Możliwość samodzielnej naprawy roweru w każdych warunkach to coś, o czym wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladami zapomina. Nie wszystkie uszkodzenia czy też awarie, jakie przydadzą się nam podczas wyprawy, wymagają oddania sprzętu do serwisu czy też zasięgnięcia pomocy u zaprzyjaźnionego majsterkowicza. Czasami wystarczy jedynie zestaw narzędzi rowerowych, dzięki któremu uda nam się pokonać pewnie przygody na drodze.

Jednakże, jakiego rodzaju zestaw okaże się najlepszy? Co dokładnie powinien zawierać? Bardzo często rozwiązaniem idealnym wydaje się multitool rowerowy, czyli w skrócie ogromna ilość gadżetów skonstruowana tak, aby zajmowała jak najmniej miejsca, oferowała sporą wytrzymałość, a przy tym była prosta w obsłudze. Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z odpowiednim multitoolem do roweru? Jeśli nie wiesz jaką decyzję należy podjąć, to warto zapoznać się z poniższym zestawieniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZESTAW KLUCZY ROWEROWYCH

9.9

Tania

Zestaw Korbi 16w1

9.8

Tania

PROX HF-41 MULTITOOL

9.7

Drogi


 

Gateway PH-06

9.6

Średnia

Na liście pojawiło się kilka ciekawych propozycji, które wybrane zostały zgodnie ze wskazówkami ekspertów i ich zaleceniami. Co więcej, w celu upewnienia się, że mamy do czynienia z opcją idealną, w dzisiejszym rankingu multitooli rowerowych pojawiły się wyłącznie rozwiązania oferujące jak największą trwałość, zróżnicowanie w oferowanych funkcjach, a także opcje najbardziej kompaktowe, lekkie i poręczne.

ZESTAW KLUCZY ROWEROWYCH ROWERU IMBUS KLUCZ 16W1

multitool do roweru

Proponowany zestaw kluczy rowerowych to z pewnością najtańsza pozycja w naszym rankingu 2024. Jest to połączenie fukncjonalności z możliwie jak najniższa ceną. Producent starał się dostarczyć produkt, który wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom klientom z małym budżetem, którym zależy by zawsze w razie potrzeby mieć zestaw kluczy rowerowych. Poręczny zestaw oferuje najczęściej używane i potrzebne klucze, które mogą przydać się podczas wyprawy rowerowej.

Co zatem można znaleźć w tym zestawie? Przede wszystkim klucze imbusowe, krętaki, adapter oraz nasadki. Producent nie zapomniał o kluczach płaskich oraz kluczach do szprych. To co interesuje każdego kolarza zarówno początkującego jak i doświadczonego to wymiary zestawu.

R

Zalety

• Wielofunkcyjność;
• Kompaktowość
• Niska cena.
Q

Wady

• Przeciętna jakość wykonania. 

Prezentują się one następująco: 9 cm długości oraz 4 cm szerokości co sprawia, że bez najmniejszego problemu schowamy ten zestaw w kieszeni, bluzie czy popularnej w ostatnim czasie saszetce typu nerka. Zestaw wielofunkcyjny do roweru 16W1 stanowi idealną alternatywę dla droższych pozycji w naszym rankingu jednak prócz jakości wykonania nie ma sobie nic do zarzucenia.

UNIWERSALNY ZESTAW KLUCZY NARZĘDZI ROWEROWYCH 16w1

multitool rowerowy topeak

Zestaw wielofunkcyjny marki Korbi to rozwiązanie dedykowane każdemu kto nie lubi być zaskoczonym w podróży rowerowej. Przedstawiony zestaw zawiera aż 16 najważniejszych narzędzi dla rowerzystów. Producent 16 elementów umieścił w multitoolu, który zajmuje mało miejsca przez co świetnie nadaje się na wycieczki rowerowe i z pewnością poradzi sobie z mniejszymi usterkami jakie mogą nas zaskoczyć.

Omawiany model Korbi o kodzie producenta 5907713399382 stanowi idealny wybór dla osób z mniejszym budżetem do przeznaczenia na zestaw narzędzi. Warto dodać, że pomimo stosunkowo niskiej ceny producentowi udało się zaprojektować multitool przy użyciu dobrej jakości materiałów, które cechują się wytrzymałością.

R

Zalety

• Niska cena;
• Mała waga;
• Dobra jakość wykonania;
Q

Wady

• Słaba dostępność w sprzedaży.

Proponowany przez nas zestaw posiada bardzo pozytywne oceny i jest polecany wśród rowerzystów jako tanie i skuteczne narzędzie wielofunkcyjne do sytuacji awaryjnych. Czego w ogóle przyszli użytkownicy mogą oczekiwać od zestawu? Przede wszystkim szerokiej gamy imbusów HEX o rozmiarze 2 – 5, klucze płaskie 8, 10 oraz 15 mm a także przydatny klucz do szprych 14 GE. Producent nie zapomniało adapterze do nasadek oraz samych nasadkach 8,9 i 10mm. W zestawie oczywiście nie mogło zabraknąć śrubokręta krzyżowego i płaskiego.

KLUCZ PROX HF-41 MULTITOOL 18 FUNKCJI + SKUWACZ

multitool rowerowy

Wartą uwagi pozycją w kategorii przyrządów wielofunkcyjnych jest również narzędzie wielofunkcyjne Multitool marki Gateway model PH-06. Propozycja charakteryzuje się stosunkowo wysoką wagą, bo całkowita masa sprzętu wynosi 328g. Należy natomiast pamiętać, że to propozycja kompaktowa biorąc pod uwagę ilość funkcji. Jego długość to 13,5 cm, szerokość- 4 cm, a wysokość- 4 cm.

Co do wykonania, to wykorzystano tutaj idealną kombinację materiałów – stal z elementami plastiku. Jest to wygodne oraz łatwe do przenoszenia narzędzie, dzięki czemu przydatne będzie do użytku codziennego, ale sprawdzi się również w sytuacjach awaryjnych, jako podręczny zestaw naprawczy. To jedno małe urządzenie posiada bowiem aż 18 różnych rozbudowanych funkcji.

R

Zalety

• Solidne wykonanie narzędzi;
• Wielofunkcyjność;
• Stosunek ceny do jakości.
Q

Wady

• Dosyć duża waga produktu;
• Brak etui na wyposażeniu.

Na wyposażeniu Multitool Gateway PH-06 znajdziemy aż 6 różnych rozmiarów kluczy sześciokątnych- 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm oraz 6 mm. Oprócz tego, do naszej dyspozycji są 3 różne rodzaje śrubokrętów, a mowa tutaj o płaskim, szczelinowym oraz krzyżakowy. Co więcej, otrzymujemy też 2 łyżki do wymiany opon, sześciokątny klucz oczkowy z możliwością regulacji oscylującą w zakresie 6-15 mm, skuwacz przydatny podczas naprawy łańcucha, a także klucz do szprych z możliwością trzystopniowej regulacji- 12, 14 i 15G oraz podstawowy klucz nasadowy o wielkości 8 mm.

Zestaw naprawczy do roweru na prezent multitool

zestaw narzędzi rowerowych

Kolejną ciekawą pozycją z kategorii narzędzi multitool jest klucz marki Prox, model HF-41. Przyrząd cechuje wysoka jakość wykonania. Do produkcji narzędzia użyto bowiem wysoce wytrzymałych materiałów- aluminium oraz stali nierdzewnej CR-V. Klucz jest niezwykle poręczny i kompaktowy, a jego masa całkowita wynosi zaledwie 171 g.

Narzędzie bez wątpienia będzie niezastąpione w każdym przydomowym warsztacie oraz w trakcie podróży. Sprzęt posiada aż 18 funkcji! Na wyposażeniu znajdziemy klucze imbusowe w aż 7 różnych rozmiarach- 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm oraz 8 mm. Propozycja oferuje natomiast o wiele więcej, a jej wykonanie jest z pewnością wskaźnikiem trwałości.

R

Zalety

• Poręczny i kompaktowy;
• Wielofunkcyjność;
• Wysoka jakość.
Q

Wady

• Brak pokrowca w zestawie.

Multitool zawiera także klucze do nakrętek do szprych w 4 rozmiarach- 3,22 mm, 3,30 mm, 3,45 mm oraz 3,96 mm. Producent nie zapomniał również o umieszczeniu w narzędziu podstawowych kluczy płaskich. Klucz Prox HF-41 posiada bowiem 3 warianty kluczy płaskich- 8 mm, 9 mm i 10 mm. Użytkowników sprzętu bez wątpienia ucieszy fakt, że na wyposażeniu znajdują się również 2 rodzaje wkrętaków- płaski oraz krzyżowy, a także niezwykle wytrzymały klucz trzpieniowy torx T25. Urządzenie posiada także skuwacz.

Wybierając idealny multitool do roweru powinniśmy pamiętać o wielu rzeczach – oto najważniejsze z nich

Choć przedstawione powyżej produkty z pewnością zachęcą niejedną osobę do wybrania numeru jeden bądź też przedstawionych alternatyw, to nie są to jedyne polecane zestawy narzędzi rowerowych. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że na rynku znajdziemy ogromną liczbę rozwiązań oferujących nam podobne parametry, lecz, na przykład, w innej cenie lub charakteryzujących się innymi atrybutami. A to wszystko oznacza, że przed nami jest tak naprawdę ogromny katalog ciekawych opcji.

Aby jednak znaleźć tę idealną propozycję, to bardzo ważne jest uwzględnienie w poszukiwaniach naszych własnych preferencji i wymagań. Każdy oczekuje od sprzętu wielofunkcyjnego czegoś innego. Dla jednego najważniejsza będzie kwestia kompaktowości, dla drugiego funkcjonalność, a jeszcze inny pomyśli nad trwałością i niezawodnością. To wszystko sprawia, że znalezienie opcji idealnej jest tak wymagające. Na szczęście w dzisiejszym poradniku mamy przygotowanych kilka ciekawych porad wartych rozważenia.

Przede wszystkim zachęcamy każdego zainteresowanego do zakupienia sprzętu bazując na renomie producenta i wykonaniu. Dalej, kluczową rolę odegra też dokładna zawartość zestawu, a także ilość poszczególnych nasadek, kluczy płaskich, imbusów i innych akcesoriów tego typu. Ponadto kluczowe okazać się mogą opinie innych czy też stosunek jakości do ceny. Więcej ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł:
https://tech.wp.pl/niezbednik-rowerzysty-narzedzia-ktore-warto-miec-w-plecaku,6735091290585792a

Multitool rowerowy topeak, a może innej firmy? Wszystko o marce

Wybierając idealne urządzenie musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby było ono trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Bo te mogą być różne na drodze i nigdy nie wiemy co nas zastanie. Dlatego jeśli często podróżujemy, to lepiej przygotować się wybierając produkt odporny na deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury, a także na zabrudzenia.

Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że sprzęt będzie na każdą ewentualność. Materiał wykonania też wiele mówi o tym czy produkt będzie w stanie wytrzymać próbę czasu czy też nie. Stal nierdzewna to jedna polecana propozycja, jeśli chodzi o materiał konstrukcji. Inną może być aluminium – pod warunkiem, że jest wzmacniane, czy też stal narzędziowa CR-V. Tutaj jednak pamiętajmy, że klasy materiałów mogą być bardzo różne i jedna stal CR-V nijak się może mieć do drugiej.

Pamiętajmy także, że renoma marki odpowiedzialnej za dane multi-narzędzie również może pomóc nam w wyborze. Często spotkać można specjalizujące się marki, które zajmują się wyłącznie konstruowaniem scyzoryków wielofunkcyjnych czy innych gadżetów tego typu. Co więcej, istnieje też większe prawdopodobieństwo, że taki multitool rowerowy topeak może gwarantować też dłuższy okres ochronny, co też jest pewnego rodzaju gwarantem jakości.

ZESTAW KLUCZY ROWEROWYCH ROWERU IMBUS KLUCZ 16W1

multitool do roweru

KLUCZ PROX HF-41 MULTITOOL 18 FUNKCJI + SKUWACZ

multitool rowerowy

Funkcjonalność, czyli co dokładnie ma nam do zaoferowania dane urządzenie wielofunkcyjne

Następnym istotnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność multitoola jest jego wielofunkcyjność. Dla jednego najistotniejszy będzie imbus czy też klucz płaski pasujący do konkretnego modelu jednośladu. Inni natomiast mogą uznać, że im większa różnorodność tym lepiej w przypadku przyszłej wymiany roweru bądź też podróży z kimś, kto mógłby potrzebować pomocy w rowerze o innych śrubach czy mocowaniach.

To właśnie dlatego zawsze warto przyjrzeć się funkcjom i ich ilości. Im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że produkt spełni nasze oczekiwania, a także służyć będzie w wielu innych sytuacjach. Dlatego warto upewnić się, że produkt gwarantuje szereg wielkości kluczy imbusowych i kluczy płaskich. Przydatne okażą się też klucze do nakrętek szprych bądź wkrętaki skrzyżowe lub torxy.

Rzecz jasna bardzo istotną rolę odegra też kompaktowość

Następnym istotnym elementem przy wyborze produktu idealnego jest jego kompaktowość i lekkość. Im wybrany przez nas gadżet jest lżejszy, tym lepiej. Bardzo dobrym sposobem na określenie czy produkt idealnie się wkomponuje w nasz zestaw rowerowy jest to czy zmieści się do malutkiej kieszonki czy nie.

Pamiętajmy też o tym, że produkt nie powinien ważyć więcej niż 200-250g. Jak wiemy, dodatkowy ciężar będzie z pewnością utrudnieniem przy dalekich podróżach. A przecież nierzadko mamy sporo innych produktów i elementów wyposażenia, który pragniemy ze sobą wziąć w podróż.

Zestaw naprawczy do roweru na prezent multitool

zestaw narzędzi rowerowych

UNIWERSALNY ZESTAW KLUCZY NARZĘDZI ROWEROWYCH 16w1

multitool rowerowy topeak

Pamiętajmy o opiniach

Kolejną rzeczą wartą uwzględnienia szukając produktu idealnego jest feedback. Pozytywne, pochlebne wypowiedzi innych użytkujących mogą wskazywać, że dane rozwiązanie okaże się idealne dla nas i dla innych osób, które będą potrzebowały pomocy na trasie. Co więcej, to sposób na sprawdzenie czy sprzęt poradził sobie i czy w rzeczywistości jego przydatność i trwałość była zadowalająca.

Choć możemy spodziewać się mocno subiektywnych wypowiedzi, to nierzadko zdarzają się też cenne uwagi, gdzie oprócz zalet dowiemy się o problemach, jakie dany model mogą trapić. Warto więc sprawdzić czy sprzęt radził sobie dobrze i czy inni nie narzekali na jego wagę, rozmiary czy też samą obsługę.

Multitool rowerowy – podsumowanie rankingu2024

Zwycięzcą rankingu został bez wątpienia ZESTAW KLUCZY ROWEROWYCH ROWERU IMBUS KLUCZ 16W1. Propozycja ta jest bardzo mała i lekka, a przy tym ma do zaoferowania aż 16 funkcji. Co więcej, sprzęt ten jest też trwały i zbiera dobre opinie, a także jego cena jest bardzo atrakcyjna. To więc bez żadnych wątpliwości świetna propozycja dla wielu.

Jeśli jednak myślimy nad opcją nieco trwalszą bądź też pochodzącą od renomowanego producenta, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i szukać sprzętu o prawidłowych parametrach, lecz przygotowanego przez markę o wysokiej renomie i długim okresie ochronnym.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki multitool rowerowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews