Co roku wielu producentów przedstawia nam coraz to nowsze urządzenia charakteryzujące się zmyślną techniką i bardzo dobrym wykonaniem. Jest to z pewnością potrzebne, szczególnie kiedy chcemy skutecznie i efektywnie, a zarazem bezpiecznie ćwiczyć. Jednym z ciekawszych ćwiczeń jest prostowanie tułowia na ławce rzymskiej.

Niestety, ogromny wybór tych maszyn sprawia, że nie każdy wie na co zwrócić uwagę, jakie parametry są najważniejsze, a także która opcja okaże się najlepsza. To właśnie dlatego bardzo istotne jest, aby zapoznać się z poradnikiem zakupowym lub po prostu dowiedzieć się co ciekawego ma do zaoferowania kilku producentów. W tym właśnie celu zachęcamy do skorzystania z dzisiejszego zestawienia, gdzie przedstawimy szereg ławeczek rzymskich o bardzo ciekawym parametrach.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

K-SPORT

9.9

Droga


 

NEOSPORT

9.8

Tania


 

Gorilla Sports Hantelbank

9.7

Droga

Xylo XG-500

9.6

Tania


 

Podczas kompletowania zestawienia, mieliśmy na uwadze produkty wyróżniające się sporą nośnością oraz dużymi możliwościami regulacyjnymi. Poza tym cechy dodatkowe w postaci wyposażenia czy też uniwersalność ławki odegrały kluczową rolę. Oczywiście komfort korzystania czy też solidne wykonanie miały spore znaczenie i wpływ na ostateczną atrakcyjność produktu.

ŁAWKA DWUSTRONNIE REGULOWANA ŁAWECZKA SKOS UJEMNY

ławka rzymska ćwiczenia

Ławka dwustronna regulowana marki K-SPORT została stworzona specjalnie do wykonywania profesjonalnego treningu. Osiem stopni regulacji oparcia czy też trzy stopnie regulacji siedziska, jak i również dodatkowe akcesoria – wszystko to pozwala w pełni skupić się na treningu klatki piersiowej, pleców, bądź też barków.

Ten model ławki rzymskiej został zaprojektowany przez zawodników i instruktorów kulturystyki, co gwarantuje profesjonalny trening bez ryzyka kontuzji. Jest to sprzęt bardzo wytrzymały, a składają się na niego mocna tapicerka oraz wysokogatunkowa polska stal, która jest odporna na czynniki atmosferyczne, jak i również chemiczne.

Ławka jest bardzo wytrzymała, umożliwia nałożenie obciążenia do 250 kilogramów. Została ona wyposażona także w gumowe osłony, które zapobiegają nie tylko przesuwaniu się sprzętu, ale również chronią podłoże. Dzięki nowoczesnej stylistyce linii SILVER ławka rzymska marki K-SPORT idealnie nadaje się zarówno do siłowni, jak i domu.

R

Zalety

• Osiem stopni regulacji oparcia;
• Trzy stopnie regulacji siedziska;
• Do wszechstronnych ćwiczeń na różne partie mięśniowe;
• Waga użytkownika do 250 kg;
• Możliwość dołączenia dodatkowych sprzętów.
Q

Wady

• Stosunkowo drogi zestaw;
• Brak dołączonych dodatkowych sprzętów.

Co istotne, ławkę można ustawiać w wielu pozycjach, od poziomego, poprzez różne kąty nachylenia, aż do pionowego. Ta regulacja pozwala wykonywać ćwiczenia na różne grupy mięśniowe – nie tylko klatkę piersiową czy grzbiet, ale również barki oraz ramiona. Z kolei odpowiednio szerokie oparcie i siedzisko sprawiają, że komfort użytkowania sprzętu jest naprawdę wysoki.

Ławka została wyposażona także w gniazdo na dodatkowe akcesoria, dzięki temu można połączyć sprzęt z innymi urządzeniami, takimi jak: wyciąg, prasa dla nóg czy modlitewnik. W treningu na ławce można zastosować również stojaki pod sztangę, by dzięki temu otrzymać profesjonalny zestaw do trenowania mięśni klatki piersiowej.

ŁAWKA ŁAWECZKA DO ĆWICZEŃ MODLITEWNIK NEOSPORT

ławeczka rzymska

Solidna ławka do ćwiczeń marki Neo-Sport to sprzęt do ćwiczeń pod sztangę. Jest to idealny wybór dla każdej osoby, która dba o swoją kondycję, jak i również sylwetkę. Dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz szerokim opcjom regulacji można bez większych problemów dopasować ławeczkę do swojej sylwetki. Sprzęt jest przeznaczony dla osób o wadze do 100 kilogramów, co może się wydawać nieco małą wartością.

Ławkę tę tworzy stalowa konstrukcja, która składa się z grubych profili malowanych proszkowo dla większej trwałości. Zarówno siedzisko, jak i oparcie zostały wypełnione pianką oraz obite wytrzymałą skórą ekologiczną dla większego komfortu użytkownika, który korzysta z danego sprzętu.

Ławka do ćwiczeń marki Neo-Sport została wyposażona w blokadę zabezpieczającą sztangi dla większego bezpieczeństwa osoby użytkującej sprzęt. Dodatkowo posiada ona rozpiętki z 3-stopniową regulacją. Miękki modlitewnik do ćwiczeń również został obity skórą ekologiczną dla większej wygody użytkowania.

R

Zalety

• Modlitewnik z 3-stopniową regulacją;
• Blokada zabezpieczająca sztangi;
• Rozpiętki z 3-stopniową regulacją.
Q

Wady

• Maksymalna waga użytkownika 100 kg.

Model ten ma regulowane nachylenie oparcia – 4-stopniowe, dokładnie 0, 13, 22 oraz 31 stopniu. Także modlitewnik posiada 3-stopniową regulację wysokości. Dzięki grubym gąbkom, między innymi po bokach ławki rzymskiej, użytkownik sprzętu ma zapewniony maksymalny komfort ćwiczeń. Z kolei szerokie nogi ławeczki gwarantują jej stabilność i bezpieczeństwo. Maksymalne obciążenie całkowite sprzętu to 200 kilogramów.

Ławka pod sztangę ławeczka do ćwiczeń stojaki

prostowanie tułowia na ławce rzymskiej

Ławka pod sztangę do ćwiczeń niemieckiej marki Gorilla Sports została zaprojektowana tak, by spełniać indywidualne potrzeby każdego użytkownika. Między innymi dlatego została ona wyposażona w możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia w pięciu stopniach. Ławka jest ponadto bardzo wygodna dla użytkownika, ma także możliwość regulacji wysokości. Także stojak na sztangi jest regulowany. To daje możliwość na dopasowanie wysokości stojaka do swojego wzrostu oraz potrzeb.

Dzięki stabilnej konstrukcji z szerokimi klockami oraz gumowymi nóżkami, użytkownik sprzętu może mieć pewność, że jest bezpieczny podczas wykonywania wszystkich zaplanowanych ćwiczeń. Z kolei dbałość o każdy szczegół przy projektowaniu ławki sprawia, że będzie ona idealnie prezentować się nie tylko na siłowni, ale również w domu.

Ławka rzymska niemieckiej marki Gorilla Sports idealnie nadaje się do ćwiczeń w domowej siłowni. Dzięki niej użytkownik poprawi swoją kondycję fizyczną, ale również sylwetkę. Ta ławka pozwala ćwiczyć następujące partie mięśni: barki, biceps, triceps, przedramiona, brzuch, a także klatkę piersiową.

R

Zalety

• Możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia;
• Możliwość regulacji wysokości ławki;
• Regulacja wysokości stojaka na sztangę;
• Uchwyty do robienia dipów.
Q

Wady

• Średnia regulacja kąta nachylenia (5-stopniowa). 

Niemiecki sprzęt został również wyposażony w uchwyty do robienia dipów. Główną zaletą wykonywania tego typu ćwiczeń jest przyrost masy mięśniowej, ale nie tylko. Dipy mają również wpływ na poprawienie efektów wyciskania na sztandze. Ćwiczenie dipów jest skuteczne przy dużej, jak i małej ilości powtórzeń. Wszystko zależy od tego, kiedy w trakcie treningu użytkownik zdecyduje się na to ćwiczenie.

ŁAWKA pod SZTANGĘ XG-500, WYCIĄG +MODLITEWNIK

ławka rzymska ranking

Ławka pod sztangę marki Sapphire Xylo-Line model XG-0500 została wyposażona w wyciąg górny, jak i również modlitewnik. Jest to produkt skierowany do osób, które ćwiczą na różnych poziomach zaawansowania, w tym początkujących oraz profesjonalistów. Wzmocniona konstrukcja oraz sprawdzone rozwiązania techniczne gwarantują bezpieczeństwo podczas nawet najbardziej wymagających treningów.

Ławka ta jest wyposażona w dodatkowe wsporniki, które zostały poprowadzone po całej długości, jak i również między podstawami dla sztangi. Wszystko to po to, by sprzęt był bardziej stabilny, a przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika. Do ławki jest dołączony regulowany oraz wygodny modlitewnik. Dzięki temu samodzielnie można przeprowadzić trening, jaki na co dzień mają kulturyści.

Z kolei zastosowanie zasobników na obciążenie, które mają formę prętów o średnicy 25 milimetrów, a także zacisków sprężynowych, sprawia, że trenujący może w każdej chwili zmienić obciążenie. Ławka model XG-0500 posiada stosunkowo szeroką, bo 5-stopniową, regulację kąta nachylenia oparcia.

R

Zalety

• Modlitewnik;
• Wyciąg górny;
• Dodatkowe wsporniki dla większej stabilności;
• Możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, w tym ustawienie w „kącie ujemnym”.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka cena;
• Średnia regulacja kąta nachylenia oparcia.

Szczególne znaczenie ma możliwość ustawienia oparcia w tak zwanym „kącie ujemnym”. Pozwala to użytkownikowi na niezwykle efektywne ćwiczenia, które rozbudują mu mięśnie klatki piersiowej. Stojaki ławki zostały wyposażone w praktyczne blokady do sztangi. Sprzęt ten posiada także specjalne uchwyty do pompek francuskich, a także system szybkiego demontażu zarówno modlitewnika, jak i wyciągu za pomocą pokrętła. Maksymalna waga użytkownika to 120 kilogramów.

Jaka ławka rzymska do grzbietu będzie najlepsza? Sprawdź już dziś w poradniku zakupowym 2024!

Powyższe zestawienie oferuje cztery produkty. Choć każdy z nich jest różny i oferuje więcej bądź mniej zastosowań, a ich cena może być z całkowicie innego budżetu, to każda propozycja ma w sobie coś ciekawego i atrakcyjnego. Ponadto, żadna propozycja nie zawiedzie nas jeśli jedynym aspektem, na jaki zwracamy uwagę, to niezawodność.

Co w przypadku, kiedy pragniemy o wiele bardziej zaawansowanego sprzętu lub po prostu mamy spersonalizowane wymagania? W takiej sytuacji sprawdźcie poradnik zakupowy, gdzie omawiamy najistotniejsze aspekty istotne podczas poszukiwań. Pierwszym z nich jest oczywiście samo wykonanie ławki, a także jej maksymalne obciążenie. Ponadto, ważny będzie też komfort użytkowania sprzętu i funkcjonalność.

Nie możemy zapomnieć o tym, że im bardziej uniwersalne rozwiązanie i oferuje nam więcej akcesoriów lub też dodatków, tym będziemy w stanie jeszcze bardziej urozmaicić treningi i zadbać o każdą partię mięśni – nawet kompletując ogromną liczbę zestawów i propozycji do treningów izolowanych. Niemniej ważna będzie też cena produktu, a także opinie innych użytkujących. Więcej informacji znajdziemy tutaj:
https://zlubaczowa.pl/index.php/news/porady/5742-jaka-lawke-treningowa-warto-wybrac

Przede wszystkim miejmy na uwadze wykonanie

Aby mieć pewność, że każde wykonywane na ławce rzymskiej ćwiczenie będzie bezpieczne i w czasie treningu nie uszkodzimy maszyny, która to mogłaby uszkodzić i nas, musimy upewnić się, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że po wieloletnim użytkowaniu ławka dalej służyć nam będzie w taki sam sposób, jak po zakupie.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że większość ławek wykonana jest ze stali. Trudno jest po zdjęciach czy opisie odróżnić stal niskiej jakości od tej najwyższej klasy. Co ciekawe, istnieje kilka sposobów na zweryfikowanie wykonania. Jednym z nich jest sprawdzenie maksymalnego obciążenia (o którym więcej opowiemy poniżej), innym natomiast jest okres ochronny.

Gwarancja producenta to prawdopodobnie jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o zakup jakiegokolwiek produktu. Jest to po prostu zapewnienie, że w przypadku awarii urządzenia, które nie było spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, produkt będziemy mogli naprawić czy też wymienić w przeciągu danego czasu. Choć wydaje się to oczywiste, to bardzo często zapominamy o tym, że okres ochronny powinien wynosić nie mniej niż 2 lata.

ŁAWKA pod SZTANGĘ XG-500, WYCIĄG +MODLITEWNIK

ławka rzymska ranking

ŁAWKA DWUSTRONNIE REGULOWANA ŁAWECZKA SKOS UJEMNY

ławka rzymska ćwiczenia

Ponadto, upewnijmy się, że nośność jest wystarczająca

Wyżej wspomniane maksymalne obciążenie to nic innego jak nośność urządzenia. Wskazuje nam maksymalny ciężar, jaki możemy położyć na ławeczce bez ryzyka jej uszkodzenia. Jeśli więc jesteśmy sporych rozmiarów, to lepiej upewnić się, że produkt nie ulegnie uszkodzeniu pod naszym ciężarem.

Standardowo większość ławek budżetowych oferuje nośność do 100 kg, co jest z pewnością niewystarczające nie tylko dla niektórych potencjalnych użytkowników z nadwagą, ale nawet i sportowców wymagających do dyscypliny sporej masy mięśniowej. Dlatego więc zaleca się wybór produktu o nośności wynoszącej minimum 150 kg, choć i bez większych problemów znajdziemy opcję 200-250 kg.

Dodatkowym atutem będzie uniwersalność

Każdy wie, że przygotowane na ławkę rzymską ćwiczenia gwarantują nam pracę nad niezwykle zróżnicowanymi partiami mięśni. Jeśli chcemy, możemy skupić się na barkach czy grzbiecie. Inni natomiast wolą „robić” brzuch lub klatkę piersiową, a jeszcze inni ramiona lub przedramiona. Jeśli jednak po kilku miesiącach zapragniemy rozwijać się ogólnie, to warto mieć produkt, który to nam zagwarantuje.

To właśnie dlatego wybierając ławkę rzymską musimy uwzględnić jak największa różnorodność, jaką oferuje. Chodzi tutaj przede wszystkim o szereg akcesoriów i dodatków, które to pozwolą nam na wybranie innych schematów treningowych. To także okazja do wprowadzenia nowych ćwiczeń, które to ubogacą nieco nasz standardowy i może nieco zakurzony plan treningowy.

Na uniwersalność wpływa oczywiście możliwość zamontowania modlitewnika czy też wyciągnika, albo specjalne blokady do sztangi czy też uchwyty pozwalające nam na robienie dipów, czyli tak zwanych pompek francuskich.

ŁAWKA ŁAWECZKA DO ĆWICZEŃ MODLITEWNIK NEOSPORT

ławeczka rzymska

Ławka pod sztangę ławeczka do ćwiczeń stojaki

prostowanie tułowia na ławce rzymskiej

Funkcjonalność i komfort korzystania także istotny

Ponadto bardzo ważnym elementem, o którym zapomina niemalże każdy, jest funkcjonalność. Dostosowanie ławki pod nasze wymagania to coś, o czym nie możemy zapominać. Sprzęt powinien mieć regulację wysokości, a także oferować antypoślizgowe uchwyty wraz z blokadami do nóg czy specjalnymi stojakami.

Co ciekawe, niektóre propozycje gwarantują też możliwość złożenia, dzięki czemu sprzęt staje się nieco bardziej kompaktowy i łatwiejszy do przewiezienia. Kąt nachylenia to jeszcze inna funkcjonalność, o jakiej musimy pamiętać. Działa on zazwyczaj w trzech stopniach, ale w przypadku nieco bardziej rozbudowanej opcji, mówimy o regulacji pięcio-stopniowej czy nawet i jeszcze bardziej zaawansowanej.

Ławka rzymska – podsumowanie rankingu 2024

Bez wątpienia jedną z najciekawszych ofert, które możemy dziś polecić, to ŁAWKA DWUSTRONNIE REGULOWANA ŁAWECZKA SKOS UJEMNY. Zaawansowana opcja z wieloma regulacjami i funkcjami. Pozwoli nam na prostowanie tułowia na ławce rzymskiej, na bardziej zaawansowane ćwiczenia izolowane, a także na ogólny rozwój i poprawę tężyzny fizycznej.

Jeśli jednak planujemy zakup sprzętu o zwiększonej nośności lub po prostu interesuje nas większy komfort – czy to zagwarantowany przez dodatkową funkcjonalność czy po prostu ciekawe wyposażenie lub cechy dodatkowe, to sprawdźcie pozostałe produkty w zestawieniu. Ponadto dzięki poradom udzielonym w części poradnikowej bez większych problemów znajdziemy nasza własną, idealną ławeczkę rzymską. Polecamy również wyposażyć się w dobrą wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka ławka rzymska będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews