Nie każdy ma wystarczająco dużą piwnicę, aby zostawić w niej rower. Inni natomiast wykorzystują te miejsca do innych celów, chociażby po to, aby mieć gdzie magazynować opony, choinkę, czy też inne przedmioty sezonowe. To właśnie dlatego warto pomyśleć nad alternatywnym sposobem przechowywania rowerów. Jednym z takich rozwiązań jest wieszak na rower.

Jak jednak wybrać ten prawidłowy uchwyt na rower? Co powinien spełniać taki przedmiot, aby zwrócić naszą uwagę? Jeśli nie wiesz co zrobić w celu wybrania właściwego sprzętu, to warto pomyśleć nad zapoznaniem się z dzisiejszym zestawieniem. To tutaj pojawiło się wiele ciekawych propozycji, które to pozwolą nam zaoszczędzić sporo miejsca w naszym domu czy też schowku. Sprawdź już teraz ranking uchwytów na rower i wybierz idealny produkt lub skorzystaj z poradnika zakupowego w celu znalezienia swojego własnego przedmiotu. Chcąc zabrać ze soba rower na wakcje niezbędny będzie również bagażnik rowerowy, sprawdź jaki bagażnik rowerowy na hak będzie najlepszy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

RALTEK 05379

9.9

Tani

Kartex WS01

9.8

Średnia

JERO BIKE JM-02

9.7

Średnia


 

Krosstech DUO

9.6

Drogi

Iso Trade W5180

9.5

Tani

Kartex WS02

9.3

Średnia

Retoo

9.1

Tani

Lista poniższych haków na rower oferuje nam wyłącznie te produkty, których wykonanie jest na poziomie ponadprzeciętnym. Dodatkowo, w rankingu uwzględniono wyłącznie sprzęt o bardzo wysokiej nośności i łatwym montażu. Specjaliści mieli też na uwadze sposób montowania uchwytu na rower, jego wytrzymałość, metodę montażu, no i oczywiście maksymalne obciążenie.

WIESZAK NA ROWER ŚCIANĘ UCHWYT HAK ROWEROWY

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

RALTEK 05379

9.9

Tani

Kartex WS01

9.8

Średnia

JERO BIKE JM-02

9.7

Średnia


 

Krosstech DUO

9.6

Drogi

Iso Trade W5180

9.5

Tani

Kartex WS02

9.3

Średnia

Retoo

9.1

Tani

Jeżeli szukamy idealnego wieszaka na rower, to warto rozważyć zakup naszego zwycięzcy rankingu. Produkt można nabyć w bardzo przystępnej cenie w kolorze czarnym z czerwonymi uchwytami. Jego maksymalne obciążenie to 35kg. Wieszak jest zagięty w prawą stronę, co jest bardzo praktyczne. Jego kształt oraz możliwość przymocowania do ściany sprawiają, że uchwyt doskonale trzyma nasz rower. Co więcej, wieszak zapewnia komfort użytkowania, ponieważ możemy go dostosować do naszych potrzeb.

Uchwyt idealnie sprawdzi się zarówno w domu, w garażu jak i w ciasnej piwnicy. Pozwoli nam na przechowywanie naszego roweru w wielu różnych miejscach i konfiguracjach. Warto również wspomnieć, że produkt pasuje do każdego typu rowerów. Ponadto, uchwyt wieszaka został pokryty grubą gumową warstwą, co zabezpiecza obręcz koła naszego jednośladu przed potencjalnym uszkodzeniem.

R

Zalety

• Możliwość przymocowania do ściany;
• Wieszak pasuje do każdego typu roweru;
• Pokryty ochronną gumową warstwą;
• Niska cena.
Q

Wady

• Dosyć ciężki.

Produkt został wykonany bardzo solidnie z wytrzymałego materiału. Jeżeli chodzi o samo mocowanie wieszaka do ściany, jest ono możliwe za pomocą czterech kołków rozporowych dołączonych do zestawu.

Kolejnym ciekawym produktem jest WIESZAK ŚCIENNY NA ROWER ROWERY NARTY UCHWYT WS01

hak na rower

Wieszak ścienny marki Kartex posłuży nam do wygodnego przechowywania nie tylko rowerów, ale także nart, sanek, snowboardów, drabin oraz bagażników. Jego obciążenie maksymalnie jest tutaj nieco większe i wynosi 40kg. Sama konstrukcja uchwytu została wykonana z rury stalowej fi 20, dzięki czemu jest on stabilny i wytrzymały. Całość produktu jest lakierowana proszkowo i nitowana.

Co więcej, korzystając z wieszaka nie musimy się martwić o zarysowania ramy roweru lub nart. Dodatkową ochronę zapewnia nam pianka zabezpieczająca. Ponadto, specjalne podgięcie ramienia nośnego zabezpiecza przed niechcianym zsunięciem się przedmiotów. Bardzo ciekawą opcją jest także funkcja składania uchwytu, dzięki czemu nie będzie nam on przeszkadzał w momencie, kiedy nie jest używany.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Pianka zabezpieczająca;
• Funkcja składania.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena.

Produkt jest w kolorze srebrno-czarnym. Jeżeli zdecydujemy się na zakup wieszaka ściennego Kartex, dostaniemy w zestawie 4 sztuki tulejki dystansowej oraz 4 kołki montażowe. Musimy jednak pamiętać, że wieszak musi być zamontowany w pełnym materiałach, np. w betonie.

Szukając wieszaka ściennego warto wziąć pod uwagę STOJAK NA ROWER WIESZAK NA ŚCIANĘ UCHWYT ROWEROWY

wieszak na rower do mieszkania

Jest to produkt, który pozwoli nam na stabilne zawieszenie naszego roweru w wybranym przez nas miejscu i na wybranej wysokości. Po przymocowaniu do ściany uchwyt jest bardzo wytrzymały i udźwignie nawet do 30kg obciążenia.

Korzystanie z wieszaka ściennego jest niezwykle bezpieczne, ponieważ ramię samego haka zostało pokryte specjalną osłoną z tworzywa, która zapobiega otarciom. Ponadto, stopa posiada powierzchnię antypoślizgową. Zapobiega to potencjalnemu zsunięciu się przedmiotów wiszących na uchwycie.

R

Zalety

• Powierzchnia antypoślizgowa;
• Produkt łatwy w montażu;
• Niska cena.
Q

Wady

• Produkt nie pasuje do wszystkich typów rowerów.

Warto również wspomnieć o łatwym i bezproblemowym montażu. Produkt jest czarny i lakierowany proszkowo. Jego wysokość to 26cm. Co więcej, wieszak ścienny pasuje na koła rowerowe od 16 do 29 cali. W zestawie znajdziemy stojak oraz zestaw montażowy. Cena uchwytu jest bardzo przystępna. Użytkownicy chwalą produkt między innymi za jego solidne stalowe wykonanie.

Warto także rozważyć zakup Wieszak uchwyt na dwa rowery DUO

wieszak na rower

Wieszak ścienny marki Krosstech jest nieco droższy, ale jego zaletą jest to, że jest to uchwyt na dwa rowery. Sprawdzi się także do powieszenia nart czy snowboardów. Sama konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, bowiem zniesie do 40kg obciążenia. Ponadto, produkt jest na tyle praktyczny, że pozwala nam na zawieszenie przedmiotów w dowolnej konfiguracji. Warto również wspomnieć o zastosowaniu gumowych osłon, które zapobiegają otarciom wszystkich osadzonych rzeczy.

Co więcej, wieszak ścienny jest bardzo kompaktowy, ponieważ jego ramiona są składane. Dzięki temu, w momencie kiedy nie używamy uchwytu, możemy go złożyć, przez co nie będzie zajmował na darmo miejsca. Producent gwarantuje nam 4 śruby mocujące w zestawie. Co ciekawe, dostajemy możliwość wyboru jednego z dwóch dostępnych kolorów – wybieramy pomiędzy czarnym a szarym odcieniem.

Produkt zbiera bardzo pozytywne opinie. Użytkownicy chwalą ten wieszak głównie za solidne wykonanie, wytrzymałe kołki rozporowe oraz warstwę ochronną.

R

Zalety

• Wieszak na dwa rowery;
• Gumowe osłony;
• Składane ramiona;
• Solidne wykonanie.
Q

Wady

• Nieco wyższa cena.

Alternatywą dla pozostałym produktów w rankingu 2024 może być UCHWYT NA ROWER WIESZAK ROWEROWY NA ŚCIANĘ HAK

Jest to kolejny ciekawy uchwyt rowerowy na ścianę. Wieszak pozwoli nam na powieszenie naszego roweru za górną rurę ramy. Dzięki temu pasuje on do niemal każdego typu roweru. Produkt jest niezwykle mocny i stabilny, jednakże jego maksymalne obciążenie wynosi jedynie 15kg. Jest to o wiele mniej niż to, co oferują inni producenci.

Pomimo to, produkt ma wiele innych zalet. Dodatkowej stabilizacji dodają 4 kołki rozporowe niezbędne przy montażu. Ponadto, wieszak ścienny nie zajmuje wiele miejsca dzięki specjalnej funkcji składania. W momencie ściągnięcia roweru z uchwytu, nie musimy się martwić, że hak zabierze nam wolną przestrzeń.

R

Zalety

• Funkcja składania;
• Ochronna guma;
• Niska cena.
Q

Wady

• Niewielkie maksymalnie obciążenie.

Warto również wspomnieć o gumie ochronnej, którą pokryty jest wieszak. Dzięki niej, rama naszego roweru nie porysuje się. Co więcej, uchwytu możemy użyć w wielu różnych miejscach, w których z pozoru jest niewiele miejsca na przechowywanie rowerów. Dlatego też, możemy go zamocować nie tylko w piwnicy, ale także w garażu oraz na balkonie.

WIESZAK ŚCIENNY NA ROWER ROWERY NARTY UCHWYT WS02 również jest warty rozważenia

Jest to wieszak ścienny marki Kartex, który charakteryzuje się wyjątkowo stabilną, wytrzymałą oraz bezpieczną konstrukcją. Został on wykonany z wysokogatunkowej stali konstrukcyjnej oraz rury fi 20 z wykorzystaniem najnowszych technologii CNC.

Jest to produkt idealnie dostosowany do przechowywania nie tylko dwóch rowerów, ale także nart, sanek, snowboardów, drabin i bagażników. Warto również wspomnieć o funkcji składania. Dzięki niej nie będziemy się martwić o zajmowanie miejsca w momencie, kiedy nie używamy uchwytu.

R

Zalety

• Wytrzymała konstrukcja;
• Funkcja składania;
• Estetyczne wykonanie.
Q

Wady

• Zbyt wysoka cena.

O bezpieczeństwie produktu świadczy także pianka zabezpieczająca o średnicy 3cm. Jest ona niezbędna, jeśli chodzi o ochronę przed zarysowaniem czy to ramy naszego roweru czy innych przedmiotów, który wieszamy na uchwycie. Ponadto, dodatkowym zabezpieczeniem przed zsunięciem się naszych rzeczy jest podgięcie ramienia nośnego.

Co więcej, produkt został wykonany bardzo estetycznie. Całość wieszaka ściennego została nitowana oraz lakierowana proszkowo. Maksymalne obciążenie dochodzi do 40kg. Zestaw obejmuje 2 ramiona wieszaka, 6 kołków montażowych oraz 6 podkładek. Producent oferuje nam trzy kolory do wyboru. Są nimi czarny, biały oraz srebrno-szary.

Kolejną interesującą ofertą jest WIESZAK NA ROWER UCHWYT ROWEROWY SUFITOWY WINDA

Wieszak rowerowy marki Retoo to uchwyt sufitowy typu winda. Jest to unikalna propozycja o stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. Jego maksymalne obciążenia sięga do 20kg. Produkt idealnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy nie mamy zbyt dużo miejsca czy to w piwnicy czy w garażu. Uchwyt pozwala na podniesienie naszego roweru bez użycia dużej siły.

Uchwyt rowerowy jest czarny oraz jest lakierowany proszkowo. Produkt został wykonany z metalu i zawiera podtrzymującą linkę. Warto również nadmienić, że wieszak pasuje do niemal każdego typu roweru. Co więcej, opcja sufitowa spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Produkt łatwy w montażu;
• Pozytywne opinie.
Q

Wady

• Niskie maksymalne obciążenie.

Ponadto, wieszak jest bardzo łatwy w montażu oraz w obsłudze. Jeśli zdecydujemy się na zakup wieszaka, w komplecie dostaniemy stojak sufitowy rowerowy oraz zestaw montażowy. Co ciekawe, produkt cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Kupujący chwalą uchwyt między innymi za solidne wykonanie oraz różnorodne zastosowanie.

Jaki wieszak na rower okaże się najlepszy w 2024 roku? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami przed zakupem idealnego rozwiązania!

Przedstawione powyżej wieszaki rowerowe są z pewnością ciekawą opcją z uwagi na ponadprzeciętne parametry. Nie zmienia to jednak faktu, że żadna z propozycji nie jest idealna. Trudno jest jednak znaleźć produkt, który spełni wszystkie nasze kryteria. To dlatego jeśli żadna propozycja nie była wystarczająco przekonująca, warto wybrać się na poszukiwania i wybrać taki hak na rower, który będzie spełniał nasze własne wymagania i oczekiwania.

Aby to zrobić, kluczowe jest wybranie urządzenia, które oferuje nam solidne wykonanie. To potwierdzone będzie poprzez zastosowanie niezwykle wytrzymałych materiałów. Ponadto, solidnie wykonany wieszak rowerowy może się pochwalić bardzo dużym obciążeniem maksymalnym. A to tylko po to, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa i trwałości wybranego przez nas sprzętu.

Rzecz jasna haki na rowery powinny być też bardzo łatwe w montażu i oferować odpowiednie opinie innych użytkowników. To świetne potwierdzenie jakości sprzętu i pewności działania. Rzecz jasna musimy też uwzględnić funkcjonalność i dodatkowe parametry, w tym zabezpieczające dodatkowo sprzęt czy umożliwiające założenie dwóch jednośladów na jednym haku na rowery. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w artykule poniżej jak i w przygotowanym poradniku: https://www.stojaknarower.pl/blog/poradnik-zanim-kupisz-stojak-i-wieszak-na-rower

Pierwszą kluczową rzeczą, jaką powinniśmy uwzględnić, jest rodzaj wieszaka

Jak się możemy domyślić, istnieje wiele różnych produktów, które są w stanie pomóc nam w przechowywaniu rowerów w sposób bezproblemowy i bezpieczny. Mamy przecież na rynku dostęp do haków na rower na ścianę czy też do opcji pozwalających nam na umieszczenie jednośladu na suficie. Co więcej, pojawiają się też wieszaki na rower za pedały, co także wprowadza nieco urozmaicenia w przypadku sposobów montażu.

Choć wydawać by się mogło, że zarówno wieszak na rower sufitowy jak i ten na ścianę sprawdzi się w naszym przypadku idealnie, to musimy uwzględnić też różnice, jakie poszczególne wieszaki mają nam do zaoferowania. Mianowicie problemy ze zbyt dużymi kołami czy też zbyt ciężkimi rowerami mogą dotyczyć częściej opcji o bardziej wyrafinowanych stylach, a ścienne haki będą wytrzymalsze.

WIESZAK NA ROWER UCHWYT ROWEROWY SUFITOWY WINDA

wieszak rowerowy

WIESZAK ŚCIENNY NA ROWER ROWERY NARTY UCHWYT WS01

hak na rower

Oprócz tego, bardzo ważne jest też sprawdzenie materiałów użytych do produkcji

Jak wszyscy wiemy, im lepsze wykonanie, tym na dłużej uchwyt wytrzyma. Będzie on odporniejszy na niekorzystne warunki atmosferyczne, a dodatkowo okaże się niezwykle trwałą opcją na wiele lat, szczególnie kiedy będziemy korzystać z niego bardzo często i oprócz samego jednośladu, wieszać będziemy też inne gadżety i akcesoria.

Stal to najczęstszy i najczęściej polecany materiał. Jego odporność na zniekształcenia, a przy okazji nieprzeciętna trwałość sprawia, że propozycja ze stali (szczególnie jeśli jest to rura stalowa fi 20) będzie wytrzymała i bezpieczna, a dodatkowo stabilna. Malowanie proszkowe zagwarantuje natomiast odpowiednie wykończenie i atrakcyjność, a to też liczy się, kiedy określamy czy jakość sprzętu jest na nieprzeciętnym poziomie.

Maksymalne obciążenie też ma spore znaczenie w przypadku wieszaka na rower do mieszkania

Nośność wieszaka to prawdopodobnie jeden z najważniejszych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na wytrzymałość wieszaka. Jak wszyscy wiemy, im większe maksymalne obciążenie, tym jesteśmy w stanie korzystać z haka w bardziej swobodny sposób, wieszając na nim bardzo ciężkie rowery – nawet te elektryczne czy górskie. Szczególnie te zasilane elektrycznie mogą być bardzo ciężkie. Ich waga przekraczać może nawet i 30 kg.

Aby więc wybrać idealne rozwiązanie, powinniśmy wyposażyć się w taki uchwyt, aby wytrzymał on wszelki obciążenie, jakie możemy sobie tylko wymarzyć. Im większy rower, tym oczywiście jego waga większa. Minimalna zalecana przez nas nośność wieszaka na uchwyt to 20 kg.

Co ciekawe, niektórzy producenci oferują nam wersję duo, a więc możliwość zawieszenia dwóch rowerów. W takiej sytuacji o wiele ważniejsze jest sprawdzenie nośności w przypadku pojedynczego roweru, bo niekiedy producent może zwiększać w ten sposób maksymalne obciążenie swojego wieszaka.

Wieszak uchwyt na dwa rowery DUO

wieszak na rower

STOJAK NA ROWER WIESZAK NA ŚCIANĘ UCHWYT ROWEROWY

wieszak na rower do mieszkania

Uwzględnić trzeba też zabezpieczenia

Samo powieszenie roweru na stojaku nie wystarczy, aby mieć gwarancję jego bezpieczeństwa. Zazwyczaj wieszamy jednoślady za ramę. Rzadziej stosuje się uchwyty rowerowe na pedały. W obu przypadkach musimy natomiast upewnić się, że wybrany przez nas produkt wyposażony został dodatkowo w specjalne gumowe elementy, które dbają o to, aby rama nie porysowała się przy montażu.

Wieszaki powinny być też sprawdzane pod względem ich wykonania i jakości. Dlatego wszelkie atesty i certyfikaty potwierdzające nam bardzo dobre wykonanie urządzenia będzie wymagane, jeśli nie jesteśmy przekonani co do konkretnego wyboru i chcemy mieć dodatkowe potwierdzenie jakości sprzętu.

Komfort użytkowania sprzętu – równie kluczowy!

Sposób montażu już omówiliśmy. Ma on niezwykle duży wpływ na to czy wybrane przez nas akcesorium będzie proste w montażu i późniejszym użytkowaniu czy też nie. Jednakże, istotnych elementów wpływających na komfort jest o wiele więcej, jak chociażby sama waga uchwytu rowerowego czy też dodatkowe rozwiązania ułatwiające nam jego korzystanie.

Z uwagi na wykorzystanie bardzo wytrzymałych, a zarazem ciężkich komponentów, wieszaki ścienne czy też sufitowe są zazwyczaj ciężkie. Warto jednak wybrać ten “mniej ciężki” produkt z uwagi na to, że późniejsze jego montowanie czy też przenoszenie z miejsca na miejsca będzie uproszczone. Waga ma jednak o wiele większe znaczenie w przypadku uchwytów rowerowych na sufit, bo w takiej sytuacji mamy do czynienia z innym mechanizmem mocującym.

WIESZAK ŚCIENNY NA ROWER ROWERY NARTY UCHWYT WS02

uchwyt na rower

Ponadto warto też sprawdzić w jaki sposób montuje się rower – czy odbywa się to za pomocą specjalnych linek i uchwytów (jak na przykład w przypadku uchwytów montowanych do sufitu) czy może po prostu wieszamy rower na stabilnych elementach wcześniej zamontowanych do ściany.

Wysokie opinie i niska cena haka na rower na ścianę? To świetne połączenie!

Pozytywny feedback od użytkowników, którzy zdążyli już zamontować uchwyt i go przetestować to z pewnością świetny znak, że mamy do czynienia z bardzo dobrym produktem. Jego prawidłowe wykonanie może zostać przetestowane. Pozwoli nam to sprawdzić czy wybrany sprzęt idealnie poradzi sobie w interesujących nas warunkach.

Musimy natomiast pamiętać, że sam zakup i, rzecz jasna, późniejszy montaż jest tutaj kluczowy. Feedback może być mocno zależny od tego czy prawidłowo zamontujemy wieszak, dlatego jest to nieco subiektywne źródło informacji. Jeśli jednak sam proces montażu przebiegnie pomyślnie, to będziemy mogli liczyć na wartościowe uwagi od użytkujących, które pomogą nam w wyborze tego idealnego produktu.

UCHWYT NA ROWER WIESZAK ROWEROWY NA ŚCIANĘ HAK

wieszak na rower sufitowy

Podsumowanie – teraz wiesz jaki wieszak na rower do mieszkania powinieneś wybrać!

Nieważne czy wybierzesz wieszak na rower za pedały, czy może propozycję ścienną lub sufitową – przede wszystkim musimy dostosować produkt do naszych preferencji i upewnić się, że wybrane rozwiązanie zagwarantuje nam jak najlepsze połączenie trwałości i bezpieczeństwa, a sam montaż nie będzie sprawiał zbyt dużych problemów.

Rzecz jasna osoby, które nie są do końca przekonane co do własnych umiejętności poszukiwania tego idealnego produktu powinny zdecydować się na jeden z polecanych haków. To najlepszy sposób na to, aby uniknąć bubla i wybrać rekomendowany produkt. Szczególnie dobrą ofertą wydaje się numer jeden w rankingu, a mianowicie WIESZAK NA ROWER ŚCIANĘ UCHWYT HAK ROWEROWY.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wieszak na rower wybrać
Average rating:  
 0 reviews