Od kilku lat hulajnogi cieszą się ogromnym zainteresowaniem – jeszcze większym niż w poprzedniej dekadzie, kiedy to również były częstym wykorzystywanym źródłem transportu. Jednakże, dzisiejsza moda to nie tylko wykorzystywanie tych jednośladów do poruszania się, ale także do tricków, podskoków i innej, zróżnicowanej jazdy streetowej. To dlatego powstały specjalnie dostosowane do tego urządzenia, a mianowicie hulajnogi wyczynowe.

Choć na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do standardowych opcji, to różnią się one paroma kluczowymi parametrami. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że hulajnoga wyczynowa będzie wykorzystywana do o wiele bardziej zaawansowanych i wymagających czynności, a więc musi być też wytrzymalsza. Co więc powinno przykuć nasza uwagę? Sprawdź ranking hulajnóg wyczynowych już teraz i dowiedz się która opcja będzie najlepsza!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MOVINO GLIDE

9.9

Średnia


 

ABEC-9 SOKE GO

9.8

Tania


 

SOKE EVO ABEC-9

9.7

Średnia


 

RAVEN Slick Neo

9.6

Droga


 

Movino Slave

9.5

Droga


 

STREET SKATE ABEC-9

9.4

Średnia

STREET SKATE ABEC-7

9.3

Tania

Aby mieć pewność, że kupimy najlepszą hulajnogę wyczynową, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby produkt charakteryzował się bardzo dobrym wykonaniem, na co rzecz jasna niebagatelny wpływ ma jakość użytych materiałów. Poza tym, musimy sprawdzić nośność hulajnogi. Kolejnym kluczowym parametrem jest średnica i twardość kół, a także materiał, z jakiego zostały wykonane. Uwzględnić też trzeba łożyska – ich klasę i, raz jeszcze, jakość wykonania. Nie możemy też zapomnieć o komforcie, a więc o regulacjach czy też o wadze samej hulajnogi.

MOVINO GLIDE hulajnoga wyczynowa

hulajnoga wyczynowa

Pierwsze miejsce zajmuje lekka hulajnoga dla dorosłych Movino idealnie nadająca się do nauki tricków i ewolucji. Podest i rama są wykonane w 100% z aluminium, co gwarantuje wyjątkowo trwałe połączenie, odporne na wszelkie upadki, uderzenia oraz przeciążenia. Podest nie ma żadnych ostrych krawędzi, co dodatkowo przekłada się na jeszcze większe bezpieczeństwo.

Kierownica wykonana ze stali ma 58 centymetrów i obraca się pod kątem 360o. Wyposażono ją w uchwyty TPR, czyli gumy termoplastycznej. Jest ona przyjemna w dotyku i antypoślizgowa. Rączki są dodatkowo rowkowane dla jeszcze pewniejszego chwytu. W hulajnodze zastosowano najwyższej klasy łożyska ABEC-9 Carbon oraz nylonowe koła 100 mm PU high rebound 88A.

R

Zalety

• Idealna do nauki tricków;
• Bardzo elegancki wygląd;
• Wyjątkowa odporność na uderzenia.
Q

Wady

• Waży ponad 3 kilogramy.

System hamulcowy Flex Fender sprawia, że gadżet jest bezpieczny i w każdej chwili można skutecznie zahamować. Cała hulajnoga waży 3,5 kilograma. Podest jest w złotym kolorze z czarną, wzorzystą powierzchnią antypoślizgową, kierownica natomiast jest czarna. Maksymalny udźwig produktu wynosi 100 kilogramów.

Niewątpliwą zaletą tej hulajnogi wyczynowej movino jest dobra dostępność i łatwa aplikacja części zamiennych. W przypadku zużycia się kół, śrub lub kierownicy, wystarczy zakupić odpowiedni element – dzięki temu hulajnoga służy przez długi czas.

Hulajnoga wyczynowa do trików ABEC-9 SOKE GO!

hulajnoga streetowa

Kolejne miejsce należy do hulajnogi GO! Marki Soke. Model jest bardzo ładny, kolorowy – czarna kierownica posiada niebieskie uchwyty. Również podest jest niebieski, z atrakcyjnym wzorem. Kółka z kolei są malinowe.

Do stworzenia tej hulajnogi wykorzystano najwyższej jakości materiały. Niezwykle mocne i wytrzymałe koła są z poliuretanu, który dodatkowo amortyzuje uderzenia i nie niszczeje pod wpływem wilgoci. Profesjonalne łożyska ABEC-9 stworzono z odpornej na zniszczenia stali chromowanej. Ponadto zabezpieczono je gumowymi osłonkami, co dodatkowo chroni je przed kurzem, piachem i wilgocią. Zacisk i podest są aluminiowe, natomiast kierownica i widelec powstały z żelaza. Hamulec jest stalowy.

R

Zalety

• Produkt jest lekki;
• Wysoka dbałość o detale;
• Ładne wykończenie.
Q

Wady

• Kółka mogą się ścierać.

Maksymalny udźwig tej hulajnogi wynosi 100 kilogramów, sama zaś waży 3 kilogramy. Koła mają średnicę 100 milimetrów, podest jest długi na 48 centymetrów, a wysokość kierownicy to 83 centymetry. Uchwyty TPR mają wyżłobienia gwarantujące pewny chwyt, nawet jeśli dłonie są spocone. Kierownica typu „Y” cechuje się niesamowicie wysoką stabilnością i idealnym wyważeniem, w sam raz do wykonywania skomplikowanych tricków oraz sekwencji ewolucji.

Hulajnoga wyczynowa SOKE EVO 100kg ABEC-9 STUNT

hulajnoga wyczynowa mgp

Czas na kolorową hulajnogę EVO również marki Soke. Podest nie ma jednego koloru, jest to natomiast atrakcyjny gradient – od zielonego, aż po ciemny fioletowy. Uchwyty, klamra i koła są zielone, reszta czarna. Kierownica ma 50 centymetrów długości i obraca się pod kątem 360o. Nałożone uchwyty mają 145 milimetrów szerokości i posiadają rowki gwarantujące pewny chwyt.

U dołu kierownicy jest potrójna aluminiowa klamra wyposażona we wzmocnione śruby. Zapewnia to prawidłowe działanie systemu kompresji. Ogólnie kierownicę cechuje doskonałe wyważenie i wysoka stabilność. Profesjonalne łożyska ABEC-9 stworzone są ze stali chromowanej, która jest wytrzymała i ładnie wygląda. Dodatkowa ochrona w postaci gumowych osłonek skutecznie wydłuża żywotność łożysk.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Dobry hamulec;
• Szerokie uchwyty.
Q

Wady

• Wzór na podeście może się ścierać.

Poliuretanowe koła są twarde i amortyzują wstrząsy – dokładna twardość to 88A. Rozmiar kół to 100 x 24 mm. Ponadto zostały wyprofilowane w stylu „narrow”, co przekłada się na możliwość uzyskania naprawdę dużej prędkości. Aluminiowy podest o szerokości 10 centymetrów i długości 48 centymetrów ma kształt Peg-Cut, który idealnie się sprawdza podczas wyczynów. Maksymalny udźwig hulajnogi wynosi standardowo 100 kilogramów. Model waży 4 kilogramy.

Hulajnoga Wyczynowa RAVEN Slick Neo Chrome

hulajnoga wyczynowa movino

Warto zapoznać się z modelem Slick od marki Raven. Jest to wyjątkowo profesjonalna hulajnoga przeznaczona do jazdy freestylowej. Wyróżnia ją przede wszystkim atrakcyjnym wykończeniem – kolorystyka jest tęczowa, wygląda jak rozlana benzyna odbijająca światło na chodniku.

Kierownica o kształcie litery Y jest bardzo wytrzymała. Stworzono ją ze stali węglowej, która jest lekka i wytrzymała. Jej wysokość wynosi 76 centymetrów i jest przymocowana do podestu za pomocą pierścienia zabezpieczonego trzema potężnymi śrubami. Gumowe uchwyty są antypoślizgowe, a każdy z nich ma długość równą 12 centymetrów. Koła o średnicy 100 milimetrów i szerokości 24 milimetrów powstały z poliuretanu i cechują się twardością na poziomie 88A. Ogumowane łożyska natomiast powstały ze stali chromowanej.

R

Zalety

• Kolorowy design;
• Szeroki podest;
• Mocne kółka.
Q

Wady

• Produkt jest dosyć ciężki.

Do produkcji podestu wykorzystano aluminium HS7000, które jest bardzo lekkie i naprawdę wytrzymałe, odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Użytkowe wymiary podestu to 34 centymetry długości oraz 10 centymetrów szerokości. Grubość decku to 6,5 centymetra. Cała hulajnoga waży niecałe 3,5 kilograma, maksymalna dopuszczalna waga użytkownika nie może przekraczać 100 kilogramów.

Hulajnoga wyczynowa streetowa Movino Slave – blue

Najdroższy model w tym rankingu, ale jednocześnie bardzo polecany i chwalony przez dotychczasowych użytkowników, to Slave od firmy Movino. Ta streetowa hulajnoga to ładny design, wysoka jakość i piękne, mocne wykończenie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na stosunkowo duży podest, którego wymiary to 12 centymetrów szerokości i 52 centymetry długości. Jest on pokryty z wierzchu antypoślizgową, czarną okładziną, po bokach natomiast znajduje się niebieski, delikatny wzór. Podest nie ma żadnych ostrych krawędzi, co czyni go wyjątkowo bezpiecznym.

Kierownica mierzy 64 centymetry, dlatego sprawdzi się w przypadku osób mających więcej niż 180 centymetrów wzrostu. Kierownica jest czarna, szeroka na 57 centymetrów i posiada zacisk wyposażony w trzy śruby. Gumowe uchwyty są prążkowane, gwarantują wygodny i pewny chwyt. Poliuretanowe koła mają 110 milimetrów szerokości i aluminiowy rdzeń.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Ładny, oryginalny design;
• Nadaje się dla wysokich osób.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Ich twardość to 88A, która sprawia, że hulajnoga ma dobrą amortyzację wstrząsów. Łożyska ABEC-9 pokryto ochronną gumą. Model jest doskonale wyważony i pozwala na rozwinięcie dużej prędkości oraz zachowanie stabilnej postawy nawet podczas wykonywania bardzo skomplikowanych tricków. Hulajnoga waży 4 kilogramy, a jej maksymalny udźwig wynosi 100 kilogramów.

HULAJNOGA WYCZYNOWA STREET SKATE ABEC-9 skating

W rankingu 2024 znalazła się również hulajnoga Blazze marki R&B, która charakteryzuje się prostym, ale eleganckim designem i jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: szarym, zielonym oraz niebieskim. Jej cena jest stosunkowo niska, ale jakościowo jest bardzo dobra. Jej maksymalny udźwig wynosi 80 kilogramów, dlatego przeznaczona jest głównie dla dzieci i nastolatków. Model waży nieco ponad 3 kilogramy.

Konstrukcja jest prosta, lekka i wytrzymała – składa się głównie ze wzmacnianej stali i wyjątkowo mocnego stopu aluminium. Długość podestu wynosi 48 centymetrów, zaś jego szerokość to 9,5 centymetra. Kierownica jest wysoka na 80 centymetrów i posiada antypoślizgowe, bardzo wygodne uchwyty o długości 11 centymetrów każdy.

R

Zalety

• Produkt dostępny w trzech kolorach;
• Czterośrubowa klamra;
• Wygodne uchwyty.
Q

Wady

• Maksymalny udźwig wynosi 80 kilogramów.

Poliuretanowe koła gwarantują odpowiednią amortyzację wstrząsów i są odporne na wilgoć. Ich średnica wynosi 100 milimetrów. Na tylnym kole znajduje się hamulec nożny z antypoślizgowymi wypustkami. Zamontowane łożyska ABEC-9 posiadają gumowe zabezpieczenie przed kurzem i piaskiem. Klamra na kierownicy ma aż cztery śruby i zapewnia idealne wyważenie oraz doskonałą stabilność.

Hulajnoga Wyczynowa ABEC-7 Lekka 2,6kg Stunt 100kg

Jeżeli szukasz wysokiej jakości produktu w niskiej cenie, zapoznaj się z hulajnogą Kruzzel. Ten prosty, ale ładny i lekki model zachwyca precyzją wykonania. Waży zaledwie 2,5 kilograma, a jego wytrzymałość wynosi 100 kilogramów. Produkt jest czarny, jedynie czterośrubowa klamra jest w kolorze czerwonym.

Podest ma 50 centymetrów długości i pozwala na wygodne ułożenie stopy. Jego powierzchnia jest antypoślizgowa. Na tylnym kole znajduje się hamulec nożny, również z antypoślizgową powierzchnią. Kierownica 360o ma specjalne, rowkowane uchwyty, dzięki którym nawet wilgotna dłoń się z nich nie ześlizguje. Hulajnoga powstała ze stali i aluminium, co zapewnia jej wysoką odporność na uderzenia.

R

Zalety

• Niska cena;
• Prosty design;
• Niska waga produktu.
Q

Wady

• Słabej jakości koła.

Niestety gumowe koła o płaskim profilu mogą pękać przy dużym obciążeniu. Łożyska klasy ABEC-7 skutecznie minimalizują odczuwanie nierówności terenu i dobrze amortyzują wstrząsy, a także dbają o precyzję. Niestety, nieco ustępują lepszym wariantom klasy ABEC-9 u konkurencji. W hulajnodze zastosowano system niezależnej kompresji SCS, dzięki czemu nie powstają żadne luzy w kierownicy, a szczelina nie ulegnie zniszczeniu.

Kierownica ma 80 centymetrów długości, a na jej powierzchni znajduje się wzorzysta naklejka, która może się odklejać pod wpływem wilgoci, jednak jest to kwestia jedynie kosmetyczna i nie wpływa na jakość jazdy.

Jaka hulajnoga wyczynowa dla początkujących, a jaka dla profesjonalistów? Sprawdź wskazówki zakupowe i wybierz się na łowy samemu!

Choć każdy z siedmiu przedstawionych sprzętów w powyższym zestawieniu urzekł nas swoimi zaletami, to nie znaczy oczywiście, że musimy już dziś zdecydować się na jeden z nich. Jeśli czegoś w tych hulajnogach streetowych nam brakuje lub po prostu mamy inne oczekiwania odnośnie poszczególnych parametrów czy też wyglądu, to po zapoznaniu się z poniższym poradnikiem możemy śmiało wybrać się na własne poszukiwania.

Co jednak sprawia, że dana hulajnoga wyczynowa będzie dobra? Przede wszystkim jej wykonanie. Tutaj istotny jest materiał wykonania, bo to on wpłynie na to czy hulajnoga wytrzyma ogromne obciążenia, jakim z pewnością będzie poddana. Oprócz tego, spore znaczenie mieć też będzie nośność hulajnogi. Przy poszukiwaniach uwzględnijmy też koła, ich średnicę i twardość.

Następnie musimy upewnić się, że produkt oferuje nam najwyższej klasy łożyska. Innym parametrem wyróżniającym standardowe hulajnogi streetowe od tych najlepszych jest komfort, a więc i funkcje regulacyjne czy po prostu waga samego jednośladu. Więcej informacji znajdziemy też w poniższym poradniku: https://polki.pl/dieta-i-fitness/cwiczenia,na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem-hulajnogi-wyczynowej,10431224,artykul.html

Pierwszą istotną kwestią dla nas wszystkich to wykonanie

Hulajnogi wyczynowe różnią się całkiem drastycznie od standardowych hulajnóg miejskich czy też elektrycznych. Przede wszystkim nie są one składane, brak im regulacji, a dodatkowo są cięższe. Jest to wszystko spowodowane odpowiednim dostosowaniem tego rodzaju hulajnóg do zastosowania, a więc do jazdy wyczynowej w skate parku czy po prostu po wcześniej przygotowanych torach z przeszkodami.

To właśnie dlatego musimy upewnić się, że wybrana przez nas oferta będzie gwarantować jak największą trwałość bez żadnych kompromisów. To właśnie dlatego każdy produkt powinien być wyprodukowany z najwyższej klasy materiałów. Komponenty powinny być odporne więc na obciążenia, otarcia czy też upadki, a przy okazji nie mogą być podatne na działanie warunków atmosferycznych.

Dlatego coraz częściej wykorzystuje się aluminium w procesie produkcyjnym. Co powinno być wykonane z tego materiału? W teorii, im więcej aluminiowych elementów tym lepiej. Jest to stosunkowo lekki materiał, a dodatkowo jeśli jest on właściwej klasy (aluminium typu 6061), gwarantuje niezwykle wysoki poziom wytrzymałości.

Dlatego upewnijmy się, że podest wykonany jest z aluminium. Oprócz tego, sama kierownica także powinna być wykonana z aluminium. Stalowa kierownica może co prawda oferować nieco lepszą wytrzymałość, lecz jest o wiele cięższa. Innym rozwiązaniem jest kierownica tytanowa.

Łączy ona zalety kierownic aluminiowym i stalowych, bo jest niezwykle wytrzymała (najwytrzymalsza spośród tych trzech), a przy tym prawie tak samo lekka, jak aluminiowa. Niestety, to horrendalnie drogie rozwiązanie, które nie jest polecane w przypadku zakupu hulajnogi wyczynowej dla początkujących czy średnio-zaawansowanych.

Hulajnoga Wyczynowa RAVEN Slick Neo Chrome

hulajnoga wyczynowa movino

HULAJNOGA WYCZYNOWA STREET SKATE ABEC-9 skating

najlepsza hulajnoga wyczynowa

Oprócz tego, uwzględnijmy nośność

Kolejnym kluczowym parametrem wskazującym nam na trwałość urządzenia jest jej nośność. Wartość ta to nic innego jak informacja o maksymalnej wadze użytkownika. Rekomendowane jest rzecz jasna nie przekraczanie zalecanej nośności, lecz musimy też pamiętać o tym, aby wybrać produkt o jak największej wartości.

Dla hulajnóg wyczynowych standardową nośnością jest 100 kg, co jest z pewnością wystarczające dla większości z nas. Jeśli ważymy do 80 kg, to rekomendowana przez producentów maksymalna waga użytkownika wynosząca 100 kg będzie z pewnością odpowiednia i nie powinno nam się nic złego stać. Jeśli jednak ważymy nieco więcej, to już musimy szukać opcji o nośności do 120 kg.

Choć dalej hulajnoga powinna poradzić sobie bez problemu z naszym ciężarem, tak im większe obciążenie tym szybciej możemy doprowadzić do uszkodzenia. Może nie samego podestu czy kierownicy, ale na przykład mocowania pierścieni, łożysk czy kół.

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących, a więc z rdzeniem plastikowym? Wszystko, co musisz wiedzieć o kołach

Naturalnym jest, że przy bardzo częstej jeździe terenowej czy wyczynowej koła i łożyska szybko się zużywają. W pewnym momencie będziemy nawet zmuszeni je wymienić. Jednakże, lepiej jest na początku zadbać o bardzo dobrą jakość kół, aby właśnie ograniczyć potencjalne uszkodzenie czy zniszczenie ogumienia, co doprowadzi do rychłej zmiany kół.

Przy wyborze musimy jednak pamiętać o tym, że z kryteriów ważne będą średnica kół, materiał wykonania, a także ich twardość. Pierwszy parametr, mianowicie średnica, dostępny jest zazwyczaj w zakresie 100 – 120 mm. Im mniejsze koło, tym zwrotniejsza jest nasza hulajnoga. Jeśli jednak zależy nam na osiąganiu wysokich prędkości, to lepiej szukać propozycji z większą średnicą.

Materiał kół wskazuje nam natomiast z czego wykonany został rdzeń, a więc środek koła. Tutaj mamy do wyboru rdzenie z tworzywa sztucznego lub aluminiowe. Oczywiście pierwsza opcja jest znacząco tańsza i z pewnością wystarczy przy użytkownikach początkujących. Aluminiowe rdzenie polecane są jednak dla bardziej wprawionych użytkowników.

Hulajnoga wyczynowa streetowa Movino Slave - blue

hulajnogi wyczynowe

Hulajnoga wyczynowa do trików ABEC-9 SOKE GO!

hulajnoga streetowa

Łożyska to rzecz jasna bardzo ważna sprawa

Następnym kryterium o znaczącym wpływie na atrakcyjność i jakość rozwiązania są łożyska. Głównym zadaniem tego elementu jest zadbanie o precyzyjną i szybką jazdę przy zachowaniu płynności i komfortu. Im wyższa klasa łożyska, tym oczywiście sprzęt będzie droższy.

Wyróżniamy pięć klas tolerancji standardów produkcji, a mianowicie ABEC 1, 3, 5, 7 i 9. Nas interesują wyłącznie dwie ostatnie klasy tolerancji, a mianowicie ABEC 7 i ABEC 9. Oznacza to, że łożyska zastosowane w danej hulajnodze są najwyższej jakości, a ich mimośrodowość jest na jak najniższym (a więc i najlepszym) poziomie.

Komfort, czyli sprawdź wagę

Podskakiwanie w celu wykonania tricka czy po prostu przeskoczenie przez przeszkodę wymaga wzbicia się w powietrze razem z hulajnogą. Faktem jest to, że łatwiej będzie zrobić to z hulajnogą ważącą niecałe 3 kilogramy niż z taką, której ciężar przekracza 5 kg. Dlatego właśnie waga jest tak istotnym parametrem.

Na wagę wpływ ma przede wszystkim materiał wykonania podestu i kierownicy, ale także kółek i znajdujących się w nich rdzeni. To wszystko ma wpływ na ostateczną wagę, a więc i komfort podróżowania hulajnogą.

Hulajnoga wyczynowa SOKE EVO 100kg ABEC-9 STUNT

hulajnoga wyczynowa mgp

Hulajnoga Wyczynowa ABEC-7 Lekka 2,6kg Stunt 100kg

hulajnoga wyczynowa dla początkujących

Hulajnoga wyczynowa opinie i cena

Pozytywny feedback to jeden z lepszych sposobów na sprawdzenie czy deklarowane przez producenta właściwości interesującego nas jednośladu są rzeczywiście takie same jak podane w opisie. Chodzi tutaj oczywiście o wagę produktu, o jego wykonanie i o to czy rzeczywiście mamy do czynienia z klasą tolerancji ABEC 9 lub ABEC 7.

Oczywiście komentarze użytkowników i ich opinie hulajnóg wyczynowych potwierdzających wysoką sprawność i wytrzymałość sprzętu także są ważne. Miejmy jednak na uwadze fakt, że komentarze to zupełnie subiektywne źródło informacji. Co za tym idzie, nie powinniśmy w pełni pokładać wiary w to, co inni napiszą, bo doświadczenie z danym sprzętem będą różne w przypadku każdego z nas.

Hulajnoga wyczynowa – podsumowanie rankingu 2024

Choć marka nie jest najważniejsza, to każdy z nas słyszał o hulajnogach wyczynowych mgp czy movino. Jednakże, w poradniku uwzględniliśmy o wiele ważniejsze kwestie niż sama firma, bo to właśnie te dane techniczne wpływają na ostateczną jakość produktu. Dlatego sprawdź wszystkie wyżej wspomniane aspekty z trwałością i nośnością na czele, a będziemy pewni świetnego wyboru. Dla osób szukających nieco bardziej spokojnych sportów, szczególnie kobiet, polecamy rolki. Sprawdź nasz ranking rolek damskich.

W przypadku kiedy nie wiemy jaka hulajnoga wyczynowa będzie najodpowiedniejsza dla naszych potrzeb, a dodatkowo nie mamy zbyt dużo czasu na własne poszukiwania, to warto uwzględnić wyżej zrecenzowane jednoślady. Szczególnie atrakcyjną ofertą wydaje się zwycięzca rankingu 2024, a mianowicie MOVINO GLIDE hulajnoga wyczynowa.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza hulajnoga wyczynowa
Average rating:  
 5 reviews
 by macko

Kumpel jeździ na movino slave. Ostatnio spóbowałem i jest moooc. Polecam.

 by trik 42

Zamawiam raven slick neo chrom - na mnie wywarł nalepsze wrażenie, przede wszystkim wizyualne.

 by kapik

Przekonał mnie test hulajnóg soke. SUPER

 by groźny7

Przy wyczynówce trzeba zwracać uwagę na wszystko, żeby nie uszkodzić siebie w trakcie uzywania. Wszystkie z rankingu są ok, wytrzymałe na złamania, kółka dobrej średnicy, z dobrych materialów.

 by tytan

Mam zajawe na huljanogę wyczynową odkąd koło domu skatepark. Przetestuje movino glide.