Jak doskonale wiemy, utrzymanie aktywności każdego dnia odgrywa niezwykle istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Co ciekawe, pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też i psychiczne. Dlatego nawet jeśli nie mamy czasu chodzić na siłownie bądź po prostu ćwiczyć w domu, warto pomyśleć nad jazdą na rowerze. Jeśli odbywa się ona w domu, to możemy wtedy połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas serialu czy filmu ćwiczyć. Jak jednak mieć gwarancję, że wybierzemy bardzo dobry rower stacjonarny?

Kwestia ta nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Na rynku istnieje przecież ogromna konkurencja i firmy prześcigają się w produkcji nowych modeli, które pomimo nieznacznej różnicy od wcześniejszych produktów i tak znajdują nowych klientów. Jak więc mieć gwarancję zakupu produktu idealnego? Rozwiązaniem wydaje się dzisiejszy ranking rowerów stacjonarnych do 300 zł. Sprawdź również nieco droższe opcje – dobre rowery stacjonarne do 500 zł lub najlepsze rowery stacjonarne do 1000 zł.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Rower Care Life

9.9

Drogie

Rower VeoSport

9.8

Średnia

Rower FUNFIT

9.7

Średnia


 

Rower Rehabilitacyjny Rotor

9.6

Tani

Rower ATLAS SPORT

9.5

Drogie

Rower CYBER ES-8018

9.5

Tani

Aby pomóc każdemu z was w wyborze narzędzia idealnego, postanowiliśmy przygotować dziś zestawienie, w którym omówimy rowery stacjonarne magnetyczne, a także składane rowery stacjonarne i szereg innych wariantów konstrukcyjnych. Co więcej, opowiemy pokrótce o najważniejszych zaletach danych modeli i też przedstawimy najistotniejsze parametry, dzięki którym dany model spełnia oczekiwania wielu z nas.

Rowerek Stacjonarny Treningowy Rower z Komputerem

rower stacjonarny opinie

Na pierwszym miejscu znalazł się rower stacjonarny marki Care Life. Model mierzy 103 centymetry wysokości, 65 centymetrów długości, 40 centymetrów szerokości i waży 10 kilogramów. Rower jest cały czarny, posiada jedynie biały element dekoracyjny na obudowie. Obudowa powstała z mocnego tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Rower jest osadzony na dwóch solidnych podstawach wyposażonych w antypoślizgowe stopy.

Nachylenie kierownicy i wysokość siodełka można regulować. Do regulacji siodełka służy pokrętło, podobnie jak do zwiększenia, lub zmniejszenia obciążenia. Kierownica jest przytwierdzona śrubami i poprzez manipulowanie nimi można dostosować wybrany kąt nachylenia. Kierownica w całości została pokryta przyjemnym w dotyku materiałem antypoślizgowym. Siodełko powstałe z gąbki jest płaskie i szerokie.

R

Zalety

• Ładny design;
• Mocne uchwyty na stopy;
• Stabilny.
Q

Wady

• Niewygodne siodełko.

Obleczono je materiałem syntetycznym, który nie chłonie wilgoci i jest łatwy w utrzymaniu. Pedały są małe, ale mają mocne paski zabezpieczające stopy przed przypadkowym zsunięciem. Pasy te zapinane są na rzep, dlatego użytkownik może dopasować je do swojej nogi. Maksymalne obciążenie roweru wynosi 120 kilogramów.

ROWER TRENINGOWY ROWEREK STACJONARNY VeoSport

rower stacjonarny składany opinie

Urządzenie marki Veovision Sport waży 9 kilogramów i ma czerwoną obudowę z tworzywa. Wszystkie inne elementy, tj. kierownica, siodełko, pedały i podstawa mają czarny kolor. Podstawa jest metalowa i składa się z trzech rur – na jednej osadzono obudowę, a dwie, ułożone po obu stronach prostopadle do wymienionej, mają gumowe antypoślizgowe stopy i zapewniają niezawodną przyczepność i stabilność.

Produkt ma prosty komputer z małym wyświetlaczem LCD i dużym przyciskiem do sterowania. Rower dokonuje pomiaru przebytego dystansu, czasu treningu, spalonych kalorii oraz prędkości. Siodełko jest bardzo miękkie i szerokie. Powstało ze specjalnej gąbki, która dostosowuje się do ciała użytkownika, po czym wraca do swojej pierwotnej formy. Wysokość siedziska można regulować za pomocą pokrętła.

R

Zalety

• Lekki;
• Bardzo stabilny;
• Kompaktowy.
Q

Wady

• Ciężko przestawić obciążenie.

Regulacji podlega także kąt nachylenia kierownicy i obciążenie pedałów. Pedały mają pasy służące do zabezpieczenia stóp podczas treningu. Paski są zapinane na rzep. Rower ma 104 centymetry wysokości. W najszerszym miejscu model osiąga 50 centymetrów szerokości, czyli na wysokości kierownicy. Podstawa ma 73 centymetrów szerokości i 57 centymetrów długości. Od kierownicy do siodełka jest 75 centymetrów długości.

ROWER TRENINGOWY MECHANICZNY STACJONARNY FUNFIT

rower stacjonarny magnetyczny

Rower stacjonarny Funfit waży 10 kilogramów, a jego całkowite wymiary to 99 centymetrów wysokości, 74 centymetry długości i 45 centymetrów szerokości. Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 100 kilogramów. Model jest kompaktowy i zaprojektowany w taki sposób, aby zajmować jak najmniejszą powierzchnię, dlatego sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach.

Rower ma czarną obudowę z tworzywa ABS, które cechuje się wysoką odpornością na jakiekolwiek uszkodzenia. Wszystkie rury są białe, a reszta elementów czarna. Dzięki temu urządzenie jest eleganckie i ma nowoczesny design. Szerokie siodełko z gąbki obleczono mocnym materiałem syntetycznym, które nie chłonie wilgoci. Kierownica ma miękkie okładziny antypoślizgowe. Wysokość siedziska i obciążenie pedałów są regulowane za pomocą pokręteł.

R

Zalety

• Model dostępny w czterech kolorach;
• Zajmuje mało miejsca;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

• Twarde siodełko.

Praktyczny i ładny komputer ma wyświetlacz LCD i przycisk sterujący. Pokazuje on przebyty dystans, czas treningu, ilość spalonych kalorii oraz prędkość jazdy. Wygodne pedały mają antypoślizgową powierzchnię i sztywne pasy ochronne zapinane na rzep, które wytworzono z cienkiej, ale mocnej gumy. Podstawa ma cztery gumowe stopy zapewniające odpowiednią stabilizację.

Rowerek Treningowy Rower Rehabilitacyjny Rotor

rower stacjonarny ranking

Kolejny model to rowerek rehabilitacyjny, czyli tzw. rotor rehabilitacyjny. Urządzenie zostało stworzone przez markę Antar i służy do treningu mięśni nie tylko nóg, ale i rąk. Urządzenie ma składaną podstawę, dzięki czemu zajmuje mało miejsca i można trzymać je w szafie lub garderobie, albo pod łóżkiem. Po rozłożeniu rowerek ma 36 centymetrów szerokości, 50 centymetrów długości i 26 centymetrów wysokości, a jego całkowita waga wynosi 2,3 kilograma.

Obudowa roweru powstała w wytrzymałego tworzywa odpornego na zarysowanie i uderzenie. Ma ona ładny, wyrazisty kolor zielony. Na obudowie zlokalizowano niewielki wyświetlacz LCD z jednym przyciskiem służącym do włączania i wyłączania urządzenia. Na ekranie pokazuje się ilość spalonych kalorii oraz ilość wykonanych obrotów. W podstawie są cztery antypoślizgowe stopy wyprofilowane specjalnie do podłogi, dzięki czemu zapewniają doskonałą stabilizację rowerowi.

R

Zalety

• Do treningu nóg i rąk;
• Składana podstawa;
• Idealny do rehabilitacji.

Q

Wady

  • Nie nadaje się do treningu odchudzającego.

Rotor posiada antypoślizgowe pedały z paskami ograniczającymi powstałymi z mocnej gumy. Model stanowi produkt medyczny posiadający odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo. Urządzenie jest przeznaczone do treningu mięśni po urazach i zabiegach oraz do usprawniania krążenia krwi np. u osób pracujących w pozycji siedzącej.

ROWER ROWEREK TRENINGOWY STACJONARNY ATLAS SPORT

Model Mech01 marki Atlas Sport to niezwykle elegancki rower stacjonarny wyróżniający się prostą, ale opływową i ładną linią. Urządzenie ma czarną obudowę z tworzywa sztucznego, również czarne siodełko, kierownicę i pedały oraz białe łączenia, tj. rury. Rower waży około 10 kilogramów, a jego maksymalne obciążenie to 110 kilogramów. Wysokość modelu wynosi 105 centymetrów, a jego szerokość to 46 centymetrów.

Wysokość siodełka można regulować za pomocą pokrętła. Siedzisko jest płaskie i dosyć cienkie, ale wygodnie dopasowuje się do użytkownika i po skończonym treningu wraca do pierwotnego kształtu. Antypoślizgowa kierownica jest wygodna i duża, dlatego można ją trzymać na różne sposoby. Poziom obciążenia jest regulowany w ośmiostopniowej skali za pomocą pokrętła.

Komputer z wyświetlaczem LCD pokazuje ilość spalonych kalorii, przejechany dystans, prędkość jazdy oraz czas treningu. Szerokie postawy mają antypoślizgowe stopy, co zapewnia optymalną przyczepność i stabilizację roweru. Pedały są dosyć śliskie, ale posiadają pasy zapinane na rzep, zabezpieczające stopy przed zsunięciem.

R

Zalety

• Duże obciążenie maksymalne;
• Duża kierownica;
• Estetycznie wykonany.
Q

Wady

  • Płaskie i cienkie siodełko.

Rower rowerek stacjonarny treningowy CYBER ES-8018

Rower ES-8018 marki Cyber wyróżnia się jasną kolorystyką – obudowa urządzenia ma delikatny, połyskujący odcień kawy z mlekiem, a wszystkie łączenia są białe. Komputer, kierownica, siedzisko i pedały mają czarny kolor. Rowerek waży 9,5 kilograma i ma 100 centymetrów wysokości, 40 centymetrów szerokości oraz 70 centymetrów długości. Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika to 100 kilogramów.

Na wyświetlaczu komputera można wyświetlić dystans, czas, kalorie i prędkość. Do przełączania się między wymienionymi parametrami służy okrągły przycisk. Pod komputerem znajduje się pokrętło przeznaczone do ustawienia obciążenia pedałów. Ten model ma niezwykle wygodne i ergonomiczne siedzisko, wykonane z wysokiej jakości gąbki, które idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika. Czarny materiał, którym obito siodełko, nie chłonie wilgoci i jest łatwe w utrzymaniu.

Wysokość siedziska można dostosować w przedziale od 24 do 43 centymetrów, licząc od pokrętła zlokalizowanego w prostej linii pod siodełkiem. Cała kierownica jest obłożona antypoślizgowym, miękkim materiałem. Podstawa ma cztery gumowe stopy. Pedały mają antypoślizgową powierzchnię i pasy ze sztucznej skóry, które zapinane są na rzep.

R

Zalety

• Ergonomiczne, duże siodełko.
• Estetyczny wygląd;
• Lekki.
Q

Wady

  • Pokrętło do regulacji obciążenia ciężko chodzi.

Rower poziomy stacjonarny? A może klasyczny pionowy? Zanim podejmiesz finalną decyzję, sprawdź poniższe porady!

Jak doskonale widzimy, produktów o świetnych parametrach i niezwykłych specyfikacjach jest cała masa. A to tylko kropla w morzu modelu, które bez wątpienia spełnią wymagania i oczekiwania niejednego użytkownika. Jednakże, dla jednego podstawą w zakupie dobrego sprzętu jest wytrzymałość. Inny natomiast uważa,że rower stacjonarny magnetyczny powinien przede wszystkim charakteryzować się dużym oporem i regulacją.

Jeszcze inni mogą uznać, że kompaktowość jest kluczem i dla nich to składany rower stacjonarny jest najlepszym rozwiązaniem. Po drugiej stronie barykady będą stać osoby pragnące zakupu nie kompaktowego, lecz ogromnego urządzenia z maksymalnym obciążeniem pozwalającym nawet otyłym osobom na bezpieczne pedałowanie przez długi czas.

Z uwagi na tak dużą liczbę zmiennych, ważne jest przede wszystkim znalezienie sprzętu oferującego nam jak największą atrakcyjność z uwagi na te parametry, które są dla nas najistotniejsze. W każdym jednak przypadku, i nieważne czy będzie to rower rehabilitacyjny stacjonarny czy może opcja kompaktowa lub też przeznaczona do najbardziej intensywnych ćwiczeń, musimy uwzględnić maksymalne obciążenie produktu, a także funkcjonalność i listę udogodnień. Typ konstrukcji też odegra kluczową rolę – podobnie jak cena i opinie roweru stacjonarnego. Ciekawe informacje dostarcza nam także poniższy artykuł: https://epiotrkow.pl/news/Wybieramy-rower-stacjonarny-8212;-na-co-zwrocic-uwage,45795

Typ konstrukcji, czyli lepiej rower poziomy stacjonarny czy może pionowy?

Pierwszym bardzo ważnym elementem zakupu roweru treningowego stacjonarnego jest uwzględnienie typu konstrukcji. Jak dobrze wiemy, na rynku dostępne są rowery klasyczne, przypominające te często spotykane na drodze, jak i produkty całkowicie odmienne. Te znane są jako rowery treningowe stacjonarne poziome. Ich główną zaletą jest fakt, że mniej nadwyrężają kręgosłup. Ich cena sprawia jednak, że bez wątpienia w omawianym budżecie nie znajdziemy nic ciekawego.

Poza tym warto też pamiętać, że w tak niskim budżecie najczęściej spotkamy się z rowerami wyposażonymi w mechaniczny system oporowy. Nie jest on efektywny, ponieważ z biegiem czasu traci on na sile i po wielomiesięcznej jeździe może okazać się, że nawet najsilniejszy opór nie jest już wystarczający. Dlatego rekomendowane jest poszukiwanie rowerów magnetycznych.

Rowerek Treningowy Rower Rehabilitacyjny Rotor

rower stacjonarny ranking

ROWER ROWEREK ATLAS SPORT

składany rower stacjonarny

Dalej, sprawdź maksymalne obciążenie

Kolejnym istotnym parametrem jest maksymalna waga użytkownika. Im jest ona większa, tym producent jest pewniejszy odnośnie wytrzymałości i finalnej nośności urządzenia. Rzecz jasna małe, składane rowery stacjonarne będą oferować nam nieco mniejszą nośność. Jednakże, jeśli zależy nam na kompaktowości, to będziemy musieli ustalić gdzieś kompromis.

Zaleca się jednak zawsze szukać opcji o najwyższej maksymalnej wadze użytkownika. Nawet jeśli sami ważymy 95 kilogramów i wydawać by się mogło, że nośność 100 kg będzie wystarczająca, to zawsze lepiej postawić na produkt o nieco lepszych parametrach z uwagi na to, że są to deklaracje producenta, które wskazują maksymalne obciążenie, a więc zawsze istnieje ryzyko błędu.

Następnym kluczowym kryterium będą funkcje i udogodnienia

Jeśli zamierzamy jeździć codziennie i kontrolować nasze wyniki, to oczywistym jest, że zakup modelu z dobrym licznikiem rowerowym, gdzie zapisywane są najważniejsze informacje to kwestia kluczowa. Na takim ekraniku pojawi się pokonany dystans, średnia prędkość z jaką podróżujemy, a także czas czy spalone kalorie.

Kolejną istotną kwestią jest czujnik pulsu, a więc specjalny metalowe elementy znajdujące się na uchwytach. Choć jest to dodatek o wiele droższy i wymagający większego budżetu, to warto uwzględnić taką kwestię w poszukiwaniach w celu otrzymania rozwiązania idealnego.

ROWER TRENINGOWY VeoSport

rower stacjonarny składany opinie

Rower CYBER ES-8018

rower poziomy stacjonarny

Nie zapomnijmy też o wielkości i wadze

Dodatkowo, warto też przemyśleć zakup składanego roweru stacjonarnego, który zajmie o wiele mniej miejsca i pozwoli na przechowywanie za drzwiami, szafą czy gdzieś w schowku. Przy okazji to zazwyczaj opcje, które nawet po rozłożeniu nie zajmują sporo miejsca i mogą ważyć tyle, co i nic.

Rower stacjonarny do 300 – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia jest produkt oferujący wysoki poziom funkcjonalności i udogodnień. Nie bez powodu to właśnie Rowerek Stacjonarny Treningowy Rower z Komputerem wygrał. Z uwagi na wysokie oceny i pozytywne opinie rower stacjonarny polecany jest dla każdego, kto nie ma dużych wymagań i pragnie po prostu dodać nieco aktywności do każdego dnia.

Rzecz jasna jeśli potrzebujemy rower rehabilitacyjny stacjonarny bądź opcję składaną, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie taki produkt znaleźć. Musimy natomiast pamiętać, że zazwyczaj wymaga to od nas większego budżetu bądź po prostu pójścia na kompromis i kupno produktu o bardzo niskiej nośności czy też słabym poziomie oporu.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower stacjonarny do 300 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews