Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak istotne dla naszego zdrowia jest uprawianie sportu. Nawet jeśli mamy pracę siedzącą i nasze hobby nie należy do tych aktywnych fizycznie, to krótkie przebieżki, joga, rowerek czy jakiekolwiek inne ćwiczenia znacznie poprawią naszą tężyznę fizyczną i po prostu zadbają o zdrowie. Jeśli nie chce wybierać się na siłownie czy zapisywać na zajęcia fitness, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w jedno z najlepszych urządzeń do odchudzania, czyli bieżnię.

Czasy, kiedy jedynie bieżnia elektryczna do 2000 była dostępna już dawno się skończyły. Obecnie do naszej dyspozycji są urządzenia znacznie przystępniejsze cenowe, które równie dobrze sprawdzą się w domowych zaciszu. Znajdziemy też opcje budżetowe, czyli bieżnie elektryczne do 1000 złotych. Jeśli jednak wolimy nieco lepszy sprzęt, aczkolwiek wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych jest dla nas zbyt duży, to kompromisem będzie propozycja do 1500 zł. Niestety, znalezienie idealnego urządzenia to nie lada wyzwanie i to z bardzo prostego powodu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FIT-NET 400 Massager

9.9

Średnia


Zipro Colt

9.8

Drogie


Thunder Impact

9.8

Średnia


Urbogym V450M

9.8

Drogie


Eliton 515

9.7

Tania


HRS T-190

9.6

Tania

Atlas Sport ZIRAEL

9.5

Tania

Jak dobrze wiemy, urządzenia charakteryzujące się najlepszym wykonaniem zazwyczaj są drogie. A jeśli za bardzo skupimy się na cenie, to regulacja prędkości będzie za mała, kąt nachylenia dostępny tylko jeden, a amortyzacja nie będzie tak dobrze absorbować wstrząsów wywołanych podczas biegania. Dlatego w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy omówić to, czym charakteryzuje się bardzo dobra bieżnia. Oprócz tego, nasi specjaliści skorzystali z własnego doświadczenia i wiedzy tworząc analizę porównawczą najciekawszych urządzeń dostępnych do wspomnianego wcześniej budżetu.

Dzisiejszy ranking bieżni otwiera FIT-NET 400 Massager, czyli świetna bieżnia elektryczna do chodzenia i biegania w domu!

FIT-NET 400 Massager

Ranking bieżni profesjonalnych

ba6766c39acc61441286431ce59e62711c7a31ca77526cf3f46eeff523bd417a23fe7e1c075d696c4f64b0045279ad33f8b55a4ff967cb5701f971d863f59a973f028e66e0d74170fecab740d855bc77

Urządzenie przygotowane przez firmę FIT-NET ma nam do zaoferowania bardzo rozbudowany sprzęt, który pomimo świetnych parametrów i wielu funkcjonalności mieści się w określonym przez nas budżecie. To opcja przewidziana dla niemal każdego użytkownika, a dodatkowe gadżety akcesoryjne tylko uatrakcyjniają całość rozwiązania. Ten typ bieżni oferuje nam wystarczająco dużą możliwość regulacji, aby bez najmniejszego problemu cieszyć się z zakupionego sprzętu.

Z podstawowych funkcji opcja pozwala nam na pomiar różnorodnych informacji. Każda z nich wyświetlana jest na wyświetlaczu o dosyć dobrej rozdzielczości. W przypadku bieżni od firmy Fit Net, możemy sprawdzić spalone kalorie, obecną prędkość, a także zweryfikować przebyty dystans czy też puls. Oczywiście opcja to nie tylko podstawowe pomiary, ale też i funkcjonalność na bardzo zaawansowanym i atrakcyjnym poziomie.

Regulacja prędkości odbywa się w zakresie od 1 do 12 km/h, co jest bez wątpienia wystarczające. Oczywiście sama moc silnika jest spora, bo wynosi ona 2 KM w przypadku mocy stałej, a moc maksymalna to aż 3 KM. Jeszcze inną zaletą tej opcji jest możliwość składania bieżni. Po tej czynności uchwyt nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu całość możemy umieścić za drzwiami.

R

Zalety

• Bardzo duży zakres regulacyjny;
• Spora prędkość maksymalna;
• Dosyć duże obciążenie maksymalna;
• Wysoka moc silnika;
• Ciekawe akcesoria dodatkowe.
Q

Wady

• Kiepsko zaprojektowany uchwyt na kubek;
• Przeciętnej jakości głośniki.

Ranking bieżni elektrycznych uzupełnia też Urbogym V450M

Najlepsza bieżnia elektryczna do domu

Bieżnie urbogym charakteryzują się zazwyczaj bardzo dobrym wykonaniem i ponadprzeciętnymi parametrami. W przypadku modelu V450M mówimy tutaj o sprzęcie dostosowanych do użytkowników o nieco mniejszej wadze niż zwycięzca rankingu. Niemniej jednak jest to wciąż więcej niż 100 kg, a więc bez wątpienia większość kupujących będzie zadowolona z tej opcji.

Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 2 KM. Jednakże, w tym przypadku nie jest to moc nominalna, czyli stała i dostępna przez cały czas jak u numeru jeden. Tym razem jest to moc maksymalna, a nominalna wartość wynosi 1 KM. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie poradzi sobie z podstawowym zadaniem, jakim jest stosunkowo szybki posuw pasa biegowego. Tutaj prędkość maksymalna wynosi 10 km/h, a dostosowanie prędkości odbywa się co 0,1 km/h.

R

Zalety

• Bardzo dużo funkcji dodatkowych;
• System kompaktowy – bieżnia składana i rozkładana;
• Regulacja kąta nachylenia;
• Spory zakres dostępnej regulacji.

Q

Wady

• Przeciętna prędkość maksymalna.

Jeśli zastanawiasz się jaka bieżnia do domu oferująca dodatkowe funkcje i akcesoria, to w takim razie to rozwiązanie będzie idealne z uwagi na dodatkowy masażer do ćwiczeń mięśni brzucha. Poza tym produkt oferuje nam regulację kąta nachylenia – dostępne są 3 poziomy, a sama regulacja odbywa się manualnie. Z innych zalet warto wymienić aż 12 różnych programów treningowych, trwała amortyzacja poprawiająca bezpieczeństwo naszych kolan, a także wyświetlacz informujący nas o prędkości biegu, czasie, dystansie, a także spalonych kaloriach i naszym pulsie.

Bieżnia treningowa o świetnych parametrach? Eliton 515 może być idealnym wyborem

Jaka bieżnia elektryczna do 1500 zł

Sprzęt przygotowany przez firmę Eliton zaskakuje swoim wykonaniem, trwałością, a także wieloma innymi parametrami. Dodatkowo ma świetną funkcjonalność i jak na urządzenie tego typu, nie należy do najcięższych i problematycznych w transporcie urządzeń. A to wszystko przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny – znacznie poniżej budżetu ustalonego w tym zestawieniu.

Produkt cieszy się bardzo dużą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim bieżnia posiada bardzo dużą moc – maksymalna to 3 KM, a nominalna, czyli stała i dostępna przez cały czas to 2 KM. Pozwala to uzyskać prędkość posuwu pasa bieżni na poziomie 12 KM/h, co jest świetnym wynikiem. Innymi słowy, bieżnia będzie najlepsza zarówno biegania i chodzenia, a nie tylko do chodzenia czy szybkiego marszu.

R

Zalety

• Tania bieżnia pomimo świetnych parametrów;
• Wysoka prędkość maksymalna;
• Duże możliwości sterowania i ustawienia idealnej pozycji;
• Spore maksymalne obciążenie.
Q

Wady

• Bardzo duża waga.

Ponadto, zakup bieżni od tej firmy jest świetnym rozwiązaniem dla nieco cięższych użytkowników. Choć nośność nie wynosi 150 kg, to jednak wytrzymałość produktu jest zwiększona i maksymalne obciążenie to 120 kg. Ponadto, sam trening na bieżni będzie bardzo udany z kilku powodów – przede wszystkim ustawianie żądanej prędkości i innych parametrów jest niezwykle proste, czego potwierdzeniem są liczne przyciski, a nawet z góry ustalone prędkości 3/6/9 km/h, dzięki czemu nie musimy klikać wielokrotnie w celu znalezienia ulubionej prędkości.

HRS T-190 to kolejna bieżnia elektryczna do biegania warta uwzględnienia

Cicha bieżnia do bloku

Kolejna ciekawa propozycja oznaczona została jako T-190M i przygotowana przez firmę HRS. Jest to świetne połączenie kompaktowości i mobilności wraz z funkcjonalnością i wieloma dodatkowymi parametrami. Niestety nośność nie jest tutaj zachwycająca, ale dodatkowe akcesoria w zestawie w postaci twistera czy też wysoka prędkość maksymalna sprawiają, że urządzenie jak najbardziej sprawdzi się u niejednego użytkownika.

Jeśli pragniesz kupić bieżnię oferującą dużą moc i prędkość maksymalną na zadowalającym poziomie, to w takim razie wybranie tego modelu będzie strzałem w dzisiątkę. Bardzo duża moc maksymalna na poziomie 3 KM daje nam, tak naprawdę, moc stałą jednostki nie mniejszą niż 2 KM. To przekłada się na prędkość maksymalną posuwu pasa bieżni na poziomie 12 km/h. Co ciekawe, sama regulacja jest bardzo zaawansowana i precyzyjna, bo odbywa się co 0,1 km/h.

Sprzęt ma nam do zaoferowania szereg funkcji i ciekawych dodatków jak, chociażby, ustawienie kąta nachylenia bieżni. Jest to regulacja manualna, lecz pozwala na dostosowanie trudności biegu do naszych preferencji. Oprócz tego, wyświetlacz LCD śledzi czas, prędkość, a także pokonany dystans i spalone kalorie. Dobrą wiadomością jest też zastosowanie sensorów dotykowych w uchwytach, dzięki czemu możemy również sprawdzić nasz puls.

R

Zalety

• Bardzo wiele ciekawych funkcji;
• Wysoka moc silnika;
• Duża prędkość maksymalna;
• Precyzyjna regulacja i wiele możliwości ustawień bieżni.
Q

Wady

• Mocno przeciętne maksymalne obciążenie;
• Bardzo duża waga.

Szybkość to najistotniejszy parametr? W takim razie Atlas Sport ZIRAEL to najlepsza bieżnia do biegania w tym zakresie cenowym!

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać bieżnie o mocy bardzo wysokiej oferującej nam jak najszybszy posuw pasa bieżni, to w takim razie propozycja od firmy Atlas Sport będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to wręcz profesjonalna bieżnia umożliwiająca osiąganie niezwykle wysokich prędkości, co dla użytkowników nieco bardziej zaawansowanych czy też oczekujących intensywniejszych zadań będzie rozwiązaniem idealnym.

Trening w domu przy użyciu tego modelu będzie bez wątpienia bardzo ciekawy z uwagi na prędkość maksymalną, jaką ta bieżnia do ćwiczeń jest w stanie zaoferować. 12,8 km/h, czyli tak naprawdę niemal 13 km/h to najlepszy wynik spośród dzisiejszych urządzeń. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę bieżnię w tej cenie, to jest to zdecydowanie najciekawsza propozycja – przynajmniej mając na względzie ten parametr.

R

Zalety

• Bardzo wysoka prędkość maksymalna;
• Spore możliwości ustawienia bieżni;
• Bardzo niska cena;
• Składana konstrukcja;
• Niezwykle cicha praca.
Q

Wady

• Brak amortyzacji;
• Niska moc silnika.

Propozycja wyposażona jest w silnik generujący moc stałą na poziomie 1,5 KM, a więc jest to nieco mniej od niektórych rywalizujących modeli. Niemniej jednak urządzenie świetnie tobie radzi i pod wieloma względami dorównuje produktów konkurencyjnym z uwagi na dodatkowe funkcje i możliwości ustawienia. Dobrym tego przykładem jest regulacja kąta nachylenia bieżni. Ponadto, kupując bieżnię od firmy Atlas Sport mamy też gwarancję ciekawych dodatkowych funkcji jak, chociażby, pomiar pulsu, prędkości, dystansu, kalorii, ale też i poziomu BMI.

Dalej nie wiesz którą bieżnię do domu kupić? Oprócz rankingu 2024 roku, warto też urządzić własne poszukiwania!

Jak doskonale wiemy, solidna bieżnia to taka, która jest w stanie bez najmniejszych problemów zagwarantować nam idealne ustawienia pod nasz własny trening. A to oznacza dostosowanie prędkości, z jaką biegniemy czy też kąta nachylenia. Oczywiście oprócz tego bieżnie elektryczne posiadają ogromną liczbę parametrów dodatkowych, w tym funkcje umożliwiające pomiary i inne atrakcyjne dodatki. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie kontrolować nasz progres i cieszyć się z każdego kolejnego treningu.

Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że istnieje wiele różnych kwestii, które trzeba uwzględnić w poszukiwaniu produktu idealnego. Droższe bieżnie będą, rzecz jasna, bardziej zaawansowane i wytrzymałe, a dodatkowo mogą zaoferować nam mobilność, kompaktowość, czy też lepsze parametry. Nie oznacza to jednak, że takiej bieżni nie znajdziemy też w niższym pułapie cenowym, na przykład do 1500 złotych. Aby jednak to zrobić, kluczowe jest sprawdzenie jakie zalety i wady bieżnia ma.

Na szczęście w dzisiejszym poradniku zakupowym omówimy najistotniejsze kwestie związane z zakupem produktu idealnego. Oznacza to przyjrzenie się takim parametrom jak prędkość maksymalna i nośność, a także funkcjom umożliwiającym sterowanie sprzętem. Równie ważne okazały się informacje związane z wielkością urządzenia, jak i samego pasa bieżni. Ciekawych informacji udziela również ten artykuł: https://32m2treningu.pl/blog/bieznia-domowa-wszystko-co-musisz-wiedziec-przed-zakupem.html

Nie wiesz jaka bieżnia elektryczna będzie najciekawsza? Przede wszystkim sprawdź prędkość maksymalną!

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje bieżnia będąca w stanie zagwarantować nam komfortową prędkość biegową. Otóż tak naprawdę nie muszą to być wydatki rzędu dwóch, trzech czy czterech tysięcy złotych. Bieżnie zipro czy też opcje od innych firm są w stanie zagwarantować prędkość maksymalną na poziomie 12 czy nawet i 13 km/h, a ostateczny wydatek zamknie się w kwocie 1200-1500 złotych. I takich właśnie urządzeń powinniśmy dla siebie kupować.

Nawet jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z bieganiem i będziemy więcej chodzić niż biegać, to z biegiem czasu będziemy chcieli nieco zintensyfikować nasze treningi. A to oznacza przyspieszenie i z chodu zrobi się szybki z marsz, z szybkiego marszu lekki trucht, a później już standardowe bieganie. Nieprzemyślanym byłoby wybrać sprzęt, który już po pół roku czy nawet i roku trzeba byłoby wymieniać z uwagi na to że nie uwzględniliśmy w naszych poszukiwaniach przyszłych oczekiwań i wymagań. Dlatego bardzo wysoka prędkość maksymalna to sprawa kluczowa.

Atlas Sport ZIRAEL

Bieżnia elektryczna do 1500

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Ta o sporej wytrzymałości!

Nieważne czy interesuje nas bieżnia magnetyczna czy ta bardziej zaawansowana wersja elektryczna. Każde urządzenie treningowe, na jakie się zdecydujemy, musi oferować nam wytrzymałość i stabilność. A to wszystko po to, aby podczas ćwiczeń nie ryzykować naszego zdrowia i mieć pewność, że nawet po wielu latach sprzęt dalej będzie służył tak samo dobrze, jak pierwszego dnia.

Urządzenia treningowe bardzo często muszą radzić sobie z wytrzymaniem sporego ciężaru – czy to z uwagi na dużą wagę użytkownika czy też ze względu na wstrząsy i uderzenia, do jakich podczas ćwiczeń często dochodzi. To wszystko sprawia, że bardzo istotne jest maksymalne obciążenie danego sprzętu.

Bieżnia powinna charakteryzować się nośnością na poziomie nie mniejszym niż 110 kg. Klasycznym rozwiązaniem będą propozycje o maksymalnym obciążeniu 120 kg. Co ciekawe, niektóre urządzenia są w stanie wytrzymać nacisk na poziomie 140-150 kg, co bez wątpienia będzie istotnym czynnikiem w przypadku osób z nadwagą.

Bieżnia domowa powinna pozwalać nam nie tylko biegać, czyli co nieco o programach treningowych i funkcjonalnościach

Wybierając idealne urządzenie do treningów w domu nie możemy zapomnieć o tym, że ilość dodatkowych funkcji czy udogodnień znacznie poprawi komfort użytkowania sprzętu i pozytywnie wpłynie na jego odbiór. Oczywiście bardzo ważną sprawą jest nie sama ilość funkcji, ale też ich stopień zaawansowania, zakres działania i precyzja.

Dobrym przykładem ciekawej funkcjonalności jest umieszczenie specjalnych sensorów dotykowych umożliwiających weryfikację pulsu. A to przecież jest bardzo ważne dla prawidłowego utrzymania tempa i intensywności treningu. Dodatkowo urządzenia powinny oferować pomiar wielu innych danych jak, chociażby, czas trwania treningu, dystans, prędkość, puls, a także spalone kalorie. Z funkcji komfortu warto wymienić też głośniki umożliwiające słuchanie ulubionej muzyki czy ebooka.

Znacznie lepiej będzie się też trenować jeśli wybierzemy bieżnię gwarantującą nam kółka transportowe i klucz bezpieczeństwa. Oczywiście takie dodatki jak miejsce na bidon czy też możliwość złożenia sprzętu, by ten zajmował mniej miejsca, jest sprawą kluczową.

Urbogym V450M

Najlepsza bieżnia elektryczna do domu

Pas biegowy długi czy krótki? O wielkości całej bieżni słów kilka

Następnym bardzo ważnym elementem podczas poszukiwania idealnej propozycji jest wielkość bieżni. Nie decydujemy się na bieżnię pod biurko, więc nie musimy martwić się za bardzo jej kompaktowością. Niemniej jednak każdy z nas preferowałby sprzęt, który po zakończeniu treningu można byłoby złożyć lub przynajmniej nieco zmniejszyć i schować – czy to za drzwi czy wcisnąć między szafę a ścianę.

Dlatego możliwość złożenia bieżni będzie kluczowa, szczególnie jeśli to produkt o masywnych (i dzięki temu stabilnych) uchwytach. Dodatkowym atutem dobrej bieżni będzie długi pas biegowy – przynajmniej 110 cm długości). Pozwoli to korzystać z urządzenia nawet osobom o dużym wzroście.

Podsumowanie, czyli teraz wiesz która bieżnia do domu – elektryczna lub magnetyczna – będzie najciekawsza!

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje bez najmniejszych wątpliwości FIT-NET 400 Massager. To wyśmienite rozwiązanie, które fascynuje wielu użytkowników dużą prędkością, możliwościami regulacyjnymi, a także wieloma funkcjami dodatkowymi znacznie poprawiającymi komfort użytkowania. Dodatkowo maksymalne obciążenie wynosi 120 kg, co jest też pewnego rodzaju zaletą.

Jeśli jednak potrzebujemy opcji o jeszcze szybszym posuwie pasa biegowego bądź po prostu zależy nam na dobrych parametrach lecz w nieco niższej cenie, to zawsze taką propozycję możemy wybrać. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę wyżej wskazane parametry, a następnie odrzucić mniej atrakcyjne rozwiązania do momentu, w którym zostanie tylko jeden, najlepszy produkt.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką bieżnię elektryczną do 1500 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews