Fizjoterapia to bez wątpienia jedna z najważniejszych gałęzi rehabilitacji i nauka medyczna, bez której nie istniałby dzisiejszy świat. Wykorzystując naturalne metody, wspomagamy rozwój naszego organizmu i dbamy o jego prawidłowe funkcjonowanie. Aby jednak ćwiczyć domowo i oszczędzić nieco pieniędzy na wizyty u fizjoterapeuty, a dodatkowo zadbać o estetykę naszego ciała, coraz częściej wykorzystuje się elektrostymulatory mięśni.

To małe, choć niezwykle wydajne urządzenie może okazać się kluczowe przy poprawie wyglądu mięśni brzucha czy pośladków. Jednakże, stymulacja ma przede wszystkim za zadanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni. Jednakże, elektrostymulator mięśni, który wybierzemy, musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami, aby sprawdził się w każdej sytuacji. Dlatego właśnie kluczowe jest wybranie stymulatora mięśni w oparciu o sprawdzone zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Iso Trade 10716

9.9

Drogi


 

ELEKTROSTYMULATOR EMS Q2

9.8

Średnia

ELEKTROSTYMULATOR Verk Group

9.7

Średnia

ELEKTROSTYMULATOR VerkGroup 15597

9.6

Tani

Iso Trade 10716

9.6

Drogi


 

Dzisiejszy ranking oferuje nam wgląd w pięć różnych produktów. Co ciekawe, każdy z nich gwarantuje nam najróżniejsze funkcjonalności i parametry, które to przekładają się na wydajną i bardzo szybką pracę. Specjaliści uwzględnili takie parametry jak, na przykład, poziomy intensywności pracy, ilość pasów w zestawie, funkcje regulacyjne czy też ogólny czas pracy na baterii. Po więcej produktów zerknij na ranking pasów wyszczuplających

ELEKTROSTYMULATOR STYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA 3x EMS

urządzenie do elektrostymulacji

Zdecydowanym zwycięzcą jest elektrostymulator mięśni brzucha sprzedawany w atrakcyjnym zestawie i stosunkowo niskiej cenie. Wyposażenie zawiera trzy panele sterowania, trzy silikonowe korpusy, zasilanie (bez baterii – potrzebne 2 baterie AAA do uruchomienia) oraz instrukcja obsługi, tylko w języku angielskim. Elektrostymulator na brzuch ma dwadzieścia centymetrów wysokości i tyle samo szerokości.

Jest czarny, a odnogi na poszczególne mięśnie oznaczono czerwonymi obwódkami. Ponadto w zestawie są też elektrostymulatory na ramiona – mają one dwadzieścia centymetrów szerokości i siedem centymetrów wysokości. Produkt wytwarza fale elektromagnetyczne EMS i przekazuje impulsy po powierzchni skóry. To z kolei pobudza nerwy, a co za tym idzie również mięśnie, powodując ich rytmiczne kurczenie i rozkurczanie.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonania;
• Atrakcyjna cena;
• Ładny design.
Q

Wady

• Brak instrukcji w języku polskim.

Model generuje dwa rodzaje fal EMS; pierwszy ma działanie aktywujące, zwiększa wytrzymałość i jędrność mięśni; drugi zaś rozluźnia, dlatego idealnie się sprawdza przy uporczywych skurczach mięśni lub przy napięciu.

Propozycja ta posiada sześć różnych trybów. Każdy program trwa dwanaście minut, po czym urządzenie się automatycznie wyłącza. Elektrostymulator nadaje się do użytku w trakcie ćwiczeń oraz podczas spoczynku, np. podczas oglądania telewizji. Nie należy jednak w nim spać.

ELEKTROSTYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA POŚLADKÓW 4 X EMS 

elektrostymulator mięśni

Kolejny zestaw zawiera aż cztery elektrostymulatory – na brzuch, ramiona i pośladki. Ponadto wyposażenie zawiera cztery panele sterowania oraz zasilanie (bez baterii; niezbędne są dwie baterie AAA do uruchomienia urządzenia). Nakładki są silikonowe, odporne na ewentualne rozerwanie oraz pot. Ponadto łatwo się je aplikuje na skórze i są higieniczne – silikon wystarczy umyć, lub przetrzeć, aby pozbyć się wszelkich bakterii.

Produkt emituje dwa rodzaje fal EMS, zamieniając je na impulsy, które pobudzają nerwy i prowadzą do kurczenia i rozkurczania mięśni. Każdy korpus posiada dwa tryby. Pierwszy aktywuje mięśnie do pracy i poprawia jędrność, a drugi powoduje rozluźnienie mięśni. Korpusy brzuszny i naramienne są czarne z czerwonymi obwódkami, natomiast masażer wibracyjny pośladków jest czarny z pomarańczowymi elementami.

R

Zalety

• Duży zestaw;
• Panele sterowania można odpiąć;
• Elastyczny i wytrzymały materiał.
Q

Wady

• Brak instrukcji w języku polskim.

Elektrostymulatory działają nieprzerwanie przed dwanaście minut. Po upływie tego czasu automatycznie się wyłączają, zapobiegając przegrzaniu urządzenia i przemęczeniu mięśni. Intensywność fal EMS można regulować w sześciostopniowej skali. Panele sterowania są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Mają niewiele przycisków i są odpowiednio opisane.

ELEKTROSTYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA MASAŻER EMS

elektrostymulator mięśni ranking

Następny model został stworzony przez markę Verk Group i cechuje się niezwykle atrakcyjną ceną. Jest to jednak tylko jeden korpus przeznaczony do stymulacji mięśni brzucha. Podobnie jak inne modele, ten również emituje fale, które pobudzają nerwy i mięśnie. Elektrostymulator doskonale poprawia jędrność skóry, pomaga pozbyć się cellulitu i wzmacnia mięśnie.

Wygodny i intuicyjny panel sterowania posiada trzy przyciski i pozwala na regulację stopnia nasilenia fal w czterostopniowej skali. Panel jest odpinany, co przydaje się podczas przechowywania i transportowania urządzenia. Korpus jest czarny z białymi obwódkami. Ma osiemnaście centymetrów długości i tyle samo szerokości. Ten model posiada dwa tryby działania – pobudzający i wzmacniający mięśnie oraz rozluźniający.

R

Zalety

• Łatwy w użyciu;
• Intuicyjne sterowanie;
• Wysoka wytrzymałość.
Q

Wady

• Tylko na brzuch.

Nakładka działa nieprzerwanie około dwunastu minut i po tym czasie samoczynnie się wyłącza. Wszelkie elementy elektryczne zostały odpowiednio zabezpieczone, a silikon w łatwy sposób można wyczyścić – wystarczy go przetrzeć zwilżoną ściereczką. Dzięki temu urządzenie jest bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Elektrostymulator dopasowuje się do każdej sylwetki, a dzięki jego kształtowi w łatwy sposób go przykleić do odpowiednich partii mięśni.

ELEKTROSTYMULATOR STYMULATOR MIĘŚNI POŚLADKÓW EMS

elektrostymulator mięśni opinie

Ten elektrostymulator przystosowany jest do mięśni pośladków. Czarny, silikonowy pasek z pomarańczowymi wstawkami można wygodnie przykleić do pośladków – nakładka nie uwiera, ani nie ociera, jest bardzo komfortowa w użyciu. Ponadto jej zewnętrzna część jest antypoślizgowa, można założyć spodenki bez obaw, że się zsuną.

W zestawie znajduje się również panel sterowania posiadający trzy przyciski oraz cztery diody wskazujące, który tryb jest aktywny. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA, których nie ma w wyposażeniu. Materiał jest przyjemny w dotyku, elastyczny i wytrzymały. Przyklejenie korpusu jest wyjątkowo łatwe, a sam elektrostymulator dobrze się trzyma i pracuje przez piętnaście minut niezależnie od wybranego trybu.

R

Zalety

• Antypoślizgowa powierzchnia;
• Odpinany panel sterowania;
• Atrakcyjny wygląd.
Q

Wady

• Po pewnym czasie klej robi się słaby i nie trzyma.

Model posiada standardowe dwa tryby generujące fale EMS. Aktywujący i rozluźniający; Pierwszy pobudza mięśnie do rytmicznych skurczy, jednocześnie je ujędrniając. Drugi natomiast służy do zrelaksowania nadmiernie napiętych mięśni. Części elektryczne zostały odpowiednio zabezpieczone, dlatego nie ma ryzyka powstania zwarcia lub porażenia. Urządzenie przeznaczone do stosowania zarówno podczas wysiłku fizycznego, jak i w spoczynku (np. w trakcie leżenia).

Zestaw Elektrostymulator Stymulator Mięśni Nerwów

Elektrostymulator marki Iso Trade działa po kablu – korpusy są połączone z zaawansowanym panelem sterowania. Urządzenie zasila się przy pomocy trzech baterii AAA, które znajdują się w zestawie. Przewód ma aż sto centymetrów długości, dlatego nawet podczas wykonywania ćwiczeń nie sprawia problemów.

Model posiada osiem trybów działania. Acupuncture, stroke, massage, cupping, manipulation, scraping, weight reducing i immunotherapy. W języku polskim są to odpowiednio: akupunktura, ugniatanie, masaż klasyczny, bańki, manipulacja, drapanie, redukcja wagi i immunoterapia. Czytelny i dosyć duży wyświetlacz pokazuje, który tryb aktualnie działa oraz które partie mięśni są stymulowane.

R

Zalety

• Osiem różnorodnych trybów pracy;
• Obszerny panel sterowania z wyświetlaczem;
• Można stosować na każdą część ciała.
Q

Wady

• Działa przewodowo.

Na panelu jest sześć dokładnie opisanych przycisków. Dodatkowo pilot jest wygodny i wyprofilowany idealnie do dłoni. Ma szesnaście centymetrów wysokości i siedem centymetrów szerokości. Zestaw zawiera dwie elektrody, każda o długości siedmiu centymetrów. Są one niewielkie, ale za to stymulują duży obszar mięśni. Powstały z elastycznego i wytrzymałego silikonu. Wbudowany timer można ustawić na 5, 10 lub 15 minut nieprzerwanej pracy. Urządzenie likwiduje cellulit, poprawia jędrność skóry, wzmacnia mięśnie i łagodzi bóle. Może być stosowane w spoczynku i w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Daje o wiele lepsze efekty niż standardowy masażer na cellulit.

W rankingu elektrostymulatorów mięśni pojawiło się wiele ciekawych propozycji, lecz jak znaleźć tą idealną? Poradnik zakupowy 2024

Powyższe propozycje z pewnością przypadną do gustu niejednej osobie. Możliwość szybkiego rzeźbienia mięśni brzucha czy pośladków czy po prostu powrót do zdrowia po kontuzji lub dłuższej nieobecności na siłowni. To też świetny sposób na uzupełnienie codziennego treningu. Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z właściwym stymulatorem mięśni?

Aby rozwiązać ten problem raz na zawsze, przygotowaliśmy dla was nie tylko zestawienie, ale też i poradnik zakupowy. To w nim odnajdziecie najistotniejsze parametry dotyczące elektrostymulatorów mięśni brzucha, tego jaki produkt odrzucić i który wybrać. Co więc powinno przykuć naszą uwagę oprócz trybów pracy?

Przede wszystkim wszechstronność. Elektrostymulator mięśni brzucha musi gwarantować nam możliwość rozwijania nie tylko poszczególnych mięśni brzucha. Ponadto, ćwiczenie mięśni pośladków też będą istotne. Zwrócić uwagę powinniśmy też na regulację intensywności pracy i na to jak energooszczędne urządzenie jest w rzeczywistości i czy w ogóle jest energooszczędne. Więcej informacji na temat tego typu sprzętu znajdziemy poniżej:
https://www.sklepikseniora.pl/poradnik/jak-dziala-elektrostymulator-miesni/

Jak wszechstronne jest wybrane przez nas urządzenie do elektrostymulacji?

Jeden użytkownik korzystać będzie z elektrostymulatora do pracy nad brzuchem, inny będzie skupiać się nad pośladkami, a jeszcze inne osoby nad udami bądź ramionami. To, którą opcję wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Jasną rzeczą natomiast jest to, że im większa uniwersalność urządzenia, tym lepiej dla nas i, ewentualnie, innych osób, które pragną korzystać z zakupionego zestawu.

Powinniśmy więc upewnić się, że ilość pasów odpowiedzialnych za pracę jest wystarczająco duża, aby pracować nad szeregiem mięśni. Pozwoli to zmaksymalizować proces treningowy i zapewni możliwość rozwoju wielu partii ciała w tym samym momencie. Nie musimy, oczywiście, korzystać ze wszystkich. Warto jednak pozostawić sobie taką możliwość na przyszłość.

ELEKTROSTYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA POŚLADKÓW 4 X EMS

elektrostymulator mięśni

Zestaw Elektrostymulator Stymulator Mięśni Nerwów

elektrostymulator mięśni jak używać

Czy oferuje nam zmianę intensywności pracy?

Następnym kryterium kluczowym przy wyborze sprzętu masującego jest intensywność pracy. Na początku korzystania z urządzenia jasne jest, że musimy rozpocząć od małej intensywności. W ten sposób przystosujemy mięśnie do wibracji i tego typu aktywności, co pozwoli na ich lepszą aktywizację w przyszłości. Jeśli jednak produkt nie oferuje nam sporego zakresu regulacji, to zbyt wysoka intensywność może doprowadzić do uszkodzenia lub po prostu mocnego zmęczenia mięśni.

Warto więc upewnić się, że poziomy intensywności są całkiem zaawansowane. 10 poziomów minimum. Niektóre opcje mają nawet do 15 różnych poziomów intensywności. Rzecz jasna musimy pamiętać o tym, że oprócz samej intensywności musimy również uwzględnić tryby pracy. A to wszystko po to, aby mieć pewność wszechstronnego ustawienia ćwiczeń dostosowanych do naszego ciała.

Funkcje dodatkowe też są ważne

Każde urządzenie do elektrostymulacji musi oferować nam bardzo dużą funkcjonalność, bo od tego zależy czy będziemy w stanie ustawić sprzęt w odpowiadający nam sposób. Funkcje dodatkowe to też udogodnienia, dzięki którym szybciej i łatwiej będziemy mogli korzystać z elektrostymulatorów.

Niektóre urządzenia mają też na wyposażeniu pilot, co pozwala zdalnie sterować ustawieniami i zmieniać intensywność pracy. Wyżej wspomniane tryby pozwalają nam ustawić działanie cykliczne, ciągłe i wiele innych. Jedną z ciekawszych funkcji, które nieliczne propozycje mają do zaoferowania, jest oszczędność energii. Pozwala to korzystać z elektrostymulatora przez dłuższy czas bez martwienia się o szybkie zużycie baterii.

ELEKTROSTYMULATOR STYMULATOR MIĘŚNI POŚLADKÓW EMS

elektrostymulator mięśni opinie

ELEKTROSTYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA MASAŻER EMS

elektrostymulator mięśni ranking

Prostota obsługi istotna, aby wiedzieć jak używać elektrostymulator mięśni

Jeśli planujesz korzystać ze stymulatora mięśni i nigdy wcześniej nie miałeś tego typu sprzętu na sobie, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybrać produkt charakteryzujący się bardzo prostą obsługą. Choć w większości przypadków takie gadżety nie są trudne w obsłudze, to czasami ich założenie może sprawiać niemałe problemy. Dlatego uwzględniamy też ten aspekt przy zakupie.

Jeśli zastanawiasz się jak używać elektrostymulatora mięśni, to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że przy nakładaniu musimy we właściwy sposób nałożyć masażer na mięśnie, aby produkt mógł skutecznie poradzić sobie z zadaniem.

Dodatkowo uwzględnij też ilość przedmiotów w zestawie

Jak wszyscy wiemy, im więcej dodatków i akcesoriów w tej samej cenie, co przedmiot, tym lepiej. Pozwoli nam to zaoszczędzić całkiem sporo, szczególnie w przypadku, kiedy normalnie musielibyśmy wyposażyć się w najróżniejsze akcesoria i niezbędne gadżety, a wybierając najbogatszy zestaw wszystkie będą już zakupione.

Rzecz jasna nie same akcesoria odgrywają tutaj znaczenie. Jeden zestaw może zawierać wyłącznie jeden pas masujący, który stosuje się w przypadku mięśni brzucha. Inne korpusy, o innych kształtach i właściwościach, mogą być niedostępne lub po prostu kosztować ekstra.

Dlatego upewnijmy się, że oprócz silikonowego korpusu na brzuch, będziemy mogli też skorzystać ze specjalnych, mniejszych opasek na takie partie ciała jak ramiona, łydki, uda czy też klatka piersiowa. Niemniej ważna będzie też sztuka na pośladki.

Elektrostymulator mięśni – podsumowanie rankingu 2024

ELEKTROSTYMULATOR STYMULATOR MIĘŚNI BRZUCHA 3x EMS to bez wątpienia najciekawsza propozycja, jaką znaleźć możecie na rynku. To świetny produkt z uwagi na to, że oferuje nam bogaty zestaw w przystępnej cenie. Co więcej, oferuje on zmienne intensywności pracy i różne tryby, a także 3 różne elementy pasów.

W przypadku kiedy numer jeden nam nie odpowiada, najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z alternatywami. Oprócz tego, na rynku dostępny jest bardzo szeroki katalog produktów, które to mają nawet więcej pasów masujących niż dzisiejszy zwycięzca czy też więcej trybów pracy lub poziomów intensywności. Musimy natomiast pamiętać, że w takiej sytuacji produkt będzie też o wiele droższy. Jeśli jednak będziemy kierować się wspomnianymi wskazówkami, to bez najmniejszego problemu będziemy mogli wyposażyć się w ten idealny produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki elektrostymulator mięśni wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by marl_lena

Polecam EMS - elektrostymulator i dobry masażer w jednym. Mój codzienny towarzysz 😉

 by lalus

Fajny ranking i komentarze też pomagają w wyborze.

 by robert 11

Zamówie żonce stymulator na pośladki. Już od jakiegoś czasu o nim gada.

 by ułan45

Haha miałem podobnie. Teraz bez iso trade trening nie skończony. Polecam!

 by kolan

Kiedyś się z tego śmiałem, aż sam nie zacząłem stosować. Super efekty w dość krótkim czasie plus siłka = rzeźba życia ;D