Moda na bycie wysportowanym i dbanie o siebie, która nadeszła z zachodu dla wielu osób stała się czymś znacznie więcej, niż tylko przelotnym hobby. To nieodłączna część życia i pasja, która ciągle motywuje do poszukiwania nowych, coraz lepszych metod treningowych i rozwiązań dietetycznych. Wiele osób decyduje się na branie udziału w zajęciach zorganizowanych, ale nie jest to rozwiązanie dla każdego. Mężczyźni coraz częściej wybierają dobre rolki męskie, ale to wiąże się z kontujazmi. Kobiety za to wolą inne sporty.

Jeżeli i Ty jesteś osobą, która w ruchu szuka wyciszenia, ucieczki od codziennych problemów i dylematów, z pewnością od zajęć fitness preferujesz jogę, gimnastykę w domowym zaciszu lub spinning. Zwłaszcza ten ostatni święci ostatnimi czasy triumfy. Przyjrzyjmy się, jak wybrać dobry rower spinningowy, który sprawdzi się w domowych warunkach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Herz XR 660

9.9

Drogi

HOP-Sport HS 065 Delta

9.8

Średnia

HMS SW2102

9.8

Tani

Malatec 9644

9.6

Tani


Herz XR 770

9.5

Drogi

HS-075IC FUSION

9.3

Średnia


Rower spinnigowy – Opinie na temat wybranych modeli 2024

Poszczególne modele, jakie odnajdziemy w sklepach sportowych różnią się od siebie wieloma parametrami technicznymi, stopniem zaawansowania komputera pokładowego, zastosowanymi komponentami, a także maksymalną wytrzymałością urządzenia. Przyjrzyjmy się kilku modelom najchętniej wybieranym przez użytkowników.

Rower spinningowy Herz XR 660

dobry rower stacjonarny spinning

Znana na całym świecie firma Herz zaprezentowała wielofunkcyjne urządzenie treningowe z zaawansowaną regulacją oporu. Bez względu na to, czy naszym celem jest redukcja masy ciała, wzmocnienie mięśni czy też ujędrnienie sylwetki, to świetny wybór. Model XR 660 nadaje się do urządzania profesjonalnych treningów interwałowych i kolarskich na wysokim poziomie.

Na duży plus zasługuje bardzo solidna, wzmocniona konstrukcja roweru oraz dużych rozmiarów koło zamachowe, które wpływa na stabilną i płynną pracę urządzenia. Magnetyczny opór jest bardzo cichy, a możliwość regulacji siedzenia w dwóch płaszczyznach, a także kierownicy w pionie pozwala na dopasowanie urządzenia do ergonomii sylwetki.

Komfort użytkowania zapewnia system Tilt’n’Carry, czyli specjalnie wyprofilowane, kauczukowe rolki, które ułatwiają transport. Model XR 660 wytrzymuje nacisk aż do 150kg. To model półkomercyjny, który nadaje się do przeprowadzania naprawdę intensywnych treningów.

R

Zalety

– wzmocniona, wytrzymała konstrukcja,
– łatwy system transportu,
– wbudowany komputer treningowy, który wyświetla podstawowe informacje o aktywności fizycznej,
– wbudowany w kierownicę pulsometr pozwala śledzić intensywność treningu.
Q

Wady

– wysoka waga i duże rozmiary,
– wysoka cena.

Rower spinningowy Herz XR 770

To nowoczesny rower spinnigowy, przeznaczony do wykonywania intensywnych treningów kolarskich. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe i doskonale nadaje się zarówno do treningów spalających zbędny tłuszcz, jak i wzmacniających mięśnie.

Wbudowany komputer treningowy oferuje aż 16 zróżnicowanych programów ćwiczeń dostosowanych do celu i stopnia wytrenowania użytkownika. Co więcej, oprogramowania obsługuje aplikacje IConsole+ oraz Kinomap na systemy operacyjne Android oraz iOS. Oprócz mierzenia parametrów związanych z treningiem, jak czas, dystans, ilość spalonych kalorii urządzenie oferuje także pomiar pulsu w czasie rzeczywistym, a nawet opcję ładowania telefonu komórkowego poprzez wbudowane gniazdo USB.

Także i w tym modelu producent zadbał o regulację siodełka i kierownicy w dwóch, różnych płaszczyznach. Nowością są specjalne podłokietniki, zaś transport ułatwiają znane z poprzedniej wersji duże kółka wykonane z kauczuku.

Obsługę urządzenia ułatwia duży i czytelny wyświetlacz LCD na którym ustawimy wybrany program treningowy orz jeden z trzydziestu dwóch poziomów oporu regulowanego magnetycznie, podobnie jak w domowym wioślarzu magnetycznym.

R

Zalety

– ergonomiczny kształt i wygoda regulacji,
– aż 32 poziomy oporu ćwiczeń,
– duży i jasny wyświetlacz LCD,
– doskonała jakość wykonania.
Q

Wady

– wysoka cena,
– duże gabaryty urządzenia.

Rower treningowo-spinningowy Malatec

To świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i szukają niedrogiego, mobilnego sprzętu do domu. Rower firmy Malatec oferuje pełną regulację siodełka i kierownicy w kilku poziomach, a także mechaniczny system oporu wraz z paskiem napędowym koła zamachowego.

Prosty komputer monitoruje podczas aktywności podstawowe parametry takie, jak czas treningu, przebyty dystans, spalone kalorie orz maksymalną i średnią prędkość. Dostępna jest także opcja Scan, która służy do podglądu zmieniających się wartości co jakiś czas.

Wbudowane kółka transportowe ułatwiają przemieszczanie rowerka w mieszkaniu oraz postawienie go w dogodnym miejscu. Urządzenie napędzane jest przez trzy baterie AAA. Cicha praca wbudowanego mechanizmu pozwala bez przeszkód na oglądanie telewizji lub słuchania muzyki podczas wykonywania ćwiczeń.

R

Zalety

– atrakcyjna cena,
– niska waga i małe rozmiary,
– komputer treningowy prosty i intuicyjny w obsłudze.
Q

Wady

– nienajlepsza jakość wykonania,
– zasilanie na baterie AAA.

Rower spinningowy HS 065 IC Delta

To wysokiej jakości rower spinningowy, który ułatwi osiągnięcie celów treningowych i zbudowanie wymarzonej sylwetki bez konieczności wydawania pieniędzy na suplementy diety i marnowania czasu na dojazdy na siłownię.

Ergonomiczna, pokryta pianką kierownica została wyposażona w czujniki pulsu, a także może być regulowana w zależności od preferencji użytkownika podobnie, jak siedzisko. Pedały zostały wyposażone w specjalne wkładki antypoślizgowe, a także hamulec awaryjny, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie urządzenia.

Wbudowany komputer treningowy wyświetla na dużym i czytelnym ekranie podstawowe informacje o treningu. Użytkownik znajdzie tam takie informacje, jak czas wysiłku, tętno, prędkość, przebyty dystans oraz kadencja. Specjalny uchwyt na telefon pozwala także na zamocowanie go tabletu do urządzenia i oglądanie ulubionych seriali lub filmów podczas ćwiczeń.

Cała konstrukcja została wykonana z wytrzymałych, stalowych paneli. Posiada także specjalne rolki poziomujące.

R

Zalety

– rozbudowany komputer treningowy,
– szeroki zakres regulacji kierownicy,
– solidna, stalowa konstrukcja,
– wytrzymałość urządzenia do 150 kg.
Q

Wady

– duża waga urządzenia utrudnia jego przemieszczanie,
– wysoka cena.

Rower spinningowy HS-075IC FUSION

To profesjonalny sprzęt do treningów kolarskich i spinningowych, który zastąpi dostęp do profesjonalnej siłowni i zajęć grupowych. Innowacyjne połączenie systemu paskowego oraz płaskowego eliminuje wszelkie wibracje, jakie mogłyby powstać podczas ćwiczeń, a także jest całkowicie bezgłośne i bezawaryjne.

Konstrukcja urządzenia została oparta o solidne, stalowe profile oraz wsporniki, które gwarantują stabilne położenie sprzętu podczas ćwiczeń. Możliwość regulacji kierownicy i siodełka w pionie i poziomie pozwala na precyzyjne dopasowanie ustawień sprzętowych do indywidualnych predyspozycji ćwiczącego, a wbudowany uchwyt na telefon lub tablet umożliwi korzystanie z multimedialnego urządzenia podczas treningów. Teraz już zawsze będziesz mógł oglądać swoje ulubione seriale nawet podczas wyczerpujących sesji treningowych.

Dotykowe sensory pulsu wbudowane w uchwyty kierownicy oraz komputer pokładowy pozwalają na śledzenie intensywności treningów, a także progresu ćwiczącego. Sam chwyt rowerowy jest bardzo wygodny, dobrze dopasowuj się do dłoni. Podczas trenignu na bieżąco wyświetlają się inormacje o treningu – czas ćwiczeń, przebyty dystans, spalone kalorie, a także wybrany opór magnetyczny. To narzędzie treningowe przeznaczone dla zaawansowanych zawodników, którzy wiedzą, jak odkryć i wykorzystać jego potencjał.

R

Zalety

– doskonała jakość wykonania,
– precyzyjny pomiar pulsu i pozostałych parametrów treningowych,
– przemyślana, wytrzymała konstrukcja,
– innowacyjny system napędowy.
Q

Wady

– przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników,
– spore rozmiary urządzenia.

Jak wybrać rower stacjonarny 2024? Spinning w domowych warunkach

Spinning jako forma aktywności jest dobry praktycznie dla każdej osoby, bez względu na wiek, płeć i stan zdrowia. Jedynie osoby z wadami postawy lub po kontuzjach kręgosłupa powinny przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować wybór dyscypliny sportowej z lekarzem. A na co warto zwrócić uwagę kiedy wybieramy rower do spinningu?

Przed zakupem warto rozważyć, jak często planujemy korzystać z rowerka oraz jak oceniamy swoją formę. Im poważniej traktujemy podejmowaną aktywność, tym większą elastyczność powinno oferować urządzenie. Ideałem jest wiele programów treningowych, a także kilkadziesiąt stopni oporu, dzięki którym możemy dopasować intensywność ćwiczeń do naszego celu treningowego oraz kondycji. Dla zaawansowanego użytkownika dobrym wyborem będzie sprzęt marki Herz, a także HS Fusion i IC Delta. Jeżeli planujemy wykonywać trenningi spinningowe jedynie od czasu do czasu i raczej traktujemy je, jak ciekawą rozrywkę, ale nie ambitny cel treningowy, na początek w zupełności wystarczy model Malatec. Choć nie oferuje on aż tak rozbuowanych możliwości, jak konkurencja nadal można się na nim porządnie zmęczyć.

Istotną kwestią jest także wbudowany komputer treningowy, który pozwala na pomiar efektywności treningu i stopnia jego intensywności, a w przypadku bardziej zaawansowanych modeli także pulsu lub kadencji. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej zaawansowanych pomiarach niż tylko czas treningu, prędkość i pokonany dystans, warto wybrać jeden z bardziej zaawansowanych modeli, jak HS Fusion oraz IC Delta. Firma Herz stosuje sprawdzone i wiarygodne rozwiązania, choć nie zawsze są one szczególnie intuicyjne. Z kolei model Malatec oferuje pomiar jedynie podstawowych parametrów.

Warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość urządzenia oraz użyte do jego wykonania materiały. Spośród opisywanych modeli rowerów najlepiej prezentują się IC Delta oraz HS Fusion. Oba zostały oparte o stalowe profile o bardzo dużej wytrzymałości. Nieco gorzej prezentuje się Herz XR 660 oraz XR 770. Najgorzej wśród wybranych modeli wypadł model Malatec. Więcej na temat tego, jak dobrać rower spinningowy do swoich możliwości znajdziesz pod tym adresem: https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/rower-spinningowy-jaki-wybrac-czym-sie-charakteryzuje/12017/ .

Jaki rower spinningowy do domu będzie najlepszy?

Wiele zależy od częstotliwości ćwiczeń oraz naszych oczekiwań względem sprzętu. Jeżeli staramy się treningi traktować poważnie, oczekujemy po spinningu poprawy kondycji lub spalenia tkanki tłuszczowej, warto zainwestować w lepszy, bardziej zaawansowany model. To prawda, że nie jest to tani sprzęt, ale wyłożona kwota zaprocentuje w czasie, ponieważ praca z rowerem będzie dawało lepsze rezultaty. Jeżeli jednak nie dysponujesz dużym budżetem, zerknij na ranking rowerów stacjonarnych do 300 zł

Osobie początkującej może być trudno wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez zaawansowane komputery treningowe oraz wiele poziomów oporu. W takim przypadku lepiej zacząć od czegoś prostszego i tańszego.

Jedno jest pewne, bez względu na to, czy traktujesz spinning jedynie jako zabawę, czy też wyznaczasz sobie coraz trudniejsze, kolejne cele treningowe, jest to dyscyplina sportu, której uprawianie dostarcza dużo frajdy i satysfakcji. Chcesz ujędrnić sylwetkę i wysmuklić mięśnie? A może marzysz o poprawie kondycji lub walczysz z dodatkowymi kilogramami? Nie ma to znaczenia. W każdym przypadku spinning będzie dobrym wyborem, dlatego zacznij kup dobry rower stacjonarny i zacznij pedałować już dziś!

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower spinningowy wybrać
Average rating:  
 11 reviews
 by Łuki

Nawet nie wiedziałam, że rowerów spinningowych jest tak duży wybór. Więc jak kupić taki dobry i niedrogi? Dlatego też mam nadzieję tego dowiedzieć się po zapoznaniu się właśnie z tym rankingiem. Fajnie, że coraz więcej takich rankingów powstaje.

 by Olga

Ze sportu to ja wolę jazdę na rowerze i zastanawiam się nad kupnem takiego spinningowego. A że nie znam się na tym to szperam w sieci. Dowiedziałam się, o tym rankingu i z chęcią zapoznam się z nim nieco bliżej. Być może coś więcej mi się na ten temat rozjaśni

 by Lenka

Otóż właśnie to. Jak dokonać dobrego wyboru jeśli chodzi o wybór takiego roweru spinningowego. Więc przeglądamy w intrnecie różne ich modele. Bardzo pomocny jest taki ranking jak ten, gdyż w jednym miejscu zapoznamy się z wadami i zaletami kilku modeli takich rowerów.

 by karka

Teraz każdy chce mieć idealną sylwetkę więc i ja się za to zabrałam. Lecz nie wiem od czego by tu zacząć. Wtedy znajoma pokazała mi kilka takich rowerów spinningowych. Może i kupię taki sobie do domu bo jednak wtedy będę mogła w każdej chwili poćwiczyć

 by helka

Wybierając rower spinningowy nie spodziewałam się że jest ich aż tak spory wybór. To też sama nie wiem jaki wybrać. A ze dowiedziałam się, że jest taki ranking który powstał na ramach opinii innych to warto z tego skorzystać.

 by Konik

Rowerów jest bardzo duży wybór dlatego też ciężko jest nam się na jakiś model zdecydować. Ale skoro jest tyle ich dostępnych to na jaki się zdecydować? I tutaj bardzo pomóc nam może taki ranking w którym to opisane są plusy i minusy każdego z nich.

 by Alvinn

Teraz w modzie są ludzie wysportowani a ja do takich osób nie należę. Ale chciałabym czegoś spróbować. I tak zacznę od roweru ale jaki wybrać? Usłyszałam o takim spinningowym być może to racja. Wiecie coś więcej na jego temat?

 by ekspert

Mówi się, że rower rowerowi nie jest równy. To też chciałabym poznać różnicę między takimi rowerami spinningowymi. Bo według mnie każdy jest taki sam. Macie może jakieś podpowiedzi dla mnie? Bo jak na razie to znalazłam taki ranking.

 by Chocko

Macie może taki rower spinningowy? Bo ja planuję taki rower kupić lecz nie wiem czy się to w ogóle opłaca. To też jak dowiedziałam się, że istnieją tego typu rankingi to postanowiłam z takiego rozwiązania skorzystać. Mam nadzieję, że wiele się z niego dowiem

 by Ludek

Nie przepadam za tłumami podczas ćwiczeń dlatego też ćwiczę u siostry w garażu. Ale brakuje mi sprzętu. Wtedy dowiedziałam się o takim rowerze spinningowym. Niewiele wiem na och temat. Mam nadzieję, że taki ranking troszkę mi w tym pomoże

 by Jaśko

Każdy kto lubi ruch i ciszę decyduje się na ćwiczenia w warunkach domowych. Ale do tego niezbędny jest dobry sprzęt. I do tego zaliczyć można rower spinningowy. Ale jeśli nie wiecie jaki wybrać to warto skorzystać z takiego rankingu gdzie znajdziecie wiele podpowiedzi aby wybrać bardzo dobry sprzęt.