Jeżeli chcemy rozruszać swoje dziecko, warto zachęcić je do uprawiania sportu. Najlepszym wyborem będą dyscypliny ogólnorozwojowe, jak lekkoatletyka, gimnastyka lub piłka nożna, ale świetnie sprawdzą się także sporty walki. Karate, kickboxing albo zapasy bardzo dobrze rozwijają koordynację, zręczność i gorset mięśniowy. Pomagają budować także pewność siebie oraz poczucie zdrowej rywalizacji. Pod kierunkiem wykwalifikowanego trenera, dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i współćwiczących, a także ciężkiej pracy i tego, że sukces wymaga ciągłych starań.

Aby zachęcić młodzież do działania i oderwać ją od komputera, zawsze możemy sprawić na urodziny lub pod choinkę zestaw składający się z worka bokserskiego i rękawic. Może to być doskonały początek wielkiej przygody. Poniżej prezentujemy kilka przykładów worka bokserskiego dla dzieci i tłumaczymy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Worek Shindo

9.9

Średnia


 

Worek treningowy Bushido

9.8

Tani

Worek rękawice Everlast

9.7

Drogi

Zestaw bokserski Shindo

9.6

Średnia


 

Dmuchany worek treningowy

9.5

Tani

Na rynku w roku 2024 znajdziemy mnóstwo modeli worków dla dzieci. Mogą mieć one różną wysokość, kształty oraz wypełnienie. Dlatego warto zastanowić się, do jakiej dyscypliny tak naprawdę go potrzebujemy. Do boksu wystarczający będzie worek krótki, ale już tam, gdzie w grę wchodzą wysokie kopnięcia (np. karate, kickboxing, taekwondo), lepszym rozwiązaniem będzie dłuższy worek. Spójrzmy, jakie sprzęty najczęściej wybierają internauci?

Shindo Sport Worek treningowy dla dzieci

dmuchany worek treningowy dla dzieci

Profesjonalny worek bokserski dla najmłodszych, ale także tych starszych dzieci o długości 90 centymetrów oraz średnicy 30 centymetrów. Waga sprzętu to około 15-20 kilogramów, w zależności od sposobu wypełnienia. W zestawie znajduje się łańcuch o długości około 40 centymetrów, który pozwala na przymocowanie worka do sufitu, drążka lub zawieszenie go na przykład na gałęzi drzewa.

Worek został wykonany ze wzmocnionego plawilu, którym bardzo często pokrywa się także tarcze treningowe lub packi. To wytrzymały materiał, który bez trudu wytrzyma duże obciążenie treningowe i starczy na ładnych kilka lat. Nie musimy się obawiać, że pod wpływem siły uderzeń, pokrycie pęknie lub ulegnie trwałemu zniekształceniu. Ten sam materiał służy do wytwarzania profesjonalnych worków dla zawodowców. Zdaniem producenta, sprzęt może wytrzymać przynajmniej 10 lat.

Worek Shindo Sport wypełniony został mieszanką ścinków materiału, które zapewniają odpowiedni poziom twardości, ale jednocześnie nie rodzą ryzyka kontuzji. Aby dodatkowo zwiększyć wytrzymałość sprzętu, producent zastosował naszycia fragmentów materiału w miejscach wiązania.

Łańcuch zamontowany w modelu jest trzyramienny z deklarowanym udźwigiem do 300 kilogramów. Taśma nośna została wykonana z podwójnie szytego, poliestrowego pasa o szerokości 40 milimetrów. Górne ogniwa łańcucha sa zamknięte na obrotowym karabińczyku, co zapobiega skręcaniu się mocowania i niepotrzebnemu obciążaniu konstrukcji.

R

Zalety

 • powłoka wykonana ze wzmocnionego plawilu,
 • wysokiej jakości wypełnienie,
 • wytrzymała taśma nośna oraz łańcuch,
 • obrotowy mechanizm zapobiega skręcaniu się worka podczas ćwiczeń.
Q

Wady

 • Może okazać się zbyt krótki do treningu sportów kopanych.

Worek treningowy bokserski dla dzieci Bushido

worek treningowy cena

Wysokiej jakości produkt polskiej firmy, przeznaczony dla dzieci i młodzieży, która zaczyna przygodę ze sportami walki. Wymiary 80 centymetrów długości i 30 centymetrów średnicy czynią z niego dobry wybór dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Waga worka to około 15 kilogramów. Jest on więc całkowicie bezpieczny dla dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym.

Pokrycie worka zostało wykonane ze wzmocnionego plawilu, który z powodzeniem wytrzyma trening dziecka, a w razie potrzeby, także rodzica. Ten sam materiał wykorzystuje się do produkcji worków profesjonalnych. O jakości produktu świadczy zresztą fakt, że producent wprowadził go do linii profesjonalnych sprzętów.

W worku zastosowano specjalne zamykanie, wiązane grubymi ściągaczami, które zapobiegają rozdarciu pokrycia. Do mocowania w suficie możemy przytroczyć aż cztery wytrzymałe taśmy ze wzmocnionymi szyciami, które wytrzymują obciążenie do 300 kilogramów.

Do wypełnienia worka użyto kilku, zróżnicowanych materiałów, które gwarantują stabilizację kształtu i sprawiają, że sprzęt nie odkształca się pod wpływem uderzeń.

R

Zalety

 • wysoka wytrzymałość materiału,
 • uniwersalna długość pozwala na ćwiczenie technik pięściarskich i nożnych,
 • mocowanie do sufitu o bardzo dużej nośności,
 • dobry na początek przygody ze sportami walki.
Q

Wady

 • niska waga worka sprawia, że mocno buja się przy silnych uderzeniach.

Worek bokserski z rękawicami Everlast

worek bokserski dla dzieci

Zestaw bokserski renomowanej firmy Everlast, składający się z rękawic bokserskich oraz worka. Idealny prezent dla młodych adeptów sportów walki. Doskonale nadaje się do nauki podstaw, poruszania się przy worku, a także na trenowanie zróżnicowanych ciosów i kopnięć.

Wysokość worka to 60 centymetrów, a średnica wynosi 30 centymetrów. To optymalne wymiary zarówno do pierwszych zajęć z boksu, jak i kopnięć stosowanych w kickboxingu lub taekwondo.

Zarówno rękawice, jak i sam worek zostały wykonane z wytrzymałej skóry syntetycznej, która zapewnia wysoką odporność na przetarcie, odkształcenie i zużycie. W zestawie zastosowano rękawice o wadze 6 OZ. To typowa masa polecana dla najmłodszych.

Zestaw marki Everlast to idealny prezent na urodziny lub pod choinkę. Pozwoli dziecku poczuć emocje towarzyszące boksowaniu w worek i przygotuje je na prawdziwą rywalizację, z jaką spotka się ono na zajęciach w klubie sportów walki.

R

Zalety

 • wysoka wytrzymałość materiału,
 • rękawice bokserskie w komplecie,
 • dobry do nauki podstaw,
 • wytrzymałe mocowanie do sufitu
Q

Wady

 • wysoka cena

Zestaw bokserski Shindo Sport Worek i rękawice

worek treningowy dla dzieci

Tani zestaw łączący w sobie niewielkich rozmiarów worek bokserski pokryty wzmocnionym plawilem oraz rękawice bokserskie. Doskonały wybór, jako prezent dla dziecka, które marzy o tym aby rozpocząć treningi sportów walki, ale jest jeszcze zbyt małe, aby zapisać je do klubu.

Wymiar worka to 50 centymetrów długości oraz 20 centymetrów średnicy. Sprzęt waży około 5 kilogramów. Zamiast metalowych łańcuchów zastosowano w nim bezpieczne taśmy mocujące, które nie rodzą ryzyka otarcia lub kontuzji. Sprzęt nie posiada także innych, metalowych elementów, jak oczka przelotowe. Miejsce wiązania worka jest dodatkowo wzmocnione naszytym fragmentem materiału, który zapobiega wydostawaniu się wypełnienia na zewnątrz podczas ćwiczeń.

Rękawice wypełniono specjalną ekologiczną włókniną, która nie powoduje uczulenia i łatwo dopasowuje kształt rękawicy do dłoni. Okolice nadgarstka zostały usztywnione gumą, która dodatkowo przytrzymuje rękawice na dłoniach.

Zarówno na rękawicach, jak i na worku, nadruk wykonano z wykorzystaniem sitodruku, który jest odporny na ścieranie i ekologiczny.

R

Zalety

 • niska cena,
 • gotowy zestaw do ćwiczeń,
 • brak metalowych elementów w konstrukcji,
 • wytrzymała konstrukcja worka.
Q

Wady

 • niska waga worka sprzyja bujaniu podczas treningu.

Dmuchany worek treningowy dla dzieci

najlepszy worek treningowy dla dzieci

Worek stojący, wykonany z lekkiego i wytrzymałego materiału PVC. Dno ma pogrubione ściany, więc sprzęt nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Konstrukcja worka jest dwukomorowa. Dolna część może zostać wypełniona wodą lub piaskiem dla zwiększenia stabilności nawet po silnym uderzeniu lub kopnięciu. Górna komora jest pompowana powietrzem, aby zachować bezpieczeństwo podczas zadawania ciosów.

Sprzęt można łatwo złożyć i schować do szafy lub piwnicy, kiedy dziecko ma akurat przerwę od ćwiczeń. Wysokość nadmuchanego worka to 145 centymetrów, a średnica 24 centymetry. Dzięki uniwersalnym wymiarom można go wykorzystywać do nauki poruszania się przy worku oraz wyprowadzania pierwszych uderzeń. Dodatkową atrakcją są umieszczone na worku kolorowe strefy trafień o zróżnicowanej punktacji.

R

Zalety

 • stabilna konstrukcja,
 • możliwość łatwego złożenia,
 • uniwersalne wymiary,
 • wytrzymały materiał PVC.
Q

Wady

 • może się przewrócić (w przeciwieństwie do worka podwieszanego)

Jak wybrać worek treningowy dla dzieci 2024

Wybierają worek dla dziecka, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę wagę oraz wzrost młodego pięściarza. Dzieci nie powinny trenować na klasycznych workach dla dorosłych, ponieważ są one zbyt ciężkie, twarde i rodzą niepotrzebne ryzyko kontuzji.

Dla najmłodszych bokserów, doskonałym wyborem będzie zestaw Shindo Sport albo stawiany worek dmuchany. Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, polecamy zestaw renomowanej marki Everlast. Worek w tym zestawie jest nieco twardszy, a ćwiczenia na nim będą bardziej wymagające.

Młodzież, która ma za sobą pierwsze miesiące treningów, powinna postawić na twardy worek Shindo Sport albo Bushido. Sprzęty zostały wypchane twardym wypełnieniem i nadadzą się nawet dla doświadczonych bokserów. Obecnie, większość sprzętów tego typu produkowanych jest ze wzmocnionego plawilu, więc nie musimy się obwiać, że podczas ćwiczeń worek pęknie.

Pamiętajmy, że dłuższy worek, jak sprzęt od firmy Shindo Sport albo Bushido sprawdzi się nie tylko w boksie. Ich uniwersalna długość pozwoli także na ćwiczenie technik kopanych. Jeżeli szukamy gotowego zestawu na prezent albo chcemy wybrać budżetową, postawmy na gotowe zestawy zawierające worek i rękawice. Dla osób szukających takiego rozwiązania, polecamy zestawy marki Everlast albo Shindo Sport. Worek i rękawice bokserskie to świetny prezent na urodziny i z pewnością sprawi dużo radości. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym adresem: https://sklw.pl/worek-treningowy-dla-dzieci/.

Poniżej prezentujemy podstawowe cechy wybranych sprzętów.

Worek Shindo Sport

Worek Bushido

Zestaw Everlast Junior

Zestaw Shindo Sport

Worek dmuchany

Waga

15-20 kg

15 kg

 10 kg

5 kg

nie dotyczy

Długość

90 cm

80 cm

60 cm

50 cm

145 cm

Twardość

twardy

twardy

średni

miękki

miękki

 

Worek treningowy 2024 – cena jaką warto za niego zapłacić

Profesjonalne worki bokserskie dla dorosłych potrafią kosztować kilkaset złotych, zwłaszcza jeżeli są duże albo mają specjalnie zaprojektowane wypełnienie lub dodatkowe wzmocnienia. W przypadku sprzętu dla dzieci sprawa jest znacznie prostsza.

Lekki, niewielkich rozmiarów worek, nawet kupowany w zestawie razem z rękawicami, kupimy już za niewiele ponad 100 złotych (np. Zestaw Shindo Sport albo Worek Bushido). Jeżeli szukamy markowych rozwiązań albo chcemy podarować pociesze sprzęt znanej firmy, możemy zdecydować się na zestaw marki Everlast.

Inwestowanie dużych pieniędzy w sprzęt bokserski dla dzieci mija się z celem. Nigdy nie wiemy, czy po kilku miesiącach latorośl nie znudzi się i nie postanowi spróbować sił w innej dyscyplinie. Nawet zaś, jeżeli łyknie bakcyla sportów walki, musimy pamiętać o tym, że małe dzieci szybko rosną i sprzęt, który jeszcze wczoraj był dopasowany, za kilka miesięcy okaże się zbyt mały.

Worki treningowe dla dzieci – Podsumowanie rankingu 2024

Wybierając worki dla dzieci stawiajmy na proste i sprawdzone rozwiązania. Dbajmy o to, aby zachęcić dziecko do ruchu, ale go nie przymuszać. Jeżeli dopiero stawia ono pierwsze kroki w sportach walki, wybierzmy dla niego worek dmuchany albo gotowy zestaw Shindo Sport. Kiedy nieco podrośnie, i będzie chciało kontynuować naukę, warto rozejrzeć się za lepszym jakościowo sprzętem, jak worki marki Everlast czy Bushido.

Sporty walki potrafią być wspaniałą przygodą, która uczy dyscypliny, ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Rozpoczęcie jej pod okiem rodzica lub trenera pozwala dziecku samodzielnie zbadać, czy ma do czegoś talent albo, czy zwyczajnie dana aktywność jest dla niego przyjemna.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki worek treningowy dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews