W czasie pandemii wiele osób zostało zmuszonych do pracy w domu. Choć niektórzy świetnie się odnaleźli w nowej rzeczywistości, inni ten czas spędzili we własnych czterech ścianach jak za karę. Jednym z największych problemów związanych z pracą w domu, a co za tym idzie częstym siedzeniem przed komputerem i małą ilością ruchu, były problemy zdrowotne – szczególnie te spowodowane nadwagą czy otyłością.

Aby wrócić do stanu sprzed pandemii czy po prostu w końcu zacząć o siebie dbać, należy zabrać się za ćwiczenia. A najlepszym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej w warunkach domowych nie jest rowerek czy orbitrek, a bieżnia. Szczególnie ciekawą opcją będzie bardzo dobra bieżnia Zipro, czyli opcja od popularnego producenta. Z uwagi jednak na dużą liczbę zmiennych i aspektów, na które musimy zwrócić uwagę, znalezienie produktu idealnego dosyć często jest trudne, a dla niektórych niemożliwe. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Pacto

9.9

Tania


 

Zipro Jogger

9.8

Tania


 

Zipro Notus

9.7

Średnia


 

Zipro Dream

9.6

Drogie


 

Zipro Lite

9.5

Tania


 

Rozwiązaniem idealnym wydaje się więc ranking bieżni Zipro 2024. To właśnie w poniższej liście pojawiły się najciekawsze oferty tego producenta, który jest marką własną firmy Presto. Modele umieszczone w rankingu to nie tylko produkty budżetowe czy też profesjonalne, ale też wszechstronne opcje, gdzie kompromis u osób zainteresowanych pomiędzy sporą ceną a dobrymi osiągami jest ważny. Podczas szukania produktu idealnego nasi eksperci mieli też na względzie opinie bieżni Zipro, ich koszt, a także ogromną liczbę parametrów dodatkowych.

Najlepsza bieżnia Zipro, która wygrywa w dzisiejszym rankingu, to bez wątpienia ZIPRO PACTO

bieżnia Zipro opinie

Wśród bieżni marki Zipro najlepszym modelem jest Pacto. Urządzenie waży 44 kilogramy, a jego maksymalny udźwig wynosi 130 kilogramów. Produkt jest składany niemal na płasko, co sprawdza się szczególnie w mieszkaniach. Rozłożona bieżnia ma 22 centymetry szerokości, 75 centymetrów długości i 152 centymetry wysokości. Pas biegowy mierzy 125 centymetrów długości i 45 centymetrów szerokości.

W bieżni można stworzyć do trzech profili użytkownika, które pomagają w monitorowaniu postępów treningowych. Model ma dwanaście programów treningowych dostosowanych do różnych poziomów trudności. Konsoleta z kolorowym wyświetlaczem LCD pokazuje ustawienie programu, przebyty dystans, prędkość biegu, ilość spalonych kalorii oraz czas. Obsługuje się ją za pomocą dotykowych przycisków, które są opisane i łatwe w użyciu. Jeżeli szukasz składnych opcji, sprawdź ranking bieżni składanych.

R

Zalety

• Cicho pracuje;
• kompaktowa;
• Wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• Brak pauzy.

Bieżnia ma czarny kolor i podwójny system pomiaru pulsu – można go mierzyć za pośrednictwem dotykowych sensorów w uchwytach lub poprzez podłączenie specjalnego klipsa do płatka usznego. Model wyposażono w silnik o maksymalnej mocy 4 koni mechanicznych oraz głośniki. Prędkość biegu można rozwinąć do 16 kilometrów na godzinę. Bieżnia posiada gniazdo USB i Jack 3,5 milimetra.

Zipro Jogger to kolejna ciekawa propozycja od marki Zipro

dobra bieżnia Zipro

Model Zipro Jogger to niezwykle kompaktowa bieżnia domowa, która sprawdzi się na niewielkiej powierzchni. Ponadto można ją złożyć i schować np. pod łóżkiem, albo wstawić do szafy. Urządzenie ma niewielki, ale funkcjonalny i intuicyjne panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz praktyczną podstawkę na tablet lub telefon. Komputer dokonuje pomiaru czasu, dystansu, prędkości, pulsu i spalonych kalorii.

Puls jest mierzony na uchwytach, poprzez metalowe sensory, albo za pośrednictwem klipsa, który można przypiąć do płatka usznego lub palca. Model posiada silnik o mocy 1,5 konia mechanicznego i pozwala na bieganie z prędkością do 16 kilometrów na godzinę. Do bieżni wgrano dwanaście programów treningowych, które umożliwiają zmianę poziomu treningu oraz urozmaicenie ćwiczeń. Dodatkową funkcję stanowi pomiar tkanki tłuszczowej w ciele.

R

Zalety

• Kompaktowa;
• Pomiar tkanki tłuszczowej;
• Uchwyt na tablet.
Q

Wady

• Mały wyświetlacz.

Bieżnia ma prostą, ale stabilną i trwałą konstrukcję. Jej obudowa i wszystkie elementy są czarne. Pas biegowy ma antypoślizgową powierzchnię odporną na ścieranie. Maksymalny udźwig modelu wynosi 120 kilogramów, a samo urządzenie waży 39 kilogramów. Wymiary rozłożonej bieżni to 124 centymetry wysokości, 151 centymetrów długości i 78 centymetrów szerokości. Pas ma dokładnie 44 centymetry szerokości i 124 centymetry długości.

A może wolimy opcję z dużym udźwigiem? W takim razie sprawdź Zipro Notus

bieżnia Zipro ranking

Kolejna bieżnia to Zipro Notus. Jest to ergonomiczne urządzenie, którego maksymalny udźwig wynosi 150 kilogramów. Bieżnię wyposażono w bezawaryjny silnik o mocy 4 koni mechanicznych oraz w możliwość złożenia. Model pozwala biegać z prędkością do 18 kilometrów na godzinę i posiada możliwość regulacji kąta nachylenia terenu do 15%. Produkt wyróżnia się dużym panelem sterowania, który obsługiwany jest za pomocą opisanych przycisków.

Wyświetlacz LCD jest duży i kolorowy; pokazuje dane dotyczące treningu, tj. czas, dystans, spalone kalorie, prędkość oraz wybrany program. Na konsolecie można umieścić tablet lub telefon. Po bokach znajdują się dwa okrągłe otwory służące do przechowywania napojów. Bieżnia ma dwanaście domyślnych programów treningowych i możliwość stworzenia trzech spersonalizowanych profili użytkownika.

R

Zalety

• Wygodna regulacja kąta nachylenia;
• Duży udźwig;
• Duży panel sterowania.
Q

Wady

• Brak opcji zatrzymania treningu.

Model waży 66 kilogramów i ma 134 centymetry wysokości. Jego szerokość wynosi 78 centymetrów, a całkowita długość 177 centymetrów. Pas biegowy ma 127 centymetrów długości i 48 centymetrów szerokości. Model ma dwa głośniki i wejście USB oraz Jack. W zestawie z urządzeniem znajduje się dedykowany smar do bieżni.

Mamy dużo wolnej przestrzeni? To Zipro Dream też wydaje się opcją bardzo ciekawą

najlepsza bieżnia Zipro

Model Zipro Dream Gold to urządzenie o udźwigu 150 kilogramów wyposażone w silnik o maksymalnej mocy 6 koni mechanicznych. Prędkość biegu można rozwinąć aż do 22 kilometrów na godzinę, jest to zatem bardzo dobry wybór dla osób, które są zaawansowane w tej dziedzinie. Bieżnia sprawdzi się w domowych warunkach, ponieważ ma funkcję szybkiego składania i rozkładania.

Model jest stosunkowo duży, ponieważ ma 202 centymetry długości, 90 centymetrów szerokości oraz 153 centymetry wysokości. Antypoślizgowy pas biegowy jest odporny na ścieranie i zapewnia odpowiednią przyczepność; jego wymiary to 141 na 51 centymetrów. Bieżnia umożliwia symulację biegu pod górę, ponieważ posiada regulację kąta nachylenia od 0 do 15%.

R

Zalety

• Pozwala biegać z bardzo dużą prędkością;
• Solidne wykonanie;
• Mocny silnik.
Q

Wady

• Zajmuje dużo miejsca.

Urządzenie ma 18 różnych programów treningowych i możliwość stworzenia trzech profili użytkownika. Dodatkowo mierzy poziom tkanki tłuszczowej w ciele i ma głośniki. Wbudowane porty to dwa gniazda Jack oraz jedno USB. Duży panel sterowania jest dokładnie opisany i intuicyjny w obsłudze. Po bokach zlokalizowano dwa uchwyty na bidon lub butelkę. Na konsolecie jest uchwyt umożliwiający odłożenie tabletu albo telefonu.

Jeśli świetne opinie bieżni Zipro i niska cena są dla nas bardzo istotne, to sprawdź kompaktową opcję – Zipro Lite

bieżnia Zipro opinia

Bieżnia Zipro Lite wyróżnia się bardzo prostą konstrukcją. Urządzenie nie posiada tradycyjnej konsolety – wyświetlacz umieszczono w dolnej części, aby zminimalizować rozmiary produktu po rozłożeniu. Model ma tylko rozkładany uchwyt pomagający utrzymać równowagę oraz wchodzenie i schodzenie z pasa. Produkt waży niecałe 28 kilogramów i mierzy 133 centymetry długości oraz 63 centymetry szerokości. Po rozłożeniu uchwytu wysokość jest równa 103 centymetry.

Udźwig bieżni wynosi 110 kilogramów. Model pozwala na bieganie z prędkością do 6 kilometrów na godzinę i ma osiem podkładek amortyzujących, dzięki którym trening jest bezpieczny, a bieganie nie obciąża stawów i kości. Pas biegowy ma specjalną antypoślizgową powierzchnię zapewniającą przyczepność. Bieżnia zbiera pomiary dotyczące aktualnego treningu i wyświetla je na ekranie – są to czas, dystans, prędkość oraz ilość spalonych kalorii.

R

Zalety

• Niewielkie wymiary;
• Składany uchwyt;
• Lekka.
Q

Wady

  • Brak pomiaru pulsu.

W celu ułatwienia sterowania, model ma dołączony pilot. Dzięki temu użytkownik nie musi się schylać do wyświetlacza. Bieżnia nie mierzy pulsu, uchwyt ma jedynie antypoślizgową okładzinę, której nie wyposażono w sensory pulsu. Model ma antypoślizgowe stopy gwarantujące stabilizację.

Powyższe zestawienie przedstawia wiele ciekawych, bardzo dobrych bieżni Zipro. Jak jednak wybrać opcję idealną?

Choć wydawać by się mogło, że wybór urządzenia do biegania nie będzie aż tak trudne, to rzeczywistość pokazuje nam co innego. Jak dobrze wiemy, urządzenia fitness mają wielu zwolenników i nic w tym dziwnego. Pozwalają zazwyczaj utrzymać naszą kondycję fizyczną na zadowalającym poziomie.

Jednakże, wydając ogromne pieniądze na zakup bardzo dobrego urządzenia fitness oczekujemy czegoś więcej niż tylko odpowiedniej sprawności. Nasze wymagania to przede wszystkim wysoki komfort, aby z radością wracać do używania bieżni. Udogodnienia czy też dobre parametry też będą ważne. Dlatego w poniższym poradniku zakupowym 2024 przygotowaliśmy dla was listę parametrów, jakie każdy użytkownik musi mieć na uwadze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Chodzi tutaj o te bardziej podstawowe aspekty jak, na przykład, duży zakres regulacji prędkości przesuwu taśmy, czy też nośność urządzenia. Jednakże, opisujemy też bardziej szczegółowe kryteria w postaci udogodnień oferowanych przez dany model, rozmiarom, wadze i dodatkowym funkcjonalnościom. Ciekawe informacje dostarczy nam też poniższy artykuł: https://fitness.wp.pl/22704,bieznia-do-biegania-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie

Bieżnia powinna oferować przede wszystkim dużą prędkość

Jedną z bardziej kluczowych rzeczy związanych z zakupem właściwego urządzenia do biegania jest sprawdzenie maksymalnej prędkości, jaką dana maszyna jest w stanie nam zaoferować. Zazwyczaj myślimy, że poruszanie się z prędkością na poziomie 10 km/h będzie wystarczające. Musimy natomiast pamiętać, że istnieje wiele różnych kwestii spornych, o których nie możemy zapomnieć.

Co więcej, bardzo ważną rolę w wybraniu rozwiązania idealnego odegra też zakres regulacji. Jeśli dopiero rozpoczynamy bieganie, to szybki marsz będzie wystarczający. Z biegiem czasu powinniśmy jednak zwiększać prędkość i zintensyfikować treningi. Wtedy właśnie możliwość rozpędzenia się do nawet 20 km/h będzie kluczowe.

Ponadto, bardzo istotne jest też sprawdzenie nośności

Następnym parametrem niezwykle istotnym przy wyborze produktu idealnego jest nośność. Podobnie jak w przypadku orbitreków czy profesjonalnych rowerków stacjonarnych, bieżnie także mają z góry określoną maksymalną wagę użytkownika. Zazwyczaj wartość ta zależna jest od klasy materiałów wykorzystanych w produkcji jak i samej jakości wykonania i dbałości o szczegóły.

Jeśli więc, na przykład, pragniemy kupić produkt o sprawdzonym pochodzeniu i gwarantujący nam jak najlepszą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, to najlepiej wybrać opcję o nośności nie mniejszej niż 120-130 kg. Najlepiej jednak poszukać opcji gwarantującej możliwość użytkowania sprzętu do 150 kg.

Nie mniej ważna będzie opinia bieżnia Zipro czy też cena

Dalej, warto też sprawdzić stosunek jakości wykonanego produktu do ceny. Jak dobrze wiemy, nie zawsze warto kierować się najniższą kwotą, ale też trzeba szanować swoje pieniądze i myśleć nad tym co okaże się najlepsze w danym budżecie. Z tego względu porównajmy dostępne oferty i modele, zweryfikujmy parametry, a następnie przyjrzyjmy się produktom o podobnych atrybutach i wybierzmy ten o najbardziej atrakcyjnej cenie.

Kupując produkt idealny nie powinniśmy też zapomnieć o tym, że sprzęt powinien być pozytywnie oceniany nie tylko przez recenzentów czy ekspertów, ale też i zwykłych użytkowników. To sposób na uzyskanie rzetelnych informacji. Choć mogą one być mocno subiektywne, to powielane pozytywne czy też negatywne wypowiedzi na temat danego produktu pozwolą oszacować jego prawdziwą jakość i atrakcyjność.

Zipro Jogger

dobra bieżnia Zipro

Funkcjonalność to kolejny kluczowy punkt w poszukiwaniach

Nie możemy, rzecz jasna, zapomnieć o udogodnieniach, które każda z bieżni powinna nam oferować. Może to być specjalne wejście USB czy audio 3.5 mm, które wraz z wbudowanym głośnikiem pozwolą nam na słuchanie muzyki podczas treningu. Rzecz jasna rzeczy usprawniających korzystanie z bieżni jest o wiele więcej.

Bardzo dobrym przykładem są, na przykład, bieżnie z możliwością regulacji pochylenia. Tego typu rozwiązanie naśladuje biegi pod górkę, co dodatkowo angażuje mięśnie i wprowadza nieco urozmaicenia podczas treningu. Rzecz jasna kontrola wszystkich ustawień i prostota działania też będą się liczyć.

Bieżnia zipro Opinie – Podsumowanie rankingu 2024

ZIPRO PACTO to bez wątpienia dzisiejszy numer jeden w rankingu z kilku powodów. Przede wszystkim oferta wyróżnia się na tle rywali świetnym stosunkiem jakości do ceny. Co więcej, to idealna propozycja dla osób, które potrzebują sprawdzonego sprzętu z bardzo dobrym iparametrami, a przy tym nie potrzebują najdroższych, profesjonalnych wręcz bieżni.

Jeśli jednak naszą uwagę przykuła propozycja o większej wytrzymałości czy też charakteryzujące się większym pasem bądź większa prędkością maksymalną, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie taki produkt wybrać. Musimy po prostu pamiętać, aby ostateczny wybór padł na produkt sprawdzony, bazując na zebranych informacjach i wskazówkach przedstawionych powyżej. Polecamy również profesjonalne bieżnie Hertz.

Sprawdź też ranking bieżni pod biurko: https://poranaruch.pl/bieznia-pod-biurko-opinie-ranking/

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie bieżnie Zipro są najlepsze do domowego treningu
Average rating:  
 0 reviews