Dbasz o środowisko i chciałabyś/chciałbyś zminimalizować destrukcyjny wpływ spalin na zanieczyszczenia powietrza? Zbliża się lato a Ty marzysz o wycieczkach rowerowych z pociechą? Jeśli tak, to znak, że musisz zaopatrzyć się w komfortowy fotelik rowerowy, który umożliwi przewożenie dziecka. Zaprezentowane modele sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na wsi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bobike Go Mini

9.9

Drogi


 

Bellelli Rabbit B-FIX

9.8

Tani


 

HTP LUIGINO

9.7

Tani


 

Thule Yepp MINI

9.6

Drogi


 

Przedni fotelik wysokiej jakości Bobike Go Mini szary

fotelik rowerowy przód

Bobike Go Mini szary wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Model posiada praktyczne podłokietniki, które umożliwiają dziecku bezpieczną i komfortową podróż. Producent zadbał również o pas trzypunktowy zamykany za pomocą klamry „Easy-Click”. Dzięki niemu dziecko zostanie zabezpieczone przed upadkiem. Uniemożliwi to również wyślizgnięcie się go poza fotelik. Regulowane podnóżki oraz wygodna poduszka, którą można prać sprawiają, że bobas chętnie będzie podróżował w foteliku. Ponadto produkt ten jest inwestycją na lata, producent rekomenduje bowiem stosowanie go w przypadku dzieci już od 9 miesięcy aż do wieku 3 lat. Producent dołączył również w komplecie z uchwyt montażowy do węższych i szerszych rurek sterowych (Ø 22-28 mm i rurek sterowych MTB: 1-1 / 8″).

R

Zalety

 • wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego,
 • amortyzujące, wodoodporne siedzenie z miękkiej pianki EVA,
 • dużo elementów zabezpieczających, które uniemożliwią dziecku wyślizgnięcie się z siodełka,
 • można stosować już od 9 miesięcy aż do wieku 3 lat.
Q

Wady

 • brak części zabezpieczającej na kolana,
 • brak wywietrzników z tyłu fotelika, które pozwoliłyby na wentylację.

Uniwersalny włoski fotelik dla dzieci Bellelli Rabbit B-FIX

jaki fotelik rowerowy przód

Bellelli Rabbit B-FIX to wysokiej klasy produkt przeznaczony dla małych dzieci. Fotelik na rower na przód posiada uchwyt, który został zaprojektowany tak, aby pasował do wielu ram rowerowych, więc jest uniwersalnym modelem. Konstrukcja jest bardzo lekka, a tym samym wytrzymała i poręczna. Fotelik można poza sezonem przechowywać w garażu.

R

Zalety

 • wszystkie foteliki mają certyfikaty bezpieczeństwa TÜV GS oraz certyfikat jakości ISO 9001:2000 i certyfikat ochrony środowiska ISO 14001:2004,
 • prosty montaż,
 • odpowiednia amortyzacja,
 • wydzielone miejsce na nóżki dziecka w celu zapewnienia maksymalnej ochrony.
Q

Wady

 • mało atrakcyjna kolorystyka modelu,
 • dodatkowe mocowanie nie wchodzi w skład zestawu,
 • dość ciężki.

Atrakcyjny cenowo fotelik włoskiej produkcji Model HTP LUIGINO

fotelik na rower na przód

Model HTP LUIGINO to wysokiej jakości włoski produkt o ciekawym designie. Fotelik jest uniwersalny, model posiada regulowane podnóżki pozwalające na dopasowanie go do wzrostu dziecka. Producent wyposażył fotelik rowerowy przedni w hipoalergiczną tapicerkę, która zapewnia komfort podczas jazdy, a gdy się zabrudzi można ją łatwo wyprać.

Dzięki profilowemu oparciu fotelik jest bardzo komfortowy dla dziecka. Gdy doposażymy fotelik w poduszkę podróżną, dziecko z pewnością będzie bardzo zrelaksowane. Do produkcji użyto wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które amortyzuje i jednocześnie ochrania dziecko. Warto zwrócić również uwagę na dziury wycięte w tylnej części, które umożliwiają wentylację. Dzięki temu organizm dziecka nie przegrzewa się w upalnie dni. Fotelik rowerowy na przód jest w zestawie z mocowaniem (szybkozłączką) ze wszystkimi potrzebnymi śrubami do samodzielnego montażu.

R

Zalety

 • niska cena,
 • możliwość wyciągnięcia tapicerki i wyprania jej w pralce,
 • lekki i wytrzymały.
Q

Wady

 • brak dodatkowego pasa zabezpieczającego,
 • mało atrakcyjny design.

Fotelik premium dla wymagających Model Thule Yepp MINI

fotelik rowerowy na kierownicę

Model Thule Yepp MINI  przeznaczony jest do montowania na kierownicy roweru rodzica. Został wyposażony w klamrę, która uniemożliwia samodzielne odpięcie przez dziecko. Tworzywo z którego wyprodukowano produkt jest wodoodporne, a więc można je czyścić różnymi środkami chemicznymi. Fotelik rowerowy na kierownicę zapewnia dobrą widoczność i stałe monitorowanie nastroju dziecka.

Niewątpliwą zaletą fotelika jest także nowoczesny design i ergonomiczny kształt. Pomimo wysokiej ceny, model ten jest popularny wśród rodziców, ze względu na spełnianie restrykcyjnych norm bezpieczeństwa oznaczonych odpowiednimi certyfikatami europejskimi.

R

Zalety

 • atrakcyjny design,
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają maksymalną ochronę dziecku,
 • solidna konstrukcja.
Q

Wady

 • poprzez technikę montażu fotelika brak możliwości obserwowania reakcji dziecka,
 • brak tapicerki lub wewnętrznej wyściółki,
 • wysoka cena.

Jaki fotelik kupić?

Zakup dobrego fotelika rowerowego jest niezwykle trudny i wymaga zaangażowania ze strony rodzica. Przed zdecydowaniem się na kupno danej rzeczy należy sprawdzić certyfikację modelu, jego właściwości i materiał, z którego go wykonano. Warto rozważyć stosunek ceny do jakości. Czym kierować się podczas wyboru fotelika na przód? Co powinno być szczególnie istotne dla rodziców?

Fotelik rowerowy na przód a wiek dziecka

Pediatrzy są zgodni, że już dziewięciomiesięczne mogą podróżować w foteliku rowera prowadzonego przez rodzica. Osiągnąwszy wiek kilku miesięcy dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć i przyjąć stabilną pozycję. Jednakże na wycieczki i dłuższe przejażdżki rekomenduje się jednak zabieranie większych dzieci, które mają roczek.

Producenci polecają fotelik na przód dla dziecka do 15 kg. Większa masa może wpływać na stabilność podczas jazdy i niebezpiecznie obciążać kierownicę. Podane wartości są orientacyjne, przed rozpoczęciem wożenia syna lub córki powinno się skonsultować z lekarzem pediatrą, który nie tylko doradzi długość trasy na początek, ale również zaprezentuje ewentualne wskazania lub przeciwwskazania tej formy transportu w przypadku danego dziecka.

Zalety fotelików rowerowych na przód

Foteliki na kierownicę to jeden z najlepszych wyborów dla dzieci. Dzięki odpowiedniemu zamocowaniu, można na bieżąco obserwować reakcję dziecka w czasie jazdy. To pozwala zachować pełną kontrolę nad zachowaniem bobasa i umożliwia natychmiastową reakcję w oparciu o jego nastrój. Taka konstrukcja pozwala również na permanentny kontakt z pociechą.

Ponadto taki model sprawia, że dziecko widzi to samo co rodzic, co sprawia, że wspólna jazda jest ciekawsza dla bobasa. Jazda w foteliku w przód jest dużo bardziej angażująca, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko zaśnie lub będzie płakać znużone. Jednak gdy taka sytuacja będzie mieć miejsce, można to natychmiast dostrzec, co jest nieocenioną zaletą. Dziecko czuje się również bezpieczniej, gdyż w takiej pozycji naturalnie otula się dziecko ciałem. W przypadku jazdy z takim fotelikiem, rodzic może mieć dodatkowo plecak na potrzebne drobiazgi.

Na zwrócić uwagę przy zakupie fotelika rowerowego?

Podczas zakupu fotelika warto wziąć pod uwagę trzy najważniejsze cechy: posiadanie certyfikatu bezpieczeństwa przez producenta, materiał z którego stworzono dany model oraz układ pasów bezpieczeństwa. To podstawowe czynniki, które warunkują bezpieczną podróż z dzieckiem na rowerze.

Certyfikat bezpieczeństwa

To jedna z najważniejszych kwestii podczas zakupu fotelika. Jadąc na rowerze, może dojść do różnych wydarzeń losowych. Tylko odpowiednie zabezpieczenie dziecka sprawi, że będzie ono bezpieczne w foteliku. Certyfikaty są dowodem na to, że fotelik poddano wielu próbom mających ocenić wytrzymałość modelu i spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa narzucone przez Polskę i Unię Europejską. Istotne są przede wszystkim dwa oznaczenia:

 1. europejski certyfikat EN 14344 opracowany przez agencję ETRA (ang. European Twowheel Retailers Association). Określa on standardy bezpieczeństwa fotelików, które zostały dopuszczone do kontaktu z małymi dziećmi. W obrębie certyfikatu znajdują się trzy podstawowe oznaczenia: A15, A22 oraz C15. C15 jest szczególnie istotne, gdyż dotyczy fotelików przeznaczonych do montowania między kierownicą a siodełkiem i są przeznaczone dla dzieci do 15 kg.
 2. niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS. Otrzymanie certyfikatu wiąże się z przejściem wielu restrykcyjnych testów dotyczących jakości danego wyrobu. Respektowany jest na całym świecie jako oznaczenie przedmiotów bezpiecznych dla dzieci.

Materiał wykonania

Na rynku znajduje się wiele fotelików o ergonomicznych kształtach wykonanych przeważnie z syntetycznego tworzywa. Nie należy obawiać się plastiku lub podobnego materiału, ponieważ jego cechy charakterystyczne sprawiają, że amortyzuje siedzisko dziecka, zapewniając komfortową podróż. Właściwości tworzywa sprawiają również, że jest ono bezpieczne na wygięcia, czego nie można przypisać większości naturalnych materiałów.

Kiedyś wytwarzano foteliki z drewna lub wikliny. Wciąż można spotkać się z takimi modelami stylizowanymi na vintage. Trzeba zaznaczyć, że są to mniej bezpieczne rozwiązania niż foteliki na przód z tworzywa sztucznego, gdyż nie amortyzują jazdy oraz mogą powodować dyskomfort poprzez swoją strukturę, co będzie objawiać się widocznym niezadowoleniem dziecka z wycieczki rowerowej.

Pas bezpieczeństwa

Pas bezpieczeństwa stabilizuje dziecko w foteliku i zabezpiecza je przed wypadkiem. Ważne, aby fotelik zawierał co najmniej trzypunktowe pasy gwarantujące mu bezpieczeństwo. Jednakże sam pas jest niewystarczający. Aby mieć pewność, że dziecko będzie bezpiecznie podróżowało, należy również dopasować paski na buty oraz kask (ranking kasków rowerowych dla dzieci). Nie należy się obawiać, że pas będzie uwierał dziecko, sprawiając mu dyskomfort. Większość modeli bowiem posiada wewnętrzną wyściółkę, dzięki czemu element ten nie odznacza się na delikatnej skórze dzieci.

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości, fotelik Bobike Go Mini szary posiada najlepszy stosunek ceny do jakości. Bezpieczeństwo dziecka zapewniają: odpowiedni kształt oraz pasy zabezpieczające. Konstrukcja została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu fotelik wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Produkt przeszedł pozytywnie również testy bezpieczeństwa.

Podsumowanie rankingu 2024 – wybierz bezpieczny fotelik dla dziecka

Bezpieczny fotelik dla dziecka powinien spełniać restrykcyjne normy. To gwarantuje, że dziecko będzie bezpieczne podczas podróży rowerowej. Jazda rowerem z dzieckiem jest nie tylko bardzo praktyczna, ale również przyjemna. Dziecko może poznawać otoczenie i uczyć się nowych rzeczy. Taka aktywność na świeżym powietrzu również dobrze wpływa na jego odporność. Warto więc zadbać o względy bezpieczeństwa oraz komfort bobasa, aby zabawie nie przeszkodziły niedogodności związane z podróżą.

 • Rekomendujemy również zapoznanie się z profesjonalnym artykułem pracowników renomowanej marki Kross, która zajmuje się produkcją rowerów i akcesoriów.
 • Fotelik rowerowy przód jest również bardzo prosty w montażu. Zainteresowanym polecamy filmik w serwisie YouTube, gdzie można zobaczyć jak w krótkim czasie przymocować siedzisko do kierownicy.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotelik rowerowy na przód wybrać
Average rating:  
 0 reviews