przez drogi leśne i gruntowe. Duże koła i amortyzowany hamulec zwiększają wygodę jazdy w trudnym terenie. Opony Kenda oferują wysoką odporność na uszkodzenia oraz małe opory toczenia. Wewnętrzne prowadzenie linek wewnątrz ramy sprawia, że łatwiej jest utrzymać rower w czystości, a brud i zanieczyszczenia nie dostają się tak łatwo do wnętrza mechanizmów.
Za bezpieczną jazdę odpowiada także LED-owe oświetlenie marek Axa i Bematrix. W komplecie otrzymujemy także bagażnik z systemem mocowań, który pozwala na łatwe przewożenie pakunków oraz podpórka do ustawiania roweru.
Zalety
– amortyzator Suntour,
– duże koła oraz ergonomiczna rama ułatwiają jazdę w terenie,
– zastosowane ogumienie Kenda.
Wady
– wysoka waga.
Jaki rower trekkingowy wybrać w 2024 roku? Na co zwrócić uwagę?
Rower wybieramy podobnie, jak samochód. Przede wszystkim to nam musi on pasować i musimy dobrze się na nim czuć. Na co w takim razie zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na zakup swoich dwóch kółek?
Przede wszystkim dobór wielkości ramy. Oczywiście każdy producent podaje w opisie produktu rozmiar ramy. Nie jest także problemem znalezienie tabel, które pomogą nam dopasować rozmiar roweru do naszego wzrostu. Co w takim razie może być kłopotem? Musimy pamiętać, że nie ma dwóch takich samych osób i czasami nawet ludzie o takim samym wzroście mogą mieć inną długość nóg. Dlatego przed zakupem zawsze warto przymierzyć się do roweru i ocenić, czy akurat ten model będzie nam odpowiadał. Każdy z opisywanych tutaj rowerów występuje w różnej konfiguracji. Często dotyczy to także ramy dlatego zawsze dobierajmy taką, jaka zapewni nam wygodną pozycję podczas jazdy.
Po drugie – wybór opon. Jakie opony rowerowe trekkingowe będą najlepsze? Rower trekkingowy służy do przemieszczania się w zróżnicowanym terenie – od miejskich ulic po leśne dukty i polne ścieżki. Stanowi to duże wyzwanie dla sprzętu dlatego warto zadbać o to, by zamontowane w nim opony były dobrej jakości. Warto tutaj postawić na sprawdzonych producentów. Pod tym względem wyróżniają się Indiana Xroad 3.0 z oponami Kenda oraz Monteria Massive 5.0 na oponach Schwalbe. Dla komfortu jazdy warto także zwrócić uwagę na amortyzację widelca. Doskonale sprawdzają się amortyzatory Suntour, które znajdziemy m. in. w modelach Kross Trans 4.0 i Monteria Massive 5.0. Więcej modeli firmy Kross znajdziejsz pod linkiem: https://poranaruch.pl/rowery-kross-opinie-ranking/.
Kross Trans 4.0
Indiana Xroad 3.0
Po trzecie – dobre oprzyrządowanie to podstawa tego, aby rower służył nam przez lata i by działał bezawaryjnie, a w razie potrzeby, by naprawa była prosta. Obecnie standardem wśród większości rowerów jest już oprzyrządowanie renomowanej marki Shimano. I słusznie, trudno o lepsze jakościowo części. Warto jednak pamiętać o tym, by markowy osprzęt nie ograniczał się jedynie do przerzutek. Najlepiej jeśli będzie obejmował także manetki, hamulce i korba. Pełnym kompletem może się pochwalić Indiana Xroad 3.0, Monteria Massive 5.0 oraz Spartacus Gran Turismo. W tych modelach nie ma miejsca na kompromisy, zastosowane zostały w nich najlepsze w danym segmencie części.
Więcej porad na temat tego, jak wybrać rower trekkingowy znajdziesz tutaj: https://jaki-rower.pl/co-to-jest-rower-trekkingowy-zasady-doboru-roweru-trekkingowego/. A oto podstawowe cechy prezentowanych produktów zebrane w czytelnej tabeli:
Kross Trans 4.0 |
Gazela 4 |
Spartacus Gran Turismo |
Monteria Massive 5.0 |
Xroad 3.0 |
|
Oprzyrządowanie |
Shimano (przerzutki, manetka, korba, hamulce) |
Shimano (manetki, przerzutki, kaseta) |
Shimano (korba, kaseta łańcuch, manetki, hamulce, przerzutki) |
Shimano (korba, kaseta, manetki, hamulce, przerzutki) |
Shimano (kaseta, manetki, korba, piasty |
Siodełko |
Selle Royal Royalgel |
Selle Royal Rio |
DDK Comfort Gel |
Selle Royal Gel Comfort |
Selle Royal |
Ilość przełożeń |
21 |
21 |
24 |
27 |
24 |
Jaki rower do 2000 złotych warto wybrać?
Prezentowane modele można podzielić na trzy segmenty jeżeli chodzi o jakość. Rowery Kross Trans 4.0 oraz Gazela 4 to dobry wybór dla początkujących rowerzystów, którzy chcą dobrej jakości rower, który nie będzie sprawiał żadnych problemów przez kilka lat po zakupie. To solidne maszyny, które może nie wyznaczają standardów jeśli chodzi o jakość, ale cena jest racjonalna w stosunku do możliwości, jakie oferują.
Spartacus Gran Turismo
Z kolei Spartacus Gran Turismo to średnia półka, gdzie znajdziemy już lepsze komponenty, pełne oprzyrządowanie od marki Shimano czy wygodne siodełko. Wreszcie Monteria Massive 5.0 i Indiana Xroad 3.0 to topowe produkty w tym segmencie cenowym. Producenci oferują w nich wyłącznie najwyższej jakości komponenty, amortyzowane, wygodne siodełka i lekkie, wygodne ramy oraz komplet dodatkowego wyposażenia, jak oświetlenie LED-owe i bagażnik z systemem mocowania. Nie mniej jednak warto będzie doposażyć rower w dobre pedały platformowe.
Rower trekkingowy 2024 – Twój wybór
Turystyka rowerowa to świetny sposób spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Bez względu na to, na jaki model spośród powyższych się zdecydujesz, wspaniałe chwile na łonie natury w otoczeniu najbliższych są gwarantowane. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać wymarzony jednoślad i ruszać w drogę!
Submit your review | |
Skorzystałam z porównania w tabeli, proste, pokazuje wszystkie plus i minsy modeli.
O, widzę, że do 2000 zł można kupić już bardzo dobry rower. Ja podobnie jak wy stawiam na krossa.
Przekonaliście mnie do krossa. Lekki, trwały i wyposażony w shimano. Świetnie.
Mój młody chce rower trekkinfowy i tak myślę, że zamówie mu spartacusa, bo cena nie zwala z nóg a z opisu wynika, że będzie ok.
Kocham Romety od zawsze. Gazele 4 uzytkuje od jakiegoś czasu. Super się sprawdza.