Aktywne spędzanie weekendów czy też całych wakacji jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Spacery nie pozwalają na szybkie przemierzanie zaplanowanych punktów wycieczki, dlatego doskonałą alternatywą są przejażdżki rowerowe. Nie zawsze jednak mamy możliwość wypożyczenia jednośladu, a jeśli nawet to może on nie spełniać naszych oczekiwań.

Wiadomo, każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i tak samo jest w przypadku rowerów. Aby jednak zabrać swój sprzęt w podróż potrzebujemy dużego bagażnika, albo innych rozwiązań. Jeśli wybierasz się na urlop całą rodziną nawet największy VAN nie pomieści rowerów. Jeśli masz problem jak zapakować auto na urlop, zostań z nami na dłużej. W dzisiejszym artykule przedstawimy ranking bagażników rowerowych na hak, dzięki którym problem przewozu jednośladów zniknie raz na zawsze. Zerknij też na ranking bagażników na hak 4 rowery

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thule VeloCompact 926

9.9

Drogi


STORM 4

9.8

Tani

Aguri Active Bike

9.7

Średnia


Amos Giro

9.6

Średnia


Inter Pack Quattro

9.5

Średnia


BICI EXCLUSIVE DELUXE

9.4

Drogi

Bagażniki rowerowe na hak – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu bagażników rowerowych na hak zebraliśmy najpopularniejsze propozycje dostępne na polskim rynku. To zarówno modele droższe, oferowane przez renomowane firmy, jak i ich tansi konkurenci. Przyjrzyjmy się dokładniej ich specyfikacjom. Czy warto przepłacać?

Bagażnik rowerowy Thule VeloCompact 3 926

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Marka Thule słynie z asortymentu akcesoriów do samochodu. Jednym z przykładów jest bagażnik rowerowy na hak holowniczy, dzięki czemu możemy zabrać ze sobą w podróż do 4 rowerów. W standardowej kompilacji bagażnik pozwala na zapięcie 3 rowerów, lecz dzięki adapterowi, który znajdziemy w zestawie, bagażnik pomieści o jeden jednoślad więcej. Bagażnik jest lekki i kompaktowy, a do jego montażu niezbędny jest jedynie hak samochodowy. Montowany jest za pomocą nałożenia specjalnej wtyczki, anastępnie podpięcia listwy świetlnej za pomocą standardowego złącza zasilającego 13-pin. Bagażnik posiada pełne oświetlenie, a także miejsce na tablicę rejestracyjną, co dopuszcza go do użytkowania na drogach. Dzięki specjalnej funkcji uchyłu, platformę z rowerami możemy uchylić, aby z łatwością dostać się do bagażnika samochodowego. że względu na regulowane uchwyty odpowiadające za rozstaw osi, na bagażniku możemy zamontować różnego rodzaju rowery, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zestaw posiada specjalne zabezpieczenie przed kradzieżą, wraz z dołączonym do zestawu kluczykiem. Za bezpieczeństwo jazdy odpowiada dodatkowe zabezpieczenie kół podczas transportu, dla pewności pozostania jednośladu w niezmienionej pozycji. Bagażnik posiada certyfikaty TUV oraz GS, a także pozytyne testy City Crash.

R

Zalety

 •  stabilna konstrukcja;
 • wysoka jakość użytych materiałów;
 • intuicyjny montaż;
Q

Wady

• wysoka cena.

Bagażnik rowerowy STORM 4

dobry bagażnik rowerowy na hak

Kolejna propozycja w rankingu 2024 również pozwala na zabranie ze sobą 4 rowerów. Co ważne bagażnik STORM 4 zamontować możemy do każdego samochodu, który wyposażony jest w hak holowniczy. Tym samym nie ingeruje on w klapę bagażnika samochodowego i nie wymaga dodatkowych mocowań. Szybki sposób montażu oraz zabezpieczenie zamkiem w uchwycie mocującym gwarantuje bezpieczeństwo oraz przyjemność korzystania z bagażnika. STORM 4 spełnia wszelkie normy pozwalające na pełnoprawne poruszanie się po drogach publicznych. Dzięki odłączanym ramionom, mocowanie roweru na bagażniku staje się łatwiejsze. Koła roweru mocuje się za pomocą specjalnych pasków z zatrzaskiem, które umożliwiają na dostosowanie długości do grubości koła. Każdy jednoślad możemy dodatkowo zabezpieczyć zamkiem przed kradzieżą. Z racji niewielkiej wagi bagażnika, możemy go z łatwością przenosić, a kompaktowe złożenie pozwala na prostsze przechowywanie. Korzystanie z bagażnika jest dziecinnie proste, a szereg udogodnień, jak np możliwość odchylenia go pozwala na korzystanie z bagażnika samochodu bez demonatażu rowerów.

R

Zalety

 • możliwy montaż do każdego haka;
 • brak ingerencji w klapę bagażnika;
 • rozsądna cena;
Q

Wady

• brak certyfikatów i testów zderzeniowych.

Bagażnik rowerowy Aguri Active Bike 3

bagażnik na rowery na hak

Bagażnik wraz z dołączonym do zestawu adapterem umożliwia przewiezienie jednocześnie czterech jednośladów. Podobnie jak prezentowane wcześniej modele umożliwia transport rowerów samochodem wyposażonym w hak holowniczy. Active Bike to propozycja wykonana z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują wytrzymałość oraz bezpieczeństwo przez wiele lat. Zarówno platforma bagażnika, jak i rowery zamocowane na nim możemy zabezpieczyć specjalnymi zamkami, któe chronią zarówno podczas transportu, jak i przed kradzieżą. Rower, a w zasadzie jego koła są dodatkowo zabezpieczane na czas podróży za pomocą pasków zębatych z systemem szybkiefo zacisku, co pozwala na ustabilizowanie zarówno mniejszych, jak i większych jednośladów. Bagażnik mocowany jest za pomocą śruby typu turn&click. Zestaw należy połączyć zarówno z hakiem, jak i z listwą zasilającą, która gwarantuje oświetlenie bagażnika. Aguri Active Bike posiada certyfikat TUV, spełnia światową normę ISO 9001, a także przeszedł pozytywnie testy City Crash.

R

Zalety

 • możliwość wypięcia uchwytów z pałąka;
 • łatwy montaż i odchylanie;
 • solidne zamki;
Q

Wady

• niska jakość wykonania.

Bagażnik rowerowy Amos Giro

bagażniki rowerowe na hak

Amos Giro to bagażnik, który został wykonany z wysokiej jakości, aluminiowej konstrukcji, co sprawia, że jest on chętnie wybierany przez klientów. Bagażnik przyciąga także atrakcyjną ceną. Jest to pełnowymiarowy bagażnik, który z powodzeniem pomieści 4 rowery, a dzięki uniwersalności bez problemu dopasowuje się zarówno do wszystkich typów haków holowniczych, jak i jednośladów. Bagażnik posiada trzypunktowe mocowanie rowerów: za ramę oraz z koła. Dodatkowo jednoślady chronione są antykradzieżowo. Podobnie jak w innych, konkurencyjnych bagażnikach rowerowych, tak i Amos Giro posiada system uchyłu, dzięki któremu z łątwością możemy dostać się do bagażnika samochodowego. W najnowszej wersji bagażników został on jednak zmodernizowany i jest on jeszcze łątwiejszy i wygodniejszy niż wcześniej. Poprawiono także zabezpieczenie bagażnika, w którym kłódkę zastąpiono wygodnym pokrętłem zamykanym na kluczyk. Bagażnik posiada certyfikat TUV Rheinland.

R

Zalety

 • solidne, masywne uchwyty mocujące;
 • możliwość złożenia na płasko;
 • możliwość przesuwania prowadnic podczas montażu;
Q

Wady

• ciężki.

Bagażnik rowerowy Inter Pack Quattro

Platforma Inter Pack ze względu uniwersalne rozwiązanie, umożliwia montaż w każdym samochodzie wyposażonym w hak holowniczy. Po zamocowaniu rowerów na bagażniku mamy pewność, że nie będą się one przemieszczały podczas jazdy, a także nie ulegną zniszczeniu. Wszystko to za sprawą udogodnień, jakie znajdują się w tym modelu bagażnika. Specjalne paski zębate z klamrami mocno przytrzymują koła roweru, zaś uchwyty mocowane do ramy wyposażone sa w gumową powłokę, która chroni przes uszkodzeniem i porysowaniem. Co ważne, zarówno bagażnik, jak i poszczególne jednoślady chronione są przed kradzieżą specjalnymi zamkami, co pozwala na swobodne korzystanie z przerw podczas jazdy. Na uwagę zasługuje również fakt, że zarówno składanie, jak i rozkłądanie platformy nie wymaha użycia narzędzi. Jest to produkt, który spełnia normę XP, a także poytywnie przeszedł zarówno statyczne, jak i dynamiczne testy.

R

Zalety

 • bardzo dobry stosunek jakości do ceny;
 • wygodne zamki antykradzieżowe;
 • łatwy montaż rowerów;
Q

Wady

• rowery przesuwają się podczas jazdy.

Bagażnik rowerowy BICI EXCLUSIVE DELUXE 4

Bagażnik rowerowy wraz ze specjalnym dodatkowym uchwytem pozwala na zapakowanie 4 rowerów jednocześnie na platformę. Dodatkowo bagażnik wyposażyć można w akcesoria ułatwiające podróżowanie, a więc kufer bagażowy oraz uchwyt na narty. Dzięki temu zyskujemy uniwersalną platformę, niezależnie od pory roku. Na bagażniku BICI przewozić możemy zarówno klasyczne rowery, jak i ich elektryczne odpowiedniki, bowiem maksymalna dopuszczalna waga jednośladu to aż 30 kg. Mocowanie poszczególnych rowerów jest proste, a dzięki specjalnie rozsuwanym płozom mamy możliwość zmiany rozstawu osi, a tym samym mocowania różnego rodzaju rowerów. Bagażnik wykonany jest niemal w całości z aluminium, a jego składanie, rozkładanie oraz konwersja dziecinnnie prosta. Bagażnik wyposażony jest w nowoczesną listwę świetlną, a także miejsce na tablice rejestracyjną. Na uwagę zasługuje możliwość ustawienia bagażnika w pionie, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy nie chcemy ściągać bagażnika z haka, a nie wykorzystujemy go aktualnie.

R

Zalety

 • możliwość ustawienia bagażnika w pionie;
 • idealny na klasyczne i elektryczne jednoślady;
 • możliwość adaptacji w luk bagażowy oraz do przewożenia nart;
Q

Wady

• brak zabezpieczeń w zestawie.

Bagażnik rowerowy Unitek ALU ATLAS

Alu Atlas to bagażnik, który standardowo przeznaczony jest do przewożenia dwóch rowerów jednocześnie. Mamy jednak możliwość łatwej rozbudowy o kolejną szynę, zakupując odpowiedni adapter. Montaż rowerów na bagażniku nie uniemożliwia korzystania z bagażnika samochodowego, gdyż platforma posiada funkcję uchyły. Dodatkowo jednoślady zabezpieczone są przed kradzieżą poprzez specjalne blokady, które należy dokupić, gdyż nie znajdują się one w zestawie. Bagażnik wyprodukowany został w Unii Europejskiej oraz posiada homologację pozwalającą na poruszanie się po drogach publicznych po prawidłowym podłączeniu oświetlenia oraz wyposażeniu bagażnika w dodatkową tablicę rejestracyjną. Platforma posiada uznawany niemalże na całym świece certyfikat TUV/GS. Certyfikat EEC dopuszcza z kolei montaż bagażnika bez uprzedniefo wpisu do dowodu rejestracyjnego.

R

Zalety

 • niska cena;
 • łatwa dostępność;
 • możliwość rozbudowy;
Q

Wady

• w standardzie mieści jedynie 2 jednoślady.

Bagażnik rowerowy na hak – na co zwrócić uwagę?

Stojąc przed trudnym wyborem jakim jest zakup bagażnika rowerowego wiele osób zastanawia na co zwrócić szczególną uwagę. Na rynku dostępne są bowiem rozwiązania, które umożliwiają przewożenie jednośladów zarówno na haku, jak i klapie bagażnika czy dachu. Jeśli jednak Twój wybór padł na montaż platformy na haku holowniczym, nie zapomnij o innych ważnych cechach bagażnika, takich jak materiał z jakiego został on wykonany, maksymalny dopuszczalny udźwig czy sposób montażu. Od tego bowiem uzależniony jest nie tylko komfort podróżowania z bagażnikiem, ale także bezpieczeństwo. Warto również pamietać o właściwym przechowywaniu roweru, w czym pomocny będzie wieszak na rower.

Montaż bagażnika

Nie da się ukryć, że bagażniki na hak holowniczy sa wygodne w montaży zarówno samej platformy, jak i później rowerów na niej. Sama platforma zazwyczaj nakładana jest na kulkę haka, a jedynym utrudnieniem może być jej waga. Większość dostępnych na rynku bagażników jednak wykonana jest z lekkiego aluminium, dzięki czemu z łatwością można go zamontować w pojedynkę. W przypadku wyboru bagażnika rowerowego na hak holowniczy warto pamiętać, że niezbędne jest wyrobienie dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Chociaż rowery montowane na haku utrudniają dostęp do bagażnika, większość modeli posiada funckję uchyłu, dzięki której możemy bagażnik wraz z jednośladami odchylić i dostać się do bagażnika samochodowego. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem bagażników dachowych, sprawdź propozycje pod linkiem: https://poranaruch.pl/bagaznik-rowerowy-na-dach-opinie-ranking/

Materiał

W zależności od użytego materiału do produkcji bagażnika różnić może się jego wytrzymałość, a także cieżar. Chociaż konstrukcje aluminiowe są często wybierane przez użytkowników ze względu na niską wagę, są znacznie droższym rozwiązaniem, a także mniej odpornym na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystanie do produkcji samej stali sprawia, że bagażnik jest ciężki. Najbardziej popularnym oraz zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest więc połączenie stali ze stopem aluminium.

Maksymalny dopuszczalny udźwig

Każdy bagażnik dostępny na rynku posiada tzw. maksymalny dopuszczalny udźwig, który mówi jaka moze być maksymalna waga roweru, a także całego przewożonego zestawu. Warto przestrzegać podanych przez producenta zakresów wagowych, co pozwala na stabilną jazdę z bagażnikiem, a także bezpieczne przewiezienie jednośladów bez ryzyka uszkodzenia zarówno rowerów, jak i platformy. Standardowo obciążenie wynosi ok. 60 kg, jednak należy pamiętać, że coraz popularniejsze rowery elektryczne mogą ważyć nawet 20- 25kg.

Podsumowanie rankingu bagażników rowerowych na hak 2024

Amos Giro – bagażnik rowerowy na hak 4 rowery – najlepszym wyborem. Wybór bagażnika rowerowego nie należy do najprostszych. Przedstawione modele różnią się jakością wykonania, łatwością użytkowania, a przede wszystkim ceną. Amos Giro łączy ze sobą wszystkie najważniejsze cechy. Mimo wysokiej wagi to właśnie ten model polecamy każdemu, kto szuka budżetowych rozwiązań. Funkcja uchyłu ułatwiająca dostęp do bagażnika, czy możliwość złożenia na płasko celem przechowania go po sezonie to tylko niektóre z udogodnien platformy. Prroducent bagażnika Amos Giro stawia na rozwój czego najlepszym przykładem jest unowocześnianie oraz zastępowanie istniejących już funcji nowymi, lepszymi i wygodniejszymi.

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki bagażnik rowerowy na hak wybrać
Average rating:  
 0 reviews