Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak istotne są treningi aerobowe bądź po prostu zwyczajny ruch każdego dnia. Siedzący tryb życia, fast foody i inne niezdrowe nawyki sprawiają, że tak zwane choroby cywilizacyjne coraz mocniej wpływają na jakość naszego życia i prowadzą do powstania wielu dolegliwości. Dodatkowe kalorie nie pomagają nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale też mocno wpływają na to jak się sami ze sobą czujemy. Z tego względu nieco ruchu na pewno nam pomoże, a każdy z nas wie, że obok pływania najszybciej zbędnych kalorii pozbędziemy się biegając.

Z tego właśnie względu wyposażenie się w sprzęt biegowy, czyli po prostu bieżnię, jest jednym z najciekawszych i najskuteczniejszych sposobów, aby spalić tkankę tłuszczową. Niestety dostępne na rynku w 2024 roku urządzenia są w dosyć dużym stopniu zróżnicowane. A to wpływa nie tylko na ich cenę, ale też na to jak wiele programów treningowych możemy na nich wykonywać i jak ciężki użytkownik może z nich korzystać. Z tego względu trudno wskazać czy lepsze będą bieżnie urbogym, czy może bieżnie zipro, czy w ogóle jeszcze inna marka.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HRS T-150

9.9

Drogie

Sapphire SOKA

9.8

Tania

Atlas Sport Multi

9.7

Tania

BODYMAKER JMST09D

9.6

Tania

Walden F36

9.5

Drogie

Na szczęście w dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy wam najciekawsze opcje dostępne obecnie na rynku w budżetowym zakresie cenowym. Są to urządzenia zróżnicowane pod względem wykonania i użyteczności. Co więcej, ich atrybuty wskazują na dostosowanie do bardziej wymagających użytkowników, gdzie istotna jest nie tylko wysoka prędkość, ale też kąt nachylenia, jak i dla użytkowników amatorów. Eksperci mieli przede wszystkim na względzie funkcjonalność, jaką dany sprzęt nam oferuje, wykonanie, nośność, a także parametry dodatkowe.

Jeśli nie wiesz jaka bieżnia do 1000 będzie najlepsza, to wątpienia powinieneś dać szansę dzisiejszemu numerowi jeden, czyli HRS T-150

Numerem jeden na rynku tanich, wręcz budżetowych bieżni okazała się propozycja od firmy HRS. Model T-150 jest przeznaczony dla użytkowników, których waga nie przekracza 110 kg. Jest to dosyć niewiele, natomiast większość kupujących będzie zadowolonych z produktu. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe funkcje, możliwość wyboru wielu różnych trybów pracy, a także inne parametry i zalety.

Zacznijmy jednak od specyfikacji, bo ta jest nad wyraz kluczowa w przypadku każdego urządzenia, w tym bieżni elektrycznej. Tutaj mamy sprzęt wyposażony w silnik o stałej mocy wynoszącej 2 KM. Jest to całkiem sporo jak na budżetowy wariant. Przekłada się to na prędkość maksymalną wynoszącą 12 km/h. To świetna wiadomość z uwagi na to, że wiele konkurencyjnych urządzeń o niskiej cenie ma prędkość na poziomie nie większym niż 10 km/h. Sama regulacji prędkości jest bardzo precyzyjna – odbywa się do 0,1 km/h, dzięki czemu idealnie dostosujemy prędkość posuwu do naszych preferencji.

Z innych informacji warto wspomnieć o kółkach transportowych umożliwiających łatwiejsze przenoszenie bieżni z miejsca na miejsce, a także możliwość złożenia urządzenia gdy się z niego nie korzysta. Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników o wadze nie większej niż 110 kg, co jest tak naprawdę stosunkowo niewielką nośnością.

R

Zalety

• Duża prędkość maksymalna;
• Spore możliwości regulacyjne szybkości posuwu pasa;
• Dużo funkcjonalności.
Q

Wady

• Niska nośność.

Wciąż zastanawiasz się jaka bieżnia do domu będzie najciekawsza? Alternatywą w rankingu 2024 roku jest Sapphire SOKA

Bieżnia do 1000 zł

Urządzenie przygotowane przez firmę Sapphire zachwyca nie tylko bardzo dużą dopuszczalną masą użytkownika, ale także niewielką wagą samego produktu. A to oznacza, że produkt idealnie sprawdzi się w domu, a także w każdym miejscu, gdzie wymagane jest częste przestawianie bieżni. Ponadto, istnieje też możliwość jej złożenia. Zaletę kompaktowości i mobilności uzupełniają kółka transportowe. Sprzęt ten jest jednak nie tylko atrakcyjny ze względu na tę kwestię, ale też z uwagi na inne zalety.

Przede wszystkim konstrukcja bieżni jest niebywale wytrzymała. Maksymalna waga użytkownika tego sprzętu wynosi aż 150 kg, co jest niezwykle pozytywną informacją. Oznacza to, że urządzenie idealnie się sprawdzi w przypadku osób cięższych, które pragną rozpocząć przygodę z bieganiem. Jeśli chodzi o pomiar naszych efektów i statystyk, to sprzęt oferuje nam komputer treningowy z podstawowymi informacjami jak, chociażby, przebyty dystans i spalone kalorie, a także aktualna prędkość i czas treningu.

Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, to sytuacja wygląda tu nieco inaczej niż w przypadku bieżni elektrycznych. Tak – jest to wariant magnetyczny, a więc producenci nie zastosowali tutaj silnika, który miały napędzać pas. Jest to trudniejsza opcja do przyzwyczajenia się i wymag sporo siły. Nie mniej jednak umożliwia dostosowanie prędkości biegania do naszych własnych preferencji i możliwości siłowych.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Mała waga;
• Wysoka kompaktowość;
• Niezwykle duża maksymalna waga użytkownika.
Q

Wady

• Brak możliwości regulacji prędkości posuwu – wariant magnetyczny;
• Wyświetlacz z bardzo podstawowymi informacjami.

Atlas Sport Multi to także świetna bieżnia do 1000 złotych

profesjonalna bieżnia elektryczna

Kolejna bardzo tania, nawet w porównaniu do innych budżetowych opcji, bieżnia. Urządzenie nie jest co prawda elektryczne, niemniej jednak dzięki wykorzystaniu koła zamachowego mamy do dyspozycji opcję bardzo tanią i niewymagającą zaawansowanych systemów. To znacznie obniża wagę całego sprzętu i sprawia, że nawet osoby o bardzo niewielkim mieszkaniu mogą wyposażyć się w bieżnię.

Propozycja wyposażona została w koło zamachowe, które reguluje prędkość pasa biegowego. Nie jest to więc najbardziej precyzyjne rozwiązanie. Nie zagwarantuje nam też bardzo precyzyjnego i intensywnego treningu. Jednakowoż gwarantuje kompaktowość i mobilność, a także szereg innych funkcji i możliwości. Jednym z takich przykładów jest regulacja nachylenia pasa. To może znacznie zwiększyć trudność treningów i pozwolić na osiąganie lepszych wyników.

Opcja przygotowana została jednak dla lekkich użytkowników, gdyż nośność wynosi tylko 100 kg. A to oznacza, że sprzęt nie jest przeznaczony dla cięższych osób. Dodatkowo oznacza to, że wytrzymałość tej bieżni nie jest tak pewna jak w przypadku produktów, gdzie producent deklaruje maksymalne akceptowalne obciążenie nawet do 150 kg. Warto jednak nadmienić, że pomimo niskiej ceny i kompaktowości sprzęt dalej można złożyć. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy twister, a także platformę do brzuszków.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Możliwość złożenia;
• Niewielka waga;
• Prędkość zależna od kondycji użytkownika;
• Ciekawe akcesoria w zestawie.
Q

Wady

• Przeciętnej jakości wykonanie;
• Niska maksymalna waga użytkownika.

Funkcje w bieżniach są niezwykle ważne, dlatego BODYMAKER JMST09D może okazać się rozwiązaniem idealnym!

Jaka bieżnia elektryczna do 1000 zł

Model JMST09D to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Produkt radzi sobie wyśmienicie w wielu różnych warunkach, a dzięki wykorzystaniu energooszczędnego silnika możliwe jest długie i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Nie mniej jednak jest to w pełni elektryczne rozwiązanie, dzięki czemu możemy idealnie dostosować prędkość posuwu pasa do naszych preferencji.

Sprzęt wykonany jest w bardzo podobny sposób co reszta budżetowych bieżni elektrycznych. Uchwyt jest tutaj dosyć rozbudowany, co znacznie poprawia stabilność podczas ćwiczeń i gwarantuje dodatkowe wsparcie. Oczywiście dalej jest to uchwyt składany, dzięki czemu po złożeniu sprzętu bieżnia zajmuje bardzo mało miejsca. Sprzęt oferuje nam podstawowe funkcje umożliwiające pomiary, ale też i dodatkowe sensory dotykowe. A to oznacza, że oprócz spalonych kalorii podczas treningu fitness, urządzenie pozwoli nam też sprawdzić nasze tętno.

Z innych podstawowych informacji bieżnia gwarantuje możliwość zweryfikowania czasu trwania treningu, pokonanego dystansu, a także obecnie ustawionej prędkości. Niemniej jednak propozycja nie jest przeznaczona dla cięższych użytkowników – jedynie do wagi 100 kg.

R

Zalety

• Pomiaru pulsu i wielu dodatkowych informacji;
• Stosunkowo zaawansowana regulacja prędkości;
• Łatwy transport i duża mobilność.
Q

Wady

• Nośność 100 kg.

Walden F36 to kolejna w rankingu elektryczna bieżnia treningowa, na której warto biegać 

Bieżnia elektryczna do 1000

Bardziej rozbudowaną propozycją oferującą nam ciekawsze funkcje dodatkowe jest model F36. Urządzenie firmy Walden jest atrakcyjnym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że sprzęt jest bardzo cichy i szybki. Pas biegowy może posuwać się z prędkością do 12 km/h, co jest bez wątpienia sporą zaletą. Oczywiście musimy pamiętać, że sprzęt jest też całkiem rozbudowany, jeśli chodzi o programy treningowe.

Propozycja wyposażona jest w bardzo cichy silnik, który przy prędkości 10 km/h produkuje hałas na poziomie 68 dB. Nie jest to dużo w porównaniu do innych urządzeń o tak małym budżecie. Niemniej jednak problematyczna wydaje się maksymalna waga użytkownika, która wynosi tylko 100 kg. Oczywiście nie oznacza to, że produkt zaraz ulegnie uszkodzeniu. Warto jednak mieć to na uwadze przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Zaletą rozwiązania przygotowanego przez firmę Walden jest też ilość programów treningowych, które możemy sobie ustawić. To aż 12 różnych opcji, które umożliwią nam nieco bardziej rozbudowane możliwości. Oczywiście bardzo ważną rzeczą jest też dodatkowa funkcjonalność, a ta jest bez wątpienia zadowalająca. Przykładem jest, chociażby, klucz bezpieczeństwa, który automatycznie wyłączy bieżnię, jeśli się potkniemy lub mamy skurcze. Oprócz tego rozwiązanie ma duży wyświetlacz LCD z interesującymi nas informacjami.

R

Zalety

• Wysoka prędkość maksymalna;
• Bardzo dużo opcji treningowych;
• Możliwość złożenia bieżni;
• Wiele informacji, w tym możliwość zweryfikowania pulsu.
Q

Wady

• Niska nośność – do 100 kg.

Dalej masz problem z tym jaka bieżnia treningowa będzie najwłaściwsza? W takim razie zapoznaj się z poniższymi poradami!

Bieganie i chodzenie w domu może wydawać się mało efektywnym sposobem na przeprowadzenie treningu. Niemniej jednak ze względu na warunki pogodowe, to właśnie domowa bieżnia, bardzo często ratuje nas przed zaniedbaniem treningów. Ćwiczenia we własnych czterech ścianach dodatkowo sprawiają, że nie musimy martwić się o pogodę, ani też o dodatkowe koszty związane z transportem czy też wydatkiem na karnet do siłowni. Jak jednak mieć gwarancję, że do użytku domowego wybierzemy prawidłową produkcję?

Otóż bez wątpienia nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie idealne, które byłoby w stanie zaspokoić każdą naszą potrzebę. Szczególnie, jeśli mamy ograniczony budżet i nie chcemy wydawać tysiące złotych na sprzęt. Te najtańsze bieżnie są znacznie bardziej ograniczone pod względem możliwości i oferowanych trybów pracy. Nie zmienia to jednak faktu że wybrany przez nas produkt powinien jak najlepiej odpowiadać naszym wymaganiom i gwarantować wysoki komfort treningu.

Na to wpływa bardzo wiele cech i wybranie sprzętu zależy właśnie od tego jak dużo czasu poświęcimy na poszukiwania i czy znaleziony przez nas produkt będzie miał odpowiadające nam specyfikacje i parametry. Z tego względu warto zawsze uwzględnić wytrzymałość rozwiązania, a także jego maksymalną nośność. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że podstawowe funkcje i możliwość weryfikacji parametrów treningu też będą ważne. Dodatkowe funkcje czy też możliwości regulacyjne są nieodzownym elementem wyboru. Pamiętajmy też o tym, że maksymalna prędkość musi być jak najwyższy, abyśmy byli w stanie wykonywać efektywny trening. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł: https://www.asport.pl/poradniki/18/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-bieznie/

Jaka bieżnia będzie najlepsza? Sprawdź przede wszystkim wykonanie i nośność!

Wybierając bieżnię elektryczną do 2000 złotych należy zwrócić uwagę na wykonanie tak samo jak i w przypadku opcji budżetowych – do 1000 złotych. Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że szansa na zakup bieżni o bardzo dobrych parametrach i niskiej cenie będzie znacznie trudniejsze. Niemniej jednak nie powinniśmy rezygnować z podstawowych danych tylko dlatego, że decydujemy się na sprzęt budżetowy. Aby urządzenie w niskiej cenie działało sprawnie i oferowało nam nie tylko trucht, ale też bieganie na bieżni, musi być ono wystarczająco mocne i wytrzymałe.

Sapphire SOKA

Bieżnia do 1000 zł

A to oznacza uwzględnienie podczas poszukiwań systemu amortyzującego, dzięki któremu pas bieżny nieco ugina się pod naszym ciężarem absorbującym naszą wagę. Oprócz tego, musimy też pamiętać o maksymalnym ciężarze, jakie dana bieżnia może przyjąć. Producenci przygotowują dla nas różne urządzenia. Te najtańsze bieżnie elektryczne gwarantują nam stosunkowo niewielką moc silnika i nośność – do 100-120 kg. Jest to jednak absolutne minimum, które przystosowane jest do niezbyt ciężkich kupujących.

Co ciekawe, w cenie do 1000 złotych popularne są bieżnie magnetyczne. Choć nie oferują tak zaawansowanych funkcjonalności, to jednak są znacznie bardziej wytrzymałe – maksymalne obciążenie w przypadku takich produktów wynosi nawet do 150 kg. Oczywiście istnieje wiele propozycji w zakresie 110-130 kg, które też warto uwzględnić. Szczególnie jeśli bardzo zależy nam na bardziej rozbudowanej bieżni.

Atlas Sport Multi

profesjonalna bieżnia elektryczna

Dobra bieżnia domowa? To w takim razie musi być bieżnia składana

Kolejnym kryterium bardzo ważnym podczas poszukiwania idealnego produktu jest kompaktowość i lekkość. Otóż wybierając sprzęt do domu większość z nas kieruje się mobilnością i kompaktowością, bo przecież w mieszkaniu nie mamy za dużo miejsca. Oczywiście aby wybrać iście kompaktowy i mobilny sprzęt warto nieco zwiększyć budżet i rozejrzeć się za bieżnią elektryczną do 1500 złotych. Jednakowoż istnieje dalej możliwość zakupu produktu małego, który jednocześnie zamknie się w określonym przez nas budżecie.

Aby to zrobić musimy przede wszystkim sprawdzić jaka jest waga urządzenia, a także czy producenci przewidzieli możliwość złożenia uchwytów w celu łatwiejszego przechowywania bieżni gdy jest ona nieużywana. Dodatkowym atutem opcji kompaktowych będzie też wybranie sprzętu wyposażonego w kółka transportowe, dzięki czemu po skończonym treningu będziemy mogli znacznie łatwiej przemieścić bieżnię do miejsca jej przechowywania.

Bieżnie do biegania muszą gwarantować wysoką prędkość i pozostałe parametry

Każda prawidłowo wykonana bieżnia elektryczna musi oferować nam wysoką prędkość maksymalną, bo to ona przekłada się na większe ilości spalonych kalorii, a także na możliwość szybszego przebiegnięcia określonego w planie treningowym dystansu. Co więcej, wyższa prędkość to też większa intensywność treningu, a więc szybsze odchudzanie, co potwierdzi pomiar tętna.

Dlatego im większa maksymalna prędkość, jaką będziemy mogli uzyskać, tym lepiej dla nas. Oczywiście warto pamiętać o tym, że produkt generujący wysoką prędkość obrotową musi mieć mocną jednostkę napędową, bo tak właśnie działają bieżnie elektryczne. Zamontowany w urządzeniach silnik o mocy 2 km to minimum, aby cieszyć się sprawnie działającym produktem o posuwie pasa biegowego na poziomie 12 km/h.

Oczywiście bardzo ważną rzeczą będzie nie tylko sama prędkość, ale też możliwość nachylenia pasa biegowego czy szansa na skonfigurowanie produktu tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym preferencjom – chodzi tutaj o właściwe ustawienie uchwytów czy też skonfigurowanie wyświetlacza tak, aby informował nas o najistotniejszych parametrach.

BODYMAKER JMST09D

Jaka bieżnia elektryczna do 1000 zł

Warto zwrócić uwagę też na dostępne funkcje

Oczywiście sama specyfikacja czy parametry bieżni to nie wszystko, co jest ważne podczas poszukiwania jakiejkolwiek bieżni – w tym tej do 1000 złotych. Nawet budżetowe propozycje powinny charakteryzować się wystarczająco dużą ilością udogodnień, aby dzięki nim każdy trening był jak najbardziej komfortowy jak to możliwe. Dlatego warto przyjrzeć się konstrukcji, zwrócić uwagę na możliwości składania i rozkładania bieżni, a także przyjrzeć się poszczególnym funkcjom.

Dobrym wskaźnikiem informującym nas o prawidłowo wykonanym i funkcjonalnym produkcie jest system amortyzujący. Bieżnia treningowa znacznie lepiej absorbuje wstrząsy, przez co nasze kolana aż tak bardzo nie są narażone na kłopoty. A przecież bieganie tradycyjne bardzo często właśnie wiąże się z problemami z kolanami i nie tylko.

Oprócz tego warto też przyjrzeć się czy urządzenie oferuje nam różnorodne programy ćwiczeń. Te są zazwyczaj zaprogramowane przez producenta i umożliwiają nam wybrać idealny dla nas schemat. Czy będą to interwały, spokojny spacerek, czy może podbiegi zależy od naszych własnych oczekiwań odnośnie treningu i od tego czy bieżnia takie opcje może zaoferować.

Podsumowanie – teraz wiesz którą bieżnię elektryczną wybrać!

Zwycięzcą dzisiejszego treningu jest niewątpliwie jedna z atrakcyjniejszych opcji na rynku w 2024 roku z uwagi na świetne parametry i wysoką funkcjonalność. HRS T-150 gwarantuje bardzo wysoką prędkość maksymalną na poziomie 12 kilometrów na godzinę, a także 12 programów treningowych, system bezpieczeństwa w postaci klucza magnetycznego, a także inne ciekawe dodatki jak, chociażby, sensory dotykowe do pomiaru pulsu, możliwość złożenia i rozłożenia bieżni czy koła transportowe ułatwiające przenoszenie produktu z miejsca na miejsce.

Oczywiście produkt nie jest bez wad, bo jego nośność to tylko 110 kg. Jeśli jednak szukasz propozycji o znacznie większej wytrzymałości bądź takiej gwarantującej nieco niższą wagę, to warto przejrzeć wszelkie dostępne w zestawieniu produkty. Alternatywnie zachęcamy do skorzystania z poradnika zakupowego i bazując na zebranej wiedzy wybrać produkt oferujący najlepsze parametry czy też inne atrybuty, na których najbardziej nam zależy.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką bieżnię elektryczną do 1000 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews