Podróżowanie na wakacje z własnymi rowerami to z pewnością bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. W ten sposób możemy nie tylko zwiedzać nowe miejsca, ale dbać o tężyznę fizyczną czy po prostu oszczędzić sporo czasu i nerwów, które z pewnością stracilibyśmy chcąc poruszać się po miejscowościach wypoczynkowych autem. Jak jednak upewnić się, że bagażnik rowerowy na hak 4 rowerowy, który wybierzemy, będzie najodpowiedniejszy?

Niestety, zadanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przecież trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, które w przypadku każdego z nas będą inne. Kompatybilność pomiędzy poszczególnymi modelami i samochodami jest inna, maksymalne obciążenie i rozmiar rowerów też będzie inna. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking bagażników rowerowych na hak 4 rowery. Jeżeli interesują cię inne bagażniki rowerowe sprawdź nasz ranking bagażników rowerowych na hak.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

THULE VeloCompact 926

9.9

Drogi


Inter Pack Quattro

9.8

Tani


Inter Pack SPIDER

9.7

Tani


BICI EXCLUSIVE DELUXE

9.6

Średnia

W rankingu 2024 pojawiło się natomiast ciekawe zestawienie, które oferuje nam wgląd w aż cztery bardzo ciekawe i często polecane produkty. Przede wszystkim jednak naszą uwagę zwróciło świetne wykonanie, wiele funkcjonalności usprawniających korzystanie ze sprzętu, ale także i typ konstrukcji, nośność uchwytu, typ gniazda i cechy dodatkowe jak, na przykład, właściwe zabezpieczenie antykradzieżowe.

BAGAŻNIK NA 4 ROWERY THULE VeloCompact 926 + 9261

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Urządzenie, które znalazło się na pierwszym miejscu rankingu 2024, to nic innego jak renomowana oferta Thule. Model VeloCompact 926 gwarantuje nam bardzo dobre rozwiązanie, które wyposażone jest w szereg ciekawych gadżetów i, oczywiście wystarczającą nośność, aby poradzić sobie z wszystkimi czterema rowerami, nawet o nieco większej wadze.

Zacznijmy jednak od najważniejszych parametrów, a mianowicie od maksymalnych obciążeń, jakie ta propozycja może wytrzymać. Przede wszystkim nośność zestawu wynosi standardowe 60 kg, a więc nie różni się za bardzo od tego, co zaproponować nam może konkurencja. Musimy jednak pamiętać, że przy tak wysokiej cenie jest to stosunkowo niska wartość. Jednakże, maksymalna waga jednego roweru wynosi aż 25 kg, co jest zdecydowanie pozytywnym atutem.

R

Zalety

• Bardzo dobrej jakości wykonanie;
• Szereg certyfikatów i standardów potwierdzających najwyższe bezpieczeństwo;
• System antykradzieżowy bagażnika, jak i rowerów;
• Dosyć spora maksymalna waga jednego roweru.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Oprócz tego, opcja ta oferuje nam ogromną liczbę udogodnień i usprawnień, jak na przykład funkcję uchyłu nawet z zamontowanymi już rowerami czy też zabezpieczenie przed kradzieżą – zarówno bagażnika jak i rowerów. Warto też nadmienić, że producent skonstruował tutaj uchwyty z wypełnieniem, które ma za zadanie ochronić rowery przed zarysowaniem. Produkt zyskał certyfikat TUV Rheinland, GS, a także model ten otrzymał pozytywny wynik testu City Crash. Twórcy zadbali też o szereg dodatków w postaci wtyczki redukcyjnej 7/13 PIN czy też pokrowce z dodatkowym zapasowym i osłonę kuli haka.

Jeśli potrzebujemy tańszej alternatywy, to warto sprawdzić Bagażnik rowerowy na hak 4 rowery Quattro 7/13 pin

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Ten bagażnik rowerowy na 4 rowery oferuje nam bardzo podobne parametry co do poprzednika. Jednakże, o wiele niższa cena sprawia, że niektórzy użytkownicy uznają propozycję nieco lepszą pomimo mniejszej ilości akcesoriów w zestawie i paru innych braków.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że platforma ta gwarantuje nam te najważniejsze elementy jak, na przykład, dwie wtyczki – jedną 13-pin i drugą redukcyjną 7/13. Ponadto propozycja wyposażona jest w osłonę kuli haka, a sam bagażnik ma funkcję odchylania. Innymi słowy, możemy dostać się do bagażnika pomimo zamontowanych rowerów.

Ponadto sama oferta od firmy Quattro oferuje nam zamki zabezpieczające, które to dbają i bezpieczeństwo zarówno bagażnika, jak i przewożonych rowerów. Poza tym produkt wyróżnia się od rywali tym, że przy projektowaniu wykorzystano zmyślną technologię, co przełożyło się na szybkość składania i rozkładania.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Szereg zabezpieczeń poprawiających bezpieczeństwo platformy i zamontowanych rowerów;;
• Wtyczka redukcyjna 7/13-pin.
Q

Wady

• Bardzo podstawowy zestaw.

Bagażniki rowerowe na hak 4 rowery, które pozwalają zamontować rowery o bardzo dużej szerokości opon? W takim razie sprawdź Bagażnik rowerowy na hak SPIDER 4 rowery SKŁADANY

bagażnik rowerowy na 4 rowery

Opcja ta przygotowana została z myślą o osobach często wybierających się na szutrowe drogi górskie, gdzie rowery crossowe odnajdują się najlepiej. Niższa waga niż u konkurencji i podobna maksymalna nośność sprawia, że oferta ta jest idealnie dostosowana do potrzeb wielu osób.

InterPack model Spider 4 gwarantuje nam maksymalną wagę jednego roweru 20 kg, co wydaje się bardzo dużo dla standardowych rowerów. Warto jednak wiedzieć, że konkurencja oferuje nam maksymalną wagę jednego roweru wynoszącą 25, a nawet i 30 kg, więc jest to dosyć przeciętna wartość. Wciąż ładowność całego zestawu to 60 kg, a więc standard w tym zakresie cenowym.

Wyżej wspomnianą zaletą jest oczywiście maksymalna szerokość opony do roweru, która wynosi aż 3,25 cale, a więc to mniej więcej 82 mm. Z innych atrybutów warto wspomnieć o zabezpieczeniu rowerów przed kradzieżą, a także o zastosowaniu zamknięcia bagażnika na haku. Warto też wspomnieć o tym, że opcja wyposażona jest w funkcję odchylania z rowerami, co pozwoli na dostanie się do bagażnika bez potrzeby demontażu rowerów.

R

Zalety

• Bardzo duża maksymalna szerokość opony w rowerze;
• Funkcja odchylania przy zamontowanych rowerach;
• Niska waga bagażnika rowerowego na 4 rowery.
Q

Wady

• Mocno przeciętna maksymalna waga jednego roweru. 

Inną propozycją, która gwarantuje nam bardzo ciekawe parametry, jest BICI EXCLUSIVE DELUXE 4 – Bagażnik uchwyt rowerowy

bagażniki rowerowe na hak 4 rowery

Produkt ten, podobnie zresztą jak pozostałe przedmioty w zestawieniu, oferuje nam nośność na poziomie 60 kg. Jest to więc standardowa wartość dla uchwytów w tym zakresie cenowym. Co ważniejsze, maksymalna waga jednego roweru, jaki możemy transportować, to aż 30 kg. Jeśli więc myślimy nad zabraniem ze sobą jednośladu elektrycznego, to będzie to jedna z najlepszych opcji – pod warunkiem, że pozostałe trzy rowery nie przekroczą łącznie maksymalnej nośności całej platformy.

Bagażnik rowerowy marki Fabbri to oferta przygotowana dla osób pragnących przewozić do czterech rowerów. Warto natomiast zauważyć, że standardowo to bagażnik do przewozu trzech rowerów, a czwarty możliwy jest po rozbudowie zestawu o uchwyt na 4-ty rower. Na szczęście znajduje się on w komplecie.

R

Zalety

• Bardzo duża maksymalna waga jednego roweru;
• Możliwość rozbudowy platformy o box bagażowy lub uchwyt na narty;
• Przejściówka 7/13;
• Szereg certyfikatów potwierdzających bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Bez dodatkowego uchwytu jest to platforma na 3 rowery;
• Ciężka obsługa funkcji odchylania.

Propozycja uzyskała szereg certyfikatów, w tym TUV i VCA, a dodatkowo spełnia on wymogi przepisów ISO/PAS. Warto też wspomnieć, że praktycznie całość bagażnika wykonana została z aluminium, a więc nie grozi mu przedwczesne uszkodzenie czy zniszczenie. Co ciekawe, opcja ta jest kompatybilna z boxem bagażowym, a także uchwytem na narty czy deski snowboardowe. Niestety, nie są one w zestawie i wymagają dodatkowej opłaty. To, co jednak znajdziemy w zestawie, do przejściówkę z wtyczki 13 pin na 7 pin.

Jaki inny bagażnik rowerowy na hak na 4 rowery zda egzamin? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Choć przedstawione platformy z pewnością są bardzo dobre i spełnią większość z naszych oczekiwań, to każdy z nas ma swoje własne wymagania i, na przykład, żadna z przedstawionych ofert może ich nie spełniać. Może potrzebujemy nieco większej nośności? A może po prostu nie podoba nam się obsługa niektórych udogodnień? Wszystko to zależy od nas samych i w przypadku, kiedy pragniemy wybrać produkt idealny, warto się nie poddawać i po prostu szukać go na własną rękę.

Zanim jednak zaczniemy poszukiwania, to bardzo ważne jest wiedzieć czym powinniśmy kierować się przy wyborze bagażnika rowerowego. Dlatego przejrzyj poniższy poradnik i sprawdź wskazówki zakupowe, które mogą pomóc ci w wyborze idealnego gadżetu. Przede wszystkim uwzględnijmy jakość wykonania i certyfikaty, jakie produkt posiada.

Ponadto, miejmy też na uwadze sam komfort użytkowania platformy i jej wagę. Nośność maksymalna, a także pojedynczego roweru to inne kluczowe parametry. Podobnie jak bezpieczeństwo – czy to przed kradzieżą bagażnika czy samych rowerów. Nie zaszkodzi też sprawdzić zestaw akcesoriów. Więcej informacji na temat wyboru właściwego bagażnika rowerowego znajdziecie w linku poniżej: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/bagaznik-rowerowy-na-haku-holowniczym-prawie-same-zalety/dlbr7br

Przede wszystkim zweryfikuj trwałość i certyfikaty

Jak wszyscy wiemy, bagażniki rowerowe montowane na haku wymagają szeregu certyfikatów, bo to potwierdza ich bezpieczeństwo. Przewożenie rowerów w ten sposób może potencjalnie tworzyć zagrożenie, dlatego o wiele lepiej jest wybrać ofertę, która została wielokrotnie przebadana i zyskała szereg oficjalnych zezwoleń i spełnia standardy, jakie obowiązują w Polsce i Unii Europejskiej.

Podstawowym certyfikatem potwierdzającym jakość i bezpieczeństwo jest certyfikat TUV, który wydawany jest wyłącznie tym bagażnikom, które spełniają rygorystyczne normy. Oprócz tego warto sprawdzić też inne certyfikaty lub standardy w tym VCA. Poza tym, upewnienie się, że produkt odpowiada przepisom i spełnia dyrektywy będzie kolejnym istotnym krokiem.

Bagażnik rowerowy na hak SPIDER 4 rowery SKŁADANY

bagażnik rowerowy na 4 rowery

Bagażnik rowerowy na hak 4 rowery Quattro

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Następnie, sprawdź bezpieczeństwo

Skoro już zadbaliśmy o bezpieczeństwo nasze i pewność, że produkt nie zawiedzie nas podczas wymagających tras, czas na sprawdzenie bezpieczeństwa przed kradzieżą. Tutaj mamy do wyboru kilka interesujących rozwiązań, aczkolwiek najważniejsze jest jedno – upewnić się, że bagażnik rowerowy oferuje zabezpieczenie antykradzieżowe zarówno platformy, jak i samych rowerów.

Najczęstszym rozwiązaniem, które w zupełności wystarczy, jest wykorzystanie właśnie zamków. Są one bardzo proste w obsłudze a na tyle problematyczne dla potencjalnego złodzieja, że nie będzie zainteresowany zabawą naszym zestawem. Oczywiście zamki te zamykane są na kluczyk. Co ciekawe, do poprawy bezpieczeństwa naszych rzeczy warto też wykorzystać specjalne uchwyty, które są odłączane i mają zamykane gałki na ramę roweru.

Czas na nośność

Nośność to tak naprawdę jeden z bardziej kluczowych parametrów, bo od tego zależy czy wybrany sprzęt poradzi sobie z naszymi jednośladami czy też nie. Choć większość klasycznych rowerów nie przekracza wagi 12-15 kilogramów, to coraz częściej zabieramy ze sobą na wycieczki rowery elektryczne. Te natomiast ważą nawet i do 30 kg. Dlatego w zależności od naszych preferencji warto dobrać bagażnik, który bez mniejszych problemów poradzi sobie z przewiezieniem naszego jednośladu.

Przy czym musimy wyróżnić dwie różne wartości. Jedna wskazuje nam na maksymalną nośność całej platformy, a druga na maksymalną wagę pojedynczego roweru. W przypadku standardowych rowerów, w zupełności wystarczy nam nośność na poziomie 60 kg. Jeśli więc przyjmiemy, że przeciętny rower waży w granicach 10-12 kg, to z nawiązką nam taka nośność wystarczy.

Jeśli jednak planujemy zakup rowerów o wiele cięższych, na przykład crossowych czy też elektrycznych, to ta nośność powinna być nieco większa. To samo tyczy się maksymalnej wagi jednego roweru – zazwyczaj kształtuje się ona w przedziale 20-25 kg, lecz w zależności od wymagań powinniśmy sprawdzić też opcje z maksymalną wagą jednośladu na poziomie 30 kg.

BICI EXCLUSIVE DELUXE 4

bagażniki rowerowe na hak 4 rowery

BAGAŻNIK NA 4 ROWERY THULE VeloCompact 926 + 9261

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Oprócz tego, miej na uwadze funkcjonalność i gadżety

Kupując bagażnik na rowery, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wybrać zestaw, w którym znajdziemy ogromną liczbą akcesoriów. Mowa tutaj oczywiście o rzeczach, które są opcjonalne i nie potrzebne do właściwego użytkowania sprzętu. Dobrym przykładem jest, chociażby, zakup osłonek na kulę haka czy też wtyczkę redukcyjną w przypadku samochodów korzystających z wtyczki 7-pin a nie standardowej 13-pinowej. Poza tym ciekawym akcesorium będzie zakup pokrowców na rowery.

Jeśli chodzi o same funkcje, to tutaj kluczowym będzie możliwość odchylenia platformy w celu dostania się do bagażnika. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, jeżeli możemy to zrobić przy załadowanej platformie.

Bagażnik rowerowy na hak 4 rowery – podsumowanie rankingu 2024

W poradniku uwzględniliśmy najistotniejsze informacje związane z zakupem bagażnika na 4 rowery. Wybrana przez nas oferta powinna oferować wystarczającą nośność i maksymalną wagę jednego roweru odpowiadającą naszym wymaganiom, a także mieć zabezpieczenia antykradzieżowe i wszelkie niezbędne certyfikaty. Przede wszystkim jednak musi ona spełniać nasze oczekiwania.

Jeśli jednak wciąż nie wiemy która opcja będzie najlepsza, to lepiej skorzystać z ekspertyzy specjalistów i wybrać jeden z rekomendowanych bagażników. Szczególnie atrakcyjnym wyborem wydaje się BAGAŻNIK NA 4 ROWERY THULE VeloCompact 926 + 9261. Zwycięzca rankingu oferuje nam wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy, a dodatkowo możemy liczyć na ekstra gadżety i akcesoria.

A jeżeli nie przemawiają do ciebie bagażniki na hak, zerknij na nasz ranking bagażników rowerowych na dach

Recent Posts

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepszy bagażnik rowerowy na hak 4 rowery
Average rating:  
 0 reviews