W walce z cellulitem bądź nadwagą wiele osób decyduje się na bieganie lub profesjonalne hula hop z wypustkami. Niestety, nie wszyscy z nas mają czas i predyspozycje do tego, aby ćwiczyć i nie ryzykować kontuzji stawów, ścięgien czy kości. W jaki zatem sposób zadbać o nasze zdrowie, a przy tym oszczędzić jak najwięcej czasu? Najchętniej wybieranym narzędziem w ostatnich latach jest platforma wibracyjna.

Urządzenia tego typu oferują nam bardzo prosty i szybki sposób, aby stymulować mięśnie w naszym ciele. Co ciekawe, taka aktywność w połączeniu z symulacją chodu, truchtu bądź biegu sprawia, że maszyny wibracyjne są skuteczne i często wybierane przez wiele grup społecznych. Szczególnie zauważyć możemy taką tendencję u osób, które przez dużą wagę bądź siedzący tryb życia nie mają kondycji do tego, aby biegać czy nawet jeździć na rowerze.

Kompletując te zestawienie w 2024 roku, skupiliśmy się przede wszystkim na znalezieniu przystępnej platformy, która będzie efektywna i trwała. Ponadto, upewniliśmy się, że każda z wybranych przez nas maszyn oferuje odpowiednią ilość programów treningowych, może pochwalić się różnymi stopniami intensywności, a na dodatek gwarantuje inne funkcjonalności, w tym możliwość dostosowania amplitudy drgań.

Nasz wybór - PLATFORMA WIBRACYJNA WIBRUJĄCA VIBRO SLIM MASAŻER

platforma wibracyjna opinie

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

VIBRO SLIM MASAŻER

9.9

Średnia

SKY MASAŻER VIBRO

9.8

Średnia

Vibro Body Fit

9.7

Droga

Platforma wibracyjna SKY

9.6

Średnia


 

Platforma wibracyjna Styletics

9.5

Droga

Jeżeli chcemy, żeby efekty platformy wibracyjnej były widziane jak najszybciej, to zachęcamy do zakupu zwycięzcy rankingu 2024, czyli platformy Vibro Slim Shaper. Jest to świetne połączenie, które charakteryzuje się przede wszystkim przystępną ceną oraz odpowiednią funkcjonalnością.

Urządzenie gwarantuje nam 10 programów ćwiczeń, które pozwolą nam na dostosowanie rodzaju treningu do naszych potrzeb. Oprócz tego, znajdziemy tutaj trzy różne stopnie intensywności, które imitują chód, trucht bądź bieg. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu będziemy mogli odpowiednio skonfigurować maszynę i wybrać właściwe dla naszego ciała ćwiczenie.

Oprócz tego, na jeszcze lepsze działanie platformy wibracyjnej wpływa również obecność dodatkowej linki do ćwiczeń. Posłuży nam ona jako idealne rozwiązanie do rozgrzania i rozciągnięcia mięśni. Oprócz tego, należy także mieć na uwadze szereg ułatwień, jakie producenci zaaplikowali w ich urządzeniu. Mowa tutaj o pilocie. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować prędkość, cel treningowy oraz rodzaj programu bezprzewodowo. Oprócz tego znajdziemy tutaj warstwę antypoślizgową. Gwarantuje ona lepszą stabilizację. A w celu zwiększenia efektu można również zainwestować w dobry elektrostymulator mięśni brzucha.

Pamiętajmy jednak, że platforma ta oferuje przeciętny rozmiar powierzchni wibracyjnej. Oprócz tego, wadą jest z pewnością nieodpowiednio zaprojektowany uchwyt na linki. Po dłuższym korzystaniu pojawiały się informacje o wyszczerbionych elementach.

R

Zalety

• Niska cena;
• Kompaktowy rozmiar;
• Maksymalna waga użytkownika wynosząca aż 150 kgl
• Gratisy w zestawie;
• Możliwość dostosowania urządzenia do rodzaju i intensywności ćwiczeń.
Q

Wady

• Przeciętny rozmiar powierzchni wibracyjnej;
• Źle zaprojektowany uchwyt na linki.

SKY PLATFORMA WIBRACYJNA MASAŻER VIBRO+PILOT

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

W przypadku tego urządzenia, warto przede wszystkim zwrócić naszą uwagę na jej kompaktowy rozmiar oraz niską wagę. W przeciwieństwie do konkurencji, jest to jeden z mniejszych, aczkolwiek bardzo dobrze sprawujących się urządzeń. Jeśli chodzi o powierzchnię treningową, to wynosi ona 46 cm na 27 cm, a całe urządzenie waży tylko 10 kilogramów.
Za efekty platformy wibracyjnej odpowiadają przede wszystkim trzy stopnie intensywności oraz możliwość wyboru jednego z dziesięciu programów treningowych. Co ciekawe, urządzenie pozwala nam wybrać aż 99 poziomów prędkości. Kolejną zaletą, która sprawia, że ta platforma wibracyjna jest warta naszej uwagi, to zastosowanie specjalnego minutnika. Funkcja ta pozwoli nam ustawić czas od 20 minut w dół.
W zestawie znajdziemy taśmy oporowe, dzięki czemu jeszcze bardziej zmaksymalizujemy działanie platformy wibracyjnej. Ponadto, twórcy oferują nam tutaj pilot, dzięki czemu będziemy mogli sterować ustawieniami platformy bez potrzeby schylania się i przerywania treningu.
Na naszą uwagę zasługuje również zastosowanie różnej amplitudy drgań, która zmienia się od 1 cm do 2.8 cm. Oznacza to, że amplituda wynosi aż 18 mm. W zestawie standardowo znalazł się pilot do sterowania bezprzewodowego. Do tego pamiętajmy o taśmach oporowych.
Niestety, urządzenie to nie oferuje większe ilości dodatków, a mała powierzchnia treningowa może okazać się dla wielu osób niewystarczająca. Co prawda lepiej zaprojektowano tutaj uchwyty na taśmy czy linki, jednakże wyższa cena nie sprzyja urządzeniu.

R

Zalety

• Bardzo dobre możliwości regulacyjne;
• Amplituda drgań do 18 mm;
• Dodatkowe funkcje użytkowe;
• Mała waga.
Q

Wady

• Mała powierzchnia wibracyjna;
• Dosyć wysoka cena.

Platforma wibracyjna Vibro Body Fit

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg
Jeżeli cena platformy wibracyjnej nie odgrywa tak ważnej roli, to warto pokusić się o bardzo drogą, aczkolwiek niezwykle efektywną platformę wibracyjną. Znajdziemy tutaj szereg usprawnień i funkcji, które dostarczą nam urządzenie najwyższej jakości.
Przede wszystkim warto zwrócić wagę na maksymalną nośność tego urządzenia. Użytkownicy ważący aż 160 kilogramów mogą bez problemu korzystać z tej platformy wibracyjnej. Co ciekawe, twórcy przewidzieli możliwość, że właśnie masywniejsze osoby będą zainteresowane tym urządzeniem. Z tego powodu upewnili się, że powierzchnia wibracyjna jest wystarczająco długa i szeroka, aby zapewnić komfort dla każdego.
Dodatkowo, pamiętajmy o tym, że znajdziemy tutaj 3 stopnie intensywności oraz możliwość wyboru jednego z 99 poziomów prędkości. Całość uzupełniona została 10 programami ćwiczeń. Oprócz tych podstawowych parametrów, model Vibro Body Fit oferuje nam aż 3 różne profile użytkowników. Oznacza to, że wiele osób może cieszyć się własnymi ustawieniami, własną prędkością oraz własną intensywnością bez ciągłych zmian w urządzeniu.
Kolejną zaletą platformy Vibro Body jest niezwykle cicha praca. Specjalny system tłumienia dźwięków, jaki znajdziemy w tym urządzeniu, pozwolił osiągnąć kulturę pracy na poziomie 50 dB. Oznacza to, że platforma pracuje na poziomie głośności nieco wyższej, niż zwykła rozmowa.
Oczywiście jak w przypadku innych produktów, znajdziemy tutaj matę antypoślizgową oraz dodatkowe elementy w zestawie, jak na przykład gumowe linki wspomagające czy pilot do sterowania platformą w sposób bezprzewodowy. Warto jednak zauważyć, że to nie wszystko! Oprócz standardowego wyposażenia, znajdziemy również przewodnik po ćwiczeniach a nawet przewodnik dietetyczny.
Wadą tej platformy wibracyjnej jest cena oraz waga. Urządzenie to deklasuje jednak pod względem parametrów każdą inną maszynę, dlatego z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla reszty przedmiotów, które znalazły się w rankingu.
R

Zalety

• Bardzo dużo programów treningowych;
• Możliwość wyboru profili użytkownika;
• Cicha praca;
• Bardzo dużo gratisów;
• Wibracje łączone;
• Przystosowany do bardzo ciężkich osób – do 160 kg.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Dużo waży.

Platforma wibracyjna 3D SKY UBS01 z pilotem

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ciekawym wyborem okazać się może również model SKY UBS01, który oferuje nam bardzo dobrą nośność (dla użytkowników do 150kg wagi) oraz dobrą amplitudę drgań. Dostępna jest w zakresie 18 mm (od 1 cm do 2.8 cm).
Podobnie jak inne produkty znajdujące się w tym rankingu, tak i ten oferuje nam trzy stopnie intensywności. Oznacza to, że platforma z powodzeniem może symulować chodzenie, uprawianie joggingu czy po prostu bieganie. Dodatkowo możemy dobrać prędkość dostępną w 99 poziomach. Aby upewnić się, że poświęcamy wystarczającą ilość czasu na trening, producenci wyposażyli urządzenie w minutnik.
Z innych funkcjonalności, platforma może się również pochwalić 10 programami treningowymi. Oczywiście jeżeli wolimy wybrać sobie ustawienia ręczne, to otrzymujemy do dyspozycji tryb manualny. Wszystkie te ustawienia mogą być kontrolowane za pomocą pilota, co ułatwia korzystanie z maszyny.
Tak jak inni producenci, tak i firma Sky dorzuca do zestawu specjalne linki, które z pewnością przydadzą się każdej osobie pragnącej jeszcze bardziej podnieść intensywność treningową. Niestety, to tyle jeśli chodzi o funkcje dodatkowe oraz gratisy. Nie znajdziemy tutaj poradników treningowych ani innych udogodnień, które pojawiają się w innych urządzeniach.

R

Zalety

• Szeroki zakres amplitudy drgań;
• Minutnik odliczający czas treningu;
• Programy treningowe w trybie automatycznym i ręcznym.
Q

Wady

  • Brak wielu udogodnień, w tym maty antypoślizgowej.

Platforma wibracyjna Styletics 3D dwa silniki

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jest to drugie urządzenie w zestawie, które oferuje nam wibracje w formie 3D. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie dwóch silniczków. Pracuję one niezależnie, dzięki czemu możemy wybrać spośród trzech rodzajów drgań. Otrzymujemy zatem wybór pomiędzy drganiami oscylacyjnymi, pionowymi, lub łączonymi.
Kolejną zaletą urządzenia od firmy Styletics jest możliwość wyboru jednego z sześciu automatycznych programów. Jeżeli będą one niewystarczające, to do wyboru otrzymujemy trzy różne programy manualne, które pozwalają nam zadbać o prędkość oscylacyjną, prędkość liniową boczną oraz o prędkość łączoną. Razem zatem otrzymujemy aż 120 możliwych poziomów prędkości.
Biorąc pod uwagę funkcjonalność, to warto przede wszystkim pamiętać o tym, że powierzchnia platformy wibracyjnej wykonana została z anty poślizgowego materiału. W połączeniu z gumowymi nóżkami o regulowanej wysokości gwarantuje to najlepszą stabilność.
Jest to jedyne urządzenie oferujące drgania 3D, które znalazło się w naszym rankingu, gdyż nie odbiega bardzo od pozostałych propozycji pod względem cenowym oraz wielkościowym. Należy jednak pamiętać, że platforma waży więcej niż poprzednie (bo aż 17 kg), a na dodatek maksymalne obciążenie wynosi jedynie 120 kg.

R

Zalety

• Drgania 3D;
• 120 poziomów regulacji prędkości;
• Programy automatyczne oraz ręczne;
• Nowoczesny, cichy silnik;
• Podwyższona stabilność.
Q

Wady

• Dosyć duża waga;
• Maksymalne obciążenie to tylko 120 kg.

Jak znaleźć najlepszą platformę wibracyjną?

Istnieje szereg parametrów, które wpływają na efektywność urządzenia treningowego. Podczas wyboru platformy, warto zwrócić uwagę na kilka z nich. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby pamiętać o odpowiednim rodzaju platformy. Dodatkowo zwróćmy uwagę na programy treningowe oraz na dodatkowe wyposażenie. Kluczowym parametrem będzie również maksymalna waga użytkownika.

Oprócz wyżej wspomnianych aspektów, nie możemy również pominąć opinii platform wibracyjnych, zakresu cenowego oraz oczywiście gwarancji. Więcej informacji o tym na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę znajdziecie pod tym linkiem: https://www.hop-sport.pl/blog/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-platformy-wibracyjnej/.

Jaki rodzaj platformy wybrać w 2024 roku?

Do wyboru mamy platformy, które oferują drgania pionowe oraz drgania oscylacyjne. Te najlepsze urządzenia gwarantują tak zwane drgania 3D. Jest to system drgań łączonych, co czynniki tego typu platformy najefektywniejszymi urządzeniami treningowymi. Należy oczywiście pamiętać o tym, że urządzenia oferujące jedynie pionowy rodzaj wibracji są tańsze. Niestety, ich wydajność nie jest tak wysoka, jak w przypadku urządzeń oferujących drgania łączone.

Jeżeli szukamy urządzenia dla początkujących, to lepiej będzie wybrać lepszej jakości urządzenie o wibracjach pionowych, niż starać się kupić budżetową platformę wibracyjną z drganiami 3D. Jeśli jednak oczekujemy najlepszych efektów, to warto skupić naszą uwagę na platformach z wibracjami łączonymi. SKY PLATFORMA WIBRACYJNA MASAŻER VIBRO to przykład dobrej platformy.

Programy treningowe i nośność

Ogólna zasada, jeśli chodzi o wybór programów treningowych, to im więcej, tym lepiej. Minimum, jakie urządzenie powinno posiadać, to 10 programów ćwiczeń. Obowiązkowo należy dodać również możliwość manualnego dostosowania intensywności i prędkości.

Maksymalna waga użytkownika to aspekt, o którym powinien pamiętać każdy. Minimalna nośność platformy powinna wynosić 120 kilogramów. Jednakże zalecane jest, żeby kupować takie maszyny, które oferują maksymalną wagę użytkownika na poziomie 150 kilogramów. Platforma wibracyjna 3D SKY UBS01 oferuje idealną nośność oraz wiele programów treningowych do wyboru.

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje

Jeżeli w cenie urządzenia znajdziemy również bogate wyposażenie dodatkowe, jak na przykład poradniki odchudzające czy linki wspomagające, to jest to bardzo dobry znak. Tego typu gratisy będą bardzo przydatne – czy to przy wyborze odpowiedniego ustawienia i odpowiedniej intensywności czy podczas samych ćwiczeń.

Oczywiście warto także pamiętać o tym, żeby urządzenie oferowało nam różne udogodnienia, jak na przykład lepsze stabilizatory oraz antypoślizgową powierzchnię wibrującą. Te najlepsze urządzenia oferują także różne profile użytkowników oraz specjalne wyciszenie silników, dzięki czemu platformy są cichsze. Jeżeli nie straszna nam niska nośność oraz wysoka cena, to Styletics 3D będzie idealnym wyborem pod względem wyposażenia i funkcji dodatkowych.

Platformy wibracyjne – opinie i ceny

Jeżeli zastanawiamy się nad tym czy dane urządzenie rzeczywiście działa i pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów i poprawieniu naszej sylwetki, to należy zapoznać się z opiniami użytkowników na temat konkretnego modelu. Oprócz tego, bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie efektów platformy wibracyjnej będzie blog – czy to celebryty bądź celebrytki czy osoby testującej urządzenia treningowe.

Jeżeli chodzi o cenę, to pamiętajmy przede wszystkim o tym, żeby porównać oferty na różnych stornach internetowych. Oprócz tego, miejmy na uwadze, że niektóre marki mogą zawyżać cenę swoich produktów z powodu renomy firmy. Dlatego należy najpierw upewnić się, że stosunek ceny platformy wibracyjnej do otrzymywanej jakości będzie zadowalający. Jakość i cena na ponadprzeciętnym poziomie znajduje się w przypadku zwycięzcy, czyli VIBRO SLIM.

Gwarancja

Gwarancja w przypadku tego typu urządzeń powinna wynosić minimalnie 2 lata i jeśli znajdziemy platformę wibracyjną z krótszym okresem gwarancyjnym, to powinniśmy pomyśleć o wyborze innego modelu. Im dłuższa gwarancja tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie w bezproblemowy sposób będzie służyło nam wiele lat.

Dodatkowo upewnijmy się, że wybieramy gwarancję typu door to door. Usługa ta polega przede wszystkim na tym, że nie musimy martwić się o kontakt z kurierem i płacenie za przesyłkę w przypadku kiedy dojdzie do usterki maszyny. W takiej sytuacji po uzgodnieniu zwrotu z producentem, firma sama uzgodni wszystko z kurierem, który zabierze od nas urządzenie. Również i zwycięzca rankingu oferuje odpowiednią, dwuletnią gwarancję z systemem door to door.

Podsumowanie rankingu najlepszych platform wibracyjnych w 2024 roku

Platformy wibracyjne to bardzo ciekawa alternatywa dla każdego, kto nie ma czasu chodzić na siłownię czy uprawiać aktywności fizycznej. Jest to również fantastyczne wyjście dla pracujących biurowo lub tych, które większość czasu spędzają przy komputerze. Należy jednak zwrócić uwagę na wszystkie wyżej wspomniane czynniki, aby nie popełnić błędu podczas kupna przedmiotu.

Jeżeli nie chcemy poświęcać dodatkowego czasu na poznanie wszystkich kluczowych elementów dobrej maszyny treningowej, to zachęcamy do wyboru zwycięzcy rankingu, czyli PLATFORMY WIBRACYJNEJ WIBRUJĄCEJ VIBRO SLIM MASAŻER. Produkt ten oferuje odpowiednią funkcjonalność, nośność, a na dodatek jest to trwałe i budżetowe rozwiązanie! Oprócz wspomnianego masażera polecamy również zakup dobrego masażera karku shiatsu, który zadba o nasz kręgosłup.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką platformę wibracyjną wybrać
Average rating:  
 12 reviews
 by AGA2591

Ja zakupiłam w tym roku w grudniu wibro slim odrazu z całą rodziną żeśmy ja przetestowali na pierwsze 5 dni napewno mozemy stwierdzić że rozluźnia napięte mięśnie co daje bardzo miłe uczucie a co do reszty to dopiero czas pokaże pozdrawiam

 by xxlka

Dziwne jest to, że ta platforma Styletics 3D ma 2 silniki, a jednak mogą na nią wejść tylko osoby do 120 kg. Ja się łapię w tym zakresie, ale powiedzcie, jak ten sprzęt będzie działał za x czasu, jeśli ja powiedzmy mam 105 kg? Boję się, że owszem coś tam schudnę, ale ona się rozleci raz-dwa. 

 by platfa00

Miałem coś takiego mojej mamie kupić, ale ona ma dyskopatię kręgów, a ona podobno dyskwalifikuje nas właśnie do użytkowania takiego sprzętu. Plus u niej musiałbym patrzeć na coś, co jest powyżej 100 kg, bo ma co gubić przy swoim wzroście. Także to nie wypali.

 by chlorek

Wiedziałyście, że taka platforma wibracyjna świetnie sprawdza się w przypadku pozbycia cellulitu? Bo ja nie wiedziałam. Dlatego też szukam jakiegoś modelu aby zakupić do domu. Fakt, że jest ich tak dużo nie ułatwia mi podjęcia decyzji. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się coś wybrać.

 by klient

Aby pozbyć się cellulitu słyszałam, że dobra jest taka platforma wibracyjna. Być może i ja taką sobie kupię. Ale skąd ja mam niby wiedzieć jaka wybrać? Dlatego też tego mam zamiar dowiedzieć się po przeczytaniu takiego rankingu. W końcu po to powstał.

 by norka

Mam tę Waszą numer 1 platformę i nie narzekam. Może sama w sobie nie prowoduje aż takiego gubienia kg, ale zdecydowanie jest wygodna i dobrze mi modeluje boczki, z którymi jak zwykle mam problem. Można powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z zakupu. 

 by garus

A myślałem o czymś takim, jak zaczynałem walkę o lepszego siebie. I powiem szczerze, że na ten Vibro Body Fit miałem chrapkę, ale koniec końców wybrałem siłownię i tam wolę się napocić. Nie wiem, może kiedyś jeszcze do tego wrócę, tak rekreacyjnie, wieczorami, kto wie.

 by norkur

Platformy wibracyjne są różne, bo można już za 400 zł jakąś dostać, ale nie jestem pewien, czy to w ogóle pomaga. Ogólnie jestem do nich sceptycznie przekonany. Modelowanie sylwetki jest ok. ale ona tak naprawdę aż tak nie pozwala gubić kg. A niektórym by to się przydało. 

 by Grey

Pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę nie jest takie proste. I tutaj świetnie sprawdzić się może taka platforma wibracyjna. Lecz należy dobry model wybrać. Aby wiedzieć jaką wybrać warto zajrzeć na taki ranking jak ten. Mi bardzo pomógł.

 by wibrato

Platforma wibracyjna 3D SKY UBS01 na pewno nie jest dobrym wyborem. Łatwo z niej zjechać, do tego ona nie ma takiego kopa jak inne platformy tego typu. Ja zdecydowanie nie polecam na przyszłość. A ta dla ciężkich u nas się mega sprawdziła.

 by szczep

Taka platforma wibracyjna to całkiem fajny sprzęt. O ile mamy dobry model. Wiec często sięgamy po jakieś opinie i porady. Dlatego też warto także zajrzeć na taki ranking który bardzo pomocny może okazać się.

 by nić

Wiadomo, że każda z nas chce wyglądać pięknie i młodo a przede wszystkim jędrne ciało. I tutaj pomocna może być taka platforma wibracyjna. Tylko na jaki jej rodzaj się zdecydować? I tak znalazłam ten ranking dzięki któremu dowiedzieć się można jakie wady i zalety ma dany model.