Chcesz zwiększyć efektywność swoich codziennych ćwiczeń? Zwykłe treningi są dla Ciebie zbyt monotonne i dlatego szukasz urozmaicenia? Jeżeli tak, step do ćwiczeń jest zdecydowanie propozycją dla Ciebie. Akcesorium treningowe nie tylko wprowadza urozmaicenie do klasycznych ćwiczeń, ale pozwala również na trenowania większej ilości partii mięśniowych. Dzięki niemu osiągniesz ponadprzeciętne wyniki, a Twoje ciało stanie się dużo zgrabniejsze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Stepper HQ IN3121

9.9

Średnia


 

Hop-Sport HS-45s

9.8

Droga


 

Stepper HMS S3033

9.7

Droga


 

SWING STEPPER

9.6

Średnia

Sapphire SG-047

9.5

Tani


 

Steper do ćwiczeń pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów już po miesiącu regularnych ćwiczeń. Nie tylko wyszczupla, ale przede wszystkim ujędrnia pozornie problematyczne partie mięśni, w tym uda, łydki i pośladki. Nadaje się zarówno do treningu siłowego, jak i kardio. Ponadto w porównaniu do pozostałego sprzętu fitness, step nie zajmuje dużo miejsca, jest tani i łatwy w transporcie.

Stepper skrętny HQ - jeden z najlepszych na rynku w roku [y]

steper do ćwiczeń opinie

Produkt marki Malatec (HQ) można dostosowywać do własnych możliwości. Urządzenie pozwala na stawianie nowych celów oraz pokonywanie ograniczeń. Dzięki niemu wraz z upływem czasu trudność będzie rosnąć, co pozwoli zaobserwować lepsze efekty treningowe.

Oferowany stepper do ćwiczeń posiada ekran LCD, który umożliwia dokładny odczyt parametrów. Stopki zostały zabezpieczone antypoślizgowymi wkładkami, które umożliwiają utrzymanie równowagi. Sprzęt został tak zaprojektowany, że wystarczy wykonywać trzy razy w tygodniu 20-minutowy trening, aby ujędrnić swoje ciało i poprawić ogólną kondycję organizmu. Dzięki dodatkowym linom można do treningu włączyć także ręce.

R

Zalety

 • producent dołącza linki, dzięki czemu jednocześnie można ćwiczyć również ręce,
 • stosunkowo lekki (waga z opakowaniem: 7,45kg) i łatwy w transporcie,
 • wzmocnione teleskopy.
Q

Wady

 • niektóre modele skrzypią podczas treningu.

Stepper skrętny z linkami Hop-Sport HS-45s Slim

stepery do ćwiczeń

Oferowany stepper do ćwiczeń stanowi idealne uzupełnienie treningu. Dzięki dołączonym „ramionom” do treningu nordic walking, produkt pozwala aktywować mięśnie ramion i klatki piersiowej. Dodatkowo ćwicząc na maszynie można wykonywać ruchy w dwóch różnych płaszczyznach góra – dół oraz na zewnątrz – do środka. Dzięki licznikowi treningowemu można stale kontrolować wyświetlanych danych treningowych dotyczących spalonych kalorii, czasie ćwiczeń oraz liczby powtórzeń na minutę.

Profesjonalne siłowniki hydrauliczne zapewniają komfortowy trening w domowych warunkach. Dodatkowe ekspandery do treningu ramion poszerzają zakres ćwiczeń, co w konsekwencji prowadzi do wzmocnienia i wymodelowania mięśni ramion, klatki piersiowej oraz pleców.

R

Zalety

 • instrukcja w języku polskim,
 • maksymalna waga użytkownika: 100 kg,
 • sprzęt wyposażony jest w “ramiona” do treningu nordic walking.
Q

Wady

 • rączki nie mają regulacji obciążenia,
 • podczas ćwiczeń jest dość głośny.

Stepper Skośny Steper Skrętny Do Ćwiczeń HMS S3033

stepper do ćwiczeń

Skośny steper do ćwiczeń pozwala na uzyskanie lepszych efektów, ponieważ angażuje dodatkowe partie mięśni. Producent zadbał również, aby praca na nim była płynna, a więc urządzenie nie skrzypi. Możliwość regulacji oporu kolumn oraz wyświetlanie parametrów treningowych. Skośna płaszczyzna zwiększa wszechstronność efektów oraz przyśpiesza spalanie tłuszczu w problematycznych partiach.

Dzięki niemu raz na zawsze pozbędziesz się cellulitu. To doskonały wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Linki z uchwytami wykonanymi z odpornej pianki pozwalają na zaangażowanie dodatkowych części ciała, a poza tym są bardzo wygodne.

R

Zalety

 • nie skrzypi podczas ćwiczeń,
 • jest to skrętny model, a więc daje lepsze efekty ćwiczeń oraz powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
 • wysoka jakość podzespołów.
Q

Wady

 • licznik pomiarowy czasami się zacina.

Stepper skrętny z linkami STEPPER demo skrętny z linkami

steper do ćwiczeń cena

Swing Stepper powstał z myślą o początkujących i zaawansowanych użytkownikach. Trening na nim zastępuje ćwiczenia na świeżym powietrzu, co jest szczególnie istotne podczas zimnych miesięcy roku oraz deszczowych dni. Angażuje wszystkie partie mięśniowe, imituje zjazd na nartach, bądź jazdę na rolkach. Solidna konstrukcja i antypoślizgowe wkładki gwarantują bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki elastycznym ekspanderom można wzmocnić również mięśnie ramion. Czytelny wyświetlacz LCD pokazuje zużycie kalorii, liczbę kroków i czasu treningu.

Dzięki temu stepperowi ujędrnisz skórę i wyrzeźbisz mięśnie. Ćwiczenia angażują brzuch, a więc regularne treningi gwarantują wyszczuplenie talii.

R

Zalety

 • dobry również dla seniorów, ze względu na pewny chwyt,
 • wzmacnia całe uda, zarówno partie zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Q

Wady

 • wymaga regularnego stosowania smaru litowego,
 • stepper jest stosunkowo ciężki, waży ponad 11 kg, więc jego waga może sprawiać problem podczas transportu.

Step Sapphire SG-047

step do ćwiczeń 3-stopniowy

Step do ćwiczeń 3-stopniowy renomowanej marki Sapphire umożliwi komfortowe ćwiczenia z obciążeniem w domowym zaciszu. Podest jest niepozorny, jednakże ćwiczenia na nim są bardzo intensywne, dlatego będzie idealny zarówno do treningu kardio, jak i siłowego. Stepery do ćwiczeń z modułowymi częściami pozwalają na stopniowanie trudności oraz intensywności. Co ważne, wykonano go z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu będzie służył latami w niezmienionej formie.

Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom zastosowanym przez producenta, step nie śliska się po podłożu, umożliwiając bezpieczny trening niezależnie od warunków. Do stepu dołączone są dwa ebooki, które pozwolą zaznajomić się z podstawowymi ćwiczeniami oraz zasadami zdrowej diety odchudzającej.

R

Zalety

 • trzy stopnie umożliwiają dopasowanie poziomu zaawansowania ćwiczeń do własnych preferencji,
 • jest dostosowany również pod ćwiczenia rehabilitacyjne,
 • produkt dostosowany także dla osób starszych,
 • możliwość umieszczenia modułów pod stepem.
Q

Wady

 • stopnie oddzielają się trochę zbyt ciężko, wymagają większego nakładu siły.

Steper do ćwiczeń opinie oraz cena – który produkt wybrać?

Step do ćwiczeń umożliwia komfortowe ćwiczenia w domowym zaciszu. To niewielkie urządzenie powala na osiągnięcie szybkich i spektakularnych efektów. O jego działaniu przekonały się setki osób, dlatego wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób z branży fitness. Nowoczesne modele posiadają system regulacji, który pozwala na manipulowanie ciężarem, dzięki czemu można zwiększać lub zmniejszać obciążenie. Ma to duży wpływ na mięśnie, które dzięki nieskomplikowanym, aczkolwiek regularnym treningom stają się zarysowane.

Stepper jest także jednym z najlepszych narzędzi do walki z niechcianym cellulitem dla kobiet. Stanowi doskonałe uzupełnienie hula hop z wypustkami. Wiele osób ujędrniło swoje ciało i pozbyło się dodatkowych kilogramów. Dobrej jakości step będzie niezbędnym urządzeniem na lata. Jak wybrać wysokiej jakości stepper? Czym należy się kierować podczas zakupu?

Step do ćwiczeń – na co zwracać uwagę?

Na rynku jest mnóstwo producentów urządzeń fitness, którzy oferują różne wersje stepów do ćwiczeń. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka cech, które pozwalają wyróżnić wysokiej jakości akcesorium do ćwiczeń, które będzie służyć przez lata.

G

Antypoślizgowa powierzchnia

Stepper do ćwiczeń musi mieć odpowiednia nawierzchnię. Często producenci sprzętu sportowego pokrywają powierzchnie przeznaczone na stopy antypoślizgową warstwą. Dzięki temu trening jest bezpieczny i komfortowy. Na stepie można ćwiczyć zarówno w obuwiu, jak i bez. Specjalna nakładka chroni stopy. Dzięki powierzchni zatrzymującej, nogi nie wyślizgują się, co pozwala na wykonanie efektywnego treningu.

G

Ogólna stabilność

Ćwiczenia na stepie mogą być spokojne, ale również bardziej dynamiczne. Sekwencje ruchów wymagają zaangażowania wielu partii mięśni, a więc podłoże musi być nie tylko stabilne, ale również odpowiednio zabezpieczone. Aby sprzęt do ćwiczeń był w pełni bezpieczny konieczne są antypoślizgowe podkładki oraz bryła, która równomiernie rozkłada ciężar ciała. To warunkuje stabilność i daje pewność, że plastik wytrzyma nacisk kilkudziesięciu kilogramów i nie pęknie, generując kolejne kontuzje.

G

Możliwość regulacji

Im intensywniejsze treningi, tym powinno stosować się większe obciążenie. Zasada ta dotyczy zarówno stepów wielostopniowych, jak i stepperów skośnych. Kupując produkt nie można zbagatelizować skali dopasowania nacisku, ponieważ pozwala to na lepsze wykształcenie się mięśni. Im większa możliwość regulacji, tym step jest bardziej uniwersalny.

Postępy treningowe wymagają większego obciążenia, dlatego warto zdecydować się na większą skalę obciążenia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku treningu rehabilitacyjnego. Stepper przeznaczony dla kilku osób musi posiadać regulację nacisku, aby dostosować go do różnych osób i ich możliwości treningowych.

G

Kwestia maksymalnego obciążenia

Step do ćwiczeń musi być dopasowany do osoby, która będzie na nim regularnie ćwiczyć. Większość producentów oferuje produkty o maksymalnym ciężarze 100 kg. Należy wziąć pod uwagę, że przy użyciu stepu można wykonywać zarówno proste ruchy (wchodzenie i schodzenie), jak i bardziej dynamiczne sekwencje (wykopy i wymachy). Aby czuć się bezpiecznie i komfortowo, maksymalne obciążenie musi być kilkanaście kilogramów mniejsze od wagi organizmu.

Steper do ćwiczeń cena rynkowa w 2024 roku

Ceny stepperów wahają się w różnym przedziale. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą nawet na kilkuset złotych. Nie warto kupować najtańszego dostępnego urządzenia, ponieważ najpewniej będzie ono słabej jakości. Odporniejszy materiał zagwarantuje długi okres bezpiecznego użytkowania, w tym bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Dobry stepper można dostać za kwotę od 100 do 250 złotych. Czasami jednak zdarzają się atrakcyjne akcje promocyjne podczas których można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Step do ćwiczeń jest bardzo uniwersalny, dlatego posłuży zarówno początkującym, jak i zaawansowanym adeptom treningu fitness. Kluczową rolę odgrywa dobór ćwiczeń. Początkujący powinni raczej zdecydować się początkowo na podstawowe ćwiczenia, w tym schodzenie i wchodzenie na podest. Wraz ze wzrostem zaawansowania, można zacząć praktykować bardziej dynamiczne wykroki. Warto również używać linek, które przyczepia się do dolnej części urządzenia. Dzięki nim można pobudzić mięśnie ramion, w konsekwencji czego trening będzie obejmował prawie wszystkie partie ciała. To z pewnością będzie dobry substytut pełnego treningu interwałowego.

Step do ćwiczeń – zwycięzca rankingu 2024

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu na najlepszy step jest produkt marki Malatec (HQ). Producent wyposażył go w komfortowy ekran LCD wyświetlający dokładne parametry treningu. Dodatkowo zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo trenującego, toteż zastosowano nakładki antypoślizgowe oraz stabilną konstrukcję. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia kontuzji oraz bolesnego upadku na śliskim podłożu. Odporne tworzywo sztuczne sprawia, że maksymalne obciążenie urządzenia to aż 100 kg.

Do zestawu dołączono także komfortowe linki pozwalające na rozszerzenie treningu. Dzięki nim do ćwiczeń można włączyć ramiona. Wykonując trzy razy w tygodniu 20-minutowy trening już po pierwszym miesiącu będzie można zaobserwować polepszenie kondycji, ale przede wszystkim ujędrnienie się ciała. Lekka waga stepu pozwala na przewożenie go w dowolne miejsce, nawet na wakacje, gdyż całość waży 7 kilogramów. Solidny sprzęt posiada również wzmocnione teleskopy. Jedyną wadą urządzenia jest początkowe skrzypienie, które można skutecznie zlikwidować przy użyciu smaru.

Dobry stepper fitness – podsumowanie

Wbrew pozorom, ćwiczenia fitness na stepie są bardzo wymagające i angażują wiele partii mięśni. Niepozornie wyglądające urządzenie może zastąpić siłownię oraz profesjonalny sprzęt. Stepper jest szczególnie przydatny dla osób, które chcą wrócić do dawnej figury po ciąży, bądź do kondycji po wypadku. Zajmuje niewiele miejsca, można go dowolnie transportować.

Nowoczesne modele posiadają profesjonalne liczniki z wyświetlaczem LCD, który raportuje o liczbie powtórzeń, spalonych kaloriach oraz czasie treningu. Step jest zdecydowanie podstawowym urządzeniem angażującym wiele partii mięśni. Z jego pomocą można nie tylko umięśnić uda, łydki oraz pośladki, ale także pracować nad kondycją ramion. Warto rozważyć jego zakup szczególnie przed okresem letnim, aby przygotować się na sezon bikini.

 • Jeżeli szukasz ćwiczeń, które można praktykować przy zastosowaniu stepu, zapoznaj się koniecznie z artykułem TOP 5 ćwiczeń na stepach fitness, który prezentuje możliwości zastosowania urządzenia w praktyce.
 • Jeśli jesteś początkującym adeptem fitnessu i chcesz skompletować podstawowy sprzęt do ćwiczeń, z pomocą przyjdzie materiał wideo dotyczący najważniejszych akcesoriów sportowych.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki step do ćwiczeń wybrać
Average rating:  
 0 reviews