Zastanawiasz się jaki składany rower treningowy stacjonarny będzie najlepszy? Sprawdź ranking rowerów stacjonarnych 2024 roku i dowiedz się który produkt najlepiej wybrać!

Treningi domowe to bardzo dobra alternatywa dla osób, które nie mają czasu chodzić na siłownie bądź po prostu wolą zaoszczędzić na karnecie. Na szczęście o naszą kondycję możemy zadbać nie tylko płacąc za karnet na siłownie czy też wychodząc na dwór. Obecnie wiele urządzeń treningowych pozwala nam na skuteczny i intensywny trening w domu, a rower spinningowy czy klasyczny pionowy stacjonarny jest najlepszym tego przykładem.

Niemniej jednak warto zauważyć, że nie każdy może pozwolić sobie na zajęcie wolnej przestrzeni sporym urządzeniem. Przecież jazda na rowerze, jakkolwiek by ona nie wyglądała, wymaga całkiem sporo wolnego miejsca. Dlatego dla małych mieszkań czy ogólnie niewielkich przestrzeni idealnym rozwiązaniem wydaje się szansa, aby trenować w domu dzięki urządzeniu z możliwością złożenia. Idealnym tego przykładem jest właśnie stacjonarny rower składany, który umożliwia dosyć intensywny trening i wykonanie naszych ćwiczeń w domu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zipro Future X

9.9

Średnia


Hop Sport HS-3010X

9.8

Drogie


Gymtek FX600

9.7

Średnia

Malatec 9643

9.6

Średnia


Care Life 2022 składany

9.6

Tania


Capital Sports AzuraX2

9.6

Średnia

Oczywiście po zakończeniu treningu będziemy mogli złożyć sprzęt i schować go – czy to do szafy, za drzwi czy przechować go w schowku. Jak jednak mieć pewność, że wybierzemy propozycję idealną? Nie jest to zadanie proste z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że kluczową sprawą związaną z zakupem odpowiedniego urządzenia jest uwzględnienie w poszukiwaniach regulacji, intensywności pracy, a także funkcji dodatkowych. Podczas przygotowywania analizy porównawczej nasi eksperci uwzględnili te aspekty, ale też i wagę systemu napędowego i system hamowania, a także ilość dodatkowych opcji i sensorów.

Zipro Drift, czyli niespodziewany numer jeden

jaki rowerek treningowy składany

Choć w rankingu 2024 omawiamy rowery stacjonarne z możliwością składania, to dzisiejszym zwycięzcą została propozycja, która takiej opcji nie ma w zanadrzu! I choć jest to bez wątpienia ogromna wada tego urządzenia, to trudno nie zaznaczyć ogromnej ilości funkcji dodatkowych, a także innych zalet, dzięki którym to właśnie Zipro Drift uznawany jest za jeden z najciekawszych produktów tego typu, szczególnie kiedy najbardziej zależy nam na trwałym wykonaniu, bezawaryjności, a dodatkowo na stosunkowej kompaktowości.

Produkt nie jest składany, dlatego po zamontowaniu kierownica i pedały są na stałe umieszczone w swoich pozycjach. Niemniej jednak wymiary tego urządzenia są bardzo atrakcyjne z perspektywy kompaktowości i stosunkowej mobilności. Urządzenie po złożeniu ma 76 x 49 x 115 cm. Nie jest to więc za wiele, dzięki czemu umieszczenie rowerka w mieszkaniu jest znacznie ułatwione.

R

Zalety

• Bardzo dobra jakość wykonania;
• Stosunkowo ciężkie koło zamachowe;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Niewielki rozmiar;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

• Brak możliwości składania i rozkładania;
• Spora waga.

Zajmijmy się jednak najistotniejszymi parametrami. Przede wszystkim zastosowano tutaj koło zamachowe o wadze 6 kg, co jest stosunkowo dużym ciężarem. Dzięki temu urządzenie idealnie się sprawdzi zarówno dla początkujących, jak i osób oczekujących nieco większej intensywności przy wyższych ustawieniach oporu. Oczywiście parametr ten wpływa też na ostateczną wagę roweru – ta wynosi aż 20 kg. Niemniej jednak produkt jest świetnie wykonany – aż 120 kg nośności świadczy o odporności i trwałości. Samo siodełko jest dosyć wygodne jak na ten budżet. Niemniej jednak po godzinnej jeździe będziemy odczuwać dyskomfort.

Ranking uzupełnia też Walden CM-XEB001, czyli tym razem już rower stacjonarny składany

rowerek treningowy składany cena

Propozycja przygotowana przez markę Walden przypadnie do gustu każdemu, kto chce kupić rower stacjonarny do 500 i jednocześnie nie potrzebuje niezniszczalnego sprzętu, który będzie w stanie poradzić sobie z wagą użytkownika na poziomie 150 kg. Jest to produkt lekki, kompaktowy, a dodatkowo idealnie nada się do niewielkich mieszkań z uwagi na możliwość złożenia. Dzięki temu uchwyt zmienia pozycję i znajduje się przy siodełku. To też w dużej mierze pozytywnie wpływa na możliwość przenoszenia czy transportu.

Opcja waży 14 kg, a więc jest to najlżejsza opcja spośród wszystkich przedstawionych w rankingu 2024. Wiąże się to też z nieco małą wagą systemu napędowego – tylko 4 kg. Niemniej jednak ośmiostopniowa regulacja intensywności treningu, antypoślizgowe pedały, a także inne cechy znacznie poprawiające funkcjonalność sprawiają, że produkt o wiele lepiej radzi sobie w małych mieszkaniach niż konkurencja.

R

Zalety

• Bardzo niska waga;
• Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca;
• Spora regulacja oporu;
• Stosunkowo niska cena.
Q

Wady

• Niska maksymalna waga użytkownika;
• Dosyć mały opór nawet przy najwyższym poziomie.

Maksymalna waga użytkownika, które będzie mógł użytkować sprzęt bez ryzyka jego uszkodzenia, to 100 kg. Jest to niewiele biorąc pod uwagę rywali. Jednakże, firma nie bała się dostarczyć dwuletniej gwarancji. Tak więc stosując się do zaleceń producenta będziemy mogli cieszyć się z tej opcji przez długi czas. Jeśli chodzi o wyświetlacz LCD, to jest on dosyć duży i pokazuje najważniejsze pomiary takie jak czas i przebyty dystans podczas treningu, obecną prędkość, puls, a także spalone kalorie.

Dla wielu użytkowników Gymtek FX600 to właśnie najlepszy rower stacjonarny dostępny na rynku w 2024 roku

Rower stacjonarny magnetyczny składany ranking

Propozycja przygotowana przez firmę Gymtek ma nam do zaoferowania świetną nośność i bardzo dobre wykonanie. Oczywiście konstrukcja jest kompaktowa z uwagi na możliwość złożenia. Oprócz tego, sprzęt jest dosyć lekki, dzięki czemu transport czy po prostu przenoszenie roweru z jednego miejsca w drugie będzie ułatwione. Model ten wyróżnia się przede wszystkim prostą obsługą i kompaktowością, ale też ciekawymi akcesoriami jak, chociażby, podkładka na tablet czy też zamontowane gumy oporowe jako dodatkowe wsparcie w treningu rąk.

Rowerek stacjonarny wyposażony jest we wszystkie niezbędne elementy. Dobrym przykładem jest regulowane siedzisko umożliwiające nam dostosowanie wysokości do naszych preferencji. Oczywiście sprzęt pozwala nam dostosować opór, jaki odczuwamy na nogach. Do tego posłuży specjalne pokrętło, gdzie do naszej dyspozycji jest aż 8 stopni.

R

Zalety

• Wysoka maksymalna waga użytkownika;
• Możliwość złożenia i łatwego przechowywania;
• Wysoka jakość wykonania;
• Podkładka na tablet i ciekawe akcesoria do ćwiczeń w cenie.
Q

Wady

• Duża waga;
• Niewielki ciężar systemu oporowego. 

Niemniej jednak bardzo ważną kwestią jest system magnetyczny, który gwarantuje nam odpowiedni opór przez cały trening. Jego waga jest niewielka, bo tylko 4 kg, lecz zakres oporu urządzenia jest odpowiedni dla początkujących i średnio-zaawansowanych “rowerzystów”.

Propozycja jest zdecydowanie warta polecenia z uwagi na wytrzymałą konstrukcję. I nawet jeśli nie jest to rower poziomy, którego dopasowanie idealnie odciąża kręgosłup i pozwala chronić odcinek lędźwiowy, to sprzęt świetnie sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. A z uwagi na kompaktowość bardzo łatwo jest go przenieść. Co prawda waży swoje pomimo stosunkowo lekkiego systemu magnetycznego.

A może rower magnetyczny nieco bardziej budżetowy? W takim razie sprawdź Malatec 9643

rowerek treningowy magnetyczny składany opinie

Jeśli nie interesuje nas rower stacjonarny do 1000 ani też do 500 złotych, tylko poszukujemy tańszej alternatywy, to przygotowana przez firmę Malatec oferta może okazać się idealna. Otóż sprzęt ten jest niezwykle tani, lecz wciąż kompaktowy i oferuje to, co dla wielu jest kwestią kluczową – mianowicie możliwość złożenia roweru i przechowywania go w innym miejscu.

Sprzęt oferuje nam wszystkie niezbędne funkcje i opcje pomiaru, czyli możliwość zweryfikowania czasu treningu i pokonanego dystansu, średniej i obecnej prędkości przejazdu, a także licznik spalonych kalorii czy pulsometr. Oprócz tego urządzenie gwarantuje nam możliwość dostosowania wysokości siedziska – nie jest to regulacja płynna. Mamy do dyspozycji tylko 7 poziomów.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Spore funkcjonalności;
• Możliwość złożenia;
• Dosyć duża waga systemu oporowego.
Q

Wady

• Bardzo niskie maksymalne obciążenie;
• Stosunkowo ograniczona regulacja wysokości położenia siedziska.

Jeśli chodzi o regulację siły oporu, to jest ona ośmiostopniowa. Dzięki magnetycznemu systemowi oporu, każdy kolejny poziom znacznie różni się od poprzedniego i nawet po latach siłą oporu pozostaje na bardzo podobnym, niemal niezmiennym poziomie. Oczywiście nie jest to opcja bez wad – 100 kg maksymalnego obciążenia to niewiele.

Zipro Future X to kolejny magnetyczny rower treningowy od tego producenta, ale tym razem z opcją składania

Jeśli jednak cena za wybrany rower stacjonarny nie jest dla nas najistotniejsza, to warto pomyśleć nad innym wariantem od firmy Zipro, mianowicie Future X. Tym razem jest to pełnoprawny rower stacjonarny kompaktowy, gdyż oferuje możliwość składania. Co więcej, urządzenie jest bardzo nowoczesne, czego potwierdzeniem jest nie tylko design. Sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca i świetnie odnajduje się zarówno w przypadku mniej wymagających ćwiczeń jak i intensywnych treningów.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od wytrzymałości. Nie jest ona tak zachwycająca jak u niektórych rywali, aczkolwiek nośność na poziomie 110 kg powinna wystarczyć w niemal każdej sytuacji i w przypadku większości użytkowników. System oporu jest tutaj magnetyczny i waży on 4,5 kg. Nie jest to wiele, lecz idealnie sprawdzi się dla amatorów i średnio-zaawansowanych użytkowników.

R

Zalety

• Bardzo dobra jakość wykonania;
• Spora funkcjonalność i opcji pomiaru;
• Duże możliwości regulacji.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Co do możliwości regulacyjnych, to sprzęt charakteryzuje się całkiem sporą ilością funkcji ułatwiających nam kontrolę naszego treningu. Przede wszystkim jest tutaj pulsometr do sprawdzania naszego pulsu. Oprócz tego, wyświetlacz LCD umożliwia weryfikację czasu, prędkości, dystansu, a także spalonych kalorii. Dobrym udogodnieniem sprzętu jest też półka na urządzenia mobilne.

Świetne opinie, które rowerek stacjonarny zyskał w testach publicznych są dla nas ważne? W takim razie polecamy sprawdzić Capital Sports Azura X2

Jeśli dalej zastanawiasz się jaki rower stacjonarny oferujący kompaktowość i mobilność najlepiej wybrać, to w takim razie warto pomyśleć nad urządzeniem przygotowanym przez firmę Capital Sports. Jest to opcja dosyć droga w porównaniu do takich konkurencyjnych urządzeń jak, chociażby, zwycięzca rankingu 2024. Niemniej jednak wiąże się to z wieloma zaletami jak, chociażby, bardzo dobra wytrzymałość, funkcjonalność, a także ergonomia.

Sprzęt jest z pewnością nowoczesny. Jego konstrukcja nieco różni się od poprzedników, gdyż tutaj mamy do dyspozycji tak zwany trenażer rowerowy, czyli nieco inaczej zaprojektowany sprzęt gwarantujący aktywizację te same grupy mięśniowe, co klasyczna jazda na rowerze, ale w nieco bezpieczniejszy dla naszych pleców sposób. Dodatkowym atutem jest też zastosowanie oparcia z możliwością demontażu i montażu w innym położeniu.

R

Zalety

• Nowoczesna konstrukcja;
• Dodatkowe oparcie do lepszej ochrony pleców;
• Wysoka nośność;
• Dostosowany do użytkowników o wysokim wzroście.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Niewielka masa systemu zamachowego.

Produkt jest niezwykle wytrzymały, bo jego nośność wynosi 120 kg. To przekłada się na możliwość użytkowania roweru przez osoby o sporej nadwadze czy nawet otyłości. Duże maksymalne obciążenie dobrze też świadczy o ogólnej wytrzymałości produktu i pewności producenta co do wykonania. Niestety propozycja nie należy do najtańszych, z czym trzeba się liczyć.

Dalej nie wiesz który rowerek stacjonarny powinieneś wybrać? W takim razie oprócz rankingu rowerów stacjonarnych sprawdź też wytyczne, opinie i ceny!

Trening, który możemy wykonać i nie wychodzić z domu to coś niezwykłego. Znacznie poprawia to komfort dbania o nasze własne zdrowie, bo nie musimy wychodzić na zewnątrz w złą pogodę. Ponadto, jest to też dobre rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia, bo jednorazowy wydatek na domowy rower już po 3 bądź 4 miesiącach się zwróci, jeśli mielibyśmy liczyć wydatek na siłownię, a także na dojazdy. A przecież to też świetny sposób dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu.

Jednakże, do małych mieszkań czy pokoi najlepszym rozwiązaniem będzie nie tylko rozwiązanie domowe, ale też i takie, które gwarantuje mobilność i kompaktowość. To właśnie dlatego stacjonarny rower składany jest takim świetnym rozwiązaniem. Niemniej jednak dostępnych modeli na rynku jest całkiem sporo. Pewna część ma kółka transportowe, inna jest na tyle lekka, że tych kółek nie potrzebuje. Niestety, mnogość parametrów i różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami jest tak duża, że nie każdy zdaje sobie sprawę który produkt będzie najlepszy.

Aby więc wybrać bardzo dobry rower do użytku domowego, bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się zakup urządzenia bazując na analizach porównawczych i rekomendacjach specjalistów czy też osób z doświadczeniem. Jeśli jednak żadna polecana propozycja nie przypadła nam do gustu, to idealnym rozwiązaniem okaże się własny research i wybranie urządzenia w oparciu o zebrane wcześniej informacje. W ten sposób poradnik zakupowy to idealna treść dla wielu z was, bo oferuje omówienie najistotniejszych atrybutów, którymi dobry rowerek składany się charakteryzuje. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-wybrac-rower-stacjonarny

Mechaniczny czy magnetyczny? Dowiedz się jaka jest różnica zanim zdecydujesz który rower stacjonarny kupić!

Jednym z najistotniejszych elementów stacjonarnych rowerów jest metoda wywierania oporu na nasze nogi. Otóż podczas klasycznej jazdy na rowerze zmiana biegów i ukształtowanie terenu ma największy wpływ na to czy uda nam się spokojnie pokonać dany dystans czy wzmożona aktywność fizyczna będzie od nas wymagana. W przypadku urządzeń stacjonarnych producenci stosują specjalne mechanizmy oporowe, które w zależności od ustawionego poziomu oporu wywierają na nasze nogi odpowiednią siłę.

Dzięki temu możemy podróżować delikatnie i lekko bądź też non stop walczyć i czuć się, jakbyśmy przez godzinę podjeżdżali pod bardzo strome wzniesienie. Aby jednak system oporowy był wiarygodny i miał mniej więcej taką samą siłę przez cały okres użytkowania roweru, istotne jest uwzględnienie sposobu wywierania tego oporu na nasze nogi. Najpopularniejsze obecnie mechanizmy to mechaniczne i magnetyczne.

Sprzęty mechaniczne są znacznie tańsze i mniej zaawansowane, a przy tym prostsze i mniejsze. To może być dosyć kluczowe dla osób, które kierować się będą mobilnością i kompaktowością. Niestety nie są w stanie zagwarantować tak precyzyjnej i dobrej intensywności pracy. Regulacja obciążenia jest bardzo prosta i po czasie może działać znacznie gorzej.

Systemy magnetyczne są nieco bardziej zaawansowane i bazują na, jak nazwa wskazuje, mechanizmie magnetycznym. To on odpowiedzialny jest za generowanie oporu, który jest znacznie bardziej płynny i stabilny. Dodatkowo urządzenia te są cichsze i nierzadko oferują większą nośność z uwagi na charakterystykę całej konstrukcji. Jeśli więc twój budżet nie jest mocno ograniczony i nie myślisz nad tym, aby wybrać rower stacjonarny do 300, to w każdym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będą urządzenia napędzane magnetycznie.

Zipro Future X

najlepszy rowerek treningowy składany

Gymtek FX600

Rower stacjonarny magnetyczny składany ranking

Ranking 2024 roku skupił się też na bezawaryjności, a więc kilka słów o maksymalnym obciążeniu

Każdy z nas pragnie wybrać urządzenie oferujące jak największą odporność i wytrzymałość – to oczywiste. Niemniej jednak nie każdy wie, że 100 kg wagi w przypadku nośności to bardzo niewiele i jest to, w pewnym sensie, wada urządzenia. Maksymalne obciążenie o takiej wartości jest przede wszystkim wskazaniem, że produkt może nie wytrzymać naporu osoby o sporej wadze. I nawet jeśli nie przekraczamy 100 kilogramów, to po pewnym czasie waga bliska maksymalnej może negatywnie odbić się na trwałości poszczególnych elementów.

Ponadto, deklaracja bardzo wysokiej nośności to pewnego rodzaju informacja wskazująca, że dany sprzęt to najlepsze rozwiązanie ze względu na bardzo dużą odporność, a co za tym idzie, jakościowe wykonanie. Z tego właśnie powodu im wyższe maksymalne obciążenie, tym wyższe prawdopodobieństwo, że urządzenie sprawdzi się idealnie przez wiele lat. A to też oznacza, że nie dojdzie do jego uszkodzenia.

Należy kupić rower oferujący świetne funkcje dodatkowe

Następnym kluczowym parametrem podczas poszukiwania produktu idealnego jest komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowy program treningowy umożliwiający włączenie naszych ulubionych ustawień jednym przyciskiem myszy czy też szansa na śledzenie różnorodnych danych o treningu to kluczowa sprawa dla komfortu i dla późniejszego wygodnego analizowania rezultatów treningu.

Z tego względu warto wybrać urządzenie, które ma na wyposażeniu komputer z wyświetlaczem, gdzie znajdziemy takie kluczowe sprawy dla rozwoju naszej tężyzny fizycznej jak pokonany dystans, czas treningu, średnia i obecna prędkość, a także ilość spalonych kalorii. Dodatkowo niektóre urządzenia wyposażone są w specjalne sensory na uchywtach, dzięki którym możliwy jest pomiar pulsu.

A to znacznie poprawia ogólną wydolność organizmu i efektywność z uwagi na potwierdzony pozytywny wpływ prawidłowo podwyższonego tętna podczas treningu.

Oczywiście samo regulowane siodełko też będzie tutaj ważnym dodatkiem. Pozwoli na dostosowanie urządzenia do naszego wzrostu. Dlatego regulowana wysokość siodełka okaże się kluczowa.

Capital Sports Azura X2

rower stacjonarny składany ranking

Walden CM-XEB001

rowerek treningowy składany cena

Jakie są zalety składanego modelu w porównaniu do klasycznego?

Klasyczny rower zajmuje dużo miejsca i choć stacjonarny wariant jest nieco mniejszy, to wciąż może zająć całkiem sporo przestrzeni – porównywalnej do rozłożonej suszarki na pranie. I choć brak konieczności wychodzenia z domu do zrobienia treningu jest dla wielu przekonujący, to nie możemy zapominać o tym, że klasyczne “stacjonarki” mogą zajmować całkiem sporo miejsca. Z tego względu pewnego rodzaju usprawnieniem i rozwinięciem myśli stacjonarnych rowerów były te składane.

Urządzenia tego typu gwarantuje świetną uniwersalność, bo sprawdzi się zarówno w dużym mieszkaniu, jak i kawalerce czy też po prostu w niewielkim pokoju. Sprzęt można znacznie łatwiej transportować, w przypadku przeprowadzki, a także sprawniej uda nam się przenieść go na miejsce treningu. Rzadko bowiem zdarza się, że rowerek użytkowany jest w tym samym miejscu, co stoi.

Oczywiście składane propozycje są nieco droższe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku chęci zakupu produktu o takich samych parametrach jak w przypadku klasycznych rowerów stacjonarnych. Niemniej jednak dodatkowy wydatek może okazać się zbawienny, gdy weźmiemy pod uwagę ilość zalet płynących z takiego rozwiązania.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki będzie najlepszy rower stacjonarny składany!

Obiektywnie rzecz biorąc w 2024 roku zdominowane zostały przez urządzenia znane i uwielbiane od lat. W każdych rankingach pojawiają się opcje sprawdzone, które od lat się nie zmieniły bądź zostały przez producenta odświeżone. Zwycięzcą dzisiejszego rankingu, wbrew pozorom, nie jest całkowicie kompaktowa i w pełni mobilna opcja, lecz oferująca nam wyśmienite parametry przy niskiej cenie. Z tego względu Zipro Drift zyskało miejsce pierwsze.

Niemniej jednak musimy pamiętać, że dla każdego użytkownika ważne jest co innego. Jeśli więc ważymy bardzo mało i nie przeszkadza nam mniejsza nośność, to warto spojrzeć na relatywnie tanie rowery składane. Pomimo niższego maksymalnego obciążenia będą jeszcze bardziej kompaktowe i zagwarantują mobilność, na której tak naprawdę każdemu zależy.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rower stacjonarny składany wybrać
Average rating:  
 0 reviews