Top 10 bieżni do biegania to jedyny sposób na znalezienie opcji idealnej? Choć nie jest tu aż 10 rekomendacji, to jednak sprawdź ranking bieżni elektrycznych 2023 i wybierz opcję najwłaściwszą!

Bieżnia domowa to bardzo ciekawa alternatywa dla wielkich i drogich urządzeń, które możemy spotkać w siłowniach. Zazwyczaj to bieżnia składana, która umożliwia bardzo szybkie rozpoczęcie treningu aerobowego. I choć większość z nich nie ma do zaoferowania kąta nachylenia czy systemu amortyzacji, to jednak podstawowa regulacja w postaci szybkości posuwania się pasa bieżni jest dostępna. Zatem opcja jest budżetowa, gwarantuje nam trening fitness, a dodatkowo nie kosztuje tak dużo i już po kilku miesiącach zwróci nam się za siłownię – nie licząc kosztów i czasu na dojazd.

Niestety modele bieżni dostępnych w siłowniach mają swoje zalety. Przede wszystkim taka bieżnia posiada znacznie większą funkcjonalność, a zastosowana w nich amortyzacja jest bardzo zaawansowana. Dzięki temu nie odczuwamy żadnych bóli, a kalorie spadają tak samo, a czasami nawet i szybciej. Wciąż, treningi domowe są niezwykle ważne i jeśli odpowiednio dobierzemy produkt, to będziemy mogli równie skutecznie ćwiczyć w domu. Niemniej jednak zakup bieżni do domu nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby nam się wydawać.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Lite

9.9

Średnia

KingSmith TRR1F

9.8

Drogie

Costway SP37146DE

9.7

Drogie

Urbogym FLIP

9.6

Średnia

CAROMA

9.5

Tania

Obecnie rynek jest przepełniony przeróżnymi sprzętami treningowymi. Nie dziwi więc fakt, że nie każdy wie czym się charakteryzuje dobra bieżnia. Jeśli i ty nie wiesz jaką bieżnię do domu wybrać, to z pewnością dzisiejsze zestawienie okaże się pomocne. Nasi eksperci uwzględnili w nim pięć najciekawszych produktów obecnie dostępnych w katalogu stacjonarnym i internetowym. Są to oferty skierowane głównie do biegaczy początkujących i osób długo pracujących przy komputerze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawarcia danego sprzętu w rankingu nasi specjaliści przyjrzeli się jaka jest moc silnika, dostępne programy treningowe, maksymalna waga użytkownika, a także czy regulacja prędkości jest dostępna w dużym zakresie czy nie.

Ranking bieżni otwiera jedna z ciekawszych ofert na rok 2023, a mianowicie Zipro Lite

Bieżnie zipro charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo niską ceną przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów. Co ważniejsze, większość urządzeń treningowych i sportowych przygotowanych przez tego producenta wytrzymuje próbę czasu i nawet długie lata po okresie gwarancyjnym sprzęt jest dalej wystarczająco trwały i solidny, aby dostarczyć nam wrażeń. Nie inaczej jest z modelem Zipro Lite o oznaczeniu 7849606. To świetna propozycja dla każdego, kto w niemałych pieniądzach chce wyposażyć się w podstawową bieżnię o kompaktowych wymiarach.

Sprzęt dostosowany jest do osób o maksymalnej wadze wynoszącej 110 kg, a więc jest to stosunkowo duża wartość mając na względzie kompaktowość sprzętu. Nie mniej jednak warto odnotować, że ta bieżnia treningowa ma bardzo niską maksymalną prędkość. Wynosi ona 6 km/h, co tak naprawdę będzie wielką wadą dla każdego biegacza. Bowiem lekki trucht to tak naprawdę 7-8 km/h. Innymi słowy, jest to sprzęt przeznaczony do spacerowania, chodzenia lub do szybkiego marszu.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Kółka transportowe ułatwiające transport;
• Bardzo wysokie opinie;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

• Niewielka prędkość maksymalna;
• Bardzo podstawowe funkcje. 

Produkt wyposażono, rzecz jasna, w podstawowe funkcje takie jak pomiar czasu i pokonanego dystansu, a także pomiar prędkości i pomiar spalonych kalorii. Co więcej, sprzęt wyposażono w kółka transportowe, dzięki czemu można łatwo go przenosić samemu. Amortyzacja to tak naprawdę 8 podkładek amortyzujących pas biegowy.

Ranking bieżni 2023 uzupełnia też KingSmith TRR1F, czyli kolejna oferta z topu

Ranking bieżni domowych

Kolejna propozycja przygotowana została przez firmę KingSmith i ta skierowana jest już dla osób, które są zainteresowane nieco większą kontrolą prędkości. Użytkownik ma możliwość zwiększenia prędkości do mocnego truchtu, a nawet i lekkiego biegu, dzięki czemu będziemy mogli podwyższyć puls. Oczywiście nie ma co liczyć tu na regulację kąta nachylenia. Niemniej jednak sprzęt ten jest nieco bardziej zaawansowany i dostosowany do szerszego grona odbiorców.

Propozycja jest w stanie poradzić sobie z użytkownikami o wadze do 110 kg, a więc jest to wynik akceptowalny.

R

Zalety

• Wysoka prędkość maksymalna;
• Bardzo duży zakres regulacji szybkości posuwu pasa;
• Funkcja Bluetooth;
• Wysoka moc ciągła silnika.
Q

Wady

• Duża waga;
• Instrukcja dostępna tylko w języku angielskim.

Sprzęt radzi sobie świetnie natomiast z osiąganiem nieco większej prędkości – najwyższa to 10 km/h. Co ciekawe, rozwiązanie to jest też bardzo ciekawe z uwagi na najniższą możliwą prędkość. Ta wynosi 0,5 km/h. Tak duży zakres regulacji powinien przypaść do gustu niejednemu kupującemu.

Wyświetlacz LED jest tutaj dostępny, lecz nie jest on dużych rozmiarów. Znacznie lepiej wyjdziemy więc na tym, jeśli za pomocą Bluetooth połączymy naszego smartfona i stamtąd będziemy obserwować tętno, puls, a także wiele innych parametrów, w tym oczywiście spalone kalorie.

Następna bieżnia elektryczna, która tym razem pozwala biegać szybciej, to Costway SP37146DE

bieżnia pod biurko opinie

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem wydaje się model SP37146DE. To świetny produkt z kilku powodów. Przede wszystkim warto nadmienić, że opcja ta charakteryzuje się bardzo wysoką prędkością maksymalną i sporymi możliwościami regulacyjnymi. Co więcej, sprzęt jest bardzo wytrzymały – nośność bieżni to aż 120 kg, a więc znacznie lepiej niż konkurencyjne opcje kompaktowe. Rzecz jasna sprzęt jest znacznie droższy od konkurencji. Niemniej jednak wiąże się też z innymi zaletami.

Zacznijmy od specyfikacji, bo to najistotniejsza rzecz podczas poszukiwania opcji idealnej. W tym przypadku prędkość maksymalna urządzenia wynosi 12 km/h, co jest równoznaczne z możliwością biegania.

R

Zalety

• Bardzo wiele funkcji dodatkowych;
• Możliwość złożenia bieżni;
• Bardzo wysoka prędkość maksymalna;
• Duza wytrzymałość i wysokie maksymalne obciążenie.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Duża waga.

Nie jest to, w przypadku kompaktowych bieżni pod biurko czy pod łóżko, tak oczywiste, gdyż z uwagi na nieco inną konstrukcję i charakterystykę, bieżnie te rzadko kiedy mają stabilny uchwyt i inne elementy ułatwiające zyskanie wyższych prędkości. W tym przypadku jest to jednak możliwe, dzięki czemu opcja umożliwia znacznie bardziej zróżnicowane treningi.

Oprócz tego produkt jest bardzo wytrzymały, czego potwierdzeniem jest maksymalne obciążenie na poziomie 120 kg. Choć to „tylko” 10 kg więcej od wielu konkurencyjnych produktów, to świadczy to o znacznie bardziej wytrzymałej konstrukcji. To też oznaka zastosowania lepszych materiałów. Oczywiście bardzo ważną rzeczą związaną z tym produktem jest funkcjonalność – funkcja Bluetooth i wbudowane głośniki pozwoli na połączenie bieżni z telefonem i urozmaicenie treningów multimediami. Dodatkowo propozycja oferuje możliwość złożenia, dzięki czemu zajmuje niebywale mało miejsca. Niestety, propozycja jest bardzo ciężka, a dodatkowo jest kosztowna.

Niska nośność nam nie przeszkadza? W takim razie Urbogym FLIP, czyli składana bieżnia do domu do chodzenia, będzie idealna

Ranking bieżni pod biurko

Kolejnym ciekawym urządzeniem wartym przetestowania będzie model Flip. Bieżnie urbogym charakteryzują się przede wszystkim świetną konstrukcją i dbałością o szczegóły. Ten dokładny model jest z pewnością o poziom wyżej niż budżetowe rozwiązania. Niemniej jednak nie jest to sprzęt idealny. Po pierwsze konstrukcja nie jest tak wytrzymała jak u konkurencji. Po drugie, urządzenie swoje waży. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie jest warte polecenia. Wręcz przeciwnie – funkcjonalność i dodatkowe możliwości sprawiają, że propozycja przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi.

Opcja oferuje nam nośność na poziomie 100 kg, a więc to niewiele. Z pewnością przekłada się to na ostateczną wytrzymałość rozwiązania.

R

Zalety

• Bardzo wysoka prędkość maksymalna – 12 km/h;
• Możliwość złożenia bieżni;
• Konsola umożliwiająca łatwe sterowanie;
• Wyposażona w system bezpieczeństwa w formie klucza magnetycznego.
Q

Wady

• Sporo waży;
• Niewielkie maksymalne obciążenie.

Pamiętajmy jednak o tym, że oprócz samej wagi istnieje wiele innych istotnych parametrów, i te prezentują się jak najbardziej zadowalająco. Dobrym przykładem jest prędkość posuwu taśmy, którą możemy ustawić na poziomie maksymalnie 12 km/h. A to oznacza, że sprzęt umożliwia marsz, trucht, a nawet bieg.

Konsola sterowania znajduje się w składanym uchwycie ręcznym i jest wyposażona w podstawowe funkcje umożliwiające ustawienie bieżni w trybie najbardziej nam odpowiadającym. Ponadto, na konsoli producent zamontował także półkę na tablet lub telefon, dzięki czemu będziemy mogli urozmaicić sobie bieganie.

CAROMA BIEŻNIA ELEKTRYCZNA SKŁADANA 1-8 KM 2.5HP 100 kg to pas biegowy, którego nie jeden parametr pozytywnie cię zaskoczy

Iście budżetowym rozwiązaniem sprawdzającym się idealnie w przypadku małych mieszkań jest oferta przygotowana przez firmę Caroma. Bieżnia ta nie będzie oferować nam niesłychanie dobrych parametrów. Jednakże musimy pamiętać, że jest to propozycja niezwykle tania, a dodatkowo wyposażona w wiele użytecznych funkcji. To, w połączeniu z mocnym silnikiem i wystarczająco trwałymi komponentami sprawia, że mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnym sprzętem do ćwiczeń.

Rzecz jasna nie ma co liczyć, że bieżnia oferować będzie regulację nachylenia czy inne bardziej zaawansowane opcje. Nie oznacza to jednak, że nie zastosowano tutaj udogodnień i innych poprawiających funkcjonalność opcji. Przede wszystkim sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze z uwagi na zamontowane kółka. Co więcej, możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia bieżni umożliwia proste rozłożenie produktu w niemal każdym miejscu, a także jego przechowywanie pod biurkiem, łóżkiem, czy też pod innymi meblami.

Jeśli chodzi o parametry pracy, to sprzęt nadaje się wyłącznie do szybkiego marszu czy lekkiego truchtu z uwagi na prędkość maksymalną na poziomie 8 km/h. Co więcej, użytkownik do 100 kg może użytkować sprzęt. Sam silnik bieżni ma moc 2,5 KM, lecz jest to moc maksymalna. Ta znamionowa jest znacznie niższa.

R

Zalety

• Możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia;
• Bardzo niska cena;
• Oferuje wszystkie funkcje, co nieco droższe opcje kompaktowe;
• Kółka umożliwiające łatwiejszy transport.
Q

Wady

• Brak pilota do sterowania zdalnego;
• Niska prędkość maksymalna i nośność.

Dalej nie wiesz jaka bieżnia do domu pozwalająca biegać będzie najlepsza? Sprawdź w takim razie poniższe wytyczne, zwróć uwagę na opinie, prędkość maksymalną i inne aspekty!

Jeśli szukasz bieżni, która okaże się wystarczająco zgrabna i kompaktowa do użytku domowego, ale jednocześnie pragniesz biegać w domu czy wykonywać inne ćwiczenia na bieżni, to z pewnością doskonale wiesz czego chcesz. Nie mniej jednak aby wybrać taką właśnie bieżnię kompaktową, musisz zdawać sobie z poszczególnych parametrów, które wpływają na komfort ćwiczeń, funkcjonalność, a także ogólną żywotność bieżni.

Aby więc mieć pewność, że wybierzesz produkt właściwy, postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym poddaliśmy analizie porównawczej ciekawe produkty. Są to urządzenia gwarantujące nam świetne parametry, ale też i rozwiązania będące kompromisem pomiędzy wydajnością i sprawnością działania, a ceną i wielkością. Istnieje jednak możliwość, że w przypadku bieżni idealnej żadna opcja nie przypadła nam do gustu. W takiej sytuacji jednym z najlepszych sposobów na znalezienie opcji idealnej jest rozpoczęcie własnych poszukiwań.

Aby takie poszukiwania miały jednak sens, warto wiedzieć które parametry i aspekty odgrywają najistotniejszą rolę i co dokładnie wpływa na atrakcyjność sprzętu. Oczywiście sama waga bieżni jest ważna, ale nie najważniejsza. Aby wykonywać prawidłowy trening na bieżni, warto sprawdzić jej wielkość i czy będzie ona wystarczająco duża do naszego wzrostu. Oprócz tego, kluczowe jest też sprawdzić prędkość maksymalną, a także przyjrzeć się funkcjom dodatkowym. Ciekawe informacje znajdują się też w tym artykule: https://walkingpad.pl/blogs/news/jak-wybrac-najlepsza-bieznie-do-domu

Każde top 10 bierze pod uwagę prędkość maksymalną bieżni do biegania lub do chodzenia, a także wielkość pasa

Ćwiczenia we własnym domu są z pewnością o wiele bardziej komfortowe niż podróż na siłownie. Oszczędzamy nie tylko na karnecie czy pojedynczym wejściu, ale także nie musimy ponosić kosztów dojazdu ani też poświęcać na ten dojazd czas. Niestety nie każda bieżnia będzie dla nas idealna, czego potwierdzeniem będzie możliwość uzyskania bardzo niskiej maksymalnej prędkości bieżni. Ta wynosić może niewiele ponad 6 km/h, co tak naprawdę pozwala wyłącznie na marsz.

Takie urządzenia też znajdują chętnych z uwagi na to, że bardzo często wykorzystuje się je w pracy czy przy domowych obowiązkach komputerowych. Jeśli jednak potrzebujemy sprzętu, który pozwala na efektywne spalanie kalorii, to duża bieżnia umożliwiająca stawianie większych kroków (podczas biegania) i wystarczająco duża szybkość jest kluczowa.

Dlatego zawsze powinniśmy przyglądać się opcjom, które charakteryzują się jak najwyższą prędkością maksymalną. Absolutne minimum warte rekomendacji to 8 km/h, czyli lekki truchcik. Jednakże nawet mała bieżnia umożliwiająca złożenie i charakteryzująca się sporą kompaktowością może nam zagwarantować prędkość maksymalną na poziomie 10 czy nawet i 12 km/h.

Urbogym FLIP

Ranking bieżni pod biurko

Costway SP37146DE

bieżnia pod biurko opinie

Najlepsze bieżnie to te, które są wytrzymałe

Następnym kryterium pozwalającym nam znacznie lepiej spojrzeć na atrakcyjność interesującej nas domowej bieżni jest jej wytrzymałość. Ten aspekt możemy ocenić za pomocą kilku różnych parametrów, jednak najważniejszymi są waga i maksymalne obciążenie. Im produkt jest cięższy, tym będzie stabilniejszy i znacznie pewniejszy podczas pracy. Ta jednak kwestia ma swoją wadę – kompaktowe bieżnie mają z zasady być łatwe w transporcie, a duża waga skutecznie utrudni to zadanie.

Z tego względu przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na nośność, jaką producent deklaruje. Otóż maksymalne obciążenie wynoszące powyżej 110 kg wskazuje na wystarczająco dużą odporność sprzętu na obciążenie. Oczywiście nie możemy patrzeć na to z perspektywy naszej własnej wagi i uznać, że przy wadze 95 kg wystarczy nam sprzęt o nośności 100 kg.

Niestety, zazwyczaj podawane przez producenta wartości są absolutnym maksimum. I jeśli sprzęt nie ulegnie szybkiej awarii, to w niedalekiej przyszłości na pewno pewne komponenty zostaną zużyte. Dlatego im większa deklarowana przez producenta nośność, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu.

Gwarancja to także kolejny ciekawy sposób na zweryfikowanie jakości produktu. 2 lata to obecnie standard i należy traktować to jako absolutne minimum. Czasami jednak producenci deklarują przedłużoną, trzyletnią gwarancję. Może to być wskazówka, że firma jest pewna wykonania i ogólnej bezproblemowej pracy bieżni.

Ranking bieżni elektrycznych musi uwzględnić też opinie

Następnym kryterium podczas poszukiwania idealnej bieżni pod biurko, jak i tak naprawdę każdego innego typu produktów, jest feedback. Pozytywne wypowiedzi i świetne recenzje znacznie ułatwią nam ostateczny wybór, szczególnie jeśli nie możemy zdecydować się na którąś z dostępnych obecnie opcji. Komentarze innych użytkowników są bardzo pomocne z kilku powodów. Przede wszystkim pozwolą nam poznać dany produkt od każdej strony.

Z uwag innych użytkujących będziemy mogli wywnioskować czy rzeczywiście bieżnia jest tak kompaktowa i mobilna jak producent deklaruje i czy podczas częstego jej przemieszczania nie doszło do jej uszkodzenia. Dodatkowo niezwykle istotną rzeczą jest też zweryfikowanie parametrów. Czy bieżnia naprawdę osiąga podawane przez firmę prędkości?

Subiektywna natura wypowiedzi sprawia, co prawda, że nie możemy ślepo zawierzyć każdej informacji w ten sposób uzyskanej. Niemniej jednak bardzo istotną sprawą jest to, że to właśnie dzięki tym danym znacznie łatwiej jest nam określić czy mamy do czynienia z produktem sprawdzonym i wartym uwagi czy też nie.

KingSmith TRR1F

Ranking bieżni domowych

CAROMA BIEŻNIA ELEKTRYCZNA

mini bieżnia pod biurko opinie

Mini bieżnia, która mieści się pod biurko? Sprawdź kompaktowość i możliwości składania

Następną rzeczą bardzo ważną podczas oceniania czy wybrane urządzenie będzie właściwe dla nas jest jej wielkość. Oczywiście z uwagi na nasze główne kryterium kompaktowości, im mniejsza będzie bieżnia, tym lepiej. Warto jednak mieć na uwadze też i komfort biegania, truchtania czy chodzenia. Osoby wyższe z dłuższymi nogami potrzebują też bieżni o dłuższej taśmie, bo wtedy będzie ona gwarantować nam możliwość wykonywania odpowiednio długich kroków.

Istotny jest więc idealny kompromis pomiędzy wielkością bieżni a naszą wysokością i długością nóg. Niemniej jednak każda osoba do 180 centymetrów powinna cieszyć się z urządzenia, którego pas ma nie mniej niż 100 cm długości.

Podsumowanie – ranking bieżni do biegania 2023 przedstawił parę ofert, ale to od ciebie zależy który produkt będzie najwłaściwszy!

Zipro Lite to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych. Chociaż specjalny system amortyzacji czy też bardzo rozbudowane funkcje nie zostały tutaj zamontowane, to jednak sprzęt fascynuje użytkowników swoim wykonaniem i bardzo niską ceną. Co więcej, urządzenie jest niezwykle lekkie i oferowane wraz z kółkami transportowymi, dzięki czemu mobilność jest tutaj na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Poza tym, zaawansowanej absorpcji pas biegowy nie ma, ale świetnie sobie radzi z podstawowym tłumieniem wibracji dzięki zamontowanym podkładkom.

Jeśli jednak żadna z tych ofert do nas nie przemawia bądź po prostu wolimy wybrać urządzenie charakteryzujące się większą prędkością maksymalną czy bardziej zaawansowanymi ustawieniami, to droga wolna! Wystarczy tylko wziąć pod uwagę wyżej wspomniane kryteria i cieszyć się idealnie dopracowanym urządzeniem.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką bieżnię pod biurko wybrać
Average rating:  
 0 reviews