Elektryczne hulajnogi to jeden z najciekawszych gadżetów, który jakiś czas temu pojawił się na rynku. Teraz niemalże w każdym większym polskim mieście istnieje możliwość wypożyczenia sobie takiej zabawki i podróży po mieście w sposób dosyć szybki i komfortowy.

Jednakże, znalezienie dobrej hulajnogi z pompowanymi kołami o napędzie elektrycznym jest bardzo trudne. W przeciwieństwie do hulajnóg dziecięcych czy wyczynowych, dobre hulajnogi dla dorosłych są one o wiele droższe i wymagają dodatkowego rozeznania. Z tego właśnie względu oprócz opinii hulajnóg z pompowanymi kołami, warto także znać się na wielu innych parametrach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Xiaomi MiJia M365

9.9

Średnia


 

Ninebot KickScooter ES2

9.8

Średnia

Hulajnoga Elektryczna Motus

9.6

Średnia


 

Hulajnoga Techlife X7

9.5

Droga


 

Hulajnoga Kugoo S1

9.2

Tania

W dzisiejszym rankingu hulajnóg z pompowanymi kołami 2024 zapoznaliśmy się z bardzo duża liczbą produktów i wybraliśmy pięć bardzo charakterystycznych i wysoko cenionych modeli. Podczas kompletowania listy specjaliści mieli na uwadze takie parametry jak zasięg na jednym ładowaniu, maksymalna prędkość, kąt nachylenia terenu, pojemność baterii, dodatkowe funkcjonalności oraz średnicę kół.

Hulajnoga z pompowanymi kołami to Xiaomi MiJia M365

tania hulajnoga z pompowanymi kołami

Chiński producent smartfonów od kilku lat poszerza swoją działalność i oferuje nam coraz to ciekawsze urządzenia multimedialne. Jednym z jego nowszych gadżetów jest hulajnoga. O ile twórcy nie mają dużego doświadczenia, jeśli chodzi o ich konstrukcje czy budowę, tak w świecie budżetowej elektroniki nie mają sobie równych.
Produkt przygotowany został z myślą o osobach lekkich. Nośność urządzenia jest nieco przeciętna, bo wynosi 100 kilogramów. Jednakże, jest to lekka opcja, gdyż po złożeniu kompletny sprzęt waży nieco ponad 12 kilogramów. Co więcej, konstrukcja jest przemyślana, a materiały najwyższej jakości.
Produkt od Xiaomi oferuje nam przyzwoity zasięg, który wynosi około 30 kilometrów. Silnik napędzający koła ma moc 250 W, a więc jest wystarczający do osiągnięcia prędkości 25 km/h. Zwróćmy także uwagę na to, że hulajnoga ma wbudowany Bluetooth, dzięki czemu możemy połączyć urządzenie ze smartfonem i sprawdzić aktualną prędkość, poziom baterii, czas podróży oraz szereg innych statystyk.
Co ciekawe, producent umożliwia nam zaktualizowanie oprogramowania hulajnogi za pomocą telefonu. Innymi słowy, możemy zadbać o to, że nasz produkt będzie cały czas pracował na najnowszym systemie.
Należy natomiast pamiętać, że maksymalny kąt nachylenia terenu wynosi 14°, a więc w przypadku dużych podjazdów hulajnoga może odmówić nam posłuszeństwa. Dodatkowo, nośność wynosząca 100 kilogramów nieco ogranicza użytkowość w przypadku cięższych osób.

R

Zalety

• W miarę niska cena;
• Duży zasięg na jednym ładowaniu;
• Funkcja Bluetooth;
• Tempomat i system odzyskiwania energii.
Q

Wady

• Niski maksymalny kąt nachylenia terenu;
• Maksymalna waga użytkownika tylko 100 kg.

Hulajnoga Ninebot by Segway KickScooter ES2

Nieco droższą ofertą będzie model ES2. Oferuje on zbliżone parametry co do zwycięzcy rankingu 2024. Jednakże, z wyższą ceną wiąże się także większa funkcjonalność oraz komfort spowodowany zainstalowaniem amortyzatorów. Najciekawsza opcja to natomiast możliwość montażu drugiej baterii.

Urządzenie wyposażone zostało w światła LEDowe z przodu i z tyłu. Oznacza to, że poprawiają one widoczność i wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze. Oprócz tego, w celu poprawy komfortu jazdy twórcy zastosowali amortyzowane przednie i tylne koło.

Jeśli chodzi o parametry, to warto także zwrócić uwagę na niską wagę. Całkowita masa wynosząca 12,5 kg gwarantuje nam dosyć łatwe poruszanie się, a także możliwość transportu hulajnogi w rękach. Oprócz tego, pamiętajmy o zasięgu.

R

Zalety

• Bardzo duży zasięg z drugą baterią;
• Światła LED;
• Zaawansowana aplikacja z funkcją antykradzieżową;
• Tempomat;
• Czas ładowania 3,5 godziny;
• Niska waga.
Q

Wady

• Niska maksymalna waga użytkownika;
• Brak drugiej baterii w zestawie;
• Dosyć wysoka cena.

Co prawda zasięg na baterii wynosi 25 km, a więc jest on dosyć przeciętny. Jednakże, twórcy oferują nam możliwość montażu drugiej baterii. Dzięki temu maksymalny zasięg urządzenia może zostać zwiększony do aż 45 kilometrów.

Oczywiście możemy tutaj połączyć hulajnogę ze smartfonem przy pomocy funkcji Bluetooth. Aplikacja jest ciągle rozwijana, lecz już w tym momencie oferuje ogromną użytkowość. Bardzo dobrym przykładem jest regulacja prędkości oraz ustawienie tempomatu czy włączanie oświetlenia.

Co więcej, wprowadzenie funkcji antykradzieżowej podnosi dodatkowo bezpieczeństwo. Niestety, jest to dosyć droga opcja, która dodatkowo nie oferuje bogatego wyposażenia. Brak drugiej baterii w zestawie jest także wadą.

HULAJNOGA Elektryczna Motus

Produkt cechuje się większą mocą, niż w przypadku zwycięzcy rankingu 2024. Oprócz tego, zastosowano tutaj bardzo mocne, wytrzymałe hamulce tarczowe podnoszące skuteczność hamowania. Zwróćmy także uwagę na to, że jest to dosyć szybka hulajnoga elektryczna o dużym maksymalnym zasięgu.

Jest to pierwsza opcja w dzisiejszym zestawieniu, która przygotowana została z myślą o nieco cięższych użytkownikach. Hulajnogą mogą się poruszać osoby o wadze do 120 kg. Co więcej, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż zastosowano tutaj nieco większe niż w przypadku pozostałych hulajnóg z pompowanymi kołami 8,5 calowe kółka.

Przeglądając parametry, można zauważyć przede wszystkim dużą maksymalną prędkość. Wynosi ona 25 km/h. Urządzenie udostępnia nam trzy tryby prędkości, w których dostosujemy sobie prędkość jazdy do otoczenia oraz naszych potrzeb.

R

Zalety

• Niska cena;
• Duży maksymalny zasięg;
• Tempomat;
• Wyświetlacz LED z najistotniejszymi informacjami;
• Duża maksymalna waga użytkownika.

Q

Wady

• Brak połączenia Bluetooth;
• Duża waga hulajnogi.

Co ciekawe, potencjalny maksymalny zasięg na jednym ładowaniu baterii może wynieść do 40 km. Należy natomiast pamiętać, że jest to w dużej mierze zależne od wagi użytkownika oraz od prędkości poruszania się.

Dodatkową zaletą będzie wyższa niż zazwyczaj kierownica. Wysokość od podestu wynosi 126 centymetrów, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie nawet dla osób o wyższym wzroście. Czas ładowania jest natomiast nieco długi, a sama waga spora – urządzenie waży ponad 15 kg.

Innowacyjnym elementem będzie natomiast zastosowanie wyświetlacza LED. Znajdziemy tam najważniejsze informacje, a mianowicie prędkość, stan baterii, włącznik świateł, a także tempomat. Co ciekawe, jeśli w hulajnodze wystąpi jakakolwiek usterka, to zostaniemy o tym powiadomieni na tym ekranie. Brak tutaj jednak połączenia Bluetooth.

Hulajnoga elektryczna Techlife X7

Jeśli wysoka cena nie jest dla nas przeszkodą, to wybór modelu X7 będzie z pewnością najlepszy w przypadku bardzo dużych wymagań, jakie stawiamy przed hulajnogą. Z uwagi na ogromną moc silników oraz parametrów, jest to jedno z najlepszych urządzeń na całym rynku w roku 2024.

Przede wszystkim należy pamiętać, że silniki zastosowane w hulajnodze mają moc 1000 W każdy. Oznacza to, że łącznie urządzenie przekazuje na koła moc na poziomie 2000 W. Przekłada się to na bardzo wysoką prędkość maksymalną – nawet 60 km/h.

Co ciekawe, twórcy wykorzystali bardzo pojemne i zaawansowane baterie, dzięki czemu pomimo tak dużej mocy oraz prędkości, będziemy w stanie pokonać do 60 km na jednym ładowaniu. Istotną zaletą jest także czas ładowania, który wynosi 5h. Jest to tyle samo, co w przypadku o wiele mniejszych i słabszych hulajnóg.

R

Zalety

• Bardzo daleki zasięg – 60 km;
• Bardzo wysoka prędkość maksymalna – 65 km/h;
• Wysokie maksymalne obciążenie – 120 kg;
• 3 tryby jazdy oraz zabezpieczenie antykradzieżowe;
• Szybkie ładowanie.
Q

Wady

• Ciężka hulajnoga;
• Bardzo wysoka cena.

Z uwagi na ogromną cenę oraz zaawansowanie, hulajnoga wyposażona została w specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe. Przekręcenie kluczyków spowoduje zablokowanie zapłonu hulajnogi.

Pamiętajmy natomiast o tym, że producent przystosował swoje urządzenie do wymagań rynku oraz dla zróżnicowanej klienteli. Z tego względu oprócz szybkiej jazdy, możemy wybrać także tryb Eco, który odłącza jeden silnik i gwarantuje nam bardzo długi dystans na jednym ładowaniu.

Sam wyświetlacz wyposażony został w trzy tryby jazdy i oferuje nam szczegółowe informacje odnośnie prędkości, stanu baterii, a także kilku innych dodatkowych wartości. Wszystko to zaprojektowane i skonstruowane w bardzo trwały i solidny sposób, gwarantując nam dobrą hulajnogę do 120 kg.

Hulajnoga Kugoo S1

Kolejny produkt w zestawieniu oferuje nam bardzo ciekawą alternatywę dla zwycięzcy i innych „budżetowych” elektrycznych hulajnóg dla dorosłych z pompowanymi kołami. Jest to opcja o dalekim zasięgu i szybkiej prędkości, a także nieco krótszym niż zazwyczaj czasie ładowania.

Produkt wyposażono w trzy tryby jazdy, które oprócz innej prędkości, pozwalają nam dostosować także twardość zawieszenia. Innymi słowy, amortyzatory zainstalowane w hulajnodze mogą być dostosowane do nawierzchni, gwarantując nam ponadprzeciętne właściwości jezdne.

Co ciekawe, produkt wyposażono także w światła LED, które są zarówno z przodu i z tyłu. Poprawia to widoczność podczas jazdy, a także wpływa na bezpieczeństwo. 350 Watowy silnik gwarantuje nam wystarczającą moc, aby poruszać się z prędkością do 30 km/h i do 30 km na jednym ładowaniu.

Jeśli chodzi o baterię, to warto pamiętać przede wszystkim o tym, że czas ładowania od zera do pełna jest krótszy niż u konkurencji. Wynosi on 4 godziny, a więc pozwala nam w nieco krótszym czasie po raz kolejny skorzystać z hulajnogi.

Co więcej, produkt oferuje nam nośność na poziomie 120 kilogramów, a dopuszczalny gradient wynosi do 15 stopni. Jest on co prawda zależny od masy ciała. Sam produkt jest także bardzo leciutki. Waży on niespełna 11 kilogramów.

Niestety, brak tutaj wielu dodatkowych opcji, jak na przykład funkcji Bluetooth czy tempomatu. Jest to zatem bardzo ograniczone urządzenie pod względem funkcjonalności. Producent nie dołączył również pompki, zatem przyda się profesjonalna pompka z manometrem.

R

Zalety

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Wysokie maksymalne obciążenie;
• Krótki czas ładowania do pełna;
• Niska waga;
• Duża prędkość maksymalna.
Q

Wady

• Brak tempomatu ani funkcji Bluetooth;
• Nieco ograniczona funkcjonalność.

Elektryczna hulajnoga dla dorosłych i pompowane koła – co jest najistotniejsze podczas zakupów?

Ze względu na to, że zakup elektrycznej hulajnogi jest dosyć kosztowny, warto dowiedzieć się co nieco o produkcie i wybrać taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania i zaoferuje nam ponadprzeciętne właściwości jezdne.

Z tego względu szukając odpowiedniej hulajnogi z napędem elektrycznym musimy pamiętać o silniku (lub silnikach) oraz o mocy. Oprócz tego, bardzo istotne będą związane z tym parametry takie jak prędkość poruszania się i zasięg na jednym poruszaniu się.

O ile opinie elektrycznych hulajnóg z pompowanymi kołami są bardzo ważne, tak nie możemy zapomnieć o materiale, z jakiego wykonano sprzęt oraz powiązana z tym nośność. Dodatkowo istotna będzie amortyzacja i komfort, a także bezpieczeństwo i funkcje dodatkowe. Więcej o właściwym wyborze hulajnóg na prąd znajdziecie tutaj:
https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/rekreacja/sporty-letnie/hulajnoga-elektryczna-aa-eMci-gtpU-CLia.html

Konstrukcja oraz maksymalna nośność

Odpowiednio skonstruowane urządzenie to podstawa i gwarancja bezpieczeństwa oraz trwałości i niezawodności. Z tego właśnie względu zaleca się wybierać tylko te produkty, które oferują nam długą gwarancję oraz wysoką maksymalną wagę użytkownika.

Jeśli chodzi o same materiały, to najczęściej stosuje się połączenie aluminium z włóknem węglowym. Pomimo swojej sztywności i kiepskiej absorbcji wstrząsów, aluminium jest bardzo lekkim stopem, który dodatkowo cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Hulajnoga elektryczna Techlife X7

hulajnoga dla dorosłych pompowane koła

Właściwości jezdne – parametry

Bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o wybór właściwej hulajnogi elektrycznej, będzie także sprawdzenie parametrów jezdnych. Tutaj na pierwsze skrzypce wychodzą dwie wartości – średnia prędkość oraz dystans na jednym ładowaniu.

Oba parametry zależne są przede wszystkim od wagi użytkownika, lecz podawane przez producentów deklarowane liczby oferują nam wgląd w to z jaką maksymalną prędkością i jaką stałą prędkością możemy się poruszać.

My zachęcamy wybierać te hulajnogi, które na jednym ładowaniu pozwalają nam podróżować przez przynajmniej 30 kilometrów przy stałej prędkości wynoszącej 25 km/h. Oczywiście te najlepsze, najdroższe hulajnogi oferują tak dużą moc i tak duże baterie, że pokonanie dystansu 60 kilometrów przy stałej prędkości wynoszącej 50-60 km/h nie będzie problemem.

Komfort i bezpieczeństwo

Hulajnogi elektryczne są o wiele cięższe od standardowych, mechanicznych odpowiedników. Biorąc to pod uwagę, musimy pamiętać o zastosowaniu dodatkowych funkcji i systemów redukujących wstrząsy i poprawiających wygodę.

W tym celu instaluje się pompowane koła. Co ciekawe, opinie hulajnóg z pompowanymi kołami są bardzo pozytywne, gdyż takie rozwiązanie potrafi zredukować drgania bardzo dobrze. My natomiast polecamy zwrócić dodatkową uwagę na amortyzatory, ich skok oraz możliwości amortyzowania drgań. Innym ciekawym rozwiązaniem są hulajnogi trójkołowe, które zapewniają pełną stabilizację i komfort. Sprawdź nasz ranking hulajnóg trójkołowych.

HULAJNOGA Elektryczna Motus

hulajnoga pompowane koła opinie

Xiaomi MiJia M365

tania hulajnoga z pompowanymi kołami

Funkcjonalność

Pamiętajmy także o funkcjach dodatkowych, w jakie nasze urządzenie może zostać wyposażone. Jednym z bardzo dobrych przykładów jest zastosowanie funkcji Bluetooth. Ta pozwala nam połączyć urządzenie ze smartfonem. Wtedy możemy sprawdzić najważniejsze informacje odnośnie stanu baterii oraz statystyk z jazdy.

Niektóre aplikacje pozwalają nam także zastosować tempomat. Jeśli natomiast wybrane urządzenie nie posiada łączności Bluetooth, o wiele lepszym wyborem będzie znalezienie hulajnogi z wyświetlaczem LED, na którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje.

Dodatkowo szukajmy produktów, które wyposażono w kilka trybów jazdy, w których oprócz poboru mocy zmienia się także sztywność zawieszenia czy inne dodatkowe parametry wpływające na komfort poruszania się.

Elektryczna hulajnoga pompowane koła opinie 2024

Wybierając nasz idealny produkt zwróćmy także uwagę na to co inni sądzą o przeglądanym modelu. O ile subiektywne opinie nie będą głównym źródłem informacji o danej hulajnodze, tak pomogą nam zwrócić uwagę na powszechnie występujące wady czy też dobre strony danego zakupu.

Co więcej, bardzo istotne jest, aby znaleźć produkt nie tylko dobrze oceniany, ale także w miarę popularny. O ile niektórzy stronią od takich wyborów, to im popularniejszy sprzęt wybierzemy, tym łatwiejsza będzie jego ewentualna naprawa, kiedy ulegnie usterce po okresie gwarancyjnym.

Hulajnoga elektryczna Techlife X7

hulajnoga dla dorosłych pompowane koła

Podsumowanie rankingu hulajnóg z pompowanymi kołami

Zwycięzcą w dzisiejszym zestawieniu jest bez wątpienia Xiaomi MiJia M365. W niskiej cenie otrzymujemy bardzo dobrą opcję ze względu na funkcjonalność, świetne parametry jezdne, dużą prędkość maksymalną oraz akceptowalny zasięg. Problematyczna wydaje się tylko maksymalna waga użytkownika, która i tak w wielu przypadkach nie będzie przeszkadzać.

Jeśli jednak szukamy nieco innej oferty, to warto najpierw przejrzeć poradnik zakupowy i wiedzieć jakie są najistotniejsze informacje odnośnie elektrycznych hulajnóg z pompowanymi kołami. Wtedy będziemy mogli podjąć świadomy wybór, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo, komfort oraz oczywiście frajdę z jazdy.

Jeżeli intersuje cię zakup hulajnogi elektrycznej, sprawdź najlepsze hulajnogi elektryczne do 1500 zł.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką hulajnogę z pompowanymi kołami wybrać
Average rating:  
 0 reviews