Każda osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fitness, podciąganiem, czy jakimikolwiek ćwiczeniami, ma bardzo ciężko. Ćwiczenia bardzo często wymagają od naszego ciała ruchów, które nigdy (a w niektórych przypadkach po prostu bardzo rzadko) nie wykonywaliśmy. To właśnie dlatego pierwsze podciągnięcie się, pierwsze pompki czy po prostu pierwsze ćwiczenia są zawsze najtrudniejsze pomimo korzystania z najlepszej ścieżki gimnastycznej. Dlatego właśnie coraz częściej stosuje się gumy do podciągania.

Urządzenia te obsługuje się bardzo prosto i idealnie nadają się do pierwszych dni treningu czy też, w przypadku bardziej zaawansowanych osób, do jeszcze wydajniejszego trenowania i zmaksymalizowania ilości zrobionych powtórzeń. Niestety, wybór gumy do ćwiczeń nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wybór jest bardzo skomplikowany i nieraz wymaga od nas ogromnej wiedzy na temat tych urządzeń.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MINI BAND 4FIZJO

9.9

Tania


 

Zestaw gum BodyNetics

9.8

Średnia

Guma Sapphire

9.7

Średnia


 

Gumy Power Band

9.6

Droga


 

ZESTAW AS6750 Aqua-Sport

9.5

Tania

Power 4fizjo Band

9.4

Tania


 

Gumy Majestic Sport

9.2

Droga


 

To właśnie dlatego powstała dzisiejsza lista gum do podciągania, gdzie umieszczono ogromną liczbę taśm treningowych charakteryzujących się zróżnicowanymi parametrami. Podczas kompletowania bardzo ważne było wybranie urządzenia o odpowiedniej długości i szerokości. Ponadto, materiał wykonania także był kluczowym parametrem. Nie mogliśmy też zapomnieć o oporze, czyli podstawowym parametrze wskazującym na możliwości rozciągania i siłę potrzebną do rozciągania.

ZESTAW 5 TAŚM GUM DO ĆWICZEŃ MINI BAND 4FIZJO

guma do ćwiczeń pośladków

Zestaw 5 taśm gum do ćwiczeń Mini Band marki U-POWEX to idealny zestaw do ćwiczeń czy to w domu, czy na siłowni. U-POWEX jest amerykańską firmą, która produkuje różnego rodzaju oryginalne akcesoria do ćwiczeń mięśni. W tym między innymi: maty, linki, wytrzymałe taśmy oraz gumy. Produkty tej marki zyskały uznanie na całym świecie. Przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność i wysoką jakość.

Taśmy lateksowe są to inaczej gumy treningowe, które mają okrągły kształt. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w sporcie oraz rehabilitacji. Okrągły kształt taśm treningowych jest główną ich zaletą. Zapewnia bowiem nie tylko wszechstronność, ale również uniwersalność w ćwiczeniach. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości latexu, użytkownik ma zagwarantowaną odporność i trwałość produktu bez względu na warunki pogodowe czy też zużycie gum treningowych.

R

Zalety

• Okrągły kształt;
• Bardzo niska cena;
• Spory zakres oporu;
• Wysokiej jakości latex.
Q

Wady

• Przeciętnej jakości wykonanie;
• Z uwagi na ich cienkość łatwo się zawijają.

Mini siłownia, którą można stworzyć dzięki zestawowi, obejmuje 5 gum treningowych. Wszystkie one są zapakowane w małe etui, by można było je łatwo przenosić, ale i przechowywać. Zestaw pięciu gum to możliwość wykonywania wielu różnorodnych ćwiczeń treningowych, nie tylko na siłowni, ale również w domu, w ogrodzie czy na siłowni plenerowej.

Zestaw obejmuje następujące gumy: zieloną (x-light): 0,35 mm – opór 3,5 kg, niebieską (light): 0,5 mm – opór 8 kg, żółtą (medium): 0,7 mm – opór 14 kg, czerwoną (heavy) : 0,9 mm – opór 18 kg, czarną (x-heavy): 1,1 mm – opór 22 kg. Taśmy treningowe zapewniają: stabilność i bezpieczeństwo dla stawów, tak zwany progresywny opór. Są idealne podczas rozgrzewki.

ZESTAW 3 GUM TAŚM ĆWICZEŃ FITNESS CROSSFIT MOCNE

guma do cwiczen

Zestaw 3 oryginalnych gum czy też taśm treningowych to produkt renomowanej polskiej marki BodyNetics. Gumy są nie tylko trwałe i wygodne, ale również mocne i łatwe w użyciu. Bez większych problemów można je zastosować do treningu w klubie, gabinecie fizjoterapii, ale także domu.

W zestawie znajdują się trzy taśmy treningowe, których długość wynosi 208 centymetrów. Zaś szerokość odpowiednio 13 / 21 / 32 milimetry. Grubość każdej z gum wynosi 4,5 milimetra. Opór taśm treningowych zależy od ich koloru. Jest tu co prawda mniejszy pakiet, lecz czerwona taśma gwarantuje nam opór od 8 do 16 kg, pomarańczowa taśma natomiast od 15 do 25 kg, a szara taśma oferuje opór od 24 do aż 40 kg. Jest to więc jedna z mocniejszych ofert.

Do produkcji gum treningowych został wykorzystany jako materiał naturalny lateks malezyjskiej gumy BodyNetics. Dzięki temu taśmy są trwałe, wodoodporne, jak i również higieniczne, co także ma ogromne znaczenie.

R

Zalety

• Duży opór (do 40kg);
• Trwałe taśmy treningowe;
• Do wszechstronnego treningu.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Gumy tego typu są z pewnością niezastąpionym elementem w: treningu funkcjonalny, treningu siłowym, ale także jako asekuracja podczas podciągania na drążku. Używa się ich także w fizjoterapii czy rehabilitacji. Dzięki temu, że taśmy polskiego producenta gwarantują tak wysoką wytrzymałość, to idealnie nadają się nie tylko do użytku domowego, ale również do klubów, siłowni czy też gabinetów fizjoterapeutów.

Bogatsze akcesorium w zestawie? ZESTAW 5 GUM oporowe do ćwiczeń, ekspander fitness

guma fitness

Zestaw gum treningowych SG-014 to produkt renomowanej marki Sapphire. Składa się na niego aż pięć taśm treningowych, z których każda jest wykonana z naturalnej gumy, dzięki czemu gwarantuje to bezproblemowe użytkowanie produktu przez lata. Dodatkowo zestaw uzupełniają dwa uchwyty, które zostały powleczone pianką neoprenową.

Elementy te zapewniają pewny chwyt, a także zabezpieczają przed powstawaniem odcisków oraz oparzeń. Ponadto znajdą się tutaj również dwa pasy na kostki, które umożliwiają bezproblemowe ćwiczenie dolnych partii mięśni. Gumy marki Sapphire wyróżnia to, że są one zakończone wzmocnionymi elementami, które składają się z metalu oraz materiału. To rozwiązanie sprawia, że taśmy są nie tylko znacznie mocniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze dla użytkownika. Nie warto ryzykować kontuzji i uszkodzenia sprzętu.

R

Zalety

• Kotwica drzwiowa;
• Wykonane z naturalnej gumy;
• Bogate wyposażenie;
• Dwa uchwyty plus dwa pasy na kostki dla łatwiejszego treningu.
Q

Wady

• Stosunkowo drogi zestaw.

Pięć gum treningowych, które znajdują się w zestawie, mają zróżnicowane obciążenie, które jest następujące:

 • czerwona 22,7kg;
 • czarna 18,1kg;
 • zielona 13,6kg;
 • niebieska 9,1kg;
 • żółta 4,6kg.

Długość każdej gumy wynosi 117 centymetrów, a z uchwytami 160 centymetrów. Dodatkowym elementem zestawu pięciu taśm treningowych jest tak zwana kotwica drzwiowa. Pozwala ona zamontować urządzenie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie trzeba przy tym korzystać z dodatkowych elementów mocujących, jak na przykład wkręty.

047B GUMA TAŚMA POWER BAND FITNESS 8-12 kg 13mm

gumy do ćwiczeń

Zestaw profesjonalnych taśm treningowych marki POWER BAND to idealny produkt do ćwiczeń siłowych, ale także rehabilitacji o wysokiej elastyczności. Dzięki temu, że gumy są wykonane z wysokiej jakości materiału – z naturalnego lateksu, są one komfortowe i bezpieczne dla użytkownika.

Gumy tego typu radzi się używać w następujących sytuacjach: przyrost masy i siły mięśniowej, zwiększenie mobilności i zakresu ruchu, poprawa kondycji i koordynacji; korekcja wad postawy, ćwiczenia siłowe i oporowe, ale również ćwiczenia wzmacniające i rehabilitacyjne.

Taśma treningowa marki Power Band jest niezwykle lekka i elastyczna. Poza tym jest to produkt mały, a więc zatem i przenośny. Gumy są łatwe w przechowywaniu i czyszczeniu. Są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Przede wszystkim jednak istnieje możliwość indywidualnego dopasowania oporu taśmy do własnych potrzeb. Jest to możliwe dzięki systemowi progresywnego i stopniowego oporu taśm.

R

Zalety

• Progresywny przyrost oporu (do 39 kg);
• Dosyć trwałe;
• Wszechstronny użytek;
• Długość powyżej 200 cm.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena 

Zastosowanie taśm jest bardzo szerokie, wystarczy wymienić chociażby: samodzielne ćwiczenia w domu, kluby fitness czy gabinety rehabilitacyjne. Dzięki tego typu gumom można wzmocnić mięśnie ramion, rąk, nóg, brzucha, barków oraz pośladków. Produkt ten ogólnie poprawia kondycję i siłę mięśniową.

Zaletą taśm treningowych marki POWER BAND jest oczywiście, wspomniany już, progresywny i prawie liniowy przyrost oporu. Każda taśma ma inny opór, ogółem wynosi on od 7 do 39 kilogramów.

Kolejny pakiet gum do rozciągania to ZESTAW 5 GUM DO ĆWICZEŃ FITNESS MINI BAND TAŚMY

Zestaw pięciu gum do ćwiczeń składa się z taśm, z których każda wyróżnia się innym oporem, oraz specjalnego woreczka do przechowywania całości. Zestaw MINI BAND to idealne rozwiązanie do robienia przysiadów, wypadów, ćwiczeń na boki, rozciągania, ćwiczeń na triceps czy biceps. Tego typu gumy treningowe doskonale sprawdzą się podczas treningów rehabilitacyjnych, które będą ukierunkowane na określone partie mięśni.

Każda taśma ma inny kolor, który określa jej opór oraz obciążenie, które dana guma posiada. Pierwszą i oferującą najmniejszy opór jest zielona taśma 1-3kg. Następną propozycją jest żółta taśma – opór 1-5kg. Taśma niebieska gwarantuje natomiast nieco większe obciążenie 5-10kg. Czarna taśma jest drugą, co do wielkości oporu – 10-15kg, a czerwona taśma jest najbardziej wymagające. Jej opór to 15-20kg.

R

Zalety

• Zróżnicowany opór taśm treningowych;
• Do wszechstronnego użytku;
• Możliwość stosowania ich samodzielnie w domu;
• Bardzo niska cena.
Q

Wady

 • Gumy wykonane z przeciętnej jakości gumy.

Taśmy MINI BAND można zatem w każdej chwili dostosować do własnych umiejętności, ale także i potrzeb. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor taśmy treningowej. Gumy te są idealnym produktem dla osób, które na co dzień i intensywnie uprawiają sport. Jednak również i dla tych, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki treningowe.

Warto pamiętać, że wszelkie treningi z taśmami tego typu warto wpierw skonsultować z lekarzem specjalistą, ortopedą czy neurologiem albo fizjoterapeutą. To wszystko tylko po to, by uniknąć najmniej spodziewanej kontuzji.

Jeśli cena nie gra roli, to 4fizjo Zestaw Gum Do Ćwiczeń Crossfit Podciagania

Zestaw gum do ćwiczeń marki Power Band składa się z czterech taśm treningowych o okrągłym kształcie. Produkt ten jest dedykowany zarówno osobom, które na co dzień uprawiają sport, jak i amatorom aktywności fizycznych. Zaleca się ten zestaw także podczas rehabilitacji.

Specyficzny kształt gum do ćwiczeń gwarantuje wszechstronność zastosowania. Z kolei fakt, że do produkcji taśm wykorzystano wytrzymały i elastyczny lateks, sprawia, że nie trzeba się przejmować podczas treningu warunkami, jakie akurat panują.

Dodatkowo warto wspomnieć, że zestaw 5 taśm treningowych cross fit do ćwiczeń podciągania jest produktem renomowanej polskiej firmy 4FIZJO. Gumy wykazują dużą odporność nie tylko na trwałe odkształcenia, ale także na wodę i wilgoć – są bowiem wodoodporne.

R

Zalety

• Taśmy o okrągłym kształcie;
• Wysoki maksymalny opór – do 48 kg;
• Bardzo duża szerokość;
• Trwałe.
Q

Wady

 • Bardzo wysoka półka cenowa.

Taśmy są zróżnicowane kolorystycznie, między innymi ze względu na opór. Prezentuje się to następująco:

 • Guma niebieska – opór od 36 do 48 kg;
 • Guma zielona – opór od 26 do 36 kg;
 • Guma filetowa – opór od 17 do 26 kg;
 • Guma czarna – opór od 12 do 17 kg;
 • Guma czerwona – opór od 6 do 10 kg.

Gumy Power Band marki 4FIZJO to idealny wybór dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Charakteryzują się progresywnym oporem – im mocniej się je rozciąga, tym większy stawiają opór. Dzięki temu można w sposób bezpieczny budować masę mięśniową, ale także zapewniać stabilizację dla stawu.

Budżetowa opcja i świetne opinie gumy do ćwiczeń? Tylko Zestaw gum do ćwiczeń HOME BAND MajesticSport

Zestaw gum do ćwiczeń HOME BAND Majestic Sport to idealny wybór dla każdego, kto dba o swoją sylwetkę i kondycję fizyczną. Dzięki tym taśmom treningowym można jeszcze szybciej osiągnąć swój cel. Zestaw pięciu gum, każdej o długości 60 centymetrów, to doskonałe urozmaicenie codziennych treningów, w tym treningu ogólnorozwojowego.

W zestaw taśm treningowych Home Mini Band wchodzą następujące gumy: Home Mini Band Extra Light zielona o sile oporu 5-7 kg; Home Mini Band Light niebieska o sile oporu 8-14 kg; Home Mini Band Medium żółta o sile oporu 10-17 kg; Home Mini Band Heavy czerwona o sile oporu 15-21 kg; Home Mini Band Extra Heavy czarna o sile oporu 18-25 kg.

R

Zalety

• Zróżnicowany opór taśm;
• Produkt trwały i wytrzymały;
• Dobra cena;
• Wszechstronność.
Q

Wady

• Niska długość (60 cm);
• Niski maksymalny opór (do 25kg).

Dzięki taśmom gimnastycznym można wykonywać samodzielnie w domu albo na siłowni czy w klubie ćwiczenia, ale z jeszcze większym obciążeniem. Co jest jednoznaczne z jeszcze większą efektywnością. Jest to rozwiązanie nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także amatorów aktywności fizycznych. Tym drugim poleca się na początek taśmy o niskim oporze, by można było wypracować prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń.

Gumy treningowe to mnóstwo zalet, w tym: możliwość wprowadzenia do treningu kilkudziesięciu nowych ćwiczeń; wspomaganie procesu budowania sylwetki i wzmacniania mięśni czy też zapewnienie napięcia mięśni w trakcie treningu.

Producent deklaruje wiele zalet związanych z tymi taśmami. Przede wszystkim oferują nam zróżnicowany opór, a także są trwałe i wytrzymałe. Nie możemy też zapomnieć o dobrej cenie, i ogólnej wszechstronności. Niestety, ich długość jest stosunkowo mała.

Jak upewnić się, że kupujemy właściwe gumy oporowe? Poradnik zakupowy 2024

W powyższym zestawieniu pojawiło się aż siedem różnych zestawów gum do rozciągania i każdy z nich na pewno znajdzie swojego amatora. Oferują one albo świetną cenę i bardzo dobry wybór oporu, albo niesamowite wykonanie i gwarancję stabilności i komfortu ćwiczeń. Jednakże, jak upewnić się, że wybrany przez nas produkt spełnia wszystkie wymagania?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jaka powinna być guma do cwiczen. Dlatego właśnie powstał dzisiejszy poradnik zakupowy. To w nim znajdziemy najistotniejsze informacje związane z zakupem gumy treningowej. Omówimy tutaj przede wszystkim najistotniejsze elementy, w tym maksymalny i minimalny opór konkretnej gumy i całego zestawu, a także jej szerokość i grubość.

Ponadto sprawdzimy też pozostałe parametry, w tym długość, co pozwoli określić czy będzie to odpowiednia guma do podciągania na drążku czy może lepiej szukać czegoś innego. Nie zapomnieliśmy też o materiale wykonania, a także o opiniach innych użytkowników i stosunku jakości i ilości takich gum fitness do ceny. Więcej informacji znaleźć można tutaj: https://32m2treningu.pl/blog/podciaganie-z-guma-po-co-to-robic-jak-i-czy-na-pewno-warto.html

Materiał wykonania to kluczowy element

Jak wszyscy wiemy, guma do ćwiczeń za kilkanaście złotych nijak się ma do ekwipunku kosztującego kilkadziesiąt czy, wraz z akcesoriami i całym zestawem, nawet i setki złotych. Choć niektóre parametry mogą być bardzo podobne, a nawet i takie same, to ogromny rozrzut cenowy skądś się przecież bierze. Okazuje się, że w dużej mierze spowodowany jest on ogromną różnicą w jakości wykonania.

Materiał to podstawa i choć wielu producentów podaje bardzo podstawowe informacje, tak ci, którzy wykorzystali do wyprodukowania swojego sprzętu najwyższej klasy materiały z pewnością o tym wspomną w opisie. Guma czy też lateks są podstawą, lecz warto upewnić się, że możemy bez najmniejszych powodów ćwiczyć sprzętem i nie bać się o parciejący materiał czy po prostu o ryzyko zerwania.

Dlatego warto rozglądać się za, na przykład, naturalnym lateksem malezyjskim czy też gumami do ćwiczenia o zwiększonej grubości, ale też i szerokości. Powinno to zasadniczo poprawić trwałość gumy i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia sprzętu w trakcie treningu.

047B GUMA TAŚMA POWER BAND FITNESS 8-12 kg 13mm

gumy do ćwiczeń

4fizjo Zestaw Gum Do Ćwiczeń Crossfit Podciagania

guma do podciągania

Upewnijmy się, że opór został wybrany odpowiednio do naszych wymagań

Kolejnym kluczowym elementem podczas kupowania gumy jest zwrócenie uwagi na jej opór. Jest to nic innego jak maksymalne obciążenie. Im wyższe, tym trudniej będzie nam rozciągnąć gumę na daną odległość. Dlatego gdy wybieramy gumy, to sugerowany jest wybór zestawu, w którym zakres oporu jest bardzo duży. Przełoży się to na skuteczne używanie sprzętu i na dostosowanie gumy do naszej siły.

Oczywiście w przypadku wykorzystania gumy do ćwiczeń pośladków czy do podciągania musimy mieć na uwadze inne opory. Co więcej, amator skupi się na innym zakresie obciążenia, a doświadczony kalistenik czy też zaawansowany atleta wybierze większy opór.

Jeśli chodzi o dokładnie liczby, to mogą one być bardzo zróżnicowane. Z jednej strony możemy wykorzystać niewielkie, bardzo delikatne gumy gwarantujące opór na poziomie 1-5 kg. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy korzystać będą z produktów o oporze sięgającym od 5 do nawet 30 kg. Jeśli jednak nawet i tyle jest za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w taśmy z oporem powyżej 40-50 kg.

Oczekiwana jest też odpowiednia wielkość i długość

Teraz przyszedł czas na sprawdzenie wymiarów gum. Choć wydawać by się mogło, że zakup krótkiej gumy nie będzie nam w niczym przeszkadzał, tak w przypadku gumy oporowej do podciągania musimy mieć na uwadze jej właściwą długość, abyśmy mogli ją prawidłowo założyć i w przypadku robienia powtórzeń nie przeszkadzała nam – czy to za krótka taśma czy też za długa, która w żaden sposób nas nie zabezpiecza.

Szerokość taśmy wpływa natomiast na jej ogólną trwałość, ale także zwiększa (czy też zmniejsza) jej podatność na obracanie się i zawijanie. Przyjęło się, że im szersza taśma, tym mniej problemów będzie sprawiać podczas treningów z uwagi na większą powierzchnię.

Dokładna długość może być zróżnicowana. Co ciekawe, o wiele lepiej jest wybrać nieco dłuższą taśmę, którą można w odpowiedni sposób zabezpieczyć, niż wyposażyć się w krótkie gumy do ćwiczeń, przez co nie będziemy mogli przerzucić gumy nawet przez kolano.

ZESTAW 3 GUM TAŚM ĆWICZEŃ FITNESS CROSSFIT MOCNE

guma do cwiczen

Zestaw gum do ćwiczeń HOME BAND MajesticSport

guma do podciągania na drążku

Nie możemy zapomnieć o opiniach gumy treningowej

Uwagi pochodzące od innych użytkowników to z pewnością bardzo dobry sposób na zdobycie ciekawych informacji ekstra, dzięki którym jeszcze bliżej poznamy zalety i wady danego sprzętu. Opinie są co prawda subiektywne, lecz kiedy pojawia się wiele pozytywnych wypowiedzi dotyczących danego aspektu, to można je wziąć za prawdopodobny pozytyw.

Oczywiście komentarze nie zawsze nam się posłużą z uwagi na to, że gumy fitness mogą być źle wykorzystywane bądź też użytkownicy nie zwracają uwagę na ich parametry, czasami dochodzi do ich uszkodzenia. Zanim jednak skreślimy dany produkt, warto zweryfikować te informacje u innego źródła i porównać średnią ocen i ich ilość.

Stosunek jakości i ilości do ceny również odgrywa ważną rolę

Gdy już zweryfikujemy wszystkie wymienione powyżej aspekty, czas na sprawdzenie ceny. Choć dla jednego dany zestaw może być ofertą dnia, tak druga osoba uzna, że wydatek rzędu kilkuset złotych na kilka gum to za dużo. Wszystko oczywiście zależy od perspektywy, a także od tego jakie mamy oczekiwania względem produktów.

ZESTAW 5 GUM oporowe do ćwiczeń, ekspander fitness

guma fitness

Czasami wystarczy nam po prostu wybranie sprzętu do amatorskich ćwiczeń o małym oporze, a ich cena nie przekraczać będzie kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak sprzęt będzie bardzo często użytkowany, a dodatkowo posłuży nam w rehabilitacji czy też w ćwiczeniach z innymi osobami, to warto dołożyć nieco więcej i kupić produkt sprawdzony – od renomowanego producenta.

Na ostateczną wartość produktu wpływ ma też ilość gum do ćwiczeń pośladków czy też do podciągania. Jeśli porównamy dwa zestawy w podobnej cenie, gdzie w jednym jest zestaw 3 taśm, a w drugim aż pięć, to oczywistym jest, że druga opcja brzmi rozsądniej. Ponadto oprócz samych gum, jako akcesorium znaleźć możemy specjalne ekspandery lub też kotwica drzwiowa bądź opakowanie w celu łatwiejszego transportu.

Podsumowanie rankingu gum oporowych do ćwiczeń

Zwycięzcą rankingu został bez wątpienia ZESTAW 5 TAŚM GUM DO ĆWICZEŃ MINI BAND 4FIZJO, który to gwarantuje świetną trwałość produktów, a także bardzo duży zestaw o zróżnicowanym oporze przystosowanym do wymagań początkujących użytkowników. Choć ich długość nie jest największa, to niska cena oraz uniwersalność z pewnością zainteresuje niejednego użytkownika.

Oczywiście na rynku dostępna jest ogromna liczba innych produktów. Dlatego jeśli szukamy nieco większego oporu bądź też zależy nam na dłuższych taśmach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką właśnie opcję znaleźć. Skorzystaj więc z poradnika zakupowego lub też zapoznaj się z alternatywnymi taśmami, które znalazły się w zestawieniu 2024.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka guma do podciągania jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews